Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) didyman válasza CsodaPOK (#1000) üzenetére


didyman
őstag

Használt, régi Smart UPS-t, a piacról, fillérekért. Bele új akksik és akár 10k-ból meg tudod úszni. teljesítmény kb. lényegtelen, az egész géped nincs 250W mindenestül, ehhez a legkisebb smart is bőven elég.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1002) Kloss válasza didyman (#999) üzenetére


Kloss
őstag

Köszi! :R

(#1003) CsodaPOK válasza didyman (#1001) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Szóval egy régi APC smart UPS-t vegyek, és cseréljek benne aksit. Hmmm, ez okos megoldásnak hangzik.

Esetleg tudsz olyan helyet, ahol jóáron lehet kapni aksikat?

(#1004) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Hmm, keresgélve ezt találtam: http://www.a20.hu/termek/haz.html

Itt van egy-két aksi.

APC Akkumulator 12V/18Ah 6406 ft.

De eszembe ötlött egy olyan, hogy ezek az aksik is 12V-osak. Az autókban lévő aksi is 12V-os. 6000 Ft-ért jóval nagyobbat kapok mint 18Ah. Össze lehet hozni ezt? És a magasabb Ah-tól tovább bírja ugye?

(#1005) didyman válasza CsodaPOK (#1004) üzenetére


didyman
őstag

http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=90990&start=997&len=1

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1006) CsodaPOK válasza didyman (#1005) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Akkor a kocsiaksi kilőve ;)

Azt hogy milyen aksit vegyek bele, honnan tudom eldönteni? Pl, hogy 9 vagy 12 Ah-s legyen?

Illetve egy UPS-be egy darab kell vagy több?

[Szerkesztve]

(#1007) canniball válasza CsodaPOK (#1003) üzenetére


canniball
nagyúr

Esetleg: [link].

Más:
Ezzel az áramingadozással kapcsolatban nekem is lenne kérdésem: viharok idején nálunk van, hogy az ingadozások miatt másodpercenként sokszor egymás után (kb. 5-6-szor) be/kikapcsol a (legérzékenyebbre állított) UPS-em (APC Back-UPS RS 500VA [link]). Vajon mennyire ''használ'' ez neki? Nem vágja tönkre ez a sok hirtelen egymás utáni be/kikapcsolás?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1008) cocki


cocki
tag

Üdv

Nekem most döglött meg az ups poercomom tudja a rosseb miért mert az akis jó volt benne na passz. A gépem még jelenleg az ami a nevem alatt található. Szemezek egy apc típusú szünetmentessel csak nem tudom hogy elég e a 450 később ha nagyobb gépet veszek majd, vagy vegyek egy 600VA?

[Szerkesztve]

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#1009) CsodaPOK válasza canniball (#1007) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az hogy kváziszinuszos az mit jelent?


És még egy kérdés: azt lehet-e/szabad-e, hogy mondjuk egy ups-nek van 3 kimenete. Az egyikre direkt rádugom a gépet, a másikra pedig eszkábálok egy olyat, hogy az egyik vége jó az UPS-re, másik vége pedig egy normális konnektoros elosztó. Ha ez lehetséges lenne, akkor rá tudnám kötni a modemet és a routert is...

(#1010) canniball válasza CsodaPOK (#1009) üzenetére


canniball
nagyúr

''Az hogy kváziszinuszos az mit jelent?''
A nagy magyarázást a szakikra bíznám, de ha nem tévedek az az ami neked nem jó (az aPFC-s tápod miatt). Persze mérget nem vennék rá...

''És még egy kérdés: azt lehet-e/szabad-e, hogy...''
Nekem pont így van: egyik ágon a gép, másikon a monitor, harmadikon pedig egy elosztóval a modem és a router. Eszkábálni sem kell, íme: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1011) CsodaPOK válasza canniball (#1010) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Akkor jól sejtettem, hogy nem lesz az jó nekem a kváziszinusz ;)
Ez az elosztó meg így tökéletes lenne. Köszi szépen a linket.

Most úgynézki, hogy lesz egy elég koros 620VA-s smart ups vadiúj aksival 12K-ért. Szerintetek megéri?

