- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újrakezdés
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- bambano: Bambanő háza tája
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
-
LOGOUT
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
csixy
addikt
-
csixy
addikt
válasz
ampulla #28198 üzenetére
El lett volna a win10 sima MBR-en is, akkor nem barmolt volna bele a másik lemezbe. Szóval én mindkét rendszert sima legacy módban MBR-re telepíteném és a fastbootot mindenütt kikapcsolnám a BIOS-ban is és a Win10-ben is. Előbb a Win10-et telepíteném az SSD-re (mondjuk ez lenne a linux szempontjából az SDA),de hagynék 3giga helyet rajta a linux swap partíciójának, utána telepíteném a linuxot a másik disk-re (SDB), swapnek az SSD-n meghagyott kis partíciót jelölném ki és a GRUB menjen az SDB MBR-jébe. Így ha az SSD-t bootolom simán indul a win10, ha pedig a HDD-t bootolom akkor a linux bootmenüje ugrik be.
-
ampulla
aktív tag
Sziasztok!
Sikeresen elbasztam a rendszert úgyhogy a segítségetek szeretném kérni. Van a laptopomban 1 SSD, amin Ubuntu van az ősidők óta és 1 HDD. Mind a 2 MBR partíciós sémát használ. Ma azonban összeroskadt a win 7 és elhatároztam, hogy felteszem a win 10-et. Szóval legyalultam a HDD partícióit, átformáztam GPT sémára és feltettem rá a Win 10-et. Dell laptopom van a BIOS/UEFI képes hybrid partíciós sémát kezelni, ami be is van jelölve. Ha az EFI bootot választom, akkor szépen bejön a Win, viszont ha legacy-ban akarok bootolni, akkor jön a probléma:
invalid partition table: error, no such partition
grub rescue>Próbáltam a win elhárító parancsait de nem jöttek össze:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixbootA grub rescue> ls a következőt adta:
(hd0) (hd0,msdos5) (hd1) (hd2)próbáltam a root parancsot, de azt már nem találta a grub.
Történetét tekintve az SSD és az Ubuntu volt legelsőnek aztán a Win 7 egy másik lemezen MBR sémával, azzal ment rendesen, most pedig GPT Win 10 és nem megy.
Most a Win 10 telepítése barmolta szét az MBR-t? Vagy valamit eltoltam volna a diskparttal, amikor tettem fel a win 10-et?
-
cigam
titán
válasz
donatel #28194 üzenetére
Egyik sem hiba. Az elsőben nem talál infót az sda merevlemez gyorsítótáráról. Ezért úgy kezeli, mintha "Write-through"-ra lenne állítva, vagyis íráskor nem csak a gyorsítótárba, hanem a lemezre is kiírja az adatot. A másodikban pedig csak közli, hogy az iSCSI daemon sikeresen elindult, és 1334 lett a feladat azonosítója.
-
Kari1
aktív tag
Frissen telepítettem egy Ubuntu 16.10-et ami alatt a "details" ablakaim ilyen picik. Próbáltam rá megoldást keresni de nem tudom hogy miként tudnék elindulni. Esetleg vkinek van ötlete hogy ez hol lehetne állítani? Compiz-ban vagy dconf-ban van-e vmilyen opció hogy rendesen kitöltse az ablakot mert ez így kb használhatatlan.
-
ampulla
aktív tag
Sziasztok!
Tudna nekem valaki conky konfigolásában segítséget nyújtani?
Valahogy nem az igazi. Elindítom shellből és meg is jelenik, viszont ha az asztalon kattintok egyet valahova eltűnik. A program továbbra is fut valószínű mert a shellben továbbra is ez van:
conky: no personal or system-wide config file found, using builtin default
conky: desktop window (2a0000a) is subwindow of root window (d9)
conky: window type - desktop
conky: drawing to created window (0x4800001) -
-
donatel
tag
Az ubuntu szerver boot-nál hogy tudom megnézni azokat a dolgokat amik futnak zöld OK-val. Az egyik sornál láttam egy sárga jelzést ezt szeretném megnézni hogy mi az mert olyan gyorsan továbbmegy hogy nem látom.
-
zeix
senior tag
Sziasztok!
Sudoers beállításában kérnék egy kis segítséget.
Php shell_exec futtatásához.
Jelenleg www-data ALL=(ALL) NOPASSWD:ALL
beállítással működik a programom.
Van pár python script amit php-ből futtatok. Amik csak, sudo paranccsal futnak le.
