Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) douggutaby válasza Stanley-B. (#17000) üzenetére


douggutaby
tag

Írtam nekik, hogy range extenderre, 1-2W fogyasztásra jó e a UT650EG. Azt írták jó. Remélem tényleg és nem rámonjdák mindre, hogy jó.

(#17002) Stanley-B. válasza douggutaby (#17001) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Közvetlenül a Cyberpowernek írtál?
Csak mert átlag számtech boltoknak fogalmuk sincs erről, meg úgy általában a UPS-ekről.
De ha nem jó, legfeljebb elállsz a vásárlástól, mindenképp neten add le rá a rendelést emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#17003) douggutaby válasza Stanley-B. (#17002) üzenetére


douggutaby
tag

Igen közvetlenül nekik. Pár óra alatt válaszoltak, Pannon powernek ez több nap volt.
Ő válaszolt: ales.hill@cyberpower.com. Nevére keresve több cikket, meg sales anyagot találtam. Remélhetőleg helyes a tudása.

(#17004) belinho válasza #68216320 (#16999) üzenetére


belinho
senior tag

Én ha hosszabb időre elmegyek, akkor ki szoktam kapcsolni. Hazajövök ,visszakapcsolom, és még az akku is 100%-on maradt.

(#17005) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy Apc back ups 550 pro-val olyan gondom van, hogy egyik napról a másikra, megadta magát a májusban cserélt aksi. Először arra gyanakodtam, hogy az aksi megadta magát, mert az új aksit ki és bekapcsolt állapotban is tölti multiméterrel mérve, de fogyasztó nélkül. Az új aksit feltöltötte, újra üzembe helyeztem, most pár nap múlva ránéztem és az aksi piktogramja üres, tehát le van benne merülve. Mivel lehet a gond? Olyan mintha fogyasztó nélkül jól működne, de ha van mögötte fogyasztó akkor meg nem...

Valaki találkozott már ilyen hibával, mivel lehet a gond? Köszönöm! :R

(#17006) zsolt501 válasza Gtaati (#17005) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szervízbe be kellene vinni, mert a töltőelektronika is lehet benne hibás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17007) #68216320 válasza belinho (#17004) üzenetére


#68216320
törölt tag

Akkor nem értem a dolgot. Most rossz lehet az akkum a két ups-ben vagy nem? :)
Szünetmentes üzemidőre nincs velük gond.
Persze lehet igazából csak a töltöttség visszajelzés esik le valamiért.

(#17008) belinho válasza #68216320 (#17007) üzenetére


belinho
senior tag

Nézd meg esetleg azt, hogy feltöltöd 100%-ra, aztán meg kikapcsolod az UPS-t
Ha másnap bekapcsolásnál is 100% akkor nem hiszem, hogy akku baja lenne.
Bekapcsolt állapotban hálózatról levéve fogyasztja az akkut, kérdés vajon mennyit vesz le belőle, sok függ az UPS fajtájától, akku korától stb.
Mondjuk ezt a lehúzok róla mindent és bekapcsolva hagyom esetet még nem próbáltam, na majd egyszer megnézem a sajátomat.
Valószínűleg csak a töltöttség visszajelzéssel van probléma.
Új telefonnál fordult nálam elő, hogy még mindig bírja és 30% maradt, aztán meg hívás közben megállt és 0%, az elektronika szerint még volt szufla, az akku szerint meg nem.

(#17009) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Szerintetek érdemes szünetmentest venni használtan, vagy akksi nélkül? Nyilván ha rossz az akksi veszek másikat, de amúgy az újabbak tudnak többet valamiben?

(#17010) belinho válasza jézusom (#17009) üzenetére


belinho
senior tag

Én nem vennék használtat, nem olyan drágák ezek az eszközök, hogy használtat kelljen venni.
Mondjuk ki lehet fogni jó használtat is nem mondom.
Veszel egy sokat ment használt UPS-t, amin majd cserélni kell az elöregedő alkatrészeket, újrakondizni+munkadíj, új akkut bele. Ennek az árából szinte már kapsz egy újat, amivel jó ideig nincs problémád.

