Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) tatita válasza Vanguard71 (#3000) üzenetére


tatita
tag

Szívesen, bár nem szerettem volna a Power ellen beszélni. A Gsm Palota oldalán úgy szerepel, "európai piacra szánt". A feleségem nagybátyjának onnan vettem. Esetleg máshol a leírásban szerepelhet az Lte b20. Az a global version vagy edition. Valószínűleg meg is lehet kérdezni az ügyfélszolgálaton.
Szerintem, ha a Power elég volt a 3gb rammal, itt is elég lesz. Bár én a 4gb felé hajolnék :)

[ Szerkesztve ]

(#3002) Zolorado válasza tatita (#2956) üzenetére


Zolorado
tag

Köszi a tippet!

Aki rendelt már akkut, az honnan rendelte? (Az ebayen a legtöbb helyen már a kép alapján is hamis az akku.)

(#3003) tatita válasza Zolorado (#3002) üzenetére


tatita
tag

Lehet az enyém sem eredeti, ha annál csak egy hajszálnyira jobb, már megérte, sokat nem veszthetek :) Az ebayről van egyébként.

(#3004) szaszab válasza Zolorado (#3002) üzenetére


szaszab
aktív tag

Mobilról nem tudok linket beágyazni, de ezt nézd meg: https://m.aliexpress.com/s/item/32761348772.html

(#3005) Jank


Jank
tag

Én innen vettem, és kifejezetten jónak találom. Mérni nem mértem De ugyanazt az üzemidőt produkálja mint az eredeti.[link]

(#3006) Zolorado válasza Jank (#3005) üzenetére


Zolorado
tag

Köszi a tippeket mindenkinek!
Még ma este megpróbálom újrahúzni a rendszert, biztos ami biztos... ha nem téglázom és továbbra is fennáll a hiba, akkor rendelek egy aksit. :)

(#3007) Zolorado válasza Zolorado (#3006) üzenetére


Zolorado
tag

Kis update: a flash sikerült, a töltés probléma továbbra is fennáll.
Azt hiszem, rendelek egy új aksit... :)

(#3008) Meggyi001

Ez már azért alakulgat: [link]

https://gamergep.hu/

(#3009) zitrone88 válasza Meggyi001 (#3008) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Itt olcsóbbnak tűnik :) ákcilyó :D Amúgy szerelmes lettem. Kár, hogy nincs pénzem, es a powerem is tökéletes még mindig :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#3010) szaszab válasza Meggyi001 (#3008) üzenetére


szaszab
aktív tag

A megapixel nem mond sokat. A Lenovo P70-ben lévő 13 megapixeles kamerával olyan gyönyörű képeket lehet lőni, mint egy krumplival. Ráadásul a legtöbb dupla kamerás mobil akkuja úgy merül fotózáskor, mintha száz pióca szívná el a mAh-kat.

Pl az egyik tesztben ezt írták: "Many may think the selling point of this device should be the dual-camera. But actually, it’s the weakest feature in the Ulefone T1." (Azaz: sokan azt gondolhatnák, hogy eme készüléket a dupla kamera adja el. De konkrétan ez a leggyengébb tulajdonsága az Ulefone T1-nek.)

Bármelyik tesztet olvastam, egyik sem tér ki arra, mennyire merül az akku, ha mindkét hátsó kamerát használja az ember fia/lánya. Volt egy teszt, ahol fél óráig videóztak egy "csendéletet", de az irreleváns, mert csak egy kamera volt aktív. Még könyörgöm... Csendéletet? Az autofókuszt sem dolgoztatták meg.

Egy szónak. Ja, nem. Száz szónak is egy a vége: szívesen kipróbálnám, de (áfával) 70k-t nekem nem érne. Pedig jó kamerás mobilt keresek barátnőmnek 100k alatt. Ha 100%-ban megúsznám az adót, talán megrendelném. De így, a weakest featúrának tudatában... No way.

(#3011) tatita válasza Meggyi001 (#3008) üzenetére


tatita
tag

Erőben nem lesz hiány.

