Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Rick4 válasza Rick4 (#23000) üzenetére


Rick4
félisten

még májusban vettem egy apc sua3000-est

Kimaradt a lényeg, itt vettem a hardveraprón az új árához képest tényleg nem sok pénzért, +5K volt egy snmp kártya, szóval nem csak hogy monitorozni tudom böngészőből, de az áramszüneteket is logolja, másodpercre pontosan visszakereshető minden probléma, de még a bejövő- kimenő fesz, fogyasztás, ups hőmérséklet értékek is logolva vannak, a nas is látja az snmp szervert, és persze önmagától le is áll, ha a végső pillanatban lemerülne az összes akksi, bár a nas- switchek, telekomos ont, router, biztonsági kamera cakk pakk 60W körül eszik, ehhez még hozzáadódik valamennyi saját fogyasztás, de így is 7-8 órát elmegy áram nélkül, ha nem lennék itthon, mivel több ágon is fogyasztásmérős okoshosszabbítók vannak betéve, szünetmentes előtt- mögött is, tévé, gépek előtt is, így áramszünet esetén a nas, a hosszabbítók, és minden más eszköz is jelez, hogy gond van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23002) PROTRON


PROTRON
addikt

Srácok egy 20kVA-es, 1 óra áthidalási idejű, bármilyen változatú szünetmentes mostanság mennyibe kerülhet?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#23003) Gyöször válasza jkutya (#22999) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem van kettő is, majd ha feltöltődik próbáld esetleg ki, a kamerákkal elmegy 1,5 órát. Teljesen jók. Tök csendes a 600as.
Most lesznek 1,5 évesek ha jól emlékszem

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23004) Gyöször válasza PROTRON (#23002) üzenetére


Gyöször
senior tag

Olyan minyimum 7 millió körül saccolom

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23005) Pikari válasza PROTRON (#23002) üzenetére


Pikari
őstag

5-10m

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23006) Pikari válasza PROTRON (#23002) üzenetére


Pikari
őstag

de inkább add fel. vegyél generátort.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23007) markussandor válasza Rick4 (#23000) üzenetére


markussandor
senior tag

Biztos észrevetted, én nem vontam le következtetést, csak a mért adatokat osztottam meg.
Szerencsés vagyok, mert nálunk ritka a tartós áramszünet, a pillanatnyit pedig megoldják a kis APC-k.
Ezt inkább vésztartaléknak vettem, havonta egyszer bekapcsolom, hogy pótoljam az akku önkisülését.
Természetesen nekem sem tétel havi ~1500 Ft, ha a biztonságról van szó. Pláne, hogy fussa rá a cigi árából, mivel nem dohányzom :-)

(#23008) Gyöször válasza markussandor (#22998) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én alap ár 40Ft emelt 70Ft re emlékszem, de én sem dohányzom.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23009) markussandor válasza Gyöször (#23008) üzenetére


markussandor
senior tag

(#23010) PROTRON válasza Pikari (#23006) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a válaszokat.
Egy ipari kivitelezéshez árajánlatozás miatt érdekelt az ár, már kollega elküldte hogy szerinte tud szerezni nettó 4M-ért, de nem hittem el neki. A biztonsági világítási rendszerhez kell, szal ez a 20kVA az a maximális egyidejű igény amikor 1 pillanatra minden lámpatest egyszerre felkapcsol.

Az a baj hogy sehol nincsenek kint rendes árlisták és ha bárkire ráírsz, egyből beakarnak húzni mint vevőt, 3 meetinget akarnak, 2 napot el akarnak szúrni hogy igényfelmérés, meg pontos teljesítmény alapján árajánlat...közben meg nem is biztos hogy a Mi cégünk nyeri el a kivitelezést, nem is tudunk helyszíni bejárást tartani, de azért szerződjünk egyből....értem én a hajtást, de bakker az "indikatív - tájékoztató ár" kifejezésnek melyik része érthetetlen?

