Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) *Ropi* válasza MasterDeeJay (#5050) üzenetére


*Ropi*
félisten

A zselés és az AGM (utóbbiak a legjobbak ilyen szempontból) akkuk nem szulfátosodnak olyan gyorsan, mint a sima savasak, de ezeknél is illik figyelni az intő jelekre: gyors töltésvesztés, (töltés közbeni) melegedés.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5052) MasterDeeJay válasza *Ropi* (#5051) üzenetére

Akkor hagyom bekapcsolva. Az zavar igazán hogy gyárilag 18Ah-s savas aksik kellenek bele én meg 6,2Ah-os zselésekkel használom aztán nem akarom hogy elszálljon az egész. Nem melegszik szerencsére az aksi. Akkor hagyom bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5053) szeva000 válasza MasterDeeJay (#5052) üzenetére


szeva000
addikt

én meg 72AH-val a kinti 700VA-est :D

(#5054) MasterDeeJay válasza szeva000 (#5053) üzenetére

Hasonlót bátyám csinált. 2db 100Ah buszaksi 630w-os magyar gyártmányú 30 kilós ezeréves szünetmentessel, egy teljes napig ment a TV, hűtő meg egy rakás dolog. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5055) szeva000 válasza MasterDeeJay (#5054) üzenetére


szeva000
addikt

ezeken a régi su sorozatokkal nincs is gond.SUA már sokkal rosszabb,ott már az 1000VA-esből is kispórolták a hűtést.Így,ha komolyabb akkuval akar az ember megbírkózni,akkor egy hűtést bele kell applikálni.Igaz én ebbe a 700-asba is raktam,pedig erről csak 1 szivattyú megy.

(#5056) *Ropi* válasza szeva000 (#5055) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt 700 VA-ból van 4 db, 1000-esből kettő, meg még ez-az... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5057) SchumiBácsi

Halli all!

Kinéztem magamnak egy UPS-t...
Első körben egy ilyet.

Sok dolgot leírnak róla de egyet nem: hogy van e benne ventilátor?
Ha nincs akkor nyerő, ha van, akkor ajánlani kellene hasonló teljesítményűt, ventilátor nélkül.

Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5058) Cobra. válasza SchumiBácsi (#5057) üzenetére


Cobra.
őstag

A hátulján van egy rács, szóval elképzelhető, hogy van benne. Az 1000VA felettiekben egyébként is szokott lenni.

(#5059) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv, lenne három kérdésem valaki hozzá értőhöz.
Eddig laptopot használtam, úgy hogy nem volt szükségem szünet mentesre. De most szeretnék egy alacsony fogyasztású pc-t építeni. És ehhez keresek szünetmentest a gép maximum 100 wattot fogyaszt monitorral együtt.
Ha szünetmentes tápot használok az növeli az áram fogyasztást?
Ha igen van olyan ami energia takarékos?
Milyen szünetmentes tápot vegyek és mekkorát?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#5060) SchumiBácsi válasza lajtika (#5059) üzenetére

Hali!

Nem tudom milyen gép az ami monitorral együtt kijön 100wattból, ám legyen.
Jó lenne tudni hogy meddig kellene még menni a masinának áramszünetkor.
Azaz befejezed a játékban egy adott fejezetet, vagy ha csipog automatik kapcsolod ki.

Ha játszanál tovább, akkor a határ csillagos ég, de ha azonnali az eseménytől számított 5percen belüli kikapcsolásra mész, akkor elég 200wattra méretezni az UPS-t...

Áramfogyasztást befolyásolja a szünetmentes topológiája, tudtommal egy line interactive UPS többet fogyaszt, mint egy standby UPS, cserébe az interaktív kifinomultabb védelmet nyújt és kevesebbet nyúl aksihoz, mint a standby de ő cserébe kevesebbet eszik.

Lényeges a hullámforma, nem tudom van e még tisztán négyszögjeles UPS, azok gyakran standby típusúak, gyakori a kváziszinuszos, ekkor lépésenként követi le a szinuszhullámot, akkumulátoros üzemnél.

