Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) erikke17


erikke17
őstag

Szünetmentes táp FSP EP 850. 65%-os terhelésnél egyszer csak el kezdett pittyegni és pittyegett 1 percig, a grafikonon azt mutatta hogy akkuról megy de közben az akku töltöttségi állapota nem esett és nem is villogott a led.

A kérdés az lenne nem a tudja milyen hibára utal ez a pittyegés, áram nem ment el ugyanis tv minden ment tovább, régebben már csinált ilyet vagy ez valami Fault lenne?? Mindig játék közben jön elő volt úgy hogy annak ellenére is hogy pittyegett játszottam tovább és kikapcsolta a gépet mintha az akku le merült volna, de nem mutatta hogy még hány perc van a kikapcsolásig.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4252) erikke17 válasza erikke17 (#4251) üzenetére


erikke17
őstag

Na utána jártam a dolognak egy kicsit hogy a Fault a folyamatos hangjelzés, az enyém az vagy akku csere vagy túlterhelés, akkucsere? Szerintem nem mert jó az állapota, hamarabb túlterhelés csak nem tudom miért jelzi azt mikor 65%-ra van leterhelve, de olyankor fel is jön olyan kis szövegbuborék hogy AC Failure ha elhallgat a pittyegés akkor meg AC Recovery és utána esik le az akku töltöttsége 100%-ról 90%-ra. Olyat ír ki mintha el menne az áram. Nem tudom mire véljem :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#4253) nemk


nemk
csendes tag

Üdv

Érdeklődnék szünetmentes tápegység vétele előtt. Kinéztem egy tápegységet:
Trust pw-4075t 750VA ups
leírás: http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=14950
Érdekelne, hogy egy 500w-os számítógépet elbírna e+egy monitort 40w?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#4254) kiSSrac


kiSSrac
tag

Sziasztok!

Szünetmentes tápegységet tervezek venni. Kérdésem hogy milyen márkát és mekkora teljesítményt javasoltok a konfigomhoz amit az könnyítésként ide is leírok:

Gép:
Core i7 920 proci, 6GB RAM, 1 SSD, 2 SATA HDD, 2 optikai meghajtó, CORSAIR VX450W táp

Ehhez pluszban rá szeretném kötni a 22" LCD monitorom (esetlegesen a 19" LCD-t is), 5.1 hangfal szettem is.

Az APC UPS választója nekem valami számomra nagyon nagy (és drága) UPS-eket ajánlott 1000VA+ (ezek kb 70k+ HUFba kerülnek).

Cél 5-10 percet bírjon ki a szünetmentes.

Előre is köszi a segítséget!

kissrac

(#4255) ShadeX


ShadeX
tag

Sziasztok!

Pár éve boldog tulajdonosa vagyok egy APC Smart-UPS 700VA-nek.
A múlt héten akku cserére szorultam, és évekkel a hadrendbe állítása után, végre kicsit utána olvastam az üzemeltetésének, okulva az előző akku cseréből, mikoris elmulasztottam a manuális futásidő kalibrációt, és ennek folyományaként a jobb oldali (akku töltöttségi szintet jelző) ledsor folyamatos villogással reagált.
Rendben megtaláltam hogy-mit-hogyan kell elvégezni a kalibrációnál, most elméletileg normálisan sikerült beállítani. Viszont többek közt ezt a fórumot is olvasgatva, egy elég érdekes infó ütött meg: elméletileg egy akkunak akár 5-6 évig is rendben kellene üzemelni vele? Nálam az eddigiekben 1-1.5 év volt az élettartam, majd szerezhettem be a következő szériát... Elméletileg (a méréseim szerint) a ciklikus töltőfeszültség ideálisnak mondható, 14.4-14.7 közötti, tehát a túltöltés veszélye nem fenyeget, ennek ellenére az élettartamuk (ha igaz az öt év), kicsit elmarad az elvártaktól...
Lepecsételt, karbantartást nem igénylő ólom-sav akkumulátort használ. A fórumot olvasva felmerült az esetlegesen elpangott savszínt pótlása desztillált vízzel. Ezt valóban érdemes néha megejteni, és ha igen, milyen gyakorisággal?
A kíváncsiság kedvéért megbontottam a lecserélt akkut, és valóban a cellák teteje szárazon állt. Bevállaltam, és benéztem az újonnan beszerzettek borítása alá is, de itt sem találtam folyadék nyomát a cellák fölött.
Tehát a kérdés innéttől adott: Kell-e pótolni az esetleges folyadékveszteséget, és ha igen, milyen mértékben...?

