Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Aethelstone válasza _ak_ (#18450) üzenetére


Aethelstone
addikt

Igazából a desktop változat is teljesen jó szervernek ahhoz, amit csinálni akarsz.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18452) szundybence


szundybence
aktív tag

Visszatettem a mentett 14.04-es Xubuntu rendszeremet. Bosszantó, hogy ezen meg nem működik a tálcára kirakott időjárás. Találkozott már ilyennel valaki? Hogyan kellene ezt megjavítani?

(#18453) lev258 válasza szundybence (#18452) üzenetére


lev258
veterán

Rémlik valami, hogy a honlapon (szerveren), ahonnan infókat kér, változtattak valamit, és így a programot is módosítani kellett, ami még nincs benne a tárolókban. Külső tárolót kellene felvenni hozzá (ha van), vagy megvárni, míg javítják. Bár az is lehet, hogy nem is Xubiban van ez, hanem másik rendszerben. Nem vagyok biztos benne.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18454) Aethelstone válasza szundybence (#18452) üzenetére


Aethelstone
addikt

Van itt egy thread [link] erről a témáról. Mármint az időjárás widgetről. Különféle megoldások vannak, szerintem Neked kellene kiválasztani, hogy melyik a szimpatikus.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18455) _ak_ válasza Aethelstone (#18451) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, akkor azzal fogok megpróbálkozni első körben. Hálózatról ugyan úgy elérhető irányítható, gondolom.

Let's begin, de gozaimasu!

(#18456) Aethelstone válasza _ak_ (#18455) üzenetére


Aethelstone
addikt

Persze. SSH démont talán fel kell tolni, mert szerintem az alapból nincs fent és megy.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18457) SzJoco_


SzJoco_
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a Linux disztrók világában. A következő nálam a helyzet
Hardver: Dell optiplex FX160 miniPC
Rendszer: Ubuntu server 14.04
Ablakkezelő: XFCE

Ezt a gépet a következő dolgokra szeretném használni:
1, Nyomtatómegosztás (Samsung ML-2010)
2, Nyomtató/szkennermegosztás (Canon PIXMA MP282), SANE használata (szkennelés távolról), a képek elmentése egy meghajtóra, ami meg van osztva a hálózaton
3, VPN szerver

Amit eddig csináltam:
Feltettem a XFCE ablakkezelőt, hogy onnan könnyebb lesz beállítani, de ebben nem vagyok biztos.
Az első problémám, hogy nincs 2 monitorom, illetve billentyűzetem, így nem tudom állandóan átdugdosni. Megoldottam a távoli asztalt, de néha nem a legjobb. Nem jelentkezik be autómatikusan (első körben ezt szeretném megoldani), illetve ha elmegy alvó állapotba, akkor nem tudok csatlakozni távoli asztallal.

Hogyan tudom ezt megtenni?

köszönöm a segítséget előre is!

(#18458) Dhampir válasza #40553216 (#18449) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm.

Erre a naptáras kérdésemre lenne valamilyen tipped? :)

(#18459) lev258 válasza Dhampir (#18458) üzenetére


lev258
veterán

Esetleg ez, vagy ez. (ugyanarról szól)

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18460) Dhampir válasza lev258 (#18459) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a linkeket, bár csak Gearyt használok levelezésre, mert a Thunderbird-öt kissé nehézkesnek és komplikáltnak érzem, viszont tényleg sokat tudó levelezőkliens.

(#18461) #40553216 válasza Dhampir (#18460) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egy MS szupport oldalon nem nagyon tudtak segíteni. De hátha azóta.

(#18462) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A Thunderbird-öt én inkább googlival szinkronizálom, azzal tökéletesen működik. Az Ubuntu naptárba is integrálható.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18463) szundybence válasza lev258 (#18453) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod, sikerült megoldani.

(#18454) Aethelstone: Neked is köszönöm a választ.

