Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) frpeter válasza neo81 (#14998) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szerintem a terhelést jelzi, akkor megy fel 25%-ig, egyébként meg alatta van, így nem ég egyik sem.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#15002) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Feleségem könyvelő gépéhez keresek szünetmentest. Sajnos gyakori az áramingadozás.

Az összefoglalóban lévő calculátor szerint 150W-os az ajánlott tápegység, de ebbe nincs benne a 29"-os monitor, mert ugye azt is rádugnám.
(Nekem egy APC Smart 700-as szinuszos van, az nagyon hibátlan, de már nagyon rég vettem.)

Milyen márka, típus az, amit ajánlotok, és abból melyiket? Inkább a szinuszos, jobb minőségű érdekel.

Nincs nagy elvárás, ne legyen hangos, a pillanatnyi áramingadozásokat fogja meg és ha elmegy az áram, akkor 1-2 percet bírjon, míg asszony lement mindent és kikapcsolja a gépet.

Árban kb 30K-ig nem gond. ( ha picit felette van, de megéri, az is jó)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#15003) Cs1csó válasza csiga8 (#15002) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#15004) csiga8 válasza Cs1csó (#15003) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a gyors választ!

Ezek akkor nem a gagyi kategória és szinuszosak.

(#15005) Cs1csó válasza csiga8 (#15004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem gagyi, de csak kvázi szinuszos, a tiszta szinuszos nem hiszem, hogy szükséges és jóval drágább is. Szinuszos kimenet villanymotoroknál szükséges pl. keringető szivattyú. Egy PC tápegységnél elegendő a kvázi szinusz persze jó, ha a tápegység és a szünetmentes tápegység sem gagyi.

Tiszta szinuszosak:
- PowerWalker VI 800 SW kb. 32k
- Eaton 5S 700i (5S700i) kb. 42k - ehhez kell normál konnektoros átalakító mert nem IEC konnektorok vannak rajta egy ilyen: [link]

(#15006) csiga8 válasza Cs1csó (#15005) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi, az a powerwalker a valódi szinuszjel miatt tetszetős, szerintem az lesz.

(#15007) kukulec


kukulec
őstag

hello, az a kerdesem, hogy az aramkimaradasok eseten hogyan tudom vedeni a hdd-met? seasonic platinumom van, gondolom az segit, de erdemes tulfeszultsegvedot vennem? ha igen milyet? 100 euro a limit

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#15008) Starchm válasza kukulec (#15007) üzenetére


Starchm
őstag

Aramkimaradasnál egy túlfeszvédő mit ér? Igyis úgyis elmegy az áram a gép alól :D
Neked egy szünetmentesre lesz szükséged.
Lehetőség szerint mérd meg egy fali fogyasztásmérővel a géped max terhelés mellett és ehhez add hozzá a monitorod vagy használj egy online kalkulátort( Topik összefoglaló) és add meg, ez alapján majd csicso fog valami jó cuccot ajánlani ha létezik olyan ami megfelel a célra.

(#15009) kukulec válasza Starchm (#15008) üzenetére


kukulec
őstag

én azt értem, de úgy tudtam, hogy pl. amikor visszajön az áram, az nem tesz igazán jót. az nem érdekel, ha levágja a gépet, de ne sérüljön. a túlfeszültségvédők érnek valamit?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#15010) Cs1csó válasza kukulec (#15009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kár többféleképp is keletkezhet egy PC-ben, HDD-ben:
- az említett feszültségingadozás se a túl alacsony se a túl magas nem jó
- ha egy pillanatra elmegy az áram majd visszajön sokszor ez sem tesz jót - ezt pl. a hűtőgép kompresszora nem szereti, a tartós áramszünetet jobban bírja -
- ha éppen adatmozgatás van a HDD-én akkor az sérülhetnek az adatok egy áramszünet esetén

A sima feszvédők a túlfeszültségtől védik meg a rá kötött eszközöket, de az áramszünettől nem és viszonylag drágák is ezek az eszközök tehát nem sokkal drágább egy olcsó szünetmentes tápegység mint egy feszvédő. Egy feszvédő kb. 5k de szünetmentes tápegység van már 11k-ért is ami már több dologtól is tud védeni:
- magától a feszültség ingadozástól anélkül, hogy lekapcsolná a rá kötött eszközöket hiszen ilyen esetben egyszerűen bekapcsol az inverter ami a UPS-ben van és korrigálja a feszültséget
- áthidalja a pillanatnyi áramszünetet - szerintem ez a legfontosabb tulajdonsága
- tartós áramszünet esetén pedig egy PC-ét amint van valamilyen operációs rendszer egy telepített szoftver segítségével le tudja állítani szabályosan még azelőtt, hogy az akkuk lemerülnének

Egy PC fogyasztásának a kiszámolására ez a kalkulátor jobb: [link] egy kicsit még ez is felé lő a fogyasztásnak kb. 10%-al, ehhez még hozzáadod a monitor fogyasztását ami átlagban kb. 50W (van ami ennél kevesebbet fogyaszt) és megkapod az elméleti maximális összfogyasztást.