(#4256) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

sziasztok! irodába szeretnék szünetmentes tápot, 4 gép van mindegyik aktív pfc, nagy fogyasztással nem kell kalkulálni egyik sem erőmű, ezen felül két külső vinyó, modem ruoter (fontos az állandó távoli használat) milyen full szinuszos egységet (gépeknek), vagy akár több kisebbet, (és a vinyóknak meg router/modemnek valmi egyszerűbbet) ajánlanátok ?

Bem

(#4257) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Up!

nem pörög ez a totyik :(

(#4258) Shkiz0 válasza BemAnyó (#4257) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem minimum egy 750-est, de inkább egy 1000-est, azt is ha lehet a minőségibb fajtából, mondjuk egy jó APC, abból is a Smart szériát ami szinuszos. Ha nem számít a pénz akkor újonnan, bár baromi drágák, de az aprón vannak fasza példányok jó áron.
Keresd meg mno kollégát, anno én is tőle vettem a 700-as Smart-omat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4259) Shkiz0 válasza kiSSrac (#4254) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én is az APC-re szavazok, tapasztalatból mondom.
Én még 2009-ben vettem egy Smart 700-ast, akkor még Q6600-am volt de nemsokára rá vettem az I7-es konfigot. Tökéletesen elég még i7 alá is.
Mikor új volt az akku akkor 22 percet írt, idle állapotban, tegnap néztem akkor 16p volt, viszont tudni kell hogy azóta volt 1-2 hardver cserélve, a vga is erősebb lett.
Szóval kisebb áramkimaradásra bőven elég is, viszont nekem már prime + furmark alatt szólt hogy overload. És tegnap pont sikerült hozzájutnom egy 1000-es APC hez így ez váltotta fel a kis 700-ast. Ezt leszámítva minden okés, és nagyon jó vétel.
Neked is azt tudom javasolni, hogy ha nem kell feltétlen új akkor mno-t keresd. :R

Ja és lemaradt, hogy mi volt rákötve.
Az i7-es gép, akkor még egy 5850-el + mellé egy 9600gt physix-re, 3gb ram ami később 6 lett, 2db hdd 2 odd, vízhűtés szivattyúja, radin a ventik, egy Tp-link router, egy Ovislink AP, egy gigabites switch, és egy Samu 2233BW moncsi.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4260) BigDil


BigDil
csendes tag

Sziasztok!
Ezek a szünetmentesek tudnak olyat, hogy ha elmegy a betáp és már csak pár perc van az akksiból, szabályosan kilépnek a Windowsból és kikapcsolják a gépet?

(#4261) mno válasza BigDil (#4260) üzenetére


mno
tag

Szia!

Igen tudják. üdv

Joe

(#4262) BemAnyó válasza Shkiz0 (#4258) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köce :R , és egy ilyen ezres az elég is lenne esetleg ?

(#4263) Shkiz0 válasza BemAnyó (#4262) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meg tudod mérni mennyit esznek azok a gépek?
Csak mert pl az 1000-es az én konfigomat (lásd adatlap) elviszi simán.
Idle.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4264) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Van egy APC Smart700INET szünetmentesem, amit 16 hónapja vettem itt az aprón elvileg új aksikkal. Kikapcsolva talán 2 alkalommal volt rövid időre.
Néhány napja minden előjel nélkül világítani kezdett a "Battery needs replacing" led, hangjelzés nélkül.
Kikapcsoltam, mindent lehúztam róla majd visszakapcsoltam.
A teszt végén ugyanez a led világít és szaggatott, gyors sípoló hangjelzést ad, a töltöttségjelző kb 40% körül jelez.
Elkezdtem tölteni, mérgemben néha megpróbáltam bekapcsolni terhelés nélkül, és volt amikor nem jelzett hibát.
Szétszedtem, rámértem mindkét akkura, kicsivel 13 V fölött van mindkettő.

