Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) mazyx válasza fgordon (#4786) üzenetére


mazyx
csendes tag

Nem tudom.
Nehéz döntés.
Station offline, én nem igazán szeretem az offline UPS-t
Nekem inkább NV, bár nincs vele tapasztalatom...

Én PowerWare 5125-t használok....

(#4802) V.L.


V.L.
aktív tag

Üdvözletem mindenkinek

Adott eme modem. A problémám az, hogy gondol egyet és újra indul. Felhívtam a szolgáltatómat, hogy ugyan magyarázzák meg, hogy miért van ez a jelenség. Meg kérdezték milyen időszakonként teszi ezt. "hetente 3-4 alkalom" - válaszoltam. Válasz rá: "örüljek , hogy nekem csak ennyiszer mert van akinek 10-15-ször is". Na de megnyugodtam. Milyen jó nekem :( . Azt hozzá tették, hogy nem az Ő hibájuk ugyanis eme modem érzékeny az áram ingadozásra. Azt javasolták vegyek egy szünetmentes tápegységet. Itt jöttök ti képbe :) . Milyet vegyek?

Válaszotokat előre köszi.

(#4803) Cobra. válasza V.L. (#4802) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha nem akarsz a közeljövően a mostaninál nagyobb fogyasztású gépet, akkor egy 600-as elég lesz. Ez eddigi hozzászólásokban ott vannak a márkák, típusok.
Ja igen, ha inkább csak áramingadozás van, akkor olyat vegyél, ami tud AVR-t.

[ Szerkesztve ]

(#4804) netreg


netreg
tag

Sziasztok!

Kis iroda 2-3 gép WiFi router, switch, fax. Mit tennétek? 2-3 800VA UPS megfelelő lenne? Vagy inkább egy nagy?

Tudom, hogy az APC a legjobb, de mi létezik még? Úgy értem ezek közül pl. mit lehet még bátran bevállalni jóval kevesebbért?

Trust
Riello
Technoware
Nilox
Eaton
Atlantis Land
Liebert
Online
ADJ
MediaCom
Digitus
Digicom

(Olaszországban forgalmazott márkák)

Köszi a tanácsokat!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#4805) fgordon válasza Cobra. (#4799) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm :R , a 3.5W / 10 VA nagyon szimpatikus! :K
Nekem is ilyen kell! :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4806) fgordon válasza mazyx (#4801) üzenetére


fgordon
senior tag

Miért nem szereted az offline ups-t?
A P5125 más kategória, ahogy nézem a specifikációt :)

Még nincs elég infóm róla, hogy tudjam, hogy mennyire fontos az igazi szinusz hullám, és milyen hátrányok érnek, ha nem olyan.

Nem gondoltam, hogy ennyire szerteágazó és speciális a szünetmentes tápok piaca és lehetőségei... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4807) Cobra. válasza fgordon (#4806) üzenetére


Cobra.
őstag

Az offline nem a kvázi szinuszos, hanem az AVR nélküli. Amennyi vihar van mostanában, sokkal többet ér az AVR-es, mint az alap kivitel.

netreg: ezekből csak az Eatont ajánlanám (illetve a Truston kívül egyik se ismerős, de az árából lehet következtetni a minőségre).

(#4808) fgordon válasza Cobra. (#4807) üzenetére


fgordon
senior tag

Nagyon triviálisnak tűnő kérdést feszegetek ezzel: ha az AVR megvédi az eszközöket, miért nem építenek ilyet bele alapból a lakás összes fázisára, hogy megvédje az eszközöket? Tehát, ha a konnektorba bármit bedugok, az már alapból védve legyen...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4809) Cobra. válasza fgordon (#4808) üzenetére


Cobra.
őstag

Egy nagyobb kondenzátorral meg lehetne oldani, gondolkodtam már én is rajta, csak árban elég húzós. Egy sima biztosítéktáblába építhető túlfeszvédőért is elkérnek 30e Ft-ot. Egy kondenzátor ami elbír 16A-t vagy többet, az meg szerintem 6 számjegyű összeg.