Ehhez az értékhez érdemes egy 30%-ot hozzáadni és akkor tartási képességű UPS szükséges.
pl. egy monitorral együtt 300W alatti összfogyasztás esetén egy600VA-es 360W tartásra képes UPS is elég lehet pl.: Kstar Micropower 600VA LED (KS-MP600LED) 11k-ért.

Sima feszültségvédőt pl. feszültségvédős elosztót olyan eszközöknek vennék amik jobban bírják az áramszünetet vagy kevésbé probléma ha elmegy az áram pl. tévé, erősítő stb.

Ha az összfogyasztás alulról súrolja a 400W-ot akkor legalább egy 800VA-es 480W tartásra képes UPS kell.

(#15011) kukulec válasza Cs1csó (#15010) üzenetére


kukulec
őstag

nincs 400 w, még csúcson sem. gtx 1060 meg egy i3 6100 van, ez semmi. viszont azt olvastam, hogy a szünetmentes tápegység nem biztos h nem veri szét a tápegységemet

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#15012) Cs1csó válasza kukulec (#15011) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem jellemző. Bár ha az a tápegységed amit a profilod alatt van az nem egy mai darab FSP Blue 400W-os, de ezzel a KSTAR-ral szerintem simán elmenne.

Vargáné és TSA tápegység valami Codegány stb. ósdi darab esetleg egy nagyon régi vagy gagyi UPS-el esetleg lehet probléma.

Amúgy a puding próbája az evés: ki kell próbálni persze nem max terhelésen de bekapcsolt gép és monitornál kihúzod a konnektorból és kész megnézed mit tud.

Ha viszi akkor nincs gond, ha levágja a gépet akkor nem szeretik egymást, sajnos erre nincs kézikönyv melyik UPS melyik táppal működik együtt szépen.

Érdemes magán személyként Online intézni a vásárlást és ha nem jó akkor visszaviszed és egy szinuszosat veszel pl. a legolcsóbb szinuszos az amit korábban is linkeltem: PowerWalker VI 800 SW 34k-ért.

(#15013) kukulec


kukulec
őstag

Seasonic Platinum 550W - om van- Eaton-ből nincs valami jó?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#15014) Cs1csó válasza kukulec (#15013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szinuszos Eaton-t is linkeltem 41k-ért: Eaton 5S 700i (5S700i)
IEC konnektoros - nem normál konnektoros - szükség lehet átalakítóra: [link]

A lényeg, hogy kvázi szinuszos UPS már van 11k-tól de szinuszos 34k-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#15015) martin66


martin66
senior tag

sziasztok,
teljesen nulla tudással szeretnék tőletek segítséget kérni. a problémám az, hogy a uk-be lakom és egy 60 éves sorházban lakom (kb 50 lakás 25 alul, 25 az első emeleten), egy cégé az összes és egy épület ezért az áramot ugyanonan úgyanúgy kapják. szerintem akkoriak is a vezetékek. a lényeg, hogy olyan problémám van, hogy a monitorom néha pislákol (kikapcsol, majd vissza kapcsol PE320QK, 900 fontos monitor), ezét a gépben kicseréltem a VGA-t, 2amd és 1 nvidia, új ramokat is kapott és egy szuper minőségi seasonic gold tápot lecseréltem és egy másik szuper miőségi 100 fontos RM850-es tápra. nem segített, szerintem nem a gép okozza.

most költöztem egy másik lakásba az épületen bellül és egyértelművé vált, hogy nem a monitorral vagy a géppel van a gond szerintem. Mert, ha lekapcsolom a fürdőszoba lámpát, akkor a monitor pislákol. Nem csak akkor mert más lakásba is, ha van lekapcs vagy vlami akkor pislákol, de nálam, ha lekapcsolom a fürdőszoba lámpát vagy a hűtőt, akkor pislákol a monitor.

ezért ara gondoltam, hogy venni kéne valamit a monitor elé. a gépnél nem tapasztaltam ilyen gondot. amúgy is megtanultam, hogy 5 percenként menteni kell szóval a gépnél nem lenen nagy veszteség, ha elszáll valami.

kérdésem, hogy mi lehet a gond? egy szünetmentes megoldhatja? vagy van valami olcsóbb, mint a szünetmentes? az elég, ha csak a monitort kötöm rá?
keret max 100 font, de most hogy vettem egy új 100 fontos tápot RM850 inkább kevesebb, de meg veszem a minőségit. ezt pl 55 fontért láttam: APC Back-UPS 300 Watts /500 Va 3 X C13 Input 230v /output 230v (azokba hogyan tudom bedugni az eszközeimet? a gépen és a monitoron is olyan csatlakozó van, nincs olyan kábelem azt is venni kell?)

