Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Cobra. válasza Zoli2 (#5199) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha az adatlapodon lévő géphez kell, akkor egy FSP 350-60APN, FSP Hexa 400W vagy Chieftec CTG 400. De komolyabb géphez is elég a 2 400W-os tápegység.
(igen, tápegységet ajánlottam, nem szünetmenteset, mert olcsóbb és többre mész vele)

(#5202) Zoli2 válasza Cobra. (#5201) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Szia!
Azt hogy érted "többre mész vele"?

(#5203) erikke17 válasza *Ropi* (#5197) üzenetére


erikke17
őstag

Már megbocsájts, de az FSP EP-1000VA nem szinusz hanem kváziszinuszos kimenetű... :)
A valódi szinuszt APC Smartokban kell keresni... :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5204) *Ropi* válasza erikke17 (#5203) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, elnéztem. :B

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5205) Cobra. válasza Zoli2 (#5202) üzenetére


Cobra.
őstag

Úgy, hogy egy elavult és kifáradófélben lévő tápod van, tehát nem a szünetmentest kellene kicserélned, hanem a gép tápegységét. A szünetmentes meg tökéletes lesz a géphez, ha másik táp lesz benne.

(#5206) Zoli2 válasza Cobra. (#5205) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Frissítettem az adatlapom... tudnál az új konfigra megbízható CSENDES tápot ajánlani?

(#5207) Cobra. válasza Zoli2 (#5206) üzenetére


Cobra.
őstag

FSP Aurum 400W, Enermax Modu82+ 425W, Be Quiet Straight Power E9 400W.
Persze ezek nem olcsóak, de minőségi és szinte hangtalan tápok. Olcsóbban FSP Hexa vagy GHN (szintén 400W), Be quiet! Pure Power, Corsair CX430, esetleg Chieftec CTG sorozat.

(#5208) zoo2


zoo2
tag

Sziasztok,
Szünetmentes tápegységet szeretnék vásárolni és ebben kérem a hozzáértők segítségét.
Egy powercom black night 400asom van de már kinőttem. nem bírja 1 sec-ig sem áramkimaradás esetén. (Ha kevesebb cucc van rákötve akkor természetesen jó.)

1 iMac+még1 monitor+külső hangkártya+TV+nyomtató+külső vinyó+digitalizáló tábla+2 aktív hangfal...amiket meg kellene védenem :) Teljesen láma vagyok a témában, nekem csak az a fontos, hogy megvédje a cuccaim az áramingadozástól, áramkimaradás esetén legyen időm mindent kikapcsolni.

10-20 ezer között szánnék rá.

Nagyon köszönöm a segítséget.

(#5209) SchumiBácsi

Hali all!

Átrakodtam ideiglenesen cuccaimmal másik szobába, és beüzemelést követően megállapítottam hogy az MGE (ellipse asr 1000) szünetmentesen nem ég a "protection ok" led, pedig földelt konnektorok tudtommal.

Az eredeti helyén első perctől kezdve is nagyon halványan alig észrevehetően jelezte hogy "protection ok". Szerintetek a védelemnek harangoztak bő két év üzemelés után vagy csak a led ment tönkre?

Tartásidő kifogástalan, amíg csak ő volt a gép mellett MINDEN rá volt kötve(alapfogyasztás 150 csúcs 300watt), 30-40perces tartásidő (alap), 17-20perces tartásidő (csúcs) most a gép egy APC-n van külön, akár már egy órás ideje is lehet így, tehát nem akarom leparkolni.

