Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) fer válasza Cs1csó (#12000) üzenetére


fer
őstag

500-600 W-ot maxon. :Y
miért nem mindjárt 800W?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12002) Cs1csó válasza fer (#12001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem egy karcsúbb konfigra 350W-ot ír gémelés alatt - powerchute personal edition - ez a gép kicsit combosabb igaz a 600 kicsit túlzás.
Amit másodjára linkeltem már nem annyira vészes árban, amit te írtál, hogy használtan + akkukat venni stb. kb. ott van mint az újonnan + garancia

Egy kis felülméretezés nem árthat, én nem centizném ki, annyit nem ér az egész, használtat pedig mindenki eldönti, hogy vesz e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#12003) fer válasza Cs1csó (#12002) üzenetére


fer
őstag

Nem inkább 350VA?, nekem itt van a fogyasztásmérő, és abból már ki tudom kalkulálni a valósághoz közel álló fogyasztást, egy olyan ups-t ami 1500VA-es, és két darab 8 és fél amperórás aksi lát el, inkább hanyagoljuk!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12004) Cs1csó válasza fer (#12003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Watt-ban van megadva, persze ez is csak szoftveres mérés amúgy idle módban 46 W-ot ír a konfigomra. Konkrétan újonnan akkor mit tudsz neki ajánlani az ő konfigjához? Az Ah tényleg nem sok ha jól tudom nekem 2x9 Ah van és 1100VA 660W. Gondolom az a trükk, hogy az elektronika elbírja de maga a tényleges idő elég röpke lesz ugye? Ha tényleg ráterhel valaki ennyit, akkor a fordított arányosság alapján max-hoz közeli terhelés alatt nagyon rövid időt húz csak ki még feltöltött akkuk mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#12005) cinemazealot válasza fer (#12003) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mi a baj a 17 Ah-nyi kapacitással? 12 V-on az 204 VAh, ami ideális esetben (bár tudjuk, hogy ilyen nem létezik) 204 VA-t egy órán át tudna kiszolgálni. Arányosan (és persze továbbra is ideális esetet feltételezve, ami ugye nincs) 1500 VA-es terhelést ~8 percen át tartana életben.

(#11997) csicso82
150+ eFt tiszta szinuszos 1500 VA-es UPS-re? Nem voltam aktív az ünnepek alatt a topic-ban, de a Kstar Microsine-ok kiestek az ajánlottak piksziséből? :)

(#12006) Cs1csó válasza cinemazealot (#12005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jaja, még hat a virsli-lencse-alkohol kombó.

(#12007) fer válasza Cs1csó (#12004) üzenetére


fer
őstag

Nem emléxem, hogy mindenáron újat akarna venni, én próbáltam lebeszélni az újról, mivel horror az ára az új APC-nek, és mivel nem egy értékálló termékről van szó használtan már szerintem többet ér bármelyik másik újnál! Lehet teljesítménybe a CP is elbír 900W-ot, (rövidebb ideig) de az az érzésem, hogy a melegedés miatt nem raktak bele nagyobbat akkukat, mert ha tovább kellene tartania egy max.-hoz közeli teljesítményt, valószínűleg túlmelegedne az áramköre! A videók alapján nem túl combos a belseje, így én újan nem adnék ért 84K-t, de még 50-et sem!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12008) fer válasza cinemazealot (#12005) üzenetére


fer
őstag

Mi a baj a 17 Ah-nyi kapacitással? 12 V-on az 204 VAh

12volton lehet, de ha ennek 12voltból kellene ekkora teljesítményt előállítania kb 2perc alatt leégne, tehát ebben is sorba vannak az akkuk, és mint tudjuk sorba kötve a feszültség igen, de a teljesítmény nem adódik össze!

