Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) nimfas válasza derrik (#63549) üzenetére


nimfas
addikt

Ahhoz csak FTP (samba ha lan oldalról is) és ddns beállítások kellenek... MiniDLNA nem.

(#63552) derrik


derrik
őstag

Köszi
De én befejeztem itt. Eladom és visszateszem a régit az egyszerű mint a facsipesz

[ Szerkesztve ]

(#63553) suste válasza derrik (#63549) üzenetére


suste
veterán

Nem linux kérdés, hogy leírod mit csináltál.
Amennyire saját bevallásod szerint nem értesz a linuxhoz, annyira nem értelmezhető pontosan, amit leírtál. Így nem igazán lehet segíteni....hadd ne talalgassunk már..... elvileg neked lenne fontos, de ezek szerint nem az....

(#63554) derrik válasza suste (#63553) üzenetére


derrik
őstag

Annyira tényleg nem...
Csak itt és ezen forumokon tanulva 5 éve elvagyok az android és minden más területen annak ellenére, hogy sem képesítésem és 50 felett türelmem sem mindig van......ezzel igy jártam

(#63555) vargalex válasza derrik (#63554) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A pendrive-ot a kiegészítő webes felületen (a blogomon megtalálod, hogyan kell elérni) formázd le úgy, hogy ne legyen extroot. Az mindent elintéz. A leírásodból úgy tűnik, hogy extroot-ra van formázva. Ez sem gond, de extroot-os eszközt nem húzunk csak úgy ki, hiszen arról (is) fut a rendszer. Ha pedig egy ilyen pendrive-ot csatlakoztatsz futás közben, azt nem tudja helyesen csatolni.
Arról nem beszélve, hogy a szabálytalan leválasztás miatt filerendszer hibák keletkezhetnek, így könnyen előfordulhat, hogy most éppen ezek miatt csak read only módban csatolja.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#63556) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Erre esetleg valaki? #63528

Csend a lelke mindennek!

(#63557) suste válasza gabikiraly2 (#63556) üzenetére


suste
veterán

Igaz előtte elérted, de azért megkérdezem, hogy fel van telepítve a tm-web?

(#63558) gabikiraly2 válasza suste (#63557) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Természetesen fel. Semmilyen változás nem történ a gépen, csak oprendszert cseréltem. Minidlna működik és el is érem. Csak a transmission nem...

Csend a lelke mindennek!

(#63559) suste válasza gabikiraly2 (#63558) üzenetére


suste
veterán

Másik böngészővel, vagy másik eszközzel? Pl telefon?

(#63560) gabikiraly2 válasza suste (#63559) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Másik böngészővel se megy és telefonon sem. Mit csinálok rosszul?

Csend a lelke mindennek!

(#63561) suste válasza gabikiraly2 (#63560) üzenetére


suste
veterán

Futó folyamatok között ott van a TM?
Luci/9092, állapot, folyamatok.

902/system/installer- ről egy kép?

(#63562) gabikiraly2 válasza suste (#63561) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Futó folyamatok között nincsen.
[kép]

Csend a lelke mindennek!

(#63563) suste válasza gabikiraly2 (#63562) üzenetére


suste
veterán

A tm nincsen a folyamatok között?
Akkor inditsd el!

(#63564) derrik válasza vargalex (#63555) üzenetére


derrik
őstag

A kiegészítő usb felület az stimt. Csak ott össze vissza kattingattam és sikerült egy 128mb-os Swap és egy masik meghajtót létrehozni. De igy meg annyi lett már a meghajtó hogy azt sem tudtam mit engedélyezzek. A mini dlna az nem lényeges. Dokumentumok es kepek lennének rajta. A bosszantó hogy látszik ... csak fizikailag nem írható

(#63565) vargalex válasza derrik (#63564) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Formázd újra a felületen!

Alex

(#63566) ToXeN


ToXeN
tag

Uraim, az mitől lehet, hogy amióta feltettem a 0.8.1 suste verziót, naponta 1x be kell írnom a jelszót samba eléréskor (nem a router sambája, hanem egy torrent szerveré). Gargoyle 1.8.1 alatt nem volt ilyen gond. Asztali gép windows 8.1, NAS pedig bananian debian wheezy linux. Hitelesítő adatok megjegyzése pipa semmit sem ér és a Windows Credential Manager-ben is hiába jegyeztetem meg a jelszót az sem számít. Nem értem, hogy lehet ez router szoftver miatt, de úgy látszik amiatt van.