(#1012) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni az APC Back-UPS ES 550VA tápról. Két gép és egy monitor lenne rákötve. Elbírná -e a terhelést?
Előre is köszönöm a segítséget

(#1013) canniball válasza Cartman002 (#1012) üzenetére


canniball
nagyúr

Ennél kicsit többet kéne írnod, hogy választ is kapj. :U Milyen a két gép (pontos konfig), milyen a monitor (CRT VS. TFT) és mit vársz a UPS-től (mennyi ideig tartsa őket)?
Az adataimnál lévő konfigot (+17''TFT+modem+router) az RS500-asom terheletlenül cca. 12-13 percig tartja (elvileg).

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1014) mokuci_74


mokuci_74
csendes tag

Sziasztok !

A gépem :
X2 4200+
2GB Ram
7800 GT
Chieftec 450 W

A szünetmentes tápom típusa : MGE Nova 600 AVR max 360 wattot tud elvileg.
A gondom az ,h kihúzom a konnektorból azonnal kikapcsol a gép is !! Olyan 8 órát töltöttem kikapcsolt gép mellet.Vagy az kevés ?

Segítsetek mert agyvérzést kapok.........
Köszi előre is

Bocs hogy ekezet nelkul irok, de ezt akkor szoktam meg amikor meg az XT volt a high-end gep.... :)

(#1015) canniball válasza mokuci_74 (#1014) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom a már számtalanszor emlegetett problémával állunk szemben: az aPFC-s tápod nem komálja a szünetmentesed.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1016) mokuci_74 válasza canniball (#1015) üzenetére


mokuci_74
csendes tag

És akkor mit tehetek ? Azon kívül,h széttaposom az egészet........... ?
Tegnap vettem 16 rugó volt, nem hiszem el..............

Bocs hogy ekezet nelkul irok, de ezt akkor szoktam meg amikor meg az XT volt a high-end gep.... :)

(#1017) canniball válasza mokuci_74 (#1016) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Ha csak tegnap vetted megpróbálhatod a boltban kicseréltetni másik típusra, próba-csereszenye.
2. Korábban valamelyik szaki ajánlott egy olyan megoldást, amivel kiküszöbölhető a dolog (egy másik UPS-ből kell valami ketyerét kiszedni és berakni a UPS és a táp közé), de mivel nem értek hozzá és engem nem érint a dolog annyira nem merültem el benne, ha többet akarsz tudni olvass vissza.
3. Tápot cserélsz.
4. Eladod a szünetmentest és veszel másikat.

És legközelebb vásárlás előtt tessék érdeklődni!

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1018) hammered


hammered
csendes tag

Gigabyte 965P-DS3 alaplap,Intel Core 2 Duo E6700 2,66GHz proci,2x1 gb 800mhz kingston RAM,EN8800gts 640 mb videokari,3db SATA+1db IDE HDD,Pio DVD író,viewsonic 19 colos tft monitor,ASUS Atlas A-45GA 450W táp.
Ehhez a konfighoz milyen szünetmentest tudnátok ajánlani ami problémamentesen el tudja látni szükség esetén a gépet?
Infosec XP Office 800 szünetmentes kevés volt neki.

http://silkiehun.atw.hu/

(#1019) canniball válasza hammered (#1018) üzenetére


canniball
nagyúr

APC-nek vannak ''Szelektorai'' (szép elnevezés :) ): [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1020) hammered válasza canniball (#1019) üzenetére


hammered
csendes tag

Időközben utánanéztem jobban és nagy a valószinűsége hogy az aktív PFC vezérlős ASUS táp miatt van gondom vele.Nem biztos hogy a szünetmentes a ludas hanem nem bírják egymást...

Áramkimaradás esetén a gép ki-be kapcsolgat 2 másodpercenként.Másik gyengébb gép simán megy vele mert próbáltam kiváncsiságból.

[Szerkesztve]

http://silkiehun.atw.hu/

(#1021) (Doki)


