Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Findzs válasza canniball (#4300) üzenetére


Findzs
addikt

köszi

arra gondolok, hogy mennyit megy feleslegesen és lehet megérné váltani valamilyen takarékosabb szünetmentesre

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4302) canniball válasza Findzs (#4301) üzenetére


canniball
nagyúr

No de akkor két kérdésről van szó.
Az egyik hogy (rövid időre) megéri-e kihúzni. Itt azért vannak kételyeim, mert ilyenkor ugye merül az akksi és visszadugva azzal kezd hogy tölt ergo lehet hogy ezzel pont vesztesz. Ki kéne számolni/meg kéne mérni...
A másik hogy érdemes-e cserélni. Itt neked kell tudni mik a lehetőségeid: milyen állapotban van a jelenlegi, mennyiért tudod azt eladni, mennyibe kerülne az új, mennyi idő alatt hozná vissza a különbséget stb. Persze ha szigorúan zöld szemmel nézzük, akkor igen, érdemes váltani. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4303) Findzs válasza canniball (#4302) üzenetére


Findzs
addikt

na ezen gondolkodom én is, hogy mennyi idő múlva térülne az meg nekem mert nem olcsók ezek a zöld ups -ek
a réginek meg ha baja van akkor 90% -ban az aksija gyengélkedik és egy új aksi bele 3000 Ft körül van és ujabb 5 évre megvan oldva

köszi a segítséget
na majd még ezt át kell gondolnom :B

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4304) RobberBaron válasza RobberBaron (#4293) üzenetére


RobberBaron
tag

Megválaszolom saját magamat: ;)
A két cucc nem működik együtt, a szünetmentes azonnal lekapcsol az önteszt megkezdésekor.
Tud valaki ajánlani olyan szünetmentest, ami az FSP Aurum aktív pfc-s, 500 w-os táppal együtt működik, és anyagilag nem olyan nagy érvágás? 5-10 perc tartásidő elég lenne.
A konfigom az adataim között + egy LCD monitor is van.
Nagyon nem vagyok képben a témával, nem tudom, hol kezdjem.

[ Szerkesztve ]

(#4305) Shkiz0 válasza RobberBaron (#4304) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link] :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4306) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Sikerült szereznem egy APC Smart-ups 600LX típusú szünetmentest. Nem mai darab (1990), 2 aksi kell bele amit még nem vettem meg. (még utánanézek pontosan mi kell bele, de nagy valószínűséggel 2x12v/7,2A) Belsejét átnézettem ép minden alkatrész és rossz aksikkal egy lámpát elbírt egész sokáig, gépre nem kötöttem még rá.

Az lenne a kérdésem hogy elbírná-e a jelenlegi konfigomat (kimérve monitorral együtt max 350-400w-ot eszik, idle 200w körül)?
Soros port van rajta, szerencsére a lapomon is van. Szoftverem nincs hozzá. Win7 alatt hogyan kell ezt telepíteni?

Az előző Powercom 600-as csak 200w körülit bírt ki (habár az nem színuszos volt), azaz maxon használva a gépet teljesen kikapcsolt. Nem tudom pontosan hogy hogyan kell ezt számolni de biztos vagyok benne hogy a ráírt érték legalább felét illene tudnia akár csak egy percre is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4307) ludsimon válasza MasterDeeJay (#4306) üzenetére


ludsimon
veterán

Idle 200W? :Y
Ez 100%? :F
Akkor gondolom a gép se mai darab.
Csak azért mert idle-ben általában 80-180W között szokott lenni.

undefined

(#4308) MasterDeeJay válasza ludsimon (#4307) üzenetére

Nem mondanám réginek, csak nem takarékos rendszernek van építve.
c&q nélkül 150w, egyedileg beállított c&q-val 100w körül + van még egy 22" crt, modem, router ami rátesz 100w-ot.
A max amit felvett a gép+monitor az 400w (ezt 4ghz-en prime95 és 3d mark mellet + everest vincsi teszt)
Phenom955BE, 8gb ram, 4 vincsivel, wifi, hang, tv-tunner, 7 venti (szabályozva persze), vmoddolt 4850 (idle csökkentve).... szerintem teljesen reális a fogyasztása.
Conrad féle voltkraft energy check 3000-el mérve ami szerintem ha nem is pontos de közeli értéket tud.