Szeretném azt beállítani, hogy csak egy bizonyos mappa használatánál ne kérjen jelszót a www-data felhasználó (Apache).
Amit ár próbáltam:
www-data ALL=NOPASSWD: /opt/lampp/htdocs/programom/modulok
www-data ALL=NOPASSWD: /opt/lampp/htdocs/programom/modulok, /opt/lampp/bin/phpEgyik sem jó! Nem futtatja le a php a python fájlt. Csak így: www-data ALL=(ALL) NOPASSWD:ALL.
Ez nagy biztonsági rést kínál, ha teszem fel, dyndns-el érem el az otthoni szervert? Az otthon szerver nem publikus természetesen. -
God Vazzeg
veterán
Uhh pont most jött frissítés rengeteg, közte a 4.4.0-43-generic kernel, érezhetően gyorsabb lett a rendszer, csak kapkodom a fejem.. Jeahh
-
Pano
addikt
válasz
God Vazzeg #28185 üzenetére
Szerintem azért, mert névben hiába ugyan az, de egy laptopban lévő ULV prociba integrált intel HD más, mint egy normál desktop prociban lévő
-
God Vazzeg
veterán
Érdekes a dolog, és köszi hogy írtál. Így tényleg használhatatlan, mondjuk a fenti funkciók egyikét se használom, lehet azért nem jelentkezik nálam a bug. Tv van másodlagos monitorként hdmi-n rá akasztva, de full hd tartalmat is viszi 40% körüli proci terhelés mellett. Nincs villogás, meg lassulás se nálam közben. Giga B150 lap, és i5-6400 proci, ddr4 ramokkal.
Linux mint 18 x64 cinnamon
-
Pano
addikt
válasz
God Vazzeg #28181 üzenetére
Nos, akkor helyzetet jelentek.
Első körben behegesztettem az újabb kernelt, ami állítólag megoldja az Intel HD 520 említett problémáit: hát nem.
Másodikként megpróbálkoztam az Intel linuxos update progijával, amiből nem rég jött ki az újabb, ami 16.04 alatt már önmagában használható: ez feltette a legújabb drivert, jelentős teljesítmény növekedést hozva, de főleg hardveres gyorsítás terén (pl.: böngésző). Voltak jelenségek, amik megszűntek, de a főbb gondok megmaradtak, szomorúan konstatálva.Csak a kimenet átállítása segített, tearing a videóknál szerencsére alapból nem jelentkezett, de azért betoltam God beállításait, amit javasolt. Változást semmilyen irányban nem tapasztaltam tőle.
Azonban ha kicsit "erősebb" hardveres gyorsításra van szükség (pl meg van nyitva sok böngésző fül + film, vagy csak egy Full HD-s film) kicsit olyan érzés, mint ha felnyögne a rendszer mert a vállára dobtak valami zsákot. Ha az ember gyorsabban arrébb mozgatja mondjuk a lejátszó ablakát, akkor 1-2x a teljes képernyő feketén bevillan.
Tehát, ugyan használhatóbb lett, de sajnos aktívan továbbra is használhatatlan és bosszantó tud lenni.
S a következő probléma itt azzal jön, hogy nekem a munkámhoz aktívan kell Skype-ot használni (video-konferencia hívások, sok képernyő megosztás: ha én osztom érezhetően szenved a vga driver, ha "nézem" akkor meg ugyan azok a problémák jönnek, mint a film nézésnél), s azt is érinti a dolog + a Skype is elkezdett bugzani, ugyanis nem jelennek meg valamiért a csoportos csevegések. Hiába írnak benne, látják is, hogy benne vagyok (hozzá vagyok adva) de semmi értesítést nem kapok róla, a csevegésbe bele menni nem tudok, nem jelenik meg.
A Skype alpha meg nem tud képernyő megosztást, így az is kilőve.
Tehát, vissza kellett állítanom fő csatasorba a Windowst, mert magán célra elhasználom így, de dolgozni vele képtelenség és nagyon idegesítő. -
lev258
veterán
válasz
God Vazzeg #28179 üzenetére
Te szerencsés vagy, de a tényeken nem változtat. Remélem, hogy ez csak valami átmeneti fennakadás az Intel részéről.
-
csixy
addikt
Hogyan lehet az egér függőleges görgetés sebességét csökkenteni?
-
-
-
szuszinho
őstag
Sziasztok,
A szerveremen fut a transmission-daemon. Letöltés után a gui-ból nem tudok a mappába ugrani, illetve a letöltés helyét sem tudom megváltoztatni.