(#18464) Dhampir válasza #40553216 (#18461) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen! :R

(#18462) Decepticon

Egyszerűbb átállni a Google-ra, ahogy látom. :K

[ Szerkesztve ]

(#18465) Fritz Teufel válasza Dhampir (#18464) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, jobban jársz azzal. Ha, gondolod, akkor linkelem a részletes leírást a beállításhoz. Már régen írtam le, macera lenne visszakeresned.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18466) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#18465) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

5 sec volt beírni a 2 kulcsszót és már elő is jött: [link]
Jó a kereső! :P Nagyon hasznos kis összefoglaló egyébként és gratula a NAV- os melóhoz. Remélem voltál már Amerikában! :D

[ Szerkesztve ]

(#18467) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#18466) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ezen most jó nevettem! :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18468) Aethelstone válasza szundybence (#18463) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hogy sikerült megoldani?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18469) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#18467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem úgy, mint Vida néni a reptéren minap. :N
(#18468) Aethelstone
Higgadtabban ügyesebb! :Y

[ Szerkesztve ]

(#18470) szundybence válasza Aethelstone (#18468) üzenetére


szundybence
aktív tag

Különböző frissítésekkel. Egyszercsak jó lett. :K

(#18471) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#18469) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Hát, nem találta a mosolyát. Nem mindennap kapják el az embert letolt gatyával a retyón :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18472) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Ma bekapcsoltam a gépem, és nem akart bejelentkezni. Egyszerűen amint beírom a jelszót, elkezd bejelentkezni, de nem megy tovább, hanem visszadob a bejelentkezési képernyőre. .
Terminálból be tudok jelentkezni, illetve ott sudo startx-szel elindul a grafikus felület, de akkor meg nincs panel, csak a háttér, meg a fájlok az asztalon.
feltettem a gnome-ot, de azzal sincs panel. :(
Valaki tudja, mi lehet ez?
Előre is köszönöm a segítséget :R

(Ubuntu 14.04.1 & Unity )

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#18473) lev258 válasza szoke12 (#18472) üzenetére


lev258
veterán

A probléma okát nem tudom megmondani, de többször előjött már az Ubuntu fórumon. Nézz bele, talán segít. Általában működő megoldás az is, ha csinálsz egy új felhasználót.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18474) szoke12 válasza lev258 (#18473) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm, megtaláltam a megoldást!
sudo chown -R felh.neved:felh.neved /home/felh.neved

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#18475) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#18471) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztosan tetszik neki ez az áramlástani feladat is. :D

Ubuntu a Linux fidesze! :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18476) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Létezik valami olyan program, ami több gmail-es címet tud kijelezni egyszerre? olyanra gondolok, mint a windows alatt a gmail notifier pro....vagy a google talk csak több fiókot lehessen beállítani, de letölteni nem kell a leveleket, csak jelezze.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18477) ubyegon2 válasza V.Stryker (#18476) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) gmail notifier
[link]
[link]

Synapticban nem szoktál keresni egyébként? :Y

[ Szerkesztve ]

(#18478) Aethelstone válasza V.Stryker (#18476) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ha esetleg valami levelezőklienst használsz(pl. Thunderbird), akkor ott is be lehet állítani, hogy ne töltse le, csak jelezze...mint alternatív megoldás.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18479) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#18475) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez a 444! döbbenetes. Azt hittem, hogy a Blikk-et nem lehet alulmúlni, de ők annyira alacsonyra tették a lécet, hogy leginkább azoknak ajánlott a médiájuk, akik csak most ismerkednek az olvasással vagy a tévézéssel.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18480) SzJoco_ válasza SzJoco_ (#18457) üzenetére


SzJoco_
csendes tag

Erre valaki?

Azon gondolkodom, lehet, hogy a GNOME-ban több lenne GUI-val beállítható dolgok száma. Jól gondolom?
Le kellene szednem az XFCE-t és feltenni a gnome-ot? Látom, hogy a 14.04-hez nincsenek még nagyon infók, érdemesebb feltenni egy 12.04-et? Kisebb annak az erőforrásigénye?