A másik véglet a jelenleg 25-30w között fogyasztó teljesen passzív és 100% ig mozgó alaktrész nélküli alulfeszelt P3-as. (vincsi helyett ATA-SD(micro) kártya átalakítóval) De ehez meg a négyszögjeles szünetmentes nem ér semmit ha a hozzá kötött modem tápegysége nem működik csak szinuszosan.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4309) ludsimon válasza MasterDeeJay (#4308) üzenetére


ludsimon
veterán

P3-ashoz gratula! :C
Kevesebbet fogyaszt mint egy villanykörte. :Y :R

PÜ-ben átdobnád pontosan milyen konfig?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#4310) RobberBaron válasza Shkiz0 (#4305) üzenetére


RobberBaron
tag

Köszi, de elnézve a te konfigodat és az én áramzabáló konfigomat, sok hasonlóságot vélek felfedezni. :) Lehet hogy már kevés lenne ez a szünetmentes, most éppen egy 650 VA-s apc-től akarok megszabadulni, ami már csak 5-7 percre volt képes a konfigommal, LCD monitor nélkül.

Visszaolvastam egy kicsit, és a hsz-ekből annyi kiderült, hogy aktív pfc-s táphoz valódi szinuszjelet előállító szünetmentes kellene. Ezzel sajnos kiesnek az FSP EP széria olcsóbb szünetmentesei, és 100 rongyom most éppen nincs egy Galleonra. :D
Az APC Smartok a legjobbak ezek szerint, de újonnan drágák (50k minimum), használtan meg nem szívesen veszek ilyesmit. A Trust elég gagyi márka, ahogy írtátok.
Az Eaton Protection Stationt írta még valaki, hogy jó, a 800-as 23 rongy lenne.

Egyelőre nem tudom mitévő legyek. :N

(#4311) Shkiz0 válasza RobberBaron (#4310) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Figyi én is itt vettem használtan, és mai napig működik.
Nincs ezekkel semmi gond.
Ha mégis kellene írj rám. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4312) RobberBaron válasza Shkiz0 (#4311) üzenetére


RobberBaron
tag

Nem az a bajom, hogy használt, hanem az, hogy kevés lesz a konfigomhoz LCD monitorral együtt. Minimum 500 w-osat szeretnék, magasabb VA értékekkel, elfogadható áron.
Sajnos rengeteg áramszünet van errefelé, ahol lakom, itt tényleg szükség van szünetmentesre.