Nem vagyok egy nagy műszerész ezért kérném a hozzáértők tanácsát. Azért próbálkozom magam mert a környezetemben nincs sem szervíz sem hozzáértő egyén.
Hogyan tudnám kideríteni melyik akku a rossz, vagy esetleg más is lehet a hiba?

Előre is köszönöm a fáradozást.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4265) Shkiz0 válasza abdulka1 (#4264) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Attól hogy kimérted az akkukat az nem jelent semmit. Terhelés alatt mérd ki, mert mikor nincs terhelés alatt akkor többnyire még az elhasználódott akku is jónak tűnik. Terhelés alatt meg összeszarja magát.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4266) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

[link] :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4267) abdulka1 válasza Shkiz0 (#4265) üzenetére


abdulka1
őstag

OK. Köszönöm.

Keresek valami 12 Voltos izzót és ráakasztom.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4268) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

A szünetmentes tápegységem tönkre ment... (az utobbi 2 hónapban, elég sok minden tönkrement arról az egy konnektorról)
Az a lényeg, hogy éjszaka közepén (amikor ki volt kapcsolva) elkezdett sípolni, és világítani pirosan... Aztán meghalt :D.
Ez mittől lehetett? Akksija ment tönkre?

(#4269) Jarod1 válasza Lakers (#4268) üzenetére


Jarod1
addikt

akksi lehet , milyen típus hány éves?

(#4270) Lakers válasza Jarod1 (#4269) üzenetére


Lakers
tag

Úgy 3 éves, típust pontosan nem tudom fejből FSP a márka..., nem vagyok odahaza, így tényleg nem tudok többet... Öcsém intézzi el, én csak így távolról tudok az eseményekről

(#4271) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

[link] ennyiért szinte ingyen van.

⭐ Stella

(#4272) radi8tor válasza ShadeX (#4255) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy hallottam egy szakembertől, hogy APC szünetmentesben nem tudod házilag cserélni az akkut (vagyis tudod fizikai értelemben cserélni), mert utána kalibrálni kell a töltőáramot minden akkuhoz. Ehhez be kell lépni az UPS szerviz menüjébe, amit APC titkol hogyan is kell.
Nagyon nincs is értelme otthon cserélni, mivel egy 1000-esbe 15000 Ft-ért kicserélik és kalibrálják.
Lehet azért nyiffant ki az akkud 1.5 év után, mert nem megfelelően töltötte az UPS.

⭐ Stella

(#4273) michael74


michael74
csendes tag

Nem tudom,hogy jó helyre teszem fel e a kérdést de ezt találom a megfelelőnek.
A problémám a következő!Mihelyst a számítógépen keresztül fellépek egy oldalra vagy az oldalt megnyitom rögtön felpörög.Mit lehet a probléma?Mit lehet tenni annak érdekébe,hogy ne legyen ilyen problémám a közeljövőben.
A gépem egy Intel celeron 3,2 GHz ,memória 2giga ,tápegység420W
Vagy beállítási probléma lehet a baj? :W

(#4274) radi8tor válasza michael74 (#4273) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos nagyon rossz helyen tetted fel ezt a kérdést. Itt próbálkozz kérlek: [link]

⭐ Stella

(#4275) abdulka1


abdulka1
őstag

APC UPS kalibráció [link]
Nem tudom lehet e hinni a szerzőnek, de sajnos hamarosan ki kell próbálnom mert elhalálozott mindkét aksim.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4276) radi8tor válasza abdulka1 (#4275) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem éri meg hivatalos szervizbe elvinni?

⭐ Stella

(#4277) ShadeX válasza radi8tor (#4272) üzenetére


ShadeX
tag

Sajnos túl messze vagyok minden hivatalos szervíztől, így csak az itthoni csere jöhet szóba...

(#4278) ShadeX válasza abdulka1 (#4275) üzenetére


ShadeX
tag

Én ez alapján állítottam be az enyémet, kíváncsian várom meddig fogja így bírni...

