Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-02 21:11:34

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) edari válasza perge666 (#13697) üzenetére


edari
őstag

Én velenben egyszer az összeset összeszedtem :DDD

(#13702) BüszkeeSAAAS válasza perge666 (#13697) üzenetére


BüszkeeSAAAS
tag

Azért a "kérdőjelek" közt is van számos érdekes vagy vicces sőt olykor tragikus vagy ép tragikomikus feladat. Én csak a skelligei vizeken nem vadásztam le az összeset ott maradt kb 10-12, de az igaz ,hogy gyakorta előfordul ,hogy úgy érzi az ember ezek a kérdőjeles feladatok egy kaptafára készülték. Viszont érdemes foglalkozni velük főleg a játék elején, némi lóvé, xp, recept vagy ritka tárgy/nyersanyag, plusz 1-1 keményebb szörny mindig akad, és aki kicsit szöszmötölősebben játszik (mint én is) eléggé ki tudja velük tolni a játékidőt. És annak aki szereti általában van az ilyen kis csip-csup feladatokhoz is némi háttértörténet levelek, naplók, feljegyzések formájában. :)

[ Szerkesztve ]

-Megoldottam a problémátokat. -És...?Ennyi?Mesélj még!Tüzet köpött a sárkány vagy mérget? -Igen...és arany pikkelyei voltak és dőlt a seggéből a füst,mint egy kéményből. -Épp ahogy a skaldok éneklik...Kiérdemelted a jutalmad!

(#13703) MM01


MM01
tag

Nektek amugy melyik volt a kedvenc kuldetesetek? :) amit ugy legerdekesebbnek talaltatok :)

(#13704) MM01 válasza MM01 (#13703) üzenetére


MM01
tag

Szamomra az alap es a ket dlc vegjatekan kivul a Jegorias volt a kedvencem :)

(#13705) perge666 válasza BüszkeeSAAAS (#13702) üzenetére


perge666
veterán

Az elején a szintlépés miatt meg is csináltam ( felfedeztem) egy csomó kérdőjelet, pont ezért hagytam abba később mikor már nem voltam rászorulva.
Azért néha-néha elcsíptem menetközbe 1-2-t,de azok is olyan monoton, egyhangúak voltak mint az elején.

(#13706) Lenry válasza MM01 (#13703) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nekem több kedvenc küldetésem is van
- a legsúlyosabb, de pont ezért szeretem, az a Véres Báróhoz kapcsolódó sztori. nem kicsit jól van az megírva. egyszerűen brutális, nyers és életszagú
- a legszórakoztatóbb a Hearts of Stone-ból a lakodalom. szerintem nem kell kifejtenem miért
- a legviccesebb a Blood and Wine-ból a Roach-hoz kapcsolódó, a sok kikacsintással a játékos felé, bár nyilván az egész DLC ennek a szellemében volt megírva.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13707) Methionyl válasza MM01 (#13703) üzenetére


Methionyl
senior tag

HoS, Iris von Everec - "One day Iris locked the front door, lay down here and..died. From grief, from loneliness

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#13708) GypsFulvus2 válasza Methionyl (#13707) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Na igen. A HoS vége felé kb. úgy éreztem magam, mint amikor 10 évesen néztem meg egy Hitchcock filmet...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#13709) Rick3D válasza MM01 (#13703) üzenetére


Rick3D
senior tag

Véres báró története és Ciri eltűnése.
H&S : von Everec története és a lakodalom :DDD
B&W : Még nem játszottam végig de az eddigiek alapján a Vámpíros szál (...eddig)

(Sok kérdőjelhez tartozó mellék történet ami olykor a valós élethez fűződő igazságot mutat be vagy szimplán mókás és szórakoztató -> A későbbiekben pár mellék küldetéshez még kapcsolódnak is. Baromi jók ! :K )

Ki hányas szinten fejezte be az első végigjátszást ?