(#4313) Shkiz0 válasza RobberBaron (#4312) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem simán vinné, de te tudod, egyáltalán nem akartam/akarom rád erőszakolni.
De még a mostani konfigomat (adatlap) is elvitte idle 15 percig.
Csupán azért cseréltem le mert prime,+ furmárk kombó alatt már visított hogy overload.
Illetve azért mert nem akartam hogy meghaljon, mert azért gondolom nem egészséges neki hosszú távon a folyamatos 75% és e feletti terhelés. Amíg az 5850 volt benne a mostani 6950@70 helyett addig meg még full terhelés alatt se volt gond. A te karid meg szinte semmit nem eszik az enyémhez képest.
De mint mondtam nem erőszak. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4314) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Akkor kezdem is az én felvetődött problémámmal:
Adott egy gép rajta XP Prof raid1-ben.
A gépen természetesen van szünetmentes áramforrás is, aminek a szoftvere fel van telepítve illetve USB-n össze van kötve és kommunikáció és tökéletes.
Egyre nem gondoltam a minap volt egy egész napos áramszünet és szépen leverte az egész rendszert.
Másnap reggel kimentem a telephelyre a raid tömböt újávarázsoltam hamar gyorsan kis trükközéssel és beállítottam az UPS-t.
Le is teszteltem, kihúztam a csatlakozót a konnektorból.
Most szépen tette is a dolgát, annak ellenére, hogy jópár fontos alkalmazás futott rajta, szépen szabályosan ahogyan an agykönyben meg van írva leállította a masinát.
Ezt vagy háromszor kipróbáltam midnig tökéletes volt.
Ez minden szép és jó, de mi kapcsolja visza a gépet???
Az egy dolgo, hogy az alaplap biosába beállítottam a powe managment-nél, hogy áram visszajötte után kapcsolja be a gépet. De amikor a szünetmentes leáll még van benne annyi kraft, hogy érzékeli a gép, és úgy hiszi szabályosan direkt lett leállítva.
Valahogyan a gép leállításakor az UPS-nek is ki kellene kapcsolódnia, legalábbis a gép felé való áramtovábítást blokkolnia kellene. Ha visszajön az áram ezt érzékeli az UPS adja a gép felé a gép kap áramot és elindul. /Amikor az UPS-t ki/be kapcsolatm abban a pillaantban elindul a gép./
Kérdésem, áramszünet utánni szabályos rendszerleállítást követően, hogyan lehet a gépet visszakapcsolni? léggé fontos lenne!

(#4315) j8080


j8080
csendes tag

APC Back-UPS 350 BK350EI
APC Back-UPS 500 BK500EI
APC Back-UPS 650 BK650EI

Segítsetek kérlek:
Ezeket nézegettem arra kellene csak, hogy ha elmegy az áram kikapcsolhassam a gépet rendesen, meg ingadozásnál ne "resetljen" a gép.

Jól értem, hogy a különbség csak annyi, hogy melyik mennyi időt bír?

1 gép monitor routewr lenne rádugva.
Vagy számít az is hogy hány wattos a gép stb...?

Bocs a kérdésért de nem értek hozzá

(#4316) ticzi01 válasza j8080 (#4315) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Az idő a különbség, de az újakhoz szinte mind van szoftver, vagyis neked nem is kel la gép leállításával foglalkozni.
Be van állítva és érzékeli gyenge a táp megindítja a foylamatot.
A monitort nem is fletétlenül sükséges ez esetben rádugni.
Bár ha sok dokumentumban dolgozol akkor lehet érdemes.
A routert meg minek, akkor a modemet is rákéne, esetleg rövid áramszüneteknél lehet létjogosultsága.
Azért bizti ami bizti vedd meg a 650eset.
3 évente szinte biztos aksit kell benne cserélni.
És minnél tobbet fogyaszt a gép, és minnél több fogyasztó van rádugva értelemszerűen annál hamarabb merül le az aksi, és nem egyenes arányossággal hanem gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

(#4317) CyDoN válasza ticzi01 (#4314) üzenetére


CyDoN
senior tag

hello,
Próbáld egy ilyen tesztet:

Szépen kihúzod a hálózatból az UPS-t....szépen leállítja a gépet, aztán ha leállt géped húzd ki az UPS-ből és dugd rá a hálózatra! Ha indul a gép akkor az UPS-el van gond ha nem indul akkor a géppel!

Még agyalok, hogy mi lehet a gond!

Milyen UPS-ről van szó?

(_._)

(#4318) ticzi01 válasza CyDoN (#4317) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Szia

ViPower de zsír új!
Ha az UPS leállította a gépet, és kikapcs ups majd bekapcs ups indul gép....
Miért is? Mert amikor lekapcs UPS akkor megszakad az egész áramforrás utána bekapcsol megkapja.
Utánanéztem lehet az ups wake on lanon keresztül fogja felébreszteni a pc-t ha visszajön az áram.
Ha megyek ki az emberkéhez ezt még megnézem mindenképpen hasznos lehet szerintem.

