Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Cobra. válasza pinnacle (#5849) üzenetére


Cobra.
őstag

Valódi színuszos csak a 6 számjegyű árkategóriában van. De ettől függetlenül gond nélkül megy a tápok 99
%-a kváziszínuszról.

Veron: ha nem árulod el milyen géped és monitorod van, akkor elég nehéz kitalálni mekkora teljesítményre van szükséged.

(#5852) pinnacle válasza Cobra. (#5851) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem tudom, hogy engem miért akar az APC lebeszélni róla, máskor meg azt mondták, hogy semmi gond.
Miből látszik, ha mégsem jó? Zúg a táp, vagy áramszünetnél azonnal kikapcsol?

[ Szerkesztve ]

(#5853) Cobra. válasza pinnacle (#5852) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha elmegy az áram, akkor túlterhelődik a szünetmentes. Persze ez csak akkor következik be, ha több, mint 50% a szünetmentes terhelése akku üzemmódban. Ha alacsonyabb, akkor csak sokkal hamarabb lemerül.

(#5854) pinnacle válasza Cobra. (#5853) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Arra lennék kíváncsi, hogy honnan tudom azt, hogy nem jó a szünetmentes a táphoz?

(#5855) Cobra. válasza pinnacle (#5854) üzenetére


Cobra.
őstag

Nagyon egyszerű, ha Chieftec GPS sorozatod van (illetve a régebbi AA, AB verzió), akkor lehetnek problémák (illetve Delta márkanevűnél, de olyan itthon nem sok van). A többi táppal nem sok esély van rá.

(#5856) pinnacle válasza Cobra. (#5855) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Corsair VX450-m van. Azt nem tudod, hogy miben nyilvánul, ha a szünetmentes nem jó a táphoz? Zúg a táp, áramszünet esetén nem megy tovább a gép? APC BE700G-GR-re gondoltam, igaz korábbi hozzászólásban nem ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#5857) Pug válasza pinnacle (#5856) üzenetére


Pug
veterán

(#5858) pinnacle válasza Pug (#5857) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persze, csak ez nekem nem mond semmit. "Ha elmegy az áram, akkor túlterhelődik a szünetmentes." Már megkaptam a választ. "Nagyon egyszerű, ha nem mennek együtt szünetmentes és tápegység, akkor áramszünetet generálsz lekapcsol a géped. "

[ Szerkesztve ]

(#5859) Veron válasza Cobra. (#5851) üzenetére


Veron
őstag

Gép:

AMD A6-3500 APU wiht radeon(tm) HD graphics 2.10 GHz
4gb memória
egy120 Gb-os ssd es egy 500Gb-os hagyományos winchester.

Monitor:

24"-os tft

http://www.amazon.co.uk/BenQ-G2420HD-Wid...0/dp/B002M1FH2Q

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#5860) Cobra. válasza Veron (#5859) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha elég a 8-10 perc, akkor elég egy olcsóbb 600VA körüli is, pl FSP EP650, Centurion Radian 550 vagy Eaton NV600.

(#5861) FireShadow


FireShadow
senior tag

Van olyan túlfeszfédő amit nem kell lecserélni ha egyszer már védett? Mintha láttam volna ilyen 'reset' gombosat.. Abban az esetben vennék egy drágábbat is, de ha nekem az ilyen beinditom a porszivót dolgoktól véd és ezzel együtt 'tönkre is megy' akkor az olyan fura. Szóval vegyek valami olcsóbbat, mert ugyis csere ha már védett egyszer, vagy van valami olyan ami ugyan drágább de resetelhető?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#5862) Cobra. válasza FireShadow (#5861) üzenetére


Cobra.
őstag

A porszívótól, vagy más nagy fogyasztású géptől nem old le egyik túlfeszvédő se, mert ezek arra vannak kitalálva, hogy ha a feszültség elszáll (szerintem kell legalább 400V), akkor olvad ki a biztosítékuk.

(#5863) mazyx válasza FireShadow (#5861) üzenetére


mazyx
csendes tag

Én már többször "javítottam" ilyet. Szerintem nem kell lecserélni...
Csak bizti csere.
Ill több olyan is volt amin csak a visszajelző (glim, led) volt hibás....