A gépem:
AMD Ryzen 5 1600@3,7GHz | Corsair 32GB DDR4 @2933MHz | ASUS PRIME B350-PLUS | Samsung 960 EVO 250Gb | Corsair RM Series™ RM850 | Strix vega 56 | Aerocool Aero 800 kék
A monitor:
Acer ProDesigner PE320QK

köszi

[ Szerkesztve ]

(#15016) Cs1csó válasza martin66 (#15015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia , NEM kioktatás, de ha 300 ezer forintos monitorod van és a géped is elég költséges darab érdemes lenne ehhez mérten UPS-t választani.
Szerintem ha ilyen rossz a hálózat akkor érdemes lenne az egész konfigurációt védeni, nem csak a monitort sőt én a router-t és egyéb ilyen dolgot is rádugnám a UPS-re.

Mivel ennyire instabil a hálózat ezért nem egy sima Line-interaktív vagy Offline UPS-t ajánlanék hanem egy ONLINE típust.
Az ONLINE típus előnye, hogy folyamatos, tiszta szinuszos kimenetet ad és teljesen függetlenül a hálózati zavaroktól. Ez az előnye a hátránya az ahogy ezt megvalósítja:
Folyamatosan az akkuról üzemel minden UPS-re kötött eszközöd - ezért stabil és hálózati zavaroktól mentes az áram amit kap a konfiguráció kb. mint egy notebook ami akkuról üzemel, de emiatt folyamatosan merül is az akku amit tölteni kell ezért folyamatosan dolgozik a UPS és tölti az akkukat ennek a hátránya:
- a UPS HANGOS, tehát lakószobába nem ajánlott ha van valami gardrób, vagy előszoba vagy folyosó akkor oda érdemes tenni és onnan simán egy hosszabbítóval lehet az áramot eljuttatni a konfighoz.
- az akkuk kevesebbet bírnak - nem 3-5 évet hanem lehet csak 3-at. (ezt nem tudom pontosan tehát mennyivel rövidebb egy Online UPS esetén az akkuk élettartama de egy szakboltban lehet tudnak erről felvilágosítást adni, vagy itt a fórumon aki tudja)

Mivel UK-ben kicsit más a feszültség - ha jól tudom 110V - ezrét ottani eszközt kell venni, akár linkelhetnél egy boltot ahonnan vennéd és annak átnézem a kínálatát de addig egy magyar bolti terméket linkelek ha ez ott kapható akkor jó vétel:

SPS MID 1000I 0.9 Online tower LCD UPS
vagy SPS MID 1000I 1.0 Online tower LCD UPS

A különbség a valós és a hatásos teljesítmény közötti különbségben van, a 0,9 is nagyon jó de az 1,0 egyenesen kiváló. Az egyik 900W a másik 1000W tartásra képes bőven elég egy konfigra még sok is, de kisebb nem nagyon van.

(#15017) martin66 válasza Cs1csó (#15016) üzenetére


martin66
senior tag

köszönöm a gyors válaszodat.
igazad van, hogy jó lenne mindent védeni.

sajnos a következő években biztosan egy légtérbe fogok kerülni a szünetmentessel, mert vagy szobát vagy kis apartmant bérlek, ekkor nem igazán van előtér meg ilyenek. a zajra nagyon hárpiás vagyok, a gépben is csak noctua alkatrészek vannak a hangtalanság miatt.

APC-nél láttam ilyen 45 decibeles értékeket, mely irdatlan hangos :(.

Muszáj az online? Értem én az előnyeit, de lehet hamarabb dobnám ki az ablakon a hangja miatt, mint megvédené az eszközeimet.

UK-be szintén 230v és 50 hertz van.

Itt szoktam vásárolni:
- amazon
- ebuyer

(#15018) Cs1csó válasza martin66 (#15017) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet elegendő egy Line-interaktív típus is de tiszta szinusznál mindenképpen érdemes maradni, jobb lenne a sok átkapcsolás miatt, és legalább egy 1000-1500VA közötti UPS kellene 600W tartással:
- CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA nálatok: [link]

vagy nem tiszta szinuszos:
- APC Back-UPS 1400VA nálatok több variáció is van de praktikusabb a normál (Schuko) konnektoros változat: [link]

(#15019) martin66 válasza Cs1csó (#15018) üzenetére


martin66
senior tag

köszi.
miért kell ilyen magas 1000-1500VA 600w-os? A gépem a VGA miatt meg tud enni akár 450W-ot, de ha 2 hetente 2 órát játszom.

Az általd linkelt 280 fontos nagyon drága.

A line interaktív mennyire hangos? Kibírható vele a szobában?

(#15020) Marci112233 válasza martin66 (#15019) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem is Line interaktív típusú szünetmentesem van egy KSTAR Microsine 1000VA LCD személyében és a szobában van, de hangja nincs, csak a kijelzőt kell takarni valamivel, mert ha nem teszem bevilágítja a fél szobát éjszaka.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#15021) Cs1csó válasza martin66 (#15019) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a Kstar Microsine 1000VA-nek csak 41 000 Ft, ennél olcsóbb - ekkora - szinuszos UPS nincs. (hogy mennyire hangos egy UPS az típustól és a szerencsétől is függ jobb tekercselés stb.)
Ezzel a kalkulátorral számoltam, ez a legpontosabb, fontos egy kicsit még ez is felé lő kb. 10%-al a tényleges fogyasztásnak, bár kiugró áramfelvételi tüskék lehetnek elvégre egy VEGA kártyáról beszélünk: [link] + hozzáadtam a monitor fogyasztását ami mondjuk 50W tehát kb. 450-500W. Úgy vagyok vele, jobb ha van 20-30% tartalék a UPS-ben ezért kell legalább egy 1000VA-es ami kb. 600W tartásra képes. Azért írtam, hogy 1500VA-ig mert ha esetleg van 1200-1400VA-ben olyan ami ár/érték arányban jobb akkor az nem baj, de az alja 1000VA legyen. egy 800-850VA-es UPS jellemzően 480W tartásra képesz tehát ha épp játék alatt jön egy áramszünet vagy ingadozás akkor simán lekapcsolhat mivel a tudása a maximális terhelés közelében lenne.

(#15022) martin66


martin66
senior tag

köszi a válaszokat!

van fejlemény! jelentettem a landlordnak a problémát és küldött egy villanyszerelőt. a lakásomban a lenti képen látható lámpa okozta a nagy ingadozást és azért kapcsolüdott ki a monitorom.

most már nincs gondom a fel-le kapcsoláskor.

ettől függetlenül gondolom továbbra is érdemes venni egy szünetmentest... Vagy nem?

a szinuszos és a kvázi szinuszos között milyen különbséget kell, hogy tapasztaljak?
Mert kvázi szunuszosból találtam vállalható árúakat, ezek jók?
- CyberPower BRICs Series 165-290VAC 50/60Hz 600W 1000VA Schuko Brick LCD Screen UPS (Black) | 97 font
- CyberPower BRICs LCD BR1200ELCD (1200VA) Backup UPS System (Black) UK | 134 font
- Amit te linkeltél: APC Back-UPS BX - BX1400UI - Uninterruptible Power Supply 1400VA | 132

(#15023) Cs1csó válasza martin66 (#15022) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CyberPower 1000VA-es jó. Van olyan tápegység vagy elektronika ami kevésbé szereti a kvázi szinuszt, de ki kell próbálni.

(#15024) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok
Milyen szünetmentest ajánlanátok egy QNAP TS-253A +QNAP TR-004 + TELEKOM SAGEMCOM MODEM + 6db WD 10TB HDD.
Lehetőleg olyat ami nem égeti ki a lakást. :DD :W :O

Ár: 25.000 - 50.000 Ft
Ha 5-10 el drágább a maximumnál de megéri akkor az már nem számít.

Köszönöm

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#15025) Cs1csó válasza Devilstudio (#15024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legrand Keor-M 600VA
APC Easy 650VA (BV650I-GR)

Minimális fogyasztással kell számolni, mindegyiken van legalább 3 normál konnektor.

(#15026) martin66 válasza Cs1csó (#15023) üzenetére


martin66
senior tag

elkiabáltam: most meg a hüttő lekapcsolásakor csinálja, ezt eddig nem tette...

honnan tudom, hogy mely tápegység szereti vagy nem? nekem corsair rm850 2019 van. illetve mely elektronika nem szereti? amit rákötnék: monitor, szgép, hangfal és logitech g29 kormány.

amiket eddig linkeltetek főleg magyar webshopból azokat nem találtam itt kint. akkor eddig ez a befutó: CyberPower BRICs Series 165-290VAC 50/60Hz 600W 1000VA Schuko Brick LCD Screen UPS (Black)

(#15027) Cs1csó válasza martin66 (#15026) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kvázi szinuszos UPS-ek és az aktív PFC-és tápegységek zökkenőmentes együttműködéséről nincs hivatalos infó, amiben lehet bízni:
- legyen a PC tápegység minőségi, és a UPS is, az is a probléma forrása lehet ha a UPS és/vagy a PC tápegység is nagyon régi típus: kiszáradó kondik, gyengülő elektronika stb.

A tápegységed modern, új, és a UPS is új lesz és "minőségi" darab.

Természetesen a legfontosabb, hogy miután megvetted a UPS-t és miután felöltötted (fél nap egy nap a biztonság kedvéért) le is teszteled előbb mondjuk csak bekapcsolt PC-vel utána esetleg valami komolyabb gépigényes alkalmazás futtatása közben is pl. játék.

Ez a CP jó választás, a Logitech kormány nem nagy fogyasztású a hangfalak fogyasztását esetleg megnézheted de ha kisebbek pl. 20-40W-osak akkor az sem probléma.