(#4319) CyDoN válasza ticzi01 (#4318) üzenetére


CyDoN
senior tag

Sajnos ezt a ViPower-t abszolút nem ismerem :(

(_._)

(#4320) keIdor


keIdor
titán

Hello mindenkinek.
Van egy 4 éves MGE Ellipse 1000-esem, és ma vettem észre, hogy a nagy zöld "power up" gomb mellett jobbra villog a kis piros led. Úgy látom aksibaja van, gondolom meghalt az egyik és cserélni kell.
Tud valaki abban segíteni, hogy hol kapok ehhez új aksi(ka)t? :F Egyszerűen google semmit se talál, garancia nincs rá és nem is tudom hol vettem már...

Előre is köszi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4321) ticzi01 válasza keIdor (#4320) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Szombathelyen a Málta Bt.
Esetleg egy próbát megés hívd fel, de szitne midnenhol be lehet szerezni szerintem.

(#4322) keIdor


keIdor
titán

Ugy latom, hogy ez meghalt, mert mar be se kapcsol, hanem kattog. Na most kerdes: szerintetek eleg lenne venni helyette egy ilyen tulfesz vedot mondjuk iPonbol 6-10k kozott vagy vennem kell megint egy szunetmentest 30-40k-ert?:-( Utobbit mar foloslegesnek ereznek, en csak az aramingadozastol szeretnem megolvni a gepet. Szerintetek? :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4323) CyDoN válasza keIdor (#4322) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szerintem ha nincsenek "nagyobb" áramszünetek akkor elég egy jó minőségű túlfesztvédő!

(_._)

(#4324) hoffman_ válasza keIdor (#4322) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Túlfeszvédő nem véd az ingadozás ellen. Ha alapvetően jól kiépített hálózatod van ill. új, akkor annyira nem veszélyes. Nálam viszont elég ramaty pl, és 3 év alatt 3 tápm szállt el. (3xFSP)

más:

CM Silent Pro 500W-hoz keresek pont az említett miatt szünetmentest. Igazából a zajszűrés a fontos, nem az áramszünet esetén lévő védelem. Ezt néztem az aljzatok miatt, mert ebbe menne a lámpa, és a monitor valamint minihifi is. De nem tudom, hogy ezzel mennyire nyúlok mellé. Néztem még egy FSP-t, egy APC-t, és egy Powercomot. A szín is szempont, elég fontos lenne, hogy fekete legyen. Az új táp és a lakásfelújítás miatt minél olcsóbb annál jobb, jelenleg ez sajna fontos szempont...

Mit nem nézek jól?

Illetve két konnektorról van a szobában. Ebből az egyikbe menne a szünetmentes, arra a PC+monitor+lámpa+hifi. A másikba viszont kéne egy hosszabítós elosztó. Az elosztóba rakott elosztótól óva intetek mi? És az a baj, hogy a szünetmenteshez(illetve az ottani elosztóhoz) is csak hosszabbítóval tudom vinni a feszt, az nem baj?

Előre is köszi,

Ábel

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4325) hoffman_ válasza hoffman_ (#4324) üzenetére


hoffman_
nagyúr

És ezt is hozzácsapnám a listához. Ja, egy fontos kérdés. Mi van akkor, hogyha egy 400W-os UPS-t mondjuk 520W terhel le? Ha például játszom, hifiről, kormánnyal, meg ugye a monitor, akkor bőven 400 felett is ehet a bagázs. Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4326) mno válasza hoffman_ (#4325) üzenetére


mno
tag

Szia!

