Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) gyulank válasza hcl (#40248) üzenetére


gyulank
addikt

Hát én bementem, és beállítottam Készenlét néven a Fájlkezelő gombra a sudo systemctl hibernate parancsot, de a fájlkezelő jön ki. sudo nélkül is, és suspenddel is.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40252) hcl válasza gyulank (#40251) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az marha érdekes :S
Kipróbáltam, ez egy Hama szintű (Xpert Tech) noname billzet, van rajta rakás plusz gomb, a "Back" -re tettem egy systemctl suspend-et, és simán megy... :Y A felébredés persze nem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40253) gyulank válasza hcl (#40252) üzenetére


gyulank
addikt

Melyik a back, Én ha az enter feletti gombra akarom, csak kilép úgy, hogy nem kerül a listába a gomb.rja ki mikor meg kell nyomnom, hogy az esc-el megszakítom, backspace-el a gyorsbillentyűt letiltom. Hogy állítottad be a back-et akkor?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40254) gyulank válasza hcl (#40252) üzenetére


gyulank
addikt

Képernyőképet nem tudtam, de

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40255) hcl válasza gyulank (#40253) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, ezen volt külön gomb a böngészőben a visszára. Holnap lefotózom, melóhelyen van.

És ott a képernyőn azt a plusz gombot megnyomod, ami mondjuk nem a Sajátgép, hanem, a... bármi.

Amúgy a lekopott billentyűzetre egy billentyűzetmatrica?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40256) gyulank válasza hcl (#40255) üzenetére


gyulank
addikt

Van olyan ami átlátszó betűs?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40257) hcl válasza gyulank (#40256) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Volt olyan matricám, ami átlátszó hordozón volt, azon pl. átlátszik. Csak ezt egy webshopban nem tudod meg :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#40258) andatti válasza hcl (#40230) üzenetére


andatti
senior tag

Tegnap felvettem egy indítást, de nem volt semmi, kb. 2 perc 20 mp volt. (mire jelszót kért) Viszont tényleg nem írt ki semmit közben.
Amikor ma reggel akartam indítani, akkor derült ki, hogy ki sem kapcsoltam... mert megjelent az óra... De semmi lassulása nem volt, pedig régen, win alatt nagyon nem szerette, mindig újra kellett indítanom ilyen esetben.

Nézegettem az neten mit írtak az MX-ről... meg van fent több magyar nyelvű yt videó is... Egyre jobban tetszik. Ott is azt írták, amit ti írtatok, hogy nagyon stabil, közepes erőforrásigényű (bármit is jelentsen), sokkal ritkábban kell frissíteni... De még mindig tartok tőle, hogy a gyönge angolom lehet, hogy kevés lesz, de akkor majd ide írok... Szóval ma valamikor megpróbálom ezt felrakni...

(#40259) gyulank válasza hcl (#40257) üzenetére


gyulank
addikt

Gyárttatni kéne. Amúgy nekem eszembe se jutott volna kívülre tenni a festéket.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40260) hcl válasza andatti (#40258) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A frissítések Linuxon nem olyan parák, mint Windowson :D
Naponta-hetente jün pár új csomag, katt, jelszó, felrakja menet közben, még egy olyan régi vason sem nagyon veszed észre.

@gyulank : Gyártója válogatja :D
Csomó Lenovo billentyűzeten is kint van a festék, mégsem hajlamos kopni, kivéve műkörömtől :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40261) Ablakos


Ablakos
őstag

Továbbra is zavar, hogy apt update után
W: http://hu.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jammy/InRelease: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.
W: http://hu.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jammy-updates/InRelease: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.
W: http://hu.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jammy-backports/InRelease: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.
W: http://hu.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/jammy-security/InRelease: Key is stored in legacy trusted.gpg keyring (/etc/apt/trusted.gpg), see the DEPRECATION section in apt-key(8) for details.

Rendbe lehet ezt tenni?

(#40262) cigam válasza andatti (#40258) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért ide? Ez az Ubuntu kopik, még akkor is, ha májkimiki annyira nyomul az MX-el. Általános kérdésekre ott az kezdő topik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40263) andatti válasza hcl (#40260) üzenetére


andatti
senior tag

Bocs, Cigam, akkor átmegyek oda... (fel sem merült, nem tudtam...)

Háát, a telepítéssel látszólag? máris elakadtam...
Úgy tűnik nem csinál semmit...