[ Szerkesztve ]

(#17011) #68216320 válasza belinho (#17008) üzenetére


#68216320
törölt tag

Pont ez történt. Kikapcsoltam, le volt minden húva. 12 óra alatt 60%-ra esett vissza. Bekapcsolást követően töltött is sokáig, szóval lehet ténylegesen megzuhant.
Néha csinálok majd tesztet vele, de ha bírja tartani a gépet akkor inkább nem bolygatom. Ha nagyon nem megy neki, akkor cserélem az akkukat.

(#17012) Cs1csó válasza jézusom (#17009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Feltételekkel, pl. vannak felújított, garanciás UPS-ek új akkuval.

(#17013) belinho válasza #68216320 (#17011) üzenetére


belinho
senior tag

Kikapcsolt állapotban sok a 40% mínusz, 12 óra alatt annyit nem szabadna esnie.
Ha nagyon régiek az akkuk, vagy agyon vannak használva akkor igen.
Teszteld le, ha tartja a gépet, akkor csak a töltöttség jelző szórakozik.

(#17014) Stanley-B. válasza jézusom (#17009) üzenetére


Stanley-B.
őstag

attól függ milyet szeretnél venni és mennyibe kerül. Ha magánszemélytől veszed, mindig kell akksicserével számolni, mert úgysem friss akkuval fogják eladni, még ha van is benne.
Én vettem már pár nagy rackes APC-t használtan, legutóbb pl. 2db SMT3000RMI2U-t még fóliás kijelzővel, rack sinekkel együtt 68e/db-ért és remekül működnek. Következő akksicserénél megy majd átnézésre, de az első cserénél is át volt. Új akkuk bele még kb 35e/db, így 210e-ben megállt a kettő és ez újonnan mégiscsak egy 650 ezer Ft-os UPS, tehát 210 ezer vs. 1,3M még így garancia nélkül is megérte szerintem, de ha kevésbé vagy kockázatvállaló, akkor lehet venni használtat garival is.

(#17015) jézusom válasza Stanley-B. (#17014) üzenetére


jézusom
addikt

Persze úgy kalkulálok, hogy akksi csere :) De nekem csak 2 kicsi kell (nem egy helyre) És nem pcknek, hanem router, nvr, meg kamerák meg raspberry. De nem ilyen akksik kellenek?

(#17016) Stanley-B. válasza jézusom (#17015) üzenetére


Stanley-B.
őstag

attol fugg h milyen es hany kell hogy milyen UPS-t veszel.
Nekem pl. 5Ah 12V kellett 8db.

(#17017) jézusom válasza Stanley-B. (#17016) üzenetére


jézusom
addikt

ok. De gondolom az amperóra lehet nagyobb is :)

(#17018) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Itthonra szeretnék szünetmentest, egy wifi router és egy Synology NAS lenne rádugva, milyet ajánlanátok?

(#17019) zsolt501 válasza nexuspolaris (#17018) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Syno nasok közt fogyasztásban elég nagy a szórás milyen típust használsz illetve milyen routert?
Mekkora idő intervallumot kellene áthidalni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17020) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,
adott egy CyberPower CP1500EPFCLCD. Használati útmutatóban az szerepel, hogy
DO NOT plug a laser printer, copier, space heater, vacuum, paper shredder or other large electrical device into the battery power supplied outlets..
Na most van egy Samsung Xpress SL-M2070 lézerem. Amit ritkán ugyan, de használok. Másolásra, nyomtatásra.
Kérdés, hogy valóban ne kössem rá? Vagy egy inkább ipari méretű multifunkciós gépekre vonatkozik, ahogy írja is, hogy nagy elekromos berendezés...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17021) zsolt501 válasza boogie84 (#17020) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kérdés miket szeretnél rákötni még, de szerintem felesleges lézernyomtatót szünetmentesre kötni, és nem is szokták ajánlani, mert elég nagy az indulásnál az áramfelvételük, nekem egy HP multifunkciós lézer volt a szünetmentesre kötve egy teszt erejéig, és mikor a nyomtatót bekapcsoltam olyan 500-600W terhelés írt a szünetmentes, én inkább egy jobb minőségű túlfeszvédős hosszabbítóra kötném a nyomtatót, annak több értelme van.
Amúgy kisebb lézernyomtatókat lazán elbír, de szerintem tényleg kár rákötni, ha csak nagyon lényeges a nyomtatás.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17022) zsamiatt válasza boogie84 (#17020) üzenetére


