Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) frpeter


frpeter
Topikgazda

Itt van jófajta 7Ah 12V és 18Ah 12V is. Persze egyben drága kiadás lehet, de ha azt nézed, hogy 3-4 évre veszed, úgy leosztva már nem annyira vészes, hogy megvédi a géped és dolgozhatsz áramszünetben :)

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7002) Teasüti válasza frpeter (#7000) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem, köszi! :R

Még annyit kérdeznék, hogy ha rack változatot vennék, akkor azt oldalára lehet dönteni?
Az akkuknak mindegy hogy állnak, vagy inkább csak vízszintesen üzemeljenek?

[ Szerkesztve ]

(#7003) Cobra. válasza Teasüti (#7002) üzenetére


Cobra.
őstag

Ezeknek az akkuknak mindegy.

(#7004) frpeter válasza Teasüti (#7002) üzenetére


frpeter
Topikgazda

A Rack-es működik állítva is, az akkuknak pedig teljesen mindegy.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7005) Teasüti


Teasüti
nagyúr

:R
Sikerült leütnöm Vaterán 40k-ért egy 1500-as SUA-t rack változatban ~1 éves akkukkal. :))
IGaz 50k is lesz belőle, mire ideér és szerzek hozzá IEC -> Schuko átalakítót. :U
Meg talán egy Eaton Protection Box is elkél elé majd a lézernyomtató és pár más fogyasztó miatt.

(#7006) frpeter válasza Teasüti (#7005) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Gratula, az nem rossz ár :D

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7007) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Adott egy APC Back-UPS ES 700-as, amin ugye 8 kimenet van, de ebből csak 4 van az akksin. A kérdésem az lenne, hogy ha én 4-nél több eszközt szeretnék rákötni, akkor elég vennem egy sima elosztót/hosszabbítót, vagy valami extra példány kell ahhoz, hogy minden eszköz kapja a naftát áramszünet esetén?

Előre is köszönöm! :R

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#7008) canniball válasza vond (#7007) üzenetére


canniball
nagyúr

Elég.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7009) vond válasza canniball (#7008) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm szépen! ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#7010) Tussky


Tussky
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném szünetmentes táp vásárlásához. Egy irodai géphez lenne ( ha kell akkor a konfigot megkeresem,de nem egy atomerőmű :) ).

A lényeg az lenne,hogy minimum 10 percig tudjon üzemelni a szünetmentesről. Olyan 20-30k között lenne rá.

Kösz!

Tussky

(#7011) frpeter válasza Tussky (#7010) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Normál irodai PC-hez valószínűleg ez jó lenne: APC Back-UPS 500EI

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7012) Cobra. válasza frpeter (#7011) üzenetére


Cobra.
őstag

Ez semmivel nem jobb, mint a fele ennyibe kerülő szünetmentesek. FSP EP650, áramingadozás előfordulása esetén Centralion Blazer 600VA (ez tud AVR-t, ami jobban bírja az ingadozó feszültséget, mint az egyszerűbb szünetmentesek) . Ha tényleg alacsony a gép és a monitor fogyasztása, akkor még az FSP Nano is bevállalható.

(#7013) frpeter válasza Cobra. (#7012) üzenetére


frpeter
Topikgazda

A Blazer pl tényleg egy pöpec típus, hibailag ugyanolyan megbízható mint a kis APC-k.
Viszont APC-nél ha 3 éven belül bármi gondod van vele, lejelented és 3-4 napon belül a címeden a cserekészülék vagy csereakku... Ezt és a megbízhatóságot meg kell fizetni, de kinek mi a fontos.
Nekem pl a routeren, switch-en 600-as Blazer van, de a gépemen Smart 1000, azt nem bíznám a véletlenre.
Egyszer kell megvenni, és ha 10-12 évre leosztod az árát annyira már nem is drága, mint pl ha valaki megvesz egy kínait, amiben akkut se lehet cserélni, mert atomjaira hullik (nem a Blazerről beszélek, az egész korrekt!)
Az évek alatt sok gépet láttam már én is, és amikor a felhasználó nem érti, hogy a 7e Ft-ért 600VA UPS 1 év után miért nem bír 100W-ot sem, akkut pedig nem lehet benne cserélni, mert úgy van összerakva, hogy ne lehessen normálisan szétszedni, akkor ott azért elgondolkodik az ember, hogy egy iylen technológiára bízza magát (ugye az UPS pont a biztonságot szolgálja) vagy3-4x ennyiért vesz egy oylan gépet, ami 5-6x ennyi ideig üzembiztos.
Meg kell gondolni, manapság jót nehéz olcsón venni, de persze vannak kivételek.
Én speciel nem mernék kínait árulni...