2 kattintás lenne hogy
"figyu katalógus adatunk minden kedvezmény nélkül netto ennyi, pontos árajánlathoz további egyeztetések kellenek, keressen bizalommal"

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#23011) Gyöször válasza markussandor (#23009) üzenetére


Gyöször
senior tag

Jó hát na.. emlékeztem, hogy nem pont 40, hanem harmincvalahány, de így jegyeztem meg: mint a hány fogad van betmen? 40 vagy 70? ;)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23012) Rick4 válasza markussandor (#23007) üzenetére


Rick4
félisten

Nem is neked szólt, valaki panaszkodott, hogy a 25-30W-os fogyasztású szünetmenes valami borzalom, és kevesebb fogyasztású kellene, hoztál egy példát, én meg hoztam egy még rosszabb példát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23013) Pikari válasza PROTRON (#23010) üzenetére


Pikari
őstag

Ekkora cuccot egyedileg terveznek meg és építenek ki a mérnökök és villanyszerelők, nem tudod csak úgy megvenni. Elég nagy munka.

Esetleg azt tudom javasolni, hogy a biztonsági rendszer lámpáit kb 500w-os fürtökbe kössétek le, és azt rakjátok 1-1 db 1kw-os olcsó szünetmentes tápegység mögé.

Az úgy olcsó, és teszkó gazdaságos módszerekkel is megy. Már persze ha ez így ilyen formában opció. Ha nem, akkor tényleg egy ház ára lesz, és egy eléggé nagy logisztikai feladat elé néztek.

Informatikai környezetekben is inkább gépenként szokott lenni egy-egy kisebb szünetmentes, ami szolgáltatja a gépeknek az áramot addig, amíg a generátorokat beindítják.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23014) BB9000 válasza PROTRON (#23010) üzenetére


BB9000
senior tag

APC -t vegyél, ha jót akarsz az ügyfélnek és magadnak.
Van ára a cucccnak: ÁK
Az egyórás áthidaláshoz kell még hozzá kiegészítő akkupakk is, attól függően, hogy mekkora terhelésen lesz, amit ki kell bírnia egy órán keresztül. Itt látod a futásidőket több terhelésen.
Én egyáltalán nem javaslom "sok kicsi" szünetmentessel megoldani, mert azzal csak a szívás lesz az ügyfél részéről és szinte biztos az ügyfél elégedetlensége a céged felé.

(#23015) Pikari válasza BB9000 (#23014) üzenetére


Pikari
őstag

Azért javasoltam neki a sok kicsit, mert a leírása alapján úgy tűnt, hogy pénztárcakímélőbb megoldásra van szükségük.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23016) Gyöször válasza Pikari (#23015) üzenetére


Gyöször
senior tag

Azt nem tudjuk, mi a követelmény egy ilyen biztonsági díszkivilágítás esetén. Lehet frankón le van írva, hogy egy db központi szünetmentes kell és punktum.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23017) PROTRON válasza Pikari (#23013) üzenetére


PROTRON
addikt

Tartok tőle hogy félreérthető voltam, minden más kialakítása nem gond, csak ennek a beszerzése volt a kérdés. Épületvillamosságis cég vagyunk... ;)

És nem, nem lehet általánosítani hogy "informatikai környezetekben is inkább gépenként szokott lenni", mindig az aktuális helyszíni igényekhez kell igazítani a rendszereket.
Pl irodaházaknál sokszor központi szünetmentes van, mert akkor csak 1 helyen kell karbantartani az akkupakkot. Meg akkor a szabad kapacitás a valódi igények között oszlik meg, nem az van hogy ha épp nincs bekapcsolva a PC ami 1 bizonyos szünetmentesről él, akkor elveszik az a kapacitás.
Ez így tervezhető, számolható, fejleszthető a kapacitás ha kell...

#23014 BB9000
Köszi a tippet, akkor igaza lehet a kollegának ha netto 4M-et írt...biztos van valami ami kevésbé márkázott és valamivel olcsóbb ennél a netto 5,6M-nél...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#23018) frpeter válasza PROTRON (#23002) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Az 1 órát 20kVA-en szeretnéd?
Ott a gép kisebbik összeg, az kb. 1M nagyságrendileg, viszont az akku hozzá erre az áthidalásra cca 2M. +ÁFA.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23019) frpeter válasza BB9000 (#23014) üzenetére


frpeter
Topikgazda

APC-zek immár lassan 15 éve. Az új SRT sorozat egy katasztrófa, mindemellett még drága is.
Egyik ügyfelünk vett 4db-ot (15kVA-est), plusz mindhez 2-2 akkupakkot. Sajnos nem tőlünk, de ez most lényegtelen.
A 3 év jótállás után pár hónapon belül 2 is megállt neki. Mindkettőt próbáltuk menteni, de az APC közölte, hogy nem ad el külön alkatrészt, vegyünk új gépet.
Mivel több panelen is komoly károk keletkeztek, így alkatrész nélkül a javítás nem éri meg.
De volt több kisebb gép is már ebből a szériából, ami meghalt :(
Szóval én óva intek mindenkit, vagy legalább olvasson utána, mielőtt ilyet vesz.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23020) PROTRON válasza frpeter (#23018) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a megerősítést hogy elvileg megoldható, csak ésszel kell nekilátni.