(#15028) martin66 válasza Cs1csó (#15027) üzenetére


martin66
senior tag

köszi az infókat.

a hangszóró ilyen: Creative I-Trigue 3400 2.1. nem tudom, hogy mennyit fogyaszt, de igazándiból teljesen felesleges rákötnöm. 10 éves már és nem is szól jól az egyik oldalon. nem kötöm rá, ha tönkre megy legalább vehetek egy újat, jobbat végre :).

Akkor az a CP lesz szerintem max 1-2 héten belül.

köszi a sok segítséget.

(#15029) martin66 válasza Cs1csó (#15027) üzenetére


martin66
senior tag

1. Közben azon kezdtem el gondolkodni, hogy ha a közeljövőben európai városba költöznék, akkor lehet, hogy jobb lenne, ha az UPS betáp kábele ugye cserélhető lenne magyarul könnyen UK fejről át tudnám tenni mondjuk európaiba. Nem okozna gondot az eszköznek mondjuk, ha a betáp kábel fejet cserélném menetközben? Amit kinéztem CP annál nem cserélhető, de mondjuk ennél APC BX1400UI cserélhető.

2. Jól gondolom, hogy nem tudom majd ezt az eszközt amerikába vagy kanadába használni - nagyob az esélye, hogy oda költözöm UK után 3-5 év múlva, mint vissza európába - mert ott 120V van?

3. Ez 950VA-nál, hogy hogy messze kevesbb a watt (480W), amit ki tud adni a CP-hez (600W) viszonyítve?
APC Back-UPS BX - BX950UI - 950VA 480W - Ez már nem is lenne elgendő nekem?

Köszi a sok választ eddig is!

[ Szerkesztve ]

(#15030) Cs1csó válasza martin66 (#15029) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. A cserélgetést nem tudom, műszakilag mindegyiket meg lehet oldani a kérdés, hogy esztétikus lesz e és hogy nem e garanciavesztő megbontani az eszközt.
Megoldás lehet az IEC konnektorosat veszel - mint a PC betáp - és ahhoz lehet venni átalakítót és abba beledugsz egy elosztót és arról minden működhet: [link]
Ez konkrátan Schuko-IEC de biztos van másmilyenben is.

2. ezt nem tudom, érdemes egy szakboltból megkérdezni van amelyikre rá van írva, hogy csak 230V az nem hiszem, hogy mást is szeretne. Konkrétan az APC Back-UPS-eknél van USA 120V-os és EU-s 230V-os típus és nem hiszem, hogy felcserélhető.

3. Ha az APC szimpatikusabb akkor inkább vedd az 1400VA-est. A 950VA-eset nem ajánlom, kicsit alulméretezett lenne a védelem, ha épp nagyobb teljesítményigényű feladat közben kap el az áramszünet vagy egy feszültségingadozás lehet lekapcsol a UPS, korábban is írtam az elméleti maximumhoz is érdemes még egy +20-30% mozgásteret adni, előfordulhat, hogy pl. az induló áramfelvétel kicsit magasabb "áramtüskék" lehetnek és az szűk méretezésnél betehet a UPS-nek.
Ha lenne egy konnektoros fogyasztásmérőd amivel a komplett konfigot monitorral mindennel együtt le tudnád mérni és a valós terheléses értékek nem lépnék át a 400W-ot akkor jó a 950VA-es UPS is.
Inkább állj hozzá úgy, hogy a 950VA-e és az 1400VA-es között kb. 40 font a különbség szerintem ennyiért ne kockáztasd azt, hogy pont a feladatát nem fogja tudni ellátni amire vetted, hogy áthidalja a pillanatnyi áramszünetet és az esetleges feszültségingadozásokat tompítsa mert lekapcsol.

(#15031) martin66 válasza Cs1csó (#15030) üzenetére


martin66
senior tag

köszönöm a hasznos infókat. Marad a CP.

(#15032) belinho


belinho
senior tag

Üdv!
Nyáron gyakran vannak olyan viharok amikor előfordulnak ezek a pillanatnyi áramszünetek, villámlás okozta zavarok a hálózatban, túlfeszültségek.
2x-er döglött meg a kazánban a panel, amit azóta egy UPS véd sikeresen.Vihar esetén ha otthon vagyok, akkor kihúzok mindent, de ha dolgozom, akkor csak ki van kapcsolva minden, de nincs kihúzva, ergo áram alatt van.
Nem szeretnék azon izgulni, hogy kihúztam-e? Meg nem akarok ilyen mániás sem lenni, hogy mindent kihuzigálok mikor elmegyek.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek elég ha minden konnektorba van túlfeszültségvédő elosztó ilyen esetekben?
Ezek védenek a túlfeszültség ellen, csak az ilyen pillanatnyi áramszünetek ellen nem.
Mennyire károsak ezek a kikapcsolt állapotban levő eszközökre?