(#4810) fgordon válasza Cobra. (#4809) üzenetére


fgordon
senior tag

És az a nagy kondenzátor kb mennyit fogyaszthat üres, terhelt állapotban, nagyságrendileg? :)

Méretileg kb mekkora, hány kg egy olyan, tudnál egy példát linkelni, csak hogy el tudjam képzelni, ha már nem is veszem meg holnap? :B

Azt a nagy kondenzátort a fázis elosztó láda elé kellene kötni elméletben? Vagy lehetne úgy is, hogy kisebb kondenzátor pár külön fázisra? :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4811) jobbacsabba válasza fgordon (#4810) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Szerintem a fázisból vagy egy vagy három van...

(#4812) Cobra. válasza fgordon (#4810) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem vagyok villanyszerelő, ilyeneket ne kérdezz tőlem :D
Egyébként úgy értelmeztem, hogy 1A-hez kell 1 Farad teljesítmény. Autóhifinél meg egy 1F-os 20e Ft körül van, igaz az csak 12V-os.

(#4813) szeva000 válasza fgordon (#4808) üzenetére


szeva000
addikt

én meg kérdezném,hogy mért kell azt a sz*ros kapcsoóüzemű tápokat erőltetni,mikor egy mezei trafó megfogott nagyon sok tüskét alapból?Ennél olcsóbb megoldást?
A túlfeszvédő is igazán csak a hálózati becsatlakozás körül az igazi,aztán még mehetnek a dugaljakba a kisebbek.
Ha valakit érdekel nálam van Dehn túlfeszvédő15-ért.

(#4814) fgordon válasza jobbacsabba (#4811) üzenetére


fgordon
senior tag

Nem a megfelelő szakszavat használtam, szinte biztosan... :R

A lakásban van több "villanykör", például egyik a fürdőszoba, másik a nappali, stb, és ha egyiknél rövidzárlat lenne vagy túl nagy áramfelvétel, akkor lecsapódik csak az a rész, de a többi működik. Tehát úgy értettem, hogy ez a több felé bontó elé berakni azt.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4815) szeva000 válasza fgordon (#4814) üzenetére


szeva000
addikt

az a több felé bontó izét kismegszakítónak híjjuk:D
a villanykört meg áramkörnek.
De oylan eset sokszor ritka(ha csak nem túlterhelés okozza),hogy csak az áramköri kismegszakító megy le.Mivel egy lakásban fázisonként max.32A szokott lenni(sokszor ennyi se),zárlatkor a fellépő nagy zárlati áram miatt leold a nagyobb kismegszakítód is.Nem beszélve a testzárlatról és az ÁVK-ról.....

(#4816) canniball válasza szeva000 (#4813) üzenetére


canniball
nagyúr

"A túlfeszvédő is igazán csak a hálózati becsatlakozás körül az igazi,aztán még mehetnek a dugaljakba a kisebbek."
Laikusként kérdem: ha a rendszer elején már van akkor a konnektorokhoz miért lenne szükség még további(ak)ra?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4817) fgordon válasza szeva000 (#4813) üzenetére


fgordon
senior tag

Az egyik része a "tüskék" megfogása, a másik pedig az áramszünetkor lévő pár perces áramszünet.

Mit javasolsz, ha egy alapból 2-4W-ot fogyasztó hifi óráját akarom biztosítani áramszünet esetére? :B

Tehát, ha áramszünet van éjszaka, mondjuk eső/szél miatt akár pár másodpercre, akkor is áram alatt maradjon az eszköz, hogy az óra ne veszítse el az áramot, és reggel tudjon ébreszteni.

Kerestem több helyen ilyen "mini" szünetmentest, de nem találtam elég kicsit.

