Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) BT86


BT86
tag

Helló!
A segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok otthon a témában.
PC, monitor, router kombót akarom működtetni szünetmentes tápon keresztül.
Az ok az, hogy a lakásban egy ideje (viszonylag) gyakran leold a biztosíték. A főbérlő meg nem csinál semmit, hiába nyaggatjuk. Ez persze a gépnek sem tesz jót, meg nekem sem, mert a gépen dolgozok, és internet is szükséges hozzá. Illetve az is fontos, hogy megszakítás nélkül menjen ez, így ideiglenes megoldásként csak a szünetmentes táp jutott az eszembe. De viszont fogalmam sincs, hogy milyet vegyek.
Pár percen belül sikerül visszakapcsolni, de néha előfordul, hogy egymás után többször is leold.
Azt hiszem 400W-os táp van a gépben, a monitor 27"-os. Ha pontosabb infók szükségesek, akkor pontosan leírom a gépet.
Előre is köszi a segítséget!

(#4752) jozsi252


jozsi252
veterán

Fontos lenne hogy milyen tápod van pontosan gyártóra értem illetve modellre. Illetve mennyit szeretnél rászánni?

Amúgy elsőre apc back ups es 700va ajánlom. Ebbe beletudod dugni a routert is. Ez a 20-25k-s szegmensbe helyezkedik el.

iPhone 13 Pro Max

(#4753) Findzs válasza BT86 (#4751) üzenetére


Findzs
addikt

lehet olcsóbb lenne ha magad hívnál ki egy villanyszerelőt minthogy egy szünetmentest veszel, persze a szünetmentes más ellen is védelmet nyújt tehát hosszú távon jól jársz vele
de akkor sincs rendben, hogy ennyiszer leold a bizti

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4754) BT86 válasza jozsi252 (#4752) üzenetére


BT86
tag

Gigabyte SuperB 460W a táp a gépben.
Igazából úgy vagyok az összeggel, hogy inkább legyen 5k-val drágább, csak rendben működjön.
Ezek a szünetmentes tápok kb meddig bírják ellátni a gépet feltöltve? Illetve kb mennyi ideig tart az újratöltés? Némelyiknek a leírásában szerepelnek értékek, de kíváncsi lennék a tapasztalataitokra.
Nagyon noob vagyok a témában :D

(#4755) BT86 válasza Findzs (#4753) üzenetére


BT86
tag

Tervben van az is még a vásárlás előtt, de szerintem csak megnézettetem vele. Mert itt már szerintem a vezetékekkel sincs minden rendben. De ha mégis, akkor is biztos, hogy nagyobb munka lenne. Egy olyan lakásra, ami nem is az enyém, nem fogok nagyobb összegeket költeni.

(#4756) Cobra. válasza BT86 (#4754) üzenetére


Cobra.
őstag

Átlagos gépet alapjáraton (kb 120W áramfelvétel) nagyjából 10-15 percig tud ellátni egy 6-700VA-s szünetmentes.

(#4757) jozsi252 válasza BT86 (#4754) üzenetére


jozsi252
veterán

460w-as tápod van, gondolom hogy nem olyan nagyteljesítményű géped van hogy sli rendszer meg stb. Alapjáraton amit említettem a 700VA-es ups olyan negyed órát bír maximum.

15 óra alatt kb újratöltődik teljesen az akku ha full-ra levan merítve. De gondolom hogyha csak kisebb áramingadozások illetve kimaradások vannak akkor nemfog lemerülni teljesen. Illetve nemisnagyon szabad hagyni lemerülni mert a ups nem arra van.

Hanem ha van pillanatnyi áramkimaradás akkor azon segít, illetve ha hosszabb áramkimaradás van akkor a 5-10 perc elég arra bőven hogy a munkáid mentsed és gépet kikapcsold.

iPhone 13 Pro Max

(#4758) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy APC BACK UPS 700VA szünetmentes tápegységet.
Feltettem a APC PowerChute Personal Editiont hozzá.
Olyan kérdésem lenne, hogy hol látom a pillanatnyi terhelést? (Hány W-ot fogyaszt épp a gép?)
Sehol sem találom a programon belül.
Illetve, ha nincs áram akkor a program csak annyit jelez, hogy hány % on van a battery.
Idő formátumban nem mutatja? (Hány perc van még az adott terhelés mellett?)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#4759) fgordon


fgordon
senior tag

Mit javasoltok egy hifi music center-hez, ami 20-25W-ot fogyaszt maximum, készenlétben: kevesebb mint 1 W-ot!

1. cél: ha áramszünet van, ne törlődjön az óra! :B Nem nevetni! ;)
2. cél: ha áramszünet van, beinduljon az ébresztő CD-ről / USB-ről, szóljon pár percig

Ha kell, lemérem, mennyit fogyaszt USB-ről ha üzemel, szerintem 10-20 wattot sem...

Ameddig működnie kell: pár perc

Szerintem ilyenre felesleges ilyesmi, túl nagy teljesítményű: Centralion Max Office 600, de a 400-as is...

Köszönöm a tippeket, hogy Ti hogy oldanátok meg...

Ja, a hifi cucc máshogy szól, ha fordítva dugom be a konnektorba a csatlakozót, előtte egy ilyen szünetmentes táp nem fogja befolyásolni a hangzást?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4760) BT86 válasza jozsi252 (#4757) üzenetére


BT86
tag

Köszi a választ.
Egy viszonylag erős, szimpla asztali gép. Arról fogalmam sincs, hogy mi az az sli rendszer :)
Elég jónak tűnik. Ha minden igaz, akkor vasárnap jön a szerelő, és utána meglátjuk, hogy mi lesz :)
Még egyszer köszi a válaszokat!

(#4761) Cobra. válasza fgordon (#4759) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha nem egy komolyabb darab, akkor bőven elég a legkisebb teljesítményű szünetmentes, de azért ne a kínai noname kategória legyen.
Pl FSP Nano, Eaton ENV, esetleg Centralion Max Office. 400VA-s bőven elég mindegyikből. Vagy akár nézhetsz használtan is valami 3-600VA közöttit is (MGE, APC, Eaton, Centralion).

(#4762) fgordon válasza Cobra. (#4761) üzenetére


fgordon
senior tag

Nem fogja a zene lejátszást befolyásolni a nem szinuszos áram? Csak mert attól is függ a hangzása több jobb cuccnak, hogy van a konnektorba dugva, ha megfordítom, máshogy szól... Nyilván, nem minden így működik, de van, ami igen.

Ha esetleg a PC-t is rá akarom kötni, mint extra védelem adatvesztés ellen, stb, akkor is jó lesz ez amit javasoltál?
Amiket írtál, egyik sem szinuszosat dob ki magából ugye? Ha jól olvastam 40e körül van az olyan típus, ami már szinuszos, de ennyit nekem első körben nem ér.
Jól tudom, hogy ezekkel nem mennek a PFC-s és több PC-s táp?

Amiket ajánlottál, azoknak melyiknek a legstrapabíróbb az aksija, hány év maximum?

A szünetmenteseket is néha le kell meríteni, aztán feltölteni, stb, mint akár az NiMh aksikat?

Ezt néztem ki, mert jónak tűnik ár/érték arányban:

6.5kg: EATON E series NV 800H szünetmentes táp - 17e

esetleg:

3.8kg: EATON Protection Station 650 szünetmentes tápegység - 23e
4kg: EATON Protection Station 800 - 26e

Ehhez elvileg lesz később tartalék akku, ha kellene x év után?

Hogy lehet, hogy azonos teljesítményt tud a drágább jóval könnyebb változatban? Az utóbbi kettőben már másabb, komolyabb az aksi, vagy miért?

Az EATON E series NV 800H vagy a EATON Protection Station-okat választanátok?

Tudom, sok a kérdés... ;] Köszönöm előre is az infókat... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4763) Cobra. válasza fgordon (#4762) üzenetére


Cobra.
őstag

Továbbra is hülyeség a kvázi-színusz-aktív pfc inkompatibilitás. Ráadásul csak akkus üzemmódban kapod a kvázi-színuszt, ha van hálózati áram, akkor az megy át a szünetmentesen.
Az akkuk elvileg szabványosak mindegyikben és hasonlóak az autóakkukhoz, szóval nem szeretik a lemerülést.
Az Eaton NV sorozat nem tudom miért olyan olcsó, még élőben nem találkoztam vele, de adatok alapján jónak kellene lennie. Ha a PC-t is rá akarod kötni, akkor mindenképpen kell egy legalább 600VA-s, de inkább kicsit nagyobb. A 3-400VA-s szünetmentesek csak kiegészítőknek vagy nagyon alacsony fogyasztású gépeknek elég.

(#4764) DBob válasza fgordon (#4762) üzenetére


DBob
őstag

"Nem fogja a zene lejátszást befolyásolni a nem szinuszos áram?"

A zenelejátszást? Nem.
A működést? Igen.

Lineáris tápegységet megtáplálni kvázi-színuszról nem a legjobb ötlet.

Nekem egy APC SmartUPS-1250 van, amire rá van kötve minden szinte a szobámban, többek között a mini-hifi is, pont olyan célból hogy az órát ne felejtse el (erre kelek).

Az, hogy áramszünet esetén szóljon is a lejátszó, már neked kell megoldani. Ott a soros port jellemzően ups-ek hátulján (ha usb, az nagyobb gáz), illesztesz rá mikrokontrollerrel valami áramkört, ha jelez ups hogy áramszünet, akkor a távirányítónak megfelelő kódolást elküldöd a hifi felé. Egyszerű.

(#4765) fgordon válasza Cobra. (#4763) üzenetére


fgordon
senior tag

Ezt olvastam itt: http://www.onlinetups.hu/index.php?a=3_4

"7. Gondot okoz a kvázi szinusz kimenetű UPS a számítógép tápegységének?
Nem. A PC tápegységét nem zavarja. Viszont más terhelést nem javasolt kötni az ilyen UPS-ekre."

Tehát akkor ne kössem mondjuk egy 800 VA-sra a PC-t és a hifi-t?
Pedig az a célom, részben a hifi része, az óra megtartása miatt...

6.5kg: EATON E series NV 800H 480W szünetmentes táp - 16e
4kg: EATON Protection Station 800 500W - 25e

Hogy lehet, hogy könnyebb ugyanaz a teljesítmény ennyivel, és drágább? Miben lehet más, a súlyon és a kinézeten kívül?

http://pcworld.hu/szunetmentes-tapegysegek-tesztje-20100103.html?p=3

Itt van leírás mindkettő szünetmentesről.
Én az utóbbit, könnyebbet néztem ki (Protection Station 800), mert csak 2.6 wattot fogyaszt, míg az olcsóbb 22 wattot, lásd fenti link, utolsó oldal, értékelés. Tudom, a PC World-ös tesztek keményen marketing szagúak és nem teljesen igazak, de kiindulási pontnak jó.

Tehát meg tudtok erősíteni abban, hogy a Protection Station 800-as biztosan megfelelő lesz a hifi és a pc védelmére is? Most is vannak túlfeszültség védett elosztók, stb...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4766) fgordon válasza DBob (#4764) üzenetére


fgordon
senior tag

"Az, hogy áramszünet esetén szóljon is a lejátszó, már neked kell megoldani. "

Félreérthetően fogalmaztam. Úgy értettem, ha az ébreszteni kell reggel, és nincs áram, legyen annyi energiája, hogy meg tud szólalni a zene legalább pár percre :)

Más kérdés: amit kinéztem Protection Station 800-on van 4 szünetmentes rész. Kérdések:

- van különbség bármilyen szempontból, ha nem direktben dugom rá a hifit, vagy PC-t, hanem olyan hosszabbítóval, amin nincsen semmilyen lámpa, kapcsoló, egyszerű hosszabbító?

- ha 1 hosszabbítóba több egységet dugok rá: egyik portjába a 3-as hosszabbító, és rá a pc és a hifi

- ha rádugok egy másik Eaton hosszabbítót, amin van túlfeszültség védelem, és arra csak a hifit vagy csak 1 pc-t?

Ahogy nézem, ez a kinézett PS800 nem tudja az AVR-t (Offline topológia AVR (boost) funkcióval, lásd előző hozzászólásnál említett link, 2. oldala)

Van olyan olcsóbb szünetmentes, ami tud AVR-t? Elméletben nagyon jól hangzik, de mik a gyakorlati előnyei, hátrányai, fontos ez a funkció?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4767) Cobra. válasza fgordon (#4766) üzenetére


Cobra.
őstag

Nyugodtan használhatsz elosztót, az NV-hez kell is, mert csak 1 kimenete van ha jól tudom. Túlfeszvédős elosztót felesleges beledugni, mert alapból van túlfeszvédelem a szünetmentesben.
AVR: áramingadozást is kiszűri, nem csak akkor kapcsol akkura, ha teljesen elmegy az áram. AVR nélküli szünetmentesnél előfordulhat, hogy ha csak fél másodpercre leesik a feszültség 100V alá, akkor nem kapcsol át akkura, viszont a rádugott gépnek már kevés lesz az áram. AVR meg átmegy akkura már 190V alatt.
ja igen, még annyi, hogy az NV-n IEC csatlakozó van, tehát kell csinálni hozzá egy elosztót, hogy bele tudd dugni a normál dugaljakat. Elég egyszerű kivitelezni, csak le kell cserélni egy hosszabbító kábelét egy olyanra, ami a tápegységekbe megy bele (pontosabban olyanra, aminek mindkét vége a 3 pólusú, mivel az ellenkező vég megy bele, mint ami a tápegységbe)

[ Szerkesztve ]

(#4768) fgordon válasza Cobra. (#4767) üzenetére


fgordon
senior tag

Találtam AVR-es szünetmentest jó áron, de nem tudok róla semmit: Effekta ME széria

http://www.sosups.hu/index.php?page=effektaups

23e Ft: Effekta ME650USB, PDF itt

Torony kivitelű, 650VA-es, kvázi szinuszos, USB kommunikációval rendelkező szünetmentes tápegység. AVR-el rendelkezik, line-interaktív. 100%-os terhelés mellett tipikus áthidalási idő 4 perc. Soros porti kommunikációval is rendelhető!

Az Eaton Protection Station 800 komolyabbnak néz ki, jobb a felszereltsége, de nem tud AVR-t.

Ti melyiket választanátok, miért? Az PS800-at, ami nem AVR-es de elvileg modernebb, vagy a kevésbé ismert márkát, ami tud AVR-t és olcsóbb?

Jól gondolom akkor, hogy az AVR-es megoldás hasznosabb, biztonságosabb az eszközöknek, de egyben folyamatosan (el)használja az aksit, míg az AVR nélküli csak áramszünetkor lép életbe normál használat esetén?

Kell az az AVR, ha alapvetően évente pár alkalommal van maximum áramszünet, és jól működik minden, túlfeszültség védelem mögött?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4769) Cobra. válasza fgordon (#4768) üzenetére


Cobra.
őstag

Az akku nem megy tönkre a használattól előbb. Meg az AVR-es sem megy akkuról, ha jó a feszültség. Olcsóbból én Eaton NV-t vennék, drágábból meg megint egy Eaton Ellipse MAX-ot (az van most is, igaz még MGE néven). Illetve olcsóbb kategóriában jó az FSP is (de az nem tud AVR-t, ami jó hálózatnál mondjuk nem gond)
A Protection Stationt án drágának találom, még az APC BE sorozata is olcsóbb valamivel.

(#4770) fgordon válasza Cobra. (#4769) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm az infóid.

Effekta márka ismerős, használ ilyet valaki? Ezt nem vennéd? Pedig AVR-es elvileg.

Az Eaton, vagy az Effekta-nak van bármi hangja, ha üzemel?
Búgás, zúgás, stb?

Akkor is mondjuk az NV800-at vennéd, ha üres állapotban is 22+ w a fogyasztása, míg az újabb Eaton-nak 2 w?

Az normális, hogy a régebbi Eaton, az NV800-as szünetmentes fél kw-ot fogyaszt naponta, alapállapotban (havi 15 kilowatt), míg az újabb, a Station csak 48 w-ot (1.5 kilowatt)?

Lehet valahol ilyen kábelt kapni, aminek egyik vége belemegy a szünetmentesbe, a másik végébe meg normál hosszabbítót lehet kötni?

Ilyesmit kell elméletben vennem, ha az NV-t választom, de mi ebben 3e Ft? De van ahol 5-8e Ft...mindegy :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4771) Cobra. válasza fgordon (#4770) üzenetére


Cobra.
őstag

Normális esetben max egy kis búgása vagy zizegése lehet a szünetmentesnek akkus üzemmódban. A nagyobb teljesítményűekben szokott lenni ventilátor, de az úgyse az otthoni kategória.
AZ AVR-esek elvileg többet fogyasztanak, bár a 20+ Wattot soknak találom, az enyém 15W körül fogyaszt.
Ami az első képen van, az az IEC kimenet, ahhoz kell olyan kábel, mint a tápkábel, csak mindkét végén a 3 pólusú csatlakozó (tehát egyik felét a 3 egyforma csatlakozóba tudod dugni, a másik felét meg a jobb alsóba). Ebből egy mehet közvetlenül a tápba, egy a monitor tápjába, egyből meg csinálsz egy olyan elosztót, mint a képen. Csak levágod a végét (amelyiken a bemenetes csatlakozó van) és belekötöd egy sima elosztóba.

(#4772) Klarsa


Klarsa
tag

Üdv mindenkinek!

Szünetmentes tápot szeretnék venni és nem tudom hogy melyik tipust érné meg választani. :F
Tudna valaki egy jó, minőségibb tipust ajánlani, mert én nem nagyon értek hozzá.
Eddig ezt néztem ki, ez jónak számít? Vagy esetleg ez?
(A gépem a profilomban megtalálható emihez kellene)

A választ előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#4773) Cobra. válasza Klarsa (#4772) üzenetére


Cobra.
őstag

Talán ha elolvasnád ezt az egy oldalt legalább...

(#4774) fgordon válasza Cobra. (#4771) üzenetére


fgordon
senior tag

A nem AVR-es fogyaszt alapból 20+ W-ot, a régebbi Eaton NV-s széria. Nincs infó, hogy mennyit fogyaszt az AVR-es termék, amit ez előtt belinkeltem... Ez el is bizonytalanít, hogy azt vegyem...

Viszont az új Eaton Station 800 csak 2-3 W-ot fogyaszt alapjáraton, ez nagyon szimpatikus, de nincs AVR..

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4775) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kaptam egy APC BackUPS CS-t, 650VA, melynek elvileg semmi baja, csak letérdelt az akksi.

Bent a melóhelyen kipróbáltam, ott egy kicsit gyenge, de jó akksival ment, semmi baja nem volt. Hazahoztam, vettem bele egy újat. Az új akksit a Triódában vettem, biztonságtechnikai akksi, 12V 9VA, ilyen: [link]

Mióta beraktam, panaszkodik az UPS, hogy replace battery.. Persze, vadi új a cucc..

Lehet, hogy a 9VA nem tetszik neki, csak 7VA-sat kellett volna belevenni (asszem annyi a gyári) vagy valami más baja van? Alapból az akksi 12,5V körül van, most töltésre olyan 13,4 környékét ad. Inverteres módban (azaz akksiról) kimeneten terhelés nélkül olyan 170V jön ki, az úgy mondjuk nem sok.. Mondjuk egy középkat. multiméterrel mértem, lehet, több az, a nem tiszta szinusz miatt?

Vagy mégis szar az UPS? :U :(

(#4776) mno válasza KrAt (#4775) üzenetére


mno
tag

szia!

A 170V a kvázi szinusz miatt van, műszer effektív értéket mér, ezzel a részével semmi gond.

A 9AH kapacitású akku sem szabad hogy baj legyen a 7AH helyett. (Bár az Ultracell nem egy nagy minőség, de most nem lehet ez a baj, de megnézném milyen dátum van tetejére írva, néha 2 éve polcon áll akku)

13,4V a töltő feszültség, vagy kiszedve annyi akku kapocsfeszültség? Ha közel max terhelést kötsz rá szünetmentesre hozza gyári áthidalási értéket?

üdv

Joe

(#4777) KrAt válasza mno (#4776) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor a fele hiba nem is hiba, heppi :)

A 13,45V (most épp annyi, egész stabilan) a töltési fesz..

Viszont nem értem, néha 5-10-15-20 percre elhallgat az UPS, néha meg rögtön kajabál.. Mindjárt rádugom a gépre, mit tud, aztán kiderül.. Egyelőre még gépen nem volt, lévén, most kapott csak jó akksit.. :)

szerk: hát ez poén.. 32 percet elment az adatlapomon lévő PC-vel akksiról, úgy, hogy kb 30 percen át folyamatosan pittyegett, nem is szaggatottan, mint az elején, tehát ott az akksi már valszeg nem volt a toppon.. Valszeg az akksi még nincs feltöltve, de így is korrekt ez a futásidő :R :)

[ Szerkesztve ]

(#4778) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
Nekem is tetszik a EATON Protection Station 800. :K De amint látom nem a legjobb vétel. :( Tudtok ajánlani hasonló árkategóriában (20+néhány ezer) jobbat?
A konfigomat és majd egy TV-t (olyan lapos félét) kellene ébren tartania. Utóbbi időben többször fordult elő pillanatszerű áramszünet. :W
A segítséget előre is köszönöm!
Csaba

(#4779) Cobra.


Cobra.
őstag

Az Eaton NV tudtommal AVR-es.

A TV-t jobb, ha csak a védett kimenetre dugod, nem az akkura, mert még egy LED-es TV is bőven 100W felett fogyaszt, tehát jóval nagyobb szünetmenteset kellene venned, ha egyszerre megy a TV is meg a számítógép is. Azok meg nem 20k-nál indulnak árban.

Egyébként ár/teljesítmény/minőség terén most szerintem az FSP a legjobb vétel. Komolyabban meg Eaton Ellipse Max. APC jó ugyan, de drágább. Az Eaton Ptrotection Station viszont nagyon rossz ár/érték aranyú, azt nem javasolnám.

(#4780) fgordon válasza Cobra. (#4779) üzenetére


fgordon
senior tag

Itt találtam infót az Eaton NV és Eaton Nova AVR-ről:

Nova AVR és NV.

Az NV elvileg újabb típus, jobb mint a Nova AVR?

Érdekes, hogy a szingapúri weboldalon elérhető csak az NV változat és a NOVA AVR, a magyaron egyik sem... Mi lehet ennek az oka, hogy forgalmazzák mindkettőt, de nincs róla magyar infó? Vagy már kifutott? Elvileg kb 2009 vagy régebbi termék mindkettő.

Az Ellipse MAX 600-as az 34e Ft körül van legolcsóbban, és erről sincs adat, üresjáratban mennyit fogyaszt, van-e hangja. Az van írva erről, a gyári PDF-ből:

"Vonali Interaktív technológia: az Eaton Ellipse MAX még
összetett elektromos környezetekben is hatékony védelmet
biztosít. A feszültségingadozást az AVR-eszköz automatikusan,
az akkumulátorok használata nélkül korrigálja"

Én úgy tudtam, hogy az AVR esetén mindenképpen átmegy az áram az akkun. Most akkor csak bizonyos esetben?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4781) jobbacsabba válasza Cobra. (#4779) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi a tanácsot. :R
Olyat szeretnék, amibe belemegy a normál villásdugó. Így akkor melyik lehet jó vétel? Hosszabbítót lehet ezekbe dugni? (Persze nem túlterhelve az UPS-t és a hálózatot.)
Az a funkciója különösen tetszik a Protection Station-nak, és némely APC-nek, hogy lekapcsol dugaljakat ha a főfogyasztót kikapcsolom.
A TV-t meg valóban nem gondoltam át... :B

(#4782) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Úgy érzem átvertek... először a PH-n. Tegnap sikerült vennem egy újnak mondott szünetmentes tápot.Ilyet
Arra kellett volna hogyha van itt a kis faluban egy áramingadozás akkor egy két percig hidalja át a PC, Router, Modem kombináció, bíztam benne hogy még esetleg a monitort is rá tudom tenni. Elvileg 400W-ot tud. Ami több mint elég.
A csomagolás újnak tűnt, a szerkezet is, ígyhát megvettem. Tegnap este bedugtam a hálózatba, reggel teszteltem. Kb 10 órát tudott töltődni. Tesztnek csak A modem + router kombót hagytam rajta, majd kihúztam a szünetmentest a konnektorból.
Hibajelenség: Áramot nem ad, de cserébe világít a zöld led, és folyamatosan sípol...

Gondoltam rossz az akku: Kiszedtem az akksit felraktam a profi digitális töltőmre 2A-es korláttal és láttam hogy szépen csökken másfél amperig. OK töltést vesz fel. Majd ráraktam egy 55W-os autós izzót. Az pedig szépen világított ahogy kell. Utána visszaraktam a UPS-be, és a router+modem kombót most elvitte. A monitort is ráraktam standyba és megint ugyanaz a hibajelenség... De fura mert a 25W-os kislámpát pedig simán elviszi...

Az eladót ha a mobilomról próbálom hívni egy csörgés után megszakad (gondolom fekete listára rakott), ha vezetékesről akkor pedig nem veszi fel, kinyomja...

Gondolom az elektronika rossz. Ez tipikus hibajelenség? Mit tehetek? Meg tudják ezt javítani valahol?

Köszönöm válaszokat előre is!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4783) mazyx válasza fgordon (#4780) üzenetére


mazyx
csendes tag

Én megtaláltam "magyar" oldalon is, de a specifikáció, infók csak angolul érhetők el...

AVR: Egy trafón küldi át a feszt.
A bemeneti feszültség függvényében más-más trafó-megcsapolásra kapcsolja a feszt.
És így módosul a kimeneti fesz. PL bemeneti fesz 210-->kimenet 230;
Bementi fesz 215-> kimeneti 235V; bemeneti 240-> kimeneti 225 .
(Az értékek nem helyesek, csak a szemléltetés kedvéért írtam)
AQ-ra ~200V körül kapcsolnak

Csak online UPS-nél van olyan hogy "mindeg átmegy AQ-n".
Valójában 230->DC->230
|
AQ

(#4784) mno válasza Flashback (#4782) üzenetére


mno
tag

szia!

Az nem mindegy hova dugod a fogyasztókat mert 4db szünetmentes kimenetű, 4db viszont csak túlfeszültség védett aljzat, erre figyeltél-e, nem tudom.

Ha igen akkor viszont az akku vagy szünetmentes közül az egyik rossz, leírásod alapján a szünetmentes. Azonnal visszavetetném az eladóval ebben az esetben, valami úton módon csak el lehet érni őt. (amúgy 3 napon belül indok nélkül is köteles visszavenni)

üdv

[ Szerkesztve ]

Joe

(#4785) Flashback válasza mno (#4784) üzenetére


Flashback
addikt

Mostmár bekapcsoláskor is zöld led+sípolás...
Ha beviszem holnap az SOSUPS-hez akkor mennyi javítási költségre számíthatok kb? Vagy kuka? :(((

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4786) fgordon válasza mazyx (#4783) üzenetére


fgordon
senior tag

Mazyx, köszönöm az infókat, és a többieknek is :)

Szerinted megér például minimum 23 Watt-os fogyasztást egy AVR-rs 800 VA-s szünetmentes táp, vagy egy másik, AVR nélkül csak 2.6 Watt-ot fogyaszt?
Te melyiket vennéd? (Lásd Eaton NV széria, esetleg Nova AVR, a Station-nal szemben... )

Kezdek a Station felé hajlani, ami kényelmesebb a hagyományos áram csatlakozók miatt, kicsi az alap fogyasztása, csak drágább...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4787) Cobra. válasza fgordon (#4780) üzenetére


Cobra.
őstag

Ellipse MAX-nak nincs hangja (illetve akkuüzemben van egy nagyon halk zümmögése, de ventilátor nincs benne), fogyasztást majd a hétvégén megnézem, emlékeim szerint kb 15W-ot mértem amikor megvettem.
A Nova meg az NV szerintem ugyanaz.

(#4788) jobbacsabba válasza fgordon (#4786) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ha megvetted, várjuk a tapasztalatokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#4789) fgordon válasza Cobra. (#4787) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm a segítséged. :R

Az a fogyasztása érdekelne, amikor:
- be van kapcsolva, de nincs beledugva semmi
- benne van x fogyasztású eszköz, amiről tudod, hogy y Watt-ot fogyaszt, tehát kiszámolható, hogy mennyi áramot fogyaszt a szünetmentes így.

:R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#4790) Flashback


Flashback
addikt

Na skacok, érdekes dolog történt.
Írtam az APCnek hogy nincs számlám meg ilyesmi- Ők azt mondták a 3 év garancia jár, csak kell nekik a szériaszám. Idézem:

Sajnos számla nélkül nem tudjuk pontosan megállapítani, hogy meddig tart a garancia. Kérem olvassa le a termék hátán található fehér címkérol a készülék pontos modell- és sorozatszámát. A sorozatszám alapján kiindulópontként meg tudjuk határozni, hogy mikor volt gyártva, a termékkel pedig 3 év garancia jár.

Szóval még van remény, majd beszámolok itt!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4791) jobbacsabba válasza Flashback (#4790) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Érdekes sztori, várom a fejleményt, illetve a tapasztalatot is, ha sikerül javítani, vagy cserélni. :K

(#4792) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Tervezek venni egy ilyet:
FSP EP1000 - 1000VA

Kérdésem, mi a vélemény erről a példányról, illetve milyen hangosak ezek, pl ha a gép már nem megy, csak maga a szünetmentes? Lehet e aludni mellette, nem e búg zizeg nagyon?
És vajon jó e az 500W-os Zalmann tápomhoz, vagy esetleg mire kell/érdemes figyelni?
Köszi.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4793) mno válasza Flashback (#4790) üzenetére


mno
tag

Hátulján vonalkódos matrica, két betű után lévő két első szám a gyártási év. üdv

Joe

(#4794) Poci3 válasza Flashback (#4782) üzenetére


Poci3
tag

Hali!