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7014) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megjött a csomagom, épp most tesztelgetem. :))
Line-interactive UPS elvileg, akkor kimeneti feszültségnél nem konstans 231V-ot kellene látnom mert ugye korrigálnia kellene az AVR-nek?
Jelenleg a bemeneti és kimeneti feszültségek megegyeznek.
Vagy mikor lép működésbe az AVR, mekkora feszültség ingadozásnál?

(#7015) frpeter válasza Teasüti (#7014) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ha jól rémlik az AVR-nek van egy alapbeállítása, készülékenként változik, de átlag a 230V-hoz képest +-30-40V szokott lenni. Tehát elvileg ezen belül nem vált át akkura csak kompenzálja a feszültséget és mindig 230V-on tartja.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7016) Cobra. válasza frpeter (#7015) üzenetére


Cobra.
őstag

Valamennyire azért ingadozik, nem pontos 230V-on tartja, az gondolom feleslegesen terhelné az alkatrészeket. Nekem +/- 10V-ot szokott ingadozni a 230-hoz képest, de ez ugye bőven belefér a tápok toleranciájába.

(#7017) frpeter válasza Cobra. (#7016) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Egy minimális tolerancia van, de szerintem annak +-2V körül kéne max lennie. A 10 már elég sok ahhoz, hogy egy-egy érzékenyebb készülék megérezze, pl orvosi műszerek. De így hirtelen angol leírást sem találtam erről pontosan.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7018) Teasüti válasza frpeter (#7017) üzenetére


Teasüti
nagyúr

APC vhol említi, hogy orvosi műszerekhez és más magas követelményű berendezésekhez kizárólag online topológia jöhet szóba.
Azt ugye olvastam, hogy az online az, ami fix 231 V-on tartja a fesz.-t, de a line-interactive esetén arról nem találtam infót, hogy mikor avatkozik be az AVR.

A SUA-mban csak a két határértéket tudom állítani, ahol akkus üzemmódra vált, de AVR-re vonatkozó beállítást nem találtam.

A kézikönyv meg ... finoman szólva is hagy némi kívánnivalót maga után. :N
Gyakorlatilag egy felszínes tájékoztató, nem kézikönyv. :U

(#7019) frpeter válasza Teasüti (#7018) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Hát igen, az online a tuti, mert ott ugye állandóak akkuról megy a gép, tehát valós nulla az átkapcsolás és nincs feszültségingadozás.
Toroiddal emg lehetne nézni pontosan hogyan működik az AVR, azaz folyamatosan ejteni vagy növelni a feszültséget és figyelni a kimenetet. Leírást sajnos én sem találtam.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7020) krealon válasza Teasüti (#7014) üzenetére


krealon
veterán

Nakam ilyen beallitasokkal mukodik egy SUA1000.

(#7021) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Indítottam egy kalibrációt ... hát elég siralmas eredménnyel. :(
1500-as SUA és a 10 percet sem érte éppen el 18% terhelés mellett, valamint akkus üzemmódra váltáskor a kapacitás hirtelen beesett ~60% körülire.
Írtam az eladónak, hogy ez mi. Remélem csere érettek a "kb egy éves akkumulátorok". :W

A webes felületen találkoztam fogyasztásmérővel, ez jó vmire?
Beállítottam az éppen hatályos egységnyi díját az áramnak, de nem igazán tudom összeegyeztetni az adatokat.
ALig két napja üzemel a táp, pár órát ment csak a PC róla (egyelőre csak a gépház), ami korábbi mérések alapján üresben kb 140 W-ot fogyaszthat.
Na erre az UPS 18% terhelést ír, ami az áthidalási idő diagramm szerint legalább dupla ekkora fogyasztásnak felelne meg, a fogyasztásmérője szerint meg eddig alig 0,4 KWh fogyasztás történt, ami megint rossz érték.
A terhelést erősen túlbecsli, a fogyasztást meg erősen alábecsüli? :F

(#7022) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ezekről lehet tudni bővebben vmi infót? A kézikönyv az gagyi, de még a súgó se ad tájékoztatást.

