Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) CyDoN


CyDoN
senior tag

Üdv,

EZ alapján még vissza tudom tenni a gyári FW-t egy 1043nd-re? 2010-es a cikk csak azért kérdezem. Lassan lejár az 5 éves garom és inkább cseréltetném egy új v3-as 1043nd-re :)

Köszönöm a válaszokat előre is.

(_._)

(#62752) Headless válasza CyDoN (#62751) üzenetére


Headless
őstag

[link]

Leszeded a routernek megfelelő fw-t majd luci-n keresztül firmware flash résznél betallózod leellenőrzöd az md5 összeget a zipben lévő md5 fájlban lévővel (sima txt fájl) ha egyezik engeded tovább és rebootol a router gyári fw-vel.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62753) CyDoN válasza Headless (#62752) üzenetére


CyDoN
senior tag

:R :R

(_._)

(#62754) suste válasza vargalex (#62749) üzenetére


suste
veterán

egyáltalán jó lehet ez az utolsó 1043v1-esekhez is?
bár gondolom megpatchelhették...

(#62755) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Sziasztok, a problémám az, hogy a V3-as routerem gyári firmware-el nem csatlakozik újra az internethez (PPPOE, a router WAN portja a DIGI ONT-hez van kötve), egy áramkimaradás vagy áramtalanítás után, pedig a Network/WAN beállításoknál a 'connect automatically' van bejelölve. Csak akkor csatlakozik, ha belépek az admin felületre és rányomok a Connect-re a Status vagy a Network/WAN menüben.
Mi lehet a gond szerintetek?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#62756) vargalex válasza suste (#62754) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Melyik 1043nd v1 verzióra gondolsz? Tudomásom szerint az összes v1 megy AA-val is, pedig az régebbi kernel. De a támogatottság jellemzően nem a kernel verziótól függ.

Alex

(#62757) suste válasza vargalex (#62756) üzenetére


suste
veterán

arra emlékeztem, hogy volt v10-től váltás, meg lehet késöbb is (?)..
de nem néztem konkrét kernelverziót AA-ra sem...

újabb routereket (archer, 710, stb)akkor nem is támogat a DDwrt?
mert azok csak BB-től vannak openwrt-ben

(#62758) vargalex válasza suste (#62757) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A korábban linkelt changelog alapján támogatottak. Csak kicsit a kernel verziók szét vannak csúszva, ha jól látom. At utolsó changelog-ban pl. ez van:

[254] Upd: Kernel 3.10.101 / 4.4.6

gondolom bizonyos eszközöknél 4.4.6-os, bizonyosaknál 3.10.101-es kernel van...

Alex

(#62759) siddis válasza vargalex (#62749) üzenetére


siddis
őstag

Ahhoz képest hogy a "long term" az a 2.6.32, ez a kernel már egy fényév távolság.. :)

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#62760) vargalex válasza siddis (#62759) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért a 2.6.32-n kívül van még jó néhány longterm kernel. Sőt, a 2.6.32 már End Of Life.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#62761) BenHans


BenHans
addikt

Sziasztok :)

Nemrég vásároltam egy TL-WR1043ND V3.0 routert. Digi 200/100-as netem van, eddig mindig maxon ment, de mióta megvan a router a le és feltöltés is megragad valamivel 100 alatt.

PC-n kívül LG Smart TV van kötve hozzá UTP kábelen, a többi eszköz (egyelőre 2 telefon, később lesz még más is) WiFi-n kapcsolódik.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#62762) Intruder2k5 válasza BenHans (#62761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vélhetően valahol a körben 100Mbps kapcsolat van, vagy a router és az ONT között, vagy a router és a PC közt. Ezt okozhatja egy rossz kábel is, elsőként ezeket próbálnám meg kicserélni.

(#62763) giorgiosixx válasza giorgiosixx (#62755) üzenetére


giorgiosixx
tag

Erre valakinek van vmi tanácsa? Köszi

(#62764) BenHans válasza Intruder2k5 (#62762) üzenetére


BenHans
addikt

Köszönöm, tényleg az egyik kábel volt a ludas. Most már tökéletes, nagyon elégedett vagyok a szerkezettel. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#62765) vargalex


vargalex
Topikgazda

Kedves Mindenki!

Keresem azt a topictársat, aki még valamikor tavaly év vége felé hozott hozzám egy TP-Link TL-WR1043ND v2 routert éleszteni, de soros porton sikertelen volt a művelet. Abban maradtunk, hogy majd keres és talán megpróbálkozik a garanciával.
Sajnos a privát üzeneteim között nem találom, hogy ki lehetett az (még az is lehet, hogy nem itt a PH-n keresett meg), de ha kérhetem, keressen meg!