[ Szerkesztve ]

(#13710) J.Hetfield válasza MM01 (#13703) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

A Bloody baron quest line nagyon jó volt végig, a neve ellenére szimpatikus karakter, bár elsőre elszúrtam, felakasztotta magát :W Itt találkozunk a három büdös banyával akik undorítóak és félelmetesek, a soundtrack
meg zseniális, kb. felállt a szőr a hátamon tőle. A Kaer Mohern időszakot is szeretem, kár, hogy nem volt több
olyan quest amiben társulni lehetett volna a többi witcherrel-az egyeütt piálás mekkora volt már :DD Amúgy Lambert és Eskel miért nem kapott Gwent kártyát? :U Elsőre talán 36. szinten voltam a végén, már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#13711) cyberkind


cyberkind
félisten

Ha nagyon jól és sokat toljuk a kártyát (én annyira béna vagyok, hogy egy kört játszottam eddig és nem is nagyon tervezem :D ) kapunk valami igazán jót? :)

Paranormal Cocktivity

(#13712) J.Hetfield válasza cyberkind (#13711) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Szerintem próbálkozz vele, nagyon be tudja szippantani az embert. Velem csomószor van olyan, hogy nem is foglalkozok mással, csak a kártyázás megy ezerrel. Van külön qwest is collect em all valami 150 lap van, úgyhogy eltart egy ideig mindet összeszedni(én annira rápörögtem, hogy meg is lett mind) :K Vannak játékosok akiktől spéci lapokat lehet nyerni, ezek is kölün qestek pl. playing innkeeps. Árusoktól, kovácsoktól stb. csak random lapokat kapsz, ha már egyszer elnyerted tőlük akkor meg valami junkot. Nem olyan nehéz amúgy csak kis gyakorlás kell...én általában northern realms deckkel nyomom, sok lap tud kombózni egymással aztán megköldöm commander hornnal és bumm már győztem is. :DDD Ja és használni kell a spy lapokat is, azok a kedvnceim ;)

(#13713) cyberkind válasza J.Hetfield (#13712) üzenetére


cyberkind
félisten

Az a bajom, hogy nem tudok már azon se továbbjutni amikor csak a paklit rendezném össze vagy mi is az, az első meccset csak le kellett játszani és kész, az jó is volt, de azóta nem jutok el oda mert bénázok. :(

Paranormal Cocktivity

(#13714) J.Hetfield válasza cyberkind (#13713) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Nézd meg ezt a videót Így érthetőbb, mintha megpróbálnám elmagyarázni. Tényleg nem nehéz amúgy, játszol pár kört aztán rájössz mindenre, én is szívtam az elején most meg már op paklijaim vannak a tournamentet is megnyerem mindig. :)

(#13715) cyberkind válasza J.Hetfield (#13714) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, ha mégse értek valamit jelentkezek! :R

Paranormal Cocktivity

(#13716) batai15


batai15
félisten

Most ott tartok hogy ciri védelmére barátokat kell toborozni ,kik név szerint ? Térkép nem mutatja őket .
Semmi már : zolira gondoltam elsőnek ,be is jött utána mutatta a többieket .

[ Szerkesztve ]

(#13717) MM01 válasza J.Hetfield (#13710) üzenetére


MM01
tag

Hat igen az a pialas nem volt semmi. Meg masodjara is jot nevettem kozben :D
Azt kicsit sajnalom viszont hogy Velenben az Ordogkatlannal ( ha jol tudom ez a neve ) vegul nem lett semmi. Leiras alapjan eleg erdekes hely lehetett volna.

(#13718) Lenry válasza batai15 (#13716) üzenetére


Lenry
Topikgazda

ez erősen spoileres, úgyhogy az egyszerűség kedvéért tagbe rakom az egészet

szóval a Kaer Morheni csatához a szövetségesek

akiket meg lehet kérdezni és kellenek az achievementhez
- Keira Metz - ha az Egértornyos küldetés végén meggyőzted, hogy menjen Kaer Morhenbe, egyéb esetekben nyilván meghalt
- Triss Merigold - ha szerelmet vallottál neki (bár én a második végigjátszáskor nem jöttem össze Triss-szel, és úgy emlékszem ott volt a csatában, de utána kell ennek néznem)
- Roche és Ves
- Zoltán Chivay
- Ermion
- Hjalmar an Craite

akik nem kellenek az achievementhez, de persze jól jönnek a csatában
- Letho - ha eddigre nem halt meg...
- Folan - az íjász, akit Undvikon megmentettél attól, hogy a trollok megfőzzék. már, ha megmentetted.
- Vigi - az őrült srác, Undvikon az óriás barlangjában volt egy ketrecben.