Felül középen kiírja, hogy MX 21.1 (wildflower)
A bal alsóban Alt F1 see boot process
A jobb alsóban Alt F10 return here
De, felül a verzió alatt nem csinál semmit a "7db üres O betű, vagy 0"...

Vagy csak Alt+F1 billentyű kombinációra mutatná, hogy hol tart? (ezt jelenti a jobb alsó szöveg? - vagy mást takar a see?)

Update...
Megnyomtam az Alt+F1-et, de, csak annyi történt, hogy a bal felsőben villog egy alsó vonás, viszonylag intenzíven...

[ Szerkesztve ]

(#40264) UberMutant válasza Ablakos (#40261) üzenetére


UberMutant
őstag

rendbe
google első találat
[link]

a végén egysoros is van

(#40265) Ablakos válasza UberMutant (#40264) üzenetére


Ablakos
őstag

Számtalanszor végigcsináltam hasonló leírás alapján, de nem akar működni.
A trusted.gpg -ből kiexportáltam és az új csoda gpg paranccsal betettem az ubuntu-archive-keyring-be. Ezután továbbra is a trusted kulcsot használja. (Onnan kitörölve kulcs nélkül marad a csomagkezelő)

(#40266) UberMutant válasza Ablakos (#40265) üzenetére


UberMutant
őstag

akkor valamit elrontottál, nálam működött.

(#40267) stopperos válasza Ablakos (#40265) üzenetére


stopperos
senior tag

És ez omgubuntu

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#40268) Ablakos válasza stopperos (#40267) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm, megértettem. (Nem zavarok többet.)

(#40269) májkimiki válasza andatti (#40263) üzenetére


májkimiki
őstag

Indítottam egy új topikot az MX-Linux részére.
[link]

(#40270) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van egy Xiaomi Redmi 10-em. Arról szeretném leszedni a fényképeket, de nem igazán találom a megoldást. Volt, akinek összejött?

Buliban hasznos! =]

(#40271) hcl válasza inf3rno (#40270) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

USB-vel a gépre rádug, és beállítod, hogy PTP módban csatlakozzon. Így pendriveként látod a filekezelőben.

Másik lehetőség egy ASUS Filemanager a telefonra, aminek van olyan módja, hogy hálózaton elérhető a telefon egy http:\\ip:port címen (ezt kiírja), és le tudod róla tölteni. (Látod a tárhelyét.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#40272) inf3rno válasza hcl (#40271) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hol lehet beállítani ezt a PTP módot?

Buliban hasznos! =]

(#40273) hcl válasza inf3rno (#40272) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Androidtól függ (Xiaomi-m nincs, nem is volt, de azon talán így ). Bedugod, és az értesítések között ha van egy "Eszköz USB-s töltése", akkor azt nyomkodd.
Ha nem, akkor a beállításokban keress rá, hogy USB...
Esetleg , beállítások, csatlakoztatott eszközök, USB-beállítások, vagy a fejlesztői menüben "USB használata..."

Vagy így

A videóban mindegy, hogy MTP-t állít be, hasonló az is, látni fogd a tárhelyet.
Ha nem találod, akkor az Asus Filemanager könnyebb lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40274) #08299776 válasza inf3rno (#40270) üzenetére


#08299776
törölt tag

FTP szerver a telefonra (mondjuk Primitive FTPd, legjobb), aztán simán FTP kliens alól másolgathatsz le-föl...

(#40275) cigam válasza inf3rno (#40270) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Pontosan mi olyan különleges ebben a telefonban, hogy nem úgy működik mint a többi átlagos telefon?
Amúgy meg rámásolod az SD kártyára, vagy rádugsz egy pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40276) inf3rno válasza hcl (#40273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én simán rá szoktam menni, hogy fájl átvitel engedélyezése, aztán Windows-ban megjelenik a szokásos tárhely a számítógép alatt. A Debian-nal próbálom most, csak nincs külön topikja, de mindjárt felteszem az Ubuntut, aztán megnézem azzal.

Buliban hasznos! =]

(#40277) lev258 válasza inf3rno (#40276) üzenetére


lev258
veterán

Elképzelhető, hogy Debian-on nem része az alaptelepítésnek a szükséges csomag. Ubuntu vonalon jóval több csomag kerül fel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40278) inf3rno válasza lev258 (#40277) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát remélem, mert vannak anomáliák Debianon, azért váltok Ubuntura.

