Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EGOKA


EGOKA
tag

Remélem jó helyen indítom a témát. :) (Körülnéztem és nem találtam hasonlót sem.)

Hétfőn kaptam meg a malacom és teljesen belehabarodtam azóta. :D
Remélem van itt más malacbolond rajtam kívül, és majd megosztjuk egymással a tapasztalatainkat. :)

Jó malackodást! :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#2) Integra válasza EGOKA (#1) üzenetére


Integra
titán

a szobádból rakd ki, mert éjjel hülyét fogsz kapni tőle:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) GombócArtúr válasza EGOKA (#1) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:D grátulíre! Nekem is volt egy Artúrkám, de szegény nem élt túl sokáig. Ismerősömnek viszont 5 évnél is tovább éltek! A tengerimalacok jófejek, és megrágják akár az orrodat is, és a fülhallgatód sincs biztonságban :)
Milyet vettél pontosan?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#4) EGOKA válasza Integra (#2) üzenetére


EGOKA
tag

Nem az ÉN szobámban van. :D

De okés (eddig), mert éjjel alszik, nappal és este zajong.

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#5) Dirtyz válasza Integra (#2) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az biztos, nekem már vagy 8-10 éve vannak malacaim, de az elejétől fogva igyexem nem egy szobában lakni velük.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#6) GombócArtúr válasza Integra (#2) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

fenét, este kussba van. Ha nem, akkor rá kell egyet hördülni és abbahagyja, előbb utóbb... :) Az enyém a házát rágcsálta meg a kerámiatálkáját, annak jó hangja volt...
Nekem semmi bajom nem volt a zajszinttel, jól megvoltunk egy szobában. A vadászgörényhez képest semmi hangja nincs. Az amikor elkezd csörömpölni 6kor meg ráncigálja a ketrecét, az finom :)

[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#7) EGOKA válasza GombócArtúr (#3) üzenetére


EGOKA
tag

Köszi. :)Kaptam. :D

Amúgy rozettás (angóra keverék). Édes. Új kép nincs, de régi [link] van. :D
Jah és szept 22-én született. Krampusz a neve.

[Szerkesztve]

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#8) GombócArtúr válasza EGOKA (#7) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

dejó, neked akkor tök fiatal van, és ha szerencséd van, nem összevissza tenyésztett, azok tovább élnek. Takaritási renddel, ilyesmikkel tisztában vagy?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#9) Integra válasza GombócArtúr (#6) üzenetére


Integra
titán

akkor a tied valami drogos lehet vagy én nemtom... :)
ezek éjjel úgy tekernek a kerékben mint valami szétspeedezett vadállatok
egyik barátnőm két hét után feladta és kirakta másik szobába:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) RAM válasza GombócArtúr (#3) üzenetére


RAM
őstag

Mindent megesznek, mindegy, hogy méreg... :U

Csak tisztán

(#11) EGOKA


EGOKA
tag

Igen, akitől van, meg a felbújtó is malacgazdi (szakavatott), segítenek. Mondta az egyik lány, h jön majd segíteni körmöt vágni. Takarítást meg ma próbáltam. :D

[Szerkesztve]

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#12) GombócArtúr válasza Integra (#9) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

ja, az enyém egyedül volt... :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#13) EGOKA válasza RAM (#10) üzenetére


EGOKA
tag

Dehogy!

Almát, répát, paprikát nem. Csak szótárat, dobozt, forgácsot miegymást. Válogatós egy dög. :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#14) GombócArtúr válasza EGOKA (#11) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

úúúúú körömvágás! na azt imádni fogod! :)

Nekem sosem segitett senki körmöt és szőrt vágni amikor nagyon lenőtt. egyedül kellett lefogni is meg sebzés nélkül vágni, nem volt valami egyszerü...

Ja, és a tengerimalac kajának tök jó íze van, olyan mint a chips. Egyszer számitógép előtt ülve elmajszoltam eggy fél dobozzal. (a zöld és piros golyók a legjobbak)

Ápropó kaja, a keverékkajából sosem ette meg a kukoricát és az árpát.. pedig ki vót fizetve!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#15) EGOKA válasza GombócArtúr (#14) üzenetére


EGOKA
tag

Eddig itt sem, sőt, nyúltápra is húzza az orrát.