akiket meg lehet kérdezni, de nem fognak eljönni
- Emhyr var Emreis Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd :D
- Sigismund Dijsktra - vele érdemes egyébként beszélni, ha anno megtaláltad a kincseit, akkor itt ad némi pénzt (asszem 2000 aranyat)
- Crach an Craite - nem jön, de ad egy kardot
- Cerys an Craite

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13719) genndy válasza Lenry (#13718) üzenetére


genndy
addikt

Kieg:
Crach nem jön, de Hjalmar és Cerys közül szerintem aki nem lett uralkodó az jöhet. Az tuti hogy amikor Cerys megválasztattam akkor Hjalmar ott volt KMben.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13720) kovaszoskeny válasza genndy (#13719) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

igen a ő ott van

Abe due dembella

(#13721) Anubris válasza Lenry (#13718) üzenetére


Anubris
őstag

Szerintem Triss mindenképp jelen van a csatában.

(#13722) Methionyl válasza Anubris (#13721) üzenetére


Methionyl
senior tag

:K mindenképp.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#13723) batai15 válasza Lenry (#13718) üzenetére


batai15
félisten

Köszi! Innentől mennyi még a végső boss ? Mert jelenleg 22 es vagyok , lassítok akkor a tempón.

(#13724) Lenry válasza batai15 (#13723) üzenetére


Lenry
Topikgazda

nem túl sok (5-10 óra), ha csak a fő küldetést csinálod.
a Ködszigetre való elutazás előtt érdemes a hátralévő mellékküldetéseket megcsinálni, mert némelyik elérhetetlenné válik utána (erre egyébként a játék is figyelmeztetni fog)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13725) cyberkind


cyberkind
félisten

A NG+ ebben a játékban hány körös? Úgy értem a kört, hogy bármennyiszer kitolhatom NG+-ban a játékot mint egy Dark Souls-ban, vagy csak egyszer mint a Batman-ben?

Paranormal Cocktivity

(#13726) Lenry válasza cyberkind (#13725) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Egyszer, szóval NG+-ból már nem indíthatsz újabb NG+-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13727) cyberkind válasza Lenry (#13726) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt jó tudni, egyszeri végigjátszással is kilehet maxolni a karaktert, illetve mi a maximum szint?

Paranormal Cocktivity

(#13728) Lenry válasza cyberkind (#13727) üzenetére


Lenry
Topikgazda

ha az egyszeri végigjátszás alatt egy alapjáték + HoS + B&W kombót értesz, akkor szerintem nem. NG+-szal már igen.
a maximum szint 100

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13729) pethYeti válasza Lenry (#13724) üzenetére


pethYeti
addikt

Én is ott tartok mint batai15.

De a főboss után jön még a két kieg? Eddig nekem 35 óra volt idáig eljutni. Szóval csak kíváncsi vagyok mennyi lehet még benne.

Amúgy rohadtul élvezem a játékot. Skyrim sose tudott lekötni meg kb egy RPG se, de ez meg szinte lerakhatatlan. :)

[ Szerkesztve ]

(#13730) Lenry válasza pethYeti (#13729) üzenetére


Lenry
Topikgazda

igen, a főboss után jön a két kieg.

ha 35 óra alatt már a Ködsziget előtt vagy, akkor nagyon siethetsz, pont pár hozzászólással korábban linkelte pár kolléga, hogy nekik 190 óra a végigjátszás, de nekem is 130 óra / végigjátszás az átlagom (kiegekkel együtt, de nyilván azokban nincs annyi tartalom, mint az alapjátékban)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13731) pethYeti válasza Lenry (#13730) üzenetére


pethYeti
addikt

35 óra után megvolt a csata is. De nem érzem hogy sietnék. Csak ami mellék küldi van sok esetben már szintem alatt van. Szóval sokat nem foglalkozom velük.

Ja és második legkönnyebb fokozaton játszom, szóval a harcok hamar megvannak. De inkább a történet érdekel.

Gwent teljesen offos nálam. Ha olyanom van játszok a külön kiadott játékkal.