Klíma, mosó-szárítógép, hűtő, mikró ezeket úgysem tudnám védeni a fogyasztásuk miatt.
De van 2 szoba, egyikben tv-hifi-ps,erősítő, dvd,multimédia lejátszó, másikban szgép, monitor, modem, router, nyomtató, ahova lehetne UPS- berakni.
Szerencsére még csak a kazán döglött meg, de az ördög nem alszik.

Egy szó mint száz elég a túlfeszvédett elosztó a kikapcsolt eszközöknek vagy ruházzak be 2 szünetmentesre-re?

(#15033) Cs1csó válasza belinho (#15032) üzenetére


Cs1csó
félisten

A komplett ház szünetmentesítése már épületgépészeti megoldásokat és sok pénzt igényel.

Több lehetőség is van, megpróbálom költségek szerint növekvő sorrendben leírni őket:

1. veszel pár feszültségvédős elosztót főleg oda ahol több eszköz is van és ezzel már egy minimális védelmet kapnak az eszközök a drasztikus feszültségingadozások, túlfeszültség ellen.
A számítógépnek és a hozzá tartozó perifériáknak érdemes vásárolni egy szünetmentest a legolcsóbb ami egy vállalható minőséget képvisel 11-15k között már 480W tartásra képes UPS is kapató amivel ugye a a pillanatnyi áramszünetet is kivédheted. Esetleg a tévé-hifi-ps-nek is lehet egyet venni ha belefér a 480W-ba akkor az előbbit ha nem akkor egy 1200VA-es 23k és az 700W-ot is képes tartani és védeni rövidebb áramszünetek esetén.
Ezek: [link] , [link] , [link]
Ez is elég drága mulatság mert kell mondjuk 1-2 UPS és 2-3 feszvédős elosztó kb. 20-40k közötti költség - egy feszvédős elosztó 3-5k körül van 1 UPS 11-15k -

2. Vásárolsz egy erős invertert (ez egy kvázi akku nélküli UPS, a külön vásárolt akkukban lévő áramot alakítja át váltóárammá ami már megfelelő az eszközök számára.) és hozzá egy pár jó nagy akkut, pl. 2db 30-50Ah-ásat (viszonyításképp egy átlag UPS-ben 1-2 db 7-9Ah-ás szokott lenni )
Ezek is több méretben vannak: 600,1000, 2500, 3500 VA és W is mert a látszólagos és a valós teljesítményük megegyezik: [link] , [link] , [link] , [link] , [link]

Ezek bazi nagy dobozok és lehet némi hangjuk is és az akkuk is nagyok tehát valami olyan helyre kell tenni ahol nem zavarnak de nincs fagy sem, és akkor ettől az eszköztől vezeted az áramot az eszközökhöz venni kell x méter villanyvezetéket mellé és eljuttatod ahová kell.

Egy 2500-as vagy egy 3500-asra a villanybojleren, mikrón és elektromos tűzhely, klímán kívül kb. mindent - is - rá tudsz kötni akár a hűtőt is, de lehet egy 1600-as is elég sok mindenre nyilván ki kell számolni.
A rákötni kívánt eszközök Wattban megadott fogyasztását összeadod és a biztonság kedvéért legyen 20-30% többlet hagyva az inverterben és kész is. pl. 1600W tartásra képes cuccra akár 1200-1400W-ot is rá lehet kötni.

Legjobb árban az 1600-as van 51k, és hozzá 2db akkut hogy mekkorát azt a védendő eszközök leírása után egy szakboltban tudnak segíteni 42k-ért van már 55Ah-ás akku de lehet kisebb is elég mondjuk 25-30k és akkor mondjuk kb. 100k-ból szinte minden eszközödet bevédted, sőt akár tartós áramszünet esetén az akkuk méretétől függően még akár hosszabb ideig is tudja tartani az eszközöket, pl. ha minden stand by módban van akkor a hűtőt órákig is el tudja vinni.

3. :DDD ehhez a szinthez már nem értek, gondolom ilyenkor már a betápnál van megoldva egy külön helyiségben az egész és ilyenkor már aggregátorral is ki van egészítve a védelem és az akkuk csak az aggregátor beindulásáig kell, hogy tartsák a rendszert (mint ahogy Csernobilban is tervezték de nem jött be :O )
Ez gondolom milliós tétel.

A PC-ét mindenképpen UPS-el védeném, és a média lejátszó, hifi résznél és érdemes elgondolkodni, a PS is egy számítógép, a modern tévék is érzékenyebbek.