"The days are long but the years are short"

(#63567) chros válasza ToXeN (#63566) üzenetére


chros
őstag

Nem tudom, hogy a router hibaja-e (nekem is OpenWRT van/volt rajta mindig), de engem ez a problema kb fel evig az oruletbe kergetett! :) (Win8.1, Samba Ubuntun)
Nalam "csak" a Win ujrainditasakor kerte a jelszot ujra (sleep felelesztese utan nem).
Valami megvaltozott Win8 ota ebben, es parancssorbol nem lehet csatolni meghajtot ugy, hogy a jelszot elraktarozza (jelszoval nem vedett megosztasok mukodnek jol). En (termeszetesen) igy csinaltam eloszor (majd ujra sokszor), s mint kiderult ez volt a hiba! :)
A megoldas nekem annyira egyszeru volt, hogy csak utoljara probaltam ki (miutan majdnem kiteptem az osszes hajam :D ):

Shares in local network: map the drive from Windows Explorer!!!
- torold az osszes erintett meghajtot a Windows Explorerbol (vagy minek hivjak, Sajatgep?), es reboot
- share: \\ubuntu\wd3 , drive: U:
- check the boxes for "Reconnect" and "Use different credentials"
- user: chrosGX620lan\chros , pass: xxx , Check the "remember credentials"
(doesn't work: net use U: \\ubuntu\wd3 /USER:chrosGX620\chros xxxx /PERSISTENT:Yes)

[ Szerkesztve ]

(#63568) derrik válasza vargalex (#63555) üzenetére


derrik
őstag

odáig meg van hogy a kiégészítő felűleten
sda
majd 1-es formázási opció extroot nélkűl...ha ez meg van bár szerintem semmi nem figyelmeztet rá hogy végzett a művelettel
aztán gondolom rendszer...csatolási pontok ......
ott sda
? itt milyen beállítások kellenek??? fájlrendszer, elérési út, stb.....iletve mit kell bepipálni ?? ... vendég és hasonlók???

(#63569) suste válasza derrik (#63568) üzenetére


suste
veterán

Ha rendesen lefut a 8081 formázó, akkor semmit nem kell csinálnod, mert mindent beállít.
Sajnos pendrive esetén nem mindíg sikerül a formázás, és elakad a végrehajtás......

látod, hogy le tudod írni, hogy mit csináltál...

[ Szerkesztve ]

(#63570) vargalex válasza derrik (#63568) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha végzett a formázással, akkor mindent megcsinál automatikusan. De a formázás folyamatát látnod kellene a felületen.

Nem lehet, hogy nincs elég helyed a /overlay-ban, így nem tudja menteni az új config-ot?

Alex

(#63571) ToXeN válasza chros (#63567) üzenetére


ToXeN
tag

Megpróbálom köszi, de várni kell míg kiderül, mivel nálam nem használ az újraindítás. Szigorúan naponta 1x. :) rejtély

"The days are long but the years are short"

(#63572) derrik válasza vargalex (#63570) üzenetére


derrik
őstag

...szerintem lefut, vagyis tételezzük fel. Mert utánna látszik rendessen az sda 7.x gb meghajtó

de mivel a kérdés második részét nem tudom, hogy milyen fájl rendszert ill. más beállítást kell paraméterezni

ezért a " Ment és alkalmaz" opcó nem mentődik el.
Gondolom a helytelen paraméter és opciók miatt

[ Szerkesztve ]

(#63573) vargalex válasza derrik (#63572) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A formázás után a /dev/sda2-t a /mnt-be kellene csatolnia, a swap-ot pedig bekapcsolni (/dev/sda1). Ezért nem tételezhetjük fel, hogy lefut... A formázásról (amikor végetér) küldj egy képet!

Alex

(#63574) gabikiraly2 válasza suste (#63563) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

El van indítva, vagy valahol máshol kellene? [kép]

Csend a lelke mindennek!

(#63575) derrik válasza vargalex (#63573) üzenetére


derrik
őstag


(#63576) suste válasza derrik (#63572) üzenetére


suste
veterán

az 1. képen pont az látszik, hogy nem fut le teljesen, mert a beállítások ott vannak (csatolási pontok), de a csatolt fájlrendszerek között nincsen ott a /mnt -be csatolt pen

másik, hogy sda-ként nem tudod csatolni, csak partíciószámmal együtt (sda1)

de a lényeg, hogy a 8081-es parancs nem fut te teljesen....

próbáltad másik pennel is?

