Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) bnj válasza Doky586 (#9000) üzenetére


bnj
csendes tag

köszi szépen!

(#9002) bnj


bnj
csendes tag

Sziasztok,

valaki el tudná mondani egy mondatban, hogy az APC szünementesek típusai (BX / ES /CS / RS / Pro / ...) miben térnek el egymástól? Se az APC oldalon nem találtam használható összehasonlítást, se az általam eddig nézegetett forgalmazóknál.

Illetve van egy konkrét modell amivel kacérkodom, a BX650CI, de ebből is van két verzió, a BX650CI meg a BX650CI-GR - ezek közt mi a különbség?

köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#9003) cinemazealot válasza bnj (#9002) üzenetére


cinemazealot
addikt

Utóbbi kérdésedre: az, hogy a BX650CI "táp aljzatokkal", a BX650CI-GR pedig "Schuko aljzatokkal", azaz a hétköznapi magyar háztartásokban is megtalálható konnektor aljzatokkal van ellátva. A képeken is jól látszik a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#9004) bnj válasza cinemazealot (#9003) üzenetére


bnj
csendes tag

köszönöm!

(#9005) airsoftpro


airsoftpro
csendes tag

Sziasztok! Van egy APC 350 szünetmentes tápom, és egy Be Quiet system power 300táp ami eléggé zúg, ha áramszünet van!, amint visszajön az áram teljesen halk. Minden alkatrész 1 hetes, nem tudom mi lehet a pobléma?! A NAS kb 40W-ot fogyaszt, így a szünetmentes nincs túlterhelve szerintem.

(#9006) frpeter válasza airsoftpro (#9005) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Valószínűleg a tápod nem szereti a kvázi szinuszjelet, csak a teljes szinuszt, amit a smart-ok tudnak. Plusz a 350VA-s készülék a 300W-os táphoz is kevés lehet.
További infokat itt találsz

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#9007) Benőke válasza frpeter (#9006) üzenetére


Benőke
őstag

Nyilván ha alaposan megterhelné a tápot, akkor a szünetmentes nehezen vagy sehogyan sem bírná, de mivel egy nas van ráakasztva, amiben nem dohog egy 200w -os VGA sem, így a 100W -ot sem igen éri el a max áramfelvétele, így a terheléssel nem igen van gond. Pláne ha tényleg csak 40W a normál üzemi áramfelvétele.

(#9008) airsoftpro válasza Benőke (#9007) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

A gond szerintem az aktív PFC-vel lehet, nem szereti a nem szinuszos jelet, vagy nem tudok másra gondolni:/ A túlterhelés kizárt, jelezné a szünetmentes is, illetve múltkor mikor ráakasztottam egy routert, LED TV-t, lazán vitte.

(#9009) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Van egy APC 350Cs -em, ami kiválóan teszi a dolgát, de az ethernet védelmet használva 100Mbps-re vagyok itélve/limitálva.

Milyen eszközt javasolnátok szintén APC-ben, ami már tudja a Gigabitet is?
Köszönöm

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#9010) E.Kaufmann válasza feel2006 (#9009) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

(#9011) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy FSP EP1000-es szünetmentesbe kellene vásárolnom akksit. Battery testnél 2 másodpercenként sípol és csak akkor hagyja abba, ha kikapcsolom. Gondolom akkunak vége van.

Hol érdemes, és milyen gyártmányt vásárolni, ami 2 évnél tovább bírja?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Szerk: pl. találtam ilyet, ami méretre megegyezik a jelenleg benne lévő 12V 7Ah-s akkuval, csak ez 9Ah-s. Ez problémát jelenthet?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9012) *Ropi* válasza Jim74 (#9011) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 9 AH még nem gond, de annál nagyobbat ne!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9013) hubee


hubee
csendes tag

Sziasztok! Van egy szünetmentesem amibe 2011 őszén vettem új akksit. Talán fél évet használtam, azóta kb. egyáltalán nem. Nemrég szükségem lett volna rá, de ha bedugom, bekapcsolnám, nem történik semmi. Semmilyen led nem világít/villan fel, semmilyen hangot nem ad ki. Lenne vele egyéb teendő ha régóta nem volt használatban, vagy illene valamit produkálnia ahogy én gondolom..?
APS Smart-UPS SC 620VA , csináltam pár belső fotót is
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Válaszaitokat előre is köszi!