A microsine-ről meg annyit, hogy talán azt érhetné meg újan, de mivel abban is 7 Ah muzsikál tehát ebben is jóval gyengébb az inverter, ezért én inkább a jól bevált mellett maradok! A microsine 2000-ben is csak 9Ah van ami külső méretében ugyan akkora mint a 7Ah-ás! Ettől függetlenül nem szólom le, de én nem merném rábízni a gépemet!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12009) cinemazealot válasza fer (#12008) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nyilván egy szint fölött lehet minőségbeli és megbízhatósági különbség egy APC és egy Kstar között, nem ok nélkül kerül az egyik jóval többe a másiknál. A védendő géptől és a tulaj pénztárcájától függ, hogy mennyit érdemes rákölteni az életben tartására.

"...sorba kötve a feszültség igen, de a teljesítmény nem adódik össze!"

Öööö... lehet, hogy ezen az órán anno hiányoztam a suliból, de akkor a napelem rendszert telepítő szakemberek is. :B Ez így hogy?

(#12010) fer válasza cinemazealot (#12009) üzenetére


fer
őstag

Öööö... lehet, hogy ezen az órán anno hiányoztam a suliból

Elképzelhető, de a jó pap is holtig tanul, gondolj bele egy 12V-os dupla Ah-ás akku közel kétszer akkora tömegű és térfogatú, ha a feszültséget is a duplájára akarod emelni, ahhoz már 4X akkora súlyú ill. térfogatú akku kellene! Ezért van, hogy sorba a feszültség, párhozamosan a teljesítmény adódik össze! A napelem rendszert telepítőkhöz meg nem értek! ;)

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12011) cinemazealot válasza fer (#12010) üzenetére


cinemazealot
addikt

Napelem: adott egy panel, ami (amikor telibe süti a nap) ~30 V névleges feszültség mellett ~9 A névleges áramerősséget képes kicsikarni magából. Látható, hogy így egyénileg a max. teljesítménye ~270 W. Kössünk sorba pl. 10 db-ot! Ezek eredő max. névleges feszültsége 300 V, az áram továbbra is csak 9 A. Az egész rendszer teljesítménye így 2700 W. Általános iskolai fizika. A teljesítmények ugyanúgy összeadódnak, mint párhuzamosan kapcsolva, csak felhasználás függő, hogy mire van szükséged: nagyobb feszültségre (soros kapcsolás) vagy nagyobb áramra (párhuzamos kapcsolás). Előbbi sokszor azért szerencsésebb, mert a kisebb áram kisebb veszteséget (feszültségesést) produkál a vezetékeken.

Ami megvezethet Téged, az szerintem inkább az a tény, hogy az akkumulátorok milyen jellegű igénybevételre vannak tervezve: ha gigászi nagy áramra van szükség, de csak rövid időre, akkor inkább egy autó akkumulátorra lesz szükséged, ami böszme nagy és nehéz, nem is feltétlenül képes kiszolgálni hosszabb ideig arányosan kisebb áramigényű fogyasztókat. De ha veszel egy ugyanolyan kapacitású (egyező Ah-ás) UPS-be szánt akkumulátort, ami közel sem képes leadni akkora áramot (még rövid ideig sem), mint az autó akksi, azzal mégis tovább lehetsz képes üzemeltetni egy kisebb áramfelvételű fogyasztót. Majd aki nálam jobban ért az akksikhoz, kifejti a részleteket. De a teljesítmény nem összeadódásáról ne akarj meggyőzni. :N

(#12012) fer válasza cinemazealot (#12011) üzenetére


fer
őstag

A napelem rendszert telepítőkhöz meg nem értek!
Tehát nem a napelemekhez! Már én is alig várom, hogy jöjjön valaki és igazat adjon nekem, de ha nem megy itt egy kis olvasmány, ha már órán nem figyeltél!

[link]

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12013) fer válasza cinemazealot (#12011) üzenetére


fer
őstag

Egy napelemet nem lehet összehasonlítani egy akkuval, ebben az esetben a Watt nem egyenlő az Ah-val! Egy napelemet nem tudsz mérni az AmperÓrában, az akkunál meg épp ez adódik össze (a tárolókapacitás) párhuzamosan kötve, illetve sorosan meg nem!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12014) cinemazealot válasza fer (#12012) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én tőlem beszélhetünk napelemekről, ceruza-, bébi- vagy góliátelemekről, ólom-sav vagy akár zselés akkumulátorokról... a soros- és párhuzamos kapcsolás következtében az egyedi, de azonos típusú feszültségforrások teljesítménye továbbra is összeadódik. Ha nem hiszed, szívesen levezetem Neked, csak nem szívesen offolnám szét a topic-ot.

