Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) BB9000 válasza Gyöször (#20998) üzenetére


BB9000
senior tag

Az SPS 1500 ONE -t a Salicru cég "követte el". A cég mostanában próbál Európában is ismertté válni.
A szünetmentes paraméterei a termékismertető alapján rendben lévőnek látszanak. Nem tudom, hogy a gyakorlat mennyire fogja igazolni ezt, de talán megérdemli a bizalmat.

(#21002) frpeter válasza Gyöször (#20998) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Az SPS nem rossz, elég kevés problémás darabunk van belőle. Az aksijától 2-3 év várható, célszerű azzal kalkulálni, gyárilag nem használnak valami erőset. A másik márkát nem ismerem.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#21003) Gyöször válasza frpeter (#21002) üzenetére


Gyöször
senior tag

A 2-3 év már a várakozásaim felső határa

Új példány nincs belőle?

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21004) jovás válasza Gyöször (#20998) üzenetére


jovás
aktív tag

Én 2 db ilyen SPS-t vettem 2018 év végén (24 000 Ft/db), 2021 nyarán kellett cserélni bennük akksikat (2x2 db), azon kívül semmi bajuk. :)

(#21005) MaCS_70 válasza jovás (#21004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam van egy 28 és két bő húsz éves APC . Hibátlanul funkcionálnak a mindenkori akkuikkal.

Mondhatni, nálam bevált ez a márka, pedig amúgy van okom utálni őket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21006) jovás válasza MaCS_70 (#21005) üzenetére


jovás
aktív tag

Hát ha ezek annyit kihúznak nálam, akkor annak nagyon fogok örülni. :)

(#21007) #68216320


#68216320
törölt tag

Ha már akku: Erről mi a véleményetek? [link]
Nem olcsó, de nincs kedvem 1-2 évente környezetszennyezni.

Remélem nem évek óta csak áll a raktárban, mert akkor nem vagyok előrébb.

(#21008) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
Lassan érik a csere. Így a kérdésem az lenne, hogy egy Cyberpower PFC 1300-as szünetmentesbe milyen akksik valók?

(#21009) Cs1csó válasza piero86 (#21008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, ha jól látom 2x7Ah 12V de tehetsz bele (mivel a méret azonos) 2x9Ah-ásat is: [link] (biztos ami biztos a boltban megkérdezheted pl. egy emailt írsz a rendelés előtt, hogy esetleg melyiket ajánlják a 7 vagy 9Ah-ások közül amúgy amit én látok a linket Datasafe 10 év long life vagy CSB

(#21010) piero86 válasza Cs1csó (#21009) üzenetére


piero86
aktív tag

Köszönöm!

(#21011) frpeter válasza Gyöször (#21003) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Nekünk sajnos perpillanat nincs, az utolsót pár hete vitték el, a nagykerbe pedig májusig nem lesz, szóval ha valahol találsz, érdemes megvenni.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#21012) #68216320 válasza #68216320 (#21007) üzenetére


#68216320
törölt tag

[link]
Erről nincs tapasztalat? Jövő héten vennék ilyen akkut, ha megéri az árát.

(#21013) Gyöször válasza frpeter (#21011) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ok köszi a választ. Még annyit, hogy az iec dugók mind össze vannak ezekben az upsekben drótozva rendesen? Ha csak egy iec-normál schuko átalakítót csinálok azzal nem teszek kárt az upsben? Egy konnektoronként kapcsolható elosztó van a gépek előtt, ha valami nem kell lekapcsoljuk.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21014) frpeter válasza Gyöször (#21013) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Nem teljesen értem mit szeretnél és mi a cél.
Ezen elvileg van Schuko és C13 aljzat is.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#21015) Gyöször válasza frpeter (#21014) üzenetére


Gyöször
senior tag

Amit belinkeltem valamelyik nap azon kb 6 db c13 van, hogy ha csak 1 kimenetből kérek össz teljesítményt akkor sincs semmi gond? Erre irányult a kérdés.
De még alszok rá egyet.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21016) frpeter válasza Gyöször (#21015) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ja, az nem gond, ezek 10A-esek, ami 2300W. Ez meg max 900W :)
Tehát igen, levehető 1 aljzatból a teljes teljesítmény bőven.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#21017) Gyöször válasza frpeter (#21016) üzenetére


Gyöször
senior tag

Olvasgatom itt, hogy 6ms az átkapcsolási idő némelyiknek oda van írva max 10ms, de nem tudtam ezt hová tenni, vajon mit szólna 10ms-hoz a tápom?
Jó tápot vettem ebből a szempontból:
[link]
Enyém a zöld.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21018) Cs1csó válasza Gyöször (#21017) üzenetére


Cs1csó
félisten

A táp bírni fogja, van benne elég kondi ahhoz hogy ennyit "áthidal"
Amúgy mindig érdemes biztosra menni: vásárold úgy hogy élni tudj a 14 napos elállási joggal, ha nem működik együtt a tapoddal.

