Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Enko


Enko
csendes tag

Sziasztok.
Szünetmentes tápot szeretnék venni ehhez a konfighoz:

asrock H67M-GE,
Sapphire Radeon HD6950 2GB GDDR5 PCIe,
Intel Core i5-2500,
Samsung 1TB 32MB 7200 SATAII,
Kingmax DDR3 1333MHz 8GB Dual Channel Kit (2x4GB),
Cooler Master Silent Pro 600W Active PFC Mod.,
Cooler Master Hyper 212 Plus ,
Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus,
4 monitoros rendszer- 2db 28"-os hannsG, 2 db 22"-os asus.

Tudnátok javasolni valamit?
Köszönöm szépen.

(#4552) Enko válasza Enko (#4551) üzenetére


Enko
csendes tag

A gépen kívül elég ha a 2 nagy monitort elbírja.
Nincs se nyomtató, se semmi, csak router + modem.

(#4553) Dany007


Dany007
veterán

Sziasztok.

Én is szünetmentes táp vásárlás ügyében kérnék segítséget tapasztaltabbaktól.

Kinéztem az APC Back-UPS ES 700VA 230V szünetmentesét.
Mi a vélemény róla?

Azért fontos, hogy konnektoros bedugója legyen, mert a sz.gép, tévé, házimozi be van építve egy falra szerelt szekrénybe. A kábelek pedig mögötte vannak elvezetve.
Egyetlen túlfesz-védős elosztó jön ki és csatlakozik a fali csatlakozóhoz. Tehát hagyományos villásdugóm van, azt kell bedugnom v.hogy a szünetmentesbe.

Viszont az adatlapomon lévő PC-t és egy tévét is el kell látnia árammal pár percig ha kimaradás lenne. Ez körülbelül összesen 360 Watt ha épp játszok a gépen :) Alapból pedig 250 körül van. Ez elvileg mért eredmény, csak régen volt, így a pontos adatokra nem emlékszem, de megközelítőleg jó.

Továbbá olyan kérdésem lenne, hogy a szünetmentes adatlapján olvastam, hogy maximum input 230V 10A. Viszont nekünk a lakásba 3x - 3 ágon - 230V 16A jön be.
Ez vajon okozhat problémát?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,

(#4554) canniball válasza Dany007 (#4553) üzenetére


canniball
nagyúr

"Azért fontos, hogy konnektoros bedugója legyen..."
Nem értem miért van mindenki ezen felakadva...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4555) Dany007 válasza canniball (#4554) üzenetére


Dany007
veterán

kvúl!

Nem is tudtam, hogy van ilyen. :R
És akkor esetleg valami ajánlat szünetmentesre? 400 wattot vigye meg ~ 20-25 ezres kategória legyen...

(#4556) Dany007


Dany007
veterán

Találtam egy másikat ami szintén jó lehet.

FSP EP1000

Erről esetleg vélemény?

Az a kapacitás 1000VA / 600W azt jelenti, hogy max 600W-ot fogyasztó cuccot köthetek rá? És azt mondjuk bírja még ~ fél percen át?

Vagy esetleg ez? Bár ez nekem igen noname-nek tűnik...

Sweex pp210

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4557) Dragon27 válasza nyunyu (#4548) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ha így zuhanna az aku teljesítménye akkor 3 perc ez igaz / 30 masodperc alatt 82% esik
utána szép lassan csökken és így 13-14 perc lesz belőle futásidőt (amivel megvagyok elégedve )

Én csak furcsállom hogy az elején hirtelen zuhan a teljesítmény

(#4558) erikke17 válasza Dragon27 (#4557) üzenetére


erikke17
őstag

Teljesen normális dolog hogy az első 20-30% gyorsan merül nekem is úgy van az új akkumulátornál és az öregnél is úgy volt. Mobiltelefonnál is ugyan úgy az első pár százalék gyorsan merül..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4559) Enko válasza Enko (#4551) üzenetére


Enko
csendes tag

Valakinek vélemény?
Esetleg ez elbírná a konfigomat?
http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnika/szunetmentes_aramforrasok/apc_back_ups_es_700va_be700_gr/

(#4560) nyunyu válasza Dany007 (#4553) üzenetére


nyunyu
félisten

Azért fontos, hogy konnektoros bedugója legyen

Plane, hogy 2-300Ft-ert veheto szerelheto C14 dugo, aztan tetszoleges elosztora 5 perc munkaval ramutheto...