De hogy ON is legyek: nehogy azt gondold, hogy a nagyobb teljesítményű UPS-ekben kizárólag óriás kapacitású akkumulátorok dolgoznak. Vannak komód méretű UPS-ek, amikben sok-sok kisebb kapacitású akkumulátor csücsül. Pl. a APC Smart-UPS VT 10 kVA 400 V kinyitva így néz ki:

Ebbe van becsúsztatva (ha jól látom) 16 db SYBT4 típusú akkumulátor modul, amik kívülről így néznek ki:

Belülről pedig így:

Igen, azok 12 V-os 7,2 Ah-ás zselés akkumulátorok. Egy 10 kVA-es UPS-ben. Én kérek elnézést.

(#12013) fer
"...ebben az esetben a Watt nem egyenlő az Ah-val!"

Sőt, semmilyen esetben nem egyenlő, hiszen két különböző mértékegységről beszélünk. Nem is mondtam ilyet. Ha valaki, akkor én vagyok az, aki az ilyen mértékegység kutyulásokért be szokott szólni másoknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#12015) sirály12 válasza fer (#12012) üzenetére


sirály12
őstag

A linkelt tartalom nem ír olyat ami Te állítasz.

És sajnos rosszul tudod, mert a soros kötéssel a kivehető teljesítmény nő ugyanolyan amperszám mellett!
És itt az upsekben pont ez a lényeg, mert nagy amperokat kapcsolgatni mindig drágább félvezetőket igényel. Minél nagyobb a kapcsolási áram, annál drágább a félvezető.
Viszont ha sorba kötöd az akkukat, akkor az amperszám alacsonyabban tartható, a feszültség nő (és a kivehető teljesítmény is) és ez olcsóbban, egyszerűbben megoldható.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12016) Adzo82


Adzo82
tag

Húha, srácok! :C Minden tiszteletem a tiétek. Eldöntöttem, hogy újra érettségizek fizikából annyira inspirál amit írtok. De akkor melyikre érdemes gyűjteni + költeni? Garisan, minőségi és kb 5-10 perc életben tartásig kellene max. Tényleg míg kilépek, akármiből is és kikapcsolom. Teszek még hozzá, ha kell. Persze stabil, de ésszerű megoldás kellene végül.

Elnézést az értetlenkedésért! Köszönöm a türelmet és a segítséget!

(#12017) sirály12 válasza Adzo82 (#12016) üzenetére


sirály12
őstag

Én a helyedben vennék egy használt APC Smart-ot. Azok minőségiek. Max akkucsere és kész.

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12018) syberia válasza Cs1csó (#12002) üzenetére


syberia
veterán

i5 Ivy Bridge és 280X OC kártyával sem tudtam 350 wattot összehozni játék közben, a kalkulátorok nagyon fölé lövik a konfigurációk összfogyasztását.

https://howbad.info/

(#12019) Cs1csó válasza syberia (#12018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fogyasztásmérővel? Szerintem az is fontos, írtam is már, hogy jobb érzés ha nincs kicentizve a rendszer, akár az UPS is. Az AIDA is - szoftveresen - hasonló értékeket mutatott mint a powerchute progi.

