Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) Intruder2k5 válasza dethroner (#63800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két router hardveresen ugyanaz, ilyenkor gyakran előfordul, hogy a korábbiként azonosítja az újabbakat is, mert nem foglalkoznak ennek a résznek a javításával. Nálam Tomato esetén az RT-N12 D1-t is RT-N12 C1-nek ismeri fel, bár NVRAM-ban átírtam, így most már utóbbit írja ki, de egy reset után visszaállna. Ennek viszont semmi jelentősége, nálad se. Ha nagyon bántja a szemed, szerintem ez ott is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#63802) siddis válasza dethroner (#63800) üzenetére


siddis
őstag

Az nem olyan vészesen régi.. Persze a tegnapi csak újabb (r30260), de inkább még ismerkedj vele.

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#63803) dethroner válasza siddis (#63802) üzenetére


dethroner
veterán

Abban tudsz/tudtok tanácsokat adni, hogy a wifi speciális beállításoknál mit és hogyan érdemes belőni ahhoz, hogy a wifi térerő nőjön?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63804) siddis válasza dethroner (#63803) üzenetére


siddis
őstag

Hátttt azért megvannak a korlátok erősen..
De asszem amikor utoljára állítottam be dd-wrt-n wifi-t akkor Haiti-ra lett az ország állítva és 30 dBm-re a teljesítmény, az Antenna gain meg 5 dBm-re. A sáv az asszem force 40 MHz és NG mixed, a csatorna nem a klasszikus 1 vagy 6 vagy 11 hanem helyette 4 vagy 8 volt..
Ha jól emlékszem..
Már Mikrotik-en nyomulok, "elvész a tudás"..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#63805) Intruder2k5 válasza dethroner (#63803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Advanced Settings alatt próbálhatod növelni a TX Power-t, illetve elengedhetetlen a megfelelő csatorna kiválasztása, de nagy csodát egyiktől se várj. Ha ezek sem hozzák a várt eredményt, próbáld magasabbra helyezni a routert, végső esetben meg használj UTP kábelt.

(#63806) dethroner válasza Intruder2k5 (#63805) üzenetére


dethroner
veterán

Hát a telefonok hülyén néznének ki utp kábellal :DDD Máshová nem tudom(akarom) rakni a routert. A legidegesítőbb, amikor a routertől 2 méterre tele a wifi jel, és mégsem tud a speedtest szervert fogni, a böngészők nem mennek. Pedig a teló és a router szerint is él a kapcsolat. Hétvégén még megpróbálkozom a telókra más romot tenni, hátha.
TX power most 30, az meddig mehet? Antenna gain 0. Ez akkor legyen 5?
A csatornákkal már sokat szenvedtem, de 10 emeletes panelban egyszerűen meg lehet veszni, akkor sem tudod normálisan belőni. Minden hülyének automatára van rakva a csatorna, és fél percenként máshol adnak, mindig más csatorna zsúfolt illetve szabadabb.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63807) siddis válasza dethroner (#63806) üzenetére


siddis
őstag

Asszem fizikailag 24 -et lehet kipréselni belőle, tök mindegy mit ír ki.. Én 5-re vagy 3-ra állítottam a Gain-t, attól függően milyen antennák volta rajra (gyári 3, nagyobb 5)..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#63808) joocek


joocek
aktív tag

sziasztok!

Most vettem egy archer c5 öst!

De nem találok sehol olyan oldalt ahol meg tudnám hogy tudom beálitani.

Pl usb ,ftp szerver. melyik GHZ re kapcsolodjak?

Ha van valakinek tipp hol tudok utána olvasni köszönöm!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#63809) Sanya válasza dethroner (#63798) üzenetére


Sanya
nagyúr

Na ez így szuper válasz! :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63810) siddis válasza joocek (#63808) üzenetére


siddis
őstag

Itt van egy emulátor az újakhoz, azon gyakorolhatsz simán.. A régihez meg itt..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#63811) dethroner válasza siddis (#63807) üzenetére


dethroner
veterán

Vagyis a gain-t az szerint kell beállítani, hogy hány dB-s a router antenna?
A tx power az, ami fizikailag 24 lehet? Az alapból 30 volt, felraktam 70-re, így mintha nagyon picit jobb lenne a vétel távolabb is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63812) siddis válasza dethroner (#63811) üzenetére