Mi az a Low Battery Signal?
OS shutdown esetén mi a különbség a Shutdown és a Shutdown and off között?

(#7023) frpeter válasza Teasüti (#7021) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Valószínű vagy nagyon gagyi egy éves aksik, vagy nem egy éves aksik... Tipikus sajnos...
Tegyél rá nagyobb terhelés, 50-60%-ot, valószínűleg le fog hasalni a gép.
Ez azt jelenti, hogy csereérettek az aksik.
Amúgy ha kiveszed őket, meg tudod nézni a gyártási évüket.
Persze az egy évest lehet úgy is értelmezni, hogy egy éve lett belerakva, de már akkor is 4 évesek voltak. Pl...

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7024) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Szünetmentest szeretnék, valószínűleg 2 darab lenne. Az egyiknek egy 60 wattos keringetőszivattyűt kéne vinnie, lehetőleg minél tovább (fél óra minimum jó lenne), a másiknak egy adsl modemet, egy routert, egy 1 lemezes nast és egy poe adaptert (AP-hoz) kéne vinnie.
Az elsőhöz egy apc back ups cs 650, a másodikhoz egy FSP EP nano 600 jó lenne?

Köszi!

(#7025) frpeter válasza hzcs (#7024) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!

Keringető szivattyúhoz sajnos nagy eséllyel csak szinuszos UPS lesz jó :(
Keringető szivattyúhoz UPS
A többihez valószínűleg mindegy milyen készülék, a 600-as talán már elviszi őket egy darabig.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7026) didyman válasza frpeter (#7017) üzenetére


didyman
őstag

Hálózat tűrése is 10%, kizártnak tartom, hogy egy orvosi műszer ne legyen erre méretezve. A megérzi és a hibás működés meg két külön dolog, egy halványabb kijelző nem olyan dolog, amire pontos kimeneti feszültségű UPS kell. Az AVR a régi APC-mben beállítható szoftverből, itt is 5-10V-os értékek rémlenek alsó küszöbnek, meg felesleges is 1-2V-os tolerancia.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7027) didyman válasza frpeter (#7025) üzenetére


didyman
őstag

Hihetetlen, hogy egy link nem linkként van beszúrva egy 2013-as weboldalon. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7028) hzcs válasza frpeter (#7025) üzenetére


hzcs
senior tag

köszi, akkor nem úszom meg a nagy kiadást :(

(#7029) didyman válasza Teasüti (#7021) üzenetére


didyman
őstag

Az 1500VA érték 0,7 körüli PF-hez van igazítva, de neked a tápegység, ha aktív PFC-s, 0,99 körül tud. 1500*0,7*0,18, 189W. A korábbi mérések milyen eszközzel történtek? Az UPS saját mérője nem sebészi pontosságú, de elég jó. A fogyasztás mérése időarányos, ezt ne feledd el, összes értéket mér, nem kWh-ra vetített átlagot. A shutdown and off az UPS-t is kikapcsolja. Az akkuk lehet, hogy döglődnek, vagy esetleg kontakthibás a csatlakozásuk (tipikus, ha a csereakku vékony sarus), meg a szokásos, százas körtével hagyod lemerülni tesztből 2-3 kört érdemes futni vele, mielőtt biztosat mondunk rá. Low battery signal a folyamatos csipogás közel lemerült akkunál.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7030) didyman válasza hzcs (#7028) üzenetére


didyman
őstag

Mernék ajánlani tizenöt éves, 250-es, 400-as Smartokat, bagóért vannak, de a keringetőszivattyút talán szerencsésebb egy vadiújra bízni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7031) didyman válasza frpeter (#7019) üzenetére


didyman
őstag

Nem állandó akkuról, hanem állandóan inverterről és annak tápja vagy a letranszformált hálózat, vagy az akku, átkapcsolás nélkül.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7032) didyman válasza Teasüti (#7018) üzenetére


didyman
őstag

Persze, meg mert sokat el akarnak adni belőle. Nem vitás, hogy a minőség csúcsa, de a kritikus szerverek mellé sem követelmény a kettős konverzióval elért pontosság, nem ezért ajánlottak orvosi műszerek mellé sem, hanem mert nincs átkapcsoláskor szünet. Ami viszont valóban problematikus orvosi műszereknél, de egy jól tervezett tápegység ezekben sem érzi meg már, hanem inkább a biztos, ami biztos elv mentén kötelező. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7033) frpeter válasza didyman (#7030) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Azok kimennek a világból is ha karban vannak tartva, bár az áthidalási idejük nem annyi, hogy lehűljön teljesen a rendszer. Általában 600-tól szoktam én spec ajánlani, az már elmegy annyit, bár néhol ha biztosra akarunk menni kell még az ezres is :(
Persze a semminél jobb ez is, legalább van idő széthúzni a tüzet.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7034) frpeter válasza didyman (#7031) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ebben igazad van.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7035) frpeter válasza didyman (#7027) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Dehogynem :D