(#12020) syberia válasza Cs1csó (#12019) üzenetére


syberia
veterán

Digitális fogyasztásmérővel szoktam monitorozni folyamatosan az áramfelvételt, persze játéka válogatja hogy mennyire pörgeti a vga-t és cpu-t, de jellemzően 300W alatt marad. Ráadásul lejön a transzformálási veszteség a kiírt értékből, mostani tápomnál ez csak 10% (90% hatásfok terhelés közben). Egyetértek hogy nem szabad kicentizni, 450W táppal én is majdnem határon táncoltam ezzel a rendszerrel, de bírta szépen a Seasonic elektronika. :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#12021) cinemazealot válasza syberia (#12018) üzenetére


cinemazealot
addikt

Érdemes fogyasztásmérővel megmérni a gép összteljesítmény felvételét, de nem csak a W-ban mért hatásos teljesítményt, hanem a VA-ben mért látszólagosat is, ezt pedig a szoftverek biztos nem fogják tudni kimérni. Simán el tudom képzelni, hogy terhelés alatt egy jobb minőségű táp esetén is megvan 0,7...0,8 körül a cosφ, amivel a látszólagos teljesítmény így 1,2...1,4-szer nagyobb a hatásosnál. Méretezni tehát nemcsak a W-os, de a VA-es értékre is kell, főleg ha nagyon ki akarod centizni a UPS képességeit... amit egyébként nem tartok túl szerencsés döntésnek. :)

Arról nem is beszélve, hogy szerintem még a jelalak is befolyással lehet a teljesítményfelvételre. Ha tehát egy kvázi szinuszos kimenettel bíró UPS mellett döntesz, azt is el tudom képzelni, hogy más teljesítmények fogják terhelni a UPS-t, mint a tiszta szinuszos hálózatot... bár erre nincs elméleti bizonyítékom, egyetemi matekból mindig is hülye voltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#12022) Cs1csó válasza syberia (#12020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Seasonic :R gyakorlatilag a legjobb tápokat ők gyártják. Ahogy cinemazealot is írta én sem szeretem kicentizni, ARANYKÖZÉPÚT.

Amúgy ahonnan most indult ez a beszélgetésfolyam az a táp egy 1000W-os 65 ezer forintos táp, ilyenre szinte senkinek sincs szüksége még SLI 1080Ti-nél sem hiszem. Az NVIDIA 250W-os fogyasztást ír és egykártyás rendszernek 600W-os tápot javasol de gondolom ők is egy kicsit ráterveztek és nem 80+os tápban gondolkodtak.

(#12023) fer válasza sirály12 (#12015) üzenetére


fer
őstag

Igen a teljesítmény lehet, hogy nő, de a kapacitás nem, ami az akkuknál a lényeg, és ezt írja a cikk is, részemről elég volt, majd keresek valakit aki elmagyarázza a kételkedőknek!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12024) fer válasza cinemazealot (#12014) üzenetére


fer
őstag

Annyiból én is hibás vagyok (és te sem igazítottál ki) hogy korábban a kapacitás helyett teljesítményt írtam, és ez miatt lett félreértés köztünk, mivel az akkunak kapacitása van (Ah), a napelemnek meg teljesítménye (W), és valóban nem lehet a kettőt összehasonlítani, az egyik áram fejlesztő, amit valóban wattban mérünk, és ez a teljesítmény, ami összeadódik, de az akkunál a kapacitás, soros kötésnél nem adódik össze! A 16db akkus ups-nél már több mint valószínű, hogy van soros, és párhuzamos kötés is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12025) A megváltó válasza fer (#12024) üzenetére


A megváltó
tag

Volt nekem 2 db használt APC 5000VA , abban a 16 akkumulátor sorba volt kötve, tehát adott volt a 220volt, és így nem kellett "nagyon" transzformálni, csak a dc ac miatt.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12026) fer válasza A megváltó (#12025) üzenetére


fer
őstag

És akkor most neked így 220volt (valójában 192V) és 112Ah kapacitás volt az ups-be?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12027) sirály12 válasza fer (#12023) üzenetére


sirály12
őstag

Az előző mondatodban pont azt mondtad, hogy a teljesítmény nem nő. Most meg már azt mondod, hogy igen, és másfelé tereled a szót? Ügyes! Jó politikus válna belőled! :DDD

Idézet tőled: "Ezért van, hogy sorba a feszültség, párhozamosan a teljesítmény adódik össze!"
Itt írtad el, mert nem a teljesítmény adódik össze!
teljesítmény: "az egységnyi idő alatt végzett munka" attól, hogy sorba, vagy párhuzamosan kötöd nem nő a teljesítménye, ezért is írtam, hogy ugyanolyan amperszám mellett nő a kivehető teljesítmény!