Üdv,

Alex

(#62766) Azazael


Azazael
aktív tag

Sziasztok!
Egy családi házban használtam idáig 1 wr1043v2.1-et gyári firmware-rel gatewayként a földszinten és wr1043v1.0-át az emeleten wds bridge-ként. Ebben a setupban az emeleti v1.0-ás routert napi 7-10x kellett újraindítani mert állandóan elérhetetlenné vált a hálózat/net.

Ezt orvosolandó vettem egy asus rt-ac66u-t, amivel a v1-es routert cseréltem a legfrissebb merlin firmware-rel. Ez annyit javított a helyzeten, hogy napi 4-5 újraindítás kellett az asus routeren (repeaterként), ezért a router gondok topicban tanácsoltakra hallgatva feldobtam egy gargoyle-t (1.81) a wr1043nd v2.1-re és megcseréltem a 2 routert, az asus lett a gateway és a v2.1 lenne a repeater, azonban a kábeles setup után ha elindítom a v2.1-et a wifi teljesen lehal, nincs net,a routerek nem pingelhetők. Amint kikapcsolom és a gépek visszamásznak a -gyenge jelű, de - működő asusra és semmi gond nincs, van kapcsolat, csak lassú.

Adtam egy fix ipt a tp link routernek, ezt állítottam be bridge ip-nek is a gargoyle-ban, de semmi változás.

Tudtok vmit javasolni merre keressem a hibát? Vagy hogyan lehetne ez megoldani?

(#62767) suste válasza Azazael (#62766) üzenetére


suste
veterán

kár volt pénzt költeni az asus-ra, mert a 2 tplinkkel jó kis WDS hálózatot lehetett volna kiépíteni openwrt-vel (nem gyári fw-vel!)
most hogy 2 különböző chipes routered van (broadcom/atheros), már több problémád lehet a wifi összekapcsolással (pont az inkompatibilitás szokott ilyen fagyásokat okozni)
persze a repeater-nek működnie kéne így is rendesen, de hát a WDS azért sokkal jobb
repeaternél nagyon fontos, hogy más legyen az SSID a továbbszóró routeren, és más legyen a LAN IP tartomány is!!!

a gargoyle-t (ami szintén openwfrt alapú) nem ismerem, hogy pontosan milyen beállításokkal csinálja a wifis összekapcsolást, de sima openwrt-re csinált vargalex egy jó kis youtube-os videót, a blogomban meg találsz repeater/wds leírást

(#62768) harddeejay


harddeejay
csendes tag

Üdv!
Sikeresen téglásítottam egy 1043nd v2-őt. Segítséget szeretnék kérni attól aki visszahozná az életbe. Postán elküldöm! Rossz firmware lett felrakva, betölteni betölt de nem oszt ki ipcímet. Qss gomb nyomkodásával lehet telnettel csatlakozni.
Előre is köszönöm a segítséget!!
Üdv!

(#62769) Intruder2k5 válasza harddeejay (#62768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha lehet telnettel csatlakozni, akkor semmi baja a routernek, így nem igazán értem, hogy mi a gond.

(#62770) harddeejay válasza Intruder2k5 (#62769) üzenetére


harddeejay
csendes tag

Üdv!
Az h úgy nem tudom h kell másik firmware-t rátenni.
Üdv!

(#62771) Intruder2k5 válasza harddeejay (#62770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg milyen fw van rajta? Sima OpenWrt, suste, vargalex, egyéb?

(#62772) harddeejay válasza Intruder2k5 (#62771) üzenetére


harddeejay
csendes tag

Openwrt sima

(#62773) Intruder2k5 válasza harddeejay (#62772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez alapján tudsz rá tenni másik fw-t.

(#62774) harddeejay válasza Intruder2k5 (#62773) üzenetére


harddeejay
csendes tag

Köszönöm!!

(#62775) Azazael válasza suste (#62767) üzenetére


Azazael
aktív tag

A 2 tp-linkkel akárhogy próbáltam a helyzet csak romlott, voltak jobb napok, de alapvetően napi 10x kellett újraindítani a fenti, csak bridge-ként működő routert, ezért döntöttem az Asus mellett, illetve erősebb is, így egy hdd-t is rá lehet dobni családi backupnak stb.

Lényeg ami lényeg, kikapcsoltam a tp-link routert, de most kellemesen nem tudok visszalépni mert nem fogadja el se az általam beállított régi jelszót, se a default 'admin'-t, hiába reseteltem. Ilyenkor mi a teendő? Failsafe mode, telnet?

