Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) tobias40 válasza Starchm (#15999) üzenetére


tobias40
veterán

Igen ez a tipus.
Milyen más jó akksival ezt nem értem...

csicso82: mindjárt szétszedem és átnézem de nagyon nem értek hozzá.
Akksi mennyi lenne bele?
Azért vettem meg kb 5 év HASZNÁLTAN,mert valóban dicsérték és eddig jól is ment! :R

(#16002) Starchm válasza tobias40 (#16001) üzenetére


Starchm
őstag

Ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne szedd szét.
Vidd be egy ups-el foglalkozó boltba és kérd meg őket, h nézzék meg másik akksival is van-e jelzés vagy nem.

1 db akksi van benne.

Milyen más jó akksival ezt nem értem...
Feltételeztem van otthon másik 12 voltos akksid amivel kipróbálhattad volna.

(#16003) tobias40 válasza Starchm (#16002) üzenetére


tobias40
veterán

Visszagondoltam és inkább 7 éve van nálam mint 5!
2 csavar fogta nem bonyolult.
Egyáltalán nem poros belül de azért kifújogattam amennyire hozzá fértem.
Nem húztam szét pedig egyszerűnek tűnt de nem akartam elbaxni rajta semmit.
Sajnos így sem jó mert továbbra is hibát jelez és csipog tehát akksit kellene cserélni benne.
Mennyibe kerülhet?Kicserélni se nagy dolog ahogy látom mert 2 csúszó saru amit le kell venni és cserélhető az akksi.
Pont a belsejéről készült kép nagy lett ,ezért nem tudtam feltölteni.. :(

[ Szerkesztve ]

(#16004) tobias40 válasza tobias40 (#16003) üzenetére


tobias40
veterán

Már 74%-on áll a feltöltöttség de még mindig csipog és pirosan világít.
Biztosan tönkre ment az akksi ha megy fel a feltöltöttség? :U

(#16005) Cs1csó válasza tobias40 (#16004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne kínozd tovább, ha nem akarod bevinni olyan helyre ahol szakértők ránéznének akkor egyszerűen rendelj egy ugyanolyan Ah-ás akkut (ugyanolyan méret, Volt , és saruk, bár jellemzően ezek szabványosak)
Nem tudom milyen akku van benne gondolom egy 7Ah-ás 12V-os akku (de lehet kisebb)
5,5k-ért már értelmes akkut is lehet bele venni de akár 3,5k-ért is van, persze a kérdés, hogy ahol laksz ott tudsz e venni és mennyiért mert ugye a szállítási költség megdrágíthatja.
[link]

(Amúgy rá van írva az akkura minden fontos infó)

(#16006) Ablakos válasza tobias40 (#16004) üzenetére


Ablakos
őstag

Az APC szoftver elég jól informál mi a baj. Az enyémnek jelezte, hogy gond van az akkuval (APC350) és egy hét mulva már le is kapcsolt kis terhelésnél is.

[ Szerkesztve ]

(#16007) tobias40 válasza Ablakos (#16006) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem nincs ilyen szoftverem,a NAS-ból nézem hogy mennyi töltöttsége.
Most elhallgatott már egy órája,felment 90%-ig a töltöttség akkor,most már csak 50%-on áll.
Honnan tudom leszedni a szoftvert és hogyan kell használni?(pc-n,NASon vagy hogyan?)

csicso82: Lehet holnap kiveszem a rendszerből és elviszem magammal,és megmutatom pár helyen hátha tudnak segíteni.

(#16008) Starchm válasza tobias40 (#16007) üzenetére


Starchm
őstag

összekötöd a géppel azzal a kábellel amit kaptál hozzá.
Aztán letöltöd ezt.

[ Szerkesztve ]

(#16009) tobias40 válasza Starchm (#16008) üzenetére


tobias40
veterán

Az usb kábellel vagy melyikkel? :U

(#16010) Starchm válasza tobias40 (#16009) üzenetére


Starchm
őstag

Igen.

(#16011) tobias40 válasza Starchm (#16010) üzenetére


tobias40
veterán

Igen és most hol kell látnom ha gond van vele?