siddis
őstag

A tapasztalatok szerint 24 a max, amit ki lehet hozni belőle, hiába állítod nagyobbra. Viszont a növekvő jel-zaj viszony miatt olyan 21-22 -nél van a legjobb jel szerintem, de ahogy érzed..
Igen, a gain az az antenna nyeresége lenne ha jól tudom..
De ezek csak egyfajta placebo-hatással bírnak, egész egyszerűen megvannak a vas korlátai, hiába állítasz bármit..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#63813) dethroner válasza siddis (#63812) üzenetére


dethroner
veterán

Placebo? F@sza, pont azért akartam Tp-link 3600 után ezt a routert, mert azt gondoltam azzal hogy csak 2,4GHz-en megy, erősebb lesz abban a sávban, plusz egy jó alternatív fw-vel jelentősen javíthatom a wifi térerőt a gyári szoftverhez képest :o

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63814) siddis válasza dethroner (#63813) üzenetére


siddis
őstag

De hát ezek SOHO eszközök, annak megfelelő teljesítménnyel és nem a kabhegyi adó.. De van az a pénz persze..

-- Aux armes, citoyens --

(#63815) dethroner válasza siddis (#63814) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, azóta egyre inkább úgy látom hogy telefonok szivatnak leginkább (meg talán a DD-WRT is).

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63816) btz válasza btz (#63495) üzenetére


btz
addikt

Közben Vargalex segítségével kiderült, hogy a problémámat ez okozta:

[ 11.440000] eth1: link down
/sbin/procd: can't load library 'libjson-c.so.2'
[ 11.480000] ath79_wdt: device closed unexpectedly, watchdog timer will not stop!
[ 11.480000] Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init! exitcode=0x00001000
[ 11.480000]

Ezt a hibát mutatta sorosan kapcsolódva

Tehát libjson-c.so.2 fájl hiányzott. Hogy miként tudott eltünni azt nemtudom. A reset gomb miért nem reagált azt szintén nemtudom.
Mindegy, a lényeg, hogy működik, köszönet Vargalexnek!

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63817) suste válasza btz (#63816) üzenetére


suste
veterán

én is pont most nemrég élesztettem egy 842v3-at tftp-vel
az openwrt fw-k nem voltak jók hozzá, csak a vágott gyári!
az még külön érdekesség, hogy a vágott gyári fw nagyobb, mint a factory openwrt.....lehet pont ezért nem jó az openwrt a tftp-s feltöltéshez

(#63818) btz válasza suste (#63817) üzenetére


btz
addikt

Ha jól tudom ez 1043 v2-höz való gyári vágott fw(?).
Ezt is próbáltam a tftp módszerrel, az eredeti gyárit is megpróbáltam, openwrt-t is, nem reagált egyikre sem sajnos.

ⓑⓣⓩ

(#63819) ToXeN


ToXeN
tag

Az normális, hogy a VnStat elfelejti az adatokat? (restart után gondolom) Így kb semmit nem ér. Van erre megoldás?

"The days are long but the years are short"

(#63820) suste válasza ToXeN (#63819) üzenetére


suste
veterán

Normális, mivel alapbeallitason a ram-ba dolgozik.
Vagy kell egy script, ami időzítve futtatja és menti az adatokat a külső meghajtóra, vagy mást használsz.
Mi régebben csináltunk vnstat mentést, de inkább áttértünk Headess/suste saját statisztikára, amit könnyen fel tehetsz te is, és sokkal többet tud a vnstatnál.

[link]

Ha kevés a hely, akkor statset.tar.gz, ha van kb 150kb, akkor basic.tar.gz.

[ Szerkesztve ]

(#63821) suste válasza btz (#63818) üzenetére


suste
veterán

És a TFTP kliens működött? Kereste az fw-t? Az ftp szerveren vagy wireshark-ban látszódnia kell...

(#63822) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, ha a routeren most DD-WRT van, akkor mi a menete a Barrier Breaker 14.07 felrakásának? Mert az install-ban csak a gyáriról és openwrt-ről telepítés van. Sajnos teljesen kezdő vagyok még a témában, eddig mindig a letöltöm, beolvasom és frissítek módszer ment a gyárival, és azt azért sejtem hogy most nem így kell tennem. De akkor hogyan? köszi előre is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63823) suste válasza dethroner (#63822) üzenetére


suste
veterán

1: ddwrt webrevert fw-vel vissza gyárira (vagy TFTP, ha működik)
2: openwrt factory

(#63824) dethroner válasza suste (#63823) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm.
Mivel tiéd a termék, tőled szeretném megkérdezni hogy mit gondolsz, tudok a router wifi teljesítményén annyit növelni a gyárihoz képest hogy megéri nekem felrakni akkor, ha úgy érzem semmi más nem indokolja részemről, vagy inkább térjek vissza a gyárihoz és élvezzem hogy még 2 év garancia van rá?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63825) suste válasza dethroner (#63824) üzenetére


suste
veterán

Wifi erősítéséhez nem új fw kell, hanem új hw: repeater/wds!
Pár ezer ft, és akár 2szer akkora hatótávolság lesz, anélkül, hogy fölöslegesen szabályt szegnél és eröltetnéd a vasat....