(#21019) Gyöször válasza Cs1csó (#21018) üzenetére


Gyöször
senior tag

Persze erre figyelni fogok, hogy jól le legyen tesztelve az első héten.
Most sikerült kiszanálni az spst is, mert rájöttem, hogy a jól bevált helyre nem tudom betenni. Báh. Teljesen szellős a helye, csak ez egy 5 polcos valami, régi virágtartó vagy mi lehetett, ez van az az íróasztal mögött, erre pakolok adaptereket külső vinyó ups. Ha bent van akkor már szellős két oldalt teljesen, de nem tudok betenni csak olyan upst ami nem szélesebb mint 134 mm. Magasságra meg 330mm.
Most az FSP iFP 1500 jött be a kalapba, visszaolvastam a keresővel 10 évre, voltak vele a felhasználóknak furcsa leállások, de alapvetően ajánlottátok itt. Nem romlott annyit a Fortron részvénye a fórumban, hogy már nem ajánlható? Köszi.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21020) Cs1csó válasza Gyöször (#21019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is kb. Hasonló mint az sps. A mérete is kb. hiszen az akkuk mérete szabvány és ez előre deterninalja a UPS méretét.

Az Antec-et nem ismerem, nekem nem tűnik nagy eresztesnek.

A szellozesre érdemes odafigyelni.

(#21021) Gyöször válasza Cs1csó (#21020) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nemtom hogy vannak ezekben az akksik, de termék adatlapot elnézve vannak ilyen tömzsi 158 szélesek pld sps meg nem tom miket találtam, de a román keen 1500 is ilyen :-)
Meg van ez a kinézet ami 130mm széles de magasabb. Ilyen volt a román horus 1000resem, azt épp be tudtam tenni. Ha beslisszan utána táncolni is tud a helyén. Akkor lehet ez lesz de alszok még rá 1et.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21022) Cs1csó válasza Gyöször (#21021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezekben szabvány lezárt szivárgás mentes ólom savas akkumulátor van. 2db 12V-os 7 vagy 9Ah-as jellemzően.

(#21023) Gyöször válasza Cs1csó (#21022) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ja. Tudom, van itthon kb 20, le kéne már adni. Felment az akksi ára 250ről 260ra, de ez hír a helyi telepekre nem jut el :-)
Itt csak annyi volt, higy feladtam az sps terveimet mert nincs kedvem asztalt fűrészelni :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21024) Gyöször válasza Gyöször (#21023) üzenetére


Gyöször
senior tag

Leadtam tegnap. 194kg akksi jött össze. Nem problémáztak vele, hogy szünetmentes akksi is van benne, zöme persze nem az volt, hanem autó traktor de szép kis gyűjtemény volt szünetmentesből is.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21025) Rival


Rival
aktív tag

A Yuasa, Genesis és DataSafe akkuk gyanúsan hasonlóan néznek ki, és árban mindegyik kiemelkedik az Njoy, BB, RedDot, és hasonló kategóriájú akkuk közül. Van ezeknek közük egymáshoz (pl. hogy az OEM ugyanaz)?

Nem rég kezemben tartottam két 7Ah-s akkut, el kellett döntenem, melyiket hagyom a saját UPS-emben. Az egyik Yuasa, a másik DataSafe volt. Nem mértem meg, de a DataSafe már kézben tartva is durván nehezebb volt, mint a Yuasa. Persze a Yuasa meg nehezebb, mint mondjuk egy Njoy.

Amúgy nagy problémám, hogy karbantartok egy-két céges számtech parkot, de nincs egy olyan számtech nagyker, amelyik normális akkukat terítene, majd' minegyik csak a vackot tolja. Miért?

Ma is a zöld manótól voltam kénytelen Yuasa akkut venni, egy hozzám került UPS-be beledagadt Njoy helyére (úgy kellett kiszuszakolnom belőle, még az akku egyik sarka is ki volt nyílva). Tudtok esetleg olyan nagykert, ahol minőségi akkukat is adnak, és persze raktáron is szokott lenni cucc? A Dotcomp pl. 4 napra szerez be Yuasa akkut, és drágábban, mint az Alza (ez is érdekes téma, amikor a kisker olcsóbb, mint egy nagy).