Továbbá olyan kérdésem lenne, hogy a szünetmentes adatlapján olvastam, hogy maximum input 230V 10A. Viszont nekünk a lakásba 3x - 3 ágon - 230V 16A jön be.

Szunetmenteseken altalaban hasznalt C13-C14 csatlakozok maximalisan 10A aramot vihetnek at. (Schuko elvileg 16A-t, APC gondolom megszokasbol specifikalta a 10A-t a BE700GR-re.)

Hogy a lakasod maximalisan mennyit vetelezhet a szolgaltatotol, annak ehhez semmi koze, hiszen a hutoszekrenyt meg a klimat nem akarod radugni a szunetmentesre.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4561) Dragon27 válasza erikke17 (#4558) üzenetére


Dragon27
senior tag

... csak most figyeltem fel windows 7 alatt
lehet hogy régenis így viselkedett ... :)

(#4562) mno válasza nyunyu (#4560) üzenetére


mno
tag

Ezzel a c14es dugóval nagyon gagyi lesz, ócska, nehezen szerelhető, felső csavar 10ből 2-3nak megszakadt, belül bekötöm, meghúzom, villás része elmozdul... Nem valami nagy minőség. Meg lehet csinálni, de nagyon szépen pontos méretre kell vágni kábelt hogy szépen össze lehessen rakni. Igaz nagyon olcsón kijön, teszkós 3as elosztó 500FT, ez a dugó 250FT, összesen 750FT.

De ami sokkal profibb, kimeneti kábelra (monitor kábelnek ismerik boltban) rászerelni szerelhető elosztót - villanyszerelő boltban kaphatót. Sokkal jobb minőségű lesz, egyszerűbb megszerelni, profibban néz ki, igaz így kb beszer ár 1600-1700FT lesz.

Inkább utóbbit ajánlanám!!!

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4563) nyunyu válasza nyunyu (#4560) üzenetére


nyunyu
félisten

Plane, hogy 2-300Ft-ert veheto szerelheto C14 dugo, aztan tetszoleges elosztora 5 perc munkaval ramutheto...

Szinhelyes bekotest itt irtam.

#4562: Az is egy megoldas.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4564) Dany007 válasza nyunyu (#4560) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm az infot, hasznos volt! :R

(#4565) Enko válasza Enko (#4551) üzenetére


Enko
csendes tag

Nagyon hasznos topik....

[ Szerkesztve ]

(#4566) canniball válasza Dany007 (#4555) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem nagyon értek hozzá, de szerintem ha a gépet, a TV-t és a HM-t is rá akarod kötni akkor az nem a 20-25k-s kategória lesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4567) erikke17 válasza canniball (#4566) üzenetére


erikke17
őstag

Hát ha TV-t és egyebeket is akar ami ha trafós nem kapcsolóüzemű sima kváziszinuszos nem lesz jó. Oda tiszta szinusz fog kelleni azaz APC Smart akkora gépre egy 1000VA simán el kell.

Enko-[link]
Ez szerint csak a monitort akarod áramszünet esetén árammal ellátni? :F
Vagy hogy? Mert nem értem :N

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4568) Dany007 válasza canniball (#4566) üzenetére


Dany007
veterán

Az összteljesítmény maximális terhelés mellett 320Watt. Ebben benne van a PC a monitor (TV), meg a házimozi is. Tegnap délután mértem.
Alapon pedig olyan 245 Watt.
Kinéztem azt az FSP szünetmentest, 1000VA és 600 Watt. Az csak elég lesz... Nem kell órákig bírnia. Elég 1-2 perc is, amíg kikapcsolom.
Plusz itt vihar idején, olyan 1-2 másodpercre megy csak el az áram. Tehát egy szünetmentesnek meg se kottyanna azt áthidalni.

Néztem róla PH!-s tesztet, ott kb 30 percet írnak az 1000VA -re 120Watton. Ezt arányosan elosztva a 320Watott elvileg ~ 10 percig bírnia kéne. De mondom, ez csak a max, játék közben. Filmezés, netezés és TV közben max 260-270W.