(#63577) suste válasza gabikiraly2 (#63574) üzenetére


suste
veterán

luci/rendszer/rendszerindítás/transmission start

utána a luci/állapot/folymatok alatt látnod kell a transmission -t is

remélem egyről beszélünk (tm), és nem a tm-webui -t akarod elindtani

(#63578) derrik válasza suste (#63576) üzenetére


derrik
őstag

még nem próbáltam
de Te melyik sorból tudod, hogy "a xxxxx parancs nem fut le" ????
Csak azért kérdezném, hogy tudjam ha másik pendrive kerülne beüzemelésre akkor tudjam mit figyeljek és akkor ez már nem lesz kérdés

(#63579) suste válasza derrik (#63578) üzenetére


suste
veterán

mounting: /dev/sda2 on /mnt failed: Device resource busy

nem tudja csatolni, mert a formázást nem fejezte be.....

a formázásnál egyébként karaktereket irogat folyamatosan, és ez sem látszik a képeden

bár utána meg az ablakban azt írja, hogy:
/dev/sda2 mounted to /mnt as ext4

lehet jobb lenne egy factory reset, és utána újból a formázó, és ne piszkálj bele sehol a luciban

[ Szerkesztve ]

(#63580) gabikiraly2 válasza suste (#63577) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

El van indítva: [kép]
De a futó folyamatok között nincsen: [kép]

Csend a lelke mindennek!

(#63581) vargalex válasza gabikiraly2 (#63580) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A transmission config-ban engedélyezve van?

Alex

(#63582) suste válasza gabikiraly2 (#63580) üzenetére


suste
veterán

az első képeden nem látszódik hogy el van indítva!!!
csak engedélyezve van, ami azt jelenti, hogy újraindulásnál elindul....

nyomtál neki indítást?

vargalex:
azt már mutatta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63583) gabikiraly2 válasza suste (#63582) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Igen nyomtam neki indítást.

Csend a lelke mindennek!

(#63584) vargalex válasza gabikiraly2 (#63583) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem frissítettél transmission-t? Csak azért, mert a config-ban volt valamikor egy enable->enabled változás.
Illetve a külső meghajtó fel van csatolva?

Alex

(#63585) gabikiraly2 válasza vargalex (#63584) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Nem bántottam semmit sem. Csak linuxról vissza álltam winre az asztali gépen. Hónapok óta ment rendesen, igazából egyszer be lett állítva és utána nem bantottam, mert működött rendesen. Fel van csatolva, minidlna működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#63586) vargalex válasza gabikiraly2 (#63585) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ssh-n belépve a

/etc/init.d/transmission start

nem ad valami hibát?

Alex

(#63587) gabikiraly2 válasza vargalex (#63586) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ssh-n keresztül nem szoktam belépni, igazából ezzel még nem foglalkoztam. :W

Csend a lelke mindennek!

(#63588) suste válasza gabikiraly2 (#63587) üzenetére


suste
veterán

9092/system/runcommand
Itt is futtathatod.

(#63589) gabikiraly2 válasza suste (#63588) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ezt a hibát dobja ki:
"/etc/rc.common: eval: line 1: can't create /mnt/transmission/settings.json: Input/output error"

Csend a lelke mindennek!

(#63590) suste válasza gabikiraly2 (#63589) üzenetére


suste
veterán

Na akkor mégsem lesz jó a csatolás.
9092/status/mounts -rol kéne kép

(#63591) gabikiraly2 válasza suste (#63590) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

[kép]

Csend a lelke mindennek!

(#63592) Headless válasza gabikiraly2 (#63591) üzenetére


Headless
őstag

/mnt/transmission mappa létezik? Ha nem hozd létre. Webcommander/ssh/winscp/ftp/smb ahogy tetszik.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#63593) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WR1043N/ND v1 routerem, amire OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655) van telepítve.

Összességében sokkal gyorsabb és stabilabb, mint a gyári szoftver, pl wifin a plex is állandóan bufferelt egy ipaden nézve, most OpenWrt-vel nem. A gond csak az, hogy pár naponta megfagy, luci internal server errorral nem jön be, csak a leáramtalanítás és visszakapcs segít. Meg lehet oldani, hogy naponta újraindítsa magát a router?