(#62776) suste válasza Azazael (#62775) üzenetére


suste
veterán

A 2 tp-linkkel akárhogy próbáltam
gyári fw-t írtál, az meg messze nem minden :)
mint írtam, openwrt-vel tökéletsen megoldható....sok embernek segítettünk már itt a beállításban....

családi backupnak
a 1043v2 is jól elbír akár több meghajtóval is

ha a gargoyle-ba nem tudsz belépni, akkor abban nem tudodk segíteni mert em ismerem
de gondolom a "failsafe" ott is működik

(#62777) Azazael válasza suste (#62776) üzenetére


Azazael
aktív tag

Persze, próbáltam amúgy Gargoyle-t is a 2 routeren, de a stabilitási probléma megmaradt.

A failsafe-fel sikerült megoldani a dolgot, beüzemeltem a Gargoyle-t, most éppen működik a TP-link router is, a jelerősség most hibátlan, azonban a sávszélesség nem lett jobb (most 14-15Mbit jön át, míg ha kiveszem a TP-linket akkor is kb ennyi, csak rosszabb jellel), amíg korábban ha a TP link volt az elsődleges eszköz és az Asus a repeater, akkor átjött 48Mbit is.

Érdemes lenne visszacserélni a TP-Linket elsődleges routernek, és megpróbálni esetleg OpenWRT-vel?

(#62778) suste válasza Azazael (#62777) üzenetére


suste
veterán

mondom, gargoyle-t nem ismerem
ha van kedved és időd kisérletezgetni, akkor próbáld ki vagy a mi fw-inket (logout), vagy tegyél fel sima openwrt BB-t, és arra a mi mentéseinket, ahol van egy külön webfelület (192.168.1.1:9092), amin van külön repeater és wds létrehozó felület (9092/wifi-extra/repeater)
neked a wds kéne, de előtte a főrouteren is be kell állítani a wifit (9092/wifi-extra/readme)
ha összejön, akkor mindenhol lesz jó wifid, és csak egy nagy hálózatod lesz

egyébként a lassabb sebesség általában a nem megfelelő wifi beállítás miatt szokott lenni (20/40Mhz)

(#62779) Azazael válasza suste (#62778) üzenetére


Azazael
aktív tag

Oké, köszi, lehet akkor megnézem az openwrt-t.

A sávszélt sikerült megduplázni 40mhz-re váltással, így egy lépéssel közelebb kerültem a végcélhoz :)

(#62780) GrandS


GrandS
senior tag

Nagyon láma kérdés a profikhoz: Hogyan tudok a routerhez(ben) vpn kapcsolatot teremteni? Melyik cím kell, a külső, vagy a belső?

(#62781) Headless válasza GrandS (#62780) üzenetére


Headless
őstag

Van beállított vpn szervered? Ha van és az egy router alhálózatában van, akkor csak forwardolod a megfelelő portot amin a szerver kommunikál. Persze ilyenkor a router wan ip-je kell ha az dinamikus akkor szokás ddns-t létrehozni és azt megadni.

Ha eddig olyat olvastál ami nem igaz rád, és még azt sem tudod miről beszélek, akkor a végcéltól még nagyon messze vagy.

Első kérdés mit akarsz pontosan?
Van egy alhálózatod amit egy ??openwrt-s?? router kezel és szeretnéd elérni a rákötött hdd-t, transmission-t, stb kívülről is?

Ha ez utóbbi a cél, akkor keress rá a topikban az openvpn, openconnect szavakra openconnect talán egyszerűbben beállítható. Pont nem rég volt róla szó szerintem.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62782) GrandS válasza Headless (#62781) üzenetére


GrandS
senior tag

Nem tudom mit akarok, de azt nagyon! :)

Igen, a rákapcsolt Hdd-t szeretném elérni kívülről.

(#62783) CyDoN válasza Headless (#62752) üzenetére


CyDoN
senior tag

Hello,

Megcsináltam a teendőket, csak sajnos villogó SYS lámpa, és nem érem el sehogy az eszközt. Fel lehet valahogy éleszteni? Emlékszem egy leirásra, de most valahogy nem találom :( Valaki be tudná linkelni, hogyan lehet feléleszteni?

Köszi! :R

(_._)

(#62784) 0.44


0.44
tag

29308 --- 2016/03/21 -------------------------------------------------------------

[271] Upd: Kernel 3.18.29
[292] Upd: ath10k/mac80211
[293] Fix: [WR841NDv9/v10/v11] QCA9533 switch
[300] Fix: OUI search
[282,304] Upd: Dropbear SSH 2016.73
[285-291] Fix: Firewall disabled state
[302-305] Fix: Bridge naming
[276-277] Fix: Broadcom WiFi interface name #5219
[295-301,306-308] Fix: VHT80 rate display #4957
[267-268,281,284] Fix: eval() typos #4089

(#62785) koti


koti
tag

Vettem egy 1043ND V3 routert. Azt szeretném megkérdezni, hogy gyári legfrissebb szofttal lehetséges-e, hogy az USB-be rakott PEN-t meghajtóként kezeljem hálózaton belül. FTP-n bekonfiguráltam ott látom. A lényeg néhány excel filét naponta változtatok a hálózatba kapcsolt gépekkel és ott mindig a legfrissebb változatot szeretném ismét változtatni. FTP-n ugye nem nyitja meg a program szoftja.
Köszönöm.