Sőt, logikus lenne, hogy akár 4 db AA-s jobb aksi is meg tudná azt a 2-4W fogyasztást tartani akár pár percig a hifi-ben... :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4818) szeva000 válasza canniball (#4816) üzenetére


szeva000
addikt

mert ezeket külön osztályokba soroljuk.......ehhez kapcsolódóan illik a védelmet is kiépíteni...persze,ha lenne rá az embereknek pénze,mert nagyon költséges

[ Szerkesztve ]

(#4819) szeva000 válasza fgordon (#4817) üzenetére


szeva000
addikt

én szétszedném a hifit és betolnék a tápjába egy brutál,1-2F-os kondit..amenynit az fogyaszt,elég neki :D

[ Szerkesztve ]

(#4820) fgordon válasza szeva000 (#4819) üzenetére


fgordon
senior tag

Mit is, és hova? :) Tudnál erről képeket, infót, howto-t linkelni, akár angolt? :R

Mekkora egy 1-2F kondi, méretre, súlyra, árra? Így meddig fogja bírni? :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4821) SchumiBácsi

Hali all!

Következő gép vásárolódik majd, de egyúttal szünetmentes is kellene hozzá.

LAP: Asus P8P67 LE
CPU: Intel I5-2500K BOX
CLR: Arctic Cooling Freezer 13 PRO
RAM: CORSAIR 8192MB CMX8GX3M4A1333C9
HDD: 3db
ODD: ASUS DRW-24B3ST
VGA: -1.: ASUS GTX560 Ti 1GB DDR5 DirectCU II Top
-2.: ASUS GTX570 1280MB DDR5
TÁP: Enermax Pro82+ 625W
HÁZ: Enermax Luxuray ECA-3190
CLR: SHARKOON Silent 14cm
CLR: Arctic Cooling F12

Ezen kívül rá lenne kötve,
-monitor nyilván :D ~50watt
-energiatakarékos izzó ~25watt
-sztereó erősítő ~30-120watt
-nyomtató-szkenner 0-20watt, de sztem nincs még annyi se amikor megy

Az UPS ha négyszögjeles/kvázi szinuszos, megfelel ilyen gépnek(tápnak), vagy inkább egy szinuszjelest vegyek? APC és EATON típus érdekel csak.

Néztem 1-1et
EATON
APC

Az EATON ha jól számolok mindent vinne lazán, az APC már kevesebb ideig bírná.
Viszont az APC tudtommal valódi szinuszos. Melyiket érdemesebb?

Vagy tegyem azt hogy most is van nekem egy MGE UPS, arra rápakolok minden kócerájt ahogy van, és az új szünetmentesre csak a PC-t rakom?

köszi előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4822) mno válasza SchumiBácsi (#4821) üzenetére


mno
tag

szia!

Úgy gondolod ez az Eaton 1500as tovább bírja mint APC Smart 1000es? Nagy tévedés :K

Eaton 10,2KG, APC 20KG, utóbbi akkuval kicsit jobban meg van töltve, 2x12AH, Eatonnak nem néztem utána de gondolom a szokásos max 2x9AH talán, nem tudom. A max teljesítmény az amiben Eaton többet tud, nem az áthidalási idő. De azonos teljesítményfelvételen APC sokkal tovább bírja mint Eaton ezerötszázas...

üdv

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4823) SchumiBácsi válasza mno (#4822) üzenetére

Értem.

Közben néztem APC oldalon, és az érdekelne hogy dugok rá hagyományos módon akármit?
Mert ahogy néztem olyasmi kivezetések vannak rajta mint amiket a PC tápba szokás beledugni. Nincs valami konverter vagy átalakító?

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4824) mno válasza SchumiBácsi (#4823) üzenetére


mno
tag

De van (pl én is gyártok hozzá ), a kimeneti kábel, vagy hivatalos elnevezésén táphosszabbító kábel gép felöli végét le kell vágni és rárakni egy szerelhető 3as (vagy akár nagyobb) elosztót. És ebbe már bele is lehet dugni a többi eszközt is, modem, ruter, lámpa, stb...