A neten azt találtam, hogy Luci-ban rendszer/ütemezett feladatok alatt írjam be 0 0 * * * reboot ezzel naponta, 0:00 perckor újraindul elvileg. Ez jó lehet, vagy van más, de alap felhasználóknak is érthető módszer.

Köszi!

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#63594) gabikiraly2 válasza Headless (#63592) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Igen, létezik a mappa.

Csend a lelke mindennek!

(#63595) siddis válasza Plebi (#63593) üzenetére


siddis
őstag

Jó lesz.. Mondjuk a reboot lehet "forced" is a "reboot -f" kapcsolóval.
Mennyire idős már a cucc.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#63596) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Az internet kapcsolatunk sűrűn megszakad, van hogy hosszú percekig, akár fél óráig is elérhetetlen az internet, majd döcögősen visszajön, újra lelassul és ez így megy már egy ideje. Mérgemben fel is hívtam a digit akitől az internetünk jön és egy megmondó embert sikerült kifognom, aki ahelyett hogy alaposabban utána nézett volna a dolgoknak, közölte hogy biztos a routerünk a rossz. Lássa is hogy TP-Link routerrel kapcsolódom de biztos a router a rossz, lehet már tönkre is ment ezt mondta. 2 éve van nekünk TP-LINK TL-WR1043ND V2 routerünk amiről szó van és egyszerűen nem akarom elhinni hogy a router lenne rossz. Nincs itt egy szaki aki segítene abban hogy ezt kideríthessem? Nem akarok fölösleges köröket futni a szervizbe, de ha hibás, akkor még garancia időn belül javíttatni szeretném. Szerintem amúgy a diginél vagy a kapcsolószekrénybe gyengélkedik valami, persze hárítják a hibát...ha meg kihívom őket és nem találnak hibát fizetni kell nekik.

-Norbi-

(#63597) Archttila válasza Norby86 (#63596) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Router nélkül közvetlenül hálókártyában nézted már? Ha úgy is problémás akkor a Routert kis is zárhatod. :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#63598) Norby86 válasza Archttila (#63597) üzenetére


Norby86
őstag

Még nem, de elég képlékeny mikor jön elő a hiba és családban hárman is netezünk, tehát közvetlen nem tudom napokig akár hetekig bedugva tartani a gépembe a net kábelt, mert akkor nagy szentségelések lennének itthon. :/ Most pl. mióta írtam nem szakadt meg, gyönyörűen megy, aztán van hogy egyik pillanatról a másikra először általában lelassul a net, tehát percekig kell várni míg egy weblap betöltődik, majd megszakad az internet látszólag, de a router érdekes módon továbbra is látja a WAN kapcsolatot a digivel. Tehát nem a digit dobja el, hanem csak az internetet amit sugároz/kábelen küld a gépemre. Aztán persze én manuálisan ilyenkor a digis WAN kapcsolatot bontom, majd ujra csatlakozom rá routerben, de általában ez nem old meg semmit. Ekkor ismét visszajön a digis bejövő kapcsolat, de internet nincs a gépen...aztán egyszer csak megjavul és visszajön. Hozzáteszem gyári szoftverét is pár hónapja frissítettem valamikor télen, igy frissnek mondható. Szóval a leirtak alapján nem tudom mire gyanakodhatnék, de a digis helpdesk vagy nagyon okosnak képzeli magát, vagy egyszerűen sz@rik rá és bunkóskodnak.

-Norbi-

(#63599) GrandS


GrandS
senior tag

Van egy ilyen routerem, amit használok. Most kaptam a szolgáltatótól egy másik routert, ami szintén wifi-s.
Be lehet ezeket úgy állítani, hogy a kapott routert csak wifi hatótáv növelésre használjam, tehát nem kéne új átjáró, ip cím?

(#63600) siddis válasza GrandS (#63599) üzenetére


siddis
őstag

Esélyes hogy a szolgáltató router-e kevésbé testre szabható mint az "ilyen router"-ed, szóval a szolgáltatóinak kellene lennie a fő-router-nek és az "ilyen router" pedig lenne egy repeater vagy egy másik AP ház túlfelén.. Mik a pontos típusok amúgy.?

-- Aux armes, citoyens --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.