zsamiatt
őstag

ne tedd rá.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17023) boogie84 válasza zsolt501 (#17021) üzenetére


boogie84
veterán

& (#17022) zsamiatt
Köszönöm! Megfogadom a tanácsaitokat! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17024) ANOka válasza boogie84 (#17020) üzenetére


ANOka
őstag

Én rákötöttem egy ugyanolyat ugyanolyanra:
1. Nem volt kedvem + kábelezni, már így is sok van.
2. Ha hetente 1 oldalt nyomtatok, akkor már túl van használva. ;]
3. Előtte egy 1000VA-s FSP-n volt hasonló gyakori használat mellett. :P

(#17025) Cs1csó válasza ANOka (#17024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy sima nyomtatót fölösleges szünetmentesíteni. Komolyan, mi történne ha épp nyomtatás közben megy el az áram? Egyszerű: ha vissajön az áram folytatod a nyomtatást.
Az hogy egy áramszünet és a nyomtatás egybeessen kisebb az esélye mint a lottó ötösnek. :DDD

(#17026) zsamiatt válasza ANOka (#17024) üzenetére


zsamiatt
őstag

Lehet szórakozni, de ha kigyullad a szünetmentes melletted mint mellettem akor már nem lesz ennyire mókás a játék

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17027) Cs1csó válasza zsamiatt (#17026) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD mondjuk egy 2-3kW-ra képes, Online UPS-re rá lehet kötni.

(#17028) zsamiatt válasza Cs1csó (#17027) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egyik UPS se szereti a motorok, lézer nyomtatok hirtelen rántását

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17029) Cs1csó válasza zsamiatt (#17028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy online-nál mindegy, nincs átkapcsolási idő, amit hirtelen "rántás" formájában bezavarni.
DE amúgy igen, ilyen teljesítményű cuccokat nem érdemes.

(#17030) zsamiatt válasza Cs1csó (#17029) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem az átkapcsolási idő. Az alap motorok, fénymásolok stb a normál hálózatot is megrántják. Voltam olyan helyen ahol egy pillanatra a szoba lámpa is vibrált egy pillanatra a hálózati zavartól amikor a lézer nyomtató elindult.
Nyilván vannak technikák ennek a csökkentésére, pl a klímák már jó ideje ilyenek de egy nyomtatónál mondjuk nem költ erre a gyártó

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17031) zsolt501 válasza zsamiatt (#17030) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam az a csúcs, hogy ha az inverteres klíma megy akkor a hálózatról üzemeltetett digitális óra elkezd sietni, olyan mértékben, hogy 1 nap alatt 10 percet is siet, ha a klíma nem megy akkor az óra hajszál pontos. Az előző kapcsoló üzemű klímával nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17032) Cs1csó válasza zsolt501 (#17031) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes, pedig az inverternek pont az lenne a lényege a kapcsolóüzeművel szemben, hogy szépen fokozatosan tud indulni, leállni, fokozatot váltani kevésbé terheli a rendszert.

Apám dolgozott egy gyógyszergyárban ott volt egy bazi nagy villanymotor aminek az indítása előtt egyeztetni kellett a központtal, hogy le ne csapja a fél gyárat. :DDD

(#17033) zsolt501 válasza Cs1csó (#17032) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Annyit sikerült kiderítenem, hogy nem a terhelés nő meg a hálózaton, hanem az inverter a hálózati 50Hz-t cseszi el, mert az áramfelvétele 800W körül alakul.