(#15034) belinho


belinho
senior tag

Üdv!
Köszönöm a kimerítő választ! :R
A 2. és 3.verzió az kiesett egyből, egy kis 50m2-es társasházi lakásról van szó, szóval nem is tudnám hova tenni, meg nem is szünetmentesíteni szeretnék, hanem ezeket a mikroáramszüneteket kivédeni. Sajnos a 2 panelcsere 120ezrembe fájt, mire rájöttünk, hogy ezek az ingadozások nyírták ki+ rátett a magas bejövő feszültség.
A kazánra kötött UPS naplójából kiderült, hogy ezek szerinte nem is áramszünetek, hanem az AVR avatkozik be valószínűleg, nem megy el az áram, csak ingadozik. Azt írja esemény történt, de nem volt áramszünet.
Az első panelcsere után mindenhova lett véve túlfeszültség védett elosztó, szóval az jelenleg is rendelkezésre áll. Viszont a kazán elektronikája annyira érzékeny, hogy azon ez sem segített, mert azt az ingadozás ölte meg, ekkor lett véve a szünetmentes, azóta kutya baja.
A többi eszköznek nem lett baja egyelőre, szóval ezt nem tudom, hogy elég ez így, vagy vegyek 2 szünetmentest.
Feleslegesen nem verném +költségbe magam, mert akkor minimum 2 kellene, az is valami jobbik fajtából+ bele az akksikat 3évente cserélgetni. Költséghatékonyság miatt lett véve az elosztó is, ami véd a túlfesz ellen, de nincs benne AVR.
Neten olvastam hogy amiben kapcsoló üzemű táp van, annak nem árt ez a ki-be kapcsolás, de nem tudom az eszközeimben mi van. Arra sem akarok hazamenni, hogy a LED tv-ben kiment egy sor, mert akkor valakit biztos +baszok az EON-nál.
Lehet egy kicsit én lihegem túl, anno szülőknél vígan néztük a TV-t viharban is, nem lett baja semminek sem, máshol még egy elosztóra is sajnálják a pénzt, és nem is megy tönkre semmi.

(#15035) Cs1csó válasza belinho (#15034) üzenetére


Cs1csó
félisten

A túlfeszültségvédő nem tud AVR módot, hiszen ott arról van szó, hogy az "ideális" 230V-tól felfelé és lefelé is eltérhet mondjuk 10-20%-al a hálózati feszültség és az még belefér de ennél nagyobb kilengések esetén a UPS bekapcsol és az akkuk segítségével normalizálja a feszültséget. Az APC UPS-em - ha jól emlészem - alap beállítása az volt, hogy 160V alatt és 270V felett avatkozzon be és korrigálja a feszültséget.

Ahol nagyon rossz a hálózat és folyamatosan ugrál a feszültség és nincs mód a megjavítására (vagy az utca vagy a lakás rendszerének megjavítása) akkor oda pl. Online típusú UPS ajánlott.

Amit linkeltem UPS-ek teljesen vállalhatóak, sajnos ami már jelentősen jobb minőséget képviselne az sokkal drágább, tehát amit az esetleges tartósságon nyernél azt az árán bukod.

Szerintem a minőség ott kezdődik, hogy egy UPS tiszta szinuszos kimenetet ad, ezek a legolcsóbbak: [link], [link], [link]

(#15036) belinho válasza Cs1csó (#15035) üzenetére


belinho
senior tag

CyberPower CP900EPFCLCD 900VA lett véve a kazánhoz kb 10hónapja, azóta a naplója szerint volt 35esemény. Kazán tökéletesen üzemel vele.
Lehet veszek még 2-őt az elektronikai cuccoknak.
A mosógép, szárítógép, mikro, hűtő, klíma meg marad a kis 1-es APC túlfeszültségvédőben.

(#15037) Marci112233 válasza Cs1csó (#15035) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem a Kstar Microsine 1000VA LCD nem enged 200 alá és nem enged 240 fölé. Ha ezeket az értékeket átlépi a bejövő áram, már vált is és védi a cuccokat. Lehet szűk ez a keresztmetszet, de szerintem például ez normálisnak mondaható.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#15038) zsolt501 válasza Marci112233 (#15037) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Így a normális (szerintem), mert sok berendezés pl HiFi cuccok kimondottan nem szeretik a feszültség ingadozásokat, bizonyos berendezéseknél kimondottan ajánlott a feszültség stabilizátor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15039) Cs1csó válasza Marci112233 (#15037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyárilag megadott érték vagy te szűkítetted ennyire? Ha gyárilag ilyen és stabil áramszolgáltatású helyen élsz akkor okés, de manuálisan nem vettem volna ennyire szűkre.

(#15040) Marci112233 válasza Cs1csó (#15039) üzenetére


Marci112233
őstag

Gyári. Én hozzá nem piszkáltam semmihez, csak nemrég akkut cseréltem benne és az volt az első szétszedése is. De a gyári akkuval is ugyan így ment.
És igen pont a rossz áramszolgáltatás és a pillanatnyi áramszünetek miatt lett véve immáron több éve. Amit azóta sem bánok. És sajnos hiába az utca összesen 17 ház ebből 14-en jeleztük is levélben a szolgáltató felé hogy fejlesszenek a hálózaton mert ez így nem jó, semmit nem csinálnak vele. (Kb 40-50 éves az utcában a madzagolás, és még fa oszlopokon van.) Sőt pár éve volt az utolsó oszlopon 1 hétig egy a szolgáltató által feltett mérőműszer. Leszedésekor elismerték hogy a hálózat a hiba forrása, de azóta sem tettek elenne semmit.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#15041) Cs1csó válasza Marci112233 (#15040) üzenetére


Cs1csó
félisten

"szolgáltató" na igen :(((

(#15042) Marci112233 válasza Cs1csó (#15041) üzenetére


Marci112233
őstag

Na igen a "szolgáltató".

