Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) cbm1974 válasza Cs1csó (#13999) üzenetére


cbm1974
tag

Számomra nem egyértelmű, nekem írtad-e válaszként, vagy csak általánosan, de arra következtetek belőle, a nem használt UPS nem "romlik" el, csak az aksija gyengül, ahogy minden aksi, használaton kívül is...
De egy szervizestől hallottam azt is, vannak olyan szünetmentesek is, amelyiknél, ha az aksi tönkrement, mivel kóddal levédték, így az aksi pusztulása után állít. többé nem használhatók, vagy csak ugyanazzal az aksival...és ez csak akkor derül ki, ha új aksival próbálná ki az ember...ha pedig az aksi hiányzik, reménytelen lehet feléleszteni egy ilyen UPS-t, e teória szerint az aksi nélküli régen használt UPS-ek újraélesztése kockázatos vállalkozás, erről mi a véleményed, találkoztál ilyenekkel ??

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#14002) A megváltó válasza cbm1974 (#14001) üzenetére


A megváltó
tag

Én ebbe nem hiszek, nem is értem hogyan lehetne kivitelezni hogy csak a gyári akkukkal menjen, de szerintem ilyen nincs.Max mire tönkre megy az akku arra az ups is tönkremegy.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#14003) Cs1csó válasza cbm1974 (#14001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocsi, neked akartam válaszolni, de ahogy látom új önálló hozzászólás lett. Amit írsz arról nem hallottam A megváltó leírta a lényeget.

Sajnos az olcsóbb UPS-eknél előfordulhat, hogy még a gyári akku pusztulását sem élik túl de max 1-2 akkucsere és érdemes a UPS-t is cserélni, sőt az egy külön probléma, úgy tűnik az akku romlott el az ember vesz bele újat és csak akkor derül ki, hogy a UPS rossz.

(#14004) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

van egy APC Back-UPS ES 500-as szünetmentesem, ami éjjel elkezdett többször is egymás után ki-be kapcsolni, úgyhogy végül kikapcsoltam. Reggel már csak úgy kapcsolt be, hogy sárgán világít és akkuról megy, tehát valamiért nem veszi fel az áramot a konnektorból.
Az akksi kb. másfél éves benne (eredeti APC), de magát a készüléket szerintem kb. 2002-ben vettem. (legalábbis a PowerChute program első letöltési dátuma akkori nálam :) )

Lehet-e, érdemes-e javíttatni, vagy mivel ennyire idős, ezért mindenképpen újat kellene vennem?

Ha ez utóbbi, akkor kb. ilyen teljesítményben van-e elfogadható, olcsóbb alternatíva, vagy érdemes maradnom a márkánál, még ha drágább is?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14005) scott_free válasza scott_free (#14004) üzenetére


scott_free
senior tag

Közben ilyeneket találtam:

az APC oldala szerint ez a közvetlen utóda: APC Back-UPS 8 Plug 550VA (BE550G-GR) - 30e Ft

viszont ez is hasonló teljesítményűnek tűnik jóval olcsóbban: APC Easy 500VA (BV500I-GR) - 16e Ft

vagy ez: Eaton 3S 550VA (3S550DIN) - 23e Ft

meg ez: PowerWalker VFD 600 APFC/FR - 22e Ft

Ezek közül melyik ajánlott? :F

(#14006) Cs1csó válasza scott_free (#14005) üzenetére


Cs1csó
félisten

A régi UPS kuka, persze ne dobd ki vidd el egy hulladéklerakóba vagy műszaki boltba is le tudod adni -veszélyes hulladék -

A közvetlen utódot nem ajánlom:
- régi típus - 2010 óta forgalmazzák
- OFFLINE típus (áramszünet esetén lassabban kapcsol át akkumulátorra és a hálózati zavaroktól - feszültségingadozások - is gyengébben véd jobb a LINE-INTERAKTÍV típus.)

- Az Eaton és a PowerWalker is elég régi cucc és ahogy látom azok is OFFLINE-ok.

- Az APC Easy friss típus - ajánlott - de nincs rajta USB port tehát PC-vel nem tud kommunikálni - írtad, hogy használtad a PowerChute programot tehát gondolom USB kábellel össze volt kötve a gépeddel.