Buliban hasznos! =]

(#40279) cigam válasza inf3rno (#40276) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja hogy Debian... Az Ubuntu topikban Ubuntu-ra számítana az ember. Ezért ezt inkább a Linux kezdő-ben kellene feltenni, vagy a dedikált Debian topik-ban .
Már csak az ablakkezelőt kell kiitalálni. Gnome, KDE, XFCE,....
Itt olvashatsz arról, hogy mi kell ahol, hogy az MTP-el megbírózzon a rendszer. Gnone esetén a gvfs-backends csomagra van szükséged.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40280) hcl válasza inf3rno (#40276) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Debianon ez nincs alapból, csak nem jut eszembe, hogy mi kell hozzá. Amúgy asszem nem említetted, hogy Debilen vagy :D
Amúgy nem anomáliák vannak, csak sokkal könnyebb, és fapadosabb, mint egy Ubuntu. Sok mindent kell utólag feltenni, cserébe sokkal kevesebb egyéb macera van, és sokkal kevesebb bug is. Pl. nem megy helyből a sleep mód a T400-amon Debianon -> pár fw csomag, és már megy is. Ilyesmik.

@cigam : Azaz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40281) inf3rno válasza lev258 (#40277) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, úgy tűnik, hogy nincs fent alapból.
Most feltettem az Ubuntut, és ezentúl ez lesz az OS. Sokkal gördülékenyebben megy minden, mint Debiannal.
Megy a mobil is!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40282) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Leszedtem a gparted-et innen: [link] Az oldalán azt írták, hogy ez bootable Live Linux. Megpróbáltam DD-vel felírni pendrive-ra, aztán meg disk / restore-al is, de egyikkel sem sikerült bootolni róla, az UEFI-ben nem is írja, mint bootolható eszközt. A disks azt írja, hogy hidden NTFS fájlrendszer és hogy bootolható. Bármi ötlet?

szerk:
Úgy néz ki megvan a probléma oka, nem UEFI kompatibilis a gparted live, hanem legacy mode kell neki. [link] A gond csak az, hogy be van kapcsolva a legacy support. Az MBR is stimmel, nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40283) lev258 válasza inf3rno (#40282) üzenetére


lev258
veterán

Amennyiben a legacy-t és az UEFI-t egyszerre kezeli, a boot menüben is megjelenik mindkét típusú indítás a pendrive-ra. Értelemszerűen a jót kell kiválasztani. Ha nem látod a nem UEFI-s indítás lehetőségét (vagy magát az UEFI-set), akkor valami nem kerek. Simán lehet az is, hogy a géped legacy támogatása nincs rendben, az utóbbi években már nem érdekli különösebben a gyártókat, így időnként silány a megvalósítása. A GParted honlapján azt írják, hogy mennie kell UEFI-ben is, elvileg secure boot-tal együtt. Bár az utóbbit talán érdemes kikapcsolni addig.
Egyébként, mivel friss telepítés, nem egyszerűbb újratelepíteni és közben megformázni/kialakítani a partíciókat?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40284) cigam válasza inf3rno (#40282) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak kíváncsiságképpen: Miért nem jó ha Ubuntu alól futtatod?
Milyen géped van? Lehet ki kell kapcsolni a Secure Boot-ot is, hogy működjön.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40285) inf3rno válasza cigam (#40284) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez egy másik gép, amit eladok, de előtte az összes merevlemezét partícionálni és lassú formázni akarom. Most megnézem, hogy az Ubuntu telepítő esetleg tud ilyet anélkül, hogy feltenné valahova. Ha nem, akkor maximum ubival adom el a gépet, aztán kész.

Buliban hasznos! =]

(#40286) lev258 válasza inf3rno (#40285) üzenetére


lev258
veterán

Tud.
Live-ban indítod és van benne GParted. Vagy dd-zed Live alól a lemezt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40287) inf3rno válasza lev258 (#40286) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#40288) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok! SSD lett cserélve a laptopomban, 64 GB-ről 180-asra, munkahelyem informatikusa klónozta át a rendszert w10 alól. Persze 1 az 1-ben, tehát lett egy rakat unallocated space, de a segédprogramok/lemezek programocskával ki tudtam bővíteni. Viszont maradt egy 44 MB-os unallocated space a lemez végén, amit nem enged hozzá csapni, ez vmi Linuxos kötelező dolog, vagy a w10-es klónozás szemetelte oda? Ne foglalkozzak vele?