(#3012) zitrone88 válasza szaszab (#3010) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Hááát, én a kamerával úgy vagyok, hogy, a Powernél csak jobb lehet, de amúgy meg nem is kimondottan érdekel, nyilván jó lenne végre egy mobil, amiben minden jó, de nekem pl legeslegfőképp tartalomfogyasztásra kell, ezért kellett a 3gb ram, gyors működés, nagy kijelző, nagy akku. Ez a T1 is jónak tűnik erre, powert is naponta töltöm, ha nem 45-55%-on teszem rá a nap végén a töltőre, hanem 20, akkor hát ez van :D Valamint még egy powerbank is elfér a táskámban. Akkumerítésnél jobban érdekelne, hogy milyen képet csinál, mert egész nap fényképezni, hogy bírja az akku, ahhoz fényképezőt kell venni, nem telefont :) Csak nem találni a neten egy megveszekedett tesztképet sem... De nekem pl, ha jobb képet lő, mint a power, már tökéletes :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#3013) tatita


tatita
tag

Ez a Gearbest mekkora egy kutyaütő cég...

(#3014) Meggyi001 válasza tatita (#3013) üzenetére

Na, mi történt?

https://gamergep.hu/

(#3015) Nikaré válasza Meggyi001 (#3014) üzenetére


Nikaré
őstag

Tippelek. Belefutott a EU Warehouse szállítás címszóba aztán mégsem az lett.

(#3016) Zolorado válasza tatita (#3013) üzenetére


Zolorado
tag

Én egy 10 dolláros kerékpár sebességmérővel "szívtam meg" náluk. Eleve a doboz is nyomottan érkezett, valami zörgött is benne és ezer különböző baja volt, egy szóval használhatatlan. Már az első levelemben leírtam nekik, hogy nem kérek se pontokat, sem árleszállítást, sem újraküldést, hanem a teljes összeget vissza paypalra... pár hét leforgása alatt nagy kegyesen mindegyik opciót felkínálták, végül mégis a paypaltól kértem vissza pénzt, 3 nap alatt vissza is jött.

Ahogy mondod, kutyaütők. :(((
Mindig fizessetek paypallal...

(#3017) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos a mai napon használat közben összeomlott a telefonom. A következő fogad :
"Sorry, the application has crashed several times, it is recommended that you recover the initial setup to fix the problem. Confirm repair?" Ez a képernyő közepén, alatta pedig repair vagy cancel.
Bármit is csinálok, semmi nem történik, kis köröcske fordul 3x, majd visszadob ide, és semmit nem tudok elérni innen. Mit tehetnék?
Üres a képernyőm, nem tudok kiválasztani semmilyen appot, vagy beállitás menut.

Don't hate the player, hate the game ...

(#3018) Meggyi001 válasza drmazsi (#3017) üzenetére

Kikapcsolás, hosszú power gombbal, majd rom flash, előtte vedd ki az sd kártyát, ami meg belül volt (kép, zene), azt ugrott sajnos....vagy megpróbálsz belépni kikapcsolás után a recoverybe, és mindkét cache törlés, szintén ugrik minden , de talán gyorsabb mint flesselni. Nem látok más megoldást....asszem...

https://gamergep.hu/

(#3019) drmazsi válasza Meggyi001 (#3018) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi, megpróbálom

Don't hate the player, hate the game ...

(#3020) Meggyi001 válasza drmazsi (#3019) üzenetére

Várjuk az eredményt.....

Más, mindenkinek: ma vitték el a powert, de nem hagylak el titeket :)

https://gamergep.hu/

(#3021) tatita válasza Meggyi001 (#3014) üzenetére


tatita
tag

Nem részletezem, mert egy kisregény lenne belőle. A lényege az, hogy módosítgatják a szállítási időt, most harmadjára már egy gyenge hónapot pakoltak rá. Írhatok nekik bármit, olyan, mintha egy géppel leveleznék. Itt elegem lett, töröltem a tranzakciót, máshol vásároltam telefont. Egy pozitívum volt, azonnal visszafizették a pénzt.

Remélem a telefonod jól fog viselkedni az új gazdájánál :)

(#3022) HuaweiU8500


HuaweiU8500
senior tag

Sziasztok,
Power 2 > újabban a Bluetooth fogyasztása az egekbe szökött, konkrétan 2x annyit mint a kijelző. Tapasztalt vki hasonlót? Gondolkodom, h újrahúzom a telót, de előtte hátha... Persze nagyon remélem, h nem hw hiba...
Előre is köszi

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3023) szaszab válasza HuaweiU8500 (#3022) üzenetére


szaszab
aktív tag

Én nem tapasztaltam ilyet, pedig non-stop csatlakoztatva van a karperecem BT-n keresztül.