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4825) SchumiBácsi válasza mno (#4824) üzenetére

Aha

Vásárolni nem lehet valahol?
Mert a módszereimmel nem hiszem hogy garantált a hosszútávú működés :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4826) Cobra.


Cobra.
őstag

Az 1000-es ASR is lazán elbírja a gépedet. APC Smart otthonra teljesen felesleges.

fgordon: 1F-os kondenzátort autóhifi alatt keressél. De csak a rádióra bőven elég egy 2-300mF-os os szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4827) SchumiBácsi

Na utána néztem pár dolognak.

Eaton 300watton megy 21percig.
APC 300watton megy 25 percig.

Hivatalos oldalukon, néztem meg.

Eatonnál nem találtam még olyan leírást de biztosan kvázi-szinuszos, az APC egyértelműen szinusz. Az volna a terv, mert mivel drágucibb is az APC és fogytán a lóvém, +macerázzak a kábelekkel is, hogy EATON vásár.

A mostani MGE 1000VA/600watt, gondolom kvázi-szinuszos, de a géphez jelentősen túl van méretezve, mert teljes terhelésen 300watt és akkor kijön szoftver szerint 22perc, de amikor akkus üzem van, akkor rögtön csökken 5percet is akár, gondolom a veszteségek és/vagy az aPFC okozta többlet teher miatt.
Egyetlen lekapcsolást sem eredményezett az akkus üzem, egyszer műszaki hiba miatt 1hétig a hirhedt Chieftec delta-táp (vagy nyák) 500wattos verzióval ment a gép. Volt egy pillanat áramkimaradás akkor se kapcsolt le, de nem tudom mi lett volna több perc múlva.

A mostani Táp írtam már, de emlékeztetőül: Enermax Pro 82+ 525 watt.
Az új Táp, szvsz ugyanaz csak wattosabb: Enermax Pro 82+ 625watt várható.
Meg valószínűleg modernebb :D

Okozhat gondot a kvázi-szinusz? Mert azt tudom hogy az aPFC periodikusan túlvezérelheti az UPS-t ami miatt kikapcsol. A károsodást, gondolom csak a garancia miatt írják ha ki akarnak bújni alóla :D

A csúcsfogyasztásom várhatóan nem haladja meg a 400wattot, az EATON 900watt. Megfelelően méretes, a kváziszinusz kontra aPFC okozta +terheléshez?

1ébként azért is szeretnék még 1 ilyen UPS-t mert a mostani stand-by, ami csak lökéseket tüskéket, vesz le. Az új line-interactive, ami még jobb és többet tud többek közt feszültségkorrekciót (ha jól tudom), és nem mellékesen drága lesz a gép is.

Üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4828) Cobra. válasza SchumiBácsi (#4827) üzenetére


Cobra.
őstag

nekem Modu 82+ 425W van és egy Ellipse MAX 600. Eddigi mért legnagyobb gép fogyasztásom 240W volt (+monitor és egyebek kb 60W), ezzel is simán ment annyit ,hogy kilépjek a játékból és még lazán mehetett suspendbe a gép.

(#4829) SchumiBácsi válasza Cobra. (#4828) üzenetére

Értem.

Nyáron én is csináltam már olyat 5-10perces viharoknál, ha nem is ment el az áram leváltam a hálózatról sziget üzemre és csak a gép ment. Félórákat is simán vitt, a Solution-Pac szerint 55perc a tartás ha csak gép megy, de akkuról ugye a néhány perc mínusz lejön az aPFC miatt.

Mocskos EU ezt is megalkotta hogy aPFC legyen pPFC helyett, ne is a hálózatot fejlesszék, ilyen téren, hanem csinálnak 50%-ban "selejtes" tápot, ami egyből kiüti az ups-t, 50%-ban meg olyan tápot amihez bár rakható kvázi szinusz de jól méretezni különben ott is megy a jaj.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4830) Cobra. válasza SchumiBácsi (#4829) üzenetére


Cobra.
őstag

Azért ez nagyon nem így van. Egy jó aktív pfc áramkör egyáltalán nem akad össze egy kvázi-szinuszos szünetmentessel.

