Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) spammer


spammer
veterán

Ubuntuban/Nautilusban be lehet valahogy állítani, hogy a tabok (fülek) egy meghatározott méretben mindig látszódjanak, akkor is, ha csak 1 van? Ilyenre gondolok, mint a Pantheon Files-ban [link], ahol a tab mellé kattintva (vagy a + jelre) új tab nyitható (böngészőhöz hasonlóan).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19902) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra megszűnt működni a flash plugin Firefox 26.0 böngészőben, a kiegészítőkezelőben ez olvasható: "Shockwave flash sebezhető és frissíteni kell". Igen ám, de nem sikerül a tárolóból. :F Rendszer: Kiwi 12.08. Tudnátok valami megoldást?

(#19903) #40553216 válasza pc-user (#19902) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kiwi Linux megszűnt. Nem csak az FF nem frissül (26-os egy éves), de semmi nem frissül, ami külön Kiwi tárolós.
Szerintem inkább rakj fel egy Ubuntu 12.04-et.

(#19904) pc-user válasza #40553216 (#19903) üzenetére


pc-user
aktív tag

Értem, köszi.
Egyébként Ubuntus tárolók is fel vannak véve szofverforrásként, vagy ennek nincs jelentősége?

(#19905) #40553216 válasza pc-user (#19904) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azok frissülnek (gondolom, remélem(!), ezt tapasztalod). Ha csak azok lennének, akkor minden frissülne, de láthatóan az FF nem teszi.

(#19906) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Nos, csak érdekességképpen mondom, hogy a HP 455 G2-mön máig tisztázatlan körülmények között megjavult a bluetooth, szóval nem az Ubi támogatási problémái miatt nem ment, ugyanis az asszony hibernálásból ébresztve nem látta hol a kurzor, nyomkodott össze-visza, egyszer csak kiírta, hogy bluetooth engedélyezve.. próbáltuk rekonstruálni a történteket, de valószínű, hogy jobb felül az ikonsávban a wifi-beállítások között sikerült valamit beállítania vakon :C

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#19907) bagyusz


bagyusz
őstag

Lecseréltem a régi linux min-t 14.10 ubira. Minden szép és jó, de egy valami nagyon zavar mégpedig, az hogy a gedit illetve a gnome terminál kép frissítési hibákkal szenved lásd: [link]

Olykor eltűnik a kurzor, tördeli a szövegeket.

Csak a fent említett kép applikációnál vettem észre.

dmesg alatt nem látok semmi különöset. Ezt a jelenséget akkor vettem észre mikor felraktam a legújabb nvidia drivert.

[ Szerkesztve ]

(#19908) lionhearted válasza bagyusz (#19907) üzenetére


lionhearted
őstag

Honnan raktad fel azt a drivert?

Tegnap még működött...

(#19909) bagyusz válasza lionhearted (#19908) üzenetére


bagyusz
őstag

Nvidia hivatalos oldaláról szedtem le a *.run fájlt majd terminálból telepítettem.

(#19910) lev258 : 2x GT 750M

[ Szerkesztve ]

(#19910) lev258 válasza bagyusz (#19909) üzenetére


lev258
veterán

És milyen videókártya?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19911) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Valaki homályosítson már fel, hogy mire jó az itt található graphic installer? Eddig úgy tudtam, hogy a nyílt intel driverek benne vannak a kernelben.

Az apropója a kérdésemnek, hogy van a családban egy ivy bridges laptop, és indokolatlanul melegszik 14.04-es ubuntu-val. Nem dual graphics, csak az intel apu van benne. Összehasonlításképpen 12.04-es ubuntu vagy debian wheezy kde mellett teljesen hűvös.

A fentebb linkelt driver megoldhatja ezt a gondot?

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#19912) lev258 válasza szaszayanou (#19911) üzenetére


lev258
veterán

Az Intel újabban egy ilyen frissítőcsomagot tesz elérhetővé, amellyel felrakhatod a legutóbbi stabil driver-t. Ez komplett kernel és xorg cserével is együtt jár, tehát elég komoly változás; bármennyire is tesztelt, adódhatnak problémák. A melegedésre inkább megnézném, mi eszi a procit, ki van-e pucolva rendesen a venti. Nálam is Ivy van Mint 17.1-gyel (Ubuntu 14.04 alap) és nem melegszik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19913) hcl válasza bagyusz (#19909) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ubi alatt jobban jársz, ha a driver telepítésére való kis alkalmazssal teszed fel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19914) bagyusz válasza hcl (#19913) üzenetére


bagyusz
őstag

Konkrétan mire gondolsz?