(#9014) Jim74 válasza *Ropi* (#9012) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#9015) frpeter válasza hubee (#9013) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Meghalt benne az aksi, vegyél bele újat.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#9016) hubee válasza frpeter (#9015) üzenetére


hubee
csendes tag

köszönöm! :R

(#9017) feel2006 válasza E.Kaufmann (#9010) üzenetére


feel2006
tag

Köszönöm, szemeztem már vele, csak normál lakásban nem tudom hová földeljem. :)

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#9018) E.Kaufmann válasza feel2006 (#9017) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Gépházhoz?
Elvileg az is földelt, ha jó a konnektor.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9019) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

2010 októberében vettem egy EATON NV600H-s szünetmentest, amibe 2013 májusban lett cserélve az akku. Tegnap volt egy jó kis vihar amikor elment az áram kikapcsolt a rendszer.
A fura az volt, hogy mikor visszajött nem tudtam elindítani a gépet.
Kihúztam a szünetmentest és úgy hagytam.
Reggel bedug, minden indul.
Gondoltam letesztelem mi a helyzet és kihúztam a szünetmentest a falból, ismét minden kikapcsolt.
Amikor visszadugom kattog, de nem indul semmi.
Hangot azért nem ad mert kikötöttem évekkel ezelőtt (a kislányom nagyon félt tőle)
Fogtam és összeraktam nélküle, minden ok.
Ez akku lenne?
Vagy a cucc tartott eddig?
Vélemények?
Nem akarok feleslegesen akkut venni, ha a gép ment tönkre. :(

(#9020) Doky586 válasza andrew-msi (#9019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit mond róla valami célszoftver? pl ilyesmi:

[ Szerkesztve ]

(#9021) andrew-msi válasza Doky586 (#9020) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Sajnos nincs ilyen szoftverem.
Amit kaptam hozzá az nem megy Win8.1 alatt, nem ismeri fel USB-n.

(#9022) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

Van egy APC Smart 1500i szünetmentesem, a fekete verió. USB-vel van a géphez kötve, működött is nagyon sokáig probléma nélkül. Nemrég cseréltem benne akkumulátorokat.
Viszont most körülbelül 35 percenként elindítja a ventilátort és 3-5 percig megy aztán megáll de újabb 35 perc és kezdődik elölről
Éjjel nappal nehéz tőle aludni eddig ilyent nem csinált.
Valakinek van valami ötlete mi történt ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9023) E.Kaufmann válasza HUfantom (#9022) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tölt?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9024) HUfantom válasza E.Kaufmann (#9023) üzenetére


HUfantom
őstag

Windows azt írja 100% töltöttség az akkumulátorokban

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9025) *Ropi* válasza HUfantom (#9022) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom nem lett kalibrálva az új akkukhoz. Meg kellene tenni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9026) frpeter válasza *Ropi* (#9025) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Nagy eséllyel ez történt...

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#9027) HUfantom válasza frpeter (#9026) üzenetére


HUfantom
őstag

Utánanéztem, hogyan kéne csinálni egy ilyent és egy kis segítségre lenne szükségem.
A problémám, hogy nem tudom a powerchute business edition összehozni, hogy lássa a UPS-t Win7 alatt. Feltelepítem mind a három komponenst és nincs UPS, viszont a win alap szarja meg látja....
Csak USB kábelem van hozzá.

Mivel lehet ezt megcsinálni a rendelkezésre álló eszközeimmel egyáltalán ?
Vagy van valami magic cucc, hogy 5X megnyomom az O - 1 gombot sorrendben és megcsinálja magának ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9028) HUfantom válasza HUfantom (#9027) üzenetére


HUfantom
őstag

Mörfi, hogy amint segítséget kérek azonnal elindult a Powerchute mehet a self-test meg a calibration...
Annyi, hogy a szobában 24-25 fok van a UPS-ben meg 36-39.
De a hő az akkumulátor felől jön így biztos avval van valami. Amint tudom nyomom a kalibrációt...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9029) mazyx válasza andrew-msi (#9021) üzenetére


mazyx
csendes tag

Itt talász hozzá szoftvert:
[link]

(#9030) galocza válasza frpeter (#8990) üzenetére


galocza
aktív tag

hát, mellélőttem.
úgy tűnik, nem az akkuval volt baj.

(a mese, röviden:
begjöttek a leaftronok, beraktam, nem ment: némi működés és lemerítés után az upsen az összes led égett. átkozódtam. másik leaftron. uaz. átkozódtam még. bevittem a 2 akkut munkahelyemre, gond nélkül mentek az ottani 3 cs 500assal. akkucsere, mhelyre leaftron, én meg hazahoztam egy félhalottat. működött, örültem. gondoltam megnézem, meddig húzza, merítés után nem tölt ez sem. átkozódtam sokat.)

a lényeg: úgy tűnik, az upsem nem tölt.
a kérdésem: láttam, hogy foglalkozik a cég upsek javításával/felújításával is, megéri javítással tökölni ilyen hibánál, vagy vegyek egy újat?

köszönettel,
g

(#9031) sirály12 válasza galocza (#9030) üzenetére


sirály12
őstag

Ha találsz, akkor egy használt apc smart ups 1000 a legjobb választás. Elég olcsón is hozzá lehet már jutni(kb 12-15k- tól akku nélkül!). Ebbe raksz 2 12V-os akkut és pár évig happy!
Ráadásul ez szinuszos, és védelemből is több van benne.

[ Módosította: radi8tor ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#9032) galocza válasza sirály12 (#9031) üzenetére


galocza
aktív tag

köszönöm gyors válaszodat.

de:
-igazából, amire én használom (pillanatnyi áramszünetek áthidalása), bőven elég a jelenlegi nagyságrend, lehet sok is. (ritkán van olyan munka, hogy elveszhet adat, ott meg legyen elég a mentésre az a pár perc.)
-jelen helyzet szerint belefulladok rbc2es akkukba, szóval ha cserélnék, olyanra tenném, ami fogadja,
ráadásul munkahelyemről remekül tudok csaklizni akkut - a leaftronok közül is egyik jött nekem, a másik oda tartaléknak. családi cég, szóval nem lopok 8).
-a fenti ok miatt számlaadós vásárlás a preferált, de ha valami kihagyhatatlan adódna, nem zárnám ki emiatt.

tudom, jobban le kellett volna írnom, mit is akarok és miért.
még 1x köszi,
g

(#9033) frpeter válasza galocza (#9030) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Mi is volt a gép típusa, mert itt nem találtam meg elsőre. Back-UPS 500?

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#9034) HUfantom válasza HUfantom (#9028) üzenetére


HUfantom
őstag

Megkésve ugyan de szeretnék köszönetet mondani a tanácsokért amit kaptam.

Sikerült megoldani a problémát. Kalibráció és némi helyezkedés után a UPS belső hőmérséklete lecsökkent 31-33 fokra, így a ventilátor csöndben maradt. Tök jó kb 40 percig elbírja a mostani terheléssel az akkumulátor.

Egyetlen érdekes pont a töltöttség mérése: Amint átváltok akkumulátor üzemre a töltöttség lezuhan 10 másodperc alatt 51%-ra, de ott megáll kb 30-35 percig. Ez a jelenség normális ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#9035) galocza válasza frpeter (#9033) üzenetére


galocza
aktív tag

szia, igen, back-ups rs 500.

(#9036) andrew-msi válasza mazyx (#9029) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Köszönöm, töltöm.
Közben vettem egy új akkut és minden ok.
Remélem ez a program már felfogja ismerni. :(

(#9037) sniper elite


sniper elite
senior tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Szeretnék vásárolni egy szünetmentes tápegységet, de vagy 10 éve nem volt ilyennel dolgom. Mostanság viszont kellemetlen rajtam kívül álló okok miatt voltak kisebb áramszünetek amik rendkívül idegesítőek. Olyan gép kéne nekem tehát, ami olyan 3-4 percet át tudna hidalni amíg nincs áram. Egy ilyenen gondolkodtam: [link] De mivel a gépem tápja 850W-os ezért lehet nem lenne elég. Szerintetek hasonló árban (25k körül) milyent érdemes venni? Jöhetnek valamennyivel drágábbak is ha szükséges, de nem akarok jóval többet kiadni azért érte.

(#9038) mazyx válasza sniper elite (#9037) üzenetére


mazyx
csendes tag

Nézd meg esetleg ezt:[link].
Új a piacon, de ígéretesnek tűnik...

(#9039) sniper elite válasza mazyx (#9038) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hehe pont ezt néztem én is még. Lehet ez lesz, mert elég komolynak tűnik az árához képest.

(#9040) Guszti válasza sniper elite (#9039) üzenetére


Guszti
aktív tag

Meg igy mobilrol sincs bizalomgerjeszto kinezete, de akar meg jo is lehet... :F

(#9041) sirály12 válasza sniper elite (#9037) üzenetére


sirály12
őstag

Elég gagyinak tűnik.
Ha minőségit akarsz, amiben biztosan jól működnek a védelemek, akkor azt javaslom amit pár hozzászólással feljebb is, inkább egy használt 1000-es apc smart.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#9042) hubee válasza frpeter (#9015) üzenetére


hubee
csendes tag

Betettem az új akksit az APC Smart-UPS SC 620VA-ba. Talán egy napig nem volt semmi gond, majd kikapcsoltam a upst és ami rá van kötve. Azóta ha bekapcsolom lefut az önteszt (on line led világít, on battery led villog) de utána pár másodpercenként kapcsolgat az akksi és a hálózat közt (egyszer az on line led világít, majd az on battery led ,stb.). Néha változó intenzitással kapcsol át köztük.. a rákötött cucc amúgy működik így.
Rossz lehet a ups vagy pl. kevésnek érzi a hálózati feszt és ezért kapcsol át akkura? Utóbbi esetben gondolom adatkábellel gépre kössem és powerchuteban állítsak rajta

[ Szerkesztve ]

(#9043) andrew-msi válasza mazyx (#9029) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Telepítésnél kódot kér.
Nincs ilyen szoftver free-ben?
:B

(#9045) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Corsair 650W táp mellé, max. 400W fogyasztásra vásárolnék egy UPS-t. PC + monitor. Keret kb 50e lenne rá.
Újat szeretnék, szinusz nem tudom mennyire fontos, 1-2 UPS oldalon kimondottan azt ajánlják.
Tele a @köm, hogy a gyártók oldalain kb 0 infó van ezekkel kapcsolatban.

Annyi elvárásom lenne, hogy ne legyen benne ventilátor!! Ha nem tévedek, AVR funkciósokba van. Ágytól kb 3 méterre lenne, nem szeretnék zajforrást :)

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#9047) t.imi válasza frpeter (#9046) üzenetére


t.imi
addikt

Szia.

Sajna napokban kell kifizetni nem keveset az autóra, ezért kérdeztem új UPS-ről, azt el tudnám hozni hitelre :B
Tiéd lenne az igazi, csak keret nincs rá.
EATON 5S 700i
APC BackUPS ES BE700G-GR
Eaton 5E 850i
Ezeket néztem, elvileg kvázi szinuszosak, venti, AVR nélkül, nem zizeg, nem pörög.

(#9048) mazyx válasza andrew-msi (#9043) üzenetére


mazyx
csendes tag

Nem ingyenes, de az UPS-hez ingyen adják.A kezelésiben amit kaptál abban van a serial.Ha nem találod, akkor itt egy kezelési:[link]

(#9049) andrew-msi válasza mazyx (#9048) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

köszönöm

(#9050) Timer


Timer
veterán

Egy voks az Eaton 5E 850i-re. Hármat használok néhány hónapja, eddig semmi gondom vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.