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7036) didyman válasza frpeter (#7035) üzenetére


didyman
őstag

Sejtettem valami személyes érintettséget :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7037) didyman válasza frpeter (#7033) üzenetére


didyman
őstag

Hááát, a fene tudja. A 400-asban négy, 6V-os, 5Ah-s akku van, kapacitásban fentebb vagyunk, mint egyszem 12V/7Ah-s akkuval, melyek maibb gépekbe mennek akár 6-800VA-ig. Szivattyú-kb. 60W-tal terhelve jó a hatásfokuk ezeknek is, elmennek ugyanannyit. A 250-esben három akku van. Tulajdonképpen sosem értem, hogy a teljesítmény alapján következtetünk áthidalási időre, hiszen az akkufüggő a terhelés relatív alacsony értékéig, és elég nagy szórás van ebben az egyes gyártók között, a hatásfokban mutatott eltérés meg ekkor még minimális.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7038) frpeter válasza didyman (#7037) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Így van, az áthidalási idő főképp az akkutól függ, én meg APC-ből indulok ki, általában nagyobb VA-ben több aksi van. Pl AP600-as 2db 7/12.
AP400-as 50W-on kb. 50 perc, AP600/SU700/SUA/SMT750 50W-on kb. másfél óra.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7039) frpeter válasza hzcs (#7028) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Esetleg még ilyennel megoldható a dolog: Szinuszos inverter + 18Ah akkumulátor

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#7040) hzcs válasza frpeter (#7039) üzenetére


hzcs
senior tag

köszi, erre alszok még párat, mert nekem ez elég húzós ár

(#7041) Proci85 válasza WayneGace (#6547) üzenetére


Proci85
senior tag

Elvileg azért nem szabad az FSP Nano után túlfesz.védő elosztót használni (ezt egyébként én is több webshopban lévő Nano kommentjében olvastam), mert a kimenete akkus üzemmódnál kvázi szinuszos. Egyenáramból csinál neked váltakozóáramnak tűnő valamit. Szinusznak hazudja magát, de sok esetben csak valami négyszöges, trapézos csoda lesz belőle.
A lényeg, hogy ezt úgy éri el, hogy az egyenáramot megszaggatja, ebből négyszögjelet csinál. A négyszögjel teli van felharmónikus jelekkel, amik nagyfrekvenciás jelek.
Ezek a nagyfrekis jelek összeakadhatnak a túlvesz.védő elosztóval, mert az elosztóban van néhány olyan alkatrész, ami nagyfrekvenciás jelre vezetni kezd. Így védi a rádugott eszközt a hálózati zavaroktól, pl. flexel a szomszédod :)
Ezek pont a földdel vannak összekötve, így az energia egy részét szépen a föld felé levezetik.
Ezért írják, hogy biztosabb nem rákötni ezeket az elosztókat. Elé viszont minden gond nélkül lehet és érdemesebb is, hiszen így az UPS-t is véded.
Ez az egyszerű UPS+túlfesz. elosztó kombóra vonatkozik.

Mint nem rég olvashattuk itt a fórumon, komolyabb UPS-oknál viszont más okból nem érdemes.[link]

(#7042) Proci85


Proci85
senior tag

Jól sejtem, hogy itt elírás az AVR? FSP NANO600 szünetmentes táp

(#7043) Cobra. válasza Proci85 (#7042) üzenetére


Cobra.
őstag

Igen, meg remélem az ára is :)

(#7044) hzcs válasza Cobra. (#7043) üzenetére


hzcs
senior tag

az ára miért?

Lehet, hogy alap kérdés, de ennél az eszköznél "rendes" szinuszhullám van, amikor van áram, és négyszögjel, ha akksiról működik?
E (nem analógban) láttam 11290-ért, tudtok ennél olcsóbb helyet Győrben?

(#7045) Teasüti válasza didyman (#7029) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Villanyórával mértem a gépem fogyasztását korábban (stopper+matekozás), az aPFC miatt ugye az egy kvázi valós wattos teljesítmény érték volt.
Nem értem miért korrigálod az 1500VA-t a gyártó által meghatározott (?) teljesítmény tényezővel - ami 0,6 tudtommal APC szerint -, amikor épp 1-hez közeli cosFI-vel volt terhelve a gép. Vagy nem? :F
Én úgy tudom tiszta ohm-os ellenállású fogyasztóval a látszólagos teljesítmény megegyezik a wattos teljesítménnyel.

A fogyasztásmérőjét meg nem értem, mert ennél jóval többet fogyasztottam már elvileg, amennyit mutat (a csatlakoztatott eszközök össz. fogyasztása ugye a kiválasztott időintervallum alatt).
Nem hogy a gép mért fogyasztásával nem stimmel, de még a saját terheltség mutatójával sem. :F
Vagy akkor nem értem a terhelés mutatót: cosFI-től függetlenül a szoftver fixen 0,7-es tényezővel számol?
Mert ha igen, akkor a 18% terhelés akkor úgy értendő, hogy APC áthidalási diagrammból leolvasott fogyasztás osztva a tényezővel és megkapom a korrigált teljesítmény tényezős fogyasztásomat?

A készüléket még nem szedtem szét, nem is igazán szereltem még elektronikát. :B
Gondolom triviális esetekről lehet szó, de mégis: hogy tudok biztosra menni az általad említett problémák kizárásával? Hogy kellene elvégeznem azt az izzós tesztet technikailag? Akkuk kiszerel, keres egy villanykörte, majd... Barkácsolok hozzá egy rögtönzött összeköttetést? :U

Low Battery Signalt még mindig nem értem. :B
Ez akkor a becsült hátralévő idő itt beállított értékénél kezd el vinnyogni?

(#7046) Cobra. válasza hzcs (#7044) üzenetére


Cobra.
őstag

Amíg van (megfelelő) áram, addig átengedi a hálózati feszültséget, akkus üzemmódban pedig kváziszinusz jelet ad ki,
árak

(#7047) didyman válasza Teasüti (#7045) üzenetére


didyman
őstag

Minden gyártó csal a teljesítménytényezővel, mert így nagyobb számokat lehet írni az UPS-re, holott ahogy te is írod, az lenne normális, hogy az 1000 VA 1-es teljesítménytényezőnél 1000 W lesz, hiszen a komplex mennyiség tört része a valós rész, ha a képzetes rész nulla felé tart, a valós a komplexet közelíti. A megadott érték is körülbelül marhaság: Honnan veszi az APC, hogy 0,6 lesz? Sehonnan. Majdnem tíz éve nem kapni aktív PFC nélküli tápot, nagyobb monitorokban is van, a kisebbek meg ennyire nem rontják a fázisszöget, tehát a pf körülbelül 0,8-1 között van, de azért számolunk egy fix, sokkal gyengébb értékkel, mert így nagyobb számot lehet ráírni..
Tehát, a ráírt értéket rontjuk a fixen megadott tényezővel és abból számolhatunk teljesítményt. Az LBS igen, így működik. :-) Az akkuteszthez nem kell szétszedni semmit, az UPS-t terheled egy százas körtével.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7048) Thusor


Thusor
őstag

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van nekem egy HP workstation z400 asztali gépem. Ebben egy Intel Xeon w3520 (max TDP 130W) processzor van, valamint egy Nvidia Quadro FX 3800 (108W) videokártya, 1 db WD VelociRaptor merevlemez. Össz fogyasztását olyan 300W-ra teszem maximum, a tápegység egy Delta 475W-os tápegység. Milyen szünetmentest tudnátok javasolni ami ezt elvinné olyan 3-4 percig, hogy a kisebb feszültségingadozásokat vagy áramkimaradásokat át tudjam hidalni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7049) Cobra. válasza Thusor (#7048) üzenetére


Cobra.
őstag

A Delta nem szereti a kváziszinuszt, szóval csak valami valódi szinuszos jöhet szóba, pl APC SUA vagy Centralion Claire.

(#7050) Thusor válasza Cobra. (#7049) üzenetére


Thusor
őstag

Tehát akkor a négyszögjeles UPS-t nem szereti? Ezt néztem ki, de akkor ezek szerint ez nem lenne jó.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.