Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) cinemazealot válasza cinemazealot (#22000) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...elég jó hatásfokkal működhetnek a napelemek..."

Oké, ez konkrétan baromság volt a részemről, nálunk is csak 25-30%-kal pörögnek most a panelek. :DDD Ennek ellenére a hálózati feszültség 242 V pillanatnyilag.

[ Szerkesztve ]

(#22002) Gabesz87 válasza cinemazealot (#22000) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben, megnézem késő du, ha nem felejtem el. Hát igen, most perpill elég harmatgyenge, kb. 20%-al pörög, ~2kW-al

(#22003) kekigyu válasza Cs1csó (#21987) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Párom épitész, Archicad-el dolgozik alapvetően. Mig ő dolgozik nap közben én max tanulok, tehát nem pörgetem a gépem. Munka után pedig a párom nem használja a gépet. Szóval nagyon ritkán lenne olyan, hogy a két gépünk egyszerre, nagy terheléssel üzemel. Még egy utolsó kérdés: ha épp mindkét gép ki van használva és szünetmentesről üzemel, áramszünet esetén mi fog történni? Keletkezhet kár a szünetmentesben?

(#22004) Cs1csó válasza kekigyu (#22003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Két eshetőség lehet:
1. tudja tartani őket de csak nagyon rövid ideig (azonnal ki kell lépni a gépigényes alkalmazásból hátha még azelőtt le lehet állítani hogy elfogyna a szufla az akkuból)
2. Ugyanúgy elszáll a két gép mint ha nem lenne mögötte UPS. (A UPS kikapcsol a túlterhelés miatt így ugye leállnak a rá kötött eszközök is)

[ Szerkesztve ]

(#22005) cinemazealot válasza kekigyu (#22003) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...ha épp mindkét gép ki van használva és szünetmentesről üzemel..."

Ez alatt mit értesz? Mindkét gép csúcson pörög? A normálisabb UPS-ek azt már hálózati üzem esetén is észlelik és elkezdenek visítani (és/vagy le is kapcsolnak), ha túl vannak terhelve. Nem kell hozzá áramszünet.

Ha a szóban forgó UPS nem egy komolyabb készülék, akkor meg akár le is olvadhat szó nélkül, függetlenül attól, hogy hálózati üzem van vagy áramszünet. Jobb esetben van bennük olvadó biztosíték.

[ Szerkesztve ]

(#22006) kekigyu válasza Cs1csó (#22004) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszi a gyors választ. Szóval a legrosszabb eset, mintha szünetmentes nélül érne az áramszünet. Kipróbáljuk élesben a CyberPowert aztán meglátjuk.

(#22007) Cs1csó válasza cinemazealot (#22005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hopp, ez eszembe sem jutott! :R Még hálózati áramellátás esetén is jelezni fog ha túl nagy a terhelés!
Az a CP VP 1000-es ezt tuti tudja.

(#22008) kekigyu válasza cinemazealot (#22005) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszi neked is az infót. Nem mélyedtem még bele, de gondolom elég sok infót ki tudok nyerni majd a CP-ből, nem lesz ész nélkül hajtva, kipróbáljuk a két géppel de ha sok neki akkor csak az Archicad-es gépet fogjuk rákötni.

(#22009) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

2000 KVA körüli olcsó szünetmentest keresek. Ritkán van egy-egy pár másodperces áramszünet, de elég gyakori a vihar. Mit ajánlotok?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#22010) BullZeye


BullZeye
veterán

Van oldal ahol felhasználó barát módon lehet szűrni sok eszköz közül, hogy megtaláljam mire van szükségem?

(#22011) pruzsi válasza cinemazealot (#21996) üzenetére


pruzsi
őstag

Megrendeltem, jövő hét végén érkezik németországi raktárban volt csak egyetlen egy darab, +5k ért van máshol raktáron elvileg ,mondjuk itt is azt írták.

(#22012) E.Kaufmann válasza Ajándékok (#22009) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mármint két MVA :DDD? Maszek erőmű.
Ha "csak" 2000VA, akkor valami felújított APC (vagy mi mostanában a cég neve?) Smart UPS, 2200VA-s rack kivitelű változattal voltak jó tapasztalataim. :D csak emelgetni ne kelljen ;] (úgy rémlik, ajánlott volt előbb kivenni az alkkupakkot és külön mozgatni)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22013) Ajándékok válasza E.Kaufmann (#22012) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Természetesen 2000 VA.
Rákerestem. Csak smart-ups 2200-at találtam 30k + 60k a legolcsóbb 4db akku hozzá.
A korábban itt ajánlott fsp fp2000 újonnan 74k
Megéri a használt szünetmentes drágábban, mint az új?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#22014) Cs1csó válasza Ajándékok (#22013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt az idő mondja meg. Nyilván egy MINŐSÉGI (az említett APC SMART család tagjai) használt vagy akár még fel is újított (röviden ez azt jelenti - jobb esetben - hogy:
1. átnézték az elektronikáját: hibás, gyenge kondik - ha voltak - cserélték, forrasztásokat megnézték stb.
2. akkukat újakra cserélték
Ha ezek becsülettel el lettek végezve akkor simán van még benne 5-10 év.