(#13732) sagem válasza pethYeti (#13731) üzenetére


sagem
addikt

De a másodlagos küldetések pl. nem annyira a tápolásra valók, mint inkább kisebb-nagyobb történeteket / érdekességeket jelentenek, szerintem azokat érdemes megcsinálni :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13733) batai15


batai15
félisten

Hol lehet meg nézni mennyit játszottam rajta ? Igaz psn4

(#13734) ViharVadász válasza batai15 (#13733) üzenetére


ViharVadász
őstag

A felszereléseknél kell talán a háromszög gombot megnyomni, hogy a statisztikákat mutassa meg, ott lesz az idő is. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#13735) MM01 válasza batai15 (#13733) üzenetére


MM01
tag

Felszereles menuben a jatekos statisztika. R2 talan :)

(#13736) szami777


szami777
addikt

Kérdés

Radovidnak el kéne kapjam Philippa Eilhart-ot. Nem tudom, mennyire van választásom, megcsináljam-e neki a küldit, vagy sem. A 2. részt kb 3 éve totlam ki, nem rémlik és a mentésemet sem vittem tovább, de jól rémlik, hogy a 2. részben ez a boszorkány nagyon kicseszett Geralttal? A za baj, hogy nem emléklszem rá és nem tudom, hogyan viszonyuljak a nőcihez, viszont az előző részből az rémlik, hogy egy nagy genyó.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#13737) Lenry válasza szami777 (#13736) üzenetére


Lenry
Topikgazda

Nehéz erre spoilermentesen válaszolni, úgyhogy inkább azt mondom: csináld, annak a küldetésnek egyféle befejezése van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13738) szami777 válasza Lenry (#13737) üzenetére


szami777
addikt

Köszi a választ, akkor nekiveselkedek. :R

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#13739) batai15


batai15
félisten

Lvl 23 vagyok és 51 órám van benne ;)

(#13740) Edem05


Edem05
őstag

Sziasztok!

Márciusban szereztem be a játék GOTY kiadását egy Steam leárazás során. Eddig teljesen ignoráltam a Witcher sorozatot, de fogalmam sincs miért. Májusban elkezdtem vele játszani és nagyon lekötött. Vannak benne olyan történések, utalások amik a korábbi részekhez kapcsolódnak. Nyilván, hiszen erre épül a játék. Így lehet rosszul tettem, hogy egyből a 3. résszel kezdtem? Már eljutottam egészen a 20-as szintig. Ezt a Feline Gear-t szedtem össze. Még ki se tudtam próbálni a geart, mert közben megdöglött a kártyám, így most a játék parkolópályára került, de alig várom, hogy folytathassam.

(#13741) BüszkeeSAAAS válasza Edem05 (#13740) üzenetére


BüszkeeSAAAS
tag

Én is 3. résszel kezdtem el játszani, de volt lehetőségem az 1.-be is belekóstolni valamint beszereztem kettőt mikor leárazták, csak még nem játszottam vele. Én nem éreztem hiányát az első 2 rész kihagyásának ha maximalista vagy akkor mindenképp ajánlott ha más nem, legalább a második részt végigtolni ezt még itt a fórumon olvastam. Szerintem viszont olyan sok a szereplő és olykor annyira szövevényes a sztori,hogy az összkép még így sem biztos ,hogy teljes lesz,ugyanakkor figyeltek rá a fejlesztők ,hogy ahol kell ott zanzásítva igaz,de körvonalazzák kit-honnan ismersz és milyen vele a viszonyod.... :K

Apropó az 1. részhez készült magyar szinkron is :DD nekem egy kicsit a aeg of empires 3. részének a narrációjára hajazott :DDD és ha már itt tartok bele hallgattam a többi náció szinkronjába is, és nekem az angolon kívül még a francia Geralt tetszett a többinél vagy a nyelvet éreztem túl idegennek (lásd japó szinkron) vagy a szinkronszínész hangját (német szinkronhang, szerintem baromira nem illik hozzá az a hang és itt nem a germán nyelvre gondolok, mert amikor yen megszólalt németül én megmerném kockáztatni ,hogy sokkal szexisebb volt ,mint az angol szinkronja )... persze ízlések és pofonok... viszont azt az orgánumot überelni amit az angol szinkronszínész kölcsönzött neki, szerintem egyik sem tudja...

[ Szerkesztve ]

-Megoldottam a problémátokat. -És...?Ennyi?Mesélj még!Tüzet köpött a sárkány vagy mérget? -Igen...és arany pikkelyei voltak és dőlt a seggéből a füst,mint egy kéményből. -Épp ahogy a skaldok éneklik...Kiérdemelted a jutalmad!