(#19915) szaszayanou válasza lev258 (#19912) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Akkor kiesik ez az oldal. a neten böngészve ezt találtam: [link]

Azt írja benne, hogy a 14.04-es ubuntunál ki van kapcsolva a kernelben az intel p-state driver, más disztróknál viszont be van kapcsolva. Lehet, hogy a linux mint is ilyen. Sandy bridge és újabb procikat érinti a hiba.

Lehet, hogy ez van a háttérben?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#19916) lev258 válasza szaszayanou (#19915) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudok mit mondani. Azt viszont nézd meg, hogy egyrészt az Ubuntu Live módban használva produkálja-e, illetve a Mint szintén Live módban. Ez már többet elárul majd.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19917) hcl válasza bagyusz (#19914) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre
Magyarul "További illesztőprogramok". Mondjuk Unity nem tudom, most hol van, mert KDE-t használok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19918) Sonja válasza hcl (#19917) üzenetére


Sonja
veterán

Valamikor ez se működik alapból, pl. nálam. :) Ubuntu 14.04.1 LTS telepítése után, hiába indítottam el az Additional Drivers-t, nem talált semmit (nVidia GTX 750 Ti). A megoldás az volt, hogy terminál indít, majd:

sudo add-apt-repository -y ppa:xorg-edgers/ppa
sudo apt-get update

Utána elindítva az Additional Drivers-t, már megtalálta az nVidia driver-t, és feltelepíthettem. Hogy miért nem találta meg magától, és miért kellett új tárolót felvennem, azt nem tudom, de így legalább működött. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19919) lev258 válasza Sonja (#19918) üzenetére


lev258
veterán

Talán mert a kártyád újabb, mint az Ubuntu (legalábbis a támogatása). :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19920) hcl válasza Sonja (#19918) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, ez jó ötlet, köszi. Amúgy tényleg az lehetett, hogy még nem volt mit találnia.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19921) bagyusz válasza hcl (#19917) üzenetére


bagyusz
őstag

Jah így már világos, már azzal is próbáltam. Többféle driverrel is próbálkoztam, alapesetben a csomagkezelő 303 verziót ajánlotta fel amivel reboot után nem volt kép, ezután töröltem majd felraktam a legfrissebbet 347. Ezután a csomagkezelő 331 drivert is felajánlotta, de ugyan az a helyzet mint az újjal. A 331-től kezdve az összes verziót végig próbálgattam, de semmi. Többféle kernellel is néztem: 3.16 ; 3.17 ; 3.18, de változatlan.

Végtére annyira beleástam magam, hogy folyamatosan unity crash üzeneteket dobált valamint időközönként befagyott.

Próbaképpen feltelepítettem a 14.10 gnome-t, ott meg azt produkálta, hogy különféle grafikai hibák jelentek meg. Valamint semmiképp nem akarta állítani a kijelző háttérvilágítását ami nagyon zavaró volt nekem.

Most felraktam egy eggyel régebbi 14.04 unity-s ubit, és ugyan az a történet mint 14.10 alatt, csak annyival volt más, hogy már a kezdetek elején fel kellette rakni egy frissebb kernelt mert 3.13 verzióval nem akart dűlőre jutni felbontás ügyileg.

Nem tudom, hogy mennyire játszik közre, hogy a notim SLI képes. Próbaképpen kivettem a második gpu-t, de ilyenkor automatikusan átvált intel karira amihez megint csak driver nyűgje volt(nem bootolt be)

Másrészt ez nekem nem is lenne járható még ha működne is, hogy mindig kiveszem a második gpu-t.

Linux mint alatt nem volt ilyen problémám.

14.04 alatt észrevettem, hogy az egyes effektek , menüelemek szín átmenetei elrétegződnek.

(#19922) hcl válasza bagyusz (#19921) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az meredek 8-O Valószínű valami durva driver hiba lehet ahhoz a két GPU-s cucchoz :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#19923) #40553216 válasza bagyusz (#19921) üzenetére


#40553216
törölt tag

Bocsi, az aláírásodban mi van, és milyen kódolásban? Mert nekem csak ez látszik:

(#19924) joecontra válasza #40553216 (#19923) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv,
J

(#19925) bagyusz válasza bagyusz (#19921) üzenetére


bagyusz
őstag

Megoldás a képernyő tördelési hibára:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

ccsm

OpenGL-n belül kapcsoljuk ki a textúra tömörítést és a framebuffer object-t.