Mondom, h válogat, csak a szótár...azt szereti. :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#16) Ptech válasza GombócArtúr (#14) üzenetére


Ptech
őstag

Ja, és a tengerimalac kajának tök jó íze van, olyan mint a chips. Egyszer számitógép előtt ülve elmajszoltam eggy fél dobozzal. (a zöld és piros golyók a legjobbak)---gg :DDD csak nehogy rászokj, chips helyett, prüntyőkének meg nem lesz mit ennie ;]

(#17) jamez


jamez
senior tag

Nekünk kopasz tengeri malacunk van :D :D :D pár éve.Olyan mint egy kis viziló

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#18) MarKoo válasza GombócArtúr (#3) üzenetére


MarKoo
őstag

Nekem az egyik kisdisznóm több mint 6 évig (hím), a másik 4 évig (beteg lett, és azt hittük, hogy csak terhes) élt. Kétszer voltak kis tengeridögök, de az első alkalommal már csak azt vettük észre reggel, hogy többen vannak. Nagyon furik a pár napos szőrgombócok. :) Most van egy harmadik (hím) egy deguval. Hihetetlen, hogy mennyire szeretik egymást. Már az előző hímnek is a hátán aludt, és ezzel is összebarátkoztak egy pár nap alatt. Az eleje kicsit döcögős volt, mert megpróbálták azt, ami nekik nem megy :), de rájöttek, hogy ami nem megy, azt nem kéne erőltetni. :)

Jah és én pl. a fürdőszobában tartom őket, mert este nem tudnék mellettük aludni. (most is hallom, ahogy isznak..)

Jó tanács: A ketrecet lakatold le, mert ezek előző életükben kulcskirályok voltak. ;] A degu rájött, hogy ha a két kis kezével sokáig b@szogatja a műanyag zipzár szerűséget, akkor egy idő után kinyílik. Nem egyszer ébredtünk arra, hogy megszólalt a riasztó, és ilyenkor egyből mentem az állatokhoz leltárt tartani. Ha hiányzott valamelyik, akkor lementem, és megkerestem, hogy hol remeg a szőrpamacs.

(#19) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Bovebben: [link]

tudom, a kurva anyamat

(#20) EGOKA


EGOKA
tag

A degukkal jól kijönnek?

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#21) Xelo válasza EGOKA (#20) üzenetére


Xelo
addikt

nekem dögum van, régen tengeri malacom volt.... szerintem nem szeressék egymást... (a degu insteligensebb sokkal... de naon édi a malac is...)

(#22) MarKoo válasza EGOKA (#20) üzenetére


MarKoo
őstag

Pár nap alatt megismerkednek. Felfedezik egymás nemi hovatartozását is... :), és utána jól megvannak. Nekem mindkét tengeridisznóm imádta a degut és ez fordítva is igaz. Az már más kérdés, hogy a rohadék degu ellopja a kaját és felviszi oda, ahova a malac nem tud felmászni.

(#23) EGOKA válasza VladimirR (#19) üzenetére


EGOKA
tag

Na!

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#24) Winner_hun válasza EGOKA (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link];]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25) EGOKA válasza Winner_hun (#24) üzenetére


EGOKA
tag

Ez mi?

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#26) GombócArtúr válasza Ptech (#16) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

már nincs prüntyőke!
Ha olyan helyen vagyok kutyakaját is szivesen majszolgatok, a görényem száraz macskatápjának (csak azt ette meg) kifejezetten szar íze volt. Savanykás, gagyi, nemtom mit bírt rajta...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#27) gregorik


gregorik
senior tag

ha egyedül van, sürgősen szerezzél neki társat, mert utálja a magányt, sőt akár kínzásnak is minősíthetjük az egyedül tartott malacot.

(#28) Winner_hun válasza EGOKA (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

avatarod nézd meg a linkelt képen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29) Ptech válasza GombócArtúr (#26) üzenetére


Ptech
őstag

:DDD :DDD Tudom már! Vmi túlélőversenyre gyúrsz egy kisállatkereskedésben. Helyi kaja only. Ezt lesz a következő valóságsó.

ps: Lehet hogy jó( :F ) íze van, de gondolkodtál már rajta, hogy mi van benne az aromán kívül? Én még párizsit sem eszem mióta láttam, hogy készül!!! (hányós smiley:)