Réges régen ifjonti koromban, mikor még a hegesztőként dolgoztam, akkor volt a cégnél egy csillag/delta hegesztő dinamó, annak is akkora volt az induló áram felvétele, hogy ha rossz ütemben volt átkapcsolva akkor levágta az üzem áramellátását.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17034) Amerigo57


Amerigo57
őstag

frpeter
Szia
Ha konnektorba bedugom az
APC Essential SurgeArrest 5 Plug Switch (PM5-GR)
túlfeszültségmérőt , majd utána a
APC Back-UPS 8 Plug 550VA (BE550G-GR)
szünetmentes tápegységet , és
arról csatlakoztatom a számítógéphez tartozó
vezetékeket , túlfeszültségmérőt és
a szünetmentes tápegység zavarja egymást.

Kérdésem volna még , az
APC Back-UPS 8 Plug 550VA (BE550G-GR)
szünetmentes tápegységhez ,
melyik márkájú 9Ah -s akkumulátort ajánlod.

(#17035) frpeter válasza Amerigo57 (#17034) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!
Az első bekezdésbe írt leírást nem teljesen értem. Kérlek olvasd el még egyszer és javítsd, hogy mi a kérdés, mert így sajnos nem értem.
9Ah-sa akkuból elég sokféle van, ami nálunk kapható pl. azok jellemzően jó minőségűek.
Ár-értékben a Datasafe 12HX35-öt szokták vinni a legtöbben, mert jó árban van és Longlife akku.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17036) Amerigo57 válasza frpeter (#17035) üzenetére


Amerigo57
őstag

Tehát frpeter .
Először a konnektorba csatlakoztatom az APC Túlfeszültség védőt.
Ehhez csatlakoztatnám az APC szünetmentes tápegység ,
és a szünetmentes tápegységről mennének a számítógéphez tartozó vezetékek.

A kérdés , a Túlfeszültség védő , és a szünetmentes tápegység
bezavarja -e egymást, illetve elegendő -e maga a szünetmentes tápegység
a számítógép elektromos védelméhez.
( Túlfeszültség , áram ingadozás , áram kimaradás , vihar ).

Másik kérdésem.
Az APC Back-UPS ES 400VA (BE400-GR) ,
Az APC Back-UPS 8 Plug 550VA (BE550G-GR) és az
APC Back-UPS ES 8 Plug 700VA (BE700G-GR) szünetmentes tápegységek
alig kaphatók már pár kiskerben. Abbahagyják ezeknek a gyártását ,
vagy csak a járvány miatt alakult ki időszakos hiány ?

(#17037) Cs1csó válasza Amerigo57 (#17036) üzenetére


Cs1csó
félisten

A sorrend jó nem zavarják egymást. (akkor szokott baj lenni amikor kvázi szinuszos UPS és a védendő eszközök közé tesz valaki feszvédős elosztót.)

Ezek kifutó modellek Ezt APC Back-UPS ES 8 Plug 700VA (BE700G-GR) már 10 éve kezdték el forgalmazni, valószínűleg ezek beragadt utolsó darabok.

Helyette: APC Easy 650VA (BV650I-GR) APC Easy 800VA (BV800I) ezek vannak, hasonló tudásban.

[ Szerkesztve ]

(#17038) Amerigo57 válasza Cs1csó (#17037) üzenetére


Amerigo57
őstag

Köszönöm , frpeter és csicso82. :R

Az APC Easy 500VA , 650VA , 800VA és 1000VA , csak 4 dug-aljzattal rendelkeznek ?
Link:

(#17039) frpeter


frpeter
Topikgazda

Pont így, ahogy csicso írta :)
A BE széria jelen formájában lassan 20 éve fut, sajnos újítottak (vagy nem sajnos, majd kiderül).
A hivatalos utódja viszont amúgy ez, nem az Easy:
https://upsakku.hu/termekek/APC/Back_UPS_BE650G2_GR_szunetmentes_tapegyseg/
https://upsakku.hu/termekek/APC/Back_UPS_BE850G2_GR_szunetmentes_tapegyseg/

[ Szerkesztve ]

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17040) Cs1csó válasza Amerigo57 (#17038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy nézem ezekből 3db akkumulátorral is védett, a 4-ik pedig - ami a képeken is látszik külön van - pedig csak túlfeszvédett aljazt "tranzisztens védelem"

Mondjuk irodai munka esetén a csak túlfeszvédettbe lehet pl. a nyomtatót dugni.