(#22015) E.Kaufmann válasza Ajándékok (#22013) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nem kell róla pl szivattyút működtetni (vagy olyan eszközt, ami háklis a kvázi szinusz jelre), akár az FSP is jó lehet, ha az áthidalási idő sem számít.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22016) Ajándékok válasza E.Kaufmann (#22015) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ahogy írtam ritkán pár másodperces áramszünet.
De egy vihar szerintem 5 éven belül kinyírja (tapasztalat)

Szünetmentesek fogyasztásáról volt már szó a fórumon?
Utoljára valami kis 800-asom volt, de többet fogyasztott, mint egy korszerű 300L-es hűtőgép.
Van olyan, ami kevesebbet fogyaszt?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#22017) Cs1csó válasza Ajándékok (#22016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze, a modernebb és/vagy kisebb UPS-ek. A régebbiek vagy régebbi konstrukciók sajnos esznek bőven. A védelemnek ára van. A honlapjukon kell erről lenni általában valami leírásnak, hogy készenlétben mennyit fogyasztanak.

(#22018) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy kis ITX géphez (NAS) keresek szünetmentes tápot.
A kalkulátor 96W-tot adott ki, mert 32-60W közé (idle-load) saccolta a gépet, de a műszer 15-28W-tot mutat a konektornál.
Szóval a javasolt fele is bőven elég szerintem.

Léteznek ilyen kis teljesítményű UPS, vagy olyan, ami ilyen kis terhelésnél nagyon kis veszteséggel működik?
Annyi lenne az UPS szerepe, hogy a linux szerver leállítja a folyamatokat áramkimaradáskor, és leáll.
Max. 2-3 perc.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22019) Gabesz87 válasza cinemazealot (#22000) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igaz, nem 6-kor olvastam le a feszültségeket, mert nem voltunk itthon, de 8, fél 9 körül megnéztem, és akkor is ilyen 229-230V volt. De ha tudom, holnap csekkolom 6-kor is! :)

(#22020) Cs1csó válasza Gabesz87 (#22019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Addigre "lecsendesült" a hálózat, nincs durva betáp a napelemektől.

(#22021) Cs1csó válasza Bici (#22018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, a szervert kell leállítania a UPS-nek vagy a szerver valamilyen módon érzékeli, hogy már UPS-ről fut és elment az áram és leállítja magát?
Mert az utóbbi esetben a legolcsóbb UPS is megfelelő: Gembird EG-UPS-B650 650VA

Ha a UPS-nek kell leállítani a vele kommunikáló szervert akkor is elég valami kisebb UPS de szükséges a kommunikációs port:
Eaton 5E 850i USB DIN most "akciós" 26k körüli áron a kisebb változata is ilyen áron kapható most: Eaton 5E 650i USB DIN

A fogyasztásúk nem vészes, bár ha kiemelt fontosságú a fogyasztás akkor valami modernebbet ajánlanék, sőt akár szinuszosat:
CyberPower VP1000ELCD kvázi szinuszos
vagy a szinuszos: CyberPower CP900EPFCLCD 900VA

A UPS saját fogyasztását a UPS mérete és minősége határozza meg egy modernebb kisebb teljesítményű UPS fogyaszt a legkevesebbet.

(#22022) cinemazealot válasza Gabesz87 (#22019) üzenetére


cinemazealot
addikt

és Cs1csó

Arra lettem volna kíváncsi, hogy csúcsidőre -- amikor a napelemek már nem termelnek, de a fogyasztás a napközbenihez képest jelentősen megnő -- csökken-e a hálózati feszültség. Ez a 229-230 V konkrétan a szabványos érték, tehát vagy túllendültünk a csúcsidőn este 8-ra vagy állati jó a környék feszültség szabályozása. :)

Sőt, elnézve a Mavir tegnapra vonatkozó terhelési diagramját, pont 8 és 9 között volt a max. villamosenergia rendszerterhelés:

Egyre kisebb esélyét érzem annak, hogy a hálózati feszültség alacsony mivolta miatt az AVR okozta Gabesz87 UPS-ének búgását (és vissza nem kapcsolását), mert a feszültség szint kifejezetten jónak és stabilnak tűnik. Lehet, hogy mégis a UPS nyűglődik?