(#5864) ekdavid


ekdavid
tag

Kedves Kollégák!
Van egy APC Back-UPS es 700-as külső egységem, ami egyszer csak elkezdett folyamatosan sípolni. Nem akksiról ment amikor ez megtörtént, és ha kihúzom az akksit akkor is sípol megállás nélkül. Kérdés az, hogy mi lehet a probléma, akkut kéne cserélnem, vagy valami egyéb belső gondja akadt? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5865) Cobra. válasza ekdavid (#5864) üzenetére


Cobra.
őstag

A hangszóró sípol vagy valamelyik tekercs?

(#5866) golya87


golya87
őstag

Hello

A napokban tervezek venni egy HP Proliant Microservert 8G rammal és 2*2TB vinyóval. Ezt a szervert, egy nyomtatót, modemet és egy routert szeretnék szünetmentes tápra kötni. Inkább kisebb egy-két másodperces áramkimaradásokat kellene áthidalnia, a hosszú kimaradások ritkák. Milyen megoldást javasoltok és mekkora teljesítménnyel?

Köszönöm a segítséget!

(#5867) tragiQss


tragiQss
tag

Félig off kérdés: nem szünetmentest, hanem "villámvédő"-t szeretnék venni. Konkrétan azért, mert a notebookom időnként megbolondul (touchpad akadozni kezd, mindenféle hülyeségeket csinál, mintha egyszerre öt ujjal matatnék rajta) és több, egymástól független forrásom is azt a tippet adta, hogy próbáljak beszerezni egy ilyen villámvédőnek nevezett eszközt, mert jó eséllyel a hálózati feszültség ingadozása okozza a gondokat (akkuról gond nélkül megy a gép, csak töltőre dugva, jellemzően munkaidőn kívüli időszakokban produkálja a hülyeségeit)
Nézegettem a neten, de nem igazán tudom eldönteni, mi az, amire érdemes lenne pénzt áldozni.
Láttam pl. ugyanazt az APC-t 1, 2, 5 év ill.. élettartam garanciával is... vajon miért ez a szórás?
Létezik-e olyan, ami csak 4-5 aljzattal rendelkezik, de ethernetet (RJ45) is véd, nem csak telefont?
Van-e valami, amire érdemes odafigyelni keresgéléskor? Esetleg tipp, hogy mit keressek?
(valami olyan darabot szeretnék, amit később átrakhatok a desktop gépemhez, ha kiderül, hogy a laptopon nem segít, ezért fontos lenne, hogy ethernetet is tudjon védeni)

(#5868) canniball válasza tragiQss (#5867) üzenetére


canniball
nagyúr

A villám és a hálózati feszültség ingadozása még számomra, laikus számára is két különböző dolog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5869) tragiQss válasza canniball (#5868) üzenetére


tragiQss
tag

Ez igaz, de ezek a "villámvédőnek" nevezett eszközök - legalábbis egy részük - állítólag a hálózati "zavarok" (pl. feszültségingadozás) ellen is képesek védelmet biztosítani. És épp ez a gondom, hogy nem tudom eldönteni, melyiknél lehet hinni a leírásnak.

Egyébként nem saját ötlet, több szervizes is ezt javasolta, ők meg talán többet értenek hozzá, mint én. :-)

[ Szerkesztve ]

(#5870) Rolly válasza golya87 (#5866) üzenetére


Rolly
veterán

engem is érdekelne hasonló szünetmentes / túlfeszvédő ajánlat.

szünetmentesen lenne:
- Microserver HP n40l
- router
- modem

túlfeszvédő részen lenne:
- xbox
- lcd tv
- settopbox
- laser nyomtató
- asztali lámpa

(#5871) tragiQss válasza canniball (#5868) üzenetére


tragiQss
tag

Érdekes fejlemény: ma beszéltem az egyik szünetmenteseket és villámvédőket gyártó cég supportjával.
Tőlük is azt az infót kaptam, hogy bár ezekben a kütyükben van "zajszűrés", de arra, amire nekem kellene, nem igazán alkalmasak. (igaz, közben az is kiderült, hogy legalább jelzi, ha gázos az elektromos hálózat földelése :) )
Hm. Kinek hihet manapság az ember? :(
Számítógép szervizesek meg épp az ellenkezőjét állították: szerintük ez is segítene...
Azt kicsit túlzásnak érzem, hogy egy akadozó touchpad miatt szünetmentest tegyek a laptopom és a konnektor közé. :)

(#5872) SchumiBácsi válasza tragiQss (#5871) üzenetére

Villámvédőről annyit hogy én leteszteltem földelés nélkül és ugyanúgy égett a Földelés OK led. Itt PH-n is írtak tesztet róla. Sztem nem minden esetben tudja a cucc hogy most jó vagy rossz a földelés.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5873) tragiQss válasza SchumiBácsi (#5872) üzenetére


tragiQss
tag

Hol volt ezekről teszt? Próbáltam keresgélni, mielőtt ide írtam, de vagy én vagyok balf*** vagy a gúgli szórakozott... Tudnál valami linket?