Külföldi oldalakon "nvidia flickering" néven ismeretes ez a hiba. Az ihletet innen merítettem.

(#19926) lev258 válasza bagyusz (#19925) üzenetére


lev258
veterán

Ja igen, a Compiz sok dolgot okozhat.
Gratula, hogy rájöttél. :C

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19927) bagyusz válasza lev258 (#19926) üzenetére


bagyusz
őstag

Most már elhiszem, csak eddig még sosem találkoztam ilyennel, dmesg meg glx nem dobott értelmezhető hibát számomra.

Köszi. :)

(#19928) #40553216 válasza joecontra (#19924) üzenetére


#40553216
törölt tag

Közben megtaláltam: Kannada ṭha betű.

(#19929) Tankréd


Tankréd
csendes tag

Nagyon belassult az SSD-m, amit pár hónapja vettem, :O .
Lefuttattam egy smartmonttols diagnózist, de nem értek semmit belőle. Ide linkelem, egy szakértő válaszára várva. Nagyon köszönöm, előre is.

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Device Model: KingFast
Serial Number: 0318201400464
Firmware Version: KFJ14001
User Capacity: 32.017.047.552 bytes [32,0 GB]
Sector Size: 512 bytes logical/physical
Device is: Not in smartctl database [for details use: -P showall]
ATA Version is: 9
ATA Standard is: Exact ATA specification draft version not indicated
Local Time is: Sat Jan 24 23:47:22 2015 CET
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled

=== START OF ENABLE/DISABLE COMMANDS SECTION ===
SMART Enabled.

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

General SMART Values:
Offline data collection status: (0x00) Offline data collection activity
was never started.
Auto Offline Data Collection: Disabled.
Total time to complete Offline
data collection: ( 32) seconds.
Offline data collection
capabilities: (0x0b) SMART execute Offline immediate.
Auto Offline data collection on/off support.
Suspend Offline collection upon new
command.
Offline surface scan supported.
No Self-test supported.
No Conveyance Self-test supported.
No Selective Self-test supported.
SMART capabilities: (0x0003) Saves SMART data before entering
power-saving mode.
Supports SMART auto save timer.
Error logging capability: (0x00) Error logging NOT supported.
No General Purpose Logging support.
SCT capabilities: (0x0039) SCT Status supported.
SCT Error Recovery Control supported.
SCT Feature Control supported.
SCT Data Table supported.

SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x000a 100 100 000 Old_age Always - 0
2 Throughput_Performance 0x0005 100 100 000 Pre-fail Offline - 0
3 Spin_Up_Time 0x0007 100 100 000 Pre-fail Always - 0
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0013 100 100 000 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x000b 100 100 000 Pre-fail Always - 0
8 Seek_Time_Performance 0x0005 100 100 000 Pre-fail Offline - 0
9 Power_On_Hours 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 224
10 Spin_Retry_Count 0x0013 100 100 000 Pre-fail Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 134
167 Unknown_Attribute 0x0022 100 100 000 Old_age Always - 0
168 Unknown_Attribute 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0
169 Unknown_Attribute 0x0013 100 100 000 Pre-fail Always - 0
170 Unknown_Attribute 0x0013 100 100 000 Pre-fail Always - 0
173 Unknown_Attribute 0x0012 186 186 000 Old_age Always - 22282495
175 Program_Fail_Count_Chip 0x0013 100 100 000 Pre-fail Always - 0
192 Power-Off_Retract_Count 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0
194 Temperature_Celsius 0x0023 100 100 000 Pre-fail Always - 40 (Min/Max 30/60)
197 Current_Pending_Sector 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0
240 Head_Flying_Hours 0x0013 100 100 000 Pre-fail Always - 0

SMART Error Log not supported
SMART Self-test Log not supported
Device does not support Selective Self Tests/Logging

(#19930) lionhearted válasza Tankréd (#19929) üzenetére


lionhearted
őstag

3 dolog jut eszembe:
1. Kingfast SSD... : /
2. Nincs bekapcsolva a trim.
3. Nem tudom, de hátha az SSD topikban okosabbak.