Más téma:
nyáron egyik helyszínünkön a hőszivattyús telepítő elszúrta a telepítést, de sajnos sikerült ránk fognia az általa elrontott nulla kötést.
Szal nekünk jött a feladat hogy a 2 db 1,5 milliós gép cserét oldjuk meg(a klímás "egyeztetett a gyártóval" aki csak egyben hajlandó cserélni)...
Kihívtunk 65 éves műszerész szaki ismerőst, aki megtalálta hogy a gyártó az ilyen esetekre felkészülve az alaplapon direkt kialakított egy extra túlfeszültség levezető kört azért, hogy az egyben visszaküldött gépen 1db kondit meg két egyéb 200 forintos alkatrészt kicserélve újra el tudja adni, míg a cseréért elkéri egy új gép árát...
Így a 3 millás gépcserét megúsztuk 1 ezresből, meg pár üveg borból. :D

Persze így a 2 éves garancia idő alatt miénk a felelősség, de elsőre most örül a főnök hogy nem a teljes 3 millát kellett letejelni.

Szal van hogy a "csak egész panel csere" dolgok még mindig megoldhatóak, de persze ehhez tényleg kell vagy 30 éves tapasztalat hogy a jól eldugott lehetőségek között megtalálja az ember hogy mihez kell nyúlni.

Ez olyan dolog, hogy a tecsőn is van egy magyar srác, aki RTX3xxx-es VGA-kat javít, amelyeknél a tömegük miatt meghajlott a pcie csatinál a nyák és elszakadtak a nyákon belül az áramkörök...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#23021) frpeter válasza PROTRON (#23020) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Itt sajnos tényleg nem 1-2 elszállt alkatrészről volt szó. Valószínűleg egy valami döglött be, cserébe esélyes hogy valami nagyobb áram átjutott kis feszültségű részekre. De amit leírtál simán elképzelhetőnek tartom, sajnos UPS-nél még nem láttam ilyet.
De örülök, hogy nektek jól megoldódott :)
És tényleg sok gépnek már megvan a típushibája, azokat mi is már gyorsan javítjuk, de nyilván az elsőnél a hibakeresés nem két perc volt. Bár az utóbbi időben már a gyártók is rájöttek, hogy inkább úgy kell gyártani, hogy ne tudjuk javítani.
APC-nél hogy nagy csoportot mondjak, kb. addig javítható elég jól, amíg nem volt rajtuk LCD kijelző. Meg addig volt még a minőség is a toppon.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23022) donat_sz


donat_sz
senior tag

Közel 3 éve vettem egy CyberPower Value Pro VP700EILCD 700VA szünetmentes tápegységet, természetesen csak két év garancia járt hozzá, majd egyik hajnalban a táp sípolása ébresztett. A hibakódból úgy tűnik hogy az egyik (?) aksi adta meg magát.
0-24-ben ment, erre volt rákötve a teljes informatikai hálózat (router, poe switch, hálózati meghajtó, stb.). Igazából megfelelően tette a dolgát bár érzékeltem, hogy csökken a hálózati kimaradás esetén az így áthidalható idő, de még mindig rendben volt.

Azt találom a neten, hogy ebben nem cserélhető az aksi, így két kérdésem volna:
1) tudtok ajánlani egy megbízható szervizt, ahol talán mégis lehetne újra életet lehelni bele?
2) milyen ups-t ajánlanátok helyette, ha tényleg nem javítható vagy a javítás költsége túl közel lenne egy cseréhez? Furcsa módon még fontosabb kitétel lett a várható élettartam és a szervizelhetőség :DDD , nem mintha eddig nem lett volna cél.

