Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: Samsung T7 1TB külső SSD
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Gurulunk, WAZE?!
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2
#37803
üzenetére
Hihetetlen, hogy még mindig ezzel szopatják az egyszeri felhasználókat. Mivel a Mintnek és az Ubuntunak felhasználóbarátnak kéne lennie, alapból nem kéne ezt a feature-t bekapcsolni, vagy ha telepítéskor fel is lenne kínálva, akkor rábízni a felhasználóra, hogy bekapcsolja-e, külön figyelmeztetve, hogy ha be van kapcsolva, akkor egy csomó alkalmazás indulása előtt jelszókéréssel lesz nyaggatva, biztosan akarja-e. Azt is beszéltük, hogy ezt a Chrome húzza be függőségnek, meg erőlteti, de akkor is ki kéne gyomlálják a rendszerből.
Félre ne érts, tudom hogy ki lehet kapcsolni, neked meg nekem nem probléma, de a Mint tipikusan ilyen Windowsról frissen jött felhasználóknak lett kitalálva, akik még semmit nem tudnak a Linuxról. Épp ezért se Seahorse, se semmilyen kulcstartó, se Timeshift, sem semmi hasonlóval nem kéne őket szivatni, ennek a felhasználói rétegnek alacsonyabb az ingerküszöbe, már attól kitérnek a hitükből, hogy az ikonok nem úgy néznek ki, meg nem ugyanott vannak, ahol Windowson, és szépen pattintják is vissza, és nem fognak weboldalakon utánaolvasgatni a megoldásnak.
Egyébként az Archnak, pálcika WM-eknek pont ez az előnye, alapból semmi ilyen szutyok nincs hozzájuk feltéve, így eleve rendszerinduláskor egy csomó ilyen sallang be sem töltődik, így ezeknek a sallangoknak a függőségei, mint shared library sem töltődnek be. Ez pedig nem csak a bootidőnek tesz jót, de a memóriahasználatnak is, és a frissítések letöltésénél is előny, és nem lesz, ami az embert bosszantja, meg nem kell szutykokat lefelé szedni a rendszerről, meg azokat minden frissítésnél feleslegesen frissíteni.
És még mielőtt jönnétek, hogy megint blogolok, meg hülyeségeket írok, csak mondanám, hogy most pont átnézve a Linux Mint topikba, ott is ez a probléma, a kérdező nem akarja, hogy a Brave kulcstartós jelszót kérjen. Ez a téma rendszeres visszatérő a mintes és ubuntus topikokban, szóval nem csak én gondolom, hogy ez kezdőnek nagy gondot okoz, hanem ténylegesen is van rá bizonyíték.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- AKCÓ! HTC VIVE Pro 2 virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- új akku Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 256GB 13.3" FHD 1 év garancia
- Huawei Quidway S5324TP-SI-AC - 24G, 4SFP, L2, managed switch
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor, MS4022
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