(Doki)
tag

Sziasztok!
Vettem ma egy ilyen szünetmentest [link], és lenne pár kérdésem, mert nem igazán értem a használati útmutatót, nem értek ehhez sajna.
1. kérdésem: van itt két választás is használathoz, egyik a Green Mode (takarékos) üzemmód, Amikor az egység csatlakozik a hálózathoz, nyomja meg az ”ON” gombot és tartsa lenyomva 3 másodpercnél rövidebb ideig a bekapcsoláshoz. Ezután csatlakoztassa az elektromos kábeleket (pld. A PC és CRT monitor kábelt) az UPS hátlapján lévő csatlakozóhoz. Az áramtakarékos üzemmódhoz kb. 4 perc múlva automatikusan bekapcsol (Green mode – No Load shut-down üzemmód) – ekkor nincs töltés (vagy csökkentett töltés). Most akkor ez mire is jó, ha nincs töltés, ettől még úgy működik, ahogy kellene? Vagy… Disable Green Mode (normál) üzemmód. Mikor az egységet csatlakoztatta a hálózathoz, nyomja meg az ”ON” gombot és tartsa lenyomva, amíg a ”Bi…Bi-Bi” hangjelzés nem hallható. Ezután csatlakoztassa védet eszközöket (Notebook, vagy LCD monitor) a UPS hátlapján lévő csatlakozókhoz. Ha terhelés nem haladja meg a 15W-ot, használja ezt az üzemmódot. Lehet, ezt kellene használnom, de miért nem haladhatja meg a 15W-ot, ha ez a normál üzemmód?
2. kérdésem: A riasztáshoz szól, de kicsit ellentmondásos az egész, szóval azt írja, hogy a Csendes üzemmódnál ”BACKUP” módban nyomja meg a bekapcsoló gombot egy másodpercnél hosszabb ideig a hallható riasztás hang kikapcsolásához. Na és most jön az ellentmondás! Kikapcsolás. Nyomja meg a bekapcsoló gombot és tartsa lenyomva több, mint 3 másodpercig az egységet kikapcsoláshoz. Na már, ha csendes üzemmódba akarok tenni és hossza nyomom a gombot, akkor kikapcsolódik, és így megszakítom az áramellátást a PC-hez? Ha, még nem tért vissza az áramellátás, hát lehet, hogy én vagyok a hülye ebben, de nekem nem logikus ez.
3. kérdésem: olvastam itt, hogy le kell teljesen meríteni, vagy nem mindig vagy nem is szabad, most ennél típusnál le kell meríteni? És a töltést gondolom PC-nélkül kell töltenem, addig ne dugjak rá semmit, és meddig kell töltenem, bekapcsolva, kikapcsolva, mert ez sem derült ki a használati utasításból? Na egyelőre befejeztem és nem fárasztalak tovább benneteket a hülyeségeimmel, csak hát erre mind kíváncsi lennék, ha nem gond és válaszoltok nekem:)
Előre is köszönöm:)

(#1022) canniball válasza (Doki) (#1021) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak a harmadik kérdéshez tudok hozzászólni: az én APC-met első használat előtt 8 órán át kellett tölteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1023) (Doki) válasza canniball (#1022) üzenetére


(Doki)
tag

Szia!
És ezt honnan fogom tudni mikor töltött fel teljesen? :B

(#1024) (Doki)


(Doki)
tag

Más valaki nem tudja az 1-es kérdésemet? Jó lenne tudni, hogy akkor melyikre állítsam

(#1025) canniball válasza (Doki) (#1023) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom, első használat előtt én este rádugtam a 220-ra, reggel pedig (letelt a 8 óra) beraktam a konektor és a PC közé. :) Most a hozzá kapott szoftverrel tudom figyelemmel követni a töltöttséget.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1026) Cartman002 válasza Cartman002 (#1012) üzenetére


Cartman002
aktív tag

1. gép:
Intel 3,2Ghz LGA775 Prescott
MSI 915P alaplap
1Gb RAM
Gef. 6600Gt
3 vinyó
1 DVD író
Hangkártya
2. gép:
Intel Cel.2 667Mhz
Gef 2 32Mb
2 LAN kártya
1 vinyó
1 CD-ROM
Monitor: 21' IBM P275 CRT
Cél: pillanatnyi áramszünetek áthidalása, villámcsapás,túlfeszültség védelem.
Vagy nézzem inkább a 700VA-s változatát? Végülis nincs nagy különbség az árában :F
Előre is kössz a segítséget

(#1027) (Doki) válasza canniball (#1025) üzenetére


(Doki)
tag

Hát igen szoftverrel könnyebb, ha nem jön válasz a kérdésemre, akkor majd lottozom melyik lesz jó, gari van még rajta, szal túl nagy baj nem lehet :D

(#1028) hammered


hammered
csendes tag

Tulajdonképpen mi a különbség a lépcsős szinuszos,a kváziszínusos,a színusos szünetmentesek között?
Lépcsős színuszosban találtam számomra elfogadható áron APC szünetmentest.

http://silkiehun.atw.hu/

(#1029) AmPeX


AmPeX
aktív tag

Üdv a szünetmentes guruknak. :)
Sikerült hozzájutnom egy Powerware 9 Prestige 1000VA es tiszta szinuszos szünetmenteshez. Az lenne a kérdésem, hogy milyen és mennyi akksi kell bele, ugyanis az hiányzik belőle. (a milyent azthiszem tudom, 12V 5Ah) de a mennyiségével bajok vannak.

