Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) DragonZ válasza ThodEE (#5886) üzenetére


DragonZ
csendes tag

Köszönöm az infókat. :R

(#5902) Cobra. válasza janes1976 (#5899) üzenetére


Cobra.
őstag

A Seasonic S12-ről nehezen tudom elképzelni, hogy ne menne együtt szünetmentesekkel (bár bármi előfordulhat). Én inkább arra tippelek, hogy elfáradt a szünetmentesed. Ha van esetleg egy 100W-os vagy nagyobb teljesítményű normál izzód (vagy halogén, az is jó), akkor azzal le lehetne tesztelni a szünetmentest.

(#5903) janes1976 válasza Cobra. (#5902) üzenetére


janes1976
őstag

A történet szempontjából mindegy mi történt, a lényeg az, hogy nem megy, vennem kell újat. Mno kollega priviben ajánlatot tett, gyűjtök egy kis zsét és megveszem tőle azt, amit ajánlott. Nyilván mivel most cseréltem teljes gépet, alaposan kiköltekeztem, úgyhogy most azonnal nem áll módomban kb. 30 rugót azonnal kicsengetni. :D

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#5904) tragiQss válasza tragiQss (#5884) üzenetére


tragiQss
tag

Eddig tartott az öröm. Ma ugyanolyan hülye a gépem a "védővel" együtt, mint nélküle.
Szóval nem nyert. Marad a szerviz. :(

(#5905) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok, megfelelő témát nem találtam de talán itt is tudtok rá válaszolni.
Nézegettem túlfeszültségvédőket, például ez jónak tűnik: [link]
Ezeknek van értelme? Van valakinek tapasztalata ezekkel? Mert a szobámban van pár dolog ami értékesebb és jó lenne védeni.

(#5906) Cobra. válasza raziel01 (#5905) üzenetére


Cobra.
őstag

Villámcsapás vagy más erős túlfeszültség ellen véd, viszont erős ingadozás ellen nem, és azt se szereti a legtöbb tápegység. Persze tv-nek, hűtőnek jó (hűtőhöz van 1 csatlakozós konnektorba dugható)

(#5907) tragiQss válasza Cobra. (#5906) üzenetére


tragiQss
tag

Azt meg tudod mondani, hogy a leírásában szereplő (remélem, jól emlékszem) 30dB-es érték mit is jelent?
Milyen zajra értendő?
Konnektorból nem nagyon jön hang, vagy ha igen, az rég rossz :D

(#5908) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok az adatlapomon szereplő gépet rábizhatom erre???
Vagy esetleg van más jobb alternativa???
Válaszokat előre is köszönöm....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5909) Cobra. válasza zolee5016 (#5908) üzenetére


Cobra.
őstag

El fogja bírni, viszont azt ne felejtsd el, hogy ebben van ventillátor, ami lehet, hogy már alap állapotban is forog.

tragiQss: nem vagyok elektromérnök, szóval nem tudom pontosan elmagyarázni, de a hálózati feszültségnek is van frekvenciája (50Hz ugye), és abban ami zavar van, azt is dB-el jelölik.

[ Szerkesztve ]

(#5910) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Most kötötték be az inviteltől a digitális kábelnetet,tévét, telefont. Ezzel kapcsolatban van egy gondom. szünetmentest használunk mert erre gyakori az áram ingadozás. A szünetmentes persze csak akkor van bekapcsolva ha megy a gép. Ha nem abba van dugva a kábelmodem akkor áramszünetkor a net is ugrik, ha viszont abba van és kikapcsoljuk akkor telefon nincs. A szünetmentes egy kapcsolós elosztóba van dugva amit szintén leszoktunk kapcsolni.

Most azt nem tudom h ha kikapcsolom a szünetmentest,de az elosztót nem akkor az áram alatt marad e (gondolom igen) és akkor a szünetmentes aksijából kap e áramot vagy a hálózatból? Gondolom az nem tenne jót neki ha az aksi lenne egész nap használva.

Egy EATON szünetmentesről van szó.

Előre is köszönön a válaszokat!