Egyébként ez a földelés téma érdekes dolog: régebben úgy volt megoldva, hogy a földbe fúrt fémrúdhoz csatlakozott a földvezeték. Újabban(???) állítólag úgy oldják meg, hogy a null és a földvezetéket rövidre zárják. (ezt hívják állítólag nullázásnak vagy valami hasonlónak)
Nálunk ilyen megoldás lehet abból ítélve, hogy a null és a föld közt rövidzárat mértem.
Szóval nem teljesen világos a dolog, de mindegy. :)

(#5874) Rolly válasza Rolly (#5870) üzenetére


Rolly
veterán

valaki? :)

(#5875) Cobra. válasza Rolly (#5874) üzenetére


Cobra.
őstag

A Microserver nem fogyaszt sokat, arra elég (ha nem kell fél órás akkus működés) egy Eaton NV400 is. De alig drágább az NV600 vagy az FSP Nano 600. Az NV előnye a feszültségingadozás szűrése, a Nano csak nagyon erős eltérésnél kapcsol át akkura (magyarul ha teljesen elmegy az áram).
A sima túlfeszvédő meg csak a nagyon megugró feszültség ellen véd, semmi másra nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#5876) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Van egy Quantex FDR-1500VA automatikus feszultseg szabalyozom.
Tudom hogy ez UPS topic, de hatha tudtok segiteni.
Szoval azt vettem eszre hogy egyszer csak elkezd ilyen 240-255 V kimeno feszultseget mutatni, majd elkezd pislogni(a kimeno feszultseg erteke), utanna eltunnek a szamok es egy "H" betu pislog, jo sokaig majd egy ido utan visszaszamlal mintha ujrakapcsolnam, es helyreall.
Amikor nagy kimeno feszultseget mutat, a bemeno 195 V korul van.
Ugyanazok a dolgok vannak rakkotve semmi plusz fogyasztot nem kotottem ra, es tobb mint egy eve vettem, eddig nem volt semmi gond.
Meg megjegyeznem, hogy mialatt pislog a "H", van olyan eset, hogy ad ki aramot, de van hogy nem.

Valami otlet?

Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5877) Rolly válasza Cobra. (#5875) üzenetére


Rolly
veterán

ahogy nézem az nv-k nem normál 220-as dugós ... ezt jobban megéri megvenni mint egy APC UPS BE400GR-t vagy egy EATON Ellipse ECO 500 DIN

illetve az általad ajánlott nv400-on vagy nv600-on vannak külön szünetmentes dugók és túlfeszvédett dugók?

[ Szerkesztve ]

(#5878) Rolly válasza Rolly (#5877) üzenetére


Rolly
veterán

esetleg még ez ami külsőleg is bejön :)
APC Power-Saving Back-UPS Pro 550

(#5879) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Apc Back-UPS CS500-as szünetmentesem itthon.
Milyen utángyártott aksikat nézzek hozza?

Ami bent van az egy 12v 9Ah -s akksi, ha nézek egy méretben azonos, ugyan ekkora értékekkel rendelkezőt, akkor az megfelelő lesz bele?
Vagy van ennek valami szabványa, hogy milyen kell bele?
szerk: pl. itt egy 7Ah-s. Ez szerintetek megfelelő lenne bele és működne is rendesen?

Köszi előre s a válaszok!
Üdv: Dave :R

[ Szerkesztve ]

(#5880) mno válasza Reaper04 (#5879) üzenetére


mno
tag

szia!

Jó bele 7AH, rendben működik vele, de semmiképp ne vegyél olyat amit linkeltél, Ritart, nagyon gyenge minőség.

üdv

Joe

(#5881) Cobra. válasza Rolly (#5877) üzenetére


Cobra.
őstag

Viszonylag egyszerűen lehet csinálni elosztót, ami az IEC csatlakozóba megy bele. Amiket te írtál, azoknak az árát nézted az Eaton NV-hez képest? :)
A kimenetek általában úgy vannak, hogy 2 vagy 3 szünetmentes és 1 sima védett aljzat. Ez mindegyik szünetmentesre igaz (illetve a Nanot nem tudom pontosan hogy van, mert azon csak 2 kinenet van).