(#1030) schrank válasza AmPeX (#1029) üzenetére


schrank
tag

szerintem a fizikai határokat mindenképp érdemes lenne betartani :DD

(#1031) AmPeX válasza schrank (#1030) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Köszi a segítőkész választ! :(((

Ennyire ne nézz hülyének, ha nem tudsz értelmes választ adni inkább meg se szólalj.

(#1032) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Olvasgattam a topikot, de nem sokkal lettem okosabb ami az én hibám (vagy ötven éve nem jártam komolyabb iskolába), szóval szeretném védeni magam és kinéztem ezt a szerkezetet a konfigomhoz. Érdeklődöm hogy jót választok-e (eh + pénztárca)?
[link]

[Szerkesztve]

(#1033) AmPeX válasza Tacsika (#1032) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Nemnagyon értek hozzá énsem, de ahogy elnéztem valószínűleg aktív pfc-s tápod van, ami a négyszögjel kimenetű szünetmenteseket hazavágja. Ha ilyen jelalakú ups-ot akarsz (az ára miatt), akkor legalább 1000VA terhelhetőségűt vegyél. Ha megvetted mindenképpen próbáld ki egy szimulált áramszünettel, mérd le a tartásidőt, és ha nem megfelelő (ha egyáltalán bír tartani) akkor vidd vissza 3 napon belül... Sajnos a tiszta szinuszos szünetmentesek elég drágák, ráadásul hangosak is, mivel általában aktív hűtésűek. Remélem tudtam segíteni valamit...

(#1034) Tacsika válasza AmPeX (#1033) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Kösz a segítséget!
Azt hiszem lemondok a UPS-ről és veszek egy másik túlfesz. elosztót (a mostani APC kapcsolója elfáradt), csak gondoltam lépek egyet de látom 30k-tól kezdődnek az árak...

(#1035) AmPeX válasza Tacsika (#1034) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Ha tényleg csak a kapcsolója romlott el a réginek, akkor érdemes lenne megjavítatni...

(#1036) Tacsika válasza AmPeX (#1035) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Ez már egy régi darab, most számoltam ki hogy kb 6000-szer kapcsolgattam ki-be (áramtalanítok), azt csinálja (rugós) hogy ha csak úgy bekapcsolákor lenyomom és rögtön elengedem kivágja a lakásban a biztit. Ha várok 1-2 sec. és utána engedem fel semmi gond. Inkább nem babrálom.

[Szerkesztve]

(#1037) canniball válasza canniball (#1007) üzenetére


canniball
nagyúr

Tegnap stroboszkópot játszott a lámpa. Hová tűntek a szakik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1038) didyman válasza Tacsika (#1034) üzenetére


didyman
őstag

Használtan is vehetsz UPS-t, régi SMARTUPS-t bagóért-akkucsere és mennek tovább. Egyébként a kicsi szinuszosoknak nincs ventilátora, ez a tévhit honnan származik?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1039) Tacsika válasza didyman (#1038) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Vettem inkább egy monitort...
ma jött meg :)

(#1040) bere


bere
csendes tag

Sziasztok,

adva van egy FSP 550 PLN aktív pfc-s táp. (egyéb konfig adatok az adataimnál)

[link]

Ehhez kellene szünetmentes tápegység, ami kompatibilis vele.
Azért ezt emelem ki, mert fentebb olvastam, hogy az aktív pfc kritikus tényező lehet bizonyos szünetmenteseknél.

A cél: pillanatnyi ármszünet kivédése, tartósabb áramszünetnél gép lekapcsolása (akár én, akár magától), 5-10 perc áthidalási idő elég lenne, áramingadozás védelem, túlfeszültség védelem, szoftveres monitoring.

Mostanában megszaporodtak a környékemen a pillanatnyi ármszünetek, vagy ingadozások, 1 db alaplapom is bánja. Tehát nem várhatok tovább. Barkácsolni nem akarok, mert nem értek hozzá.

