Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) suste válasza RedCat (#62947) üzenetére


suste
veterán

egyébként én csináltam egy mentést a modemsofman -es modem oldalról
a saját oldalán megadta a a forrást, úgy emlékszem lehetne saját buildet is csinálni....
egyszer valakinél már fel is raktam, de nem volt időm foglalkozni vele, saját modemem meg nincsen
a luciban megjelent a + fül, és a + aloldalak, valamiért elsőre nem ment, meg kéne nézni, hogy mi hiányozhat még: luci-modem-2016-01-03.tar.gz

(#62952) RedCat válasza vargalex (#62950) üzenetére


RedCat
senior tag

Mert nem tudom milyen csomagok kellenek. Itt [link] pl CC alatt csak pár csomagot kelleene feltenni. (igaz ez egyel újabb tipusú modem). Viszont BB alatt ez a csomag kmod-usb-net-cdc-ether nincs, vagyis nem találtam. Nem tudom milyen cdc csomagok vannak/kellenek a suste féle fw alá.
CC buildet nem találtam hogy kipróbáljam + a suste build nekem bejött :)

BB alatt nem igazán találtam, hogyan kellene beállítani az LTE-t.

suste: tegnap feltettem a ROOTer féle fw-t próbaként. Valóban megjelenik a modem fül. Be lehet állítani néhány dolgot, de a protokoll listában ott sem jelent meg LTE (vagy bármiféle plusz protokoll választási lehetőség). Valami 2014-es build volt BB alapokon. Szóval nem segített.
Erre a cdc dologra kellene rájönni, idáig eljutottam, de hogy pontosan milyen csomagok kellenek? Ezt hogyan tudom megtalálni?

[ Szerkesztve ]

(#62953) suste válasza RedCat (#62952) üzenetére


suste
veterán

valahol pedig olvastam, hogy modemofman fw-vel megy a 4G, igaz a megjelenítése nem tökéletes, de be lehet állítani...google-zz rá:)

másik megoldás, hogy felteszed a CC-t....ezt miért nem próbáltad eddig?:)
openwrt oldalán ott van az új CC 15.05.1 -es letöltési mappa alatt: [link]
ctrl + f : "1043"....

(#62954) RedCat válasza siddis (#62935) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi, de ez nem v1-re van?

suste: Kipróbálom a gyári CC-vel.

(#62955) siddis válasza RedCat (#62954) üzenetére


siddis
őstag

De, ez V1-re való..

-- Aux armes, citoyens --

(#62956) vargalex válasza RedCat (#62952) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pedig van BB alatt is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#62957) RedCat válasza siddis (#62955) üzenetére


RedCat
senior tag

De nekem v2 van :)

(#62958) suste válasza wwenigma (#62919) üzenetére


suste
veterán

jól látom, hogy az "új" SOC-hoz nincsen még Owrt támogatás?
az említett wndr4300-hoz se láttam
reméljük csak a tesztpéldány hiánya miatt, hiszen atheros-ról beszélünk
gondolom 1043 esetében biztos kapnak majd v4 hardvert az owrt-sek....

(#62959) RedCat


RedCat
senior tag

A mai délután eredménye:
CC alatt feltelepítem a kmod-usb-net-huawei-cdc-ncm csomagot akkor az ifconfig -a mutat egy wwan új hálózati csatolót, de bekonfigurálni nem sikerült. Feltettem a suste álktal adott luci modem kiegészítést is, de az így létrejött webes felület sem látta a modemet.

BB alatt nincs kmod-usb-net-huawei-cdc-ncm csomag, így ezzel nem jutottam messzebb.

ROOTer firmware: Innen csak a multiweb verzió látta a modemet, ezzel 50/30 Mbit-es sebességet sikerült elérni. Ezzel működik az LTE is, a webes rész látja a sticket. Szóval ezzel jól működik. Csak sok olyan rész is van benne, amire nem lenne szükségem + jó lenne a magyar nyelv is.

(#62960) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok. Tavaly ősz óta használok egy v3. típust. Az utóbbi időben problémák vannak a wifijével, konkrétan semmilyen eszköz(többek között 2 telefon, tv, házimozi, xbox360) nem hajlandó felcsatlakozni rá, csak a router ki-be kapcsolása segít, de ez is csak ideig óráig, utána ismét nem lehet felcsatlakozni rá. A beállított csatornán semmilyen más router nem kommunikál.
Valami ötlet?