Vagy legalább CSB, ami esetleg még nem annyira gagyi... vagy ajánljatok valamit, mert az eltelt sok év alatt nem látok semmi javulást akku témában. Próbálom kerülni az alja kategóriát, random helyekről szerzek be akkukat, hol, mi van éppen. Köszi!

(#21026) Cs1csó válasza Rival (#21025) üzenetére


Cs1csó
félisten

"nagyker" ? az Alza nem nagyker. UPS szakáruházat, szervízt keress (google a barátod)

(#21027) Rival válasza Cs1csó (#21026) üzenetére


Rival
aktív tag

Ez most mire válasz? Persze, hogy az Alza nem nagyker. Az UPS szakáruház sem nagyker. Én egy kis hal, de viszonteladó, szolgáltató lennék, nem tudom, mit nem értesz. Az ilyen "google a barátod" hozzászólásnak is mi értelme?

(#21028) frpeter válasza Rival (#21025) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Az elejére válaszolok, a többi miatt írtam pü-t.
A Genesis és a Datasafe ugyanaz, csak a gyár a high-rate vagy long-life akkujait Datasafe-nek nevezte el, hogy könnyebben be lehessen azonosítani (ide tartozik még a Powersafe is). A Yuasa is nagy eséllyel ugyanabban a gyárban készült, de még régebben a Yuasa volt nehezebb, ma már a Datasafe. A Yuasa durván túlárazott, és sajnos már nem a régi.
Prémium akkuk közül, amit itthon is lehet kapni: Datasafe, CSB. Sima verzióból Genesis. Elég jó feltörekvő: 7Stars. Illetve a BB-ből attól függ melyik széria, jellemzően nem rosszak, de gyárt másodvonalbeli akkukat is, jellemzően itthon ezeket árulják csak már az ára miatt.
A Reddot árban elég jó, ahhoz képest, de azért nem azt kell elvárni mint a fent felsoroltaktól. Ha valaki így veszi, akkor ez sem annyira rossz mint hírlik.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#21029) Cs1csó válasza Rival (#21027) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Lehet rosszul értettem, úgy gondoltam magamszemelykent vásárolnal.

(#21030) Rival


Rival
aktív tag

Egy jó szemléltetése annak, miért valók szemétre az APC-k egy jó ideje:
https://www.youtube.com/watch?v=dIEM2bG8mOQ
Saját tapasztalat is az, hogy konzumer kategóriában hullanak, mint a legyek. Az utóbbi pár évben szinte az összes cserélt UPS álló, és fekvő Schuko aljzatos Back UPS volt. Én inkább felújítanék egy régi (bézs) Back/Smart UPS-t, minthogy vegyek egy új APC vackot. Talán még a korai, szürke fekvők, ha már Schuko. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#21031) cinemazealot válasza Rival (#21030) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nagyon nem szerencsés egy félresikerült széria miatt egy komplett gyártót (annak teljes termékpalettájával) szemétre kívánni. :U Ahogy Te is írtad, a régi (bézs), korai, szürke fekvő stb. modellekkel nem volt gond. Így viszont érdemesebb pontosabban fogalmazni, mert ez így az érdeklődők számára félrevezető.

Pont az APC-re lehet igaz az, hogy ha egy mai modell túl drága (vagy épp megbízhatatlan), attól még a használt piacon simán lehet (sőt érdemes) nézelődni a régebbi modellek után, még akkor is, ha adott esetben kishibásak, de javíthatók.

Mondjuk a videóban látható alumínium (?) trafó tekercselés szimplán döbbenetes. :Y Szeretném hinni, hogy nem az APC gyártotta/rendelte meg így, hanem a trafó beszállítója próbált sumákolni. Így viszont rohadt egyszerű a képlet: olcsó(nak tűnő) új APC modellt nem szabad vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#21032) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Kellene egy boltba egy szünetmentes. Fontos a megbízhatóság.
Egy i5-10400f proci, nv 7100gt vga, 16 gb ram és egy NVME van a gépben egy 550wattos bronz Zalman táp mellett. Mellette még egy 22 collos monitor, egy switch, egy router és egy blokk nyomtató menne még róla. A pénztárgép ha jól tudom már eleve akkus, de lehet hogy még az is rá lesz kötve. Normál konnektoros kimenete jó lenne ha lenne neki. Mit ajánlottok?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21033) PROTRON válasza 7Heads Drago (#21032) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,
Még fontos info hogy csak pár percre kell az áthidalás, vagy órákra?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21034) 7Heads Drago válasza PROTRON (#21033) üzenetére