[ Szerkesztve ]

(#17041) lenoma


lenoma
aktív tag

Kipróbáltam egy Eaton 850VA UPS-t.
A túlfeszvédős elosztót dugtam bele és vagy 10 dolgot lámpástúl + 2PC.
Az eszközben teljesen feltöltve volt a használt aksi, ami nem gyári 9Ah csak 7.
Az eszköz kiírta, hogy 5-7 percet tud áthidalni mert 360W a fogyasztás.
Konnektorból ki, minden megy másfél percig, aztán hirtelen 0-ra esett a töltöttsége az aksinak és elkzdte leállítani a PC-t.
Ez normális, vagy aksi csere kellene?
Használtan vettem az eszközt jelezték, hogy aksi cserés, az itthoni több éves aksit tettem bele.
Pillanatnyi áramszünet áthidalására azért így is jó 0-10s között áramszünetek szoktak lenni max pár darab egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#17042) Cs1csó válasza lenoma (#17041) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, kettővel korábbi hozzászólásomban pont írtam erről. Nem jó a sorrend, ne a UPS-be dugd a feszvédős elosztót - oda sima elosztót dugj ha kevés az aljzat vagy messzebb vannak a védendő eszközök - a jó sorrend: fali konnetor - feszvédős elosztó - UPS - védendő eszközök (közvetlenül a UPS-be vagy egy sima hosszabbítós elosztón keresztül csatlakoztatva)

1-2 éves akksikkal még lehet próbálkozni, de ha 3 éves vagy több akkor inkább cseréd.

[ Szerkesztve ]

(#17043) frpeter válasza lenoma (#17041) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Az áthidalás csak becslés. Ha régebbi az akku, akkor logikus, hogy kevesebbet fog tudni. Tehát ha szeretnéd az 5-7 percet, akkor csere, ha elég a másfél, akkor még maradhat :)

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#17044) lenoma válasza Cs1csó (#17042) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszi, korábban már szoltak, hogy ne dugjam az UPS-be a túlfeszvédőt, csak ki akartam próbálni, mielőtt mindent átkábelezek, mert eléggé el vannak dugva a kábelek a szekrény mögé a macskák miatt.
Amúgy ha megy a túlfeszvédő az UPS-ről akkor sem ajánlott?
Ezt a képet találtam, akkor a másfél perccel 360W terheléssel túl is teljesíti a gyári ígért adatokat ráadásul gyári 9Ah aksi helyett 7 Ah aksit tettem. Így gondolom akkor teljesen jó az aksi, pedig két éves és csak néha töltöttem fel.
Amúgy kocsi aksi töltővel 1A-es töltés után az aksit az UPS üresnek jelezte és töltötte egész éjszaka...Ez mért lehet? Jobb töltő van az UPS-ben mint a kocsiaksi töltő 10W izzóval leszabályozva?

[ Szerkesztve ]

(#17045) Cs1csó válasza lenoma (#17044) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a lényeg, hogy ha a sorrend ez: fali konnektor - UPS - feszvédős elosztó - védendő eszközök akkor amikor elmegy az áram és a UPS átvált akkumulátorra és KVÁZI szinuszjellel kezdi el táplálni a feszvédős elosztó keresztül a védendő eszközöket a feszvédős elosztó ezt a kvázi szinuszt hálózati zavarnak IS érzékelheti és lekapcsol (hogy védje a rá kötött eszközöket)
Ezért kell a UPS elé kötni az ilyen elosztót és a UPS-be csak sima elosztón keresztül csatlakoztatni az eszközöket.

Ezekben a grafikonokban én nem bízom, kb. oszd el kettővel és akkor kapod meg a valós értéket és még ez is romlani fog ahogy telik az idő és öregszik az akku, az elektronika stb.
Nem tesz jót az akkunak az elektronikának a nagy meleg, a nagy hideg, a magas páratartalom stb.
Elég sok veszteséggel is kell számolni egy ilyen kvázi szinuszos UPS-nél - többel mint egy szinuszosnál - de még ezt is szorozhatod ha nem egy hanem kettő vagy több eszközt kell védenie, mert eszközönként is sok veszteséggel kell számolni.