Jövőhéten visszamegy eredeti helyére és kiderül hogy valóban rossz e benne a védelem. Ha igen szerintetek kiváltható egy külön feszvédős hosszabbítóval, elé-vagy mögé dugva?

előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5210) Kolondrum


Kolondrum
félisten

APC Back-UPS BE700GR szünetmentes
táp - egész éjjel csipogott, mert egész éjjel nem volt áram. Router+modem ment róla! Élmény volt hallgatni. :D

(#5211) Cobra. válasza Kolondrum (#5210) üzenetére


Cobra.
őstag

Azon nem lehet szoftverből kilőni a csipogást?
Schumibácsi: enyémen is (szintén Ellipse ASR) észrevettem nemrég, hogy nem világít a LED. Én arra tippelek, hogy nyáron valamelyik viharban kimehetett a túlfeszvédelem, mert a másik 2 túlfeszvédőn se világít a lámpa. Egy javítás szerintem olcsóbb, mint egy túlfeszvédős elosztó, csak még időm nem volt elvinni a szünetmenteset.

zoo2: ha a TV-t az akku nélküli kimenetre dugod csak, akkor egy FSP EP 850 vagy Eaton NV 800 jó lesz neked.

(#5212) Kolondrum válasza Cobra. (#5211) üzenetére


Kolondrum
félisten

De ha bekapcsolom a gépet és átállítom.

(#5213) SchumiBácsi válasza Cobra. (#5211) üzenetére

Hali! Nem tudom mivel jár a javítása, gondolom elviszik mert nem két perc... amúgy ki javítja?
Gyártói/forgalmazói szervízhálózat, vagy akárki aki feszvédelmek javítására szakosodott?

Amúgy az MGE is megéri a pénzét: van 8dugós protection box másik szobába mely kvázi ugyanazt kapja mint nálam az ellipse, azon világít a "protection ok" led, de akkor is világít, ha nem földelt konnektorba megy...

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5214) Cobra. válasza SchumiBácsi (#5213) üzenetére


Cobra.
őstag

Keress olyat, hogy "szünetmentes tápok javítása". Bp-en a XIII. kerületben van egy ilyen cég, mondjuk nekem azt írták vissza nem tudják megmondani mit tudnak vele csinálni, mert APC-re vannak specializálódva, de megnézik ha beviszem.

(#5215) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy használhatom-e az új aktív PFC-s tápomat az UPS-emmel?

Eaton e series NV1400h
FSP aurum 650W modular

A szerviz szerint akkus módban négyszöges feszültséget produkál és elméletileg mennie kell neki kapcsoló üzemű tápokkal.
Csak nem tudom, hogy tehetnek-e kárt egymásban, ha mégsem jön össze a próba.

(#5216) mazyx válasza Cobra. (#5214) üzenetére


mazyx
csendes tag

EATON (MGE) szerviz: BPS Kft 1149 Bp. Angol u. 32.
Nekem szintén nem világított p.box.
Egyik glim hiba (nem led volt benne), masik kiment védelem...

(#5217) mazyx válasza a347 (#5215) üzenetére


mazyx
csendes tag

Én füstöltem már el négyszöges szünetmentest aktív PFC-s táppal...

(#5218) a347 válasza mazyx (#5217) üzenetére


a347
aktív tag

Ez jó, mert a BPS szervízigazgatója írta, hogy elvileg mennie kellene vele, próbáljam ki.

(#5219) canniball válasza a347 (#5218) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam pedig évekig ment gond nélkül együtt a négyszöges APC RS500 és az aPFC-s FSP Zen. Persze lehet csak szerencsém volt...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5220) a347 válasza mazyx (#5217) üzenetére


a347
aktív tag

Nem azért lehetett, mert túlterhelte a szünetmentest?

(#5221) SchumiBácsi

Egy normálisabb szünetmentes kváziszinuszt ad, ami ha lehet mondani finomabb mint a négyszögjel. A periodikus túlvezérlés, ha jól tudom delta belsős Chieftec sorozatnál jelentkezik.

Túl kell méretezni a szünetmentest, és olyan tápot venni ami nem macerál annyit, mondjuk egy Enermax, nálam éveken át gond nélkül menetelt MGE ellipse 1000 ups-el... áramszünet is volt, meg viharnál szigetüzem fél-1órákat vitte simán. 600wattos UPS PC-n kívül rajta még a teljes gépsor üzemelt, simán.