Azt mondják tervbe a fejlesztés, de pénz az nincs rá így nem csinálják, csak ha az utca legalább a felét fizeti a fejlesztésnek.
De könyörgöm ő a szolgáltató és mi fizetünk neki hogy a szolgáltatás legyen jó minőségű, és még a fejlesztésért is mi fizessünk? Ez olyan mintha vállalsz egy bármilyen munkát, de szerszámot semmit nem viszel magaddal hanem akinek csinálod az ad hozzá mindent, re megy csak a pénzt vennéd fel.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#15043) Cs1csó válasza Marci112233 (#15042) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan így működik, két példa:

1. kertség, dűlőutak, víkend telek a szomszéd tőlünk kapta az áramot mert náluk nem volt bevezetve ők pedig kint laktak télen-nyáron, a trafót kellett volna fejleszteni. Pedig a matek egyszerű a mostani trafó mondjuk 50 fogyasztót szolgál ki de igény volna még 50 helyre azaz még 50 FIZETŐ fogyasztó lenne de nem fejlesztenek, ez a piacgazdaság

2. ismerős karbantartóként dolgozott egy állami intézménynél és otthonról vitt szerszámot mert a mi volt az gyenge volt, vagy nem működött stb.

Ez Abszurdisztán.

(#15044) martin66 válasza Cs1csó (#15030) üzenetére


martin66
senior tag

Berednelve: CyberPower BRICs Series 165-290VAC 50/60Hz 600W 1000VA Schuko Brick LCD Screen UPS (Black).

Kb péntekre itt van (jó lassan).

(#15045) imrecs


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
Apc smart ups 750 lcd-m van.
Kicsivel több mint 2 évesek az akkuk benne.
Synology 214+ van hozzá csatolva,időzített működéssel,éjfélkor ki,reggel ötkor kapcsolbe.
Most egy ideje minden reggel bekapcsolás után pár perccel elkezd az ups sípolni.
Semmi hibaüzenetet nem találok benne,az akkucserét jelző led se világít.Próbáltam becsapni,az akkucsere idejét átírtam kb hónappal ezelőttre,deugyanúgy sípol,és abba se hagyja.Néha igen,mikor bolyongok a menüjében,de következő reggel a synology ébredésekor újra kezdi,van mikor csak simán kihúzom a konnektorból,visszadugom,akkor meg nem sípol.
A riasztást is levettem a minimumra(120sec),de nem tartja be ezt se.
Valami tanácsot tudtok adni,mit kezdjek vele,csak kisérletezésképpen nem akarnák akkupakkot venni,csak ha ténylegesen muszály lessz.
Szép napot Mindenkinek !!!

(#15046) imrecs


imrecs
csendes tag

Közben meg is oldódott a probléma :(
A synology nas-ban kötetösszeomlás történt,ennek a riasztása volt a ups sípolása,de mivel munka miatt nem jutok sűrűn gépközelbe,így nem tudtam mire vélni a dolgot.

(#15047) martin66


martin66
senior tag

Megjött a CyberPower BR1000ELCD. 8 óra töltés után bekapcsoltam. 24 órát kivárom a töltéssel. De ami érdekességet látok ,hogy az eszköz szerint az input 245v ritkán pár pillanatra le esik 242v-ra. nem 230-nak kéne lennie???
(Éjfélkor nézve 10 percet. Kíváncsi elszek napközben mit mutat.)

(#15048) Cs1csó válasza martin66 (#15047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez kb. 4,5%-os feszültségkülönbség ennyi bőven belefér, hiszen mikor itthon emelték a hivatalos feszültséget 220V-ról 230V-ra extrém változás nem történt a régi eszközök is működtek. Persze nagyon érzékeny műszereket érdemes online UPS-ekrő üzemeltetni, hogy folyamatosa tiszta kimenetből kapják a naftát.

(#15049) lp4EverLaci


lp4EverLaci
csendes újonc

hi! Én is szemezek de CyberPower BR1000ELCD de ezt néztem ki [link] de martin66 érdekelne hogy Táp milyen, de nekem ez van PURE POWER 10 600W CM ja és de max fogyasztás 193W de van CyberPower BU600E 600VA ami most megy de az csak 3 percet bír max.

[ Szerkesztve ]

(#15050) Troy. válasza Cs1csó (#14360) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Ez továbbra is az ajánlottak között van?

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.