(#4569) erikke17 válasza Dany007 (#4568) üzenetére


erikke17
őstag

De a TV-t meg a házimozit nem kötheted rá kváziszinuszos UPS-re mert ha sima trafós nem kapcsolóüzemű a tápja, azt biza nem fogja szeretni :( Arra rendes szinuszos UPS-t kell nézned ami borsos úgyhogy vagy megveszed a drága tiszta szinuszos UPS vagy a TV-t és a házimozit kihagyod. Akár itt is utánanézhetsz ebben a topicban hogy nem szereti a sima trafó..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4570) Dany007 válasza erikke17 (#4569) üzenetére


Dany007
veterán

Az faxa... Nem tudtam. De mit jelent az h nem szereti? Teljesitmenyfelvetele van ennek is annak is. Persze nem ertek hozza... : (

(#4571) erikke17 válasza Dany007 (#4570) üzenetére


erikke17
őstag

Ird be itt a keresőbe hogy trafó nem sok két oldalnyi anyag lessz. :) Hát jobban melegszik azaz hamar forrósodik, és valaki tesztelte is nagyobb feszültséget ad le.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4572) nyunyu válasza Dany007 (#4568) üzenetére


nyunyu
félisten

Néztem róla PH!-s tesztet, ott kb 30 percet írnak az 1000VA -re 120Watton. Ezt arányosan elosztva a 320Watott elvileg ~ 10 percig bírnia kéne

Terheles*futasido nem konstans, egyreszt az akku sokkal tovabb bir kis aramot leadni, nagy terhelestol joval gyorsabban merul, plusz ott van a szunetmentes sajat fogyasztasa is, az is reszben terheles fuggo.

SUA1000 pl. a 120W-ot 82.5 percig viszi, ez alapjan 30 percig kene vinnie a 320W-ot, valojaban csak 22.5-ig birja.

(Gepem+erositom+tevem+router+modem+egertolto kb. 300W, azt birja 25 percig, mig az Elmu notoriusan 40-45 perc alatt javitja csak meg a fel keruletben elment az aram problemakat. :()

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4573) nyunyu válasza Dany007 (#4570) üzenetére


nyunyu
félisten

Teljesitmenyfelvetele van ennek is annak is.

Trafo a elektromagneses indukcion alapul, az meg fugg az aram hullamformajatol es a frekvenciajatol, raadasul a keletkezo magneses ter visszahat az elektromos terre, akadalyozza annak valtozasat.

Negyszogjelnel tul hirtelen valtozik az aram folyasa, keletkezo magneses ter nem tudja olyan gyorsan kovetni -> lenyegesen nagyobbat rug vissza a halozatba, plusz a kimeneten indukalt aram is zajos lesz, messze nem ugy nez ki, mint a bemeno jelalak.

Lapostevet amugy nyugodtan ra lehet kotni a kvaziszinuszos szunetmentesekre is, mivel kapcsolouzemu tapjuk szokott lenni.
Rendes erositokben viszont trafo van :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4574) Dany007 válasza nyunyu (#4573) üzenetére


Dany007
veterán

Fasza...
Amit most olvastam az jobban aggaszt. Azt írták a fórumban, hogy az aktiv PFC-s tápokat megtudja zavarni. És átkapcsolásnál overload-ot jelez a szünetmentes és lekapcsol...
Szóval lehet, hogy nem lesz jó megoldás.

(#4575) Dany007 válasza erikke17 (#4571) üzenetére


Dany007
veterán

Jóötlet volt. Visszakerestem. Ezt találtam: "mr_ricsi irta: ''Modified waveform'' esetén nem tilos, csak nem javasolt a trafó rákötése, mert az jobban melegszik."

Továbbá azt írták, hogy ~ 10 perc után olyan forró volt a cucc, hogy lekapcsolta.

Namármost, ezt a jelet csak akkor adja le az ups ha nincs áram, ugye? Tehát mivel ez is "olcsóbb" fajta, alapból hálózatról kapja a gép a tápot, csak ha megszűnik akkor vált át ups akksikra.
Nekem viszont max 1-2 percig kell, hogy menjen. Ergo ha "csak" annyit csinál, hogy melegszik, akkor még elmegy. Szerintem. Hacsak tönkre nem teszi... :S

Az igazi problémát pedig az ilyen váratlan - mint viharnál - áramszünetek okozzák, amik kb 2 másodpercig tartanak. 2 sec alatt meg csak nem melegszik fel annyira... Remélem.