Olyankor a szünetmentest túlterheled és emiatt biztonsági okokból lekapcsol, így pont a lényegi feladatát nem látja el. Egy 1000VA-es illene annyi cucchoz. üdv

Joe

(#4327) hoffman_ válasza mno (#4326) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értem. Hát, nem jó hír, de erre számítottam. Viszont utánaszámoltam, és mivel a jelenlegi konfigom nem eszik 260-nál többet, a monitor is 60, lámpa durván 5, így nincs akkora gond. A maradék 60-ba belefér a kormány bőven. Ha gépújítás lesz, és a PC 350W-ra kúszik fel, akkor a többi megy szűz aljzatba, és így a 400W-ba beleférek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4328) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

A következő esett történt meg:

A gépet leállítom, szünetmentes kikapcs. És látom még villog egy led, bekapcsoltam a gépet, hogy minden töltést elveszítsen, erre bebootol. Addig ment a gép, amíg ki nem húztam a szünetmentes tápkábelét. A kikapcsolt szünetmentesen keresztül átment az áram. :Y

Hogyan lehet ez? AEC(nem APC) 700VA-os szünetmentes.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#4329) erikke17


erikke17
őstag

Mennyi az esélye annak hogy halott az akku? Jött egy áramszünet és kikapcsolt a gép annak ellenére hogy van UPS FSP EP 850 terheletlenül bekapcsgomb megnyom hosszú pittyenés relé kattan és már kapcsol is ki, hideginditásnál ugyan ez de úgy hogy gép kikapcsolva UPS konnektorból kihuzva és nem marad bekapcsolódva, program szerint feltöltve és 13,4 Volt van benne egy éves lessz nem sokszor volt lemeritve teljesen, de mindig töltött állapotban volt tehát nem lehet azt mondani hogy nem volt feltöltve hónapokig.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4330) mno válasza erikke17 (#4329) üzenetére


mno
tag

Vedd le róla a gépet(összes terhelést), és kikapcsolt állapotban töltsd egy egész éjszaka, reggel kapcsold be, még mindig ne legyen rajta semmi terhelés, ha nem kapcsol be(önteszt nem fut le) akkor jó eséllyel akkunak vége, kisebb esély hogy szünetmentes adta meg magát. Mekkora akku feszültséget ír ki, az semmit nem jelent, attól még lehet hogy leterhelve pillanatok alatt leesik kapocsfeszültség. De hogy egy éves úgy elég fura a jelenség... Akku csatlakozási pontokat nézném át még, nem-e esetleg nagy átmeneti ellenállás, oxidáció, vagy akku megette sarut, stb... Ha jól gondolom ez újonnan lett vásárolva egy éve, még szétszedve nem volt?

Joe

(#4331) erikke17 válasza mno (#4330) üzenetére


erikke17
őstag

Igen újonnan vásárolt még egy év gari van rá. De ha szét szedem gondolom ugrik a gari bár semmi plomba szerűséget nem találok ha csak a csavarok nincsenek azzal a ragasztó vagy lakk szerűséggel bekenve. Már hétfőn vagy kedden lessz vissza küldve gariba. Fura mert még télen megmentett a gépet egy áramszünettől és az nem volt régen de az is csak olyan volt hogy egy pillanatra elment az áram azóta meg már romolhatott az akku állapota ha az a baja. De egyszerűen még úgy sem kapcsol be hogy nincs rá kötve semmi.
Már azon is gondolkoztam hogy nem e elektronikai hiba mert mikor meg nyomom a bekapcsoló gombot a zöld le meg a bekapcsológomb világit kéken lényegében már gomb megnyomás után áramfelvétel van akkuból(persze úgy hogy nincs a hálózatra kötve) és nem e relé romlott el van hasonló, mert programban meg 13.4V mutat ahogy ezelőtt 1 évvel fel is van töltve 100% azt irja. Meg egy év alatt meghal az akku? Ami mindig töltött állapotban volt és alig volt még lemeritve teljesen, mert ugye a savas akkuk kb 150-160x birják ki azt hogy 100%-ről 40% alá vannak meritve mert utána már csökken a kapacitásuk elektro órán legalábbis ezt tanultuk. Ha szar is volna az akku ennyi használattal ami volt egy szempillantásnyi birni kéne neki nem azonnal lekapcsolni. Self tesztet se inditom el rajta mert úgy is lekapcsolna azonnal.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4332) mno válasza erikke17 (#4331) üzenetére


mno
tag

Jobb lesz ha visszaviszed, ha még garis, ne küzdj vele :)