Valódi szinuszjelet adók is léteznek csak egy kicsit hardcore ársávban, otthonra bőven jó a kváziszinusz.

Nagyon lényeges még hogy mennyi évig tart benne az aksi, valahol hallottam lehet hogy itt, hogy a szinuszjelet adókban tart a legkevésbé, mivel a legkevesebbet használja azt, kvázinál más tészta, ott ha interaktív akkor kevesebb, ha standby ups-ről van szó akkor tovább tart az élete, de majd valaki javít ha nem így van.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5061) lajtika válasza SchumiBácsi (#5060) üzenetére


lajtika
aktív tag

Köszi az infókat.
Nekem elég ha 5 percig bírja.
Amúgy Intel I3 2100T, mini ITX alaplap. SSD, vga nélkül. max 50watt, LG led monitor 20-25 Watt.

(#5062) SchumiBácsi válasza lajtika (#5061) üzenetére

Ő bár tovább bírja 5percnél, de nembaj ha tovább bírja, akármi lehet...

Ugyanitt szétnézhetsz van ettől gyengébb és erősebb is.

Üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5063) lajtika válasza SchumiBácsi (#5062) üzenetére


lajtika
aktív tag

Köszi, én is hasonlóra gondoltam, és nem is olyan drága. De még mindig kíváncsi vagyok hogy vajon menyi plusz áramot vesz fel.

(#5064) SchumiBácsi válasza lajtika (#5063) üzenetére

Nem lehet több 10wattnál

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5065) Cobra. válasza lajtika (#5063) üzenetére


Cobra.
őstag

Nézz vissza pár oldalt, valahol leírtam az enyém mennyit fogyaszt. Emlékeim szerint 10W körül volt. Mondjuk az olcsóbbakról nem tudok nyilatkozni.
Még annyi, hogy szokott áramingadozás lenni felétek, vagy inkább csak teljes áramszünet? Mert ha ingadozás van, akkor kell a Line interactive, a sima nem tudja rendesen kiszűrni az erősebb (pl 50-60V-ra) feszültségeséseket.

(#5066) lajtika válasza Cobra. (#5065) üzenetére


lajtika
aktív tag

A 10 watt nem olyan sok, megéri.
Általában teljes szünet, meg villám, ha esik akkor villám mindig van.Elég magasan vagyunk Budapesthez képest.
Túlfeszültség védőm már van.
Gondolom a szünetmentest be lehet dugni a túlfesz védőbe.

(#5067) SchumiBácsi válasza lajtika (#5066) üzenetére

Nem!

Túlfeszvédőt én a szünetmentes után dugtam, a szünetmentes e téren szvsz fejlettebb.
A szünetmentest egyébként célszerű közvetlenül fali konnektorba dugni,
hosszabbító-elosztóba nem ajánlott! Legalábbis a mai kínai csodákba semmiképp...

Ha mégis távolabbi a fali konnektor mint 1.5méter, építeni kell lengőkábelt, aminek csak egy dugója van, 3×1.5mm2 keresztmetszetű elég, én nemrégiben építettem egy ilyet és kiváltottam egy 3as békebeli 3×0.75-ös hosszabbító-elosztót. Mai termékbe ilyenről szó sem lehet, sz@r-gány, leolvad... a régi jól bírta de már volt vagy 8éves...

Ja és egy fontos tanács:

Bármilyen feszültségvédelmet építesz nem helyettesíti a konnektorból való kihúzást időjárási kataklizma esetén, de a főkapcsoló lekapcsolása sem! Vidéken a villámcsapás okozta lökések kilométerekre is eljutnak, így könnyen megeshet hogy határban becsapó villám elküldi a gépet meleg éghajlatra ha nincs bevédve, ha be is van az olyan mint az orosz rulett, vagy bírja vagy nem, városban jobb a helyzet ott, 400-500méterig veszélyes a villám a hálózatban.