(#4576) erikke17 válasza Dany007 (#4575) üzenetére


erikke17
őstag

Hát ha nem lesz huzamosabb ideg használva lehet hogy jó, de azért egy szakembert nem ártana megkérdezni :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4577) Dany007 válasza erikke17 (#4576) üzenetére


Dany007
veterán

Gondolom az iPonosokat hiába kérdezem? :U

Egyébként azért csodálkoztam ezen, mert ezeket a szünetmenteseket - nem pont az fsp-t, de pl azt a 700Va-s APC-t - több helyen kifejezetten multimédia rendszerhez ajánlották. Házimozi, tévé, dvd lejátszó stb...
Továbbá nálunk a cégnél szintén ilyen gagyibb elosztóba épített szünetmentesek vannak. És simán viszik a CRT meg LCD monitorokat, gond meg "overload" nem volt még belőle.
Sőt ha jóltudom nálunk a cégnél is van 1-2 aktív pfc-s tápos gép. Leginkább az újabbak.
Néztem az iponban rendes szinuszos ups-t is de ott a 700VA-s kerül ~27-be és eléggé noname számomra. "Centralion". Még csak rendes weboldaluk sincsen...

Szopás, mert ma megrendeltem az fsp-t :) Mind1, azért holnap lehet felhívom az ipont és elmesélem neki az itt tanultakat, aztán csak mondanak rá valamit.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#4578) erikke17 válasza Dany007 (#4577) üzenetére


erikke17
őstag

Itt PH-n van egy hobbielektronika topic ott kérdezz rá vannak szakik :K
Nekem egy EP 850VA van és egy CoolerMaster Silent Pro 500w táp, megy kváziszinuszal, csak terhelt állapotban lövi le, amúgy netezés vagy filmezés közben ha kirántom a kábelt megy tovább.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4579) Dany007 válasza erikke17 (#4578) üzenetére


Dany007
veterán

Eszembe jutott, hogy van egy nagybátyám aki elvileg elektroműszerész...
Ő egyből mondta, hogy naná, hogy melegedni fog. De pár másodpercnél biztosan nem fog gondot okozni.
Viszont - mivel már idősebb... - az aktív PFC-s tápra nemtudott mit mondani.

"csak terhelt állapotban lövi le, amúgy netezés vagy filmezés közben ha kirántom a kábelt megy tovább."

Ezt hogy érted, hogy terheletlen? Mármint netezés közben is terhelt, csak nem annyira.. :)
Nálam 260-280-at vesz fel filmezés közben, 320-at (max) meg játék közben fullon terhelve.
Gondolom az arányok nálad is hasonlóak lehetnek. Szóval akkor ez a 40-50W különbség elég ahhoz, hogy levágja? :s

(#4580) Dany007 válasza erikke17 (#4578) üzenetére


Dany007
veterán

Megint utánaolvastam máshol is. Azt írják aktív PFC-hez nem lesz jó a kváziszinusz...
De nálad meg megy :) Legalábbis filmezés közben...
Akkor gondolom ez teljesítmény függő is egyben...
Most akkor vegyem azt a noname szünetmentest? Mert azért 30-nál többet nem tudok rászánni...

(#4581) erikke17 válasza Dany007 (#4580) üzenetére


erikke17
őstag

Úgy értem hogyha a gépem nincs komolyabban terhelve akkor megy tovább ha kihúzom, de ha játék közben elmegy az áram akkor lekapcsol Fault-ra hivatkozva.
Azért nem ajánlják mert nem biztos hogy fog menni, vagy megy vagy nem ez ilyen :-/ Pl. a Chieftec GPS szériás tápegység tuti hogy nem megy kváziszinuszal, de nemrégiben irta bogyo112 tag a Milyen tápegységet vegyek cimű topicba hogy az FSP Hexa gond nélkül ment neki.
Csak tudod mi van kitudja az a noname milyen az a "szinusz" amit kitol magából..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4582) Dany007 válasza erikke17 (#4581) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ezen agyaltam én is...
Ráadásul az a noname olyan 26 ezres kategória.
Aztán tovább lapozva nézem, hogy az FSP 35 ezres usp-je is csak szimulált szinusz... Szóval ha még ez is csak "kvázi" akkor milyen lehet a 26 ezres amire azt írják, hogy rendes szinusz...
Mind1, holnap felhívom az ipon-t, megkérdezem tőlük, azt visszamondom a rendelést.
Vagy ha belemennek akkor esetleg átveszem, kipróbálom és ha gatter akkor 3 napon belül visszaküldöm. Főleg, hogy későbbiekben akarok egy rendes tévét is venni, ami meg ~ 100-120 wattal megnöveli majd az összfogyasztást.