(#16012) tobias40 válasza tobias40 (#16011) üzenetére


tobias40
veterán

GENEZIS NP7-12 12V 7.0Ah
ilyen az akksi benne ,nem vergődök vele tovább holnap utánanézek egy újnak.

Melyiket ajánljátok ezek alapján,márka is érdekelne..

Köszi!

(#16013) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Az elmúlt két hétben 3-4 alkalommal volt 1-5mp-es áramkimaradás.(Ennek legvalószínűbb oka, hogy falun élek és szabadon van minden vezeték).

Egy Chieftec ECO 600W GPE-600S tápom van az asztali gépemen. Jellemző fogyasztás: ~100W
Egy másik helységben van egy FSP250-50HMN táppal hajtott nas, egy raspberry bi és egy kapcsolóüzemű tápegység amin egy 3d nyomtató lóg. Jellemző fogyasztás összesen: ~120w

Arra keresnék olcsó megoldást, hogy ezeket a nagyon rövid kimaradásokat áthidaljam.

Mennyire árt a gépnek alkatrészeinek az áramkimaradás. Jól sejtem hogy a hdd-t kell legjobban óvni tőle?

(#16014) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Sziasztok!

Egy 750W-os be quiet! Dark Power Pro 11 táppal szerelt géphez mekkora szünetmentes tápegységet érdemes venni?

- MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON alaplap
- i9 9900K vízhűtéssel (NZXT Kraken x52 RGB)
- 48 Gb DDR4 3000 Mhz Corsair RAM
- MSI Geforce RTX 2080 Ti 11 Gb Gaming X Trio
- 240 Gb Intel SSD, 500 Gb Samsung Evo 870 M.2 SSD, 2 TB WD Blue SSD, 2 Tb Toshiba HDD, 8 TB WD Red HDD,
- Wifi kártya,
- Creative Soundblaster ZXR hangkártya
- 5 venti a gépben
- Logitech G560 hangfalszett
- Oculus Rift S
- LG 27GL850-B monitor
- Razer Deathedder Elite egér, USB Razer egérpad
- Corsair K70 billentyűzet
- esetleg később nyomtató

[ Szerkesztve ]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#16015) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Samsung Evo 970, bár ez nem hiszem h nagyon számít.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#16016) Cs1csó válasza _Balee_ (#16014) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy 1500VA-es kellene, nyomtatót nem kötném rá, túl nagy az induló áramfelvétele, plusz nem ár neki egy kis áramszünet, esetleg annak egy külön feszültségvédős elosztót vennék. A hangrendszert sem feltétlen kötném rá annak sem árt egy áramszünet.
A gép értékét nézve ezt ajánlanám: CyberPower CP1500EPFCLCD 1500VA 91k-tól.

Amúgy tesztelheted pl. egy játék alatt hogy a hangfalakat elbírja e és akkor az maradhat de a nyomtatót ne kösd rá.

DrojDtroll

Az asztali gépet és a NAS-t érdemes védeni, főlega pillanatnyi áramszünettől, A 3D nyomtatót nem kötném rá valószínűleg az induló áramfelvétele vagy akár a munka közbeni is elég magas egy konnektoros fogyasztásmérővel érdemes lenne megmérni, hogy egy munkafolyamat teljes ideje alatt, hogyan változik a fogyasztása. Gondolom 3D nyomtatásnál a munkaanyagot meg kell olvasztani stb.

Legrand Keor SP 600VA 15k-tól, ez elég a gépnek és a NAS, és RPi-nek

Persze biztosat a fogyasztás tükrében lehet ajánlani. Esetleg a darabszármra sok fogyasztó miatt ennek a nagyobb testvére: Legrand Keor SP 800VA 18,5k-tól

[ Szerkesztve ]

(#16017) _Balee_ válasza Cs1csó (#16016) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Köszi, akkor ez lesz.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#16018) DrojDtroll válasza Cs1csó (#16016) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A nyomtató munka közben 70W-körül fogyaszt. Nagyon kicsi az a műanyag ami amit egyszerre meg kell olvasztani, (1,75mm átmérőjű szál van áttolva egy 0,3mm-es fúvókán) és azt is egy valamennyire szigetelt térben teszi, szóval nem szükséges számára olyan sok áram. (Maga a fütőpatron 40w teljesítményű csak) A nyomtatás legelején van egy nagyobb terhelés amikor kevés ideig 60 fokra kell fűteni a nyomtató tálcáját, ilyenkor max 200-250w fogyasztást sikerült mérnem. Az a baj a nyomtatással, hogy ha egy hete nyomtatok egy nagyobb darabot és leáll a gép egy ilyen áramszünet miatt akkor dobhatom ki ami eddig elkészült. Szóval a nyomtatóhoz feltétlenül kell szünetmentes.