Egy átlagos 50-100k alatti UPS ezekre való:
1. áthidalja a pillanatnyi áramszünetet ez a LEGFONTOSABB feladata ugyanis az ilyen mikro áramszünetek tehetnek legnagyobb kárt
2. ha rendelkezik AVR funkcióval a UPS akkor a kiugróan magas vagy a kiugróan alacsony feszültség esetén is beavatkozik pl. 280V felett vagy 160V alatt és ezzel is védi az eszközöket
3. tartós áramszünet esetén HA képes erre mind a UPS mind az eszköz akkor pl. USB-s kapcsolaton keresztül egy db PC-t vagy NAS-t szabályosan le tud állítani
FONTOS általánosan egy UPS egy PC-t vagy NAS-t tud leállítani és ehhez kell kapcsolat - jellmezően USB kábelen - és az hogy felismerjék egymást és pl. PC esetén telepített szoftver

Tartós 1-2 órán keresztül vagy tovább történő tartásra egy UPS nem való oda INVERTER és pár jó nagy akku és/vagy benzines aggregátor szükséges.

(#17046) lenoma válasza Cs1csó (#17045) üzenetére


lenoma
aktív tag

Kösz. Sejtettem, hogy át kell kábeleznem.
360W max terhelésen teszteltem, most csak 117W-ot fogyaszt az összes bedugott eszköz. Így azért remélem a 10 perc kijöhet.
Monjuk a néhány másodperces áramszünetek áthidalására kell.
Amúgy a gyárinál rakhatok nagyobb aksit az UPS-be, úgy értem több Ah-t?

[ Szerkesztve ]

(#17047) Cs1csó válasza lenoma (#17046) üzenetére


Cs1csó
félisten

7Ah-ás helyett lehet pl. 9Ah-ásat, tehát egy kicsit nagyobbat okés.

(#17048) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Pont most ment el az áram egy másodpercre, kb. már ezredjére, így jutottam el oda, hogy kell nekem egy szünetmentes táp, ami ezeket a másodperces kimaradásokat kompenzálja.
Egy 27"-os monitort, plusz 1 notebook-ot és egy normál (T-s) routert kellene hogy "kibírjon".
Tényleg semmi extra igényem nincs, szerintem ezzel kb. mindegyik elboldogul.

Tudnátok ajánlani megbízható márkát/típust? Ha nem muszáj, nem szeretnék egy kisebb fizetést otthagyni érte, de inkább megbízhatóbb/időtállóbb és drágább legyen, mint megbízhatatlan de olcsóbb.

Ja igen, és ezt a fajta foglalatost preferálnám, hiszen ebbe csak bedugom az eszközök tápkábeleit és készen is vagyok: [link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17049) zsolt501 válasza Taci (#17048) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel a Telekomos routert is rá akarod tenni, így megkérdem, hogy a net milyen, mert ha kábeltv-s akkor nagy eséllyel az áramszünet a kábeltv szolgáltatást is érinti, így a NET szolgáltatás is kiesik, ezért az védeni nem igazán van értelme, max akkor ha ténylegesen routerként is használod, és a belső hálózatodat el szeretnéd érni, mert a külső ilyenkor áramszünet esetén nem lesz elérhető.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17050) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, egy ZXA10 F625G (Digi által biztosított) ONT-hez keresnék egy kis UPS-t, amivel 5-10 percet elmegy áramszünet esetén. Az ONT a leírás szerint 12 W-ot fogyaszt, milyen UPS-t érdemes venni hozzá, nem kell, hogy menedzselhető legyen, és semmi egyéb extra fícsör.
A hálózat többi része (router, switchek, NAS, stb.) külön UPS-en vannak, ahogy a PC-nek, hifinek, stb. is van saját menedzselhető UPS-e, csak az ONT-nek kellene valami megoldás, hogy a jellemzően pár perces áramszünetek esetén ne bontson a net kapcsolat. Mivel Digi FTTH van, így maga a kapcsolat nem igényel táplálást, amíg él az OLT.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.