Ezek a cuccok arra valók hogy a hálózati anomáliákat megszüntessék/mérsékeljék, villámcsapáskor az erősebb márkák megvédhetnek, közvetlen villámcsapáskor meg teljesen mindegy hogy van e UPS vagy nincs, minden leolvad.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5068) lajtika válasza SchumiBácsi (#5067) üzenetére


lajtika
aktív tag

Ez érdekes! Tényleg köszönöm a jó tanácsokat, megfontolom mindet.

(#5069) Cobra. válasza lajtika (#5066) üzenetére


Cobra.
őstag

A szünetmentesekben van túlfesz védelem, nem kell elé/mögé még egy.

(#5070) SchumiBácsi

Jap nem szükséges, én is csak azért raktam utána mert nagyon megszerettem azt a két Trust elosztót, szépek masszívak, és jók :D szakaszolni is jók, ha valamit kihúzgálok elég csak azt az oldalt áramtalanítani a kapcsolójával, nem kell az egész rendszert lelőni.

És szívesen máskor is ^^

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5071) Traxx


Traxx
őstag

Urak!

A Cooler Master GX450 és kváziszinusz együttműködéséről vagy együtt nem működéséről van valakinek tapasztalata? :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5072) Cobra. válasza Traxx (#5071) üzenetére


Cobra.
őstag

Továbra is csak a régi Delta pfc-k nem szerették a kvázi szinuszt. Európában elvileg csak a régi Chieftec GPS sorozatában volt Delta pfc.

(#5073) SchumiBácsi

Hali újra!

Még mindig nem leltem magamnak való UPS-t...
Olyan kellene amiben nincs ventilátor, tehát passzívan is elhűl és APC kellene, 1000VA környékén.

Ő kimondottan tetszik, de sehol nem írják hogy ventilátoros e vagy sem-.-...

Valaki tapasztalat/ötlet?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5074) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv. Van egy tök alap (apc 350) használaton kívüli szünetmentes tápom, amin pc-s csatlakozók vannak. Lehet kapni hozzá átalakítót, hogy pl router vagy NAS tápját bele tudjam dugni? Tehát a pc-s csatlakozóból lehet konektort csinálni?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5075) *Ropi* válasza Drótszamár (#5074) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lomexben vettem nemrég én is, 320 Ft /db.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5076) Drótszamár válasza *Ropi* (#5075) üzenetére


Drótszamár
őstag

És van neki valami neve, vagy típusszáma? Általában barátom a gugli, de most nem segít. Sehol nem találok ilyet. :(

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5077) *Ropi* válasza Drótszamár (#5076) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudják, hogy melyik, csak mondd, hogy ami a régebbi szünetmentesek fenekén van, annak az ellendarabja. ;)

Én is így kértem. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5078) SchumiBácsi válasza Drótszamár (#5074) üzenetére

Ez ha jól tudom IEC csati.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5079) ggg666 válasza Drótszamár (#5074) üzenetére


ggg666
őstag

Ilyenre gondolsz?
Én ilyenből rendeltem tőlük 3 darab 4-es csatlakozóval szereltet.
Első rendelésemre ingyen elküldték, utólag utaltam át nekik számlán a pénzt.
Nagyon rendesek és segítőkészek.
Nagyon szorosak a dugaszok is, tehát nem lötyög benne semmi bármilyen eszközt csatlakoztatsz rá.

http://www.sosups.hu/index.php?oldal=termekek&cs=19&cikkszam=ELO3

De ha back ups-ed van akkor nem biztos hogy minden eszközöddel müködni fog!

[ Szerkesztve ]

(#5080) Drótszamár válasza ggg666 (#5079) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ahh igen! Ezt keresem.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5081) CharlieBrown


CharlieBrown
tag

Sziasztok!

Szünetmentes kálváriánk van.