(#30) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Víí, nekem volt régen 18-19 malackám is egyszerre, ne tudjátok meg, azok mekkora visítást tudnak rendezni...
Nagyon bolond állatok...
Egyszer az egyik nézte velünk a TV-t miközben vacsiztunk, aztán mikor mi végeztünk, a kis édes felfedezte az asztal közepén a salátás tányért, amiből ecetes vegyes savanyúságot ettünk... Hát szépen beleült, s elkezdte inni azt az ecetes löttyöt...
Ugyanez a malac néha rántotthúst is evett... Érdekes egy szerzet volt, de sajnos 2 évesen belepusztult egy vemhességbe :O
Az éjszakai csörömpölések néha télleg durvák... Egyik malac mindíg szájába vette a tálkáját, s nekiállt vagdosni az üvegnek... Erre kapott egy kilós hamutartót, azzal nemtudott mit kezdeni.
Most csak egy malacom van, 5 éves, és kegyetlen erőszakos zabagép ;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#31) GombócArtúr válasza Ptech (#29) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Nemtom miből készül, de nem olyan gusztustalan mint a felvágottak, legalábbis külsőre, felvágottakat, szalámi egyáltalán nem eszem.

Egyébként igen! És ha jön egy háború? Mindenki rohan a boltba, és szétölik egymást a kajáért, hogy betárazzanak hónapokra, én meg kényelmesen lemegyek az állatkereskedésbe... :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#32) RAM válasza Thulcandra (#30) üzenetére


RAM
őstag

Az se leheett igazi hús. :P

Csak tisztán

(#33) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is van malacom, a salátától megőrül addig eszi amig van 1* egy egész fej salit megevett egyszerre pedig kb 2* akkora volt mint ő :), a kukoricát is eszik csak azért marad belöle mindig, mert azt csak a fogaik koptatása miatt flamózzák, az enyém imádja az almát,sárgarépát,zellert és a nyúltápot amikor elkezdem hámozni a sárgarépát égtelen visításban tör ki :D viszont burgonyát nem szabad adni nekik felpufadhatnak tőle,na meg ha vizessen adunk neki salit attól is nem szabad egyszerre sok kaját adni nekik,mert nagyon hajlamossak az elhízásra és iszonyat tudnak pazarólni, ami kiesik a tálkából azt már nem eszik meg,ha sok zöldséget adunk neki nem igényli a vizet, de ha csak száraz flamót kap(ami nem túl szerencsés) akkor kell neki adni lehetőleg auto itatót,mert ha tálkába adsz neki kb10mp és összekoszólja,vagy kiborítja.hát egyenlőre ennyi :DDD

[Szerkesztve]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#34) Nowhereman válasza Thulcandra (#30) üzenetére


Nowhereman
őstag

nem tudom miért szidjátok szegénykéket, mikor eredetileg éjszakai jószágok.../és messze csendesebbek, mint aqró macskák..

Utánam a kondenzcsik!

(#35) RAM válasza Nowhereman (#34) üzenetére


RAM
őstag

18-nál biztos van mindig vmi mozgás/verekedés. :)
Napszaktól függetlenül fent vannak v. alszanak.

Csak tisztán

(#36) Thulcandra válasza Nowhereman (#34) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ez nem szidás, ez tény.
Igaz attól is függ ki mennyire érzékeny az éjszakai zajokra, meg a malactól is függ, az akkori állományból sem az összes zörgött éjjel, csak 3-4, de az a etetőt az üvegnek csapkodós volt a legelszántabb.
Ha meg nőstényt és kant rak egybe az ember, akkor jobb ha éjelre mindent kivesz, mert azok bizony éjjel is párzanak néha, és ha arra nem is ébred fel az ember, hogy össze vissza ugrálnak, sípolnak, berregnek, csicseregnek ;] de amikor az etetőt, vagy v.mi keményebb zöldség, gyümölcsdarabot vagdosnak neki az üvegnek, rácsnak, az már durva.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#37) EGOKA válasza Winner_hun (#28) üzenetére


EGOKA
tag

Láttam, de nem értem.

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#38) EGOKA


EGOKA
tag

Válogat, semmi egészségeset. :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#39) kisninja