(#3024) HuaweiU8500 válasza szaszab (#3023) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Köszi, nekem is úgy volt eddig... Most az a kérdés, h a BT vagy valamelyik progi okozza.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3025) Zöldbéka válasza HuaweiU8500 (#3024) üzenetére


Zöldbéka
tag

Valószinűbb a valamelyik progi!
Nézz körül és szedd le, ha megtalálod!!
Én is ezt csináltam, de már nem emlékszek milyen progik a zabálók!!
Ja és én még rádiót is hallgatok rajta,Buetoothon, na az jobban eszi a feszkót!!!

[ Szerkesztve ]

(#3026) HuaweiU8500 válasza Zöldbéka (#3025) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Köszi, asszem inkább újrahúzom...4 hónap után az is időszerű

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3027) Zöldbéka válasza tatita (#3013) üzenetére


Zöldbéka
tag

Én a TomTop.com cégtől rendeltem eddig mindent! A mostani Power 2-es telómat is!
Igaz ez erre egy kicsit kellett várni mert annyira újonan rendeltem, hogy szinte meg sem jelent meg még!
De nagyon teszi a dolgát, elegáns készülék, és 4 Gb RAM, meg 64Gb ROM.
Tehát a számok magukért beszélnek!
Az aksi továbbra is 6050 mh. Ami nekem nagyon lényeges nincsen idegzetem naponta töltögetni!
Tehát sztem nagyon jó vételt csináltam, eddig teszi a dolgát nagyon primán, és remélem nem is fogok csalódni benne, Nem is akarok ilyenre gondolni!
És nagyon a szivemhez nőtt a szerkentyű!! Nem szívesen válnék meg tőle!
Üdv. mindenkinek!

(#3028) tatita válasza Zöldbéka (#3027) üzenetére


tatita
tag

Most az AliExpressen van ugyanez. Megígérte az eladó, hogy 27-én postáz, de most az október 1-től 9-ig tartó ünnepekre hivatkozva nem küldi a telefont. Arany színűt azt postázna, feketét nem tud. Már azt sem értem, az okt 1-én kezdődő ünnepeknek mi közük van a szept 27-i szállításhoz??? Ja, és Szeptember 16-án nem jutott eszébe, hogy nemsokára ünnepek lesznek( egy hétig ünneplik a népköztársaság 1949-es megalakulását) ? Ezeknek a kínaiaknak mindig van egy nyamvadt ünnepük, amit előránthatnak mentség gyanánt.

(#3029) Zolorado válasza Zolorado (#3007) üzenetére


Zolorado
tag

Sziasztok!

A héten megérkezett a csereaksi Kínából , pár perce végre is hajtottam a műtétet, megosztanám a tapasztalataimat!

Az általam választott aksi egyértelműen utángyártott (mint valószínűleg mindegyik "original" az Aliexpressen/e-bayen... kibontva ezen is ulefone felirat díszeleg), de jó minőségűnek tűnik. Nagyjából 4000 Ft-nak megfelelő dollárba került, tracking numberes kiszállítással, 2-3 hét alatt ide is ért.

Igényes dobozban érkezett, nem a Kínában szokásos műanyag zacskóban. A csomag tartalmazott szerszámokat (lásd a linken is: mágneses hegyű csavarhúzók, SIM-tű, két műanyag eszköz a hátlap és egyéb alkatrészek lefeszítéséhez, tapadókorong), egy ajándék kulcstartót, egy kupont a bolthoz, és természetesen az aksit, külön papírtasakba és anti-elektrosztatikus zacsiba csomagolva. Az egész doboz jól ki volt bélelve buborékfóliával. Kínából számomra kellemes meglepetés volt ez az igényesség!

Youtube videó alapján egész könnyen ment az aksicsere, tényleg egyszerű művelet: a hátlap levétele után hat kis csavart kellett kicsavarni (az egyik kis papírlapkával le volt ragasztva), és le kellett venni a telefon felső részéről (kamera környéke) a műanyag panelt. Ebben segítettek a műanyag szerszámok. Szintén a szerszámok segítségével könnyű kipattintani a régi aksi csatlakozóját. Ezután jött a neheze...