(#4583) erikke17 válasza Dany007 (#4582) üzenetére


erikke17
őstag

Ahogy érzed, csak szóltam hogy vigyázz ezekre a dolgokra :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4584) Dany007 válasza erikke17 (#4583) üzenetére


Dany007
veterán

Átgondoltam, szerintem visszamondom a rendelést...
Lassan már ott tartok, hogy olcsóbb lenne venni egy passzív PFC-s tápot, meg azt az FSP szünetmentest... :)

(#4585) Enko válasza erikke17 (#4567) üzenetére


Enko
csendes tag

Gép+ a 2 nagy moncsi a többi nem lényeg (annyira).
De már mindegy mert megrendeltem EZT

(#4586) Dany007 válasza Dany007 (#4577) üzenetére


Dany007
veterán

Na, keresgéltem megint.
Ezért csodálkoztam a dolgokon. PC Land, APC ES 700VA. 22.300 forintért. Kváziszinuszos, mi más lehetne...

Ezt a szöveget írják alá:

"Energiatakarékos megoldások asztali gépekhez. Védelmet nyújt az otthoni számítógépeknek, HIFI, DVD berendezéseknek. Elegend? áramellátó dugaszolóaljzata van szinte az összes otthoni elektronikai eszköz védelmére, és energiatakarékosaabbá tételére."

(#4587) Enko válasza Enko (#4585) üzenetére


Enko
csendes tag

FPS EP1000 ups 1000VA szünetmentes tápot vettem.
Sehogy sem tudom beállítani, hogy a gépemet kapcsolja is ki. Pár percig megy, aztán kilő mindent pont úgy mintha áramszünet lenne.
Ezek a paraméterek vannak, nekem elég 3 perc, mivel a 4 moncsi is rá van kötve.
Mit csinálok rosszul?

(#4588) Dany007 válasza Enko (#4587) üzenetére


Dany007
veterán

Héj!

Ahogy látom neked is aktív PFC-s tápod van... Az az FSP szünetmentes meg kváziszinuszos, én is ilyet akartam rendelni...
Kipróbáltad már, hogy rendes terhelés mellett nem zavar-e be? Nem terheli túl a szünetmentes vagy ilyesmi?
Kíváncsi lennék, mert elvileg ilyet nem ajánlanak aktív PFC-s táp mellé... De ha neked megy akkor talán nálam is menne...

(#4589) Enko válasza Dany007 (#4588) üzenetére


Enko
csendes tag

Olyat kérdezel, amiről gőzöm sincs.
Én felhasználó vagyok, nem szaki.
Bedugtam, feltöltöttem, rákötöttem a 4 moncsimat a gépemet, a telefonkábelt kipróbáltam és működik.
Kihúztam a konektorból a szünetmentest, megy egy darabig, de a gépemet nem kapcsolja ki, hanem kilövi, pont úgy mint amikor elmegy az áram.
Ezzel csak az a gáz, h ha gépközelbe vagyok, akkor persze ki tudom kapcsolni, mert hallom, h sípol és akkuról megy, de mi van, ha épp kimentem az irodából, akkor kb. sz@rt se ér, mert ugyan úgy "kapcsol" ki minden mint egy áramszünet esetén.

Azt meg honnan tudnám, h nem terheli e túl a szünetmentes, nincs a szememben beépített multiméter, de még a fiók mélyén sem éppen ilyen cuccok porosodnak...

Az a gáz ebben a fórumban, hogy egy kérdésemre sem kapok választ, mert egy kérdésemre egy újabb kérdés érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#4590) nyunyu válasza Enko (#4587) üzenetére


nyunyu
félisten

UPS shutdown-t kapcsold KI, hatha az a baj, hogy a Win nem bir olyan hamar leallni, mint amennyit az UPS var, mielott lekapcsolja magat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4591) Enko válasza nyunyu (#4590) üzenetére


Enko
csendes tag

Köszönöm szépen, tesztelem...
Azt nem tudnád a kép alapján elmagyarázni, hogy pontosan mi-miért felel?

(#4592) Dany007 válasza Enko (#4589) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, csak azért kérdeztem, mert az elmúlt pár oldalon itt azt beszéltük, hogy az ilyen tápok hajlamosak túlterhelni az olyan szünetmentes, mint amit vettél.
Ehhez nem kell multiméter, mivel ha túlterhelt lesz akkor elkezd vonyítani mint a fábaszorult férereg meg v.színűleg villog az "overload" felirat és lekapcsol a szünetmentes...
Érdemes sz.tem kipróbálni egy ilyen stressztesztet...