Most is tartogatom ezt a ketyerét, csak a PC megy APC Smart-ról, ő valódi szinuszt ad és 660wattos, ára is van 105k újból de ha nem idegenkedsz használt cuccoktól akkor valódi szinuszos APC-kel van itt egy srác a fórumon ő tőle érdeklődhetsz.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5222) erikke17 válasza mazyx (#5217) üzenetére


erikke17
őstag

Ez hülyeség szerintem :), a kváziszinuszos UPS-t is PC-khez tervezték nem mákdarálókhoz, ha nem lehetne használni akkor bele lenne irva az UPS használati útmutatójába. Azt sem lehet mondani, hogy akkor használjunk passziv PFC-s tápot mert olyat ma már nem nagyon találni..
De az nekem bele is van irva, hogy lézeres nyomtatót és szkennert ne kössünk rá. Na meg ugye a sima trafók sem szeretik a négyszögjelet.. Porszivót sem érdemes, meg egyéb háztartási eszközöket.. (csak nem csinálja meg valaki :D)
Ha a valahogy nem szeretik egymást azt UPS meg a táp max annyi fordulhat elő hogy UPS túlterheléssel leáll..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5223) canniball válasza erikke17 (#5222) üzenetére


canniball
nagyúr

A nyomtató gondolom a fogyasztása miatt van odaírva. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5224) erikke17 válasza canniball (#5223) üzenetére


erikke17
őstag

Igen arra gondoltam én is, mert ugyebár ránt egy jó nagyot aztán lelövi UPS-t :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5225) canniball válasza erikke17 (#5224) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor félreértettem: mivel először az aPFC/pPFC kérdéskört vetted elő azt hittem arra gondolsz hogy a nyomtató tápja és a UPS nem passzol egymáshoz.

Amúgy a porszívóról jut eszembe: jártam már úgy, hogy a párom ugyanabba a hosszabbítóba dugta a porszívót mint amiben a szünetmentes volt, jól le is vágta a UPS-t. :o

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5226) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy Centralion Blazer 800va típusú szünetmentes tápom van. Amikor elkezdek játszani egy komolyabb játékkal (pl. Alan Wake, Rage) akkor 30 perc után elkezd sípolni, és ha nem kapcsolom ki a gépet, akkor automatikusan lekapcsol. Állítólag ez azért van mert túlterhelődik.

Mindez persze nem újdonság, mert amikor a Q6600 (@ 3.6) processzorom volt akkor is ezt csinálta. Ezért lecseréltem egy gyorsabb és kisebb fogyasztású Q9550-re, megoldotta a problémát. Pár hete viszont lecseréltem a 19"-os LCD-m egy 24"-ra és ismét sípol a szünetmentesem. :W

Továbbá tervbe van véve egy GTX 580-as kártya (nyár közepe) aminek nagyobb étvágya van a mostani kártyámnál... ezért előbb meg kellene hogy oldjam a szünetmentes dolgot.

Gondolom az következik, hogy le kell hogy cseréljem a Blazer-t... csak sajnos a pénztárcámnak jelen pillanatban túl nagy falat egy drága APC, illetve hozzáteszem, hogy nem igazán szeretnék 25.000 Ft-nál többet rászánni a cserére.

Mit tanácsoltok? Van esetleg más megoldás? :R

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#5227) szeva000 válasza razor03 (#5226) üzenetére


szeva000
addikt

nos,ennyit jelent egy lom ups:D..nemtomm mennyit eszik a hd4850-em,de nekem a konfigom egy 700VA-es apc-n elment...4GHz-re húzva a proci természetesen:)..azt nem mondom,hogy nem terhelte meg,de még volt bőven benne vagy 20%,ha jól emlékszem.A konfigom az adatlapomon.