(#62786) Headless válasza koti (#62785) üzenetére


Headless
őstag

tp link faq

De ha nem csal az emlékezetem még a jobb oldali segédsávban is le van írva hogy éred el ha eljutsz a hálózati megosztások fülre a router webes felületén.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62787) koti válasza Headless (#62786) üzenetére


koti
tag

Köszi. Próbálkozok, de egyenlőre nem sikerült. A lényeg, hogy megoldható.

(#62789) siddis válasza #84249856 (#62788) üzenetére


siddis
őstag

Milyen HW verzió.? És jó IP-re akartál belépni.?
Mondjuk én reset-elném előre, hogy legyen honnan elindulni, mert ki tudja mit töröltél ki..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#62790) 0.44


0.44
tag

29316 --- 2016/03/22 -------------------------------------------------------------
[310] Fix: ath9k driver
[315] Fix: Extension channel selection #5069
[312-313] Mod: Floating-point code removal

(#62791) suste válasza #84249856 (#62788) üzenetére


suste
veterán

pedig szinte biztos, hogy beállítási/user error volt az openwrt alatt
legjellemzőbb hiba, hogy openwrt alatt az alapbeállítás a 20Mhz, ami kb feleakkora sebességet okoz, mint a 40Mhz-es beállítás....

(#62792) 0.44 válasza suste (#62791) üzenetére


0.44
tag

Jesszus, dd-wrt van fent, eddig 36-40 Mbps-t lattam wifin at, most, hogy at tettem dinamikusrol 40Mhz-re, fix 60 Mbps. Kosz a tippet, ha nem is nekem jott

(#62793) Headless válasza 0.44 (#62790) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem nem kell minden "nightly build" changelog összesítőt berakni mindenki megtalálja ha érdekli. Ennyi erővel naponta be lehetne másolni az openwrt changelogot is. De nem véletlenül vannak ezek egy helyen egybe vezetve. (Könnyű keresni, mindig megtalálja az ember)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62794) CyDoN


CyDoN
senior tag

Üdv,
Egy kis segitséget szeretnék kérni.

egy WR1043N/ND v3-ra sikerül egy suste/headless@OpenWrt@0.8.1 felpiszkálni.

Valamiért nem tudok wifin netezni és a transmission webes felülete 404-es hibát jelez (404: Not Found
Couldn't find Transmission's web interface files!)

Valakinek van ötlete?

(_._)

(#62795) Headless válasza CyDoN (#62794) üzenetére


Headless
őstag

Helyspórolás miatt, nincs telepítve a webes kliens használj normális klienst. Amúgy is kênyelmesebbek szerintem.

PC: transmission remote gui
Android: torrnado,stb

Vagy telepítsd a webes klienst.

Wifin netezni, állítsd be luciban. Esetleg ha nagyon nem akar összejönni, akkor

wifi detect |egrep -v "disable|enable">/etc/config/wireless

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62796) CyDoN válasza Headless (#62795) üzenetére


CyDoN
senior tag

Köszi :R
Pedig olvastam is, csak nem jutott eszembe :(
Akkor már csak a wifi-t kell rendbe szednem!

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#62797) CyDoN válasza Headless (#62795) üzenetére


CyDoN
senior tag

sajnos túl magas ez nekem. wifi hálozatom van, csatlakozni is tudok rá, csak internet nincs :W

(_._)

(#62798) Headless válasza CyDoN (#62797) üzenetére


Headless
őstag

Akkor ezt mond ne azt, hogy nincs wifid.
PPPoE neted van? (Felhasználónév plusz jelszó párost kaptál, vagy esetleg sima dhcp-s net mac addr szűréssel?
Pppoe netet valamint a mac klónozást itt kell beállítani.
luci - hálózat - interfészek - wan

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#62799) CyDoN válasza Headless (#62798) üzenetére


CyDoN
senior tag

T-home-s ZTE router után van a 1043-as, és fogalmam sincs, hogy van e ID/pass párosom.

Szépen megcsináltam 3 évvel ezelőtt, de most kicseréltem a 1043-ast.

(_._)

(#62800) suste válasza CyDoN (#62799) üzenetére


suste
veterán

akkor az lesz a probléma hogy a LAN azonos tartomány
luci/hálózat/interfészek/LAN/IP cím -et írd át mondjuk 192.168.2.1 -re

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.