(#4831) SchumiBácsi válasza Cobra. (#4830) üzenetére

Jó egy kicsit elszálltam, de azért nem árt vigyázni a pfc-kel, és jól méretezni.
Az biztos hogy az Enermax féle aPFC tutira jó.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4832) mazyx válasza netreg (#4804) üzenetére


mazyx
csendes tag

"Tudom, hogy az APC a legjobb" ezzel azért vitatkoznék 1 kicsit....

(#4833) mazyx válasza SchumiBácsi (#4827) üzenetére


mazyx
csendes tag

A csökkenést az okozza, hogy mikor 230-ról megy szünetmentes, akkor az akku töltő feszültségen van ami ~13,6 V töltő.
Elmegy 230 töltő lekapcsol, akku fesz. rögtön leeseik.
A szoftverek leegyszerűsítve az akku feszből és a terhelésből számolják, hogy mennyi van hátra.
És emiatt van az, hogy mikor akkuról kezd üzemelni az elején "rögtön csökken" a tartási idő.

(#4834) mazyx válasza fgordon (#4806) üzenetére


mazyx
csendes tag

Amiért nem szeretem:
-négyszöges kimenet
-van átkapcsolási idő
-fesz ingadozást nem igazán kezeli le
-nem bővíthető a tartási idő (csak módosítással)
-nincs hálózati kommunikáció
röviden ennyi...

(#4835) sünpávakutya


sünpávakutya
csendes tag

Én majd' öt éve használok egy APC Back-UPS RS-1000 gépet (teljes megelégedettséggel), most viszont megint kérdéseim lennének (de nem ezzel a géppel kapcsolatban).

Egy ismerősömnek két keringető szivattyú "életben tartásához" kellene egy UPS. A kazán nem gázos (nem gázkazán), így ha elmegy a villany, az "gázos", mert a víz hamar "gázos" lesz (felrottyan) keringetés híján és ezek a modern Henco csövek nem nagyon szeretik a 90 °C feletti hőfokokat. A kazán olajtüzelésű, így ha még 10-20 percig fennmarad a keringés a kazán leállása után, az már elegendő ahhoz, hogy ne történjen baj. (Szenes kazánnál kellene még vagy 1-2 óra...) Sajnos abban a kis faluban olyan "színvonalas" az áramellátás, hogy havonta 1-2 villanytalansággal bizton lehet számolni. A fűtési szezon meg minimum 4-5 hónap nagyon barátságos időjárás és rövid + enyhe tél esetén is.
Az első kérdés az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata kis méretű villanymotorok UPS-ről táplálása kapcsán? Én úgy gondolnám józan paraszti ésszel, hogy egy indukciós motor annyira nem borzasztóan finnyás a feszültségalakra; persze nem négyszöghullámú táplálásra gondoltam, de egy "normálisabb" kváziszinusz kimenetű UPS-ről gond nélkül el kellene mennie. Nem 'tom, mennyi a cos φ-je ezeknek a motoroknak, de tán 0,6-nál csak nem rosszabb... A két szivattyú együtt kb. 150 W, azaz kb. 250 VA lenne. Ehhez egy 300 W / 500 VA teherbírású UPS bőven elég. Ha...
És itt jön a másik kérdés: mennyire intelligens ezeknek az UPS-eknek az akkutöltő-elektronikája? Mert az természetes, hogy nem az eredeti törpe zselés akku (7...8 Ah) kerülne az UPS-be, hanem egy 40...60 Ah-ás autóakku. Erről gond nélkül megy akár egy órát is a két szivattyú, a gond csak az, hogy nehogy tönkrevágja majd az UPS akkutöltő egységét... Ha az akkutöltő elektronika kellően intelligens, akkor úgyis maximálja a töltőáramot, legfeljebb nem hat óra, hanem másfél...két nap alatt tölti fel az akkut. Meg különben is: van pótakku, meg akkutöltő is a világon...