A géped fogyasztása mekkora, milyen CPU+VGA páros van benne?

Amit ajánlok (ezeken normál konnektor van hátul, Line-interaktív típusok, van rajtuk USB-s kommunikációs port telepíthető szoftverrel ugyanúgy lehet vezérelni a gépet)
- CyberPower BR700ELCD 700VA
- APC Back-UPS 700VA (ez torony kialakítású de pl. ugyanazzal a PowerChute programmal lehet vezérelni vele a gépet
- Legrand Keor SP 600VA ez is egy frissebb típus, elég olcsó, de ezen csak 1 db normál konnektoros aljzat van tehát ha a gép mellett a monitort is szeretnéd csatlakoztatni akkor kell egy hosszabbítós elosztót közéjük tenni.

(#14007) scott_free válasza Cs1csó (#14006) üzenetére


scott_free
senior tag

A géped fogyasztása mekkora, milyen CPU+VGA páros van benne?

Ez van tervben nemsokára: Ryzen 5 2600 + Nvidia RX 2060 (vagy 1660).
A beQuiet kalkulátora szerint 341 W lesz a max.

A gépen kívül egy monitor, meg egy 5.1-es hangfalrendszer volt a réginél a szünetmentes részbe dugva, 2 lézernyomtató (az egyik multifunkciós) pedig a túlfeszültségvédősbe.

Ami fontos lenne, az a teljesen csendes működés és a szoftveres számítógép-leállítás.
(Sajnos a Legrandnál nem látok ilyet.)

A márkák között van lényegi különbség tartósságban, megbízhatóságban? (pl. APC, Eaton, PowerWalker, Legrand, CyberPower?)

[ Szerkesztve ]

(#14008) alton1978


alton1978
tag

Sziasztok!

UPS vásárlása előtt állok, s megoldást keresek, mert a környékemen gyakori az áram kimaradás.
A jelenlegi konfigom egy Ryzen 1700, 1db ssd + 2*2gb WD red, 1db 1060 3gb és egy 4K BenQ monitor. A tápegység egy NZXT 550W-os és egy 550W-os Enermax ami majd a második gépbe menne.

A gépet munkára használom, s gyakran renderelek, ami a processzort 100%.ig terheli.
A processzort cserélni fogom egy Zen2-esre a későbbiekben. Talán még egy 1080Ti is rendszer részét fogja képezni.

A lényeg, hogy keresek egy olyan UPS-t, ami nem csak, hogy mindezt kiszolgálja, de akár egy ugyan ilyen gépből álló render-nod-ot is kiszolgál. Nem tudom pontosan mennyi a teljes fogyasztás, de fullon nem hiszem, hogy 250W-nál többet fogyasztana. Jószerivel csak a processzor van terhelve.

A későbbiekben - nyár végén - már két gépet kellene kiszolgáljon, s ha lehet, akkor biztosítson több mint 10 perc áramkimaradást is.

Egyenlőre ennyit tudok magam is. Megbízható és minőségi UPS-t keresek. Munkára kell, de nem szívesen adnák többet, mint 100K egy ilyen szerkezetért. Ha muszáj, akkor nem probléma, de jó lenne megúszni 60-70K körül. Valamint fontos lenne, hogy ne sípolgasson állandóan.
Légyszíves segítsetek, hogy milyen márkát, milyen terméket keressek. A segítséget előre is köszönöm!

Üdv,
János

[ Szerkesztve ]

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#14009) Cs1csó válasza scott_free (#14007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a konfig így monitorral és a hangrendszerrel simán 400W fölött lehet legalább 500W tartásra képes eszköz kellene, a biztonság kedvéért. egy 1000VA körüli.
A Legrand-on van egy "B" USB aljzat ami a kommunikációhoz van de nem tudom milyen a szotvere.

A CP-nek és az APC-nek jó szoftvere van az Kstar-nak is de az Nvidia VGA-t nem szeretni (ne kérdezd :DDD )

- APC Back-UPS 950VA
- CyberPower BR1000ELCD 1000VA
- CyberPower CP900EPFCLCD 900VA ez jóval drágább de tiszta szinuszos mondhatni ez egy prémium termék de jó áron

Mindegyikhez van szoftver.