(#5228) razor03 válasza szeva000 (#5227) üzenetére


razor03
aktív tag

Ezt értem, de aki hasonló konfiggal rendelkezik mint én, annak milyen szünetmentes tápja van? Milyenre cseréljem a mostanit? Vegyek egy még nagyobb Blazer-t? Légyszi aki tud segítsen. :R

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#5229) szeva000 válasza razor03 (#5228) üzenetére


szeva000
addikt

1500-as apc-t

(#5230) ggg666 válasza szeva000 (#5229) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem is egy 1500 as apc látja el a következő kis konfigot:

Videókártya: GIGABYTE ATi Radeon HD6950 2Gb (GV-R695D5-2GD-B)
Processzor: INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX
Alaplap: Gigabyte GA-Z68X-UD7 (Intel s1155)
Elsődleges SSD: OCZ 120Gb Vertex 3 (VTX3-25SAT3-120G)
Másodlagos SSD: KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow KC100 SKC100S3B/120G
Raid Vezérlő: Addonics 4x belső SATA II bővítőkártya - PCI (ADSA4R5)
Tv Tuner 1.: Leadtek WinFast PxDVR3200 H
TV Tuner 2.: TechniSat SkyStar USB 2 HD CI
Cryptoworks dekodermodul
Monitor: Samsung SyncMaster T240HD 24" LCD monitor
Memória: KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G
Ház 1: CHIEFTEC CA-01-B-B-SL
Ház 2: CHIEFTEC CA-01-B-B-SL
Ház Kiegészítő 1: COOLERMASTER 4-in-3 Device Module STB-3T4-E3
Ház Kiegészítő 2: COOLERMASTER 4-in-3 Device Module STB-3T4-E3
Ház Kiegészítő 3: COOLERMASTER 4-in-3 Device Module STB-3T4-E3
Ház Kiegészítő 4: COOLERMASTER 4-in-3 Device Module STB-3T4-E3
Ház Kiegészítő 5: 6 ventillátor +kb 39 sata kábel
Ház Kiegészítő 7: 6xDelock Gender Changer eSATA - SATA
Tápegység 1: CORSAIR PC HX750W 750W
Tápegység 2: CORSAIR PC HX750W 750W
Szünetmentes: APC Smart-UPS 1500VA LCD 230V
Egér: Logitech G700
Egérpad: RAZER Fragged Goliathus Alfa Speed Pad
Billentyűzet: GIGABYTE K8100
Előlapi Panel: Akasa AK-ICR-08 InterConnect 3,5 Drive Bay Data Panel
Kiegészítők 01: Addonics USB 3.0 - eSATAp adapter (ADU3ESA)
Kiegészítők 02: Addonics USB 2.0 - eSATA adapter (AAU2ESA)
Kiegészítők 03: Addonics USB 2.0 - eSATA adapter (AAU2ESA)
Kiegészítők 04: Addonics 3 fiókos lemeztömb SATA HDD-hez (fekete) (AE3RCS35NSA)
Kiegészítők 05: Addonics Storage Tower, 6x eSATA kivezetés (ST6ESA-B)
Kiegészítők 06: Addonics 5x1 SATA belső Port Multiplier (AD5SAPM)
Kiegészítők 07: Addonics 5x1 SATA belső Port Multiplier (AD5SAPM)
Kiegészítők 08: Addonics 5x1 SATA belső Port Multiplier (AD5SAPM)
Kiegészítők 09: Addonics 5x1 SATA belső Port Multiplier (AD5SAPM)
Kiegészítők 10: Addonics 5x1 SATA belső Port Multiplier (AD5SAPM)
Háttértár: 11x1500Gb
Háttértár: 21x2000Gb
Háttértár: 2x3000Gb
Háttértár: 1X2500gB
Optikai Meghajtó 1: Samsung SE-S224Q Külső
Optikai Meghajtó 2: SONY OPTIARC AD-5260S-0B FEKETE
Optikai Meghajtó 3: SONY OPTIARC AD-5260S-0B FEKETE
Nyomtató: Canon Pixma iP4700

És nincs vele gond

[ Szerkesztve ]