(#4836) Cobra. válasza sünpávakutya (#4835) üzenetére


Cobra.
őstag

Szerintem autóakkut nem fog tudni kezelni a szünetmentes. Meg régebben valaki itt írt a kazánhoz rakott szünetmentesről, de emlékeim szerint arról volt szó, hogy valamiért csak a szinuszos volt jó. Tudom, hogy használhatatlan a kereső, de próbálj meg visszakeresni, hátha megtalálod a társalgást.

(#4837) mazyx válasza sünpávakutya (#4835) üzenetére


mazyx
csendes tag

Én csak online (szinuszos) UPS-t javasolnék!
Több okból is:
-Motor eléggé finnyás jószág
-Akku bővítésből adódó hosszabb akkus üzemet jól viselik
-Töltő áramuk (általában) állítható, így hamarabb fel tudja tölteni az akkut

Amit még figyelembe kellene venni méretezésnél a motor induló árama!
Egy kisebb UPS-t könnyen túlterhelhet...

Nekem Online UPS volt keringető szivattyú előtt.
Nem volt gond, ha áramszünet volt....

(#4838) szeva000 válasza sünpávakutya (#4835) üzenetére


szeva000
addikt

Én szoktam ilyeneket gyártogatni.már vagy 50db megy.Egy a lényeg.ha jót akarsz,meg se próbáld csak smartokkal(min.700VA),nomeg,ha tudsz szerezni,akkor még a régi SU sorozattal.
Természetesen megoldható az autóakku 2db 40-60Ah-ás változata is.
A UPS-t át kell kalibrálni soros porton keresztül a töltés miatt.Nomeg egy hűtést nem ártana betenni a ups-be,ami a feteket hűtené folyamatosan,mivel nem akkora üzemre tervezettek.
Ha ezek teljesülnek,akkor nem lesz gondod.

(#4839) mno válasza mazyx (#4837) üzenetére


mno
tag

Online, azaz kettős konverziós szünetmentes is tökéletes természetesen ahogy mondod keringető szivattyúhoz, de bőven megteszi egy valódi szinuszos line-interaktív készülék is, pl APC Smart család. Online upseknek nagy az önfogyasztásuk kettős konverzió folyamata miatt, egy kis családi házba nem mindegy hogy pl egy APC Smart 1400 vagy 1500as eszik kb 15-18Wattot, míg egy hasonló online kettős konverziós szünetmentes szünetmentes ennél sokkal többet, akár 60-80W is lehet saját fogyasztás. Két nagy előnyük van, nincs átkapcsolási idő, és frekvencia is stabil, mivel a bemenetitől teljesen független, gyakorlatilag a hálózatból csak az energiát nyeri, DC-t csinál belőle és abból 230V 50HZ AC-t állít elő, folyamatos megy invertere.

Mivel folyamatosan megy inverter, nagy fogyasztása miatt aktív hűtés van bennük, akár több nagy légszállítású ventilátor is. Találkoztam már pár ilyen készülékkel, PowerWare-nek ha jól emlékszem a 9es számmal kezdődő sorozata kettős konverziós, APCnek meg a SURT család például, de vannak egyéb gyártók is.

Joe

(#4840) sünpávakutya


sünpávakutya
csendes tag

Na, látom mindenki megmozdult... :)