A SMART adatok semmi furát nem mutatnak.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#19931) Tankréd válasza lionhearted (#19930) üzenetére


Tankréd
csendes tag

Köszönöm, bár ezt nem értem.. a trim- nek futnia kell, ha jól tudom. A sudo fstrim -v / - parancsra vagy ezt adja ki :

/: 0 bytes were trimmed, vagy egy nagyon hosszú számsort a nulla helyén.

Az fstab fájlt módosítottam, discard, noatime, nodiratime... Vagy nem oké mégsem??? Szerinted?

(#19932) Tankréd válasza lionhearted (#19930) üzenetére


Tankréd
csendes tag

Tudom, hogy a Kingfast gagyi, de most mit tegyek?? Ha a leírtak alapján jónak tűnik, nem vihetem vissza kicserélni.. :O

(#19933) ubyegon2 válasza Tankréd (#19931) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem vagyok szakértő, de a noatime gyakorlatilag már elvégzi, amit a nodiratime, utóbbit kiveheted az fstab- ból. Felesleges könyvtárakra külön kiadni azt a parancsot, ami fájlokra már ki van adva!

Itt találsz pár ellenőrzéssel kapcsolatos segítséget.

(#19934) Tankréd válasza ubyegon2 (#19933) üzenetére


Tankréd
csendes tag

Köszönöm, kiszedtem. Egyébként Neked mi a véleményed ? Megtisztelnél, ha elmondanád.

(#19935) ubyegon2 válasza Tankréd (#19934) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bármikor szivesen, de tényleg nem értek hozzá, csak a pár hónapja vételezett Intel 520- ra Linux Mint- et telepítettem és utánaolvastam elég sokat, hogy Linux alatt mire kell figyelni, mert Win 7 alatt jó sok dolgot célszerű állítgatni és lassan összejött egy Linuxos SSD cikk is. Az a valószinű, hogy Ubuntu alapúak 14.04 től kezelik auton a legfontosabbat, a TRIM- et, ez is az Intel és Samsung SSD esetén volt igaz pár hónapja.
Egyébként bármilyen SSD- nek gyorsnak kéne lennie HDD- hez képest a soxoros acess time miatt. Ha nálad valami nem olyan, mint kéne lennie, érdemes lenne a Flash SSD topicot meglátogatnod, elég sok hozzáértő van, ahogy az utóbbi hónapokban olvasgattam, igen komoly szinten tudnak segíteni. Én, mint laikus csak félrevinném a dolgot, mert az összegyüjtött infókat megosztom, ha szükséges, de másra nem szivesen vetemednék. :) Ahogy sejtem, indításnak ssdok képet fognak kérni egyből, amit Linux alatt nehéz lesz produkálnod, de a reggel linkeltek közül valamelyik pont ezt vizsgálja, hogy rendben van- e, áruld el nekik, hogy Linuxot futtatsz! :Y
főleg Winhez értenek, kivéve berus.berus

(#19936) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#19935) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt elárulhatnád itt is, hogy pontosan melyik Ubi verziót használod, mert a gnome-disk-utility például jó sebességmérést is csinál. az is lehet, hogy nem, mivel a Self-test sincs támogatva a smart szerint
Látom ott is beraktad a smartos hsz- t, amiről már tudjuk, hogy nem árult el semmit a lassulásról. Van elég szabad hely az SSD- n?

[ Szerkesztve ]

(#19937) Tankréd válasza ubyegon2 (#19936) üzenetére


Tankréd
csendes tag

Nem Ubuntu, Crunchbang Linux. 7 GB lefoglalatlan, swap nincs.

[ Szerkesztve ]

(#19938) Tankréd válasza ubyegon2 (#19936) üzenetére


Tankréd
csendes tag

32 GB-os az SSD.

(#19939) ubyegon2 válasza Tankréd (#19937) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A (#19933)- ben linkelt ellenőrzéssel kapcsolatos terminal parancsok eredményeit és a gnome-disk-utility- vel végzett sebesség mérést is bemásolhatnád!

A gépedről is írhatnál bővebben, processzor, memória mennyisége, meghajtók, böngésző,stb.
Az a 7 GB lefoglalatlan hely partícionálva van? A használt területre értettem, hogy nincs- e megtelve, ezeknek a parancsoknak a kimenetét is berakhatnád:

df - Th
cat /etc/fstab

(#19940) megema


megema
őstag

Sziasztok!

A helyi hálózathoz be kellett állítanom egy DNS szervert az Ubuntus gépemre. A NetworkManager dnsmasq-ja ki lett kapcsolva és felraktam a külön csomagot. A gond csak az, hogy pár másodperccel előbb indul el a dnsmasq, mint hogy lenne hálózat, így minden egyes újraindítás után újra kell indítani a szolgáltatást.