(#5882) Reaper04 válasza mno (#5880) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Oh, köszi a tippet. Azt nem tudtam, hogy gyenge.
Milyen márkát érdemes akkor beszerezni?

(#5883) Rolly válasza Cobra. (#5881) üzenetére


Rolly
veterán

igen árakat néztem ... ha az eaton is teljesen megbízható akkor jó lesz nekem ... amúgy céges vásárlás lesz nagykertől :)

(#5884) tragiQss válasza canniball (#5868) üzenetére


tragiQss
tag

Ma vettem egy APC túlfeszvédő hosszabbítót. Mióta beüzemeltem, nincs gond a gépemmel.
Két dolog lehet:
1. most épp nincs gond az elektromos hálózattal és holnap-holnapután meghülyül
2. mégiscsak segített a problémámon a szűrője. (nem tudom, mit jelent a leírásában a 30dB-es zajszűrő képesség, mert a dB-t csak hangerővel(?) kapcsolatban ismerem. :)

(nem akarom máris lerombolni az illúzióimat, így nem csinálok ellenpróbát egyelőre :) )

[ Szerkesztve ]

(#5885) DragonZ


DragonZ
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék szünetmentes vásárlásához.
Az alábbi konfigurációhoz kellene:
Táp: FSP Aurum Gold 500W
Proci: Core i7 3770
VGA: AMD HD7870
1 SDD, 2 HDD, RAM (dual kit)
2 db tft monitor

Egy APC Back-UPS ES 700VA BE700G-GR-t néztem ki hozzá. ([link])

Szerintetek ez megfelelő lenne? Esetleg tudtok ajánlani jobbat (nagyjából hasonló árkategóriában)?
A cél, hogy áramszünet esetén legyen egy kis időm (max. 5-8 perc) elmenteni a dolgaimat és kikapcsolni a gépet.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#5886) ThodEE válasza DragonZ (#5885) üzenetére


ThodEE
őstag

Ebből a verzióból nekem az 550es van, nem mai darab, de 3-4percet simán kibír, még úgy is hogy játékból lépek ki, gép+monitor+switch+NAS (DNS 325 [2*160Gb vinyó]) van beledugva a szünetmentes részre :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#5887) janes1976


janes1976
őstag

Sziasztok!

Van egy APC Back-UPS ES 700VA 230V-os szünetmentesem, a múlt évbe cseréltem benne akksit. Múlt héten gépet cseréltem, és a választásom egy Seasonic tápra esett, ami Aktív PFC-s, ezáltal a jelenlegi szünetmentesem nem megy, valós szinuszosat kell hogy vegyek.

Kérdés: valós szinuszos szünetmentes kéne, normális, emberi áron. APC-nél a legolcsóbb 70 valahány ezer, ennyim nincs rá. Valaki tud normális gyártót, emberi áron? Noname-t nem akarok venni. Nekem arra kell hogy legyen 1-2 percem melót lementeni áramszünet esetén.

Előre is köszi! :R

Üdv.
Janó

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5888) janes1976


janes1976
őstag

Ja és 800-as kell minimum.

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5889) janes1976


janes1976
őstag

Ebből van az 520-as:

[link]

Monitor:

[link]

Áramszünet esetén lekapcsol a gép!!!

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5890) Cobra. válasza janes1976 (#5889) üzenetére


Cobra.
őstag

3 lehetőség van, amiért leáll a géped:
1. rossz az akku
2. rossz a szünetmentes vezérlése
3. gyenge az akku és a géped több, mint 400W-ot fogyaszt.

Mert egyébként nem sok esélyt látok arra, hogy legyen olyan tápegységed rádugva, ami nem megy kváziszínuszról.

(#5891) janes1976 válasza Cobra. (#5890) üzenetére


janes1976
őstag

1. kizárt, zsír újat vettem bele nem olyan régen, egyébként a régi konfigommal is csinálta, csak akkor vettem bele egy "ócska", régi (passzív PFC-s tápot), amivel azonnal jó lett.
2. Az mit jelent hogy rossz a vezérlése? Teendő?
3. Lehet: i5 3550-em van, egy videokarim (5770), Asus H-77-m alaplapom, Samsung 2494 HM monitorom, és Seasonic tápom. Szted?