Legrand Keor SP 600VA-ra azt írják hogy szimulált szinusz hullámot tud. Ezzel mennyire van közel a normál szinuszhoz? Az asztalim tápegysége rendben lesz vele?

Szerintem veszek egyet a kisebből és kipróbálom mindkét helyen. Ha beválik veszek egy másodikat is.

(#16019) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok! Hugomek tavaly koltoztek csaladi hazba, ahol van egy par eves ups. Ra vqan kotve bojler, meg 1 2 kisebb fogyaszto. Az elozo, idos holgy tulaj valoszinuleg nem cserelt akkut benne, igy valoszinu, hogy szukseg lenne ra, mert mostanaban erosen sipol, hibakodokat ir. Sajnos szemelyesen nem tudtam meg megnezni, kepeket kuld a kodrol, tipus megnevezest fotozott... kod alapjan elvileg tulmelegedest jelez, de elmondasa szerint kezzel nem erezheto. Milyen budapesti vagy Komarom-Esztergom Megyei, vagy Gyior kornyeki uzletet tudtok ajanlani, ahova a upst bevihetik es segitenek nekik akkut cserelni vagy legalabb a hibaval kapcsolatban tanacsot adni?

(#16020) Cs1csó válasza bexinho23 (#16019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz nem ismerem Győrt és környékét (keressenek a guglin pár PC vagy egyéb elektronikai eszközök karbantartásával foglalkozó céget, kérjenek árajánlatot, hogy egyáltalána bevizsgálásnak mennyi lenne a költsége stb.), de UPS-re nem szoktak bojlert kötni (általában) Kezdésnek kössék ki és menjen minden direktben hálózatról.

UPS-re számítástechnikai, biztonságtechnikai vagy szórakoztatóelektronikát szoktak kötni, egyéb nagyobb gépeket pl. mosógép, sütő, vagy bojler nem.

Ha valaki ezeknek az ellátását szeretné oda valamilyen fosszilis üzemanyaggal ( benzin, gáz) működő áramfejlesztő kellene és esetleg ennek a bekapcsolásáig kell valami akkus egység de ezt szakembernek érdemes beállítani)

(#16021) tobias40 válasza tobias40 (#16012) üzenetére


tobias40
veterán

Vettem hozzá egy újat(5000 ft ,kínai,1 év garival,boltból),most szépen megy a töltöttség 100%on van már vagy 5 órája.
Mikor kell már ráfigyelni ha mennyi töltöttség alá megy az akksi?(50-60%?)

A régi akksival lehet vmit kezdeni vagy kuka?
Gondolom ezeket nem éri meg felújítani..

Laptop aksikat szokták szétbontani és az abban levő cellákat lehet még használni ha jól emlékszem..

[ Szerkesztve ]

(#16022) zsolt501 válasza tobias40 (#16021) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkut kukába nem dobunk, de szerintem ezt tudtad. 50-60%-os akku esetén már érdemes keresgélni a cserét, mert az nem ad már megfelelő biztonságot.
Ezeket te otthon nem fogod felújítani nem szétszedhetőek, és nem is ajánlott szétszedni, mert ami benne van azt te házilag nem tudod barkácsolni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16023) tobias40 válasza zsolt501 (#16022) üzenetére


tobias40
veterán

Nem én akartam barkácsolni hanem éppen nem a kukába akarom doni ezért kérdem hogy hozzáértő ember ezzel tud még vmit kezdeni?
A "kukát" valóban nem tettem idézőjelbe.. :R