A lézernyomtatóknak pedig vegyél egy külön feszvédős elosztót. A megbízhatóságban mindegyik ismertebb márka jó amiket felsoroltál a tartósság vagy általában a minőség inkább árazás kérdése legjobb példa erre az APC a prémium szegmens termékeit a SMART családot az USA-ban gyártják a többit pedig akárhol - pl. Kína
A CP-nek a Value családja az olcsóbb szegmenst képviseli amit linkeltem pedig egy "magasabb" minőséget képvisel.

alton1978

Nehéz ügy a két gép akár 800W-ot is fogyaszthat, egy tartós áramszünettel egy olcsóbb UPS nem tudom, hogy tudna megbirkózni. Ezek a UPS-ek pár perc áthidalásra vannak kitalálva és minél hamarabb történő leállításra.
Ami maximálisan kiszolgálná az igényeket az NAGYON drága: APC Smart-UPS 1500VA LCD

A másik megoldás ami jóval olcsóbb:
SPS SH1600I ez egy inverter azaz áram átalakító tehát akku nincs hozzá hanem külön kell venni - tetszőleges kapacitásút ( mondjuk akár 200Ah-ig viszonyításképp az olcsóbb UPS-ekben 9-18Ah-s akkuk vannak)

Mondjuk venni hozzá 2db 18 vagy 24 Ah-ás akkut az már komoly áthidalási időt jelent + az sem utolsó hogy az inverter tiszta szinuszos áramot fog leadni.
Hátránya:
- elég nagy az akkukkal együtt nem esztétikus - szobában nem mutat szépen
- lehet némi hangja a teljesítményéből fakadóan

Lakószobában, hálószobában nem ajánlott, de: inverter 45k a 2 akku pedig: 25k-38k tehát 70-83k-ból megvagy, és ez akár fél órát vagy többet is elviszi a gépeket.

Genesis NP 18Ah 12V UPS akkumulátor vagy Genesis NP 24Ah 12V UPS akkumulátor

Lehet kisebbet nagyobbat venni és máshonnan is de mindenképpen érdemes párban venni 2db ugyanolyat és leglább 18Ah-ásat.

[ Szerkesztve ]

(#14010) alton1978


alton1978
tag

Kicsit utána néztem, s a következő két termékek között talán meglelhetem az áhított darabot ?

Kstar Micropower Micro 2000VA LCD (KS-MP2000LCD)

FSP EP 1500VA

Esetleg más lenne jobb?

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#14011) alton1978 válasza Cs1csó (#14009) üzenetére


alton1978
tag

Szia Csicso!

Most látom a válaszodat...Egyenlőre az a probléma, hogy nappaliban lenne elhelyezve a "szett".

Évente kb 4-5 pár perces áram kimaradás van. Hosszabb, kb évente...

Ha esetleg egy gépet szolgálna ki a szünetmentes, s a render-nod "lekapcsolna", akkor is szükséges ilyen nagy teljesítmény? Esetleg akkor elég lehet az előbb linkelt szünetmentesek közül bármelyik?

A APC Smart-UPS 1500VA LCD (SMT1500I) szép darab, de ilyen paraméterekkel ( 1500VA, 980W ) van olcsóbb is...Az is jó lehet, vagy ez a cucc megéri az árát?
Ezzel keresem a kenyerem, szóval, ha ki kell fizetnem 160K, nem vág földhöz, de azért mégsem olyan "finom" összeg, mint amire elsőre gondoltam...Ha azt mondod, hogy ezzel a következő 5 évben és 2 géppel jó leszek, akkor megveszem. Ha, nincs jobb alternatíva...Esetleg egy gépre, a render-nod nélkül...

Vagy gépenként 1-1 UPS nem olcsóbb és jobb megoldás?

Köszönöm a segítséged!

Üdv,
János

[ Szerkesztve ]

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#14012) Cs1csó válasza alton1978 (#14011) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv!
Amit kinéztél azok - leírásában ott van kb. 11kg-osak és az egyiknél 120W terhelést 30percig tud tartani a másik 40percet de nem tudom ott mekkora terheléssel számolva.

Amit linkeltem APC SMART 24kg-os. A súlyból egyértelműen lehet következtetni az akkuk méretére és abból a tartási képességekre. Tehát ha a 11kg-os UPS-t egy magasabb terheléses fázisban kap el az áramszünet akkor a 10 perc is bravúr lesz.