(#23023) Gyöször válasza donat_sz (#23022) üzenetére


Gyöször
senior tag

[link] itt pld azt írják 12V7Ah akksi van benne.
Nem lehet túl bonyolult a csere. Rakhatsz bele 9Ah akksit is.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23024) Cs1csó válasza donat_sz (#23022) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD mindegyikben cserélhető. Érdemesebb ahogy ajánlottáknegy kicsit nagyobbat venni. Ne a legeslegolcsóbbat vedd de nem is feltétlen szükséges a legdrágább egy közepes árfekvésűt venni.

(#23025) donat_sz válasza Gyöször (#23023) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi! Keresgélve ezt két év garival is árulják. Kérhetek egy megerősítést, hogy jól látom, hogy ez jó lehet bele?

(#23026) Rick4 válasza donat_sz (#23025) üzenetére


Rick4
félisten

A szünetmentesedben is T2-es csatlakozók vannak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23027) donat_sz válasza Rick4 (#23026) üzenetére


donat_sz
senior tag

Erre sajnos konkrétan nem tudok válaszolni.
Ez a videó alapján szétszedtem a ups-t; Ilyen aksit találtam benne. (annyi eltéréssel, hogy a piros csatlakozónál van egy műanyag "védelem" is a saru körül)
Olyan, mint amilyet a gembird termék honlapján látok mindkettőnél.

(#23028) Rick4 válasza Rick4 (#23026) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem érdemes lenne ezt betenni az összefoglalóba, könnyen mellé lehet nyúlni akksicserénél, ha nem a megfelelő terminálméretű akksit váasároljuk, ezzel a listával beazonosíthatóvá válik, milyen a régi, tehát milyet kell vásárolnunk. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23029) donat_sz válasza Rick4 (#23028) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ez alapján úgy tűnik igen, T2-es a csatlakozó.

Szerk:
Laikusként még az is zavaró, hogy a Ritar honlapján az RT1270-hez F1/F2-t írnak a terminálhoz :F

[ Szerkesztve ]

(#23030) BB9000 válasza donat_sz (#23025) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez egy "kicsit" jobb minőségű: CSB HR1234WF2
A Hitachi gyártja. A Ritar-nál sokkal jobb.
Gembird akkuról meg jobb nem is beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#23031) Rick4 válasza donat_sz (#23029) üzenetére


Rick4
félisten

Kétféle méretben gyártják ugyanazt, de a boltban elvileg tudják, mit akarnak eladni..

T2= terminal 2-es méret, 6.35mm széleség
F2- faston típusú terminál 2-es méret, 6.35mm szélesség

vagyis a T2= F2, csak ki így, ki úgy nevezi,

Szerintem biztosítsd be magad, egy mail, telefon biztos belefér, hogy ők is ugyanígy gondolják-e a T2-es sarut.

BB9000: Közel dupla pénzért mennyivel többet fog tudni? Ha ez 2 év garis, és elmegy 3 évet, amaz 3 év garis, és tud 5.5 évet?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23032) donat_sz válasza BB9000 (#23030) üzenetére


donat_sz
senior tag

Köszi, ez hasznos infó, átgondolom, az azért bevallom aggaszt, hogy a Hitachihoz is 2 év garit adnak, úgy mint a Gembirdhez.

@Rick4 köszi a megerősítést F2 = T2 ügyben! :R

[ Szerkesztve ]

(#23033) Rick4 válasza donat_sz (#23032) üzenetére


Rick4
félisten

Az akkuforrás oldalon az általan is vásárolt vett reddot 12V 9Ah-s akksik 1 év garival 6999ft-ért mennek a CSB akksik 11290ft-ért vannak kitéve, de ugyanúgy 1 év gari van.
Namost kérdés, ha a gyártó két évet vállal, ők miért nem adják tovább?
OKé, alza 2 évet vállal, de ugyanaz a cég erre a CSB-re miért nem ad többet?
Azt is érdemes nézni, mennyivel kellene jobbnak lennie, ha eleve majdnem dupla áron kínálják?

Csak gondolkodom, mint ahogx azt decemberben tettem.
Ha veszel pl egy reddotot, és 3 év múlva cserés, akkor 3 év múlva veszel mégegyet, és még mindig csak 14 ezernél jársz, kapod a 2x1 év garit, és ment a két akksi 6 évet. Ha a CSB akksi melett döntesz, az első is 11 ezer, menjen 4 évet, és 4 év múlva cserénél már 22 ezernél jársz, elvileg 8 év működésre számíthatsz, és a második akksival már 4 év garid volt, de ekkor a redotnál megvetted a harmadik akksit, kaptál arra is egy évet, és még mindig kevesebből oldottad meg, 9 és működésre számíthatsz.