Ami írtam:
"nagy amperokat kapcsolgatni mindig drágább félvezetőket igényel. Minél nagyobb a kapcsolási áram, annál drágább a félvezető.
Viszont ha sorba kötöd az akkukat, akkor az amperszám alacsonyabban tartható, a feszültség nő (és a kivehető teljesítmény is) és ez olcsóbban, egyszerűbben megoldható."

Azért kell sorba kötni az akkukat a párhuzamos helyett, mert akkor kezelhető marad a kapcsolni kívánt amperek száma!
Nem mindegy, hogy 480W-ot 12 vagy 24 esetleg 48 voltból állítasz elő!
Míg 12V-ből ilyenkor 40A kell addig 24V-ből ennek a fele 20A, 48 voltból pedig már csak 10A!
(És akkor még nem is számoltam a veszteséggel, mert az is van bőven)
Ha a teljesítmény ugyanannyi de a kapcsolási áram a duplája, akkor vastagabb vezetékek az akkutól, drágább félvezetők stb. kellenek.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12028) sirály12 válasza fer (#12024) üzenetére


sirály12
őstag

"korábban a kapacitás helyett teljesítményt írtam"

Na ez volt a hiba. Akkor az előbb feleslegesen gépeltem annyit. :)

Bár itt megint van szerintem egy kis kavarodás a többi részben. ;]

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12029) cinemazealot válasza fer (#12023) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...a teljesítmény lehet, hogy nő, de a kapacitás nem..."

Tegyünk fel, hogy a UPS szimplán 12 V DC kimenettel rendelkezik, mert minden fogyasztó, amit rá akarsz kötni 12 V-os. Ilyen esetben semmi szükség nem volna az akksik sorba kötésére, hiszen nekünk csak 12 V kell. Ha tehát növelni akarjuk az áthidalási időt, bekötünk még néhány akksit párhuzamosan, és máris több Ah-ánk lesz. Mi több, nagyobb teljesítményünk is, hiszen a párhuzamos kapcsolásnak köszönhetően ugyanakkora feszültség mellett nő az akkupakk árammal való terhelhetősége is.

A helyzet viszont az, hogy nekünk a UPS kimenetén 230 V AC-re van szükségünk, amihez a feszültséget "fel kell transzformálnunk". Oké, ez most vad, hiszen DC-t nem lehet csak úgy a hagyományos értelemben transzformálni, de ettől most tekintsünk el. A transzformáció alapelve az, hogy ideális esetben amennyi teljesítmény megy be a bemeneten, annyi is jön ki a kimeneten.
Oké, tudom, veszteség, de attól most szintén tekintsünk el. Ha tehát a trafónk 12 V-ból csinál 230-at, akkor a kimeneti áramot ugyanilyen mértékben (tehát 12/230-ad részére) csökkenti. Tegyünk fel, hogy 1000 W-os (és 1000 VA-es) rendszerről beszélünk, amit ha maxon ki is hajtunk, akkor a 230 V-os kimeneten folyik majd 4,3 A, a 12 V-os bemeneten meg 83,3 A.

Mi történik, ha primer oldalon bekötünk még egy azonos típusú akksit párhuzamosan? Ahogy az előbbi esetben, itt is megnő a kapacitás (az Ah), ezáltal megnő az áthidalási idő pontosan a duplájára. De ha az akksikat most is maximálisan kihasználjuk, és kihajtjuk belőlünk az iménti 83,3 A-t, akkor a 12 V-os primer oldalon már 166,6 A folyik, tehát megnőtt a rendszer teljesítménye is, pontosan a duplájára. (Ideális esetet feltételezve.)