Persze lehet kockáztatni, plusz ha két gép van akkor USB-n csak az egyiket tudja leállítani, ha a kevésbé fontosat mondjuk azonnal leállítja - ha 5 percen belül nem jön vissza az áram - akkor azt vehetjük már tartós áramszünetnek - akkora másik ami csak inkább CPU terheléses gép lehet tudja tartani akár 20 percig vagy tovább ha annak a fogyasztása megáll 200W körül.

A Kstar-t itt most nem ajánlanám a driver-ének Nvidia-s ütközése miatt de bármelyiket választhatod az árukeresőn erre figyelj:
- legalább 1500VA és kb. 700-800W tartási képesség
- USB kommunikáció lehetőség
- márkák: FSP, CyberPower, PowerWalker, Legrand, EATON

Az FSP EP jónak néz ki. Fölöslegesen nem kell nagyobb VA-s mert nagyobb akkukkal nem jár együtt, az 1500VA már bőven elég.

scott_free

Bocs, hogy csak az előbb válaszoltam de tegnap ránéztem a kérdésre és kiment a fejemből. :K

[ Szerkesztve ]

(#14013) alton1978 válasza Cs1csó (#14012) üzenetére


alton1978
tag

Értem és köszönöm a segítséget!

Üdv,
János

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#14014) kelna91 válasza Cs1csó (#14009) üzenetére


kelna91
senior tag

Már megrendeltem egy APC Back-UPS Pro 900-at, erre most látom, hogy ez a CyberPower CP900EPFCLCD 900VA jóval olcsóbb, és tiszta színuszos. Igaz ugyan, hogy a spec. alapján arányaiban jóval kisebb az áthidalóképessége, de mégiscsak vonzóbb választás. Viszont nem találtam meg a hatékonysági görbéjét, míg az APC elérhetővé teszi. Ez azért elég fontos, nem tudjátok, hogy lehetne kideríteni? Ha legalább ilyen "jó" lenne a CP, akkor inkább lemondanám a rendelést, és megvenném azt.

(#14015) Cs1csó válasza kelna91 (#14014) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biztos rosszabb a CP áthidaló képessége mint az APC-nek egyszerű fizika: APC 10,7kg-os a CP pedig csak 6,6kg-os és ugye ahogy látod ezek műanyag vackok a súlyt az ólomsav akkumulátorok jelentik a CP-ben kisebb van. (nem vagyok nagy matematikus de kapásból kb. 40%-al rövidebb idő lesz mint amit az APC tud)
(ha meglenne a technikai leírás ott biztos kiderülne hogy kisebb akkuval van szerelve a CP, egyszer már kerestem de sajnos tényleg nagyon karcsú, az áthidalás igazság szerint egy olyan sorozat van ami igazán komoly méretű akkukat tartalmaz az pedig az APC SMART család abba akár 2db 18Ah-ás is lehet)

Ennek ellenére én a CP-t venném, mivel a tiszta szinuszt OTTHONRA fontosabbnak tartom mint hogy az áthidalási idő 10 vagy 20 perc. Hangsúlyozom otthonra, ahol csak az a lényeg hogy :
- feszültségingadozásoktól védjen
- pillanatnyi áramszünetektől védjen
- tartós áramszünet esetén - ha 3-5 percnél hosszabb - szabályosan menteni tudjam a dolgaimat és leállítani a gépet.

A vicc, hogy ha fontos a folyamatos üzem akkor ahhoz az APC is kevés lesz mint írtam 10-20 percekről beszélünk,tehát ha olyan munka van aminek nem szabad leállnia akkor oda más védelem kell (inverter + egy pár jó nagy akku mondjuk 16-24Ah-ás vagy akár nagyobb igény szerint, vagy egy benzines áramfejlesztő egy hordó benzinnel :D )

[ Szerkesztve ]

(#14016) kelna91 válasza Cs1csó (#14015) üzenetére


kelna91
senior tag

Pontosan így gondolom én is. Viszont az áthidalóképességnél és a jelformánál is fontosabb a hatékonyság. A fentebbi APC ebből a szempontból elég jónak minősül, legalábbis ahhoz képest, amilyen görbéket láttam eddig. A CP görbéje viszont ismeretlen. Így nem tudom, hogy merjem-e inkább azt rendelni. Amennyire átlátom a helyzetet, egy PC-hez a színuszosság nem annyira lényeges, inkább ilyen e-pénisznövelő. A hatékonyság viszont az eszköz élettartama alatt súlyos forintokat jelenthet.

