Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Lajbymester


Lajbymester
tag

Sziasztok! A családban van egy ilyen telefon, és lenne két probléma vele.

Az első: márciusban lett véve, és észrevettem, hogy egy ideje a kijelzőnek a felétől kb. 1 centivel feljebb van egy kb. 1 centi magas vízszintes vonal, ami gyakorlatilag nem működik, mivel ha azt a részt megnyomjuk, akkor vagy felette vagy alatta érzékeli. Ha folyamatosan húzom fentről lefele az ujjam, akkor azt a részt gyorsan átugorja, mint ha gyorsan húznám át az ujjamat rajta.

Utánanéztem, és másoknak is van ilyen problémája. Valakinek a felső 1-2 cm nem működik, így az állapotsor használhatatlan, másnak pedig az alsó fele halt meg. Elejtve soha nem volt, semmi ütődés vagy nyomódás nem érte. Azt olvastam egy youtube videó alatt, hogy valószínűleg a gyorstöltés süti ki az érintőpanelt, de ez csak spekuláció.

Garanciára gondolom nincs lehetőség. Új érintőpanel pedig 14 ezernél kezdődik, úgyhogy hardveres javítás kizárva.

Valakinek esetleg volt ilyen problémája a telefonnal? És ha igen, meg lehet valahogy oldani?
Azon is gondolkoztam, hogy felflashelem rá a 6.0-t, de erősen kétlem, hogy egy szoftveres beavatkozás bármit változtatna rajta.

A másik: A töltéssel is vannak gondok. Gyakorlatilag bármilyen autós töltő vagy hálózati töltő, ami nem a telefonnal volt, azzal sokkal gyengébben tölt, mint ahogy kéne. Pl. van egy 850 mAh-s Sony töltő, és csak 0.3-0.4 amperrel töltődik. Olyan is van, hogy össze-vissza ugrál. Mikor bedugjuk, 0 amper, utána felmegy 0.9-re, aztán leesik 0.3-0.2-re, aztán 0.-ra, és így tovább. Egy ilyennel mérjük töltés közben.

Esetleg az lenne a probléma, hogy nem kifejezetten Quick Chargerek a töltők, csak a gyári? Megoldaná a dolgot, ha egy Quick Chargert rendelnénk?

[ Szerkesztve ]

(#1052) Lajbymester válasza Lajbymester (#1051) üzenetére


Lajbymester
tag

Na közben lett egy videó illetve egy kép is a töltésről:

A szaggatott vonal után, 2 óra körül lett bedugva, és nem folyamatosan töltött, hanem össze-vissza. Azt nem tudom mikor lett kihúzva, de biztosan akkor, amikortól már csak lejt a grafikon.

És itt a videó. Látszik, hogy többször leesik 0 amperre. Ilyenkor fel is villan a telefon kijelzője, mint ha ki lett volna húzva. A saját töltőjén kívül mindegyiken ezt csinálja. A videóban lévő töltőn volt egy 2.1 amperes és két 1 amperes aljzat, az összesen ezt csinálja.

(#1053) Keeperv85 válasza Lajbymester (#1052) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Már a kijelző gond miatt is garanciás lenne, a töltő csak a hab a tortán. Vidd/küld vissza! :K

(#1054) Lajbymester válasza Keeperv85 (#1053) üzenetére


Lajbymester
tag

Tinydeal-ről lett vásárolva. Oda is megoldható a garancia?

(#1055) SharpSA válasza Lajbymester (#1052) üzenetére


SharpSA
veterán

Én egy 2A-es Blackberry töltővel töltöm és normálisan töltődik. Kb. 3 óra alatt teljesen feltölt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1056) Meggyi001 válasza Lajbymester (#1054) üzenetére

Biztos, hogy meg. Kell nekik írni egy emailt, vázolni mi a szitu. Sajnos a postaköltség a tiéd sztem. De kell kérni tőlük rendes garis javító papirt is, hogy mikor vissza jön, nehogy meg akarják vámolni,stb, hogy tudd igazolni, hogy javításon volt a telefon.

https://gamergep.hu/

(#1057) SharpSA válasza Meggyi001 (#1056) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ilyenkor jó, hogy itthon vettem. Persze ritkán van probléma, de volt már rá példa más készülékkel...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1058) Lajbymester válasza Meggyi001 (#1056) üzenetére


Lajbymester
tag

Na és van arra esély, hogy a postaköltséget később visszafizetik? Vagy ne is álmodjunk róla?

(#1059) Meggyi001 válasza Lajbymester (#1058) üzenetére

Sztem nem fizetik vissza, de ezt itt is kérdezd meg, itt sok ember van, aki tudhat ilyet: [link]

https://gamergep.hu/

(#1060) HuaweiU8500 válasza Lajbymester (#1058) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Nem a postakoltseg a gaz, hanem az hogy 2 honapig nincs telo...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1061) Szasza1985


Szasza1985
csendes tag

Hali a telefon mikrofonja szarakodik nekem, de általában újraindítás után megjavul aztán egy teljesen random esemény után egyszer csak nem működik, nem hall senki csak headsettel. hard resetet próbáltam de nem változott semmi 5.1es droidom van.

Kösziii előre is! :)

(#1062) Meggyi001 válasza Szasza1985 (#1061) üzenetére

Sztem rakj rá egy hivatalos 6-ost, azt ha nem javul, akkor lehet kontakt hiba vagy hardver esetleg.

https://gamergep.hu/

(#1063) Norby86


Norby86
őstag

Na, végreeee! :D Ma megérkezett a várva várt telefon! :) Mától én is csatlakoztam hozzátok. 6.0-ás androiddal érkezett, legalább ezt nem kell felmókolni már rá. :) Eddig még csak ki-be kapcsoltam meg nézegettem, most kezdek ismerkedni majd vele.
De a napokban a rootolást szeretném megcsinálni,mivel a Viper4Android zipet TWRP alól szeretném fel flashelni neki.
rootolás menetéről melyik hsz.-ben is volt leírás? Mint olvastam volna még mikor szemezgettem ezzel a telefonnal, de most nem találom azt a hsz-t.

-Norbi-

(#1064) Meggyi001 válasza Norby86 (#1063) üzenetére

Helló, üdv nálunk :). Ebben írok a twrp és a root-ról, mindkettőt flesselni kell. De előtte a needrom-on nézed meg, melyik a legfrissebb twrp.

(#1052) Lajbymester: Majd azért néha írogass, hogy mizu!

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1065) Norby86 válasza Meggyi001 (#1064) üzenetére


Norby86
őstag

Helló! :)
Köszönöm a linket, megpróbálkozom vele.
Most a beállításokon végig zongoráztam, néztem kamerát meg ujjlenyomatolvasót, akku időt miközben nyomkodom stb., és azt vettem észre hogy az ujjamat nem mindig érzékeli, van amikor csak 3-4 próbálkozás után old fel. én csináltam valamit rosszul vagy ez alapból ilyen? Sosem használtam még ujjlenyomat feloldású telefont ezért is kérdezem, mert lehet én tettem rá rosszul az ujjam.
Kamerát meg majd inkább nappal tesztelem le, mert most este rizsás képeket lő. De összeségében megvagyok vele eddig elégedve. :)
Egyedül a hangerőt lehetne kicsit feljebb tekerni, az halknak tűnik.
De van a modding cikkedben ahogy látom erre is megoldás. Csak az a kérdésem ezzel kapcsolatban hogy ezek az értékek a Normal Mode-ra is igazak? Mert a Headset az a füles hangerejét állítja tudtommal. :) Vagy tévedek?
Idézek: Hang állítása

Ha valakinek esetleg kicsit halkabb a hangszórója, vagy a füles, esetleg a beszédhangszóró, így kell rajta módosítani. Letöltjük az MTK Engineering Mode alkalmazást. Majd az MTK settings / Hardware Testing /Audio menüre lépünk. Az eredeti leírás itt található: [link]

A headset módnál például ezeket módosítjuk:

the LEVEL 0 ------- VALUE 60 the SET
the LEVEL 1 ------- VALUE 85 the SET
the LEVEL 2 ------- VALUE 105 the SET
the LEVEL 3- ------ VALUE 125 the SET
the LEVEL 4 ------- VALUE 145 the SET
the LEVEL 5 ------- VALUE 160 the SET
the LEVEL 6 ------- VALUE 175 the SET
the LEVEL 7 ------- VALUE 185 the SET
the LEVEL 8 ------- VALUE 191 the SET
the LEVEL 9 ------- VALUE 200 the SET
the LEVEL 10 ----- VALUE 210 the SET
the LEVEL 11 ----- VALUE 219 the sET
the LEVEL 12 ----- VALUE 225 the sET
the LEVEL 13 ----- VALUE 240 the sET
the LEVEL 14 ----- VALUE 255 the sET

-Norbi-

(#1066) Norby86 válasza Meggyi001 (#1064) üzenetére


Norby86
őstag

Van is egy kis gondom. Letöltöttem a leírásodban található TWRP recovery-t, amit kicsomagoltam meg a flastool-t is letöltöttem, és úgy jártam el ahogy írod, download módra állítottam betallóztam a scatter txt fájlt, aztán lehúztam a telefont, megnyomtam a download-ot, vissza dugtam, de nem csinál semmit.
Drivert gondoltam fel teszem, ADB driver-t fel is tette, de a win8-as driver csomagot nem tudja fel telepíteni. Nekem win 10-em van. Mitévő legyek?

-Norbi-

(#1067) SharpSA válasza Norby86 (#1066) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem az ADB driver kell, hanem az MTK VCOM driver. Azt töltsd le és telepítsd. Ha nem sikerül telepíteni:

Windows 10 MTK VCOM USB Driver telepítése
Először is a Windows 10-et újraindítod úgy hogy elfogadja az aláíratlan drivereket is: Gépház - Frissítés és biztonság - Helyreállítás - Újraindítás - Hibaelhárítás - Speciális lehetőségek - Indítási beállítások - Újraindítás. Amikor újraindult a gép és bejön a kék képernyőn a lista, akkor a 7-es menüt kell választani a 7-es gombbal.
A Windows 10 elindul, majd jobb egérgombbal nyomj a Star Menüre és az Eszközkezelőre. Nyomj rá a legelső sorra, ami a géped neve, majd a Művelet menüben a Régi típusú hardver hozzáadására. Add hozzá kézzel a drivert a "Telepítse a hardvereszközt, amit a listából jelölök ki (haladó felhasználóknak)" pontot választva. Minden eszköz - Saját lemez - Tallózás. Betallózod az MTK VCOM USB drivert, majd a listából az MTK USB Portot választod ki és mehet tovább a telepítés. A felugró ablakban elfogadod a driver telepítését. Ha kész, akkor az Eszközkezelőben törlöd az MTK USB Port-ot úgy, hogy a felugró ablakban NINCS bepipálva a driver törlése az eszközről. Lehet flashelni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1068) Norby86 válasza SharpSA (#1067) üzenetére


Norby86
őstag

Én így csináltam most, de továbbra sem működik. Melyik Vcom driver-t kell feltenni? Van XP, Vista, Win7... de win 10 nincs. Először a win7-et próbáltam, most a win 8-at, de semmi.
Telefont ha recovery-t akarom feltenni ugye bekapcsolt állapotban kell a gépre dugni? Mert én úgy olvastam, de biztos ami biztos megkérdezem inkább.

-Norbi-

(#1069) Norby86 válasza SharpSA (#1067) üzenetére


Norby86
őstag

Közben sikerült. :) Ki kellett kapcsoljam a telefont. Sejtettem hogy ez lehetett a gond, csak a leírásban ezt külön nem láttam kiírva. Úgyhogy most fenn van a TWRP, a root és a zip is amit fel akartam flashelni. Minden szuperül működik. Az xposedet érdemes feltenni még? Akkut nem szívja jobban?

-Norbi-

(#1070) Meggyi001 válasza Norby86 (#1069) üzenetére

Na az jó hogy sikerült. Az első menüpont a leírásban, hogy ki kapcsoljuk a telefont :). Xposed és moduljai nyugodtan mehet, nem fogja vissza, és nem meríti jobban az akksit. De gondolom nem tíz modult akarsz felrakni. 2-3-4 modul simán megy gond nélkül. Más telefonnál olvastam, hogy akinek sok modul volt fent, ott kicsit megfogta a telót.

https://gamergep.hu/

(#1071) Hawk02 válasza Norby86 (#1069) üzenetére


Hawk02
tag

Ott nincs leírva konkrétan,de ez nem változik ott sem.:DD Idővel beletanul mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#1072) Norby86 válasza Meggyi001 (#1070) üzenetére


Norby86
őstag

Az volt a baj hogy az egész leírást nem olvastam végig, csak azt a részt ahonnan a rootolás leírása kezdődik. :) De a lényeg hogy megoldódott.
Xposedben ezt a Gravityboxot gondoltam feltenni, hogy az értesítési sávot ha lehúzom, több gyorskapcsolót eltudjak helyezni ott.
Azt esetleg nem tudod hogy mintával vagy jelszóval egyes alkalmazásokat melyik menüben tudom lezárni? Mert tudom, hogy a készülék tud ilyet, de nem találom ezt a menüt. :(
A másik érdekesség, hogy ha be állítom az automatikus ki-be kapcsolást a telefonon akkor amint vissza kapcsolta magát, kéri a kártyám PIN kódját a telefon. Ez normális így? Mert anyukámnak is van egy hasonló telefonja, ott automatikus bekapcsolásnál nem kéri újra a kártyájának a PIN kódját.