Joe

(#4333) erikke17 válasza mno (#4332) üzenetére


erikke17
őstag

Csak jó volna megtudni hogy akku hiba e mert ha az akkor felesleges visszaküldeni ugyanis akkura bolt csak 6 hónapot ad. De ups-re meg 2 évet, namost ha akku hiba akkor ugye cseréhez szét kell kapni de akkor ugrik gari ? :F
Előbb el inditottam Self testet lefutott nagyából 90%-ról lement 83%-ra kiirta hogy completed de pittyegett tovább nem hagyta abba.
Ha kihúzom egy kicsit hallani hogy pittyen, majd visszadugom hálózatba majd megnt kihúzom de akkor már rövidebbet hallani hogy pittyen van mikor már harmadszorra semmit se hallani kapcsol is ki.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4334) mno válasza erikke17 (#4333) üzenetére


mno
tag

Hát ha helyi kisker volna, akkor visszavinném, mondjanak rá vmit, de ha akkuhiba akkor nem kérném a cseréjét, ott szerintem sokat elkérnek érte. Gondolom vmi netshopban vetted, így nem tudom mit tennék. Ha magadnak cserélsz akkut, és sikerül, jó lesz, jól jártál, ha viszont szünetmentes baj van akkor szívás :U

Joe

(#4335) erikke17 válasza mno (#4334) üzenetére


erikke17
őstag

Webshopban volt de egy ismerősön keresztül mert ő olcsóbban be tudja abból a webshopból szerezni. Ha akkuhiba nem csinálják meg úgysem, ha valami elektronikai bibi amit kétlek azt meg úgy is meg csinálják mert még van garancia, ha meg akkuhiba akkor veszek bele egyet, a gyári az valami ilyesmi akar lenni Shimastu 12V 9Ah cirka 26 euró :W Max esetleg még aztán ha akku hiba meg próbálom újratölteni elektrolittal.
De persze mindenképp veszek bele újat. Ha tudnám hogyha szétkapom és nem ugrik a gari lemérném az akkut de igy inkább nem állok neki. :(

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4336) mno válasza erikke17 (#4335) üzenetére


mno
tag

Bármilyen 9AH akku jó, de jobb minőségű 7AHás is megfelel.

Joe

(#4337) erikke17 válasza mno (#4336) üzenetére


erikke17
őstag

Inkább 9Ah mégis csak nagyobb a kapacitása. De még meglátjuk mi lessz a baja.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4338) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

sziasztok, irodába szervegépet állítgatok össze, ahhoz kéne szünetmentes ami kb 1 órát kibír, ezt néztem ki ha a fele igaz annak amit odaírtak elvileg akkor is jónak kéne lennie :F

tervezett konfig:

Asrock 880GMH usb3 r2.0
(vga alaplapi Hd 4200)
AM3 phenom II 565
Kingmax ddr3 2*2gb 1600
sata2 es nec dvd
WD green 2TB
xilence sps 480 táp (passzív)

monitor egyéb kütyü nem lesz, majd inkább még veszek hozzá egy átkapcsolót, godolkoztam új I5 ös konfigban az kevesebbet fogyaszt talán, viszont jóval drágább

[ Szerkesztve ]

(#4339) erikke17 válasza mno (#4336) üzenetére


erikke17
őstag

Na hagytam egy napig tölteni nem birizgáltam, kikapcsolt gépnél megfogtam ups-t kihúztam átkapcsol akkura ment egy 2 másodpercet kikapcsolt majd megint bekapcsolt magától gondolom megint lett akkuban egy kis szufla, de mikor kattan volna a relé le is lőtte magát. Vártam 15 percet ugyan ez lejátszódott szerintem egyértelmű az akku hiba, ha elektronikai volna akkor mindig ugyan úgy kapcsolna le nem változóan. Lehet tiszta szulfátosak a cellák.. Egy aktivátor esetleg segithet rajta de nem lessz olyan jó mint volt. Meg fene tudja mennyit állhatott raktárba UPS-be szerelés előtt.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4340) mno válasza BemAnyó (#4338) üzenetére