(#4279) abdulka1 válasza radi8tor (#4276) üzenetére


abdulka1
őstag

Amennyiben hihetünk a cikk szerzőjének, a szervízben is így kalibrálnak. Az akkut is beszerezheted olcsóbban mint ott. "Kicsit" lehet vele spórolni ha otthon sikerül.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4280) abdulka1 válasza ShadeX (#4278) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha tudtam segíteni, már jobban fogok aludni.
Üdv.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#4281) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok!

Ez a UPS mennyire lenne jó a gépemhez szerintetek?
Ugyanis a régi Powercom UPSem kb 10 másodpercig bírja.

Vagy valami mást ajánlanátok?

A gép paraméterei:
GIGABYTE X58A-UD3R / Intel Core i7-930 / 4G DDR3 Kingston / nVIDIA GeForce GTX 460 / Corsair CSSD-V128GB2 / GIGABYTE Superb 550
+ 2 HDD
+ 1 DVD olvasó
+ 3 ventilátor a házban
+ A monitor is rá lenne kötve Samsung EX2220

(#4282) mno válasza C_hris (#4281) üzenetére


mno
tag

szia!

Erős géped van, de egy APC Smart 1000es erölködés nélkül viszi még akár teljes terheléssel is 10-15 percig. Idle meg vagy fél órát :C Mehet rá modem, ruter, miegyéb is.

üdv

Joe

(#4283) C_hris válasza mno (#4282) üzenetére


C_hris
tag

Szuper, akkor ez lesz. Köszi!

(#4284) Chris83


Chris83
csendes tag

Hello,

Szeretném szünetmentes táppal felszerelni a következő konfigot:
3 db 22"-os Samsung TFT monitor
PC benne 500 W-os táppal, 2 db Radeon HD 5770 video karival és két winchesterrel
Router + UPC modem

Összesen ezt a 6 eszközt kéne rákötni és jó lenne ha bírná legalább 15 percig + USB-n szeretném konfigurálni.

Milyen márkát és típust érdemes venni erre a feladatra?
Túl sokat nem akarok rá költeni (Ha 30-40k-ból kijön, az még belefér)

Előre is köszi a tippeket.

(#4285) ludsimon


ludsimon
veterán

Sokat olvastam vissza és tanácstalan vagyok. A segítségeteket kérném!

Nekem egy FSP 350W FSP350-60APN Active PFC 80+ tápom van.
Azt olvastam, hogy ezekhez kizárólag szinuszos UPS csatlakoztatható.
Létezik olyan szinuszos UPS amin konnektoros a kimenet?
Mert modemet is rákötném nem csak a monitort meg a gépet.
A gép fogyasztása 60W idle. Csúcson is max. 110-120W mert integrált vga-van benne.

Mielőtt olvastam volna ezt (FSP NANO 600 EP600) a UPS-t néztem ki, de most már végképp tanácstalan vagyok mit kellene vennem.

undefined

(#4286) canniball válasza ludsimon (#4285) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mert modemet is rákötném nem csak a monitort meg a gépet."
[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4287) mno válasza canniball (#4286) üzenetére


mno
tag

Nem sokból tart csinálni sem, egy szerelhető 3as vagy akár nagyobb elosztót kell venni, és a kimeneti tápkábel gép felöli végére rászerelni. Én is csinálni szoktam, akinek kell a tőlem vásárolt szünetmentes mellé. :K

üdv

Joe

(#4288) ludsimon válasza canniball (#4286) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm!

Már csak egy kérdésem maradt.
Lehet ma kapni új szinuszos UPS-t 15k körül? Nekem egy 600VA-s is megfelelne szerintem.
Max. 1 percet kell áthidalnia.

undefined

(#4289) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Holnap megérkezik a Coolermaster Silent Pro Gold 600W-os tápegységem, de szeretnék venni hozzá egy UPS-t is. Sajnos muszáj,mert olyan helyen lakom,ahol elég gyakoriak az áramingadozások és áramkimaradások.