Ezenkívül van egy 2. konfigom is, amiben FSP 350 PNF van
[link]

Ez passzív PFC-s. Ha a fenti tápnak megfelelő a szünetmentes (amit remélhetőleg ajánlani fogtok), akkor a passziv 350-esemmel is menni fog?


[Szerkesztve]

(#1041) szatocs


szatocs
őstag

Hello mindenkinek!

Néhány amatőr kérdés így elsőre:
- A VA az azt jelenti, hogy hány W - ot tud kb elvinni?
- Van fogyasztása egy ilyen kütyünek, és ha igen, akkor kb mennyi?

=== Szatocs ===

(#1042) didyman válasza szatocs (#1041) üzenetére


didyman
őstag

körülbelülre nem találnak ki adatlapot. A VA látszólagos teljesítmény, a W pedig valós. Ez nem a kínai kommuna számozási elgondolása, hanem a fázistolás belekalkulálása az UPS paramétereibe.

10-40W, teljesítménytől, topológiától, üzemtől függően.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1043) supesz


supesz
aktív tag

Hi,

Az a kérdés, hogy miként lehet elérni, hogyha lemerül az UPS is, mert olyan sokáig van áramszünet, akkor visszakapcsoljon a számítógép. Az UPS arra van állítva, ha kezd belőle fogyni az energia, akkor szabályosan leállítja a gépet. Az leáll szabályosan, de hogyan fog visszakapcsolni, ha visszajön az áram? Tudja valaki a megoldást? Érdekelne a szakmai magyarázat is!

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1044) byo


byo
csendes tag

HM.
Van 2 ilyen szünetmentesünk [link]
Az 1ikre Delta a másikra Csiftek tápos szerver gép megy.

A csiftek tápos áramszünet ill ingadozás idején karácsonyfát játszik (ledek villóznak de áramot nem ad) és nem mindig hidalja át az időt.
Ez 1 rox széria lehet vagy 1xüen nem jó a csiftekhez?

(#1045) supesz válasza byo (#1044) üzenetére


supesz
aktív tag

szerintem nem sok köze van ahhoz, hogy milyen tápot lát el. ezen a vonalon nem sokra jutsz. pontasan azonban nem értem mi a gond. kicsit pontosabban fogalmazd meg a problémát kérlek.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#1046) bere válasza bere (#1040) üzenetére


bere
csendes tag

1040. hsz.
Erre van valakinek valami javaslata?
Köszi.

(#1047) canniball válasza bere (#1040) üzenetére


canniball
nagyúr

Amíg jobbat nem ajánlanak a szakik: [link].

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1048) kircipeti


kircipeti
senior tag

Hi!
Vettem egy APC Back UPS ES 700-as szunetmentest. Minden okes vele, csak a programja nem meri a rakotott cuccok teljesitmenyet. Probaltam mar ket kulonbozo verzioju PowerChute-vel is, de egyik sem mutatja :((( ugylatszik kisporoltak belole vagy pedig szoftveres van letiltva. Talalkozott mar valaki ilyennel?

(#1049) byo válasza supesz (#1045) üzenetére


byo
csendes tag

Az 1ik eset: Desktop gép, alap nem online APC szünetmentes. A probl: áramszünet és az APC nem látja el a gépet áramal 1 másodpercig sem. Más géppel nincs ilyen gond már a 3. APCt próbálom. (Mértem felvet Ampert is, nem arról van szó hogy zabálja a gép az áramot.)

A 2. eset: Server gép és komolyabb online APC. Amikor észlelem a hibát olyankor már mondjuk 5-10 perce áramszünet volt és a szerver gép már leállt, a szünetmentesen meg a ledeg alulról felfele és felülről lefele sorban világitanak :D. Hozzátartozik hogy e gép melett van 1 másik szerver amire uhgyanilyen APc van kötve, és komolyab ba szerever is igaz Delta tápos, Annak semmi baja. (mindkét szerver APCje elé kötöttem egy sima nem online APCt is :D, biztos ami biztos)

(#1050) EQ


EQ
tag

Sziasztok!

Kaptam egy APC Back-UPS 300-as codát ajándékba és a következő lenne a kérdésem. Mennyivel dobja meg a fogyasztást, ha erről hajtom a moncsit meg a gépet? Esetleg nem tudtok valamit ezzel kapcsolatban?
Előre is köszi a válaszokat.

Üdv.:EQ

A számítógép jobb, mint a szex.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.