Anno ez openelec alatt tökéletesen működött. -
God Vazzeg
veterán
Az összefoglalónál levő leírást csináld meg intel vga-hoz valót és rendben leszel
Ez a lényeges:
Rakd a /usr/share/x11/xorg.conf.d mappába a 20-intel.conf fájlt az alábbi tartalommal:
Section "Device"
Identifier "Intel Graphics"
Driver "intel"
Option "AccelMethod" "sna"
Option "TearFree" "true"
Option "DRI" "3"
EndSection -
Pano
addikt
Bocsi, közben felmerült még egy kérdés.
Ubuntu mate (vagy sima ubuntu) alatt hogyan lehet kalibrálni a kijelzőt? Úgy mint kontraszt, fényerő, rgb színek stb?
Gyárilag sajna a notim kijelzője elég gány (kvázi nézhetetlen), windowson belül intel hd vezérlőpultjával sikerült tök frankón belőni -igaz bele telt pár órámba-, de abból nem tudok icc/icm profilt csinálni. Nézegettem icc adatbázisokat is, de sajnos ehhez a kijelzőhöz nincs feltöltve. -
Pano
addikt
válasz
God Vazzeg #28168 üzenetére
Köszi
Nem csak a VLC-s gondom volt, hanem a böngészős "villogás" is előjött, ami a hardveres gyorsítás okozója, szintél intel bug miatt.
Ha utóbbiak amiket említették előjönnek, azzal mit tegyek (a tearinget maga a compiz orvosolja, nem)? Csak ne kelljen utólag még kérdeznemUtána olvastam, az újabb 4.7.x kernellel állítólag minden probléma megoldódik, első nekifutásra inkább azzal próbálkozom, szerintem. Megnézzük.
-
Pano
addikt
válasz
lev258 #28166 üzenetére
Uhh, köszi!
Hát, nem gondoltam volna, hogy itt ilyen problémák vannak, eszembe se jutott erre gyanakodni igazán.
Noti vásárlás előtt, direkt egyik szempont volt az only intel hd, a sok indok mellett azért, mert linux alatt ez van a legjobban támogatva és nem kell állandóan hackelgetni, erre tessék... -
Pano
addikt
Kimenetit megpróbálom. Sok filmmel próbálkoztam, így nem az lesz a hiba.
Az az igazság, hogy maga a lejátszó program is használhatatlan lesz (nem tudok pl bemenni a beállításokba, mert ugye a lenyíló menü becsúszik a film képe mögé.
Maga a driver meg tudtommal intel hd esetében kernel szintű, nem? Pedig az intelekkel nem szokott gond lenni -
Inkább video driver. Más kimeneti modullal sem jó? És más filmmel?
Nekem is vannak ilyen mpegek (jellemzően amit asszony vesz fel TV-ből), ami kicsi marad. Végső esetben bele lehet zoomolni.
Mplayerben kicsit jobb ez a funkció, ott finomabb lépésekben lehet nagyítani a videót. -
Pano
addikt
Sziasztok!
Egy olyan problémába ütköztem (mate 16.04.1), hogy ha filmet akarok nézni VLC-vel, akkor a film alap méreténél (pl 730x600 vagy ilyesmi). nem lehet nagyobbra tenni a képet. Teljes képernyőre rakásnál is ott hagyja középen ezt a kis méretet, körülötte zöld lesz a maradék felület és nem rakja ki teljesbe. Ha megnyitom a filmet a lejátszóba pl nem tudok egy menüt se lenyitni a felső menüsorból, mert a "kép mögé" nyílik le a lebegő menü.
Bebootoltam ubuntuval, ott is ez a helyzet. Ha más lejátszót akarok használni akkor vagy ugyan ez a probléma, vagy kifagy a program.Grafikus vezérlő: Intel HD 520 (laptop).
Halkan merem megkérdezni: a TLP nem okozhatja ezt? Bár végig töltőn volt.
-
zoltanz
nagyúr
Látom az Ubuntu Mate oldalon elérhető a 16.10. Az LTS-es 16.04.2 mikorra várható kb?
-
Pano
addikt
válasz
lev258 #28157 üzenetére
A vicces a dologban, hogy a a wiki vitt tévútra, ott ugyan is ez áll:
"[...]if you have the files in /etc/openvpn/ you can omit the path.[...]"
Tehát, ha a fájlok az adott mappában vannak, az elérési út elhagyható.