(#22023) Cs1csó válasza cinemazealot (#22022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a UPS nyűglődik azt lehet csak szakember tudná kimérni. Persze laikus tesztet is lehet csinálni pl. másik konnektorban hajnalban csinálni egy mérést valami más fogyasztóval pl. egy tévével
Elvinni a UPS-t máshová és megnézni ott mit produkál.

(#22024) Gabesz87 válasza cinemazealot (#22022) üzenetére


Gabesz87
addikt

Biztos ami biztos, ma még akkor megnézem 6 körül a feszültségeket, de szerintem én hajlok a UPS csere felé. 1 lehetséges hibaokot legalább kizárok vele. Kérdésem még mindig fennáll: mit ajánlotok?

Még egyébként van egy újabb teóriám. De ez már elég prózai. 2 éve költöztünk ide a házba. 4-5 alkalommal volt valami nagyon furcsa megmagyarázhatatlan anomália, áramszünet. A házban valami az éjszaka közepén, mindig olyan 4 körül lecsapta az áramot (fi relét). Sajnos több alkalommal pont hétvégén, amikor nem is voltunk itthon. Emiatt volt hogy a pincében lévő vízlágyító regenerálása nem tudott lefutni és kiöntött belőle a víz, volt hogy a riasztó csutkára lemerült, akkut kellett cserélni plusz még a GSM modul is megkotlott. Szóval sok bosszúságot okozott.
Amikor meg épp itthon voltunk, mikor megtörtént, vissza sem tudtam kapcsolni a FI relét. Egyenként elkezdtem az összes megszakítót visszakapcsolgatni, és arra jutottam, hogy a lenti szint (ahol a szerver és a UPS van) világítása volt az ami leverte mindig a FI-relét. Villanyszerelőnk külön FI-relére tette azt a kört. Szerencsére ilyen már nagyon rég, hónapok óta nem fordult elő, de az oka mindmáig ismeretlen. Furcsa elektromos huncutság. Csak eszembe jutott, tekintve hogy a garázsról van szó, ahol ez az áramszünetes dolog ill. a UPS fura viselkedése is zajlott, nem-e függhet össze a kettő, mármint ha van ott valami elektromos anomália, nem-e okozhatja a UPS-nek ezt a viselkedését.

(#22025) Bici válasza Cs1csó (#22021) üzenetére


Bici
félisten

A lekapcsolást megoldom házi módon.
Majd nézek fogyasztás teszteket UPS-ekről, mert ha ilyen 0.5-0.6 hatásfokúak kis terhelésen is, akkor nem biztos hogy megéri hosszútávon.

Köszi szépen a javaslatokat! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22026) Cs1csó válasza Bici (#22025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor a legolcsóbb Gembird is jó.

(#22027) cinemazealot válasza Gabesz87 (#22024) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nálunk is volt ilyen fi relé leoldás, a megoldás az lett, hogy az összes kültéri kapcsolót páramentesítettem vagy leszereltem (vezeték leszigetelésével).

(#22028) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Van egy CyberPower CP1500EPFCLCD készülékem, amiben az akksik már kezdenek gyengélkedni (5-600W terhelésnél a SelfTestet már nem teljesítettnek írja). Elvileg a 2x9Ah-s belemegy a Gyári Akksi helyére.
Gondolom az UPS nagyobb teljesítménye (1500VA/900W) miatt High-Rate akksira lenne szükségem.
Egy Gamer PC-t és perifériáit védi, aminek a tipikus fogyasztása mindennel együtt terhelve 500-700W közt van, üresen 60-150W közt.
Áramkimaradás nem jellemző, éves szinten nincs 10-12 alkalomnál több, a nyári viharokat is beleértve.
Van-e valami ajánlott márka, vagy javaslat, hogy ne nyúljak mellé? Nem azt várom, hogy 10 évig ne kelljen cserélni, nincsenek illúzióim, de ~2-4 évig nem szeretném ismét cserélni.
Köszönöm a javaslatokat, tanácsokat!