(#4593) Enko válasza Dany007 (#4592) üzenetére


Enko
csendes tag

Nem vettem észre változást

(#4594) erikke17 válasza Enko (#4593) üzenetére


erikke17
őstag

Tesztelés képen vedd le fél percre ne kellejen annyit várni.
Próbáld meg hogy ne fussanak ilyenek háttérbe utorrent, msn, skype stb. Mert priviztem én egy olyan taggal akinek szintén ilyen UPS-e van és neki az utorrent zavart meg a leállitást.
Ha a beállitott idő után nem kapcsolja ki a gépet dugd vissza feleslegbe ne lője le szabálytalanul a gépet ha lemerül.
Mégvalami popup-ba dobálja fel az óra mellet hogy mikor kapcsolja ki? Mert ki kell neki irkálni a hátralévő időt.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4595) Dragon27


Dragon27
senior tag

Mivel most sokat látom kvázi-szinuszos + aktív PFC én is kipróbáltam :D
Az én [APC Back-UPS ES 700VA] Elvileg a szünetmentes kvázi-szinuszos jelet ad ki
persze 1 aktív PFC-s tápod van ., nettezés közben áramtalanítottam szépen párperc után leállt a rendszer . 2 Próbálkozás Crysis 2 alatt levágta a PC :DDD

Ezek a szünetmentes készülékek arra szolgálnak hogy a többi elektronikát védelmezzék .vagy nem ?
Akkor miért is készülnek kvázi-szinuszos szünetmentes készülékek ?
apc oldalán : Hullámforma típus Lépésenkénti közelítés egy szinuszhullámhoz
De azt már találd ki mire elég :DDD

Mert nem vagyok MacGyver :D

(#4596) Enko válasza erikke17 (#4594) üzenetére


Enko
csendes tag

A skype ablakot bezárta, kiírta, hogy mennyi idő van még hátra a kikapcsolásig, de mégsem kapcsolt ki...
Csak kilőtt mindent mintha áramszünet lenne.
Ez addig nem probléma, mint ahogy írtam is, amikor gépközelbe vagyok, mert le tudom állítani, de ha nem vagyok gépközelben, akkor nem lép ki az ember ilyesmikből, elvárja ettől,h ki is kapcsoljon... dehááát...

(#4597) Dany007 válasza Dragon27 (#4595) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezt mondom én is. Szopatják a népet.
Ma már a legtöbb valamire való táp aktív PFC-s. Innentől kezdve pedig miről beszélünk?
Gondolom jóval olcsóbb a kvázi szinuszos elektronikája. Így relatíve olcsón 20-40k-ért tudják árulni.
Más okot nem látok. A legrosszabb az, hogy sokszor a gyártó honlapján sincsen feltüntetve ez az ért. Azt akkor találd ki, hogy milyen jelet ad...
Amúgy köszönöm a tesztet! :R +1 voks, hogy ne vegyek ilyet.
V.színű netezés közben annyira nem terhelte túl, ezért bírta pár percig. Crysis közben full teljesítményfelvétel volt, az meg már túlterhelte... =/

(#4598) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

APC SMART SMT750I típusú szünetmentes határozatlan időközönként szikrázás hangját adja ki magából. Akkor lép fel a jelenség, amikor csepptöltésen van. Tehát amikor pl.: öntesztet csinálok vele, akkor folyamatosan tölt, ilyenkor nem tapasztalható a jelenség. Amikor feltöltődött teljesen, (ON UTILITY-GREEN), akkor lép fel a jelenség.

Erről hangfájlt is készítettem: [link]

Találkozott már valaki ilyennel?

(#4599) Dragon27 válasza Dany007 (#4597) üzenetére


Dragon27
senior tag

ha tudom nem veszem meg . Vagy spóroltam volna a 100% szinuszosra vagy nem vettem volna. A majdnem védelem nem kell .
Ez olyan mintha a óvszerre ráírnák hogy kvázi-repedt :D
Az a legnagyobb probléma hogy minden szemetet elakarnak adni .

(#4600) havri1


havri1
félisten

Helló!

Ilyenem van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Bekerült még 1 gép a használatba, és azt is le szeretném védeni hamarosan szünetmentessel.
Mivel a fent linklet darab eléggé alul van már méretezve a jelenlegi gépemhez, így gondoltam veszek egy nagyobbat, és ezt meg a másik elé kötöm.
Megnéztem a nagyobb tesót, de nem nagyon értek valamit.
A kicsihez azt írja, hogy áthidalási idő 18 perc.
A nagyobbhoz LINK pedig csak 8 perc.
?!?
Az áthidalási idő nem azt jelenti, hogy átlagos gépet meddig üzemeltet áramszünet idején?

Esetleg olcsóbban (10-15k) van olyan, amit érdemes lenne venni?
Köszönöm.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.