Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) SchumiBácsi válasza Bynarr (#4899) üzenetére

Hali!

Legfelső sor: "AC Fuse T6A 250V" ha jól olvasom. Ez a biztosíték típusa. Keresni kellene bolt/szaki akit tud ilyet és belerakni kipróbálni.

Üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4902) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Helló!

Erre esetleg valaki [link]

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#4903) canniball válasza wd.taz (#4902) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy nyálazd át az egész topikot (emlékeim szerint volt ilyen kapcsolási rajz linkelve) vagy kérdezd meg Shkiz0 kollégát ő hogy oldotta meg.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4904) Yany


Yany
addikt

Srácok,

Tudnátok ajánlani nekem szünetmentes tápot a konfigomhoz?

- CoolerMaster RealPower 620M (moduláris)
- Core i5 2500K
- Radeon HD6950
- Asrock Z68
- 1 vinyó + 1 ssd
- 3-4 ventilátor
- 1 db Dell U2412M monitor (ledes)
- 1 db 40W-ot fogyasztó NAS

A lényeg nekem az lenne, hogy minimum 5 percig menjen még a gép, ha lenne egy kis áramszünet, illetve a tüskéktől, zajoktól kímélném meg a gépem. Szóval nem célom "órákig" használni a gépet áramszünetben is.

Kaphatnék egy tényleg alacsony árú (de ésszerű) és egy közepes/magasabb kategóriájú tippet? Nagyon köszönöm. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4905) Cobra. válasza Yany (#4904) üzenetére


Cobra.
őstag

Alacsony árút nem fogsz kapni, mert neked kell legalább 800VA, plusz az áramingadozások ellen AVR is.
típusok: APC Back-UPS PRO 900 55e Ft
Eaton Ellipse Max 850 57e Ft
esetleg még Eaton NV1000E 30e Ft
vagy Centralion Radian 1000VA 38e Ft
Ha nem szokott áramingadozás lenni, akkor az FSP EP 850 vagy 1000.
Illetve most nézem, hogy az FSP EP1500-ban van AVR, de az is már 43e Ft.

(#4906) wd.taz válasza canniball (#4903) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Köszi szépen, rákérdezek. :R

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#4907) Yany válasza Cobra. (#4905) üzenetére


Yany
addikt

Nagyon köszönöm, sokat segítettél. Egy apró kérdésem lenne még: hogy allergiás vagyok arra a magas frekire, amilyen hangot ad némelyik. Itt melyeknél kerülöm el a legnagyobb eséllyel ezt a jelenséget?

Köszi még1x. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4908) fgordon válasza Yany (#4907) üzenetére


fgordon
senior tag

Az allergiád hogy jön ki, miben mutatkozik? :) :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4909) Yany válasza fgordon (#4908) üzenetére


Yany
addikt

Feláll a szőr a hátamon. :DDD
A lényeg, hogy a cégnél pl. az emberek nem hallják azt a magas frekis cicergést, amit én nem csak hallok, de borzasztóan irritál is. Szóval mindenre hajlandó vagyok, csak arra nem, hogy egy ilyen ott zizegjen otthon a gépem mellett. Szóval síri csönd rula. Nekem speciel az FSP 1500-as tűnt a legszimpibbnek, az pl. nem zizeg?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4910) canniball válasza Yany (#4909) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyen cicergést UPS-ből én még nem hallottam, búgást annál inkább.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4911) Yany válasza canniball (#4910) üzenetére


Yany
addikt

Tehát te sem hallod. :C :DD :P ;]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4912) fgordon válasza Yany (#4909) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, tudom miről beszélsz... :K Én is hallom ezeket, de nem mindig zavar... :B Tényleg a többség nem hallja... :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4913) canniball válasza Yany (#4911) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ha a tápból hallom csak meghallanám a szünetmentesből is... :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4914) 14adam


14adam
addikt

Van egy Apc back 500-as szünetmentesem. Új aksival. Mikor el se megy az áram akkor is van egy relé ami néha kapcsolgat. Van olyan,hogy 1 napig nem csinálja néha lenyom 1 perc alatt 3-at. Van ezekbe egy kis hangszóró ami ilyenkor neki áll néha sípolni.
Ez mitől lehet? :U

(#4915) thomas99


thomas99
csendes tag

Kérlek segítsetek!
Trust PW-4130M 1300VA -hoz keresek akksit... Szerintetek? Mibe fájhat egyébként?

Üdv: Tom

(#4916) 14adam válasza thomas99 (#4915) üzenetére


14adam
addikt

szedd szét nézd meg,hogy hány amperórás aksi(k) van(nak) benne. Ha ezeket tudjuk akkor meglehet tudni,hogy kb mennyibe fog kerülni

[ Szerkesztve ]

(#4917) Cobra. válasza 14adam (#4914) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha mellette csipog is, akkor leesik annyira a hálózati feszültség, hogy átkapcsol akkura (vagy túlságosan felmegy).

(#4918) 14adam válasza Cobra. (#4917) üzenetére


14adam
addikt

elképzelhető. Most kaptam az infót,hogy az utcába bajok voltak az elektromos hálózattal. Így azt javították,akkor lehetett fesz ingadozás

(#4919) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Itt felénk gyakran van pillanatnyi áramszünet. Pont annyira, hogy felb@sz agyilag és kikapcsol minden, nem tovább. Néha pedig 1-1 percesek. Mintha hirtelen fognád a kapcsolót, letolnád és még azzal a lendülettel vissza.
Ezek ellen védenek ezek a tápok?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#4920) fgordon válasza Darko_addict (#4919) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, és megvédenek a túláramtól is, ami megrövidíti az alkatrészek élettartamát. Ha ez van, érdemes talán AVR-es szünetmentest venned, de biztos mások többet tudnak mondani... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4921) Cobra.


Cobra.
őstag

Igen, érdemesebb AVR-est venni ilyen problémánál.

(#4922) SchumiBácsi

Halli!

Tegnap történt egy olyan hogy az UPS, egy szempillantás alatt "black out", azaz teljesen megszűnt az áram a szünetmentes oldalon. Áramszünet a csak feszvédett oldalon nem volt.

Amikor a kézi visszakapcsolást követően újraindult minden, megnéztem a történetben az aksik állapotát. Kikapcsolás előtt 100%, azt követően 90% volt, 1órát ment még utána a rendszer, 300watt körüli terheléssel, mialatt 95%-ra töltődött.

Egyből arra tippeltem, hogy az aksiknak befellegzett, mert lehet hogy egy aksi teszt erejéig átváltott és az okozta a problémát.

Azonban ma előállítottam a tegnapihoz hasonló terhelést azzal a különbséggel hogy a PC-t olyan állapotba hoztam hogy egy újabb "black out"-tól ne legyen nyűgje (mostanság a windows kikapcsolást követően kifagy, kézzel kell megállítani, de addig is megy üresben, sacc/kábé 150wattot fogyasztva), a 300-350watt eléréséhez átraktam a TV-t is a szünetmentes oldalra, meg vagy 50wattnyi fényforrást.

Kihúztam a konnektorból az UPS-t és ebben az állapotban a rendszer tovább működött. Akkor is amikor a TV-t ki, majd újra bekapcsoltam. Mi történhetett tegnap?

Elképzelhető hogy egy nagyobb feszültséglökéskor, így reagáljon?

Ja UPS az: MGE Pulsar Ellipse ASR 1000VA/600watt és 2009.06.01.től van üzemben.
A ledecskék normális működésről tanúskodnak, előtte is és utána is, nem jelzi sem túlterhelést, sem pedig hogy az aksik hibásak lennének. Aktív túlfeszvédelem világít csak, mondjuk azt jól megkel nézni mert elég halvány, de első perctől kezdve.

Valaki vélemény?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4923) ggg666 válasza SchumiBácsi (#4922) üzenetére


ggg666
őstag

Én egyszer a smart ups 1500 asommal ugyanígy jártam.

Hogy mi okozta azóta sem tudom 1 év alatt egyszer fordult elő.

(#4924) SchumiBácsi válasza ggg666 (#4923) üzenetére

Üdv a klubban :DD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4925) Darko_addict válasza Cobra. (#4921) üzenetére


Darko_addict
őstag

AVR pontosan mit tud? Találtam pár ilyen modellt.
Ha rá szeretném kötni a gépem, a monitorom, a házimozim és a PS3-am (talán a TV-m), összeadom a WATT teljesítményüket, és ezután honnan tudom mekkora táp kellene? Váltsam át VA-ba a W-ot?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#4926) SchumiBácsi válasza Darko_addict (#4925) üzenetére

Át kellene. De élelmesebb gyártók VA/watt-ban adják meg, pölö 1500VA/900watt.

Érdemes túlméretezni, 300wattos csúcsfogyasztáshoz illik 600-at odatenni.

Az AVR tudtommal a line-interactive, ami az ASR-től (stand-by) jóval kifinomultabb.

Az ASR nagyobb tüskéket még levág, de zavaros ingadozós hálózatban inkább/gyakrabban átvált akkus üzemre. Olyan helyre jobb, ahol viszonylag stabil az áram, de ha szünet van akkor szünet.

Az AVR drágább, és precízebb, a feszültséget folyamatosan szabályozza, és ingadozáskor ritkábban, vagy egyáltalán nem kapcsol akkura, csak áramszünetkor. A feszültségskálája is tágabb mint az ASR-nek, olyan helyen jó ahol folytonosan zavarodik-ingadozik a hálózat.

Aztán ha megvetted, küldheted a feszültségvédelem árát képekben a szolgáltatódnak :D

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4927) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Tudom, hogy nem a legjobb topik a kérdésemnek, de a céltopikba kb szökőévente írnak.

5-6E forintig bezárólag milyen legalább 6 teljes értékű aljazattal rendelkező elosztó ajánlott?
Pozitív lenne, ha inkább 8 (vagy több) aljzat lenne.
Köszi!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4928) Darko_addict válasza SchumiBácsi (#4926) üzenetére


Darko_addict
őstag

Az 1500VA kicsit drága, de majd kiszámolom mekkora kellene.
Köszönöm az infókat!

Ez a számlás dolog csak vicc, mi? :D Pedig szívesen kifizettetném velük.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#4929) SchumiBácsi válasza Darko_addict (#4928) üzenetére

Hali!

Megméred az összfogyasztásod és lehetőségekhez mérten dupláját megveszed.
Nálam 300watt volt anno és úgy vettem a mostanit: 1000VA/600watt.

De vehetsz 400-500wattosat is 300watthoz, a tartásidőd csökken csak.

Nekem már jönnének pár százezerrel, de a net meg áramszolgáltató egymásra mutogat.
-szar a net túlfeszvédelme azért mennek ki a pc-k ha mennek (mondja az áramos)
-szar az áram nem lehet megfogni a túlfeszt (mondja a netes)

Amit én tapasztaltam azt hogy ups nélkül lehetetlen biztosra menni 2lépcsős védelmem van, és csak a gépet tudom "100%" fogni, és én úgy látom hogy a net a gyenge láncszem.

Konnektor felől sosem ment tönkre semmi, az UPS, és utána kötött feszvédett elosztó, mindent megfogott eddig.

Net felől egyszer kiszállt egy alaplap, mondjuk az én baromságom miatt: gondoltam azt hogy UPS bezavar a netnek azért nem megy, kivettem a körből csak a netet másnap derült égből villám durr... két hónappal később be volt kötve a net is az UPS-re hasonló villámeset, mindben megúszta, csak a modem nem mert koaxos, azt UPS-el nem tudom fogni csak UTP-t... másik szobában van koaxra külön védelem, de láthatóan nem vállt be, mert a modem szépen kialudt mikor jött az amper :D

Azóta netet felrekózták: a koaxokra tettek védős dobozokat, tesztelve nem voltak mert idén nem volt akkora ereje a viharoknak mint 2009-be... vagy 10-be. 2009-ben gyakran téptem a hajamat is emiatt.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4930) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Hátha tud nekem valaki segíteni. :U

Van egy APC Back UPS BE 700 GR típusú szünetmentesem és ebbe keresnék akkumulátort (RBC17). Tud valaki esetleg olcsó helyet ahol hozzá lehet jutni ilyesmihez?

Akár itt PH-n akár máshol.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4931) szeva000 válasza FrezeR (#4930) üzenetére


szeva000
addikt

kiveszed az akkupackot,megméred,veszel bele új akkut,összekötöt és csáá.
Ha jól emlékszem 7Ah-ás van benne,de a méretből látni fogod.Ha APC matricást veszel,az kb 2,5X drágább:)

(#4932) fgordon válasza fi:zi'k (#4927) üzenetére


fgordon
senior tag

EATON Protection Strip 6 DIN túlfeszültségvédő

ez 3e Ft körül van, túlfesz. védelemmel, nekem több ilyen is van... :D

Van ilyenem is, ezt NEM ajánlom, kb azonos áron:

APC P5B-GR SURGE PROTECTOR túlfeszültségvédő 5 slot

Ez melegedik egészen komolyan, még ha nincs is beledugva semmi, akkor is... :(

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4933) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na nekem kb most lett elegem a pillanatra kimaradó hálózatból. Pöppet beomlott a gép és a fél napos SSD is átélte. Gépem + amiket ráakasztanék 500W csúcson, és kb 270W idle.
Nem kell nekem semmi szoftveres matatás, csak ha kimaradás van legyen híd, legalább 2 perc. Ez itt 600VA: [link] - Azaz volt-amper, ez akkor igaz ismereteim szerint ha fesz és áram szorozva mindenféle hatásos nem hatásos nélkül (tudom képbe vagyok). Van esetleg valakinek ilyen vagy tud okosat mondani? Tényleg csak ez a 2 perc kell több nem. Főleg SSD óta, rettentő gyorsan kikapcsolok.
Rákötött dolgok:
- PC
- LCD
- Router
- ADSL modem

[ Szerkesztve ]

(#4934) Kolondrum válasza Kolondrum (#4933) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kis olvasgatással sokra megy az ember. Már sokkal komolyabbat nézek, 700VA, bár az is igen határeset.

(#4935) szeva000 válasza Kolondrum (#4934) üzenetére


szeva000
addikt

jóó,az ilyen occsó kategóriától ne is várj csodát....egy 700-as apc smart klasszisokkal nagyobb áthidalási idővel rendelkezik,természetesen nagyobb akksikkal is.De annak nem is 20k az ára...használtan talán.Nem beszélve még az avr és a szinuszjelről.
De ha 2perc kell,akkor tuti elég lesz az a 700VA-es....nem hiszem én azt,hogy 500W-al leterheled majd:)

[ Szerkesztve ]

(#4936) Kolondrum válasza szeva000 (#4935) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen az nekem kevés, ide legalább APC Back-UPS ES 700VA kell, a maga 405W-ja elég lenne, mert kijön a képből a hangrendszer, ha nem játék alatt ér a kimaradás akkor hosszú perceim vannak a kikapcsolásra, ha meg játék alatt az sem gond, csak kevesebb az időm.
Igaz amitől tartok az az, hogy miként befolyásolja itt a dolgokat a fogyasztás mérőm. Mert van egy voltcraft energy logger 4000-es a hosszabbítóra kötve, továbbá egy C sínre pattintható ami csak számol. Hm. Talán ezt a kettőt a szünetmentes elé kéne kötni mert annak nem baj ha áramszünet éri.
Olyan gondod nem volt, hogy lassan kapcsolt át akkura? Olvasom, hogy 6, de max 10ms kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#4937) Kolondrum válasza szeva000 (#4935) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mindig azért nem vettem mert, hogy az akku elhasználódik. Újabban annyi ilyen pillanatnyi gond van, hogy húúúú. Ezekkel az a baj, hogy a gép nem leáll,m megfagy, a router is csontá fagyott előbb ettől a pillanatnyitól. A rendszer meg beomlott és most sem tudom mitől javult meg. Eladás előtt áll egy HDD, tegnap még ment, legalább az nem kapott, de az SSD már igen.

[link] << ő úgy gonolom elég, igaz abból indulok ki, hogy ha megjön garból a VGA karim akkor csökken a fogyim (még jó volt a kari addig sokkal kevesebbet mértem, most újra 8800ultrával zabál)
szeva000! Mennyire vagy benne a témában?

[ Szerkesztve ]

(#4938) SchumiBácsi válasza Kolondrum (#4936) üzenetére

Hali!
Bizony kell...

700VA

Innét válogathatsz más típusokat is, és különböző terheléseket megadva megkapod a várható tartásidőket is... érdemes elidőzni ^^

Üdv!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4939) szeva000 válasza Kolondrum (#4937) üzenetére


szeva000
addikt

ha smartot akarsz abban benne:)..ha valami lomot,akkor passz,nem is szoktam velük foglalkozni.

(#4940) Kolondrum válasza SchumiBácsi (#4938) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 700VA-s úgy gondolom elég lesz. Elég 1-2 perc a kikapcshoz, nem teljes áthidalást szeretnék, csak ne nyekkejnen meg a gép-hdd-ssd stb. Meg ahogy "számolgatok" a csúcs úgy értendő, hogy külön programi terhelés a maxhoz, egy sima játék nem terhel ekkorát, az viszont igaz, hogy ha később esetleg nő a gép teljesítményfelvétele akkor már ez esetleg nem lesz elég.

Azt viszont nem értem miként vannak a konnektorok. Az sem tiszta, hogy fűzhető e vagy sem. Ebben te mennyire vagy benne?

(#4941) SchumiBácsi válasza Kolondrum (#4940) üzenetére

Hali!

8konnektor van, abból "csak" 4 aksis üzemű ha elmegy az áram, másik 4 csak túlfeszültség ellen védett, áramszünetkor áramtalanok.

Fűzhető? Arra gondolsz hogy egy szünetmentes után még1?
Nem hiszem hogy ideális, akkor vegyél inkább nagyobbat.

Én most veszek 1500VA teljesítményűt (900watt), ugyan elvben sohasem megyek majd 400watt felé (gondolom én, még nincs meg az új PC), de az biztos hogy az aksinak nem mind1 hogy áramszünetkor hirtelen cipelnie kell, 90% terheléssel valamit, vagy 40-50%-al.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4942) Kolondrum válasza SchumiBácsi (#4941) üzenetére


Kolondrum
félisten

fűzhető: router + adsl modem egy konnektorba hosszabbítóval.

néztem nagyobbat de az irreálisan drága számomra, ez a 700-as jó lesz. full terhelés ritka, ráadásul ha vihar van alapból kerülöm a terhelést már megtanultam.

Akku kb mennyit bír ki élettartamba? éveket?

[ Szerkesztve ]

(#4943) SchumiBácsi válasza Kolondrum (#4942) üzenetére

Ja olyan fűzés simán lehet, a lényeg hogy max. terhelésen belül légy, nálam ez kicsit viccesen megy:

UPS négy dugóból ki van hozva 2db 5dugós elosztó:
1.: (erősítő, nyomtató, modem)
2.: (mélynyomó, monitor, elosztó)
2/3.: lámpa, óra

3adik dugóból a PC, és szkenner megy külön.
4edik dugó meg két külső vinyó.

Ki van használva rendesen viszi, ezzel nem lesz gond neked sem.
Hallani olyat hogy 1 elosztót beledugni és arról megy minden, nem nyerő, inkább legyen mindbe dugva ugyanaz a géppark mint egy elosztóval bele a szünetmentesbe, bár régen nekem is úgy ment egy évig, szal nem tudom ez mennyire valós "probléma".

Az aksik élettartama attól is függ mennyire vannak időnként leterhelve, nálam 2éve megy 1000VA/600watt UPS-em, ezekkel a cuccokkal, és nem mutatja jelét hogy baja lenne. Megélt már rengeteg áramszünetet, és sok-sok túlfeszültséget. Egy blackout volt nemrég, de az pillanatnyi elmezavar volt, nemrég írtam erről itt, azt mondják ez időnként évente 1-2× előfordulhat.

Üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4944) mno válasza SchumiBácsi (#4943) üzenetére


mno
tag

Ilyen kicsi szünetmenteseknél nem lehet gond ha minden egy elosztóba van dugva. Ha bemeneti oldalon elég egy mezei 3x0,75 vagy 3x1es kábel akkor kimenetin miért ne lenne? Nagyobb áram nem folyik ott sem...

Természetesen nagyjából 2200-VA-esig igaz a fenti kijelentés :) Onnantól meg afelett a bemeneti tápcsatlakozó meg a kábel is combosabb, 16Amperes. A kimentet ott már tényleg érdemes megosztani, de nem a szünetmentes miatt, hanem a kimenti kábel miatt, azok 10Amperesek általában, és ott már el lehetne érni elméletileg ezt az áramot.

Joe

(#4945) SchumiBácsi válasza mno (#4944) üzenetére

Oksa, akkor ezt a teóriát hallottam én is.
Köszi infót!

üdvˇˇ

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4946) Virocop


Virocop
csendes tag

Sziasztok! Én most vettem egy Centralion Radian 1500VA (870W) torony szünetmentes tápot. Idáig meg vagyok vele elégedve. Igaz még nem volt áramszünet eddig, de megbízok benne. Negatívum hogy a ventilátorja hangos kicsit, ezért estére kikapcsolom. Először a gombjával, utána meg a hálózatról választom le. Másképp tovább pörög. Amúgy elég jókat írtak róla. Ez is tiszta szinusz jeles.
A leírás róla: [link]
Innen vettem: [link]
USB-vel van összekötve a géppel. Egy kép a programról: [link]

(#4947) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Charging.... :))

(#4948) Kolondrum válasza Kolondrum (#4947) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát ez marha jó, konnektor kihúz gép megy, telnek a percek megy a gép. Segítsetek, nem találom.....
A képen a master enable mit jelent? [link]
Oda van bedugva a gép maga, legalábbis nekem ez egyértelmű oda megy a vas. A szoftveres oldala is jó, nem csicsás, egyszerű érthető. APC Back-UPS ES 700VA BE700G-GR

(#4949) SchumiBácsi válasza Kolondrum (#4948) üzenetére

Hali!

Könyv nem írja?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#4950) Cobra. válasza Kolondrum (#4948) üzenetére


Cobra.
őstag

Azzal a gombbal tudod kapcsolni az "energiatakarékos" funkciót. Ha megszűnik az áramfelvétel a Mester csatlakozón, akkor a többit magától lekapcsolja. Tehát ha leállítod a gépet, akkor a szünetmentes magától lekapcsolja a monitort, nyomtatót, meg ami még a szünetmentesített részre van dugva (lehet a sima védetteket is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.