Szóval vegyük sorba:
1. Azt mondjátok, "rendes" szinusz legyen: elfogadom, mert nem értek igazán hozzá. Ha azt mondjátok, biztos úgy van.
2. Az átkapcsolási idő viszont ne legyen már paraméter... Nem RAM-okat kell itt táplálni kéremszépen, hanem szivattyúkat. Ha hótt halálos lassan, száz milliszekundumok alatt kapcsol át hálózatról akkura, az sem számít. :N Attól még nem "rottyan" fel a víz, ha 200 ms-ra leáll a szivattyú... Sőt, még annyit is kibírna, ha az áramszünet bekövetkeztével egy önindítós benzines vagy diesel áramfejlesztő beindulna és felgerjedne! Pedig ez kb. 10 másodperc!
Amúgy ebben is gondolkodott a cimbora, mert van is áramfejlesztőjük (nem is egy), de ezzel két gond van:
– A legkisebb áramfejlesztő, ami már önindítós (nem csak "berántós"), asszem 3 kW-os. De itt nem az egész lakást kell ellátni, csak két picike szivattyút... ;] Szóval kicsit "ágyúval verébre" szisztéma lenne.
– Azért egy benzinmotor + generátor + indítómotor + a hálózati fesz. eltűnését érzékelő relé stb. elég komplex valami és nagy a hiba esélye. Mi van, ha beköpi a gyertyát a motor és nem indul? Vagy túlszívja magát? Vagy kosz van a benzinben? Egy nevesebb gyártó jobbféle szünetmentese szerintem megbízhatóbb, mint egy ilyen rettenetesen összetett és bonyolult izé. :(((
3. Én amellett kardoskodnék, hogy egy 300 W / 500 VA szünetmentes (tekintve a terhelés nagyságát) bőven elegendő. A két szivattyú együtt cca. 150 W. A nagy akkut meg – úgy gondolom – egy kis trükkel meg tudom oldani, max. az elfogadható idő alatt való visszatöltést bukom el.
4. A terhelés nagyságát tekintve miért kellene nekem 500 VA-nél nagyobb szünetmentes és miért kellene extra hűtés? Megmondom őszintén, a helyzet olyan, hogy még az eredeti doboza sem kell feltétlenül. Megtehetem, hogy egy 50×50×50 centis, hatalmas fémkasztniba rakom, akkor meg már biztos nem hevül túl... Eleve a helyiség is elég hűvös, ahová kerülne.

(#4841) szeva000 válasza sünpávakutya (#4840) üzenetére


szeva000
addikt

akkor meg mi a gond,ha mindenre meg is adtad a választ?csináld úgy,ennyi.Téma lezárva...
De azért keress szinuszos apc-t 500VA-ben :F

(#4842) SchumiBácsi válasza sünpávakutya (#4840) üzenetére

Generátorhoz annyit hogy nem a piacon kell venni. :D

Van szűrő ha nem vagy biztos a kuti benzinbe, át kell szűrni, de tudtommal a gépben is van szűrő. A 3kW pedig azt jelenti hogy 3kW-ig tetszőleges mértékben terhelheted.

Nálunk nem gyakori az áramszünet 3×kopp, ha az lenne, simán generátoros rendszerre voksolnék mert a szivattyúkon kívül ellehet látni hűtőt fagyasztót stb. is árammal.
Ámbátor jó nagy UPS erre is jó, mert csendes, és nem ébreszt fel éjjel ha beindul xd.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4843) mno válasza sünpávakutya (#4840) üzenetére


mno
tag

szia

1. Egyértelműen valódi szinusz kell induktív terheléshez - nem kérdés.
2. Átkapcsolási idő tényleg nem gond, online szünetmentesnél valóban nincs átkapcsolási idő, de felesleges, ha 3 v akár 10ms múlva kap áramot nem károsodik semmi :)
3. Ha találsz 300W/500VA valódi szinuszos szünetmentest - főleg ha 12 Voltos rendszerűt - meglepődnék.
4. Túlméretezett ups vagy extra hűtés közül egyik kell. Ha kis szünetmenteshez nagyobb akkut raksz akkor a gyári érték többszörösét fogja futni, ott már passzív hűtés esetén veszélyes hogy túlmelegednek fetek, trafó stb alkatrészek, mert saját akkura vannak méretezve, kicsit meg kell tuningolni hűtést. Ha viszont nagy upst veszel, pl APC Smart 1400ast, minden maradhat gyáriban - hűtés is, akku is. Jó minőségű 2x18AH akkukkal 150Wattot több mint 2 óráig kiszolgál.