Cimbim vett múlt év július környékéne egy ilyet: APC BR1200GI
http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BR900GI&total_watts=200

Egyszer SEM használta, most kicsomagolás előtt derült ki, hogy a Mac-ek nem szeretik a "lépésenkénti közelítés színuszhullámokhoz" hullámformát.

Az APC ügyfélszolgálat ezt javasolta: APC Smart-UPS SMT1000I
http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SMT1000I&total_watts=50

Merthogy ez tudja a színuszhullámot.

Ami lógna rajta:
iMac
Synology NAS
Router

Véleményetek?

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#5082) Cobra. válasza CharlieBrown (#5081) üzenetére


Cobra.
őstag

És azt ki mondta, hogy a Mac-ek tápja nem megy róla? Egyébként meg egy ekkoráról a hírhedt Delta PFC-s táp is elmegy, csak sokkal rövidebb ideig, mint egy normális aktív pfc-s táp.

(#5083) CharlieBrown válasza Cobra. (#5082) üzenetére


CharlieBrown
tag

Azt mondták elmenni elmegy, de a NAS tápja, illetve a Mac is nyűgös a nem szabályos színuszjelre elmondásuk szerint.

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#5084) SchumiBácsi válasza CharlieBrown (#5081) üzenetére

Hali!

Első alkalomkor mit csinált vele, levágta az UPS-t?
Mire használta azután?
Vagy félévig állt egy helybe az UPS, és most gondolt egyet hajtani???

Érdekes ha az első kérdés esete áll fent...
Másodikat átugorhatjuk.
Ha a harmadik eset áll fent, ami még érdekesebb, akkor félév állás után károsodhatott az akkumulátor és most cserére szorulhat.

A javaslat jó: Smart 1000 SUA vagy SMT jó hírben állnak, utóbbit erősen tervezek venni csak ventilátor infót várok :D

Valódi szinusz nagyon jó, minden más hullámformánál nemárt alaposan túlméretezni, mert az APFC-k tulajdonságai miatt a tartásidő jelentősen csökkenhet, szinusznál tudtommal ilyen nincs.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5085) Ronny3


Ronny3
aktív tag

Esetleg tudja valaki az APC szüntementes által működő Hyperterminal parancsokat, hogy mi mit jelent és hogyan kell programozni hyperterminal -on keresztül az APC szünetmentest?

Belépni m-ár betudtam a szünetmentesre, csak nem tudom pl. hogyan kell átállítani a sípolási jelzés gyakoriságát...

Jelenleg 0-ra van állítva, vagyis soha nem sípol!

Soros kommunikációra van beállítva a Hyperterminal!

Köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#5086) Lalaland


Lalaland
tag

Üdv!

Vásároltam egy 600VA használt szünetmentest. Tettek bele új aksit, de fordítva kötötték be :F . Így vettem, nem is indul, csak felvillan a led. Javítható vagy nem érdemes vele foglalkozni?

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#5087) Cobra. válasza Lalaland (#5086) üzenetére


Cobra.
őstag

Biztosítékot nézd meg, illetve egy másik akkuval ki kellene próbálni (vagy egy autós töltővel nézd meg az akkut, hogy vesz-e fel áramot).

(#5088) Lalaland válasza Cobra. (#5087) üzenetére


Lalaland
tag

Igen ezt elfelejtettem írni, hogy másik akkuval sem jó. A biztosíték is okés..

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#5089) mno válasza Lalaland (#5088) üzenetére


mno
tag

Találkoztam pár ilyennel. Amelyik szünetmentesre fordítva tették rá akkut, legtöbbször fetek szétrobbantak, meg panelon vezető szálak is több helyen megszakadtak, és javíthatatlanok voltak. Legalábbis nem érte meg velük foglalkozni, pl SOSUPS is ilyenre panelcserét ajánl ki, nem forrasztgatja át egyesével. Én egy SUA1000est próbáltam megcsinálni, sok fet csere és csomó átkötés panelon, de nem jött össze sajnos :DD

[ Szerkesztve ]

Joe

(#5090) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Adott egy szünetmentes tápegység. Most cseréltem benne akkut mivel a régi sajnos megadta magát. Néha-néha van egy kis kattanás. Ez jelenség mennyire természetes?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#5091) Cobra. válasza iceman1988 (#5090) üzenetére


Cobra.
őstag

A kattanáskor átkapcsol akkura. Ha ingadozik a feszültség a konnektorban, akkor szokta csinálni, illetve heti 1-2 alkalommal a legtöbb végez egy öntesztet, akkor is átkapcsol akkura egy pillanatra.