(#22029) Bici válasza Cs1csó (#22026) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22030) Jorus válasza Ajándékok (#22016) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 3 db APC Back-UPS BX2200MI-GR 2200VA-t használok HiFi+PC+hálózat szünetmentesnek, ezek konkrétan 25-26W-ot fogyasztanak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22031) Lackó1984


Lackó1984
junior tag

Egy Kstar 600 VA szünetmentesem van. Azt vettem észre, hogy nem kapcsol át akksira, ha lehúzom róla a tápot. Az akksi jó, azt megnéztem. Nincs semmi hibajelzés, csipogás világítás rajta.
Mi lehet a hiba?

köszi

(#22032) E.Kaufmann válasza Lackó1984 (#22031) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mi az, hogy jó az akksi? Mit mértél, hogyan? Terheletlenül feszültség mérés nem az igazi.
Lehet még relé gond is vagy bármi ami elektronika...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22033) Lackó1984 válasza E.Kaufmann (#22032) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Terheletlenül mértem az igaz. Viszont meg sem próbál átváltani rá.
Relé lehet, mert nem kattan.

(#22034) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha egy ups 780W-os, és áramkimaradáskor épp 1000 wattot eszik a rákötött számítógép, akkor levágja a UPS-t és kb semmit nem ér, jól értem?

(#22035) Starchm válasza BullZeye (#22034) üzenetére


Starchm
őstag

Yes. Van ami kepes meg 10-15% extrat is vinni picit, de ez igyis keves.

(#22036) Jorus válasza BullZeye (#22034) üzenetére


Jorus
nagyúr

A legtöbb 780W-os UPS már akkor lekapcsol (protect modeba kapcsol) amikor 780W fölé terheled.

1000 W terhelésnél én nem mennék 1600 w-os UPS alá.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22037) BullZeye válasza Starchm (#22035) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor elengedem ezt, elég lesz NAS-nak.

EATON 5E 850i USB DIN-hez képest megéri dupla felárat a VP1000ELCD?

Seasonic félpasszív 300 wattos táphoz kell, meg pár 12V-os adapterhez.
Egy zárt szobában lesz így nekem csak az a lényeg, hogy működjön hosszú ideig és lehetőség szerint keveset fogyasszon feleslegesen.
Pont ezért LCD-t nem nézegetném, ha van hozzá valami szoftver annak örülnék, ha látnám az értéket valahogy másik gépen.

Mindkettő közelítő szinuszos, hasonló teljesítmény, max 100 wattot fogyasztanak a ráaggatott cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#22038) Cs1csó válasza BullZeye (#22037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy NAS mellé nem szükséges a VP. Vásárold úgy az EATON-t hogy élni tudj az elállási joggal és ha nem válik be (nem tetszik vagy nem jó a szoftver, hangos stb.) akkor visszaküldöd. HA még akciós akkor 26k-ért jó választás.

(#22039) BullZeye válasza BullZeye (#22037) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy pl hogy NUT egy linux alapú szerveren működni fog USBn keresztül? :\
650i és 1100inél azt írja támogatott, így gondolom 850i is menne, de akkor LCDn kívül mivel jobb a cyberpower?

Több csatlakozó? Az mondjuk úgysem elég, tehát egy hosszabbító kell, az meg gondolom van IEC végű is.

(#22040) cinemazealot válasza Lackó1984 (#22033) üzenetére


cinemazealot
addikt

Olyan létezik, hogy a relé érintkezői összehegednek. Én is jártam már így egy APC-vel.

(#22041) BullZeye válasza Cs1csó (#22038) üzenetére


BullZeye
veterán

23k most gvhkedvezmennyel, úgyhogy kipróbálom. köszi

(#22042) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Itthon sajnos jó párszor elmegy fél másodpercekre az áram, és bár notebookot használok, a modemet persze kiüti, így egy időre minden eszközöm net nélkül marad.
Az APC Easy UPS 500VA-t néztem első körben, de sok helyen azt olvasom értékeléseknél, hogy bárcsak nagyobb kapacitásút választottak volna. Mire nem elég az az 500VA? Én nem szeretnék játszani áramszünet alatt, annyit várnék csak el, hogy ha sokáig nincs áram, tudjam menteni a munkáimat, szóval egy 5 perc az kényelmesen elég lenne mindenre. Bírja a modemet életben tartani, meg a külön monitort, de semmi más. Erre elég lehet az 500VA? Árban mondjuk nagyon közel van a 650VA, szóval inkább akkor már az.
Esetleg még annyi, ha gépet váltanék, akkor jó lenne, ha a notebook helyett azt is "ki tudná tartani" 5 percig. (700W-os táp, de nyilván max addig menne csak, míg minden munkát mentek, aztán leállítom. Szóval nem játszani - bár a Photoshop azért meg tudja dolgoztatni a gépet. Konkrét konfigom még nincs, csak amiket megadtam paramétereket, ahhoz 700W-os tápot mondtak minimum, ezért írtam azt ide.) Vagy így már a 650VA is kevés, és legyen az 1000-es?
Esetleg van más márka, ami jobban ajánlott, mint az APC? Szempont talán, hogy tartós legyen (nyilván az akksi benne), ne kelljen 1-2 évente cserélni.