Persze a fejtegetésnek nyilván nincs sok haszna, ha a CP nem köti a vásárlók orrára a hatékonyságot, akkor csak találgatni lehet, annak pedig nem sok értelme van. Persze értelmezhetjük úgy is, hogy ha rejtegetik a görbét, akkor nem annyira fényes a helyzet.

Viszont, ha vásárlás előtt nem is derül ki, még mindig csinálhatom azt, hogy megveszem a CP-t, és kimérem én két fogyasztásmérővel a hatékonyságát. Na persze, akkor már a nyakamon lesz egy hasznát UPS, de legalább tudni fogom, hogy az APC jobb választás lett-e volna. :))

Egyébként Linuxon milyen a támogatottsága az APC-nek és a CP-nek?

(#14017) Cs1csó válasza kelna91 (#14016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vásárold online és ha nem tetszik akkor élsz a 14 napos elállás jogával.
A CP mindhárom oprendszer támogatja: [link]

APC-re is van valami alternatíva: [link]

AZ is igaz, hogy ha bírja a kvázi szinuszosat a gépet akkor jó az is.

(#14018) Starchm válasza Cs1csó (#14017) üzenetére


Starchm
őstag

apc upsd windowsra is elérhető, bár linuxon sokkal jobb a cucc, nagyon sok mindent meg lehet vele csinálni.

Én mondjuk windows-on is apcupsd-t használok, az valamiért felismeri a sok-sok éves smartot, mig a powerchute egyik verziója se :D

Egyébként nem néztem utána, de a smartoknál még láttam egy battery csatit, amivel gondolom sorba tolhatók rá a + akksik, másik sorozatnál nagyon ilyet még nem láttam.
Vagyis arra akartam utalni, h talán egy ups + pár akksi lehet jobb mint egy inverter? Mi a véleményed róla?

(#14019) kelna91 válasza Cs1csó (#14017) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi! :R

(#14020) Cs1csó válasza Starchm (#14018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt az APC UPSD-t próbáltam én is de nekem nem működött, nem ástam bele magam mélyebbre, lehet akkor megoldom a problémát.

Erről a plusz akku csatlakoztatásról valami dokumentációt nem találtál? Jó lenne tudni mit bír, mert pl. a SPS SOHO-nál írják, hogy "Nagy áramú töltője van" nem gond neki akár egy 200Ah-ás akku sem.

(#14021) Starchm válasza Cs1csó (#14020) üzenetére


Starchm
őstag

Saját régimről tudok egyedül nyilatkozni, az 24 voltot kér ugye és nincs belső akksija.
10 Batterypack köthető egymás után a manual szerint a 120v-os verziónál, a 230V-os verzióról nem ir semmit, de beszéltem supportal. Ő azt mondta, h 8-at tudnak a mostanik egymásra kötve vinni, de az úgyis elég sok :D
1 Batterypackban van 4 akksi, ami 24v 36Ah-t jelent.
Nyilván kérdéses mennyire lesz pontos, ha pl 70Ah-s akksit kötsz rá két battery pack helyett ,de majd valaki úgyis leteszteli, ha kell neki több áthidalási idő.

(#14022) scott_free válasza Cs1csó (#14009) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszönöm a hasznos tanácsokat! :R

Ezek az olcsóbb árkategóriás készülékek mennyire vállalhatók?
Eaton 5E 850i USB DI
CyberPower UT850EG
(ez utóbbinál létezhet az, hogy a 650-eshez, meg a 850-eshez jár szoftver, de a nagyobb, 1050-eshez meg nem?)