Mi történik, ha primer oldalon a kiinduló esethez képest most sorba kötünk be egy ugyanolyan akksit? Először is más trafóra lesz szükségünk, méghozzá olyanra, ami 24 V-ból csinál 230-at, és ami így az áramot 24/230-adára csökkenti. Ha most a 230 V-os szekunder oldalon továbbra is csak az 1000 W-os fogyasztónk van, ami ugye 4,3 A-t vesz fel, akkor mennyi is folyik a 24 V-os primer oldalon? 41,6 A, tehát pont a fele, mint a kiinduló állapotban. Ilyen áram mellett hogy is fog változni az áthidalási idő? Pont a duplájára nő. Jé, pedig most sorba kötöttük az akksikat!

De mondok jobbat! Vegyük ezt a sorba kötött akku pakkot és hajtsuk ki az aksikat a maximális 83,3 A-ral! Mi is van a primer oldalon? 24 V és 83,3 A. Jé, ez is 2000 W! Így is duplázódott volna a teljesítmény? Segítek: igen.

(#12030) Capt Baloo válasza gekkoXT (#10676) üzenetére


Capt Baloo
csendes tag

Bocsánat, jól leléptem, aztán vissza se néztem.

Lassan 1 év rutinnal azt kell mondjam teljesen rendben van. Pöpec összeszerelési+anyag minőség, a burkolatán, kijelzőn, gombjain érezni, hogy nem a filléres vacak, semmi gagyi. Korrekt szoftver van hozzá, semmi gond nem volt vele eddig, a várható üzemidő pontosan ugyan annyi mint az első feltöltés után (bár aksiról kb. annyit ment, amennyit tesztelgettem).

Nemsokára veszek új gépet, abban lesz új, jó hatásfokú táp, ettől még kicsit tartok (a mostani Chieftec megette a kváziszinuszos offline Eaton protection stationt is), de ha ott se lesz gond és nem térdel le idő előtt, akkor azt kell mondjam best buy.

(Ha esetleg valaki szeretné megnézni, oszcilloszkóppal rápróbálni stb., állok elébe.)

(#12031) Pubszon válasza fer (#12026) üzenetére


Pubszon
veterán

192V és 7.2Ah amennyiben az akkuk 7.2Ah-s darabonként.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12032) Badb0y válasza Fecó58 (#11937) üzenetére


Badb0y
addikt

Gondolom a szunetmentes tapokban az akkumulator a nehez nem maga a haz es a tobbi cucc.
Egy ilyen tapban hany kg kb az aksi? 20?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12033) cinemazealot válasza Badb0y (#12032) üzenetére


cinemazealot
addikt

Keress itt az adott UPS-hez való kompatibilis akku típust, az adatlapján látni fogod a tömegét. Feltételezem, az eredeti akku is hasonló tömeggel bír.

BTW, tavaly februárban rokon meghívott egy "munka nyaralásra", ahova vittem magammal a PicoUPS-szel szerelt gépemet, hogy tudjak min dolgozni. A gépet a kézi poggyászomban vittem, a képen is látható 1 db kb. 1 kilós zselés akksi meg a feladott csomagomban a 19"-es monitorral egyetemben. Mindannyian szerencsésen megérkeztünk oda is, vissza is. :K

[ Szerkesztve ]

(#12034) fer válasza Pubszon (#12031) üzenetére


fer
őstag

Köszönöm, és miért is nem 112Ah? Magyarázd el lécci.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12035) syberia válasza cinemazealot (#12021) üzenetére


syberia
veterán

Nem tervezem szünetmentes beszerzését, szerencsére nagyon ritkán van áramszünet mifelénk. Persze ha szükségem lenne rá, alaposabban bele kéne ásnom magam ebbe a témába. Az ATX tápegységekhez valami konyítok, de itt a kalapom mellé tűzhetem. :DDD

https://howbad.info/

(#12036) A megváltó válasza Pubszon (#12031) üzenetére


A megváltó
tag

Ilyen volt
kipróbálni nem tudta révén nem volt 16 akkumulátorom, 12 volt számoltűál, de egy jól feltöltött akkumulátor leadja a 12,6 voltot is , persze terheletlenül, akkor meg már majdnem 202 volt.Hivatalos oldala