Üdv: Gábor

Üdv: Gábor

(#5911) Cobra. válasza menyoronc (#5910) üzenetére


Cobra.
őstag

A szünetmentesnek nem tesz jót a sok ki-be kapcsolgatás. Hagyd bekapcsolva, és akkor tudod védeni vele a modemet is.

(#5912) menyoronc válasza Cobra. (#5911) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Na ezt jó tudni, köszi :R
És ha bekapcsolva hagyom akkor nem töltődik folyamatosan? Vagy ebben is van vmilyen védelem ez ellen mint a mobil töltőkben?

Üdv: Gábor

(#5913) SchumiBácsi válasza menyoronc (#5912) üzenetére

A bekapcsolt UPS amint feltöltötte az akkumulátorát, lebegőtöltésre vált át. Az akkuk, alkalmasak a lebegőtöltésre. Mobiltelónál nem tudom hogy tölt egyébként, de úgy tudom hogy az új akkukba van beépítve egy vezérlőáramkör ami megakadályozza a túltöltést, meg a túlságos lemerítést is.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5914) SchumiBácsi válasza tragiQss (#5873) üzenetére

Ha jól emlékszem itt volt valahol, bár kerestem és nem találtam meg.

Ha nem vagy biztos a földelés helyes működésében sztem hívass ki egy szakit.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5915) menyoronc válasza SchumiBácsi (#5913) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Hello!

Köszi a felvilágosítást. Akkor ezentúl nem kapcsolom ki csak ha több napra elutazom.

És amúgy ilyenkor nem fogyaszt semmit sem a gép sem a szünetmentes?

Üdv: Gábor

(#5916) SchumiBácsi válasza menyoronc (#5915) üzenetére

Gép nem, UPS a saját magáét fogyassza, ez néhány watt. Amitől nem fogsz tönkremenni :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5917) menyoronc válasza SchumiBácsi (#5916) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Akkor megnyugodtam:-) kb 2 éve mindig kikapcsoltam használat után...árthattam neki ezzel?

Üdv: Gábor

(#5918) SchumiBácsi válasza menyoronc (#5917) üzenetére

Nem.

Az UPS kikapcsolt állapotban is tölti az akkut. Kikapcsolt állapotban annyi a különbség, hogy nincs áram alatt a szünetmentes oldal. A szűrt oldal olyankor is használható. Sztem max a bekapcsológombot, és a relét koptattad némileg.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5919) menyoronc válasza SchumiBácsi (#5918) üzenetére


menyoronc
aktív tag

ok, köszi!
Amúgy a kábel modem és a wifi router mennyit fogyaszthat ha úgy marad bekapcsolva egész napra?

Üdv: Gábor

(#5920) Cobra. válasza menyoronc (#5919) üzenetére


Cobra.
őstag

20-30W, a szünetmentes meg 10W körül.

(#5921) menyoronc válasza Cobra. (#5920) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Hm, az azért már mem kevés egész nap:-(

Üdv: Gábor

(#5922) Cobra. válasza menyoronc (#5921) üzenetére


Cobra.
őstag

Havi kb 1500Ft.

(#5923) menyoronc válasza Cobra. (#5922) üzenetére


menyoronc
aktív tag

áh, annyi nincs...hétvégén amúgy is megy egész nap, persze este nem, hétköznap meg kb du 5-éjfélig..úgy hogy kb én havi 500ft-ra saccolom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#5924) GABI131 válasza sirály12 (#553) üzenetére


GABI131
csendes tag

szia nekem 2000VA van ha érdekel esetleg a blazer2000 akkor viheted budapesten a 17 ben van
sima számcsogépet teljesen feltöltve 45-50 perc
nincs kinyirva

itt is megtalálod a hirdetést fenn

(#5925) HUfantom


HUfantom
őstag

Felajánlottak megvételre:: Trust PW-4130M

Kérdésem, hogy kvázi szinuszos-e ? mert nem láttam róla ilyen infót sehol.
Mennyit érhet használtan jó aksikkal ?
Vajon jobb választás-e egy APC smart 1500nál ?

Előre is köszi a segítséget

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5926) Cobra. válasza HUfantom (#5925) üzenetére


Cobra.
őstag

Kétlem, hogy valódi színuszos lenne, akkor kiemelve ott lenne a gyártó weboldalán. Az APC-nél szerintem minimum 30%-kal gyengébb, de én személy szerint eleve nem vennék semmit Trust felirattal. Használt árban én azt mondanám, hogy az akkuk értéke+ max 2e Ft. De mint említettem, én nem adnék érte pénzt.