(#16024) zsolt501 válasza tobias40 (#16023) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[link] Valahogy így.
Érdemes leadni ezeket akkumulátor kereskedésnél, vagy MÉH-ben az a biztos, ezekkel nem érdemes kísérletezni barkácsolni, láttam én már akku sav miatt megégett embert csúnya látvány.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16025) Helsing


Helsing
aktív tag

Van egy APC Smart-UPS A750I szünetmentesem. Tegnap akkut cseréltem benne. Csináltam a merítést-töltést, ahogy javasolják, de még mindig hibásan érzékeli az akksikat.
Tegnap leteszteltem és 36 percet ment a gép róla, miközben folyamatosan visított, hogy két perc múlva kikapcsol. Szóval az akkuk jók, csak hibásan érzékeli a szünetmentes, hogy mennyi energia van benne. Van ötletetek a megoldásra?
A lemerítéses-feltöltéses kalibrálás nem vált be.
Szoftveresen esetleg? Felraktam a PowerChute Business editiont, de nem nagyon látom, hogy ott mit kellene csinálnom.

A Personalt is megpróbáltam felrakni de ezt írja ki:




Ráadásul a business verzió eltüntette a töltöttségi szint jelzőt az asztal jobb alsó sarkából. Azt vissza lehet majd valahogy varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#16026) Starchm válasza Helsing (#16025) üzenetére


Starchm
őstag

Rendesen van csatlakoztatva az akksi? Van amikor erre is bejelez némelyik ups.

Esetleg egy teljes resetet tolhatsz az ups-n. Húzd le az akksit és az áramból is húzd ki kb fél percre.

[ Szerkesztve ]

(#16027) Helsing válasza Starchm (#16026) üzenetére


Helsing
aktív tag

Tuti rendesen van csatlakoztatva. Plusz akksi nélkül állt három napig a szünetmentes. Szóval ha ez resetelné akkor azt már túlteljesítettem.
Azért szedtem ki előre az akksikat mert megnéztem mi van benne és ugyanolyat rendeltem.

Egyszer már volt egy ilyen akksi csere kb 3-4 éve és akkor minden flottul ment. Nem tudom, most mi baja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16028) zsolt501 válasza Helsing (#16027) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szedd ki az aksit mikor elméletileg fel van töltve, és mérd meg a feszültségét, nem e hibásat kaptál, vagy szállításkor sérült, de az elektronika is lehet már hibás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16029) Cs1csó válasza Helsing (#16027) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha az előző tanácsokat megfogadva sem javul meg és elvileg JÓK is az akkuk, akkor még egy dolgot megcsinálhatsz:
A fenn lévő APC programokat alaposan távolítsd el pl. GeekUninstaller-rel vagy Revo Uninstaller Por próbaverziójával és ezután csatlakoztasd a géphez és telepítsd a driver-ét.

Esetleg még azt is kipróbálhatnád, ha van másik PC amihez nem volt korábban - az aktuális oprendszer legutóbbi telepítése óta - csatlakoztatva ez a UPS azzal is megpróbálhatnád tehát csatlakoztatod majd telepíted a programját.

(#16030) Helsing válasza zsolt501 (#16028) üzenetére


Helsing
aktív tag

Megnézhetem, de nem hiszem, hogy rosszak lennének az akksik. Akkor nem menne el a gép 36 percig velük.

csicso82:
Rendben. Kipróbálom. Van másik gép is.

(#16031) Cs1csó válasza Helsing (#16030) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az jó! Kikapcsolt állapotban legyen mindkettő majd összedugod őket először a UPS-t kapcsold be majd a PC-t utána mehet a szoftver telepítése esetleg utána egy reboot és kiderül mi a helyzet.

(#16032) tobias40 válasza Starchm (#16026) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm én csak kicseréltem az enyémben az akksit,és elindítottam.
Nekem is kellett volna lemeríteni meg resetelni stb..? :U

Jól működik jelenleg..

(#16033) Cs1csó válasza tobias40 (#16032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem szükséges, ha van valami "nagyobb" fogyasztód pl. régi 100W-os villanykörte stb. akkor azt rákötve lemerítheted majd innen feltöltve "kész" ezt évente meg lehet ismételni esetleg gyakrabban erre nincs kiforrott protokoll.
Minél újabb, modernebb és minőségibb elektronikával bíró eszközöd van ez annál kevésbé számít de régebbi cuccoknál jól jöhet.

