Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Szita1 válasza Kicsirics77 (#35200) üzenetére


Szita1
tag

Átrakom 5 ghz és nem tudom bekapcsolni a wifit, letiltja a router.

(#35202) Intruder2k5 válasza Szita1 (#35201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez gyári fw, vagy vargalex build?

(#35203) Kicsirics77 válasza Szita1 (#35201) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem az lehet a gond,hogy a hálózat-->wifi-->itt kiválasztod az 5 ghz radiot majd haladó beállítások és ott nézz körül lehet el van állítva
javasolnám,hogy először tegyél automata beállításra mindent és úgy nézd meg,hogy elindul-e
ha elindul akkor utánna lehet kisérletezni mi a megfelelő beállítás neked.

na igen az nem mindegy melyik firm amit írtam a vargalexre vonatkozik

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#35204) Szita1 válasza Kicsirics77 (#35203) üzenetére


Szita1
tag

Próbálgattam és 5.2ghzen elindult, de a többin nem akart , a lényeg hogy megy :)

[ Szerkesztve ]

(#35205) vargalex válasza Mazsika (#35199) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Cron-t, vagy a teljes routert újraindítottad? Ugyanis, ha induláskor nincs crontab bejegyzés, akkor nem indul el a cron daemon.

Alex

(#35206) vargalex válasza Szita1 (#35198) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Első körben valami hasonló kell (igaz ez csak IP címekre megy):

Alex

(#35207) libus


libus
őstag

Az miért van, ha ezen a 1043-ra csatolt HDD-ről indítok egy filmet, akkor kb. 10mp-ként van egy kis akadás a filmben. Miért nem játssza le folyamatosan az innen indított filmeket?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#35208) Kicsirics77 válasza libus (#35207) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen filmet akarsz lejátszani?
mi fut a routeren,gondolom torrent megy ezerrel :DDD
illetve mire van formázva a rádugott vinyó?

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#35209) libus válasza Kicsirics77 (#35208) üzenetére


libus
őstag

Sima Avi-t (Divx, Xvid) akarok lejátszani.
Csak feltöltés megy (300kb/s).
A Tm-en kívül nem fút semmi. Ext4-re van formázva (az első opcióval).
Amúgy, a Tm-be mire érdemes állítani a gyorsítótár méretét?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#35210) F34R


F34R
nagyúr

Hi

Vargalex buildbol az 1.1.5-os a legujabb ?

(#35211) Intruder2k5 válasza F34R (#35210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erről, mint mindig, a blogján van friss info!

(#35212) Kicsirics77 válasza libus (#35209) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem ha a transmission teljesen le volt állítva akkor a hd is ment röccenésmentesen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#35213) vargalex válasza libus (#35207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

WiFi-n, vagy LAN-on nézed?

Alex

(#35214) SteveBeard válasza szabolcs.sz (#35195) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Csak az alul levőt szabad megvenni.

[link]

Hőérzékelők, DS18b20 vagy DS18s20 1 dollár körül kapható az ebay-en.

Alex openwrt statisztikák leírása alapján készítettem a grafikonokat. Erőforrás igénye gyakorlatilag nulla. Azért nem választottam a mysql-t, mert egyrészt nagyon terheli a routert, másrészt nem értek hozzá és kell pár hónap, hogy elsajátítsam az alapokat.

Most így néz ki: [link]

[ Szerkesztve ]

Steve

(#35215) libus válasza vargalex (#35213) üzenetére


libus
őstag

Kábelesen vagyok csatlakozva a routerhez (mert így gyorsabb a Pc-re való másolás).
Szóval, LAN-on nézem.
kb. úgy 10mp-ként 1 - max. 2mp-et megismétel a filmből. Elég zavaró, hogy a párbeszédnél megismétli a szavakat kb 10mp-ként.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#35216) vargalex válasza libus (#35215) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Még egy kérdés: DLNA-n, vagy Samba megosztáson? xvid/divx filmnek még torrent mellett is át kell férnie. Esetleg, ha PC-n nézed, akkor másik lejátszóval?

Alex

(#35217) libus válasza vargalex (#35216) üzenetére


libus
őstag

Hogy DLNA-n, vagy Samba megosztáson azt nem tudom megmondani.
De megírom hogy futtatom a filmet, s Te biztos tudod, majd ebből.
Szóval, én egyszerűen csak Windows Intézőből belépek a routerhez csatolt HDD adott könyvtárába, s innen indítom a filmet. S hogy ez most DLNA-n, vagy Samba megosztáson keresztül megy-e azt én nem tudom. :B
SMPlayer-ert használok, s igaz még más lejátszóval nem próbáltam, hogy ott is fenn áll-e ez a probléma.
Nagy részben pedig Tv-n nézem a filmeket. A Pc HDMI kábellel van összekötve a Tv-vel.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#35218) vargalex válasza libus (#35217) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ezzel a megoldással Samba megosztásról megy közvetlenül. Mindenképpen próbáld másik lejátszóval.