7Heads Drago
veterán

5-10 perces áthidalás szerintem bőven elég.
(a szomszédban elég nagy gépek üzemelnek biztos hogy sok a kilengés a hálózatban)
Ennyi idő alatt ki tudnak mindent kapcsolni.
Én úgy gondoltam hogy legalább egy 7-800 wattos kellene. Szinuszos.
De csak laikus vok.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21035) PROTRON válasza 7Heads Drago (#21034) üzenetére


PROTRON
addikt

Az ilyen kisteljesítményű szinuszosookal az szokott lenni hogy aksibol is kisebbet raknak belejuk. Így a 10 percből lesz 3, ami még pont nem eleg wcrol visszaerni.
De persze arkstegoriaja valogatja. Hadonlo pc nalunk cegnel kb 120wal terhel amikor epp felporog 1-1 pillanatra a cpu, de abban nincs vga, hanem igpvel szerelt cpu. A tapegysegre mindig az elmeleti maxot irjak, szoval nem 550et ker minden idopillanatban.
De jo hogy beirtad, ez inkabb azert lenyeges mert az itteni kollegaknak nincs idejuk minden tapegyseget minden upsel kiprobalni, igy lehet olyan kombo amik nem szeretik egymast az olcsok kozul. Erre azert keress ra majd guglin.
En megfontolnam hogy a proci+vga kombot kicserelni egy uj 10400ra, tehat nem F verzio, hanem amiben van iGPU. Amit kivettetek eladni hasznaltpiacon es akkor kb ugyanott vagytok, csak kisebb fogyasztassal ami UPS szempontjabol jobb, mert igp-s cpu összességében kicsivrl kevesebbet fogyaszt mint kulon cpu+vga. Persze egy igps cpu szigoruan veve tobbet ker mint egy sima F -es.
Villanyszamla szempontjabol semmi kulonbseg.

Szal a terhelesed jelenleg kb 120+50(vga)+50(monitor)+25+25=275-330W közötti a max terhelesed minden kiegeszitovel.
Ebbol a wattbol voltampert kell szamolni.
Ezt 0,6al osztva = 500VA korul, erre kell meg tehcnologiai tartalekot legalabb 20-30%ot hagyni, szal jol tippeltel, az mar elegendo.

Aksi miatt olyat kene szerezni, amiben 2 db van, jobb lenne 9Ah, de sokszor csak 7est kapni. Viszont legtobb esetben ki lehet cserelni a 7est 9re, csak van amikor szoftveresen nem koveti.le a valtozast es ugyanakkor lekapcsol.

Legolcsobban egy Eaton 5A 850i VAes egysegbol mar meguszhato a dolog. Ezen vannak aljzatok es van benne usb kommunikacio, lehet letudja allitani a pcdet aksi lemeruleskor.

De ez meg nem tiszta szinuszos, hanen kvazi szinuszos, ezzel meg meg tud birkozni elvileg a tapegyseged a PCben. Atkapcsolasi idovel van, nem 0 az atkapcsolas, par miliszekundum. Van benne AVR ami a oornyekbelo zavarok egy reszet megszuri, kimelve a pct.
Aztan innen hatar a csollagos eg.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21036) 7Heads Drago válasza PROTRON (#21035) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A router meg egyebek nem problémáznak majd a szinusz jellel?
Én inkább olyan 1000-1400 VA körül nézelődtem. Meg itt nem gond a zsé, szóval 60-70-80 k-ig jöhet. Mik azok amik beváltak?
A vga-t direkt így kérték tőlem, szóval nem lesz csere.
Én csak az APC ismerem mint nagy márka. De lehet hogy van más is amit megnézhetek, ha van benne értelmes védelem.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21037) Cs1csó válasza Rival (#21030) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K az Easy és a bac-ups családok ár/érték arányban rosszak. (Drágán gyenge minőség) a pro és a Smart szériák jók de azok meg kiemelkedően drágák.

(#21038) Bacusuz válasza Cs1csó (#21037) üzenetére


Bacusuz
őstag

az enyémre az van írva Back-UPS PRO 550
ez az említettek közül melyik széria?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#21039) Cs1csó válasza Bacusuz (#21038) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Pro" tehát a jobb szériák közé tartozik,üzleti, professzionális felhasználásra.