(#5231) sirály12 válasza ggg666 (#5230) üzenetére


sirály12
őstag

Mit tárolsz ezen? Lemented a netet? :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#5232) razor03 válasza szeva000 (#5229) üzenetére


razor03
aktív tag

Az nekem iszonyat drága. :(

Nincs valami kommersz 30 körül?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#5233) canniball válasza razor03 (#5232) üzenetére


canniball
nagyúr

APC Smart 1000 SU-t kapsz kb. annyiért az aprón (használt, új akkukkal).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5234) razor03 válasza canniball (#5233) üzenetére


razor03
aktív tag

Néztem Blazer 1400-at. Szerinted elbírná a gépet GTX 580-al? Mert árban 30 körül van, és bár tudom hogy az APC szuper jó, de használtat nem szeretnék, és igazság szerint nem volt a Blazer szünetmentessel baj, leszámítva hogy kinőtte a gépem. Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#5235) szeva000 válasza razor03 (#5234) üzenetére


szeva000
addikt

én azt nem értem,hogy ha van egy gtx580 idiótaságra pénzed,akkor egy normális ups-re nincs?ebben ha jól emlékszem 2db 7Ah-ás akku van,ami pont megfelel egy 700-as smart akkujának:D...(egy 1400-1500-as smartban 2X18Ah-ás akkuk vannak,ráadásul jobban terhelhető egy 1400-as a kimeneten).olcsó húsnak híg a leve,ennyi.De el fogja vinni.Igaz,hamar le is kapcsol majd.

[ Szerkesztve ]

(#5236) razor03 válasza szeva000 (#5235) üzenetére


razor03
aktív tag

Majd akkor szeretnék kártyát cserélni, amikor lentebb megy az ára. Az nem számít mennyi ideig bírja a szünetmentes, csak ne legyen az, hogy 20 perc játék után elkezd sípolni, és hajnalok hajnalán felébred rá a család. Ezt szeretném kiküszöbölni. Sajnos a csóró magyar ott spórol ahol tud - és a kommersz UPS is jobb mint a semmi. :))

Tehát akkor ha jól értelmezem, azt mondod, hogy ha veszek egy 1400-as Blazer-t akkor annak elvileg bírnia kell majd az 580-at is?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#5237) szeva000 válasza razor03 (#5236) üzenetére


szeva000
addikt

bírni bírja,de ne várj csodát azzal a 2db 7vagy 9Ah-ás akkujától..nem hiszem,hogy 20perced lesz... :D...jó lesz az pár percnek is..max 10 :)
az én konfigommal egy 2200VA-es smart 4db 18Ah-ás akkuval bír kb 65percet.
Tehát értelme nincs a spórolásnak,ha azt akarod,hogy ne pár percet menjen.Vagy sokkal jobban jársz,ha veszel használt smartot.
Ha kis áthidalási idő elég,akkor jó lesz az occsó megoldás.1400Va-es blazer kb 800W kimenő teljesítmény lesz.Túl nem terheled,ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5238) canniball válasza razor03 (#5234) üzenetére


canniball
nagyúr

"...használtat nem szeretnék..."
Pedig nem ördögtől való az. :N

szeva000!
Ha jól értem nem az a problémája hogy áramszünet esetén tartja/nem tartja 20 percig, hanem hogy a jelenlegi akkor is nekiáll 20-30 perc után visítani ha van áram.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5239) szeva000 válasza canniball (#5238) üzenetére


szeva000
addikt

gondolom azért,mert határon megy.Főleg mikor nyomja a hülye játékot.
Pedig egy használt apc smart százszor többet ér,mint egy mostani viccosztály.

[ Szerkesztve ]

(#5240) razor03 válasza szeva000 (#5239) üzenetére


razor03
aktív tag

Igen, sajnos ez a probléma. Az áthidalási idő részemről nem annyira lényeges, inkább a megbízhatóság. Úgy néz ki, hogy APC 1000 lesz a nyerő, canniball-tól kaptam egy linket ahol jó áron kínálják az APC-ket! :R

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#5241) *Ropi* válasza razor03 (#5240) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt a linket átküldhetnéd nekem is (ha megengedi), le szeretném cserélni a 700-asaimat.