(#18481) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Használjátok az Opera fejlesztői verzióját? Ugye a Chromiumra épül és nagyon jó. De nálam az utóbbi időben egyre lassabb lett. Tulajdonképpen időbe telt amíg elkezdett végrehajtani egy utasítást, például egy fül megnyitását vagy bezárását. Szövegbevitelnél is meg-meg akadt. Mintha az eseményciklusok egyre lassabban hajtódtak volna végre.
Most egyelőre megint jó gyors lett miután töröltem a session.db fájlt, ami az idők folyamán kicsit nagyobbra nőt már (60-70 MiB). Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e vele megint gond és mennyi idő után.

(#18480) SzJoco_: GNOME-ban sok a grafikusan beállítható dolgok száma? Ne viccelj már, alig lehet valamit is állítani. Ez egyrészről az erőssége neki, de egyben a hátránya is. Ha sok beállítási lehetőségre vágysz, akkor inkább rakd fel a KDE-t. Na ott szó szerint elveszel a beállítástengerben. Annak meg az az egyik erőssége, ami egyben a hátránya is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#18482) Fritz Teufel válasza SzJoco_ (#18480) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Gnome erőforrás igényesebb mint az Xfce, ezt tudni kell. Másrészt, ha cserélném a DE-t azt a rendszerrel együtt tenném. Az Ubuntu amúgy is mocskosul sok helyet kíván. Már, ha ez valakinek szempont. Egyébként picivel könnyebb kényelmessé tenni mint az xfce-t. Ha mégis Gnome-ra váltanál, akkor innen lehet kiegészíteni az alapot: https://extensions.gnome.org - Firefox alól működik. Ha gondolod, listázom, hogy mit használok és mire való.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18483) SzJoco_ válasza Fritz Teufel (#18482) üzenetére


SzJoco_
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat!
Nem tudom, hogy ezek segédprogramok-e, vagy nem, de elég lenne az Xfce, csak a beállításokban lehetne egy kicsit több. Nem lehet a Sambát, Cups-ot, Sane-t, és az OpenVPN-t grafikus felületen beállítani? Nincs ilyenre lehetőség?
Arra gondoltam, hogy ha minden működik frankón, akkor le kellene állítani az ablakkezelőt. Nem kell az nekem, max ha valamit javítani akarok, akkor meg - gondolom - terminalból el lehet indítani.
A hely nem szempont, egy 40 GB-os merevlemezem van a rendszernek. Csak a szkennelt doksik lesznek ezen kívül rajta.
Azért gondoltam ubuntura, mert ennek jó a támogatása, és sok anyagot lehet találni. Ezért is váltanék inkább vissza a teljes rendszerrel a 12.04-re, mert azt mindenki jobban ismeri, sok infó van.
Te mit mondasz? vélemény?

Korábban próbálkoztam openwrt-vel, de nekem az istenért sem sikerült beállítanom, és nagyon nem is tudtak segíteni benne. Ezért váltottam, de kezdem feladni. Nem tetszik, hogy nem jutok előrébb. Nem sikerült semmit se összehoznom abból, amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#18484) szundybence


szundybence
aktív tag

A Xubuntu 14.04.1-es (új installálás) a Systemback rendszermásoláskor nem csinálja meg a GRUB-ot. Azt írja, hogy rakjam föl kézzel. Eddig ilyet nem csinált. Mi lehet ez?

(#18485) szundybence válasza szundybence (#18484) üzenetére


szundybence
aktív tag

Csináltam képet is:

(#18486) V.Stryker válasza ubyegon2 (#18477) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De szoktam, ezeket is megnéztem. De neked szemrehányás előtt legalább a kérdést érdemes lenne rendesen elolvasni. :W

Olyat keresek, ami egyszerre több gmail fiókot tud kezelni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18487) lev258 válasza V.Stryker (#18486) üzenetére


lev258
veterán

Az utolsó linken egyértelműen írják, hogy lehet vele többet is (a program egyszerűsége miatt parancssoros beállítás). A másik kettőt annyira nem néztem.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18488) Fritz Teufel válasza V.Stryker (#18486) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem tudom, hogy mi volt az eredeti kérdés, de a Thunderbird egyszerre akárhány fiókot kezel. Én hármat használok. Ugyan az mint a Windows-verzió.