(#16034) Starchm válasza tobias40 (#16032) üzenetére


Starchm
őstag

Alapból nem kell, de ki tudja, h beragadt-e valami esetleg az ups agyába..
Ha nincs hiba akkor fölös, ha van akkor érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#16035) Helsing


Helsing
aktív tag

Leghamarabb csak szombat estefelé lesz időm foglalkozni vele. Mindenképp beszámolok arról, hogy mire jutottam.

(#16036) Helsing


Helsing
aktív tag

13,1 V-ot mértem a régi akksikon. Az újon 13,6-ot. Ez normális egy 12V-os akksinál?

A másik gépre ugyanúgy nem települ a szoftver.

A sarukat lehúztam az akksikról éskb 15 perc múlva raktam vissza.

Utána egy fúróval teszteltem és mintha jó lett volna. A ledek jól jeleztek ki mindent. Nem visított a tápegység.

Aztán kipróbáltam egy PC-vel és megint nem volt jó. Ugyanazt a hibát produkálja.

Szóval nem sikerült megoldanom a problémát.

(#16037) zsolt501 válasza Helsing (#16036) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Más PC-vel is ezt csinálja?
Nem lehet hogy nem szereti a PC-ben lévő tápot?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16038) Starchm válasza Helsing (#16036) üzenetére


Starchm
őstag

Smartokhoz asszem csak a business edition telepíthető.

(#16039) Helsing válasza zsolt501 (#16037) üzenetére


Helsing
aktív tag

Mindkettővel ezt csinálja. Ráadásul eddig egyikkel sem volt problémája.

(#16038) Starchm
Ha ezt tudom, akkor nem erőlködöm a másik géppel.
Az a baj, hogy a business editionban nem láttam semmilyen újrakalibrálási opciót.
Állítsam át a riasztási értéket? Ha jól emlékszem tud valami ilyesmit.
Működni működik a szünetmentes, de elég idegesítő, hogy nem tudja mennyi kraft van benne.
Ha elkezdem terhelni a gépet, akkor rögtön elkezd villogni a szünetmentes jobboldali ledsora, hogy kevés a tartalék.
És ha ennyire nem tudja, hogy mennyi energia van benne, akkor lehet hogy nem is tölti jól? Úgy érzékeli, hogy le van merülve és közben tölti a teljesen teli akkut?

Csak mert azt csinálja, hogy ha lehúzom a hálózatról, akkor visít, hogy nincs elég energia. Aztán egyből leesik nullára a szünetmentes töltöttség jelzője és utána (ha visszadugtam) a PC szerint szép lassan, két óra alatt újratölti 2%-ról 100%-ra.

(#16040) zsolt501 válasza Helsing (#16039) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor viszont meg kéne nézetni egy szervizzel, mert lehet hogy elektronika baja van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16041) Helsing válasza zsolt501 (#16040) üzenetére


Helsing
aktív tag

Már így is sokat sz@rakodtam vele. Inkább veszek egy újat, de nem fogok még többet fizetni egy rosszért. 12e-t fizettem az akksikért. Ezek szerint feleslegesen.

(#16042) Starchm válasza Helsing (#16041) üzenetére


Starchm
őstag

Akksit online rendelted? Akkor attól még elállhatsz, ezáltal csökkentve a veszteséget..

Amúgy ez kicsit vicces, h akksi csere előtt ment a gépekkel, utána márcsak a fúróval megy jól. Esetleg akksi cserekor nem sérthettél véletlen meg valamit?

(#16043) Helsing válasza Starchm (#16042) üzenetére


Helsing
aktív tag

Online, de nem szoktam jó cuccot visszaküldeni. Elvi kérdés. Nem a kereskedőt szívatom meg a saját hülyeségem/bajom miatt. Majd csak jó lesz valami másra a megvett akksi.

Biztos nem sértettem meg. Az akksiknál semmi elektronika nincs. Van négy saru egy elkülönített részen. Ezt kell ráhúzni az akksikra és ennyi. Az elektronika teljesen el van szeparálva.