mno
tag

Nos ebben milyen akkupakk lehet :F 2000VA-esnek adják meg, nem tudom hogy lehet annyi, mikor csak 15,9kg összsúlya. Rákerestem neten, de persze sehol nem árulják el milyen akku van benne, biztos titok :D Nem kell valami nagy ólom mennyiségre számítani 15,9kg összsúly mellett. Egy APC Smart 1000VAes 5kgal nehezebb, egy 1500as meg 10kgal. Utóbbiról megy el 50percet 300W fogyasztó, vagy 1óra 20 percet 200W, úgy hogy 2x18AH akku van benne és csak 2db akku 13kg együtt.

Joe

(#4341) mno válasza erikke17 (#4339) üzenetére


mno
tag

Hát egy ilyen kis akkunál nem sok értelme volna aktivátorral szenvedni, venni kell újat és kész.

Joe

(#4342) erikke17 válasza belaazallat (#4328) üzenetére


erikke17
őstag

Bypass nem lehet? Mert vannak olyan ups-ek aminél be lehet állitani hogy ha kikapcsolod ups-t akkor lényegében nem funkcionál az hogy akkura kapcsoljon, stabilizálja a feszt.....
Csak egyik felén be másikon ki azáram, nem megy bele az elektronikába meg stb.
Most hirtelen nem tudtam jobban megfogalmazni :DDD

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4343) BemAnyó válasza mno (#4340) üzenetére


BemAnyó
senior tag

az fsp ep 2000 csak 11,5 kg, de teszt alapján tudja a 30percet 120w -nál ahogy az megvagyon írva, tehát elvileg nem lehetetten.....

(#4344) mno válasza BemAnyó (#4343) üzenetére


mno
tag

APC Smart 700as(!!!) tud 120Watton 40 percet, úgyhogy nem tud valami sok áthidalási időt az a 2000es...

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4345) erikke17 válasza BemAnyó (#4343) üzenetére


erikke17
őstag

Hogy van irva specifikációkban? 30min at 120w? Meg kitudja hogy értik azt a harminc percet valóságban úgysem lessz másodperc pontos.

Még mikor új volt teszteltem UPS-t alapjáraton a gépem + 19colos Samu monitor 80% fényerőn 33-35%-ra volt terhelve az UPS úgy hogy háttérben futott a böngészőben a flash alapú szoftverje ups-nek ami még pluszba pörgette procit, 9 perc körül bírt, monitort nélkül lehet olyan 10-11 jobbik esetben. Még lehet olyat is beállitani hogyha elmegy az áram küldjön SMS-t vagy mailt a szoftver bár még ezt nem próbáltam de ez már csak olyan extra cucc :D.

Mert nekem tud a 850-es 15 percet 120W-on (papiron) ami ha az enyémnek a duplája lenne azaz 1700VA még mindig jobb mint a 2000VA 120Watton

mno : azért a Smart meg az FSP EP-**** nem egy kategória :D Tény hogy egy Smart nagyon jó de nem sok ember zsebének felel meg :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4346) erikke17


erikke17
őstag

Egy értelmű akkuhiba, kihúzom megy kb. 2mp-t visszadugom, majd megint kihúzom alig megy valamit de pittyen visszadugom, majd megint kihúzom és már kapcsol is le semmit se megy, holnap ismerős remélem rendeli is az akkut kedvezményesen :) Beledobom meglátom mit alkot, ha azzal is igy fog akkor megy szervizbe elektronikai hibával.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4347) MasterDeeJay