És ez csak az elmélet, vagy bejön, vagy nem, szóval számolni kell, szerintem nem mindig éri meg a drágább.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23034) donat_sz válasza Rick4 (#23033) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ha az alzánál nézed ott amúgy két év.

(#23035) Rick4 válasza donat_sz (#23034) üzenetére


Rick4
félisten

Ott írtam:

OKé, alza 2 évet vállal,

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23036) frpeter


frpeter
Topikgazda

Csak halkan jegyzem meg, a jótállás gyártási hibákra vonatkozik, nem elhasználódásra. Ha egy akku gyártási hibás, az az esetek 99%-ában kiderül pár napon, legrosszabb esetben pár héten belül. Ha 2 évesen lesz hibás, az nem gyártási hiba.
Amúgy alapból 6 hónap a jótállás és 2 év szavatosság, simán lehet, hogy ezek a fogalmak is keverve vannak. Kivéve persze ha valamire többet adnak, de ez ritka, én egyedül a Datasfe, Powersafe akkukról tudok, ahol egyes típusoknál van 2 év jótállás.

[ Szerkesztve ]

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23037) Rick4 válasza frpeter (#23036) üzenetére


Rick4
félisten

Más kérdés, ha 16 hónapnál nulla lesz a töltöttsége, és nem fog működni a készülék, az nem elhasználódás, hanem inkább gyártási hiba, és lehet voltak már a felhasználó által nem észlelt előzmények, szóval kellékszavatosságot kell érvényesíteni..
De alapvetően a gyártó ismeri a saját terméke minőségét, ennek megfelelően mer vagy tud 1-2-3-5 évet vállalni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23038) BB9000 válasza Rick4 (#23033) üzenetére


BB9000
senior tag

Mindenki olyan akkut vesz, amelyik szimpatikus neki.
20+ év, kb 35 db szünetmentes készülék-tapasztalattal a hátam mögött magamnak CSB akkukat vettem. A jó minőség nem csak a hosszabb várható élettartamban jelentkezik, hanem a nagyobb megbízhatóságban is. A gyengébb akkuk használatakor megnő annak az esélye, hogy pont amikor kellene, akkor veszed észre, hogy már rég ki kellett volna cserélni és nem bírja üzemben tartani a géped.
A szünetmentest pont a biztonság növelése miatt üzemeltem be tavaly. Pár éve megvan már, de az akkuk rosszak voltak benne, emiatt használaton kívül volt. (Ez egy régebbi APC SU-1000 - ebbe a CSB GP12120 F2 ből kell kettő darab)

(#23039) frpeter válasza BB9000 (#23038) üzenetére


frpeter
Topikgazda

:C

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23040) frpeter válasza Rick4 (#23037) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ha 16 hónapnál lesz nulla a töltöttsége (bár kérdés, hogy itt a töltöttség alatt mit értünk, feszültség, kapacitás?), akkor ott erősen gond lehet a töltéssel is.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#23041) Rick4 válasza BB9000 (#23038) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván, és mindenki olyan akkut vesz, ami meg tud/ akar fizetni, ami a számításai szerint a leginkább költséghatékony, valamint az addigi tapasztlatai alapján a lehető legjobb választás.
Mindig megnőhet mindennek az esélye, ezt senki se vitatta, de pont ugyanúgy nem tudsz érdemi statisztikát meghibásodásról mutatni, mint az, aki tegnap vettem az első szünetmentesét, szóval az, hogy nálad működik az, amit vettél, abszolút jó érvelés, csak vele szemben ott vagyok én, hogy nálam is működik az, amit én vettem. Pláne ezzel a 20 évvel meg a 35 szünetmentessel nincs mit érvelni, mert másnál is ugyanaz van, mint nálad, működik, amit ő vett, neked meg ennyi idő alatt saját bevaállsod szerint nem lett viszonyítási alapod, hiszen mint írtad, neked más gyártó terméke volt a szimpatikus. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23042) donat_sz


donat_sz
senior tag

Köszi mindenkinek a vitát, sok hasznos érvet és ellenérvet kaptam, amitől bővültek az ismereteim. Tényleg köszi mindenkinek a támogatást! :R