(#5092) *Ropi* válasza iceman1988 (#5090) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ebédre levest főztem, de túl sós lett. Ez a jeleség mennyire természetes? ;)

Ennyi erővel ezt is írhattad volna: informásiótartalomban megegyezik a két mondat, mert semmilyen, a megoldás irányába mutató hasznos információt nem tartalmaz egyik sem.

Milyen UPS? Milyen akku(k)? Előtte, a régi akkukkal sosem csinálta? A kattanáshoz társul sercegés / zümmögés is, vagy csak kattan? Fel tudod venni a kattanást és fel tudod tölteni valahová mp3-ban vagy valamilyen formában?

Egyébként Cobra. olvtárs jól írja. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5093) iceman1988 válasza *Ropi* (#5092) üzenetére


iceman1988
tag

Igazad van. Egy kicsit rosszul fogalmaztam. :B
Amúgy UPS akku van benne.
De most ahogy olvasom Cobra. fórumtárs hozzászólását, az bizonyul a legvalószínűbbnek.
Amúgy zümmögés, sercegés és egyéb hang nem hallható.

(#5094) *Ropi* válasza iceman1988 (#5093) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem véletlenül kérdeztem a pontos adatokat, mert nem akartam vaktában nyilatkozni. Pl. a kisebb teljesítményű UPS-eknek akkumulátoros üzemben nincs, vagy csak alig hallhatóan van hangjuk. Ellenben a nagyobbaknak olyan, mint egy Zetoré...Tehát ebben az esetben, ha a kattanás után hallasz vagy nem hallasz valamit (kis UPS nagyon zúg vagy nagy UPS nem csinál semmit), az ilyen fordított esetben akár hibára is utalhat. :U

Egyébként UPS akkuból is van ezerféle... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5095) iceman1988 válasza *Ropi* (#5094) üzenetére


iceman1988
tag

Lenne még egy kérdés...
Mi van akkor ha ez a kattogás folyamatos? Teszem azt kb 5 másodperc. Vagy még hosszabb is. Elképzelhető hogy valami hiba lépett fel az elektronikánál?

(#5096) Cobra. válasza iceman1988 (#5095) üzenetére


Cobra.
őstag

Az is lehet, de én elsőnek egy fogyasztásmérővel vagy multiméterrel figyelném a konnektorban a feszültséget.

(#5097) *Ropi* válasza iceman1988 (#5095) üzenetére


*Ropi*
félisten

De 5 másodpercig egyfolytában kattog, vagy 5 másdodpercenként egyet? Nem mindegy. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5098) iceman1988 válasza *Ropi* (#5097) üzenetére


iceman1988
tag

5 másodpercig kattog kb. De nem egyenletes időközönként hanem össze-vissza. A konnektorban a feszültség nem ingadozik.

(#5099) szeva000 válasza iceman1988 (#5098) üzenetére


szeva000
addikt

éssss mivel mérted a feszültséget?Ha multiméterrel,ráadásul valami occsó példánnyal,akkor lehet egy gyors feszesést ki sem jelez:)

(#5100) iceman1988 válasza szeva000 (#5099) üzenetére


iceman1988
tag

Ha a kattogást feszültségingadozás okozná akkor egész nap ingadozik a feszültség itthon. :DDD Amúgy nem occó kinai multiméterrel mértem rá. :))

*Ropi*: Esetleg a relé nem adhatta meg magát? És emiatt van ez a jelenség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.