De így van, megoldottam és az a lényeg -
Pano
addikt
válasz
lev258 #28151 üzenetére
Meg lett a megoldás, csak sajnos ebben az ubuntu wikiben "elfelejtettek" írni.
Bemásoltam a kellő fájlokat az /etc/openvpn/ mappába (ez eddig ok, mert írta a wiki is), viszont ami kimaradt a képletből, hogy hiába vannak egy közös helyen a fájlok, az .ovpn konfig fájlban külön bele kell hegeszteni a tanúsítványok és kulcsok teljes elérési útját, nem elég benne csak a fájl nevével hivatkozni, mint windows esetében.
Köszi a válaszokat!
-
#68216320
törölt tag
Ubuntu 16.04 netinstall esetében mi szükséges ahhoz, hogy ne csak ssh-val, hanem közvetlenül a gépen is legyen login? Egy nagyon alap rendszert tettem fel gui nélkül. Eddig 14.04 volt, ott ugy ment fel, hogy volt login prompt a boot-ot követően, viszont itt most nincs. Csak kiírja a raid5 tömb fájlok számát ha jól emlékszem és annyi.
-
-
Pano
addikt
válasz
lev258 #28149 üzenetére
Ezt próbáltam, fentebb írtam, de ezt a hibaüzenetet kaptam, tehát nem csatlakozott.
-
ampulla
aktív tag
válasz
lev258 #28146 üzenetére
Az még mindig a keveredésből maradt hátra. Attól tartok a rendszer (fdisk) engedte, hogy sda6-ra nevezzem az 1 GB-os logikai partíciót, ami a swappal volt egyenlő, így alakult ki a gubanc. A swap szépen felcsatolódott mindig, mert megvolt a GUID, de az fdisk már nem látta mert felülírtam egy logikai partícióval.
Most letöröltem az sda6-ot, ami a reboot után eltűnt, mind a logikai partíció és a swap is.
-
Pano
addikt
Sziasztok!
Ismét a segítségetekre szorulok, most egy nagyon fontos ügyben!
Munkámhoz szükségem van egy VPN-en keresztül végrehajtandó távoli asztal elérésre. Windowsban ezt az openvpn segítségével, plusz egy távoli asztal kapcsolat létrehozásával érem el.Windows alatt átküldtek pár fájlt a számomra, amit bemásoltam az openvpn kliens megfelelő mappájába, így tudtam csatlakozni, ezek a következők:
- Egy ca tanúsítvány
- .ovpn konfig fájlt
- egy újabb tanúsítvány
- csr és egy key fájl.Valamint hozzám vágtak egy IP címet és egy felh név/jelszó párost a távoli asztal eléréshez. A tematika úgy működik, hogy kapcsolódom VPN-en keresztül, majd úgy hozom létre a távoli asztal kapcsolatot.
Ezt kéne valahogy reprodukálnom ubuntu alatt. Próbálkoztam vele, de sehogy se értem el eredményt.. vagy nem ment a hitelesítés, vagy a google-ba talált leírás olyan adatok megadására kért, amit nem tudok.
Ha csak az ovpn fájlt akartam felhasználni, azzal se ment tovább:
Kiadott parancs: ubuntu@ubuntu:~/Downloads$ openvpn --config '/home/ubuntu/Downloads/client.ovpn'
Tue Oct 11 13:24:09 2016 ERROR: Cannot ioctl TUNSETIFF tun: Operation not permitted (errno=1)
Tue Oct 11 13:24:09 2016 Exiting due to fatal error -
nemurea
aktív tag
válasz
ampulla #28140 üzenetére
Gondolom, azóta megoldódott, de a biztonság kedvéért:
"Szóval a gond, hogy a swap (512MB) és a 2. logikai partíció (1GB) is sda6, amit jól lehet látni az lsblk és az fdisk parancsok által."
Ez nem így van, ahogy korábban lev258 megjegyezte, az 512 MB-os SWAP nincs létrehozva. Ahogy látom, csak a helye van meg, sda2-re akartad tenni, csak nem lett rá fájlrendszer (82 Linux lapozó) rakva. Tehát első lépés: ezt megtenni.
Utána törölni az sda6-os (jelenlegi SWAP) partíciót, az sda5-öt pedig kibővíteni az így felszabaduló helyre. (Lehetne törölni az 5-öst is, és az extended-re újra létrehozni egy nagy logikai partíciót, de szerintem akkor már a 7-es indexet adná neki, ami nem annyira szép.)