(#40289) inf3rno válasza Orgi (#40288) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem erdemes foglalkozni vele, a lenyeg, hogy mukodik, es a tarhely nagyja megvan. Egyebkent is erdemes kisebbre venni valamivel a helyet, mert a kovetkezo klonozasnal nem biztos, hogy rafer egy hasonlo meretu lemezre. A gyartok kozott szokott valamennyi elteres lenni, hogy mekkora tarhelyet adnak. A 180-as lemez mondjuk nem gyakori, de 2db 240-es vagy 256-os lemeznel lehet szivas, ha azert nem megy at a lemezkep, mert nehany MB-al kevesebb tarhelyet ad az egyik gyarto. A ZFS-nel szokott meg ilyen elofordulni RAID-ben, mert az megkoveteli az azonos meretu particiokat. A BTRFS ebbol a szempontbol jobb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40290) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudnatok 2 sort irni arrol, hogyha zfs-el telepitem az Ubuntut, akkor mi a bpool es rpool, es miert nem tudom mountolni oket?

Buliban hasznos! =]

(#40291) Rick3D


Rick3D
senior tag

Ha nem idevaló akkor bocsánat, nem volt jobb ötletem.
Ubuntu 22.04
TablePlus install (20.04 és 21.10 is próbáltam)
ERROR:
$ tableplus
tableplus: error while loading shared libraries: libldap_r-2.4.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory
FIX
A problémám:
Amikor a tableplus.desktopban próbálom átírni az exec sort erre :
Exec=env LD_PRELOAD=/opt/tableplus/libgio-2.0.so.0.6800.4 /usr/local/bin/tableplus
majd elakarnám menteni akkor ezt kapom:
Too many levels of symbolic links

Ötletek? :R

(#40292) #08299776 válasza inf3rno (#40290) üzenetére


#08299776
törölt tag

boot pool, root pool.
zfs set mountpoint=<akárhová> <pool>
zfs mount <pool>

Ha engem kérdezel (de nem akarnék beleszólni), ZFS desktopra= önszopatás level 99...
Ha ilyesmi igényeid vannak akkor inkább Btrfs (tippek a blogomban).

(#40293) májkimiki válasza #08299776 (#40292) üzenetére


májkimiki
őstag

Ahhoz képest, hogy "viszlát linux". Szeretsz azért visszajárni.
ZFS mennyire megy Redmondban?
:DD

(#40294) #08299776 válasza májkimiki (#40293) üzenetére


#08299776
törölt tag

Elvileg read only vagyok, de így legalább nem jövök ki a gyakorlatból, egyszer hátha eljön a Linugz Desktop éve, úgy 2500-ban... :D
Meg amúgy a kis Fuji háziszerveren Rockstor (gyk. SUSE) van Btrfssel, szal van még Linugzom... ;)

[ Szerkesztve ]

(#40295) májkimiki válasza #08299776 (#40294) üzenetére


májkimiki
őstag

Te nagyon bógya vagy, ha azt várod. Hogy valaki kimondja hivatalosan. Mától van a Linux Desktop éve. Olyan soha nem lesz. :-)
Nekem már nagyon régóta eljött.
Most komolyan! Min csúsztál meg, hogy vissza léptél?

(#40296) lev258 válasza Rick3D (#40291) üzenetére


lev258
veterán

Mielőtt tovább mennénk. Az általad linkelt fix szerintem nem erre való, libldap-ról szó sincs benne. Próbáltad feltenni a csomagot?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#40297) inf3rno válasza #08299776 (#40292) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Koszi! Igy mar vilagos.