(#5927) HUfantom válasza Cobra. (#5926) üzenetére


HUfantom
őstag

Én személy szerint az APC-t venném meg, de a franc tudja mit tud a Trust. Van pár jó terméke de sajnos nagyon sok a szemét amit elad és ez rosszat tesz a márkának.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5928) GABI131 válasza HUfantom (#5927) üzenetére


GABI131
csendes tag

Én maradok a blazer2000 nél 2000va óra és az Apc se tudja leadni az 1080w teljesítményt
apc1500i 980w teljesítménnyel bír max.

(#5929) mno válasza HUfantom (#5927) üzenetére


mno
tag

Ez a Trust eléggé - bocsánat a kifejezésért de - vicckategória! Én érdemi információt ennyit találtam róla 1300VA/600W, 9,6KG, akku hogy milyen van benne nincs ott de súlya árulkodó, szinte semmi, kizárt 2x9AHnál nagyobb, már az is 6kg, marad kevesebb mint 4kg a "komoly" elektronikának, az hogy valódi szinuszos fel se merüljön, ennyiből lehetetlen megcsinálni, oszcilloszkóppal megnézném kimenetet!!! Na de amitől a nevetőgörcs kerülget az a 70perc áthidalás full terhelésen amit írnak, elmennek a francba ilyen marhaságokkal :W Jó azt nem hiszem a gyártó adata is ennyi de a linkelt oldalon ennyit írnak, nevetséges. Nagyon nagy ívben el kell felejteni az ilyet, ha csak nem ajándékba kapod. Vagy irodába megfelel, első akkuhiba után szigorúan leselejtezni egészet! SUA1500assal meg összehasonlítani vétség, abban a két akku nehezebb külön, és a szünetmentes nehezebb akku nélkül mint ez!!! Lehet egyik 1300 másik 1500VA de a különbség egy szakadék!

Joe

(#5930) HUfantom válasza mno (#5929) üzenetére


HUfantom
őstag

Köszi a választ, kb én is ezen voltam, de hát hátha tévedek.

Cégnél egyik kollégám mikor hallotta, hogy UPS-t akarok venni, mindjárt jött, hogy neki van egy nem-e veszem meg. Neki szerinte megbízható ember mondta, hogy milyen jó a Trust, hát az adatok alapján látszott, hogy jól átbaszták. De hát hátha én vagyok az elvakult APC-s és van normális manage-lhető UPS 100.000 alatt....

Ha van is ez nem az :)
Már jön felém a SUA1500i -m :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5931) SchumiBácsi válasza mno (#5929) üzenetére

Helyesbítek: katasztrofális vicckategória.

Az MGE se egy "was is das" ami nekem van, de 1000VA/600W a tudása, nem pedig 1300/600.
Az MGE súlya 9.2kiló, akku = 2×12V/9Ah.
1ébként a Trustban 2×12V/7Ah akku van... teljes súlya gondolom 14kiló.

A túlfeszültségvédelem osztályozása vagy mi, az is érdekes... csupán 150Joule.
MGE enyém 525Joule, APC Smart SMT 1000I 420Joule (nem tudom fejből de kb ennyi).
Trust adatai a felhasználói kézikönyvöl valók.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5932) plömplöm


plömplöm
őstag

sziasz

sikerült-e már valakinek megvalósítania azt, avagy megvalósítható-e egyáltalán az, hogy egy sua750i vagy sua1000i szmentestáppal usb-vel összekötött pc elmenjen aludni, ha elmegy a betáp, és felébredjen, ha visszajön. Azaz ne reboot-oljon a szünetmentes, és ne ettől ébredjen fel a pc (bios -> power on after power fail). Odáig eljutottam, hogy ha bepipálom az eszközkezelőben, hogy a ups battery (vagymi) felébreszthesse az eszközt, de akkor is felébreszti, ha még nem jött vissza a betáp :U . Aztán megint elalszik a pc, aztán megint felébred, és így tovább.