(#16044) Helsing


Helsing
aktív tag

Színuszosat akartam venni de azok nagyon drágák. Most nem akarok ennyit költeni rá. A kvázi-színuszos szünetmentes jelent valami visszalépést a színuszoshoz képest egy PC esetében?

Van valami ajánlott darab?
Kritériumok:
- Minimum 500W
- Jól kezelje a feszültségingadozást. Pozitív és negatív irányban is.
- 50e alatt maradjon az ára.

Egy ilyen pl jó vétel lehet?

(#16045) Starchm válasza Helsing (#16044) üzenetére


Starchm
őstag

Ajánlani nem tudok, de tisztaszinusz csak a villanymotorokhoz kellenek, a géphez nem.

Amit linkeltél abban kb 1db 7.2 ah-s akksi van ami elég hamar le fog merülni egy áramszünet esetén, szerintem ezt is érdemes mérlegelni, illetve az alsóbb kategóriában azért az apc szintjét nem nehéz megütni a többi gyártónak is, azaz lehet találsz valami mást ami olcsóbb de jobb.

(#16046) Helsing válasza Starchm (#16045) üzenetére


Helsing
aktív tag

Nem 9ah? Másik oldalon annyit írtak hozzá.
Amúgy épp azért gondoltam rá mert csak egy akksi kell hozzá és annyival is olcsóbban megúszom majd az akksi cserét.
Sokat nem kell bírnia. Ha 10 percig életben tartja a gépet, az már bőven elegendő.

Épp azért kérek segítséget mert nem ismerem a többi gyártót. Azt tudom, hogy az APC jó márka. A többit nem igazán ismerem.

Mondjuk az APC-ből egy kicsit kiábrándultam. Lehet hogy jó szünetmentest gyártanak, de hogy egy nyomorult szoftvert nem tudnak rendesen megírni...

(#16047) Helsing válasza Starchm (#16045) üzenetére


Helsing
aktív tag

Ez esetleg jobb lenne?
https://upsakku.hu/termekek/APC/Back_UPS_BX950UI_szunetmentes_tapegyseg/

Árban nincs nagy difi és ez védi a LAN-kábelt is.

Ugyanúgy egy akksis de 200W-ra 10 percet ír. A gépem meg nem fogyaszt annyit nyugalmi állapotban. Szóval egy 15 percet kinézek belőle.

(#16048) Cs1csó válasza Helsing (#16046) üzenetére


Cs1csó
félisten

APC-nél alsó- és középkategóriában ár/érték arányban van jobb pl.:
- olcsóbb: Kstar Micropower 1000VA LED 22k
- kb. azonos áron: Legrand Keor SP 1000VA 34k

(#16049) Starchm válasza Helsing (#16047) üzenetére


Starchm
őstag

Előzőre:
Lehet 9-es akksi van benne, abból indultam ki, h a kisebb verzióba 7.2-esvolt :D

Szoftver: 98-as smart ups-em van, a szoftver már fel se ismeri ezért inkább apcupsd-t használok ami linuxon meg windowson is el van. Elég alapul nézz ki, de elég sok mindent tud főleg linuxon.

Mostani:
Ez se rossz, ebből nekem régebbi fehér van az tuti ment a personalos szoftverrel.
Lan-t ez nem véd, rj-11 csati van rajta ha jól látom az meg max akkor véd ha dsl-es neted van.

(Nekem mondjuk ez szimpatikusabb mint a fentebbi fekvős)
Az a gráf gondolom egy fogyasztóra volt írva, ha télleg csak gépet kötsz rá akkor az nyugalomba ha nagyon úgy van szerintem félórát is kibír.

szerk: Mire megfogalmaztam addigra meg is jött csicso ajánlása :DD

[ Szerkesztve ]

(#16050) Helsing válasza Cs1csó (#16048) üzenetére


Helsing
aktív tag

Hát a Legrandot legalább ismerem a villanyszerelésből. :D
Nem rossz márka. És van rajta némító gomb, ami plusz pont.

(#16049) Starchm
Hát ha csak dsl-re jó, akkor valószínű, hogy a linkelt Legrand lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.