Valahogy meg lehet oldani, hogy utána induljon? Vagy esetleg arra van megoldás, hogy a NetworkManager dnsmasq-ja ne csak a helyi gépet szolgálja ki, hanem a külső kéréseket is?

(#19941) Tankréd válasza ubyegon2 (#19939) üzenetére


Tankréd
csendes tag

Továbbra is köszönöm a segítséged. :-) Csak holnap tudom elküldeni a kért adatokat, ha nem gond, most idegen gépről írok.

[ Szerkesztve ]

(#19942) ubyegon2 válasza Tankréd (#19941) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bármikor segítek, ha tudok! Sajna most itthon is vagyok pár napot. A lehető legtöbb infót ments ide, akár még ki is derülhet valami! :)

(#19943) megema válasza megema (#19940) üzenetére


megema
őstag

Remek, hogy mindig magam válaszolom meg a feltett kérdéseimet...

14.04 alatt már semmi szükség sincs a külön dnsmasq csomag telepítésére, de ezt mindenhol elfelejtik leírni. A NetworkManager dnsmasq-ját bekonfigoltam, hogy a helyi hálózatból érkező kéréseket is fogadja, cache-eljen és olvassa a hosts fájlt.

/etc/NetworkManager/dnsmasq.d/dnsmasq.conf (létre kell hozni):
cache-size = 10000
listen-address = «gép helyi címe»
addn-hosts = /etc/hosts

A lényeg, hogy ebben a fájlban ugyanúgy lehet konfigolni, mint korábban az /etc/dnsmasq.conf-ban.

(#19944) lev258 válasza megema (#19943) üzenetére


lev258
veterán

Te jobban értesz hozzá. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#19945) #40553216 válasza megema (#19943) üzenetére


#40553216
törölt tag

Annyiban azért jó, hogy te legalább beírod a megoldást. Így segíted egyrészt azokat, akik hasonló cipőben járnak, másrészt azokat, akik neked nem tudtak válaszolni, de így már másnak tudnak. :)

(#19946) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy egy kicsi acer notebookon, 2gb ram 2 magos , mennyire futna jól az ubunut? Most jelenleg Elementary OS van rajta , a freya béta, nagyon jól muzsikál, viszont van 1-2 dolog ami nem akar rajta működni 1-2 dolog és gyanús , hogy az ossal van a baj.A kérdésem az lenne, hogy ilyen kis hardverral , hogy müködik a színtiszta ubuntu?

(Illetve aki arch linuxot használ, az antergos gnome desktoppal, hogyan müködne ilyen kis hardveren? AUR miatt nagyon szerettem :) )

Előre köszönöm mindkét kérdésemre a választ illetve segítséget :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#19947) Thocy a ZAGY válasza Benex (#19946) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Nálam a hordozós netbookban (Samsung NB30) egy magos atom procival, 2G RAM társaságában még éppen használható, szóval nálad csak jobb lehet a helyzet. Xubuntut itt ajánlották páran és igazuk volt, tényleg látványosan fürgébb, de azok közé tartozom, akik bár az elején fújoltak, aztán mégis ráéreztek a Unity ízére. Mivel minden gépemen az fut, egyszerűbb beáldozni egy kis sebességet a megszokott munkakörnyezetért (a netbookot tényleg csak alap dolgokra használom, nem várok tőle csodát).

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#19948) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy laptopra GUI nélkül tettem fel Ubuntu 14.04 x64-et. Hogyan tudom megoldani, hogy a kijelző lehajtásakor ne menjen alvó módba? És persze később sem.

Thocy a ZAGY: +1. A Unitiy nagyon az elején nekem sem jött be, de mostanra úgy megszoktam, hogy más ablakkezelő előtt ülve hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#19949) hcl válasza Benex (#19946) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha 2 mag + 2Gb, aazon bőven elvan. Ha biztosra akarsz menni, akkor Lubuntu vagy Xubuntut teszel fel, és azok tuti jól mennek majd.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19950) #68216320 válasza #68216320 (#19948) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben azt hiszem megtaláltam a megoldást, de még nem próbáltam ki.

Az /etc/systemd/logind.conf fájlban egy ilyen sor:

HandleLidSwitch=ignore

vagy az /etc/UPower/UPower.conf fájlban:

IgnoreLid=true

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.