kösz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5933) r-chee


r-chee
őstag

Adott egy szinuszos APC Smart-UPS 750i (SUA750I). Ha fürdőszobában hajszárító üzemel, nekiáll búgni, s a UPS által mért feszültség beáll arra az időre kb. csont 229V-ra. Különösebben nem zavaró ez a pár perces dolog, csak érdekelne, hogy netán azért búg ekkor a UPS, mert földeletlen eszköz (a hajszárítók azok - II. érintésvédelmi osztály) van jelen a hálózat egy másik pontján?
Mikrohullámú sütő (400-900W), porszívó (2500W) esetén nem tapasztaltam semmit, szal biztos nem teljesítménybeli okok miatt búg.

üdv.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#5934) canniball válasza r-chee (#5933) üzenetére


canniball
nagyúr

Az enyém (SUA1500) is búg ha megy a hajszárító, úgy rémlik valami földelési probléma az oka de pontosan meg nem mondom mi. Ennél sokkal idegesítőbb hogy ilyenkor sajna az erősítő is búg.
Ja, érdekes módon csak akkor van gond ha a hajszárító egyes fokozaton megy, amikor kettesen "full gázon" akkor nincs probléma. :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5935) r-chee válasza canniball (#5934) üzenetére


r-chee
őstag

Földelés meg van oldva a házban, szal annak hiánya nem okozhatja. Olvastam földhurokról stb, de az számomra ingoványos talaj :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#5936) canniball válasza r-chee (#5935) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáltam rákeresni arra a postra amiben erről volt szó de úgy tűnik nem ebben a topikban volt. Majd jön egy szaki és elmondja mi a pálya...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5937) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Úgy néz ki meghalt a csodálatos Powercom szünetmentesem, legalábbis 1 másodperc áramszünetet nem tud áthidalni egy router-el megterhelve, kimértem és az akksi 13V-ot ad alapjáraton, szóval a gond nem ott van. Persze most vannak fél óránként pillanatnyi áramszünetek, amit a gép kibír, de a router újraindul... hurrá! Szóval kéne nekem valami olcsó és megbízható darab, FSP 600VA-ra gondoltam, nano, vagy szokásos kivitelben. Vehetem?

1 perc áthidalása bőven elég, főleg az ilyen 1-2 másodperces, vagy annál is kisebb ingadozások kiszűrésére akarom használni, ami lesz alatta: i5 2500k, 8gb ram, hd6870, 1hdd, 22" LG monitor, 1 router, 1 modem, kb 280W lehet maximum terhelve az egész, beleolvastam a topicba EATON NV600-at mondjátok ilyen célra, inkább ez legyen, mint az FSP?

[ Szerkesztve ]

(#5938) diegho válasza diegho (#5937) üzenetére


diegho
nagyúr

Fontos lenne, hogy rendes konnektor csatlakozója legyen, a szünetmentesbe szeretnék bekötni egy elosztót és abba menne a többi cucc.

(#5939) canniball válasza diegho (#5938) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5940) diegho válasza canniball (#5939) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi. Nos akkor EATON 600-as és egy ilyen elosztó ami kell nekem? (mondjuk ilyen elosztót csinálok magamnak, azt hittem valami más csatlakozó van ezen és azért macerás)

(#5941) canniball válasza diegho (#5940) üzenetére


canniball
nagyúr

A UPS-t nem tudom, a kábeleket csak azért linkeltem hogy tudd emiatt nem kell szűkíteni a kört.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5942) Cobra. válasza diegho (#5940) üzenetére


Cobra.
őstag

Pillanatnyi kimaradásokra jobb az Eaton NV, viszont a 800-assal jobban járnál, a 600-as eléggé le lesz terhelve, ha erős terhelésen megy a géped.

(#5943) diegho válasza Cobra. (#5942) üzenetére


diegho
nagyúr

Nagyon necces lenne a 600-as? A monitorom 45W-ot kér, a gép kb 200W környékét, szóval az összes cucc 300 alatt marad szerintem.

Azt hozzáteszem, hogy a gép nincs tuningolva, sőt alulfeszelve van a proci, ha egyszer húzni is fogom, alapfeszen fogom húzni 4ghz-re max.