Szerk: bocs, butaságot írtam, még egyszer megnéztem ezt az sda2-t: nem, ez nem az 512-es SWAP, az tényleg nem lett létrehozva egyáltalán :-) Ez maga az extended partíció neve, erre közvetlenül nem tudsz fájlrendszert rakni, csak a logikai partíciók létrehozásával.
-
-
-
ampulla
aktív tag
válasz
#40553216 #28131 üzenetére
Igaz, már elég későn írtam, úgyhogy rövidre fogtam így sz*r lett.
Tehát mégegyszer: Telepítéskor egy 8GB-os lemezre felraktam az Ubuntu servert és 512 MB swap-ot. Telepítés után fdisk-el a megmaradt 2.4 GB szabad terület, amit teljes egészében extended partícióra formáztam és felosztottam 2 logikai meghajtóra, azaz sda5 és sda6. (1.4 GB és 1 GB ).
Szóval a gond, hogy a swap (512MB) és a 2. logikai partíció (1GB) is sda6, amit jól lehet látni az lsblk és az fdisk parancsok által.A tervem az lenne, hogy megformázom a 2. logikai partíciót ext4-re, de akkor megkérdezi a rendszer, hogy biztos vagyok-e benne mert az már swapra van formázva, így nem tudom használni, Szóval a swapot valahogy sda7-re kellene erőltetni. Remélem így érthető voltam.
-
ampulla
aktív tag
Hali. Találtam 1 kisebb conflictot az Ubuntun. Van egy MBR-es vinyóm, amin van 1 primary és 1 extended, abban pedig 2 logikai partíció, ahogy lejjebb az output is mutatja. A probléma az, hogy van egy swap is, ami ugyanaz az partíció, mint 2. logikai partíció. Tehát egyszóval az sda6 = a swappal és a 2. logikai partícióval.
Hogyan tudnám a kettőt szétválasztani?
root@ubuntu-server:/home/buddy# lsblk --fs
NAME FSTYPE LABEL UUID MOUNTPOINT
sda
├─sda1 btrfs a4a4457a-8bac-4a47-8dfb-3ae5b3978c3b /home
├─sda2
├─sda5 ext4 abed5ca4-45f8-400a-a0ab-2bd84f3018b3 /mnt/1.4GB_volume
└─sda6 swap 558b01a6-d04c-47d8-8f06-a0e547347b87 [SWAP]
sdb
sdc
└─sdc1 vfat A3F3-A48F /mnt
sr0
root@ubuntu-server:/home/buddy# fdisk -l /dev/sda
Disk /dev/sda: 8 GiB, 8589934592 bytes, 16777216 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x071af176
Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 * 2048 11718655 11716608 5.6G 83 Linux
/dev/sda2 11718656 16777215 5058560 2.4G 5 Extended
/dev/sda5 13819904 16777215 2957312 1.4G 83 Linux
/dev/sda6 11720704 13819903 2099200 1G 83 Linux
Partition table entries are not in disk order.
root@ubuntu-server:/home/buddy# -
stopperos
senior tag
válasz
IstvánLászló #28124 üzenetére
Nekem hasonló gondom volt ubuntu 16.04-en. Hiába írtam át, nem reagált a rendszer. Majd a systemd-s parancsokkal megoldottam. Amit fenn írtam két parancsot, azt kellett lefuttatni.
-
donatel
tag
Mi a különbség, ha átváltasz root felhasználóra a következők parancsok között:
"sudo -s", "sudo su" vagy simán "su"
-
IstvánLászló
őstag
válasz
stopperos #28121 üzenetére
Köszönöm a válaszodat.
A lényeg ezt a parancssort egy Linux-os fórumon olvastam és kipróbáltam terminálban...
Beírtam ezt a sort: sudo sed -i "s+UTC=yes+UTC=no+g" /etc/default/rcS
A +/- 2 órás eltérés már a múlté, legalább is nálam: Linux Mint 17 'Qiana' Mate 64-bit redszeren pontosan is jár az órája a gépemnek még win alatt is...
Kérdezném de beidézem amit mondasz, " systemd eszközöket kell használni", ezt hogyan is kell értenem? -
stopperos
senior tag
válasz
IstvánLászló #28116 üzenetére
systemd eszközöket kell használni:
Először feltételezni, hogy a BIOS lokálban fut:
timedatectl set-local-rtc 1
Majd az időzónát belőni, biztos ami biztos alapon.timedatectl set-timezone Europe/Budapest
-
Pano
addikt
Köszi a válaszokat!