Alex

(#35219) libus válasza vargalex (#35218) üzenetére


libus
őstag

Eddig úgy néz ki, hogy egy másik lejátszóval meg tökéletesen megy. Köszi! ;)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#35220) F34R válasza Intruder2k5 (#35211) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi neztem a blogot csak volt szo a 3.6.8 kernelrol igy azt gondoltam mar van implentalva egy frissebb firmware-be.

(#35221) vargalex válasza F34R (#35220) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Publikusban még nem buildeltem. De valóban 3.6.8-as kernel az aktuális.

Alex

(#35222) Szita1 válasza vargalex (#35206) üzenetére


Szita1
tag

Nagyon köszi :) A másik kérdésem, t-home modem oda vannak bedugva a setupboxok, de ha a routerre rakom akkor nincs kép. Működhet a router után a setupboxok egyáltalán??

(#35223) vargalex válasza Szita1 (#35222) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Biztosan Set Top Box-ra gondoltál. :) IPTV? Elvileg UDP multicast kell neked.

Alex

(#35224) hati válasza SteveBeard (#35214) üzenetére


hati
addikt

A hőmérséklet kiolvasását hogyan oldottad meg?

(#35225) vargalex válasza hati (#35224) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Van owfs OpenWrt alatt.

Alex

(#35226) villamos


villamos
őstag

Sziasztok! Triviális problémának tűnik, de van egy kis problémám ezzel az eszközzel.
Kaptam a szolgáltatótól egy csodálatos home gateway -t, ami kötelezően magától tárcsáz, ezért a router nem tud. Eddig csak egy sima ont volt, és a router tárcsázott, így a wan részbe beírtam a megfelelőket, és tárcsázott. Hogyan, és mit állítsak be most a routerben (melyik menüben, mit írjak hová, mit pipáljak ki stb), hogy továbbra is tudjam használni?
A másik, hogy ez a buta hgw -ben van dhcp, és ugyanazt az ip címet akarja kiosztani, amit a router is használ. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#35227) SteveBeard válasza vargalex (#35225) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!
Igen az owfs-t használom, de lehet hati arra a scriptre gondol, ami az adatbázis írását végzi.

Alex, mit ronthatok el, hogy telepítettem a php5-mod-pdo-mysql 5.4.5-3 PDO driver for MySQL shared module és a php5-mod-pdo-pgsql 5.4.5-3 PDO driver for PostgreSQL shared module, de nem akar működni. Az info.php-ban sem látszik. pedig már egyszer sikerült, de most nem akar összejönni.

Steve

(#35228) Szita1 válasza vargalex (#35223) üzenetére


Szita1
tag

De igen ez az :) akkor csak ezt kell telepíteni? Ha a routeren keresztül megy akkor a tv láthatja a routeren megosztot mappát? van értelme egyáltalán a routeren keresztül menni az ip tvnek?

[ Szerkesztve ]

(#35229) TIT


TIT
veterán

Üdv!
Melyik a legjobb titkosítás,a WPA2-PSK?
Köszi gyors volt,nincs :)
A gyári jelszót érdemes megváltoztatni annak ellenére,hogy ha weben belép a wifi jelszót még nem tudja?

[ Szerkesztve ]

(#35230) Intruder2k5 válasza TIT (#35229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WPA2 + AES

Gondolom radius servered nincs, így otthoni használatra maradj ennél... :)

[ Szerkesztve ]

(#35231) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

80-100 métert légvonalban (5 emeletet függőlegesen, és utca másik oldala) szeretnék áthidalni 2 db 1043ND routerrel. Fent, az Access Point oldalon 100 MBit vonal van, ebből szeretnék a lehető legtöbbet "lehozni". A kérdéseim a következők lennének:

- Kliensként tudom majd használni vargalex firmware-rel az egyik routert?
- Minimum 1 routert a Gezocomp féle 64MB ramosat tervezek, de melyik legyen az? Az AP, vagy a kliens? Vagy mindkettő?
- Melyikbe dugjam a mobil vinyót, ha torrentezni szeretnék, az AP oldalon, vagy a kliensen?
- 3 gyári antennát cserélnék TL-ANT2408CL 8dBi-es antennákra. Melyiket cseréljem először, a kliens oldalakon, vagy rögtön mind a hatot?

A létező legjobb megoldást szeretném, nem kísérletezgetni. Jelenleg az átvitel b/g-s eszközökkel van megoldva, ezeket cserélném n-esekre. Ha valaki tud jobb megoldást, szívesen veszem. :)

(#35232) suste válasza GBRDVD (#35231) üzenetére


suste
veterán

1.:A vargalex fw képes kliens módra.
2, 3.: Amelyikre te csatlakozol majd, és ahonnan használni akarod a vinyó tartalmát, oda dugjad szerintem a vinyót, és amelyikre dugod, az legyen 64MB-os (a másikba felesleges a több RAM).
4: Az összes antennát cseréld, mert csak akkor van igazán javulás.