-Norbi-

(#1073) Bernath


Bernath
tag

Ma már kézben lesz a kicsike!! Egy kérdésem lenne: android 6,0 után mokolom,vagyis recovery,Root,Xposed Framework + Gravity Box a gyári frissítéseket megkapom?

Bernath

(#1074) SharpSA válasza Bernath (#1073) üzenetére


SharpSA
veterán

Kicsike... :D Ez egy telefon, nem kisbaba...
Meg, de nem fog települni. Olvass vissza, leírtam már mi a teendő.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1075) Bernath válasza SharpSA (#1074) üzenetére


Bernath
tag

Az én kezemhez,kicsike... :) Ok,köszi!

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#1076) SharpSA válasza Bernath (#1075) üzenetére


SharpSA
veterán

Yeti? :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1077) Bernath válasza SharpSA (#1076) üzenetére


Bernath
tag

Azért annyira nem szőrös! :)

Bernath

(#1078) SharpSA válasza Bernath (#1077) üzenetére


SharpSA
veterán

:D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1079) Norby86


Norby86
őstag

Nem jutok dűlőre ezzel az applock-al kapcsolatban. Neten is nézem Ezen a weboldalon, hogy gyárilag tudnia kéne ezt a funkciót. Tehát hogy ujjlenyomat vagy minta feloldásra nyíljon csak meg a lezárt app. Fontos lenne mivel banki alkalmazás is van a telefonon, meg messenger, privátok stb. Hol lehet app lockot beállítani gyárilag?

-Norbi-

(#1080) SharpSA válasza Norby86 (#1079) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem tudom 5.1-en volt-e ilyen, de a 6.0-án nem találkoztam vele.
Viszont ezzel ez megoldható. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1081) Norby86 válasza SharpSA (#1080) üzenetére


Norby86
őstag

Azon a teszten amit linkeltem az 5.1-et mutatja. Létezik hogy a 6.0-ból kivették ezt a nagyon hasznos funkciót? :( Szomorú vagyok. Amit linkeltél app, az beépül a rendszerbe? Mert mi van ha valaki bemegy a beállítások - alkalmazások részbe és törli ezt az app lockot? Akkor utána használhatja az alkalmazásokat. De lehet én gondolom túl a dolgot és nem tudja letörölni a védelmet az illető aki ezzel próbálkozna.

-Norbi-

(#1082) SharpSA válasza Norby86 (#1081) üzenetére


SharpSA
veterán

Van erre is megoldása a beállítások között. Telepítsd fel, ismerd meg. Egyébként meg a beállításokat is le lehet vele védeni és akkor oda sem tud belépni senki rajtad kívül. Nem csak a programokat lehet levédeni, hanem sokkal többet, például a wifi, mobil, stb. be- és kikapcsolását.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1083) Norby86 válasza SharpSA (#1082) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! :) Közben tanulmányoztam és valóban, egész jó dolgokat tud, úgyhogy ezt fogom használni, gyári app hiányában. :)
Közben a tegnap telepített Viper4Android zip fájl néha furcsán viselkedik, ennek meg nincs külön törlő fájlja amivel lepucolhatnám. Szóval nem tudom mennyire macerás, de újra húznám a 6.0-ás meglévő rendszerem egy frissen telepített 6.0-ás telepítővel, az a tuti.
A leírást néztem, EFS-IMEI backup programot letöltöttem, feltelepítettem, de mikor menteném el a backupot, csak üres mappát csinál, nincs benne semmilyen fájl. Már vagy tízszer próbáltam, de semmi.

-Norbi-

(#1084) Keeperv85 válasza Norby86 (#1083) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mivelhogy ezeken az eszközökön nincsen EFS... :N Tulajdonképp az nvram mentés lehetne opció, de annak sincs érdemi haszna, inkább kényelmesebb csupán...

(#1085) SharpSA válasza Norby86 (#1083) üzenetére


SharpSA
veterán

Csinálsz a TWRP-vel egy full mentést mindenről és kész.
A Viper4Android ellen és először csak a system partíciót raknám fel, talán elég annyi és akkor minden más megmarad. Ha nem elég, akkor meg mehet a teljes...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1086) Norby86


Norby86
őstag

Jelentem minden klasszul sikerült! :) Megvolt az első teljes frissítésem. :)) Mindent lepucoltam róla végül és úgy tettem újra. Elnézve ezt a frissítési struktúrát hogy pl a recovery külön flashelhető, arra hogy megjöjjön az OTA frissítés, nem elég TWRP+Root után csak a TWRP recovery helyett a gyári recovery-t vissza állítani? Vagy ez a gyakorlatban nem működik?