kisninja
őstag

Hi all alig vártam hogy induljon egy ilyen topic. :D
Nekem is már vagy 10-12 éve van malacom. volt mikor 10 nél is több...
Hát ezen évek alatt volt sok jó is és sok rosz is, szinte az összes bajukat ismerem.
A legidősebb malacom most 8 éves sajnos soványka és apro termetű, pont akkor volt beteg mikor terhes is, ''nem kett tőle kismalac'' igy ö a TADI familia utolsó tagja :((
Tavaj vettem még egy malacot ami nagyon megnöt (je) :)) Nagyon aranyos kis dagadt (goboc).... inkáb rud :) mert hosszú.
Szerintem egyátalán nem buták legalábbis nem mind.
A tálak zörgetés álltalában szért van mert tudja hogy abban van/volt a kaja igy kér még.
Este szinte mindig csöndessek (kivéve ha egy párt rakunk össze és éppen az akarják)
Van egy csomo sztorim roluk majd ha kiváncsiak vagytok akkor meg is osztom.
Tadi volt a legokosabb nagyon hiányzik ... sajnos agy daganata volt.. megvakult és még 2 hétig élt (7 éves volt) . Nem szégyelem megsirattam.
Ez a baj hogy van árny oldala is mikor eljön az idő.
De nem akarom elvenni ezzel senki kedvét a malac tartástol. Ök ennél sokkal több örömöt adnak.
Egy fél éve sajnos a barátomnál laknak (épitkezés miatt) de már csak pár hét és úra velem lesznek.
Én akváriumban tarom őket sokáig kicsi volt de szereztem egy nagyobbant (1M*0.5M)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#40) EGOKA válasza kisninja (#39) üzenetére


EGOKA
tag

Mesélj, kiváncsiak vagyunk. :)

Amúgy nyilván van jó is, rossz is. Remélem jó sokáig a jóban lesz részem. :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#41) EGOKA


EGOKA
tag

Nincs vkinek fölös pici malaca (vagy lesz a közeljövőben)? :)

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#42) EGOKA


EGOKA
tag

Nos?

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#43) kisninja válasza EGOKA (#42) üzenetére


kisninja
őstag

Nekem bizti nincs söt nekem is kéne egy lány malacka

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#44) Sanya válasza kisninja (#43) üzenetére


Sanya
nagyúr

hwpiac?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) Thulcandra válasza Sanya (#44) üzenetére


Thulcandra
senior tag

bolhapiac! ;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#46) EGOKA válasza Thulcandra (#45) üzenetére


EGOKA
tag

Baj? :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#47) Nowhereman válasza Sanya (#44) üzenetére


Nowhereman
őstag

A tengeri malac egy olyan hardver, amelyik a legkellemetlenebb időpontokban képes lejátszani a káposzta és a sárgarépa adathordozókon tárolt zenei anyagot...

Utánam a kondenzcsik!

(#48) EGOKA


EGOKA
tag

Na, ha minden igaz, kedden jön a második malim. :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#49) Melody válasza Nowhereman (#34) üzenetére


Melody
csendes tag

Hali mindenkinek!

Örülök, h. vki végre megnyitotta a fórumot!
Nekem csak 1,5 éve van malim, előszőr 1, aztán még 1, de most újra csak 1 (az első),
mert sajna a kicsi elnyomta a másikat, aki depis lett és naon beteg, én meg allergiás, így nem bírtam már babusgatni őket annyit :O
Ezért a picitől elbúcsúztam, szerencsére, egy kedves munkatársnőmhöz tudtam adni
(ősmalactartó, pont meghalt az ő öreg malija), de az első kis malimtól nem tudtam megválni!!!!
Sztem az egyik legtündéribb teremtmények, az enyém imád enni, de rendkívül válogatós,
sali, ubi, paprika, paradicsom jöhet, de más zöldségre rá se néz!
Gyümölcsöket a banánon kívül nem eszi meg....
A pirítósért viszont rajong!! :)

Szénát kap és néha magot kiegészítésnek, de nyáron egész nap kinnt van és legel.. Jobb, mint egy fűnyíró!!!!

A világ gyönyörű.Nem azért mintha valóban az volna, hanem azért ,mert én így látom!

(#50) Melody válasza Melody (#49) üzenetére


Melody
csendes tag

Ja!
És előszőr én is akváriumban tartottam, de rájöttem hogy nem jó neki, mert
1részt nem lát át az üvegen, ezáltal mindíg sokként éri, mikor a semmiből fölötte terem, egy nagy vki!!
Vmint az üveg, mint olyan, csak felül nyitott, így kevésbé szellőzik, ami azért jelentős,
mert a malik pisije ammonium tartalmú, ami mérgező.. A malika meg ott kómál bennt...
Én 2-3 naponta takarítom, de ha vizet is kap a mali (enyémnek mindíg van vize!)
akkor 2. nap már elég kemény szaga van úgy közelebbről.

Úgyhogy kapott 1 hatalmas ketrecet, amiben nagyon jól érzi magát, és ráadásul nyitható az oldala, íg akkor jön ki és be amikor csak akar, mert mindíg nyitva van,
ugyanis szobatiszta a drága!!!

A világ gyönyörű.Nem azért mintha valóban az volna, hanem azért ,mert én így látom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.