Beüzemeltem a konfigomhoz (gép+modem+router+monitor) egy APC Smart-ups 600LX típusú szünetmentest amiben teljesen új 12v 6,5Ah-s aksik vannak (2db). A probléma csak annyi hogy erősebb játékok alatt sípol az UPS és villog rajta a túlterhetség jelző. Ez csak a hanghatás miatt baj, mert ha ilyenkor átkapcsolom akksi módra akkor teljesen stabilan működik csak folyamatosan világít ez a led és sípol.
Fogyasztásmérővel mérve olyan 390-410w körül kezd el villogni nagyon és 450w-nál folyamatosan. Jelenleg a monitort lekötöttem róra azaz 400w fölé sosem megy a pillanatnyi fogyasztás. Mivel ez egy rendes márkás 600-as ezért gondolom illene tudnia kezelnie ekkora felvételt. Adatkábelem még nincs hozzá, szoftverrel nem tudom még megnézni egyenlőre.

A kérdésem az lenne hogy kiköthetem-e a hangszóróját és hagyjam figyelmen kívül a riasztást?
Hosszútávon túlmelegedhet, rakjak bele ventit?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4348) erikke17 válasza MasterDeeJay (#4347) üzenetére


erikke17
őstag

Nem mindegy hogy 600VA vagy 600W :) Nézzed meg mennyi watt van a specifikációkba oda írva lehet csak egy 350-380W akkor nem is csoda hogy túlterheltséget jelez. Esetleg ha 600VA lesz írva akkor azzal hogy kikötöd a hangszórót meg hűtést szerelsz bele nem fog segíteni rajta. :( Nagyobbat kell beszerezni más megoldás nincs nagyon.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4349) MasterDeeJay válasza erikke17 (#4348) üzenetére

Az előző tápra is 600va volt írva de 250w-ot vitt max (powercom 600va) Erre nem va érték volt írva azért reméltem hogy erősebb, meg hogy ez igazi színuszos!
Azért kérdeztem a hűtéses dolgot mert működik így túlterhelve is és át is lehet ilyenkor kapcsolni aksira hiba nélkül. Amúgy meg a manual szerint 400w, amit sajnos átlépek. A szünetmentest ingyen kaptam, amúgy már kicsit idős darab mivel a leírásában 386-486-os gépeket emítenek, ha valós ami bele van írva akkor 1990-es gyártású. :DDD
A másik dolog hogy nincs eredeti kábel hozzá, sima soros kábellal meg egyszerűen lekapcsol még üresen is.
Tehát bekötési rajz kellene még hozzá (nem szabvány rs232 bekötésű).

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4350) Jester01 válasza erikke17 (#4345) üzenetére


Jester01
veterán

Emberek, ne keverjétek a terhelhetőséget az áthidalási idővel. A megadott VA ill. W azt mutatja meg, mekkora terhelést tud meghajtani. Az, hogy mennyi ideig, nem ettől függ, hanem attól, hogy mekkora kapacitású akkumulátor van benne illetve milyen veszteségek vannak.

Ha tehát a példában említett 120W-os terhelést dugod különböző terhelhetőségű (de 120W-nál nagyobb) UPS-ekre, akkor az áthidalási idő nem természetszerűen lesz hosszabb a nagyobb terhelhetőségú eszközzel. Nekem például 1000VA terhelhetőségű, de csak 12V 7Ah kapacitású akkumulátorral szerelt UPS-em van. Egy 600VA-s de teszem azt 9Ah-s akkumulátorral ellátott UPS a fenti 120W-os terhelést bizony hosszabb ideig fogja üzemeltetni.

Analógia: legyen az UPS egy víztartály kivezető csővel. A terhelhetőség a cső átmérője, az akkumulátor kapacitása pedig a víztartály mérete. Ha olyan fogyasztót kötsz rá ami elegendő vizet kap az adott méretű csövön (vagyis az UPS névleges teljesítménye alatt van) akkor az áthidalási idő csak a tartály méretétől fog függeni. Adott esetben egy kisebb csővel, de nagyobb tartállyal rendelkező egység jobban fog teljesíteni mint egy vastagabb csővel, de kisebb tartállyal megáldott másik.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.