(#23043) Gyöször válasza donat_sz (#23027) üzenetére


Gyöször
senior tag

Azt a 2 műanyag pöcsikét mindig eldobom, azt hittem csak szállításnál jelenti a biztonságot, hogyha rendelsz vele egy csavarhúzót is,akkor nem robban fel a futár kezében. Azon átmenne a saru? Nebazzmá mindig tanul az ember :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#23044) occam


occam
tag

Sziasztok!
Adva van egy APC Smart-UPS 2200, amihez ki van építve aljzat, hogy adott esetben aggregátorról tölteni lehessen. Az aggregátor egy Makita EG2250A, de valamiért nem működnek együtt. Ha az aggregátorról táplált aljzatba csatlakoztatom a szünetmentes tápkábelét, akkor onnan nem vesz fel töltést, de úgy hallatszik, mintha kapcsolni szeretne valamit, de nem tudja. Van egy másik, nagyobb APC szünetmentes is, az simán veszi a töltést, probléma nélkül.
Van esetleg ötletetek, hogy mivel lehet a gond? Sajnos nem nagyon vagyok otthon a témában, mondhatni teljesen láma vagyok. :)

(#23045) DeLet


DeLet
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem eBay-ről SUA750I UPS-t és hozzá AP9617 NMC kártyát.
Sajnos ez eladó nem resetelte a kártyát mielőtt elküldte. Illetve ezt a kártyát kizárólag konzol kábel segítségével lehet resetelni. (940-0024 vagy 940-1524 kábellel)

Tudna valaki segíteni valaki Pest déli részén egy reset erejéig?

(#23046) BB9000 válasza occam (#23044) üzenetére


BB9000
senior tag

Azért nem tölt, mert a betáp -amit a generátorod állít elő- nem a neki megfelelő feszültség/frekvencia tartományban van.

(#23047) occam válasza BB9000 (#23046) üzenetére


occam
tag

Ha jól értem, akkor leírás alapján a Makita 50Hz - 230V állít elő/táplál be, a szünetmentes pedig 50/60 Hz +/- 3 Hz felhasználó által állítható +/- 0,1 automata érzékelés - 151...302 V állítható vagy/és 160...286 V bemeneti paraméterekkel rendelkezik, és jelen esetben ezek közül az aggregátor oldaláról valamelyik nem teljesül. Tehát valószínűleg a két szélső érték alatt vagy felett van igazából az aggregátor által közvetített feszültség/frekvencia, amit a szünetmentes már nem tud kezelni?
A másik szünetmentes pedig 40-70 Hz-ig automatán érzékeli a bemeneti frekvenciát, ezért neki nem probléma a töltés felvétele.

[ Szerkesztve ]

(#23048) BB9000 válasza occam (#23047) üzenetére


BB9000
senior tag

Azt nem írtad, hogy az elektromos szolgáltatód hálózatára kapcsolva tölt-e az az APC 2200. Ha onnan tölt, akkor a generátor aljzatában nem megfelelő a fesz, vagy a freki.
"...úgy hallatszik, mintha kapcsolni szeretne valamit, de nem tudja"
Tehát kattog. Ebből arra következtetek, hogy kezdetben megfelelőnek látja a betápot, de amikor ráadja a terhelést (fogyasztók+ töltés), akkor hirtelen beesik a fesz/freki a határérték alá és már kénytelen visszaváltani akku üzemre. A generátoroknál a névleges terhelhetőség közelében, vagy azt meghaladva előfordulhat ingadozás a kimeneti oldalon.
A megoldás az lehet, ha a problémás szünetmentes érzékenységét lejjebb veszed. Szoftverből állítható.

[ Szerkesztve ]

(#23049) BB9000 válasza BB9000 (#23048) üzenetére


BB9000
senior tag

Van olyan Smart UPS, amin hardveresen is állítható az érzékenység. YT Video

(#23050) occam válasza BB9000 (#23048) üzenetére


occam
tag

Igen, az kimaradt: az elektromos szolgáltató hálózatára kapcsolva rendben veszi fel a töltést, minden gond nélkül, folyamatosan. Csak az aggregátorra kötés esetén nem hajlandó.
Rendben, csatlakozom hozzá és megnézem, ha nem világos valami, akkor kérdezek még. Köszönöm a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.