(#14023) Cs1csó válasza scott_free (#14022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindkettő jó bár a CP tartási képessége kicsit karcsúbb - csak 425 W - amúgy elég lenne a gép mellett a monitort rákötni a UPS-re a hangrendszert is elég a feszültségvédős elosztóba. A kisebb UT-n nincs USB-s kommunikációs port, mostanában figyelni kell amúgy is jobban mert divat lett a NEM kommunikációs USB port amivel USB-s eszközöket lehet tölteni. DE van olyan eszköz amin van USB-s kommunikációs és USB-s töltő port is pl.: Legrand Keor SP 800VA

+ a feszültségvédős elosztóba mehet a UPS is de már a UPS-be ne dugj feszvédős elosztót csak simát ha messzebbre kell vezetni az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#14024) scott_free válasza Cs1csó (#14023) üzenetére


scott_free
senior tag

:R

Minőségben akkor ezek nagyjából egyformák? Vehetem, amelyik szimpatikus?

Túlfeszültségvédőnél mire kell figyelni? Melyik adat számít? (joule, amper, watt?)

(#14025) Cs1csó válasza scott_free (#14024) üzenetére


Cs1csó
félisten

CyberPower UT850EG és a Eaton 5E 850i USB DIN is jó, a CP frissebb típus de csak 425W tartásra képes, szoftver mindkettőhöz van.

(#14026) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, szerintetek érdemes megvenni egy 6,5 éves készüléket ami 4 évet ment és 2,5 évet dobozába pihent?
Egy APC Smart-ups2200 (SMT2200RMI2U)-ról lenne szó. Anyagilag az ára nekem elfogadható még ha akksit is kell vennem bele, de az eladó állítása szerint még 50% felettiek.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14027) frpeter válasza JoceeHunt (#14026) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ha 6,5 éves a készülék, abban akkukat biztosan cserélni kell.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#14028) JoceeHunt válasza frpeter (#14027) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akksi cserével gyakorlatilag egy 100-asban megállna.
Tetszene mert talán a Synology 818+ NAS-ommal tudna kommunikálni USB-n, a mostani Gembird-em nem tud.
Az elektronika része nem tud tönkremenni?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14029) frpeter válasza JoceeHunt (#14028) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Tönkre tud, bár nem jellemző, ezért célszerű tesztelni megvétel előtt. Ez viszont rossz aksikkal nehéz.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#14030) JoceeHunt válasza frpeter (#14029) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Értem, köszönöm, akkor átgondolom még.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14031) Chris0321 válasza JoceeHunt (#14030) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem még nem kellett cserélni az akksikat a ups-ben (APC SMT750) de a számtech üzletben ahol szoktam vásárolni van hozzá akksi és ha jól emlékszem azt mondták ki is cserélik ha kell és ha gondom lesz oda fogom vinni megnézetni és gondolom más üzletben is rá tudnak nézni, hogy normálisan működik-e a töltés vagy az akksival van gond.

(#14032) kelna91 válasza Cs1csó (#14009) üzenetére


kelna91
senior tag

Megjött a CyberPower CP900-am, köszönöm az ajánlást! Eddig meg vagyok vele elégedve, bár szükség még nem volt rá. :)

(#14033) Cs1csó válasza kelna91 (#14032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használd egészséggel!
Ha már használtad pár napig írhatnál róla pár szót:
- mennyire csendes
- milyen a szoftvere - Windows 10-en jól fut e (gondolom azzal használod)
- csinálhatnál egy éles tesztet is, a szoftver le tudja e állítani a gépet stb.
Köszönöm

(#14034) kelna91 válasza Cs1csó (#14033) üzenetére


kelna91
senior tag

Rendben, visszajelzek majd alaposabb teszt után. Egyelőre a szoftvert nem raktam fel, mert hamarosan gépet váltok. Linuxon fogom használni egyébként, ezért is választottam ezt, mert a CP hivatalosan támogatja a Linuxot.
Annyit el tudok mondani, hogy semmi hangja. Ez nagyon fontos volt nekem, féltem tőle, hogy csere lesz a vége, de nem, teljesen csendes normál üzem közben, közelről sem hallani semmit. (Jó a fülem, hallanám a tekercsvinnyogást is.) Egyedül töltés közben hallottam a hangját, de azt sem biztos, hogy hallanám pár méterről. Ami kicsit zavar, hogy akku üzemben és töltéskor van egy kis szaga. Mivel nagyon ritkán fog ilyen üzemben menni, így nem akkora kellemetlenség, de megjegyzem.

[ Szerkesztve ]

(#14035) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Van egy integrált lapom, ami 9~19V között fogad tápot. Jelenleg egy 70W-os univ. tápegységről hajtom, ami 15-24V között tud leadni. Amúgy 4 merevlemez van még rákötve, ami lapról táplált, meg egy USB-n, ami viszont saját 230-as táppal rendelkezik.

Tudtok olyan akkumulátoros megoldásról, ami áramkimaradás esetén is el tudná látni energiával ezt a rendszert?
Kompletten, induláskor se vesz fel 40-50W-nál többet az egész.
Nem kell, hogy komoly szünetmentes funkciókkal rendelkezzen, nem kell, hogy leállítsa vagy sípoljon.
Csak annyi lenne a feladata, hogy kisebb kihagyások esetén se álljon le rögtön a gép (már 10perc áthidalása megoldás lehet, ha többet bír, az előnyös, de nem szempont).

Az USB merevlemez nem érdekes. Csak a lap és a 4 SATA ne álljon le. Tehát bármilyen DC megoldás érdekes lehet.

Köszi

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#14036) cinemazealot válasza _Smooth (#14035) üzenetére


cinemazealot
addikt

Keress rá itt a PicoUPS-re, de már írogattam róla a Mini-ITX topic-ban is. :K Jó cucc.

Én 4,6 Ah-ányi akksival üzemeltetem, amiről a jelenlegi gép akár 0,5-1 órát is elmenne alapjáraton, sleep módban egy egész éjszakát is elszundikált róla. De az én gépemen csak egy 120 GB-os SATA SSD van, semmi más. Több vinyóval ez az idő nyilván kevesebb lesz.

(#14037) _Smooth válasza cinemazealot (#14036) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi.
Jól értem, hogy kellene egy elektronika (PicoUPS) + egy akkumulátor + egy kis barkácsolás?
Ha jól látom, akkor kb $30-35 környékén indul az elektronika és kb 5-6eFt lehet egy akku.

Kb itt kezdődnek a sima szünetmentes tápok is. Miért éri meg akkor ezzel bíbelődni? Mi lesz így a különbség?
Én arra számítottam (talán naívan), hogy egy szünetmentes táphoz képest olcsóbban ki lehet hozni, mivel nincs szükség AC/DC konverzióra, nincs szükség akkora kapacitásra, majdhogynem csak egy kis akkut kéne beiktatni.

Pl. ez: LEGRAND 310009 NIKY 600VA négyszögjeles IEC kimenet és háztartási aljzat USB kommunikációs UPS - 12eFt.
Lehet, hogy nem is lesz jó nekem, csak kérdezem, hogy van-e értelme barkácsolni, ha kb ugyanannyiért akár készterméket is kaphatok.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#14038) Starchm válasza _Smooth (#14037) üzenetére


Starchm
őstag

Többnyire azért jó ez a dc-dc cucc, mert tovább birja mint ac/dc. Mivel mikor dc-ről ac-re áttolod és vissza ac-ról dc-re akkor elég sokat vesztesz. Vagyis lehet nem jösz ki olcsóbban, de nagy eséllyel tovább fogja birni mint egy ugyanakkora akksis rendes szünetmentes.

(#14039) cinemazealot válasza _Smooth (#14037) üzenetére


cinemazealot
addikt

Starchm kolléga indoka mellett nálam az is sokat nyomott a latban, hogy a komplett cucc így modulárissá és mobilabbá vált, mint ha egy hétköznapi UPS-t tettem volna elé. Utóbbi ugyanis egy nagyobbacska doboz, benne egy böszme akksival. Ez meg egy kisebb nyákdarabka, ami észrevétlenül megbújik a gépházban, akksi(ka)t meg olyat választok hozzá, ami nekem szimpatikus:

Jelenleg 2 db 4 cm vastag akku van rákötve, de amikor 2 éve nyaralni vittem, csak egy akksit vittem magammal, a pár perces áramszünetet az is képes kivédeni.

(#14040) _Smooth válasza cinemazealot (#14039) üzenetére


_Smooth
senior tag

(#14038) Starchm
Világos, köszi.
Mindkettőtöknek.

Megfontolom még. Itt a fórumon találok segédletet a barkácsoláshoz?

anyway... magaddal viszed a cuccost nyaralni? O.O Akkustul?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#14041) cinemazealot válasza _Smooth (#14040) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igazság szerint az nem nyaralás volt, hanem telelés (február közepén), ráadásul nem is pihenési céllal, hanem egy munka projekt "kick-off meeting"-je gyanánt külföldön. Csak asszonykám pihent ez idő alatt, én inkább dolgoztam meg megbeszéltem. :)

Amikor valóban nyaralok, akkor csak egy lapost viszek magammal, de mivel az egy 2007-es C2D, ide meg szükség volt egy kicsit több kraftra... praktikusabbnak tűnt ezt vinnem.

(#14042) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Tudtok nekem javasolni szunetmentest, aminek a router+ nas+ modem + wifi ap kombot kell csak elbirnia?
Usb-s kommunikacio jo lenne.
(Router kb 25w-t eszik, mert pc alapu pfsense)

...csak én vagyok helikopter?

(#14043) Cs1csó válasza Sethdobaloah (#14042) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek mindegyike tudja a szoftveres kommunikációt, USB-n keresztül:
- Kstar Micropower 600VA LED
- SPS PRO600I
- Legrand Keor SP 600VA
- Eaton 5E 650i USB DIN

(#14044) Sethdobaloah válasza Cs1csó (#14043) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Koszi, megrendeltem az eatont, az elvileg nut kompatibilis.

...csak én vagyok helikopter?

(#14045) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Pc-t powersupply kalkulator alapjan 237w ot es Synology Nas 512 est , egy routert kellene biztositania csupan.
Valamint egy egyszerubb ami egy rabsperry pi2 őt es egy plasma tv-t biztosit.
Valamint egy szinten kicsi es egyszeru ami egy modemet, router, switchet biztosit.
Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#14046) psg5 válasza psg5 (#14045) üzenetére


psg5
veterán

Igazabol csak a hirtelen aramkimaradastol villam, sok eszkoz egyszerre uzemelesekori "aramlecsapodas" bol adodo karoktol szeretnem megovni ezeket az eszkozoket. Nem szempont az adatvesztes csak az hogy ne menjenek tonkre, illetve alkatreszek ne szenvedjenek kart. Erre lehet hogy elegendo a tulfesz hosszabbitok?

F.K.T.

(#14047) Cs1csó válasza psg5 (#14045) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Plazma tévé mennyit fogyaszt? Ha nem tudod akkor a típusát írd meg és rákeresek. A PC fogyasztását ezzel a PSU kalkulátorral számoltad ki: beQuiet!? Ha nem akkor ezzel is számold már ki.

3 külön UPS-t szeretnél?

1. a modem+ router +switch triónak:
- Kstar Micropower 600VA LED, SPS PRO600I , CyberPower UT650EG , APC Easy 500VA (BV500I-GR)
Az első kettő a legolcsóbb, a második egy újabb konstrukció és olcsó, a harmadik pedig egy nagy márka olcsó terméke de attól még nagy márka. Mindegyik hozza az elvárhatót és normál konnektorosak tehát azonnal csatlakoztatható rá bármi.

2. a PC + NAS + router:
Eaton 5E 850i USB DIN

3. Ha a tévére mondjuk 150W-ot számolok (lehet több nem tudom) arra is jók azok amiket az első körben soroltam fel tehát a 600VA-es Kstar, SPS, APC, CP

A PC-t NAS-t érdemes UPS-el védeni de a többinek elég egy feszvédős elosztó.

[ Szerkesztve ]

(#14048) psg5 válasza Cs1csó (#14047) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

Plasma Panasonic 50st60

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#14049) Cs1csó válasza psg5 (#14048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt találtam:
Standby 0.0 W 0.0 W
SD+HD 131 W 156 W
3D 210 W 215 W (in True Cinema)

Ezek szerint elég neki a 600VA-es UPS - hogy egy pillanatnyi áramszünetet áthidaljon - de egy feszvédős elosztó is elég. Összfogyasztás mindennel együtt kb. 250W körül lesz ami belefér a 600VA 360W tartási képességbe. - ha UPS-t akarsz - de mit írtam elég az elosztó.

[ Szerkesztve ]

(#14050) psg5 válasza Cs1csó (#14049) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

Apc tulfeszek rendelve.
Nashoz pc hez meg mindjart nezem.

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.