Tudom,hogy némelyik aktív PFC-s táp nem működik együtt mindegyik UPS-el, de ez után már utánajártam és működne ezekkel, vagyis ezt a két szünetmentest néztem ki:

APC Back UPS 550VA

és

APC Back UPS 700VA

Namost az APC oldalán azt írják,hogy a max. "kimeneti beszerelt teljesítmény" : 330 watt/550VA az 550-esnél és 405 watt/700WA a 700-asnál.
Ez most azt jelenti, hogy az elsőnél, ha a gépem nagyobb teljesítményt vesz fel,mint 330 watt, akkor lekapcsol a szünetmentes, vagyis nem tudom használni, ha esetleg olyan gépem van,ami többet fogyaszt,mint 330 watt ???
Erősítsetek meg szakik ebben,mert ha így van,akkor érdemesebb a nagyobbat venni ugye? Annak már 405 watt a kimeneti teljesítménye.

Köszönöm a segítséget!

(#4290) mno válasza thomasvold (#4289) üzenetére


mno
tag

Szia!

Igen, ha a max kimeneti teljesítményt meghaladja a rákötött összes eszköz pillanatnyi teljesítményfelvételének összege, akkor túlterheled, ezért lekapcsol. Egy erős géppel terhelés alatt a 330Wattot nem olyan nehéz túllépni ha rajta van még egy nagy monitor, modem, ruter, stb :) ... És a 405Wattot sem lehetetlen...

üdv

Joe

(#4291) canniball válasza ludsimon (#4288) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugyan nem vagyok teljesen képben a témával kapcsolatban, de kétlem hogy ennyiért kapnál új szinuszos darabot (amit érdemes is megvenni).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4292) thomasvold válasza mno (#4290) üzenetére


thomasvold
őstag

MNO, köszönöm a választ! Akkor érdemesebb még nagyobbat vennem, de 20-25 ezertől nem szánnék rá többet és az APC-n kívül nem tudom mi az a márka ami jó lehet.

(#4293) RobberBaron


RobberBaron
tag

Sziasztok!

Tápegységet váltok, és olyan kérdésem lenne hogy lehet-e inkompatibilitás eközött a szünetmentes táp:

APC Back UPS 650VA

és eközött az aktív pfc-s táp között:

FSP Aurum 500W

Működne-e a táp és szünetmentes együtt?

[ Szerkesztve ]

(#4294) Iván7


Iván7
tag

hali
Mi véleményetek kebo 650m- ről?
köszi

(#4295) Ringman


Ringman
nagyúr

Hello!

Van egy APC Back-UPS ES 550VA szünetmentesem. A powerchute szoftverhez egy ethernet-usb átalakítóra lenne szükségem? Valami ilyesmire és egy utp kábelre?

A válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#4296) Jarod1


Jarod1
addikt

Ma teszteltem a Blazer400 as szünetmentesem 10 percig bírja a gépet meg a monitort...

[ Szerkesztve ]

(#4297) ludsimon


ludsimon
veterán

Semmi!

Hidegen indítottam az invertert. Nem dugtam be a konektorba indításkor...
Köszi mno a villámgyors helpet!! :R

_________________________________________________________________

Egy kérdés hátha Ti előbb tudtok válaszolni mint mno kolléga!

Vásároltam(folyamatban van) mno kollégától egy APC Smart 700-as UPS-t és még nincsen rá semmi dugva, meg be sincs dugva de ha bekapcsolom el nemmúló folyamatos trafó hangot ad ki.
Ez mi a fene?? :F

Szerintem egyáltalán nem normális ez a jelenség. :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#4298) mno válasza ludsimon (#4297) üzenetére


mno
tag

Semmi gond nincs, csak ph-kolega hidegen indította el elsőre szünetmentest, és egy kicsit megijedt :C Már minden oké :R

üdv

Joe

(#4299) Findzs


Findzs
addikt

kikapcsolt állapotban is fogyasztanak valamennyit az olcsó típusok ?

ajánlatos kihúzni őket a konnektorból ha nem használjuk ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4300) canniball válasza Findzs (#4299) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom valamennyit biztosan, mivel ha jól tudom pl. ilyenkor is töltik az akksit

Ha arra gondolsz hogy este amikor kikapcsolod a gépet, akkor szvsz nem. Ha hosszabb időről (pl. nyaralás) van szó akkor talán.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.