A verzió:

Firmware Version:
3.16.9 Build 150729 Rel.36137n
Hardware Version:
WR1043ND v3 00000000

[ Szerkesztve ]

(#62961) suste válasza RedCat (#62959) üzenetére


suste
veterán

Azt lenne jo kinyomozni, hogy a luci-modem mentesbol meg mi hianyzik a multiweb-es fw-hez kepest!
Sokaknak jol jonne szerintem....

(#62962) siddis válasza RedCat (#62959) üzenetére


siddis
őstag

Arra nem gondoltál még hogy fordítasz magadnak.?
Nem olyan veszedelmes dolog, ha kicsit értesz a Linux-hoz, van vagy 300 GB szabad helyed és egy megfelelő fájlrendszered..

-- Aux armes, citoyens --

(#62963) Janusz001 válasza Janusz001 (#62960) üzenetére


Janusz001
őstag

Hmm... beléptem a router web felületére, status fülön a default gateway nél azt írja, hogy wan port is unplugged. Ez mit jelent? Lehet ez lenne a hiba? Egy Telekomos dlink dcm704 -el van összekötve, itt segítettetek a beállításokkal, eddig működött rendesen, de ez wifi probléma kezd az agyamra menni, lehet elszállt benne valami?

(#62964) stigma válasza Headless (#62940) üzenetére


stigma
addikt

:R

5 perc és minden működik. :DDD
Ezek szerint nem szereti ha direktre fixálom a NAx IP címét, most működika te megoldásoddal => Router -nél MAc cím alapjáni DHCP kiosztás.

:R , szép napot!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#62965) suste válasza siddis (#62962) üzenetére


suste
veterán

egy sima 1 routeres buildhez bőven elég 50GB vagy még kevesbb is

(#62966) siddis válasza suste (#62965) üzenetére


siddis
őstag

..nekem többnek tűnt, de már régen volt. Ami sokkoló volt az a több mint 100.000 file.

-- Aux armes, citoyens --

(#62967) suste válasza siddis (#62966) üzenetére


suste
veterán

En a BB-t 20Gb-os particioval kezdtem buildelni...de azert ezt nem ajanlom senkinek :).

(#62968) siddis válasza suste (#62967) üzenetére


siddis
őstag

..én is mellélőttem a 4k-s inode-okkal anno.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#62969) vargalex válasza stigma (#62964) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A fix IP cím mellé állítottál be a NAS-on DNS szervert és gateway-t is?

Alex

(#62970) stigma válasza vargalex (#62969) üzenetére


stigma
addikt

Igen vagyis ugz van hogy
- routerbem address resev. Menüben a Mac cimhez rendeltem egy ip-t
- nas felületén ipje dinamikus és dns szerverek manualisan belöttem a router status lapja alapján.

Mar csak azt nem tudom hogz az okostv (lg smarttv , ami 2 éves) , miért nem latja a nast a hálózaton.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#62971) RedCat válasza suste (#62961) üzenetére


RedCat
senior tag

Az biztos. De hogyan lehet ezt kinyomozni? Én benne vagyok hogy próbálkozzunk vele, de hogyan?
Ezenkívül BB-vel szerintem esélytelen a hiányzó csomagok miatt, a multiweb-es build is CC alapú.

[ Szerkesztve ]

(#62972) suste válasza RedCat (#62971) üzenetére


suste
veterán

visszafelé elég nehéz sajna:(
végig kéne követni a luci-modem -es oldalakat, hogy milyen fájlokat, funkciókat hív meg, és mi hiányzik....

(#62973) RedCat válasza suste (#62972) üzenetére


RedCat
senior tag

Túl sok nem hiányozhat hozzá, mert addig CC alatt eljutottam, hogy az ifconfig látta az eszközt, de conf fájlok szerkesztgetésével nem próbálgattam beállítani, viszont a luci modem kiegészítés kevés volt.
Esetleg ha annyit tudsz segíteni, hogy ha a fenti állapotot megcsinálom újból, akkor milyen conf fájlt szerkesszek és mit írjak bele? Vagy milyen confot mentsek mi a mostani ROOTer fw-ből ami esetleg segíthet.

(#62974) john_trapéz


john_trapéz
tag

Hellósztok!

Használ itt valaki WR1043ND v2-őn Gargoyle firmware-t?
Magával a firmware-el nincs gondom, de sehogy nem tudom működésre bírni benne az Adblock plugint...

(#62975) MylkA80 válasza Headless (#62902) üzenetére


MylkA80
csendes tag

Ez lett most, de most csak a vinyó lóg rajta...

http://pastebin.com/B8DtagyR

(#62976) Headless válasza MylkA80 (#62975) üzenetére


Headless
őstag

Akkor meg minek futtattad? Pont az a kérdés, hogy miért nem csatolja fel. Ahhoz nyilván a HDD is kell.

De nekem eléggé úgy tűnik, hogy van valami Label-e a HDD-nek csak tele van szóközzel, nevezd át a meghajtót úgy hogy ne legyen benne szóköz.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62977) gvarga


gvarga
csendes tag

Sziasztok,

van egy TP-LINK Archer C5 routerem, amin suste-OpenWRT-BB-0.8.1-archer-c5-squashfs Openwrt fut. Sajnos a csomagkezelőjében nincs benne az OpenVPN szerver. Kérdésem, ilyenkor mit lehet tenni, hogyan lehet csomagkezelőt megkerülve feltelepíteni ezt a szervert (pl: wget)?

Köszi!

Gvarga

(#62978) Headless válasza gvarga (#62977) üzenetére


Headless
őstag

suste FW-ben hivatalos openWRT repó van beállítva forrásnak. És van benne openvpn. openwrt wiki...
opkg update
opkg install openvpn-openssl openvpn-easy-rsa

easy-rsa csak könnyítésnek.

Vagy használhatod a 9092-es felületet. amivel egy gombnyomással csinálsz egy alap konfigot. Lehet fel kell tenned a basic*.tar.gz mentést plusszba 8.1-ben nem biztos hogy benne volt abban alapból. Csak mentésként fel rakod.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62979) gvarga válasza Headless (#62978) üzenetére


gvarga
csendes tag

Köszi a válaszodat!

Egy gyors "laikus" kérdés. Mi a különbség az "openvpn-openssl" és a sima "openvpn" között. Én eddig UBU vagy DEB serverre telepítettem OpenVPN-t, hasonlóan a leírás szerint https://wiki.openwrt.org/inbox/vpn.howto.

A 9092-es felületről kérhetnék egy picit több infót, ez hogyan működik? Nem igazán van még tapasztalatom OpenWRT-vel kapcsolataban.

Köszi!

(#62980) Headless válasza gvarga (#62979) üzenetére


Headless
őstag

Az, hogy az egyik már nem létezik átnevezték. a te általad linkelt leírás Backfire-re volt, már a BB is "lejárt lemez" nem hogy a Backfire.

De amúgy leginkább szerintem annyi, hogy újabb, és függősége az openssl, van polarssl-es is. openssl leginkább a kulcsgeneráláshoz kell. azt nem tudom, hogy menetközbe használja-e nem ismerem működését az openvpn-nek.

9092: böngésző -> routerip:9092 nézz körül.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62981) Doky1988 válasza john_trapéz (#62974) üzenetére


Doky1988
senior tag

Én használtam annó, sőt úgy fogalmaznék ha cégnek kell routert belőni vagy bármi magasan a Gargoylet ajánlom, megvagyok vele elégedve teljesen, igaz per pill DD-WRT -t tesztelgetek, jó a Gargoyle, stabil..

DokY | www.zsolti.hu

(#62982) titus26


titus26
tag

Sziasztok!
Tp-Link 1043 v2-höz melyik Chaos Calmert kell letölteni? Nem igazodok ki a verziókon, nem úgy van mint suste-nél, hogy a mappa nevében benne van, hogy melyik routerhez való.

Üdv titus26

(#62983) vargalex válasza titus26 (#62982) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gyári firmware-ra ezt, OpenWrt-re pedig ezt.

Alex

(#62984) john_trapéz válasza Doky1988 (#62981) üzenetére


john_trapéz
tag

Én is a stabilitása miatt szeretem elsősorban.
Valami ilyesmit kellene nekik gyárilag a TP-Linkekre rakni, mivel egy olcsó routerből is képes kihozni szinte a maximumot, ráadásul egyszerű a felülete.