[ Szerkesztve ]

(#5944) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy létezik-e olyan szünetmentes tápegység, ami akár 20 percig képes üzemben tartani egy 1300 Wattos lézergravírozó gépet. Lézer teljesítménye: 40 Watt, a teljes gép fogyasztása 1000 Watt, egyéb kiegészítők fogyasztása kb. 300 Watt.
Mennyibe kerül egy ilyen eszköz, mit ajánlotok?

Érdeklődnék továbbá hagyományos, számítógép + monitor kombót fél órán át kiszolgálni képes megbízható, jó ár/érték arányú szünetmentes tápegységek felől is. Mely márkát/típust érdemes megvenni hosszabb távra (3-5 év)?

Előre is köszönöm!
katsi

[ Szerkesztve ]

(#5945) HUfantom válasza katsi (#5944) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

bár én csak betérő vendég vagyok ide azért a hagyományos számítógép + monitort kicsit jobban specifikálni kéne. Régi netezgetős konfigod van vagy közelebb vagy az én 2 monitor + 4 VGA + I7 gépemhez, mert elég nagy a fogyasztásbeli különbség. De papíron mindkettő asztali gép.
SZVSZ: Nekem régen volt egy APC smart 1000-es ez kb 670W-ot tud kiköpni magából. Mikor a villámkár érte a házat a biztosító nagy nehezen köhögött érte 100.000-et, mert kiment a "managelős része". / 15ért vettem és 180-ra értékelte a szaki /.
A mostani nagy géphez van egy 1500asom. Kicsit modernebb, USB-ről szól a gépnek ha kevés az aksi és álljon le. KB 35% on van terhelve netezgetés vagy filmnézés közben.

GABI131 komától szerintem kaptál már PM-et, biztos ajánl neked is UPS-t mindkettőhöz...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5946) Cobra. válasza diegho (#5943) üzenetére


Cobra.
őstag

diegho: ha nem tervezel fesz emelést, akkor elég lesz.
katsi: ez már ipari kategória bőven 6 számjegyű árcédulával. Esetleg ami megoldás lenne, egy SUA1500 + egy generátor. Vagy esetleg a SUA helyett egy kondenzátor, ha találsz valakit, aki megoldja az összekötést és a generátor automata beindítását. Bár azért a SUA1500 is kérdéses, hogy elbírja-e, bár ha nem egyetlen csatlakozóról megy az 1300W, akkor a kiegészítőknek kell egy plusz 600-as szünetmentes, úgy már elég lesz.
Ha meg nem probléma, hogy leáll menet közben a gép, akkor mindenképpen a generátor a legolcsóbb megoldás.

(#5947) diegho válasza Cobra. (#5946) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem lesz feszemelés az biztos, sőt jövőre szerintem jön egy Ivy és egy kicsit kevesebbet fogyasztó VGA.

(#5948) mno válasza katsi (#5944) üzenetére


mno
tag

szia!

Egy SUA2200I, teljesítményben elbírja 1300Watton 14,6percet tud.

Ha kell a hosszabb áthidalási idő, akkor ennek külső akkus változata, SUA2200XLI, és erre külső akkupakkokat lehet kötni, ennek típusa SUA48XLBP. Már egy ilyen bővítő akkupakk rákötése esetén már 78 percet tud grafikon szerint 1300Watton! De rá lehet csatlakoztatni többet is.

üdv: mno

[ Szerkesztve ]

Joe

(#5949) Csabapa


Csabapa
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, természetes-e, hogy egy szünetmentes táp új, feltöltött akkuval 2 perc 50 másodperc után kikapcsolja az UPS kimenetet? Ha a gombbal visszakapcsolom megint megy ugyanennyit, de megint kikapcsol.
Mi lehet az oka?
Használtan vettem, típusa Opti VS 575c, 345 W-os, kellett bele egy új akku.
Tölt, átkapcsol, elvileg mindent megcsinál, de miért kapcsol ki? A hozzá való program szerint a második kikapcsolás után még mindig 72%-on van az akku töltöttsége.

Honor 8 32/4Gb

(#5950) Cobra. válasza Csabapa (#5949) üzenetére


Cobra.
őstag

Van szoftveres menedzselhetősége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.