SzJoco_: hátózati dolgokba még nem folyam bele, de mérget vennék rá, hogy ezekre nincs grafikus verzió. Javaslom az Arch topikot vagy a Linux abszolút kezdőknek topikot. Ezeken a helyeken mindig előfordul valami komolyabb szakember. Az Arch Linux Wiki-je egyébként jobb mint akár az Ubuntu-é is, a Manjaro pedig az alapján grafikus telepítővel kezdőnek is felmegy. A srácok meg segítenek a terminálos beállításokban.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18489) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus Xonar DG hangkártyám, amely Windows alatt jól konfigurálható, szépen szól, viszont Ubuntu és egyéb distro alatt eléggé doboz hangja van. Benne van a támogatott hangkártyák listájában, de sajnos értékelhető hangot nem tudtam kihozni belőle, ég és föld a különbség hangzásban Windows 8.1 és Ubuntu 14.04 lts között.

(#18490) ubyegon2 válasza V.Stryker (#18486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs, hogy segíteni próbáltam. A kérdés azért volt, mert ezeket a belinkelteket a Synapticból lestem ki. Kár egy jogos kérdéstől megbántódni, főleg amiatt, mert volt már olyan kezdő, aki nem is hallott a Synapticról és örült neki, mikor megemlítettem neki! :Y
Sajnos elég nehéz belőni a kérdező tudásszintjét, talán maga a kérdés feltevése az egyetlen szempont ehhez. :)

Újabb kérdésem: El szoktad- e olvasni a segítségképpen belinkelt programok rövid leírását?

Mint ahogyan fórumtársunk már utalt rá, a CheckGmail Features- ben található egy ilyen mondat:

Can be run in multiple instances to check different mail accounts
Use the -profile=[profile name] command-line switch to set up a new account

Próbáld ezt összevetni azzel a kérdéssel:
Olyat keresek, ami egyszerre több gmail fiókot tud kezelni.

Újra elnézésed kérem, hogy értelmetlennek gondolható válaszommal mindkettőnk drága idejét pazaroltam! :R Nem fog többször előfordulni, kivéve ha külön leírod, hogy akár én is küldhetek javaslatokat!

(#18484) szundybence
Azt jelenti, hogy rakd fel kézzel a GRUB- ot!

[ Szerkesztve ]

(#18491) Kendek válasza szundybence (#18485) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

UEFI-s telepítés vagy hagyományos? Ha hagyományos, akkor mi a beállítás (automatikus, eszköz vagy partíció)? Próbáld meg úgy is, hogy terminálból futtatod a Systembacket, akkor a GRUB telepítésénél kiírtak után hátha okosabbak leszünk.

(#18490) ubyegon2: Valóban azt jelenti, de nem olyan egyszerű a dolog. Gyakorlatilag a Systemback is ugyanazt csinálja mint mikor kézzel telepítesz, szóval jó eséllyel úgy sem menne a dolog. Viszont valamit csak oda kellett írnom ha már automatikusan nem megy.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#18492) Aethelstone válasza ubyegon2 (#18490) üzenetére


Aethelstone
addikt

Mondjuk az elég gáz, hogy kézzel kellene felrakni egy grubot egy friss telepítés után..

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18493) Kendek válasza Aethelstone (#18492) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint mondtam, valószínűleg kézzel sem menne, de esetleg úgy is már kiírná, hogy mi a baja, szóval célszerű lehet megpróbálni (vagy terminálból futtatni a Systembacket). Nem csak a Systembacknél történhet meg ez a dolog, hanem a gyári Ubuntu telepítőnél is ugyanúgy ki szokta írni (ebben az esetben is kiírná), hogy nem megy neki a GRUB telepítése.

<-ƘƘ->

(#18494) Aethelstone válasza Kendek (#18493) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én is jártam már így. Letúrtam és újrapróbáltam. Ment.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18495) ubyegon2 válasza Aethelstone (#18492) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az gáz, de ha valamit rosszul csinálsz, akkor elképzelhető, akár az is, hogy rossz helyre próbáltad telepíttetni, ami elég gyakori hiba. sda helyett sda1- re például.