-Norbi-

(#1087) Keeperv85 válasza Norby86 (#1086) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Két féle OTA van, az egyik teljes romot tartalmaz, a másik csak a patcheket, ami szükséges. Az utóbbihoz nem elég egy gyári recovery. Annál elvárás, hogy érintetlen legyen a system.

Mondjuk itt a 6.0-nál ramdisk módosítás nélkül amúgy sem piszkálsz systemen semmit...

(#1088) Norby86 válasza Keeperv85 (#1087) üzenetére


Norby86
őstag

Igy már értem akkor miért nem elég vissza flashelni a gyári recovery-t. Ennél a telefonnál akkor egészen máshogy működik minden, mint az eddig megszokottnál. :) De legalább ma is tanultam valami újat, meg sikeresen újra húztam a romot és nem is nagy ördöngösség. Egyedül az bánt hogy innentől akkor az OTA frissítésnek lőttek ha rootolom, de az meg kell nekem. Szóval ha megjelenik egy friss rom, és csak a frissítést akarom rátolni, azt valahogy meg lehet oldani majd?

-Norbi-

(#1089) SharpSA válasza Norby86 (#1088) üzenetére


SharpSA
veterán

A user data kivételével újra kell flashelni a romot, majd mehetnek rá a frissítések. Aztán TWRP, root, stb. Így megmaradnak a programok, beállítások. Ezt írtam le korábban, de akkor csak nem láttad.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1090) Keeperv85 válasza Norby86 (#1088) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy a 6.0-án még nem biztos, hogy erre lesz működő root megoldás, de ha van is, a system-be biztos nem nyúl, mert dm-verity flag van a ramdisken... Tehát: rámegy az OTA, ha csak root van, nincs megpiszkálva a system... :K

(#1091) Zolorado válasza HuaweiU8500 (#674) üzenetére


Zolorado
tag

Valahol a széle alá bedugod a körmödet és óvatosan körbehúzod a szélén. Így sorban kipattannak a kis rögzítőfülek. Vigyázz, a közepén is van egy.

(#1092) HuaweiU8500 válasza Zolorado (#1091) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Koszi, majd próbálom

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#1093) Meggyi001 válasza Keeperv85 (#1090) üzenetére

Na azért szeretem ha mindenhol ott vagy, mindig tanulunk valamit. :R

https://gamergep.hu/

(#1094) Bernath


Bernath
tag

Megérkezett!! :) A mérete teljesen rendben van,gyakorlatilag minden paramétere olyan ,mint a leváltott wayteq talk 5h-nek volt.Egyenlőre egy dolgot nem értek...ugye a telcsi tudja a 4g-t,s a mobilhálózatoknál beállítva preferált hálózattípus 4g,mobilszolgáltatóknál manuális keresésre feldobja a telenor 4g,leokézom,de csak 3g-n müxik,mind a telenoros,mind a digis kártyával ...Van ötletetek?

Bernath

(#1095) goop válasza Bernath (#1094) üzenetére


goop
őstag

Igen, kártya csere . Ill. a digis nem is fog menni 4G-n, csak 3G re van megállapodásuk a telenorral.

(#1096) SharpSA válasza Bernath (#1094) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam tökéletesen megy 4G-n, ha régi a sim kártyád, akkor cseréltesd ki.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1097) Bernath válasza goop (#1095) üzenetére


Bernath
tag

Az nagyom f...sza. :O Akkor miért,hirdetik? http://digi.hu/informacio/mobilinternet-lefedettsegi-terkep

Bernath

(#1098) Bernath válasza SharpSA (#1096) üzenetére


Bernath
tag

Nem régi a kártya,plusz céges..... :(( S engem csak a digi érdekelne,ugye a netezés miatt,az hogy a beszélgetés 2g-n megy,na bumm. ;)

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#1099) SharpSA válasza Bernath (#1098) üzenetére


SharpSA
veterán

4G-n nem fog menni a beszélgetés ebben az országban, viszont 3G-n lényegesen jobb a minőség, ha mindkét fél készüléke támogatja. Digihez nem tudok hozzászólni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1100) Meggyi001 válasza Bernath (#1094) üzenetére

Vagy tedd a másik sim helyére esetleg.

https://gamergep.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.