A helyedben rászánnék még egykis lét, és nem a 1043-at venném, hanem a 3600-ast. Legalább a te oldaladra.

[ Szerkesztve ]

(#35233) vargalex válasza SteveBeard (#35227) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A php.ini-ben engedélyezted az extension-t? PostgreSQL is kell neked? Egyébként a php5-mod-pdo-mysql kell? Nem elég a php5-mod-mysql?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#35234) vargalex válasza villamos (#35226) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A routeren ebben az esetben a WAN kapcsolatot DHCP típusúra kell állítani. Illetve a LAN oldali IP-t át kell állítani másik tartományra (pl. 192.168.2.1).

Alex

(#35235) SteveBeard válasza suste (#35232) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

A helyedben rászánnék még egykis lét, és nem a 1043-at venném, hanem a 3600-ast. Legalább a te oldaladra.

Főleg, hogy most nincs 2000 Ft a különbség... ;)

[ Szerkesztve ]

Steve

(#35236) SteveBeard válasza vargalex (#35233) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Egy napja szenvedek vele, hogy életre keltsem és egy apró hiba miatt nem sikerült.
Azért is zavart nagyon, mert a 1043-on ment rendesen.
A php.ini-ben szerkesztésekor véletlen kétszer nyomhattam a Vi-ben i-t és így bekerült a [PHP] elé. Még egyszer átnéztem az egészet és akkor vettem észre. :W

Most jó és köszönöm! Egyébként azokat már engedélyeztem, amiket írtál...

[ Szerkesztve ]

Steve

(#35237) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van vmi mód arra, hogy a jelenlegi lan--> wifi másolási sebességet vhogy feltornázzam a jelenlegi 3,5-3,8MB/sec-es értékről?
Vargalex fw van fent.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35238) vargalex válasza Zirowe (#35237) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen klienssel csatlakozol? LAN oldali PC-ről másolsz, vagy a routeren csücsülő HDD-ről? Mik a WiFi beállításaid?

Alex

(#35239) Zirowe válasza vargalex (#35238) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, egy ideje nem frissítettem, ez van most fent: vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402.

Gép gigabites lannal routerre, onnan TC-vel másolok wifi n csatlakozós gépre.

Router g/n-re és 40hz-re állítva, wifis gépnél tökéletes a jel, netet (25mbit chello) maxon hozza.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35240) vargalex válasza Zirowe (#35239) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Egy dolgot nem írtál meg: a WiFi-s gépben pontosan milyen WiFi kártya van?

Alex

(#35241) Zirowe válasza vargalex (#35240) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Külső n-es stick, magasra rakva a legjobb vétel gyanánt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35242) vargalex válasza Zirowe (#35241) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Típust tudnál mondani (lehet, hogy csak lite-n-es, bár annak is valamivel gyorsabbnak kellene lennie)? Esetleg próbálj meg csatornát váltani.

Alex

(#35243) suste válasza Zirowe (#35239) üzenetére


suste
veterán

"Router g/n-re és 40hz-re állítva, wifis gépnél tökéletes a jel, netet (25mbit chello) maxon hozza."

Azt ugye tudod, hogy 25Mbit ~ 3MB/s, vagyis ezt a másolásnál is hozza.....sőt többet is:).

(#35244) Zirowe válasza vargalex (#35242) üzenetére


Zirowe
nagyúr

No name kínai. :DDD
A jelenlegi csatorna még a legtisztább+felülre van beállítva, ami még nem annyira telített.

Amúgy mennyinek kéne lennie a rendes max értéknek amit bír a router?

suste: ezzel tisztában vagyok, csak gondoltam beírom, hogy jó a vétel. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35245) vargalex válasza Zirowe (#35244) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Csak van valami chipsete. :)

Alex

(#35246) Zirowe válasza vargalex (#35245) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Belül ez a felirat van: bl-rt3070-8d, a chipre pedig ez van írva: rt3070l.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35247) Kicsirics77 válasza Zirowe (#35246) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ralink

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#35248) vargalex válasza Zirowe (#35246) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez elvileg lite-n-es eszköz. Szóval érdemes más csatornákon próbálkozni (akár olyanon is, ahol van másik AP).

Alex

(#35249) Zirowe válasza vargalex (#35248) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Rendben, megpróbálom, köszi.

Amúgy mi a max sebesség, amit el lehet érni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35250) footy


footy
addikt

vargalex v1.01 (trunk, r27699) firmware van a routeremen. Szeretném frissíteni firmwaret és úgy beállítani a routert, hogy csak switchként és AP-ként működjön. Az IP címeket egy másik router osztaná ki.

Van valakinek leírása ezekhez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.