Köszönöm.

(#22043) Cs1csó válasza Taci (#22042) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nagyon akarsz spórolni akkor ezt vedd: Gembird EG-UPS-B650 650VA
Ez bőven elég a modemnek és egy nagyon alacsony energiafogyasztású PC-nek is.

Vagy ha a jövőben az adott PC-vel a kommunikáció is fontos akkor ezt: Eaton 5E 850i USB DIN 26k-tól kapható most, jelenleg nagyon jó ár inkább 30k vagy drágább szokott lenni.

Mindkettő olcsóbb és erősebb is mint az az APC. Az APC a prémium szegmensben szinte egyeduralkdó (SMART család) de az alsó- és középosztályban kicsit túlárazott.

Az akku mindig is kérdéses. Hiszen ezekbe azt olcsó UPS-ekben nem fognak 10k HUF értékű akkut tenni gyárilag ha tehetnek 6k HUF értékűt is. A másik probléma, hogy nem lehet tudni hogy mennyi időt állt már az akku a polcon ez sem tesz neki jót.
DE általában 3 esetleg 5 évet is el tud menni a gyár akkuval.

Az USB-s kapcsolaton keresztül kommunikálni tudó UPS-t a telepített szoftver segítségével öntesztnek is alá lehet vetni így biztosabban meg lehet jósolni az akkuk végét.

Okkal népszerű mindkét UPS az árukereső szerint, mert ár/érték arányban jók, jobbak mint a többik.

[ Szerkesztve ]

(#22044) Taci válasza Cs1csó (#22043) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm az a választ és az ajánlást.
Azt kihagytam, hogy inkább Schuko csatlakozósra lenne szükségem, amit linkeltél (Eaton) azon pedig csak 1 db van. (Persze mehet bele elosztó, gondolom, de maradnék inkább olyannál, amin több is van.)
Tudsz esetleg ilyet ajánlani? Mert ha így nézem, Eatonból az ilyen típusú bőven drágább, mint az APC.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#22045) Cs1csó válasza Taci (#22044) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#22046) cinemazealot válasza Taci (#22042) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bármelyik márkát is választod, az aksi így is, úgy is csere érett lesz néhány éven belül. Ha szerencséd van, több, mint kevesebb, de ez változó.

Ha tudni akarod, mekkora teljesítményre van szükséged, add össze a tápegységek és töltők ráírt (max.) teljesítményét. Lapos ~100 W, monitor ~50 W, modem ~20 W, összesen ~170 W, és akkor relatíve nagylelkű voltam. Bármelyik kommersz UPS bírni fogja őket, teljesítményüket tekintve.

Hogy mennyi ideig bírja őket életben tartani, az a UPS-ben lévő akkumulátortól függ. Egy 12 V 7 Ah-s aksi 84 Wh energiát képvisel papíron, 170 W-os terhelést szűk fél óráig szolgál ki. Ez az elmélet. Gyakorlatban kb. negyed óráig.

APC-n kívül van millió és egy másik márka (FSP, Eaton, Cyber Power stb.), olvass vissza, érdemes. :K

(#22047) Taci válasza cinemazealot (#22046) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. :)

(#22048) Gabesz87 válasza cinemazealot (#22022) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na visszatérve a csúcsidőben tapasztalható fesz. értékekre, most sikerült megnézni 6 után: 227; 223; 226V. Ez akkor jónak mondható ha jól sejtem!?

(#22049) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen [link] szünetmentest használok jelenleg, amiben már volt nem olyan régen akksi csere, mert áramszünet esetén azonnal kikapcsolt.

Egy ilyen [link] TV és egy Xbox Series X van rákötve.

Ma volt áramszünet/ áramkimaradás és azonnal kikapcsolt. Az xbox-on le volt szüneteltetve egy játék, nem tudom éppen milyen terhelés alatt lehetett a szünetmentes...

Mi lehet a gond?

Kapcsoljam ki, húzzak le róla mindent és hagyjam tölteni?

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#22050) Cs1csó válasza Gabesz87 (#22048) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.