Olyan erősen be volt ragasztva a régi aksi, hogy alig tudtam kiszedni. A ragasztószalagot nem tudtam úgy kihúzni alóla, mint a telefonszétszedős videóban. A tapadókorong szinte semmit sem ért. Mindkét műanyag szerszámot beletörtem, de végül nagy nehezen sikerült lefeszegetnem róla. A régi aksi nem volt ugyan felpúposodva, de elhajlott és eldeformálódott a kiszedés közben, ezért megy a kukába veszélyeshulladék gyűjtőbe. Utána az új aksit berakni és összeszerelni már gyerekjáték volt. Bekapcsolt a telefon, 45% töltöttséggel.

Eddig úgy tűnik, valóban az akku volt a hibás, töltés közben nem ugrott a töltöttség pár perc után 100%-ra, mint előtte. Bár megjegyezném, hogy az üzemidőben nem vettem észre jelentős csökkenést, ha rendesen fel volt töltve, csak mindig újra kellett indítani a telefont (naponta többször is), ha látni akartam a valódi töltöttségi szintet. Nekem úgy tűnt, mintha nem a klasszikus értelemben ment volna tönkre, hanem az a része, ami a töltöttségi szintet jelzi a telefonnak. (Persze emiatt a töltés nem megfelelő, nem áll le időben, stb, ami ténylegesen is tönkreteszi egy idő után: teljesen 100%-ra már nem tudtam feltölteni, újraindítás után csak 97, később már csak 95%-ra.)

A szerelés után a kijelző jobb és bal szélén szabályos közönként vízszintes vonalkák jelentek meg, amik bizonyos szögből láthatóak (kikapcsolt kijelzőnél is), remélem hogy csak az üvegfólia, nem pedig a kijelző, de azon sem lennék meglepődve, mert olyan erősen kellett feszegetni az akku ragasztása miatt...

Akinek hasonló problémája van, javaslom hogy bátran vágjon bele a javításba!

(#3030) zitrone88 válasza Zolorado (#3029) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Nálam ezek a csikok úgy néznek ki, hogy középen van egy (a teljes kijelzőnél) kisebb téglalap (ami még igy is kiteszi a kijelző kb 80%-át), ez sötét, fekete, itt nem látszódnak csikok, de körbe igen, ott halványabb fekete, erősebb fénynél, és kikapcsolt kijelzővel látható. Sajnos azt nem tudom, hogy mindig is ilyen volt e, vagy azóta, hogy szétszedtem (hozzáteszem, nem cseréltem akksi, nem is feszegettem szerintem, csak belekukkantottam, mik vannak). Ez már régen volt, semmit nem befolyásol, remélem, eztán is igy marad. Egy éve is van talán a szétszedésnek, hogy mióta ilyen a kijelző, azt nem tudom. Több, mint fél éve, hogy felfedeztem, úgyhogy annyit még kibir, az biztos, bármilyen szövődménye is legyen :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#3031) Jank


Jank
tag

Egyszerre cseréltem akkumulátort és lcd -i. Bele is izzadtam. Már pár telefont szétszedtem, de így összehegesztett készülékkel még nem találkoztam. Az lcd-t gyakorlatilag csak darabokban kitördelve lehetett eltávolítani. Ragasztó helyett szerintem betont használtak a gyártónál. Az egyetlen gagyi megoldással csak a kihangosító hangszóró usb lapra való forrasztásánál találkoztam.Minimális kábel hosszúság , nagyon könnyen leszakad és visszaforrasztásával lehet szívni rendesen. Most minden szuper, megérte a kínlódást.

(#3032) Meggyi001

Na, egész szép kis házi tunning műhely lesz itt a végén :)

https://gamergep.hu/

(#3033) Zöldbéka


Zöldbéka
tag

Nekem már nem lenne idegzetem házi tuningra ,lehet bevágnám a kukába, és gyüjtenék egy újra!!!

(#3034) szaszab válasza Jank (#3031) üzenetére


szaszab
aktív tag

Khm. Siloplast. Khm. :D

(#3035) Jank válasza szaszab (#3034) üzenetére


Jank
tag

?? Lehetne kicsit bővebben? :) Okulni szeretnék.. :D

(#3036) Meggyi001 válasza Jank (#3035) üzenetére

Lehet, hogy csak viccelt.

https://gamergep.hu/

(#3037) szaszab válasza Jank (#3035) üzenetére


szaszab
aktív tag

Nem beton volt, és nem is a megszokott ragasztó. Nekem siloplast szerű anyagnak tűnt, amivel a kijelzőt rögzítették. Ráadásul nem is csak körbe, hanem alatta is volt bőven.