Itt azonban nem is a friss telepítésről van szó, hanem backup készítéséről, mint jelezve volt, a Systemback programmal, ami igen nagyszerű erre a célra!

(#18491) Kendek
Tiszta nekem, amit írsz, valami gond van a GRUB- bal, sokkal jobb, hogy így nem menti át a Systemback a rossz telepítést! :R Ha nem írod be a figyelmeztetést, az lenne a gond. :)

Remek alkalmazás a Systemback egyébként, szoktam is ajánlani, ha ilyen kérdés merül fel! Le a kalappal! :C

[ Szerkesztve ]

(#18496) Aethelstone válasza ubyegon2 (#18495) üzenetére


Aethelstone
addikt

Distrohopper vagyok/voltam. Ki van zárva, hogy elnéztem volna :D Főleg úgy nem, hogy a köv. alkalommal meg sikerült. Dedidkált hdd-m van erre, teljes letúrással :)

Jó, mondjuk valóban nem systemback....

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18497) Kendek válasza Aethelstone (#18496) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyit mondhatok még ezzel kapcsolatban, hogy a Systemback létrehoz egy szkriptet, majd a chroot segítségével futtatja az átmásolt/telepített rendszeren. Az utolsó parancs ebben a grub-install, ami nulla értékkel tér vissza ha minden rendben (nem volt hiba jelentve, ugye valami ilyet ír ki) volt (meg néhány eseten akkor is ha nem), illetve ettől nagyobb számmal ha valami problémás. A Systemback kiolvassa ezt a számot, és ha nem nulla, akkor kiírja ezt a hibaüzenetet. Ettől még a rendszer rendben átmásolódott, csak ugye elég jó eséllyel nem indul el magától.

<-ƘƘ->

(#18498) szundybence válasza Kendek (#18491) üzenetére


szundybence
aktív tag

"UEFI-s telepítés vagy hagyományos?"

Hagyományos inteles alaplap BIOS és két közönséges winyó.

"Ha hagyományos, akkor mi a beállítás (automatikus, eszköz vagy partíció)?"

Semmin sem változtattam. Már sokszor csináltam így ezen a gépen és eddig minden jó volt.
egyik winyó egyik particióján van a linux és a másik winyó egy külön partíciójára szeretném másolni a rendszert.

"Próbáld meg úgy is, hogy terminálból futtatod a Systembacket, akkor a GRUB telepítésénél kiírtak után hátha okosabbak leszünk."

Megpróbáltam. Azt mondja, hogy root jog kell neki. Amikor megadom és megint futtatom, akkor meg azt írja ki pirossal, idézem:

"Nem biztonságos X Window hitelesítés!

Kérlek, ne használd a 'sudo' parancsot."

Mit csinálok rosszul? :F

(#18495) ubyegon2: Én is nagyra tartom ezt a programot. Használom is rendszeresen. Most, a 14.10-es friss installom nem vált be és ezért úgy döntöttem, hogy újra felrakok egy 14.04.1-est. Szinte nincs is még alatta semmi, csak a Systemback. Én egyébként még sohasem telepítettem grubot kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#18499) Aethelstone válasza Kendek (#18497) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ezt jó tudni. Köszi az infót.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#18500) Kendek válasza szundybence (#18498) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez a legutóbbi fejlesztésem. Ugye sudo paranccsal nem indítunk grafikus alkalmazásokat, mivel ha a felhasználó könyvtárában van a hitelesítéshez a fájl, akkor ha annak a tulajdonosa a root felhasználó lesz, akkor nem tudsz utána a grafikus felületbe bejelentkezni. Erre számos példát lehetne mondani, sokszor olvastam róla én is.
Ha véletlen nem lenne telepítve a gksu csomag, akkor ezzel a paranccsal indítsd:

/usr/lib/systemback/sbsustart systemback gtk+

Ellenben a sima

gksu systemback

is megteszi.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.