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12037) Pubszon válasza fer (#12034) üzenetére


Pubszon
veterán

Mert sorba van kötve.
Így a feszültség adódik össze. És 192V-on tud 7.2Ah-t.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12038) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Egy plusz pont a CyberPower mellett a PC-s vezérlőszoftvere PowerPanel Personal Edition 2016.08.16-i kiadású azaz gondolom ezt tényleg hozzáigazították a windows 10-hez, nem úgy mint az APC aminél a windows 10 kompatibilitás úgymond egy kvázi dolog hiszen az ő szoftverük 2012-es (a dokumentációt frissítették vagy másfél éve de a program nem változott.)

Nálam van hiba is vele a tálca ikon "befagy" és azt mutatja hogy hiba van de a program megnyitásánál látszik, hogy nincs és esemény sem volt, ha rámegyek hogy tüntesse el majd jelenítse meg újra a tálcaikont azaz frissítem rendbe jön máshol is olvastam már erről biztos nem volt még idejük az eltelt lassan 6 évben, hogy megcsinálják.

(#12039) eszakas válasza Pubszon (#12037) üzenetére


eszakas
senior tag

Tehát ha sorba kötöm akkor a feszültség ha párhuzamba kötöm a teljesítmény adódik össze?
A napokban akarok aksit beszerez a APC Smart-UPS RT 1000VA 230V szünetmentesbe. Mivel aksi nélkül vettem akkor a fentiek alapján válasz a kérdésemre: Sorba kell kötni? "IGEN" nahát sikerült rájönnöm. Már csak azt kellene tudnom hogy 7Ah vagy 9Ah aksit kell bele vennem. Ezen nem vitáznátok egy kicsit hátha kiderül számomra is a válasz.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12040) Cs1csó válasza eszakas (#12039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt remélem tudod, hogy ez ONLINE UPS tehát folyamatosan dolgozik ezért van hangja rendesen, szerverek mellé ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#12041) A megváltó válasza eszakas (#12039) üzenetére


A megváltó
tag

Mára már "szinte" szerintem ugyan akkora a 7,2AH és a 9AH akkumulátorok méretei , tehát vehetsz bele 9AH-sat.

Honalapján azt írja hogy rbc 31kell neki abban meg 4 db dob a google,meg itt is a képből nézve 2-2 sorba majd párhuzamba van kötve.

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12042) eszakas válasza Cs1csó (#12040) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

csicso82: Kazánházba megy ott azt csinál amit akar. :R

A megváltó: köszönöm. :R :R Keringető szivattyúra meg kamera rendszerre figyelne. Akkor érdemes inkább 9Ah venni, az tovább bírja ha nem csal az emlékezetem.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12043) A megváltó


A megváltó
tag

Érdekességnek:link

Nem én árulom:)

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12044) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Tudnátok ajánlani egy szünetmentest ami kb 750w-ot 10-15 percig életben tudna tartani.
Számítógép,router,poe switch,kamera rögzítő,kábelmodem lógna rajta.
Köszi előre is. :R :R

(#12045) A megváltó válasza e90lci (#12044) üzenetére


A megváltó
tag

pl:APC SUA1500 képes lehet rá

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#12046) e90lci válasza A megváltó (#12045) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Egy ilyen,vagy egy ilyen?Olyan 900watt kellene?

[ Szerkesztve ]

(#12047) Pubszon válasza e90lci (#12046) üzenetére


Pubszon
veterán

Inkább egy használt APC SUA1500 új akkukkal.
Az tiszta szinuszos, tuti nem lenne semmi gond vele.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12048) sirály12 válasza Pubszon (#12047) üzenetére


sirály12
őstag

Szerintem is jobb ötlet.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12049) fer válasza eszakas (#12039) üzenetére


fer
őstag

Igen, de vigyázz, ne kövesd el te is azt a hibát amit én, nem a teljesítmény, hanem kapacitás adódik össze, mivel az akkunak kapacitása van!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12050) fer válasza Pubszon (#12047) üzenetére


fer
őstag

+1

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.