(#21040) berek21


berek21
senior tag

Sziasztok. Talán nem is ide tartozik a kérdésem, de nem igen találtam topikot hozzá.
Van egy 24v-220v módosított szinuszos átalakítóm, amit egy kamionban használok. Egy felafata van, hogy etessen egy notbookot. 600 wattos, tehát nem probléma a működtetése. 3,5-ös jack csatlakozóval, az autó médiarendszerére vezetem ki róla a hangot. Itt jön a gond, mert nagyon komoly háttér(fehér?) zaj hallatszik a hangszórókból.
Van olyan eszköz, amivel ez szűrhető, vagy inkább egy tiszta színuszos inverter lehet a megoldás?

LG Velvet eladó!

(#21041) MaCS_70 válasza cinemazealot (#21031) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én régi APC UPS-eim erre az élő példák.

Ezek még a fekvő, törtfehér színűek (Back, BackPro és Smart). 1995 és 2000 között vettem őket használatba, és azóta teszik a dolgukat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21042) PROTRON válasza 7Heads Drago (#21036) üzenetére


PROTRON
addikt

A router-switch-monitort nem érdekli hogy tökéletes tiszta színuszon érkezik az amper, vagy 95%-os lépcsőzetes közelítésű "kvázi" színuszosan.
A PC tápegységek között van 1-2 ami allergiás erre, mármint van olyan párosítás ami esetén hisztizik, másik márka esetén nem ugyanolyan egyéb paraméterek mentén.

A teljesítmény terén benne van az is hogy jobb szeretik a ups-ek ha a minimum terhelés a maximálisnak legalább a 10%-át eléri. Ha megnöveled a max értéket bizonyos határon túlra, lehet gondot okozol magadnak.
Egyedül az aksi miatt érdemes nagyobb VA-est venni, mert azokba bizonyos lépcsőnként de nagyobb aksit pakolnak. Pl 700 VA alatt mindenhova 7Ah-est, 850-1400 között mondjuk 9-est, 1400 felett növelik a 9-esek mennyiségét a megfelelő soros vagy párhuzamos kapcsolások során,

Azt megértem hogy csökkenteni akarod magadnak a problémát, hogy ne jöjjenek vissza hozzád, ezért hajlasz a minőségibb darabok felé.
1-1,5 éve még teljesen jó árkategória volt az általad megjelölt, de ugye durva mozgások történtek, szal most nem tudom.

#21037 Cs1csó
Ha a fenti kollega lejjebb ad a márkahűségből, akkor ki tudod segíteni?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21043) MaCS_70 válasza PROTRON (#21042) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van egy Chieftec GPS tápegységem, amelyik kizárólag a szinuszos SmartUPS-szel hajlandó működni. A BackUPS-ek kvázi szinuszos tépfeszültségéről tudomást sem vesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21044) Gyöször válasza berek21 (#21040) üzenetére


Gyöször
senior tag

Inverteres táplálás nélkül is búgatja a kamion hangrendszerét a noti? Ha nem akkor az ac dolgot ki kéne hagyni a dologból és valami dc-dc megoldást találni.
[link] hirtelen ezt találtam, de ennél biztos van minőségibb.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21045) Gyöször válasza berek21 (#21040) üzenetére


Gyöször
senior tag

Vagy blútúszon lődd át a zenekart.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21046) berek21 válasza Gyöször (#21045) üzenetére


berek21
senior tag

Próbáltam azt is, de majd 1 másodperces késése van a hangnak a képhez viszonyítva.

LG Velvet eladó!

(#21047) Gyöször válasza berek21 (#21046) üzenetére


Gyöször
senior tag

Elméletileg a vlc playerben tudod csúsztatni a hangot a képhez képest előre is meg hátra is. Talán a J vagy K vagy G vagy F gombokkal alapértelmezettben.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#21048) cinemazealot válasza berek21 (#21046) üzenetére


cinemazealot
addikt

Gyöször kolléga #21044-es kérdése még nem válaszoltál, pedig fontos volna. :K Táp nélkül is fehér zajos a hang? Mert ha ott már nem, akkor a táp lehet a bibi.

(#21049) berek21 válasza cinemazealot (#21048) üzenetére


berek21
senior tag

Inverter nélkül nem zajos. Az autó sem lehet ok, mert ha nem jár a motor, akkor is van zaj, inverteres táplálással. Vagyis az a forrás.

LG Velvet eladó!

(#21050) cinemazealot válasza berek21 (#21049) üzenetére


cinemazealot
addikt

Akkor vagy az inverterrel vagy a noti tápjával lesz a baj. Esetleg próbát tehetsz egy minőségibb DAC-kal, vagy egy kompatibilis laptop táppal, de ez lutri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.