üdv

Joe

(#4844) Flashback


Flashback
addikt

A szünetmentesemen cseréltek 5 darab 16v 22uF kondit, mert álitólag ki voltak száradva. -mindezt gyorsan és korrekt módon tették 3400Ft+ÁFÁ-ért.
Sikerült gyári adatkábelt venni 1K-ért szintén a szervizben.
Holnap teszt.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4845) szeva000 válasza Flashback (#4844) üzenetére


szeva000
addikt

ez az új apc amit vettél???Akkor úgy látom ezeket is mellőzni kell,mert nagyon silány alkatrészeket használhatnak,ha már kiszáradtak a kondik.
Érdekes módon a régi SU sorozatok és társaikban(5-10évesek) még vigadnak az alkatrészek,gyakorlatilag agyonverhetetlenek.(at újabb SUA már sokkal rosszabb)
Mondjuk én ezt ugattam régebben is,hogy nem újat kell itt már venni,hanem régi minőségi terméket.Ezek már a hulladék kategóriák.

[ Szerkesztve ]

(#4846) Flashback válasza szeva000 (#4845) üzenetére


Flashback
addikt

Látom nem vetted a fáradtságot visszaolvasáshoz. Itt van a linken az egész sztory.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4847) szeva000 válasza Flashback (#4846) üzenetére


szeva000
addikt

:F ...na hagyhuk.be vagy te kattanva...mit gondolsz,miért kérdeztem,hogy új???Mert nem úgy vetted?..az már más tészta,hogy sztem illik az ilyet visszavenni.Ha meg tényleg már később döglik be,háát lenyeli az ember.
majd nagyon kíváncsi leszek az akkukra...3év állásidő???nem sok jót jósolok hosszútávon nekik.

(#4848) Flashback válasza szeva000 (#4847) üzenetére


Flashback
addikt

Hát a kondik kiszáradásának nem tudom mi volt az oka, lehet hogy a sok állás. Az akksit megnézték terhelés alatt az állítólag hibátlan. A Powerchute a konfigomra, a monitorral, modemmel, routerrel 11percet ír ami bőségesen elegendő.
Az eladó pedig, rettenetesen inkorrekt volt, még gondolkodom mit csináljak...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4849) szeva000 válasza Flashback (#4848) üzenetére


szeva000
addikt

sztem ennyiért nem érdemes bíróságra járni....sajna ebben az országban ez megy nagy cégeknél is.Gariztatás halott ügy.
az akkukra azért nem mernék fogadni,hogy sokáig életképes lesz,de ne legyen igazam:)...az a szerencse,hogy ebbe nem nagy pénz az akku.Az meg igencsak a mai csodatermékek és alkatrészek minőségét jelzi,hogy egy kondi kiszárad a nagy semmitől.(azért remélem valami jobb low esr kondit toltak bele,nomeg valami hőtűrőbbet)
Visszasírja majd itt még sok ember a kissé nagyobb,méretesebb elektronikákat és a minőséget.Sajna ezek már meghazudtolják a minőségi termékeket.
Én itt kezdeném a feljelentést inkább,hogy miként engednek mindenféle hitvány terméket árulni,mert gyakorlatilag az árúk nagy része ebbe a kategóriába sorolható.Legyen az bármilyen elektronika.....(az olasz és francia csodáktól meg mentsen az ég:D )

(#4850) Flashback válasza szeva000 (#4849) üzenetére


Flashback
addikt

Hát amikor rossz volt szétkaptam... és azt kell mondjam a panel tervezése nagyon átgondolt, mindenhez hozzá lehet férni, és nem az van hogy kidobják a szervizbe, és kapsz egy újat, hanem javítják! (Ez sajnos nagy szó a mai világban)
Én itt két dologra tudok gondolni a kondi beszállítója adott rossz minőségű terméket, vagy helytelen körülmények között tárolták a 3év során (hőnek, napfénynek kitéve)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.