Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#812) Balage76


Balage76
senior tag

Sziasztok!

Egy TP-Link 1043ND routerrel és egy WA801ND Access Pointtal van problémám amiben a segítségeteket kérném.

Korábban egy ősrégi DLink DI-624 routert használtam, de sajnos ennek a lefedettsége nem volt elegendő, ezért megvettem a WA801ND-t. A két eszköz UTP-vel van összekötve, a WA801ND-t beállítottam hogy DHCP-n kapjon IP címet, valamint Repeater módra állítottam + beállítottam ugyanazokat a wifi titkosítási adatokat ami a routeren is van. Az inSSIDer programmal ellenőriztem a dolgokat, tökéletesen látszott a wifi hálózat mindkét része illetve, a lakás azon pontján ahova mindkét eszköz "elért" ott tökéletes volt az átfedés. Minden tökéletesen működött, simán át tudtam sétálni az egyik wifiről a másikra szakadás nélkül.

Mivel a WA801ND nagyon jól működött és a DI-624 is elég régi már, gondoltam beszerzek helyére egy 1043ND-t. Megcsináltam minden beállítást a 1043ND-n, önmagában tökéletesen működik. Ezután csatlakoztattam a WA801ND-t, beállítottam ugyanazzal a módszerrel mint korábban (repeaterként), viszont itt előjött a problémám:
A WA801ND bekapcsolása után látszólag minden ok, de kb 1 perc múlva fejreáll az egész hálózat. Egyrészt megszűnik az internetkapcsolat minden csatlakoztatott (drótos és dróténélküli) gépen, másrészt kb 2-3MB/sec sebességű forgalom keletkezik a hálózatban, olyan mintha valami folyamatosan adatot küldene a vezetékes hálózatról a wifi hálózatra és vissza.
Ha átállítom a WA801ND-t Access Point módra, akkor minden megjavult, viszont így az inSSIDer programban nézve különböző csatornákon adnak az eszközök, tehát olyan mintha két külön wifi hálózatom lenne, bár ugyanazzal a névvel és titkosítással.

A fura az, hogy kipróbáltam egy DLink DIR-855 routerrel is és ott a DI-624-hez hasonlóan minden tökélesen működik, csak sajnos a DIR-855 hatótávja kisebb mint a 1043ND hatótávja, így sajnos az nem megoldás...

Mit csináltam rosszul? :) Ja és a firmware-ek természetesen a legújabbak mindkét eszközön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.