(#63826) dethroner válasza suste (#63825) üzenetére


dethroner
veterán

Értem, persze, és most van is két tp-linkem, mehetne aaz ismétlő mód. De nem az a célom hogy lefedjem vele a lakótelepet, csupán picit javítani szeretném a routertől két helyiséggel távolabb lévő konyhában a jelet. Értsd hogy a router melletti 83/50 sávszélből nem csak 1, 2 megabit maradjon. Ha lenne egy stabil 5-10 közötti, amin szépen lehet a böngészőt hajtani, boldog és elégedett lennék. Azért se a fél év garis 3600-at, se a tök új 1043-at nem áldoznám be ismétlőnek, annál többet érnek. A másik legfőbb gond az ismétlő elhelyezése lenne, a konyha nagyon pici és zsúfolt (panel), és a konektorok száma így is kevés, minden hosszabbítóval meg elosztóval van megoldva, nem férne már be egy plusz eszköz.
Szóval ha a wifi teljesítményt szerinted lehetséges ennyivel növelni, akkor felraknám rá az openwrt-t.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63827) dethroner válasza suste (#63823) üzenetére


dethroner
veterán

Ha a webrevert-et választom, akkor mi történik? Visszatér magától arra a gyári fw-re, ami legutoljára volt rajta? Ha igen, akkor ez nagyon rossz hír nekem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63828) Intruder2k5 válasza dethroner (#63827) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. A webrevert maga is egy gyári fw, arra fog visszatérni, amelyikből készítették. Ami utoljára volt rajta, az sehol sincs tárolva, arra nem lehet visszatérni.

[ Szerkesztve ]

(#63829) siddis


siddis
őstag

Erről a projektről tud valaki valamit bővebben.? Még csak alfa állapotban van..

-- Aux armes, citoyens --

(#63830) dethroner válasza Intruder2k5 (#63828) üzenetére


dethroner
veterán

Hurrá, akkor nem fog ismét amerikaizálódni :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63831) SyMbioTe

Hali!

Remélem nem gond, hogy ide írom, mert ilyen routerem van, de nem csak ezzel van jelen a hiba.
Van egy TP Link TL-WR1042ND v3-as routerem, és valamiért nem tudja teljes sebességen szórni a netet.
A probléma a következő: Pár hónapja újítottuk meg a netet egy 50mbit-esre, és azóta gond nélkül ment, teljes volt a sebesség. /közben volt, hogy egy másik routert használtam, mert meghibásodott, és most cserélték ki nekünk egy V3-asra/ Viszont pár napja csak ~30-40mbit közötti sebességeket produkál speedtest.net szerint, de van, hogy csak 20-30 között. Megnéztem, kábelen jön teljes sebességgel, szóval ott nincs gond.
Az itthoni másik routerrel is ugyanezt csinálja. /Dlink Go RT AC750/
Próbáltunk csatornát váltani, áthelyezni a routert, jelszóvédelmet levenni, de így sem jó. Ha közvetlenül mellette márjük, akkor is csak 30-40mbit között van.
Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#63832) dethroner válasza suste (#63823) üzenetére


dethroner
veterán

Valami nem kerek.
Letöltöttem és felraktam a suste-OpenWRT-BB-0.8.1-tl-wr1043nd-v3-squashfs-factory.bin-t, viszont a DDWRT maradt :U

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63833) Intruder2k5 válasza dethroner (#63832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na és hol maradt a DD-WRT webrevert?

[ Szerkesztve ]

(#63834) dethroner válasza Intruder2k5 (#63833) üzenetére


dethroner
veterán

Sehol nem találok olyat :(

Esetleg ezzel a fájlnévvel lehet nekem jó? WR1043N(D) v1.x Webrevert - Back to stock
V1 azt jelenti hogy az első típusú routerhez való?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63835) Intruder2k5 válasza dethroner (#63834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az gáz. Újabb jó pont a DD-WRT-nek, egyirányú utca. ITT van v2-höz való, ha gondolod, próbáld meg azzal, de csakis saját felelősségre. Egyéb ötletem nincs sajnos.

szerk.:
ITT elvileg van, az utolsó hsz-ben, de én nem látom, mert nem vagyok regisztrált tag.

