Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- A fénynél gyorsabban
- Építkezünk 6. rész (2024)
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
-
LOGOUT.hu
TP-Link WR1043ND - N450 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
Stoto
tag
Sziasztok!
Tervezem egy ilyen router vásárlását. A konkrét routeolást egy már jelenleg is így üzemelő debian szerver látja el. Jelenleg egy régi TP-Link router csak switch és wireless access point szerepét tölti be.
A cserét a gigabit lan és az N-es wifi miatt lépném meg.
Kérdésem az lenne, hogy ilyen felállás esetén, van-e értelme OpenWRT-t rakni a készülékre?
Tehát tapasztalható-e teljesítménybeli különbség a lanos csomagok sebességét illetően a gyári FW és az OpenWRT között? Gondolok itt a LAN<-->LAN és WLAN<-->LAN irányokra.
-
Stoto
tag
Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat. Pár napja vásároltam egy ilyen routert és jó minőségű cat5e kábelt is vásároltam mellé. Sebességet úgy mértem, hogy van egy kis 2 magos atomos linux szerver a hálózaton, létrehoztam rajta 1 gigás ramdriveot, valamint a macbookomon is létrehoztam egy 1 gigás ramdriveot és a 2 ramdrive között másoltam különböző protokolokkal.
8 és 11 Mb/s közötti sebességet mértem akármilyen átviteli protokollal próbálkoztam, ami kb a 100Mbit maximuma. Elég hamar kiderült hogy a problémát az atomos deszka hálókártya drivere okozza ami csak 100Mbitet támogatta. 2 nap szívás után (új hálókártyadriver összeakadt a kernellel és egyáltalán nem volt link, saját kernel forgatása sem oldotta meg a problémát) sikerült gigabites linket felépítenem a router és a szerver között is.
Először ftp-es (tls)-el másoltam a 2 ramdrive között, ekkor 32-37 Mb/s-et értem el. Hamar rájöttem, hogy itt a kis 2 magos atom a szűk keresztmetszet, az egyik magot másolás közben 100%ra hajtotta a proftpd.
2. próbálkozásként kikapcsoltam a titkosítást és sima ftp kapcsolaton keresztül küldtem át a cuccot, a helyzet javult 45-50 Mb/s -ot értem el, miközben megint a proci volt a szűk keresztmetszet.
Ezután AFP -n keresztül másoltam, ez az Apple File transfer Protocol, ami mac-ek közötti megosztást teszi lehetővé, ennek van linux alatti implementációja ami netatalk névre hallgat, ezt használtam a szerveren.
Itt jött a meglepetés, a sebesség bődületes 95 Mb/s a macbookról a szerverre, 105 Mb/s a szerverről a macbookra.Ezeket a sebességeket 6144 -es MTU mellett értem el, a macbook 9000ig vinné, de debian szerver hálókártyája "csak" ennyit bírt.
Szóval most very happy vagyok, az usb-s winyót is a szerverre dugtam, mivel semmi sebességet nem vesztek vele és a cuccaim legalább bárhonnan elérhetőek
-
Stoto
tag
[ Szerkesztve ]
-
Stoto
tag
Csináltam egy ramdriveot a debianon(szerver):
mkdir /home/usernev/ramdrive
mount -t tmpfs tmpfs /home/usernev/ramdrive -o size=1G
Ez lefarag a memóriából 1Gb-os tmpfs-t és bemountolja a megadott helyre.Mac(kliens) alatt ugyanez a következővel hozható létre:
hdiutil attach -nomount ram://2330860
Mac sajátossága, hogy a ramdriveot még particiónálnom és formatálnom kellett, kapott egy HFS+ partíciót.A 95/105 Mb/s -et 2.1-es netatalk csomagban lévő AFP-vel értem el egy 750 Mb-os zip ramdriveról ramdrivera transzfer közben. Ez a csomag csak sid repóban található.
Macen az AFP szerves része a rendszernek, mint windows alatt a samba.
Az ftp-s méréseket pedig proftpd - filezilla és proftpd - cyberduck párosokkal mértem.
Mérés közben htop -al figyeltem a rendszer terheltségét.
D945gclf2 lapom van amin gigabites lan van. Az Ubuntu és a Debian is tévesen ismeri fel a hálókártyát r8169 -nek. Igaz azzal a driverrel is gond nélkül működik 10/100-ig, de gigabitre nem képes. r8169 kiirtása és a hardverhez való r8168 -as driver felhúzása után nem volt link egyáltalán. Kis kutatás után kiderült, hogy ez a driver bizony összeakad a kernellel, melyre az egyedüli megoldás az volt, hogy a rendszert upgradelnem kellett a sid/testing branchra. 3 kernel kipróbálása után a legfrissebb 2.6.32-3-amd64 hozta a várva várt csodát, újra lett link! Sőt gigabites link!
A testing/sid branchra való átállást senki nem javasolja, mindenhol azt olvastam, hogy ha ilyen friss rendszert akarsz akkor telepítsd fel 0ról testing repóból.
Én belevágtam az upgradebe, a vége az lett, hogy übereltem az eddigi kockaságaimat és a billentyűzettel aludtam, reggelig nyomkodtam minden egyes felébredéskor az y gombot (yes, repair) az fsck -nak. Rengeteg sz*pás után végül lett egy hibamentes rendszerem
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest