Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) canniball válasza szeva000 (#5138) üzenetére


canniball
nagyúr

"az usb szabványos..."
Remek!

"...de nem is lehet semmi másra használni."
Ezt hogy érted?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5152) Cobra. válasza #89874944 (#5149) üzenetére


Cobra.
őstag

Az elég szívás, valószínűleg nincs rendesen leföldelve. A fűtőtesten keresztül szoktak ilyenkor földelni, de ha sok helyen így van a házban, akkor onnan is simán visszajön a zaj. (lehet még rosszabb lesz, mint most)
Viszont nem csak a gép, hanem a ti biztonságotok érdekében is össze kellene gyűjteni a pénzt egy felújításra, mert rossz esetben simán leég a falban a vezeték (persze nem a PC-től, hanem a porszívótól vagy mosógéptől), vagy földelés hiányában megráz egy hibás készülék.

(#5153) #89874944 válasza szeva000 (#5150) üzenetére


#89874944
törölt tag

Egy konnektor tesztelővel meg tudom nézni hogy van-e földelés?

www.addel.hu/Műszerek/Feszültségdetektor,%20fázisceruza/Konnektor%20tesztelő-id432943
Mobilról vagyok, nem tudok linkelni.

(#5154) SchumiBácsi válasza #89874944 (#5153) üzenetére

Lehet hogy megtudod evvel nézni, de igazából passzolom.

Napokba szereltem kényszerből feszültség alatt konnektort és 1× véletlenül összeért a fázis a földdel, csipetnyi szikra és automata lekapcs... ezzel megoldódott a földteszt :D

Ha halálán van a hálózatod éppen, nem ajánlom ezt a módszert, bár az sem túl szerencsés ha az UPS működése közben adja meg magát a földelés mert már öreg...

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5155) SchumiBácsi

Egyébként ha kiveszel egy konnektort akkor 2-3kábelnek kellene lennie, ha kettő van akkor csak áram van, ha van 3db akkor föld is van, illetve anno beköthették...

Jellemzően fekete az áram, és piros a föld...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5156) Krystal_s


Krystal_s
addikt

légyszi segítsetek !
egy APC-ups cs500 szünetmentest használok kb 6 éve és a napokban vettem csak észre, hogy nem szabályosan állítja le a gépet, azaz nem írja ki olyankor a win, hogy leállítás stb, hanem csak hirtelen leáll. :Y ez mitől lehet ?
ezek a beállításaim WinXp energiagazdálkodás részen...
[link]
[link]
beállítottam, amikor az akksi kritikus értékre merül, ( próbáltam 40%-os értéknél is ) akkor állítsa le a gépet. meg is teszi, csak nem szabályosan. lehet azért, mert a force stand by is be van pipálva ? hiába veszem ki onnan a pipát, magától visszateszi.
az akksi 2-3 percet bír, ami arra még bőven elég, hogy a gépet szabályosan leállítsa...
azért nem használom az APC saját programját, mert abban nem lehet megadni %-os értéket, csak percet, ahol 2 a legkisebb megadható érték. nekem az meg már nem jó.

keresgéltem megoldást a neten és két személyt találtam, akinek pont ez volt a gondja, de sajnos választ nem kaptak.
Alarm action Shutdown turns off the machine immediately
XP auto shutdown on critical battery alarm...

(#5157) *Ropi* válasza Krystal_s (#5156) üzenetére


*Ropi*
félisten

Veszel új akku(ka)t az UPS-edbe és akkor tovább fogja bírni, amíg rendesen leáll a gép. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5158) Krystal_s válasza *Ropi* (#5157) üzenetére


Krystal_s
addikt

pont ez a gondom, hogy szerintem eddig sem állította le szabályosan...ezért nem is merek most venni új akksit. 2-3 percet még bír, az bőven elég kell hogy legyen a leállításhoz.,..amúgy új korában is max 10 percet tudott...a két leírásban, amit linkeltem, pont erre panaszkodnak és nekik szinte új az akku (store about 7-8min ), mégis gyorsan lövi le a gépüket.
más ötlet nincs esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#5159) *Ropi* válasza Krystal_s (#5158) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor próbáld lejjebb venni az akku kikapcsolási szintjét! Csak vigyázz, mert akkor meg lehet, hogy kifut az időből. :U

Az is lehet, hogy már most olyan gyenge az akku, hogy nem tudja végigvinni a kikapcsolási folyamatot és azért dob egy hátast közben a gép. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5160) Krystal_s válasza *Ropi* (#5159) üzenetére


Krystal_s
addikt

közben szerkesztettem az hsz-t és írtam, hogy a másik két személynél, amit linkeltem majdnem új az akku mégis lelövi a gépet.
nem lehet, hogy a force stand by kavar be és ezért alvóba teszi, majd kikapcs ,azért nem látok semmit ? próbáltam 50%-os-an is, akkor még van 1 perce...megnézem majd pl 80%nál is, de sztem akkor is olyan gyorsan fogja "leállítani" :U
nem lehetséges ,hogy másoknál is ilyen ?

(#5161) *Ropi* válasza Krystal_s (#5160) üzenetére


*Ropi*
félisten

De lehetséges. Nem ismerem azt a konkrét modellt, csak tippeltem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5162) szeva000 válasza #89874944 (#5153) üzenetére


szeva000
addikt

A védőföldelés más tészta.egy síma 230V-os próbalámpa elég ahhoz,hogy megnézd a 3. csatlakozást,hogy a fázishoz képest mit mutat.Az,hogy az igazi védő e vagy csak valami lekötött nulla(ami igazából életveszélyes lehet nullaszakadáskor),azt csakis a hálózat átvizsgálásával lehet megállapítani.(nullbontás....stb)
Ha van ÁVK bekötve,akkor ilyen hibák nem lehetnek,mert leold.

[ Szerkesztve ]

(#5163) szeva000 válasza canniball (#5151) üzenetére


szeva000
addikt

pl hyperterminalon keresztül történő programozása a ups-nek.az csak rs232-n megy

(#5164) SchumiBácsi

Na ha már bejött ez a leállítási téma, egy kis help kéne.
Angolból vagy jó vagyok vagy nem, így segítsetek picit.

http://i44.tinypic.com/166agj8.png

Helyes vagy nem helyes a setup?

előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5165) canniball válasza szeva000 (#5163) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval aki teljesértékű használatot akar az vegye meg a spéci kábelüket, remek... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5166) *Ropi* válasza canniball (#5165) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha tudsz forrasztani, a neten van hozzá rajz. Egyébként én az FSP EP-1000 kábelével használom. Amúgy ne várj tőle sokat: csak 3 funkciót látsz kb., nem teljes értékű megoldás.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5167) szeva000 válasza canniball (#5165) üzenetére


szeva000
addikt

nem kell azt megvenni,csinálni lehet párszáz ft-ból:)

(#5168) canniball


canniball
nagyúr

Igen urak, csak én nem értek a csináláshoz/forrasztáshoz.
Amúgy nem lenne rá szükségem, csak
- nem tudom enélkül tudok-e "életet adni" az AP9606 kártyának
- kissé bosszantó a hozzáállás, mert nyilván APC úgy gondolta hogy akinek kell az vegye meg a gyári kanócot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5169) *Ropi* válasza canniball (#5168) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem csk az APC, sok más gyártó is a saját szabványait részesíti előnyben a termékeinél, hiszen ez nekik üzlet, ha az ő kiegészítőiket veszed meg. :U Ráadásul még csak nem is ütközik akadályba, hiszen ebben nincsen szabvány. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5170) canniball válasza *Ropi* (#5169) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, nem arra gondoltam hogy csak és kizárólag az APC a gonosz...mindegyik az... ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5171) *Ropi* válasza canniball (#5170) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5172) #89874944 válasza SchumiBácsi (#5154) üzenetére


#89874944
törölt tag

Automata lekapcs már sokszor volt :D Akkor van földelés? Múltkor rossz kábelt húztam ki az elosztóból, nem a gépet akartam, de azt sikerült, miközben ment. Le is vágta az automata. Ez így normális?
Ja, és ha visszanyomom az automatát, úgy, hogy az elosztóba még be van dugva a gép(de ki van kapcsolva), aztán felkapcsolom az elosztót akkor egyből levágja. Csak úgy tudom újra bekapcsolni a gépet, ha előtte kihúzom az elosztóból, felkapcsolom az automatát, utána bedugom az elosztóba, és felkapcsolom az elosztót is. :U

szeva000: akkor ha leold, akkor jó a földelés? :U

[ Szerkesztve ]

(#5173) szeva000 válasza #89874944 (#5172) üzenetére


szeva000
addikt

esküszöm,ha ezt értem akkor van már hetedik érzékem is:D
mit húzol hogy??:D
Olyan nincs,hogy egy dugvillát kihúzol és rövid vagy testzárlatod lesz.Annak oka van.Egyáltalán azt kellene kideríteni,hogy most test vagy a fázis és nullavezető között van zárlat.Esetleg valami túlterhelés okozza e.
Talán az elosztót kicserélni egy próbára,mert lehet azzal van a gond.
De igazán nem értem a leírást:)

[ Szerkesztve ]

(#5174) *Ropi* válasza szeva000 (#5173) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig van: én is pontosan így jártam pár hete egy APC túlfeszvédős elosztóval. Szétszedés után kisült, hogy a műanyag stiftek, amik a réz vezetőket párhuzamos ívben tartották a belsejében, eltörtek és így a két pólus összeért a végén zárlatot okozva. Amikor be volt dugva a megfelelő lukba egy csatlakozó, akkor a helyén tartotta az érintkezők sínjeit, de ahogy kihúztam, lecsapta a kismegszakítót.

A másik lehetőség, hogy meg kellene vizsgálni az elosztó elektronikáját: lehet, hogy akkora teljesítményfelvételű fogyasztót dugsz rá, ami már határeset neki és az áram alá kerülésnél fellépő csúcsáramfelvételétől leold benne a védelem. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5175) szeva000 válasza *Ropi* (#5174) üzenetére


szeva000
addikt

Pedig nincs..csak ha valamivel gond van:)
ezért is írtam oda,hogy egy másik elosztóval próba kellene.Igaz én a hálózati kismegszakítóra gondoltam,hogy leold:)...da ha az elosztóé,az már más tészta,ott símán lehet pillanatnyi túlterhelés és tényleg nem ártana megnézni mit is raktak bele,mert ami rá van írva nem is bizta,hogy igaz:)

[ Szerkesztve ]

(#5176) #89874944 válasza szeva000 (#5173) üzenetére


#89874944
törölt tag

bocsi kicsit hardcore lett :D szóval
1. megy a gép, én kihúzom a gépet az elosztóból. Ekkor lecsapja az automata.
2. kikapcsolom az elosztót
3. felnyomom az automatát
4. bekapcsolom az elosztót és az egyből lecsapja az automatát.

Erre az általam kikísérletezett megoldás :D :
1. megy a gép, én kihúzom a gépet az elosztóból. Ekkor lecsapja az automata.
2. kikapcsolom az elosztót
3. kihúzom a kábeleket az elosztóból
4. felnyomom az automatát
5. bekapcsolom az elosztót
6. visszadugdosom a kábeleket.

Az elosztó egy Kontaset 40es, 16A, 250V, DI-STRIP compact, made by Hungary :D

Holnap lebontom és alárakok egy APC-t.

(#5177) SchumiBácsi válasza #89874944 (#5176) üzenetére

Használ a gépnek hogy kihuzigálod menet közbe?

Még jó hogy lekapcsol az automata ha szikrázik... nálunk bár sose tette, de kapcsoltam már ki 600wattos szünetmentest kábé 5wattos fogyasztó bedugásával (!), gyerekzár miatt alig bírtam összedugni, és mielőtt teljesen összement volna ívet húzott. Egy ív fentartásához lehet kell több kilowatt teljesítmény ami könnyen leküldi az automatát.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5178) SchumiBácsi

Más: szerintetek ez jó beállítás? :))

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5179) #89874944 válasza SchumiBácsi (#5177) üzenetére


#89874944
törölt tag

Nem azzal játszok, hogy kihuzigálom a gépet... mivel 8 darab fekete tökegyforma kábel van, rosszat húztam ki.

(#5180) SchumiBácsi válasza #89874944 (#5179) üzenetére

Oksa!

Sztem matricázd fel őket...
Én ma építettem két facca kábelt az UPS-eknek, és olyan szép egyiken APC, másikon MGE. Vicces hogy pont közben volt egy kisadag áramszünet, így az APC-m is átesett a tűzkeresztségen :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5181) Spartan


Spartan
csendes tag

Sziasztok, van egy APC Back-UPS CS650 szünetmentesem, jelenleg nem aktív PFC-s tápom van. Ha cserélném aktív PFC-sre, honnan tudhatom előre hogy működni fog-e vele? FSP-t vennék 400W körül, de más márka is szóba jöhet. Köszi.

(#5182) Cobra. válasza Spartan (#5181) üzenetére


Cobra.
őstag

Régi Chieftec GPS sorozatot ne vegyél, a többivel nem lesz gond.

(#5183) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Nem gondoltam, hogy valaha kell még ezzel foglalkoznom, de sajnos ma már többedjére újraindult a gép áramszünetkor.
A szünetmentes egy BACK-UPS CS 500, a gép meg aláírásomban.
Setizek VGA-n és procin is, így gyakorlatilag max teljesítménnyel megy a gép.
Monitor is rá van kötve a szünetmentesre.
Eddig nem volt gondom, de pár napja, az extra hideg idő miatt, bekerült pár elektromos hősugárzó a lakásba, ami esténként oda vezet, hogy leveri a biztosítékot.
Alapban nem gond, de a gépem ilyenkor újraindul...
Gondoltam gyengül az akksi, és már alá esik a fesz.
Szerintetek is?
Itt egy screen a fogyasztásról, hozzáteszem, ez kb 4 éve így van..és régen nem volt gond.
Self test-et csináltam az akksin, passed, de nem tudom ez mit mér pontosan.
Kb 5-6 éves a szünetmentesem.

havri

(#5184) Cobra. válasza havri1 (#5183) üzenetére


Cobra.
őstag

Az 500-as újkorában is épp, hogy elbírhatta a gépedet teljes terhelésen. 5-6 éves akkuval már biztos nem tudja ellátni a gépet.

(#5185) havri1 válasza Cobra. (#5184) üzenetére


havri1
félisten

Ebből a szériából a 650-esben érdemes gondolkodni ekkora terhelésen?
Nagyon meg vagyok amúgy elégedve vele..
Vagy esetleg van valakinek konkrét típus ajánlata?

havri

(#5186) *Ropi* válasza havri1 (#5185) üzenetére


*Ropi*
félisten

1000-1200-as, ha nem csak pár perces áthidalást akarsz. Nekem a húzott i7 2600K alatt egy FSP EP-1000 van, a 27" monitorom (csúcsban 240W-ot eszik) alatt egy APC Smart 700-as, a kisebb perifériáknak (modem, router, laptop, stb.) még egy APC 700-as...Így 15-20 percig nincs gondom. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5187) CharlieBrown válasza SchumiBácsi (#5141) üzenetére


CharlieBrown
tag

Na annyi probléma azért felmerült, hogy kivittem a rendeltetésszerű helyére, és t-home home gatway mögül nem tudom 161-es mgmt porton küldeni/fogadni nagios felől az snmp trap-eket... :O
Itt a port forward nem játszik sajna, hiába mondom azt a mgmt kártyán, hogy send test SNMP, ott azt mondja, hogy elmegy, a szerver viszont nem kapja meg...

Ötlet esetleg?

Illetve: lehet globálban állítani a riasztási értesítőket? Hogy ne ismételgesse 2 percenként. Oké, hogy állíthatom egyenként, de annyi riasztási esemény van, nem mennék végig mind az 50-en egyesével ha nem muszáj... Leállítottam tervezetten, aztán jött egy kisebb levélhullám :DDD

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#5188) Cobra. válasza havri1 (#5185) üzenetére


Cobra.
őstag

CS-t én már nem vennék (ugye újonnan már max elfekvő készlet van kitudja milyen akkuval, használtan meg nem éri meg). APC-ből BR900 (mondjuk nem olcsó), esetleg BE-700, FSP EP850/1000 vagy Eaton Ellipse MAX. Ebből a 850-es már elég húzós árban van, de ha elég pár perc, akkor a 600-as is elég lesz.
Még a Centralion Radian, ami említésre méltó, mondjuk a tartósságáról még nem nagyon van tapasztalat, mivel viszonylag új típus.

[ Szerkesztve ]

(#5189) havri1 válasza Cobra. (#5188) üzenetére


havri1
félisten

Koszonom a tipusokat, megnezem mennyibe kerulnek. Par perc eleg, (5-10), annyira kell, hogy a gep lealljon szepen.

havri

havri

(#5190) Spartan válasza Cobra. (#5182) üzenetére


Spartan
csendes tag

Igen, köszi de itt van pl egy kolléga akinek pont ilyen szünetmentessel nem ment az fsp aurum500: http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_10318-10318.html

itt meg egy teszt ahol az aurum700 megy egy ugyancsak kváziszinuszos upsről, szóval kicsit fura: http://www.xbitlabs.com/articles/cases/display/fsp-aurum-psu_2.html

(#5191) MasterDeeJay

APC Smart 1400-as soros UPS működik usb átalakítóval WIN7 x64 alatt!!

Azaz ha nincs a gépen soros port akkor egy sima soros-usb átalakító és a gyári smart (fekete 024) soros kábellel működik a gépezet. Powerchute 7-essel.

[link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5192) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem.
UPS 700-as szünetmentest számítógépemre csatlakoztatok és a gép hol 5 mp múlva, hol ~60 mp múlva mégis kikapcsol. A másik asztali gépemet rendben működteti több mint 10 percig. Chieftec 550-es tápegység van a gépben, kb. 5 éves.
Mi ez a jelenség?

Ja, és egy másik UPS szünetmentessel is ugyan ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#5193) #89874944 válasza Zoli2 (#5192) üzenetére


#89874944
törölt tag

első hsz... chieftec táp

(#5194) #89874944


#89874944
törölt tag

az normális ha az AVR-es szünetmentesem ( eaton nv800h) [link] semmi korrekciót nem végez? :U bejön 225V, 49,6Hz és ezt úgyanúgy adja a kimenetén... ha 231V jön akkor se csinál semmit :U

(#5195) szeva000 válasza #89874944 (#5194) üzenetére


szeva000
addikt

teljesen normális eset.

(#5196) Zoli2 válasza #89874944 (#5193) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Utána néztem.... a Chieftec GPS-550AB-A tápom aktív PFC-s ezért nem lehet akármilyen típusú szünetmentessel üzemeltetni. :(
Légyszíves ajáljatok márkát/típust 20 eFt körüli árban. (Nem vagyok jártas ezen hardverekben.)
Előre is köszönöm! :R

(#5197) *Ropi* válasza Zoli2 (#5196) üzenetére


*Ropi*
félisten

FSP EP-1000, nekem is az van többek között, valós színuszos kimenetű.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5198) SchumiBácsi válasza CharlieBrown (#5187) üzenetére

Sajna ilyesmivel nem foglalkoztam, össze van dugva USB-n a pc ups-el és cső, fel van rakva a vállalati franckarika, és böngészőn keresztül be lehet állítgatni elvileg.

Sokkal jobban örülnék ha az otthonira való verziót feltehetném, de kábé mondvacsinált üzenettel elszáll a GYÁRI oldalról származó telepítő is (PowerChute)-.- így marad az LCD sasolása, meg ha minden igaz talán helyesen beállítottam böngészőn át hogyan álljon le ha le kell...

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#5199) Zoli2 válasza *Ropi* (#5197) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Köszönöm a választ!

Tetszik, :K
viszont kisebb teljesítményű is elegendő. Tudsz még alternatívát?

(#5200) *Ropi* válasza Zoli2 (#5199) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt tudom ajánlani, mivel én is ezt használom, meg APC Smart 700-asokat. Mindegyik valós színuszos kimenetű. Árban nincs akkora különbség, hogy megérje kisebbet venni. Legalább hosszabb áthidalási időt kapsz és nem kell fejvesztve kikapcsolnod a gépedet. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.