[ Szerkesztve ]

(#63836) dethroner válasza Intruder2k5 (#63835) üzenetére


dethroner
veterán

Leszedtem, felraktam, semmi változás. Ja de, azóta a lanon nem jön net, csak a wifi él.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63837) siddis válasza dethroner (#63836) üzenetére


siddis
őstag

Egy gyári visszaállítást csinálj már előtte aztán próbáld meg még 1x..

-- Aux armes, citoyens --

(#63838) dethroner válasza siddis (#63837) üzenetére


dethroner
veterán

Fw-n belül visszaállítást? Az már volt, utána csináltam újra, meg próbaltam mindent, semmi nem változik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63839) siddis válasza dethroner (#63838) üzenetére


siddis
őstag

SSH-n keresztül.?

-- Aux armes, citoyens --

(#63840) dethroner válasza dethroner (#63838) üzenetére


dethroner
veterán

Valahogy mégis sikerült :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63841) vargalex válasza siddis (#63829) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez elég régi téma már. Az OpenWrt fejlesztők egy része (jellemzően a legaktívabbak) titokban új project-et csinált (párhuzamosan), majd egyszer csak bejelentették. Elég nagy nevek (pl. Jow, a LuCI megalkotója is). Hogy mi lesz, még nem tudni...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#63842) dethroner válasza dethroner (#63840) üzenetére


dethroner
veterán

Végülis én voltam a hülye, annyira összekeveredtek a mappában a letöltések, hogy a suste féle webrevert ment fel rá, és ezért nem történt semmi. Aztán valahogy mégis sikerült egyszer a jó fájlt betallózni, azt amit Intruder kolléga linkelt. Hatalmas nagy köszönet neki érte, és mindenkinek aki segíteni próbált :R :R
Most hogy ismét a gyári fw van, mi az ördögöt csináljak? Dobjak rá openwrt-t? ;]
Ha 1043V3 és 3600 között kéne választanotok, melyiket tartanátok meg? Előbbire 2 év, utóbbira fél év gari van még.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63843) Tamás88 válasza dethroner (#63842) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha már lesikerült szedned, a revert filet, akkor valahová fel is dobhatnád, sokunknak jól jöhetne a későbbiek során. :)

(#63844) siddis válasza vargalex (#63841) üzenetére


siddis
őstag

Akkor gondolom fölösleges még kipróbálni, ha ilyen pre-alfa-állapotban van..

-- Aux armes, citoyens --

(#63845) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok.

Próbáltam keresni az összefoglalóban a választ de nem találtam.

Nekem még 2.1-es verzióm van. (gyári)

Vettünk smart tv-t és dugtam be routerbe pendrive-ot. Szeretném megoldani, hogy az ott megosztott tartalmat tudjam nézni.
Jelenleg az már ok, hogy pc-n megosztott mappát látja a tv és tudom is onnan indítani stb. De jó lenne ha nem kéne mennie a pc-nek ezért. Segítene valaki ezt megvalósítani?

(#63846) vargalex válasza siddis (#63844) üzenetére


vargalex
Topikgazda

TL-WDR4900-on próbáltam, hibátlanul megy.

Alex

(#63847) siddis válasza vargalex (#63846) üzenetére


siddis
őstag

Úúúúúú, lehet hogy kipróbálom a Freeradius 3 miatt..

-- Aux armes, citoyens --

(#63848) dethroner válasza Tamás88 (#63843) üzenetére


dethroner
veterán

Van olyan tárhely, ahol sokáig megmarad? Vagy a topik elejére be lehetne tenni egy letöltő linket?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#63849) Tamás88 válasza dethroner (#63848) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Google Drive, Micorost Onedrive Itt addig marad meg, míg el nem távolítod.

(#63850) dethroner válasza Tamás88 (#63849) üzenetére


dethroner
veterán

Hát én soha nem használtam ilyen felhő meg egyéb dolgokat, nem most fogom elkezdeni :)
Feltettem ide, nem tudom meddig marad meg, de ha leszeded, akár be is rakathatod a topik összefoglalóba, tényleg jól jöhet még.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.