A windowsba energiagazdálkodásnál nem lehet valamit állítani?

Megoldás kéne gyorsan, mert dolgozom a gépen és nagyon fontos lenne. :R

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5892) mno válasza janes1976 (#5891) üzenetére


mno
tag

Hogy a "több mint 400Wattos a géped" 3. pontot kizárjuk, próbáld ki semmi program nem megy windows alapon, monitort meg ne dugd szünetmentesre hanem közvetlen 230Voltba, ha így is lekapcsol akkor valóban lehetséges tápegység és szünetmentes nem fér össze mert így teljesen kizárt hogy nemhogy 400Wattot de felét se fogyaszthatja. Fogyasztásmérőd nincs megmérni teljesítményfelvételt?
Még azt próbálnám meg gép kikapcsolva, szünetmentestől elvenni áramot, menjen akkus módban, és ekkor indítani gépet, hogy mi történik, nem-e szünetmentes átkapcsolási ideje hosszabb mint tápegység tartásideje...
Persze minden kísérletezés saját felelősségre... :K

Joe

(#5893) janes1976 válasza mno (#5892) üzenetére


janes1976
őstag

De várj már, az előző konfigom hótziher hogy nem érte el a 400 wattot és úgyanúgy lekapcsolta, míg nem cseréltem tápot. :U

Sztem kár próbálgatni, úgy hiszem hogy az aktív PFC-s táp + a szünetmentesem nem barátok. Felhívtam az APC-t is és ők is azt mondták hogy ez a régi szünetmentes nem megy aktív PFC-s tápokkal csak passzívval, úgyhogy ezt beszoptam.

Kíváncsi vagyok mások véleményére is, mondom hátha nincs igaza, de sztem igaza van sajnos.

Neked nincs valami "megoldásod" erre a problémára?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5894) mno válasza janes1976 (#5893) üzenetére


mno
tag

De a második tesztnél kizárnánk átkapcsolási átfedés hiányát tápegység és szünetmentes között. Én pár esetben találkoztam ilyennel. Az átkapcsolási időt sem bírja megtartani tápegység. Régi kiszáradt elektrolit kondenzátorok, gyenge minőségű tápegység, vagy éppen a szünetmentesben van egy-két dolog elfáradva, átkapcsol ugyan de Te nem veszed észre 2-4msec volt ez vagy 10-20msecundum.

Tényleg a szünetmentesnél mit tapasztalsz?! Gép leáll, de az megy tovább, vagy az is kikapcsol teljesen, illetve valami/túlterhelési hibát jelez??? Ez sem mindegy, csak a gépet írtad leáll.

Persze próbálgatni lehetne, másik tápegység, másik szünetmentes, másik akku...

Különben megoldásom hogyne volna, SUA750I-nek hívják :U Azzal minden megy...

Joe

(#5895) janes1976 válasza mno (#5894) üzenetére


janes1976
őstag

Nem, nem áll le megy tovább, sípol és ugyanúgy zölden világít mint alapesetben. Nem szívesen nyírnám ki a gépet próbálgatásokkal.

Az jó amit írtál, csak az ára az egekben.

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5896) mno válasza janes1976 (#5895) üzenetére


mno
tag

Akkor pedig ez mégiscsak az az eset hogy vagy szünetmentes lassú vagy tápegység nem tud annyit kibírni mint kellene. Fogadni mernék gépet kikapcsolod, szünetmentestől 230Voltot elveszed, megy akkuról, gépet bekapcsolod és simán menni fog, adsz tápot szünetmentesnek helyreáll hálózati módba. Ezt próbáld ki...

Joe

(#5897) janes1976 válasza mno (#5894) üzenetére


janes1976
őstag

Na kipróbáltam amit írtál, így is kikapcsol. Szaggatottan sípol, közbe rendesen zölden világít. :U

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5898) mno válasza janes1976 (#5897) üzenetére


mno
tag

Tehát be sem kapcsol? Vagy megy pár másodpercet és kikapcsol?

Joe

(#5899) janes1976 válasza mno (#5898) üzenetére


janes1976
őstag

Be se kapcsol.

Mondom, az ürge az APC-től megmondta hogy nem megy vele. :W

És valami nem olyan drága megoldás? :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5900) mno válasza janes1976 (#5899) üzenetére


mno
tag

Hmm, akkor úgy tűnik sajnos tényleg nem eszi meg tápegységed a kvázi szinuszt...

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.