Nem tudom, hogy miért és főként milen jogon mondod, hogy átvertelek...

1. Nem nyomom ki a telefonodat, a telefonom romlott el de csúnyán: egyszer kicsöng, egyszer nem, hallom aki beszél, vagy nem.

2. Most léptem be a PH-ra és szereztem tudomást a téged ért "átverésről"

3. Amit mondtam, az igaz: hogy új, mert nem volt használva és ez igaz is, júliusi!

4. Az a jelenség, amiről írsz az egyértelmű akuhiba, nem az UPS-é, az is lehet, hogy formatálni kell (feltölteni majd lemeríteni, de az is lehet, hogy egyszerűen hibás). Erről nem tudtam, hiszen mint mondtam nem használtam, új. Csak halkan jegyezném meg, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nem nálad krepált be a cuccos.

5. Nyugodtan terjeszd a rosszhíremet, mert ha megnézed mennyi hírdetésem volt és mennyi a negatív hozzszólás, akkor mindenki láthatja, hogy amit írsz/mondasz, az NEM IGAZ.

Üdvözlettel

(#4795) szeva000 válasza Flashback (#4790) üzenetére


szeva000
addikt

a router és modem kapcsolóüzemű tápos??az is lehet gond...én leterhelném valami induktív fogyasztóval és úgy kipróbálnám..(pl. egy 100w-os izzó)

[ Szerkesztve ]

(#4796) opel8v válasza Flashback (#4782) üzenetére


opel8v
tag

Szia

Amit erről tudni kell hogy nem minden aljzat szünet mentes, csak az egyik fele, a másik pedig csak tuláram ellen véd.

Üdv Ati

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#4797) sünpávakutya válasza szeva000 (#4795) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Khmmm... Egy izzónak szinte 0 az induktivitása, tipikus ohmos fogyasztó (gondolom, valószínűleg arra is gondoltál, hogy ohmos fogyasztóval leterhelni és az "induktív" csak elírás). Jó még ilyen célra egy merülőforraló, vagy nagyobb teljesítményigény esetén egy régi cucilista (csehszlovák vagy NDK-s) 600-700 wattos mini grillsütő.

Induktív fogyasztó lehet egy hagyományos, fojtótekercses (és fázisjavító kondenzátor nélküli) fénycső vagy egy aszinkron motor.

(#4798) szeva000 válasza sünpávakutya (#4797) üzenetére


szeva000
addikt

jajj..most nézem csk,hogy mit írtam:)...ohmikus akart az lenni.

(#4799) Cobra.


Cobra.
őstag

Na lemértem az Ellipse MAX 600-amat. Ha nincs semmi beledugva, akkor 3,5W-ot fogyaszt, illetve 10VA-t. Most kérdés melyiket számolja a villanyóra.
Kikapcsolva 2,5W-ot vesz fel. Terhelve marad a 3.5W, igaz csak kis terhelést adtam neki.

(#4800) Flashback válasza Poci3 (#4794) üzenetére


Flashback
addikt

Szia

Képzeld magad az én helyzetembe kicsit:
Az én telefonomról bárhogy csörgetlek egy csörgés után automatikusan bont. Az otthoni vezetékes telefonomat kinyomtad, a másik mobilszámról mikor hívtalak felvetted, mikor bemutatkoztam állítólag te nem hallottál, majd leraktad. Ezután írtam e-mail, arra sem reagálltál. 2 napig kerestelek...
Azt hiszem ezek után JOGOSAN gondolhattam hogy nem akarsz velem beszélni, és tudtál a hibáról...

Az akksi rá volt duga az APC-re (gyárilag le van húzva), szóval kipróbálva már minimum volt.

Az akkumulátor pedig biztos jó. Elektromos RC-kell is foglalkozom, így nap mint nap kapcsolatban kerülök LiPo, LiFe, Nihm, PB akkukkal. Van egy profi digitális töltőm is. Az akkumulátor szépen veszi fel töltést, terhelésnél nem esik be a fesz, szóval az akkumulátor tökéletes. És mint írtam is 10 órát minimum töltődött a teszt előtt.

De nekem igazából mindegy. Csináljuk vissza az üzletet és felejtsük el az egészet...

Üdv, Szabolcs

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.