(#3038) HuaweiU8500 válasza HuaweiU8500 (#3026) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Úgy tűnik megvan: a BT megosztás appban letöröltem az adatokat, most lecsükkent a BT fogyasztás :))

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#3039) RonPécs


RonPécs
csendes újonc

Sziasztok!

Végképp megadta magát a februárban vásárolt powerem!
Csak melegedett, égett a kék led felül, töltésről levéve is, és kivettem a kártyatartót, és hűtöttem...
Utána be sem kapcsolt, hiába töltöm, semmi sem történik!
Talán az akksi adta meg magát!?
Tud Valaki segíteni, olyan formában és ésszerű távolságban, hogy elviszem hozzá(Pécsről), és meg tudná javítani?

Nagy segítség lenne!
Előre is köszi!

Tibi Pécsről

(#3040) Meggyi001 válasza RonPécs (#3039) üzenetére

Tehát végül is most ki van kapcsolva akkor? Ha igen, esetleg próbáld meg újra flesselni a romot.

https://gamergep.hu/

(#3041) RonPécs


RonPécs
csendes újonc

Köszi szépen!
Szerintem az aksi adta meg magát, semmire sem reagál!

(#3042) Zöldbéka válasza Zolorado (#3029) üzenetére


Zöldbéka
tag

Kérdésem!!
Ez a csere aksi amit rendeltél az a POWER 2-höz is jó???
Meg általában a gyári aksi az meddig bírja mikor kell kbelül kicserélni ha valakinek van tapasztalata nagyon szívesen venném ha megosztaná!
Az én POWER 2-em fél éves, gondolom, még nem szorul cserére az aksija!
De ha igen akkor aki tudja írja már le légyszi!!
Köszi előre is!!

(#3043) Zolorado válasza Zöldbéka (#3042) üzenetére


Zolorado
tag

Hát honnan tudnám? :D

Néztem videót Power 2 szétszedésről, sokkal macerásabb kiszedni az aksit, és kinézetre más a csatlakozója, szerintem nem jó hozzá.

(#3044) Jank válasza szaszab (#3037) üzenetére


Jank
tag

Köszi, értem. Akkor nem én voltam túl balkezes.. :)

(#3045) Zöldbéka válasza Zolorado (#3043) üzenetére


Zöldbéka
tag

Hol sikerült a POWER2 szétszedésérő videot megnézni???
Nem találom sehol!
Ha megtennéd írd már le a linket légyszives, megnézném én is, kiváncsi vagyok!
Előre is köszönöm szivességed!
Hí!

(#3046) Meggyi001 válasza Zöldbéka (#3045) üzenetére

[link] + [link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#3047) Zöldbéka válasza Meggyi001 (#3046) üzenetére


Zöldbéka
tag

Köszi szépen Zoli!!
Rendes vagy és gyors mint a villám!

(#3048) RonPécs


RonPécs
csendes újonc

Sziasztok.

Továbbra sem reagál semmire a powerem!
Kérnék olyan segítséget, ahová elvihetném Pécs környékére, és életet tudna lehelni a telefonba, vagy legalább is megpróbálná!
Ki az Akihez elvihetném a készüléket?
Nem gyakorlati tanácsra van szükségem, hanem olyan Valakire Aki esetleg meg tudná nézni/javítani...!?

Üdv: TiborPécs

(#3049) Meggyi001 válasza RonPécs (#3048) üzenetére

Én Szekszárd, elküldheted postán esetleg, vagy valami....

https://gamergep.hu/

(#3050) Zöldbéka válasza RonPécs (#3048) üzenetére


Zöldbéka
tag

Megyi001-hez bátran elküldheted!!
Otthon van a szeren, ért hozzá, neki is volr POWER 1-e, és meg is volt vele elégedve!
Bátran írj neki, beszéld meg az elküldést, nem fog átverni ne eggódj!
Garantálom!
Frankó srác nagyon és mellette segitőkész nagyon!!
A cimét privátban majd megírja, hova küld!
A posta sem akadály csak tedd bele a dobozába meg valami puha papirral bugyoláld körbe!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.