(#13742) Lenry válasza Edem05 (#13740) üzenetére


Lenry
Topikgazda

elég sok visszautalás van a harmadik részben, amiket nyilván jobban megértesz, ha játszottál a korábbi játékokkal, de ugyanez igaz a könyvekre is.
ettől függetlenül úgy van megírva a Witcher 3 sztorija, hogy önmagában is élvezetes legyen (és úgy látszik ez a te esetedben is bejött)

ha van kedved, ugorj neki a korábbi részeknek, bár szólok előre hogy az első rész irányítása nehézkes (de ha ráérzel, akkor kifejezetten jó), a második már könnyebben játszható.

ha nincs rá időd vagy elriasztanak a korábbi játékok, YouTubeon elég sok összefoglaló videó van a témában, vagy legalább olvasgasd el a Biográfiában az egyes szereplők leírásait.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13743) Edem05


Edem05
őstag

Köszönöm a tippeket, ezt a W2-t mindenképpen meg fogom nézni. Érdekel annyira, hogy végigtoljam. Gondolom ez nincs olyan hosszú játék mint a W3. Vagy igen? :)

(#13744) D013 válasza Edem05 (#13743) üzenetére


D013
aktív tag

A Witcher 2 kb 30-35 órás összesen, nem open world, 3 nagyobb chapter van + 1 lezárás. Sokkal nehezebb közepes nehézségi fokozaton mint a 3, arra készülj (a 3-ban normalon kb 5 óránként egyszer halok meg, meg néha leesek magaslatról és amiatt :D ) A 2-ben főleg az első chapterben figyelni kell, főzetek, bombák, helyezkedés, felszerelés. Utána könnyebb lesz ahogy szintezel fel. Én végigvittem a 3. rész előtt, most vagyok kb 55 óránál, szerintem érdemes, valamennyit tesz hozzá a 3. rész élményéhez.

(#13745) Edem05 válasza D013 (#13744) üzenetére


Edem05
őstag

Na, jól van, ez jól hangzik. Ha megjön a kártyám, neki is ugrok a W2-nek, majd folytatom a W3-at ahol abbahagytam.

(#13746) S1M0N válasza D013 (#13744) üzenetére


S1M0N
senior tag

Én az első és második résszel is 70-70 óra alatt végeztem, igaz, a 2-nál megnéztem alternatív választási lehetőségeket is.

Edem05
Az első rész "furcsa" (nem, nem furcsa, csak más) irányítása szerintem nagyon élvezetes tud lenni, lényegében egy ritmusjáték az egérnyomkodás, nem agyatlan klikkelés az egész, amit pl. a második résznél gyakran éreztem (azt is normál fokozaton vittem végig, amiben azért volt kihívás), pedig adott ellenfélhez ott is kell a stratégia.

Én ajánlom az első részt is, mai szemmel nézve sem néz ki rosszul (egyedül az átvezetők), a harcra meg rá kell érezni, normál fokozaton felvillan a kurzor, amikor klikkelni kell, de a tutorial is elég jól bemutatja a dolgokat a játék elején.

(#13747) cyberkind válasza batai15 (#13739) üzenetére


cyberkind
félisten

Én Lvl 17 és 54 óra alatt, a fővonallal már egész jól haladok de hát a sok mellékes. :D

Paranormal Cocktivity

(#13748) batai15 válasza cyberkind (#13747) üzenetére


batai15
félisten

az is hozzá tartozi hogy ha az erő helyek skill pontjait is számolom akkor lvl 30 körül vagyok.
most 2 szintkell a jobb ursine armorhoz,utána irány ciri.

(#13749) cyberkind válasza batai15 (#13748) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez nálam is így van csak nem tudom mennyit szedtem fel, illetve még mindig vannak kérdőjelek csak ezek már inkább lvl 25-től ajánlott menni, de lehet még az is kevés, én még csak most megyek majd át a Skellige-re.

Paranormal Cocktivity

(#13750) Edem05 válasza cyberkind (#13747) üzenetére


Edem05
őstag

Nekem 85 óra és lvl20, de van rá magyarázat. A GWENT! Még ezt is élvezem esküszöm, minden jöttmenttel leállok kártyázni. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Witcher topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.