(#62985) suste válasza john_trapéz (#62984) üzenetére


suste
veterán

En csak annyi tennek hozza, hogy az alap openwrt stabil valtozatok is nagyon jok.
A luci kezeleset/logikajat kicsit tanulni kell, viszont sokkal tobbre kepes, mint a gargoyle felulet.
Egyebkent alap dolgokra a tplink sajat fw-je es felulete is egesz jol hasznalhato, es sokaknal stabil is.

Osszessegeben elmondhato, hogy altalaban user error okozza problemakat....

(#62986) rdavid89


rdavid89
csendes tag

van valami hír arról, hogy mikor várható itthon a V4 ?

(#62987) Indiant válasza rdavid89 (#62986) üzenetére


Indiant
addikt

..bármikor várható ;]

(#62988) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Tp-link wr842 v2-es router. Az usb csatlakozása elbír egy külső táp nélküli külső 2,5" merevlemezt?

(#62989) siddis válasza Pinocchio23 (#62988) üzenetére


siddis
őstag

..azt még talán elbírja.

-- Aux armes, citoyens --

(#62990) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Vargalex-et hasznalok "TL-WR1043ND V1"

Az a gondom, hogy radugtam egy 8 Gb-os pendrive-t a routerre, folcsatoltam, leformaztam ext4-re de ha elinditom a Transmissiont, akkor fel perc utan ujraindul a router... pedig 15mbit es a net, nem hinnem hogy a nagy savszel tulterheli....

Mi lehet a gond?

(#62991) siddis válasza vampire17 (#62990) üzenetére


siddis
őstag

Ír valamit a pen-re.?

-- Aux armes, citoyens --

(#62992) vampire17 válasza siddis (#62991) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, elkezdi letolteni a cuccot, csak restart-ol kb 1 perc mulva... illetve a transmission "connnection refused" el meghal... lehet az a gond, hogy nincs swap partciom?

(#62993) siddis válasza vampire17 (#62992) üzenetére


siddis
őstag

Hmmm, sose használtam így..
És akkor maradnak rajta fájlok / mappák.?
SaMBa-n meg van osztva a pen.? Tudsz rá fájlokat létrehozni / másolni / törölni.?.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#62994) siddis válasza vampire17 (#62992) üzenetére


siddis
őstag

Amúgy sanszos hogy kell swap.. "Transmission performs much better when swap is mounted"

-- Aux armes, citoyens --

(#62995) suste válasza siddis (#62994) üzenetére


suste
veterán

Nem swap kell, hanem olyan adattar ami birja a sokszalas iras/olvasast!
Altalaban a pen nem jo erre, perste vannak jobb penek, ami kicsit jobban birja...
De persze lehet kompromisszumot kotni, csak tesztelgetni kell, hogy mit bir (mondjuk 60KB = 500kbit = 1/2 mbit-tol indulva).
Es persze a swap is segithet, de ugy nem pendrive-rol :))

[ Szerkesztve ]

(#62996) Pinocchio23 válasza siddis (#62989) üzenetére


Pinocchio23
tag

Vagy hosszabb távon célszerűbb lenne kűlső tápos lemez, a router tápjának kímélése végett?

(#62997) suste válasza Pinocchio23 (#62996) üzenetére


suste
veterán

A kulso tap mindig jobb.
Valszeg a 842-es tapja nem egy nagy eromu.
Raadasul a kulso hdd-k is eltero tapot igenyelnek, es akar 50-100mA elteres is leszakadashoz vezethet.
A legjobb megoldas egy aktiv hub, mert akkor mindjart tobb eszkozt is ratehetsz (pendrive, nyomtato, szkenner, stbstb...).

(#62998) Borisz76 válasza suste (#62997) üzenetére


Borisz76
veterán

Külső HUB-ból is valami jobb fajtát kell venni mert - saját tapasztalat - , hogy az otthonomban található USB2.0-s , 3 portos aktív hub-ot hetente egyszer áramtalanítani kell és újraindítani.....

1-2 éve vehettem, nem egészen 3000 Ft volt...olyan is :(
Egy Billentyűzet egy egér és egy webkamera van beledugva.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62999) Mentolka válasza rdavid89 (#62986) üzenetére


Mentolka
senior tag

Van valami hír arról, hogy mi a különbség a V3 és a V4 között? (changelog)

(#63000) RedCat válasza Mentolka (#62999) üzenetére


RedCat
senior tag

Ismered a keresőt? Kb 20 mp-be került volna neked is...

V4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.