En szeretem a ZFS-t es a BTRFS-t is, most ez ment fel alapbol a meghajtotitkositassal. Regebben elemeztem, hogy melyik mit tud, a BTRFS-nel nagyon szimpi, hogy tetszoleges meretu meghajtokat egymas melle szorhatok, es valahogy automatikusan megcsinalja nekem a RAID mirrort, nem kell azzal szivnom, hogy csak egyforma meretu particiokkal lehetseges, mint ZFS-nel. A ZFS-nel viszont nem CRC32 a checksum, hanem SHA1 azt hiszem, szoval sokkal alaposabb hiba detektalasban. Plusz a ZFS-nel volt native encryption, ami RAID-nel szamit, mert nem mindegy, hogy ala teszunk egy LUKS-ot es minden meghajtot elteroen titkosit n-szer annyi CPU-t es memoriat hasznalva, vagy fullra ugyanaz a block ciphertext megy ra mindegyik meghajtora es egyforman titkositja a redundans reszeket. Azt hiszem meg a swap titkositasa is ilyen szempont volt, illetve elvetemultebbek csinaltak olyat is ZFS-el, hogy a root-ot es a kernelt is titkositottak, bar szerintem eleg csak a root-ot titkositani, a kernelt meg digitalisan alairni, es akkor a secure boot kivedi a kulso beavatkozast. Ha a BTRFS-hez jon ki native encryption (nem kovetem) akkor hajlok inkabb afele az egyszerusege miatt. Szoval ez olyan kerdes, hogy kinek mire van igenye, es mennyi energiat hajlando raforditani a megvalositasara. Nekem a szerverre bitrot elleni vedelem ami kell, es hogyha lenyuljak a merevlemezt, akkor ne tudjak olvasni. Meg esetleg incremental backup, ami olyan buzzword, ami megfogott. Az a forgatokonyv sokkal valoszinutlenebb, hogy ramokolnak valami bootkitet vagy rootkitet a gepre, es azert vert lehet izzadni, ha ilyenre is fel akar keszulni az ember. Sokan nem veszik eszre, hogy ezek informaciobiztonsagi vedelmi intezkedesek, es hogy kockazat aranyos vedelem kell. Nem lehet altalanossagokban beszelni ezekrol a kerdesekrol. A fenti pl. a szerver gepre az igenyeim, az asztalira eleg csak a meghajtotitkositas, ugyhogy akar az ext4 + LUKS is boven jo lenne ra, csak most erre kattintottam, mert ez volt felajanlva by default. Egyebkent nekem edesmindegy, ha ellatja a feladata. Ennel a bpool rpool kerdesnel is ugy nez ki, hogy mountolva van alapbol, mert nagyjabol megvan a 250 GB system tarhely, csak valamiert odatett ket ilyen meghajtot a fajlkezelo.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40298) #08299776 válasza májkimiki (#40295) üzenetére


#08299776
törölt tag

" Olyan soha nem lesz."
Na ezért fejeztem be az önszopatást 20+ év után, és vásátam egy Windózot! :K
Azt nem mondom hogy előbb kellett volna, mert a Windows desktop éve a 10-zel jött el, de azzal nagyon (a 11 meg még inkább)!
Már többen is kérdezték, hogy több mint 20 év Linuxozás után miért Windows, de ez nem fórum téma, talán lesz egyszer blog vagy gemini bejegyzés róla...

Inf3rno:
ZFS-t Linuxon sosem próbáltam, és FreeBSD-vel is csak addig, míg gyorsan eldöntöttem hogy az én igényeimhez túl sok... A Btrfs viszont ügyeske lett mára, az már akár mindennapi használatra asztali rendszeren is OK. Ha ki akarod ténylegesen használni, akkor még mindig van egy kis önszopatás része, de közel sem annyi, mint a ZFS-nek.
A titkosítás nálam sosem játszott, láttam már RAM dumpból ~20 perc alatt visszafejtett jelszót, szal az én javaslatom, házi pornó külső HDD-n eldugva az ágy alá, a többit meg hadd vigyék...! :DD

(#40299) #08299776 válasza inf3rno (#40297) üzenetére


#08299776
törölt tag

"Ennel a bpool rpool kerdesnel is ugy nez ki, hogy mountolva van alapbol, mert nagyjabol megvan a 250 GB system tarhely, csak valamiert odatett ket ilyen meghajtot a fajlkezelo."

Az udisk nem igazán tud mit kezdeni a ZFS, Btrfs kötetekkel. Btrfsnél a két meghajtón létrehozott összevont kötetnél is minden áron külön csatolni akarja az első lemezt, miközben úgy nyilván nincs rajta valid fájlrendszer... Udev szabályt kell létrehozni, hogy felhagyjon ezzel. :O

[ Szerkesztve ]

(#40300) inf3rno válasza #08299776 (#40299) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem csak azert zavar, mert bal oldalt a 6 meghajto elfoglalja a panel felet, es abbol 3 bpool, rpool, encrypted 2.1GB, amik nem is meghajtok igazabol, csak ilyen mondvacsinalt valamik. Boven eleg lenne, ha ezek eltunnenek a fajlkezelobol es a panelrol. De megvagyok igy is, akar le is szedhetnem ezeket a panelrol, ha hagyna magat az Ubuntu, csak akkor gondolom a pendrive-ok sem jelennenek meg ott. Legtobbszor a files ikonra megyek ra, es ott a bookmarkolt mappakra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.