Köszönöm!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5242) razor03 válasza *Ropi* (#5241) üzenetére


razor03
aktív tag

Szia, okés, privátban elküldtem.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#5243) SchumiBácsi válasza szeva000 (#5237) üzenetére

Ezt a 65percet jósolja vagy kipróbáltad?
Nekem adatlapba lévő gépet APC1000 110percet jósol, igaz ilyen netezgetős állapotba.

Napokba kötöttem be pár konnektort miközben ment a gép és, levettem az áramot ~10perc alatt 10%-ot csökkent az akksi... elvileg nem téved.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5244) canniball válasza *Ropi* (#5241) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs abban semmi titok, csupán egy hirdetés innen az apóról ami ígéretesnek tűnik. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5245) *Ropi* válasza canniball (#5244) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek, megkaptam. Kiderült, már "ismerjük" egymást. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5246) MasterDeeJay

Használt szünetmentesektől nem kell félni, főleg nem APC-től.
Mai napig üzemel 1990-es gyártású Smart 600 aminek a leírásában még 486-os gépek szerepelnek. A profilomnál lévő gépet elbírta túlterhelés nélkül, de rákötve egy másikat már túlterhelést jelzett azaz a leírásában lévő 400w-ot teljesíti (420w fogyasztás felett sípol, powercheck 3000-el mérve max kihasználtságon).
Használtaknál legrosszabb esetben a kondikat kell cserélni, az enyémekben már egyszer cserélve lett pár kondi. Ezt akár milyen okos szerelő aki pákát tud használni az megcsinálja. A konfigomat és a kis fogyasztású szervergépemet is több mint tíz éves 1400-as viszi, maximálisan 50% ig volt terhelve. Tehát túl van méretezve a célhoz.
Nemrég sikerült a legnagyobb hibát elkövetnem, fordítva dugtam rá az aksikat. Hatalmas nagy szikra, égett szag. Visszakötöttem normálisan és mintha nem történt volna semmi minden rendben volt! Furcsa hogy nem ment ki benne semmi. Csak amiatt kötöttem fordítva mert nem a bele való 2x18-at használom hanem 2x6-osat és azon teljesen más a csatlakozás, most csak rá van hajtogatva a saruszerű valamire az aksinak az érintkezője. (full gányolás, sajnos)

Inkább egy 10+ éves APC Smart mint egy friss modellű márkátlan.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5247) mazyx válasza a347 (#5220) üzenetére


mazyx
csendes tag

Aktív PFC-s tápnál túl kell méretezni. Én (sajnos) hallgattam az eladóra (akkor még nem ástam bele magam az UPS-ekbe) és nem méreteztem túl...
Túlterhelés miatt szállt el az UPS....

(#5248) Cobra.


Cobra.
őstag

Ma hoztam el az SOS UPS-től a szünetmentesemet (MGE Ellipse Max), szerencsére nem a túlfeszvédő ment ki, csak a lámpája. Más is írta ezt már, úgy látszik konstrukciós hiba.
És nagy piros pont a cégnek, ugyanis nem kértek pénzt a javításért !

(#5249) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérni Tőletek, hogy ha van valakinek egy APC Smart Ups 600 típusú (szinuszos) szünetmentes tápja az nézze meg, hogy a tápot lehet-e "hidegindítani", akár teszt üzemben - bemeneti feszültség nélkül.
Ez a régebbi típus lenne:

(#5250) mno válasza jksx (#5249) üzenetére


mno
tag

szia

AP600I-t lehet hidegen indítani. Ha jól emlékszem alábbiak szerint:
Hátulján billenőkapcsoló legyen 0 állásban, elöl 1-es gombot le kell nyomni folyamatosan, eközben hátul kapcsolót 1esbe kell billenteni majd elöl 1est elengedni, és indul is a szünetmentes betáp nélkül.

üdv

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.