Még egy kérdés: Ha élek a lemez kódolásával (encrypt), mivel céges adatokat tartalmaz majd, az jár teljesítmény csökkenéssel?
-
zoltanz
nagyúr
Ez nem okozna galibát: egy Win7-Mate dual-boot mellé felraknék még egy Mate-t amivel a nvidia zárt driver-ét használnám.
-
IstvánLászló
őstag
Sziasztok!
A Linux terminálba adtam ki a következő parancsot és restart ezután.sudo sed -i "s+UTC=yes+UTC=no+g" /etc/default/rcS
A windows indításnál 2 óra idő eltérés volt.
A +/- 2 órás eltérés jelenségre itt a megoldás, mert nálam működik.Kérdezném hogy csak tényleg Debian alapú rendszereken működik, mert én Ubuntu és Debian alapú distro-t használok és remélem hogy nem tévedtem....
Linux Mint 17 'Qiana' Mate 64-bit fut stabilan régóta a gépemen és őröm a használata is.(#28115) zoltanz
A kolléga amit mond megerősítem én is, teljesen jó, és stabil. -
Pano
addikt
Sziasztok!
Ha notebookra teszek ubuntut, az új verzióval még mindig rövidebb ideig bírja akkuról, mint ha Windowst használnék?
Régebbi ubuntukkal volt ilyen gond, sajnos.(Nincs dedikált VGA, csak intel hd)
-
saelin
veterán
válasz
brickm #28089 üzenetére
Ha KDE kell, akkor kubuntu vagy manjaro szvsz a legjobb választás. Nekem az utóbbi van fent már jó egy hónapja és 100%-ban meg vagyok vele elégedve. (Jó, csak 99%-ban, mert a felület itt-ott nem magyarul szól hozzám -my bad-)
A kubuntu egy jó kis jószág. Párom gépén sokáig az volt, egy ismerősömén pedig még mai napig is az van.
-
cigam
titán
válasz
donatel #28106 üzenetére
Nem igazán, mert pl. a Windows teljesen újraindul, és a Linux alatt is újra kell indítani a samba daemon-okoat.
+ Emelt szintü jogosultság kell hozzá.Windows-ban ki kell adni ezt a parancsot:
Wmic computersystem where name="%computername%" call joindomainorworkgroup name="munkacsoportneve"
De ugye elötte le kellene csekkolni, hogy nincs-e már beállítva.pl. így.Linux-ban pedig az /etc/smb.conf-ban a [global] alatt meg kell keresni/ létre kell hozni a
workgroup = munkacsoportneve
sort. -
djadji
senior tag
Sziasztok!
Lenne egy gondom az Ubuntui serverrel.
Van egy megosztás beállítva a SAMBA-ba, amit el is tudok érni a WINből, de csak akkor ha beírom, hogy \\ipcim, vagy \\ubuntuhostname, utána megjelenik a listában be is tudok lépni (felhasználót kér, az ok).
A gond az, hogy amíg így nem hivatkozok rá, addig nem jelenik meg a hálózatok között. Nem tudom miért. A host name és megosztás neve ugyanaz (ezt olvastam hogy lehet gond).
Van valami ötlete valakinek miért nem jelenik meg automatikusan a hálózatok között?Azért lenne fontos, mert a TV-m is akkor látja ha az megjelenik és akkor tudok róla filmet lejátszani a TV-men. Szóval nem a WIN miatt fontos.
UI: A servernek nincs statikus IP címe. Ugyan az elmúlt 10 napban a HGW ugyanazt az IPt adja neki, de sajnos Sagemcom HGW aminek a szoftvere nem jól kezeli ezt (majd az új talán..)
-
lev258
veterán
válasz
zoltanz #28101 üzenetére
A nyílt Nvidia teljesítményétől még egy jó ideig nem lehet sokat elvárni. Mivel gyártói segítséget nem kapnak, és lényegében "reverse-engineering"-et csinálnak, így messze vannak még a gyártói drivertől. Tudtommal a kártyák többségén nem is érhetőek el vele a kártya magasabb teljesítményszintjei, mindig alapjáraton működteti.
-
zoltanz
nagyúr
Mértem egyet Geforce 7300GS nyílt driver Kodi-val: 38,82 FPS
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG321QR 32 165Hz WQHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel - használt
- Kingmax 2x2GB DDR3 RAM eladó
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest