Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) 14adam válasza bikfic1 (#4200) üzenetére


14adam
addikt

mivel a monitor lcd ezért nem fogyaszt sokat a hifi meg inkább akkor ha maxon megy a hangerő.elég lesz hozzájuk is
hd videóhoz viszont lehet betennék egy erősebb kártyát a helyedbe. nem egy nagy cucc az-az integrált vga,van most nálam egy asrock n68c-s tehát tapasztalat. Full hd-be megfeküdt

[ Szerkesztve ]

(#4202) bikfic1 válasza 14adam (#4201) üzenetére


bikfic1
tag

egyenlőre nem tervezem a külső videókártyát.
meglátom így milyen lesz.
azt olvastam pár oldalon, hogy processzor és memória függyvénye a hd film.
azok remélem elég erősek lesznek.
a kamerám 1280x720 as videót csinál maxon.ha azt viszi rendesen akkor egyenlőre nem kell másik videó kártya.
viszont ha igazad lesz és később mégis kelll bele külső videókártya akkor már gond lehet a szünetmentes kisebb
teljesítménye ,nem?

kösz.

(#4203) 14adam válasza bikfic1 (#4202) üzenetére


14adam
addikt

akkor se lesz vele baj. mert ha olyan vga-t veszel mint pl 5750 vagy 5650 azok nagyon keveset fogyasztanak de viszont mennek rajta full hd-ba a videók. Elég távolt állsz tőle még,hogy "maxra" leterheld a szünetmentest

Neked is Kellemes Ünnepeket :R

[ Szerkesztve ]

(#4204) bikfic1 válasza 14adam (#4203) üzenetére


bikfic1
tag

kösz a segítséged.

Kellemes ünnepeket!

(#4205) elistvan válasza G@ben (#4197) üzenetére


elistvan
senior tag

Sztem akku. De könnyen ki tudod próbálni. Rákötsz egy éjjeli lámpát vagy egy normál izzót a szünetmentesre. Ha bírja akkor jó, ha levágja akkor akku.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#4206) Joachim21


Joachim21
senior tag

Sziasztok. Olvastam hogy a Delta belsővel rendelkező Chieftec tápoknak gondja van a kvázi szinusos UPS-ekkel. De hol tudom megnézni, hogy milyen a Chieftec tápom belseje, vagyis h ki gyártotta ténylegesen?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4207) kiskircsi


kiskircsi
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni..
Pár napja kaptam egy szünetmentes tápot, mondván hogy nekik már nem kell de nem mondtak semmit róla. :F Én pedig úgy voltam vele hogy miért is ne hozhatnám el, hiszen ingyen volt.
A gép amiről szó van: APC Smart-UPS 700 (SU700INET) egy soros csatlakozó van rajta
Találtam hozzá egy leírást amit megnéztem de sokra nem jutottam.
A kérdés:
Tápra (220) ha rádugom nem reagál, ha lehúzom akkor sem.
Ha megpróbálok valamit rátenni akkor sem.
Ha megnyomom a "teszt?" gombját akkor egyszer-kétszer felcsippan és hozzá a jobb oldali ledekből pár, de mást nem csinál.

Gondoltam hogy esetleg az akksikkal lehet gond, így levettem a házat róla és mivel nincs hozzá műszerem lepróbáltam más 12V-ról működő eszközökkel. Kicsit gyengén de működtek.

Szerintetek mi lehet a probléma?
Lehet hogy aksit kellene cserélni? :F

Vagy ha valaki tudna nekem segíteni esetleg a XIX.kerület környékéről akkor azt nagyon megköszönném.
Előre is köszönöm a segítségeteket és boldog új évet mindenkinek!

Laci

(#4208) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Üdv mindenkinek
A segítségeteket szeretném kérni van egy APC BE325-GR szünetmentes tápom most vettem pár hete. Amikor megjött gondoltam ki is próbálom hogy minden rendbe van vele (amúgy VX450-es tápom van), működött is rendbe kb. 8 percig ment vele a gépem utána lekapcs. Mostanában volt egy áramszünet nálunk pont ment a gépem de csak kb. fél percig tudta működtetni a gépem. Megnéztem az aksit multiméterrel fel van töltve. Utána kipróbáltam csak egy sima izzólámpával azzal is ment. Kérdésem az hogy akkor mi lehet a baj szerintetek. Gépem e7500, 9600gt, 2 giga ram, 2 vinya,
Köszi.

(#4209) mno


mno
tag

sziasztok!

kiskircsi
Akkuk legyenek benne és dugd be 230V-ba, hagyd is így 1-2 órára, ilyenkor is tölti akkukat. Lehet akkukban nincs annyi szufla sem hogy bekapcsoláskor önteszt lemenjen. Majd kapcsold be, terhelés semmiképp ne legyen még rajta, ha öntesztnél leáll, akkuk gyengék, cserélni kell. Ha felállna mégis, akkor hagyd feltöltse maxig(jobb oldal mind az 5 led világítson). Utána teszteld le, kiderül milyen állapotban vannak akkuk...

Zsolti23
APC BE325-GR? Ez a fajta? Max teljesítmény 185W, akkuja 12V 3AHás, ezt a vásárlást egy kicsit elkapkodtad szerintem... Monitor meg egyéb sallang semmi ne legyen rajta csak a gép, úgy próbáld ki, hátha beleférsz 185W-ba és akkor ott elvileg bírna pár percet...

üdv

Joe

(#4210) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Üdv
Hát ha 185 wattot enne a gépem netezés közben élég szomorú lennék a monitor 20-at az tuti a gép egyenlőre ismeretlen.
De ma újra próbáltam ma meg jól ment minden mint a mesében. Úgyhogy átmeneti üzemzavar volt vagy nem tudom. Ötlet ?

(#4211) kircipeti válasza Zsolti23 (#4210) üzenetére


kircipeti
senior tag

"kb. fél percig tudta működtetni a gépem. " ezutan mi tortent pontosan?

Nalam volt olyan nemreg, hogy elment az aram es egybol lekuldte a gepet hibernalasba, pedig fullon volt az akksi.

(#4212) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Egyszerűen kikapcsolt mégis mit vártál. ?
Amúgy ezt a típust nem lehet össze kötni a géppel usb-n meg ilyeneken.

(#4213) mno válasza Zsolti23 (#4212) üzenetére


mno
tag

Próbáltad már valami gépet jól megterhelő játékot, tesztprogramot, akármit futtatsz, és úgy veszed el tőle betápot, hogy megtartja-e gépet? Lehet akkor mikor kikapcsolt pont egy kicsit több volt a terhelés, míg most alatta volt.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4214) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Kipróbáltam úgy hogy közbe ment a gépen a everest stabilitástesztje és lehúztam a tápot és működött.
Játszani nem szoktam nagyon. Amúgy arra azért kíváncsi lennék hogy az aksi miért nem APC gyártmány, mert egy sima mezei van benne amit szerintem simán be lehet szerezni bárhol. De lehet hogy azért volt az ára 12 mert ahogy megrendeltem felnyomták 21-re. És abban meg az eredeti van vagy nem tudom, minden esetre az adatok stimmelnek amperszámra voltra olyan. Emlékszem az egeremmel is valami ilyen kavarás volt, hogy 8-ért vettem de az aksis 12.

[ Szerkesztve ]

(#4215) kircipeti válasza Zsolti23 (#4212) üzenetére


kircipeti
senior tag

Azt hogy mit tortent pontosan. Egybol kikapcsolt, hibernalta magat, keszenletbe rakta stb.

Ez a szunetmentes egyebkent 11e korul van most is mindenfele. Lehet hogy csak nem volt feltoltve rendesen.

(#4216) Zsolti23 válasza kircipeti (#4215) üzenetére


Zsolti23
csendes tag

Megnéztem a te kedvedért a pcx-en 21 most, az ipon-on meg nincs. Máshol nem nagyon vásárlok.

Holnapra biztos feltölt újra próbálom ha akkor is jó lesz marad, ha nem küldöm vissza vagy a másik gépen lesz használva.
De szerintem túl volt terhelve valamilyen oknál fogva mert amikor ma kipróbáltam olyasmi hangja volt mint egy doromboló macskának tegnap meg olyan más.
4 kimenet van rajta, abból 2 amit kapcsol, 2 meg csak villám védett. Na és én arra a kettőre amit kapcsol rákötöttem a gépet + monitort, a másikra meg az egyéb dolgokat modem ilyesmik. Nem tudom hogy figyelembe veszi-e de amikor csak a gép van rajt semmi más akkor eddig mindig működött, tagnap meg ugye rajta volt a modem ez erősítő egy hosszabbítón. de ha kihúzom akkor azokból elmegy a szufla. Szerinted ez befolyásolja mert szerintem nem.

(#4217) jodamester


jodamester
tag

Sziasztok!
Egy Synology 4 vinyós NAS-hoz milyen szünetmentest javasolnátok?

(#4218) hossszú


hossszú
őstag

A szünetmentes 3 kimenő ágából elég, ha egyet használok és arra teszek mindent vagy el kell osztani a terhelést?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#4219) kircipeti válasza Zsolti23 (#4216) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ja, ott lehet, hogy ott annyi :D [link]

Egyelore szerintem csak a geppel es a monitorral probalkozz. Elmeletileg nem kellene befolyasolnia, ha a tulfeszvedett aljazokat is hasznalod.
En is a kikapcsolos eset utan lemeritettem teljesen, majd feltoltottem. Ezutan teszteltem es nem kapcsolta ki a gepem.

jodamester: [link] szoval vegyel valami APC Back-UPS szunetmentest. Megnezed, hogy mennyit fogyaszt a NAS es az APC oldalan vannak a termekeknel tartasido-terheles grafikonok: [link]
pl van itt valami 56W, az a fenti UPS-nel 1 oraig eleg.

hossszú: erdemes bedugaszolni, amit lehet :)

(#4220) hossszú válasza kircipeti (#4219) üzenetére


hossszú
őstag

Amennyit lehet akkor bedugok :) és mennyire mehet fel az üresjárati feszültség max.?

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#4221) elistvan válasza Joachim21 (#4206) üzenetére


elistvan
senior tag

A táp oldalára ragasztott matricán van a táp típusjelzése rányomtatva ilyesmit keress: Chieftec GPS-400AA-1010A ha a GPS szó benne van akkor sajna Delta beles, és nem jó a kvázis szünetmenteshez, de ha CTG a felirat rajta (ha jól emlékszem) akkor nincs para azokkal mennie kell ugyanis nem a Delta gyártotta azokat a Chieftecnek.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#4222) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Szünetmentes vételére adom a fejem.
A feltételem egyszerű, nem kell sok tartási idő, de az elektronikája jó legyen, mivel naponta többször pár másodperc-et kellene áthidalnia. Erre nem tudom melyik kialakítású a legjobb.
A tápomban aktív pfc dohog, olvastam, hogy ez fontos lehet.
Rakás márkát, típust megnéztem neten, de remélem itt kapok valami útmutatást. :)
Illetve tudom, hogy mi a különbség a szinuszos, kvázi szinuszos, meg a "lépcsős" között, (ha jól írom) de ez miben számít? Persze a szinuszos a legjobb, de mi sínyli meg a nem hullám alakú jelet?

(#4223) elistvan válasza hekkerman (#4222) üzenetére


elistvan
senior tag

"Mi sínyli meg a nem hullám alakú jelet?"

Pl.a villanymotor, búvárszivattyú de van olyan modem vagy router is ami rendellenesen fagyogat illetve melegszik. (legalábbis én így olvastam.)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#4224) hekkerman válasza elistvan (#4223) üzenetére


hekkerman
tag

Köszi, lehet, hogy nem jó döntés, de nézelődtem használt téren, új akksival, ott találtam például ilyet:

AP250I

250VA-es, maximum 175Wattal terhelhető színuszos kimenetű, smart UPS kommunikációval rendelkező, line interaktív, feszültség stabilizátoros szünetmentes tápegység. 15 ropogós

175 watt nem sok, de remélem a modern gépemet pár percig azért kihúzná.
Jövő hónapban terveztem venni, addig jól körülnézek. :)

(#4225) elistvan válasza hekkerman (#4224) üzenetére


elistvan
senior tag

Most nem azért, hogy reklámozzak, de mno fórumtárs ad neked 700-ast pár ezressel drágábban, és akkor nem kell aggódni, ha mondjuk nem tudtad időben leállítani a gépet. a 250-es amúgy is karcsú a mai gépekhez. Nálunk a cégnél is az integrált vga-s p4-esek is 350-eseken lógnak úgy visznek pár percet.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#4226) jandligabor


jandligabor
csendes tag

Halli! Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy APC 650-es sz. tápom amire rá van kötve 1 Notebook 2izzó és amikor megy a noti akkor villognak az izzók amikor kikapcsolom vagy kihúzom akkor viszont abba hadja. A noti adaptere 60W-os és 1.5A-es. Szóval a kérdésem hogy ez mitől lehet?

(#4227) hekkerman válasza elistvan (#4225) üzenetére


hekkerman
tag

Köszi, rákérdezek nála. :) Gondoltam, hogy sovány lesz neki, de nekem a fő szempont, hogy rövid kapcsolgatásokat kibírjon.

(#4228) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Az aláírásomban lévő konfighoz kellene egy szünetmentes. APC hivatalos konfigurátora szerint min. 1000 VA-es cucc kellene. :(( Ezt azért túlzásnak tartottam. Egy barátom POWERCOM-ot ajánl, 800 VA-eset.

Arra kellene, hogy a télen és viharokban gyakori áramszünetekben le lője le magát a gép, hanem be tudjam fejezni az éppen aktuális munkát word-ben, excell-ben, stb (tehát nem játékra kellene.)

Szeretnék véleményt kérni.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4229) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#4228) üzenetére


Anubis_9
őstag

Találtam egy jobb (?) megoldást. APC Back-UPS ES 700VA
Ezen vannak 220-as csatlakozók. Nem sokkal drágább. A kérdésem az lenne, hogy ugye nem akadna össze a Corsair TX650W tápommal?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4230) icecave válasza Anubis_9 (#4229) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem ilyen van, csak 800VA-s. Tökéletesen megy az Corsair TX650-esemmel. Előtte volt 2 APC-m is, de ez mit sem számít, nagyon meg vagyok elégedve ezzel a Pannon Powerrel is. APC nagyon túl van hype-olva, ugyanolyan megbízható az általam említett is.

[ Szerkesztve ]

(#4231) mno válasza icecave (#4230) üzenetére


mno
tag

APC túl van hypolva :C :Y :N Találkozál már közel 20 éves APC-kel? (pl AP600asok, 1250I, stb) Mert én igen, elég sokkal és szinte mindig új akkut bele és kész, tökéletesen működik napjainkban is. Megnézném a többi olcsó kategóriás mai szünetmentest mondjuk 20 év múlva...

Joe

(#4232) icecave válasza mno (#4231) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért nem kell sarkítani, egy szóval nem mondtam, hogy az APC szar, arra akartam utalni, hogy arànytalanul dràgàbb, mint a többi, pedig van màs ugyanolyan jó is. Nincs bajom az APC-vel, az is megy nem eredeti, megfizethetö akkuval, tudom, mert annò vettem töled :D

(#4233) mno válasza icecave (#4232) üzenetére


mno
tag

Ok, rendbe van :R . Újonnan tényleg jóval drágább kategória, viszont használtan is nyugodtan vehető. Ahova meg valódi szinuszos kell oda nem sok választás van :K .Persze, van sok másfajta szünetmentes, vannak egész jók is. Amúgy eredeti akku nem feltétlen jobb mint amit cserénél belerak utána ember, és jó fajtát vesz bele. Semmi extra nincs az eredeti akkuban, szünetmentes gyártó is megveszi egyik akkugyártótól, ráteszi a saját matricáját akku oldalára, (vagy még azt sem) és kész, ennyi :K

üdv

Joe

(#4234) nyunyu válasza hossszú (#4218) üzenetére


nyunyu
félisten

A szünetmentes 3 kimenő ágából elég, ha egyet használok és arra teszek mindent vagy el kell osztani a terhelést?

IEC C13/C14 csati (ami van a szamitogep hatuljan, meg rakas szunetmentesen) 10A aramig terhelheto, szoval lenyegtelen, hogy azt az egy-ket-haromszaz Wattot szetosztod-e harom fele, vagy egyben dugod ra.

Ha rendes Schuko aljzat van rajta, az ha jol emlekszem 16A-ig terhelheto...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4235) nyunyu válasza mno (#4231) üzenetére


nyunyu
félisten

Találkozál már közel 20 éves APC-kel? (pl AP600asok, 1250I, stb)

Azert a 90 korul gyartott APC-k messze nem hulyebiztosak.

Nem lehet teljesen aramtalanitani oket akkucsere elott, igy ha veletlen hozzaer a csavarhuzod az akkukat tarto vaslemez lecsavarozasakor a csavarhely melletti alkatreszekhez, akkor siman tuzijatekot jatszik par FET, aztan cseszheted az egett nyakot, szunetmentes mehet a veszelyes hulladekok koze.

Ja, akkusaruk le voltak huzva az AP600I-mrol csavarozas elott...

Mostani szeriak sokkal jobban atgondoltak az akku elhelyezese szempontjabol.
Szet se kell szedni a szunetmentest, juzer pofonegyszeruen cserelheti maganak az akkukat hazilag.

Hatul aramtalanito dugo kihuz, elolap felhajt, elolap mogotti vaslemez lecsavaroz, kihajt, aztan 2 akku talcan kijon, uj akkuk vissza, fem arnyekolas visszacsavaroz, elolap helyre pattint, hatul dugo visszadug...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4236) mno válasza nyunyu (#4235) üzenetére


mno
tag

Hát a két fent említett AP600ban meg 1250Iben tényleg öröm akkut cserélni :C Pl 1250I-t félbe kell szedni, közben kábelek miegyéb fogja tetejét, és bele kell paszírozni a 2db 18AH-át helyére, alig akar mindig belemenni :DD (De pl pár hete cseréltem egy mai AEG tipusúban akkut, abban még mindig ilyen lehetetlen folyamat akkucsere, darabokra kellett szedni :W ) AP600ban meg a lemezt nagy élmény kibontani ami fogja a két db álló 7AH akkut.

De ha az megvan akkor mennek megfelelően még mindig :R .

Ha akku pozitív ér házhoz, hogy közben a másik akkuval össze van dugva és negatív is arra rá van dugva, akkor az szinte mindig kinyírja FET-eket, de ha csak úgy ér házhoz a piros kábel hogy nemrég még akku volt benne, akkor a töltött kondikra is szikrázik egy nagyot, de az nem nyírja ki FETeket, legalábbis utóbbi jelenséget még mindig túlélték :)

üdv

Joe

(#4237) nyunyu válasza mno (#4236) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam a megcsuszott csavarhuzo zarta rovidre az akkukat tarto lemezt meg valamelyik FET hutobordajat, akkusaruk le voltak huzva....

Didy ugyan kicserelte mind a 24 FET-et, plusz megmokolta az egett elektronikat, de a megjavitott szunetmentes ugyanugy tuzijatekozott, amikor radugtam az akkukat+aramot :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4238) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy APC S750i 500W leadására képes szinuszos szünetmentesem.
(ezeket tényleg havonta le kell meríteni különben ellustulnak ??:O)

Rá van kötve 2 gép 2 monitorral.
Nem kell megijedni nem óriások.
Az egyik egy mac mini amit akkor használok ha a másik renderel (ez nagyon keveset eszik)

A másik gép 965BE alul feszelve 4g ram 5 vinyó 7900GTO cf 450W os táp X-fi és DVD író.
a 2 monitor:
1: Ag Neovo M-17 17" os TN es LCD 40w körül eszik
2: 27"-os samsung 2770HD 60W körül kér enni.

Ebbe szeretnék tenni egy nVidia GTX 470 es VGA t a kérdés az hogy elbírja e ?
A kérdés vonatkozik mind a tápra mind a szünetmentesre.

Később Corsair AX 1200 ast tápot szeretnék és ehhez egy 1600W ig terhelhető APC re gondoltam majd, (Hogyha vga val lehet renderelni :) )

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#4239) Cobra. válasza HalasKYO (#4238) üzenetére


Cobra.
őstag

Max te lustulsz el, ha nem kell évente akkut cserélned :)
Magyarul pont hogy árt a lemerítés, mert ezek savas akkuk.
A GTX470 azért eszi az áramot, szóval elég határeset (a táp is, ha régi GPS sorozatú, már ha a cf Chieftec akar lenni). Visoznt az 1200W-os táp megintcsa kértelmetlen, egy 600W körüli komolyabb márka bőven elég 1db 470-hez vagy nagyobbhoz. Értelemszerűen szünetmentesből is elég egy 750-es vagy max 1000-es.

(#4240) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Van egy régi fajta APC-m (ilyen) és mivel ha elöl le is kapcsolom, akkor is eszik úgy 30W-ot, így este, miután fellövik a pizsót, ki is szoktam húzni hátul, mert csak feleslegesen enné az áramot másnap délutánig. Azt szeretném kérdezni, hogy lesz-e valami baja, ha minden nap ki-be kapcsolgatom/dugogatom. Tudom, más berendezést is minden nap ki-be kapcsolgatunk, mert azért van, de ezt is nyugodt szívvel dughatom :D minden nap?

(#4241) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Azért akartok 1200W os tápot, met a vga renderelni kell ,és utána jön a többi is 1-2-3-4 :D
Ahoz meg már kell áram:D

Esetlegn nem tudjátok hogy lehetne 2 tápot egyszerre indítani ?(2tápos házam van stacker st01) és így lehet 2 kissebbel jól járok illetve 2 kisebb újabb szünetmentessel.
üdv

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#4242) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Erről mi a véleményetek? A 750 VA-esről. A munkahelyemmel kapcsolatban áll egy srác, ő forgalmaz ilyeneket. Van itt egy a cégnél, egy 550 Va-es. Eddig nem volt rá panasz.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4243) Core2duo6600 válasza tjb007 (#4190) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A nyomtaót nem kötheted rá a szünetmentesített csatira, csak a védett re.
De Nekem a cégnél egy APC Back UPS 650 es van.
Core e i5 3 hdd, és 1 19 tft, vagy 10 percig viszi.
Tehát arra, hogy lekapcsold elég.
És végül is ez a cél.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4244) G.I.JOE válasza G.I.JOE (#4240) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nem jár ide már senki? :(

(#4245) Anubis_9 válasza G.I.JOE (#4244) üzenetére


Anubis_9
őstag

Csak néhanapján... :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4246) mno válasza Anubis_9 (#4242) üzenetére


mno
tag

Biztos nem rossz cucc, de pár adat szemet szúrt. Egyik a súlya, egyik 5,3 másik 5,5kg. Milyen akku lehet benne, 1db 7AH? Az kb 2,5kg, trafó minden egyéb összesen 3kg lenne :Y A másik az áthidalás. Milyen már úgy adja meg : Áthidalási idő: 30perc. Alul kis betűk: PC + 15” LCD monitor. Gondolom nagyon alapgép, alaplapi vga, fekete háttérkép, és semmilyen folyamat nem megy :D . Egyenes lenne megadná hány watt esetén mennyi áthidalásra számítsunk. Gondolom a max terhelésen pár perc lehet mindösszesen, ez lenne a lényeges adat de semmi infó róla :N . Egy pozitívum is, usbs, leállítani biztos le lehet gépet.

Joe

(#4247) kircipeti válasza G.I.JOE (#4240) üzenetére


kircipeti
senior tag

En is kapcsolgattam anno a BackUPS-emet es el is romlott a kapcsoloja... APC kicserelte a tapot ingyen es bermentve. Mondta az APC-s ember, hogy csak akkor kapcsolgassam inkabb, ha hosszabb idore elmegyek.

(#4248) #95590400


#95590400
törölt tag

van valami értelmes új színuszos ups alternatíva?
ne mérjék arany árban, ne fogyasszon sokat, és legyen kussba. egy kb. 250w-os projit kellene elvinnie. kockaszínusz mellett ezek vibrálnak meg zizegnek. illetve mondjuk az akku cseréje is legyen egyszerű.
van itten egy su700-as, szegény törötten meg behorpadva ért ide, a posta jóvoltából. az eredetileg elképzelt céljának a fogyasztása miatt nem vált be, (kicsit sokallom azt a kb. 20-25w-ot 7/24 évente, illetve elég zárt helyen volt, melegedett rendesen), aztán megfelelő mazzag híján szg-el sem tudtam állogatni. így végül szimplán a projektor alá került, és csak akkor volt áram alatt, amikor ment a proji.
egy ideje - szerintem a készenléti áramkör - zizeg. kb. 20 mp-ként. megy mellette szg, meg ugye a proji se hangtalan, és a filmnek is van hangja, de engem piszkosul idegesít. legszívesebben kivágnám a picsába innen.

(#4249) bolha762


bolha762
csendes tag

sziasztok
Segítséget kérnék,egy új APC Back-UPS ES 550VA 230V első beüzemelésére.
Nincs hozzá használati magyar utasítás.Előre is köszönöm.

(#4250) canniball válasza bolha762 (#4249) üzenetére


canniball
nagyúr

Innen le tudod tölteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.