Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3774) Geller72 válasza Dzoli (#3766) üzenetére


Geller72
veterán

nekünk hasonló esteünk volt, igaz más szakmában, de a felállás u.az. Egy épületgépészeti szaküzletbe bejön a vevő tavaly augusztusban, hogy neki kell egy kémény nélküli gázbojler. Ok, megmondom mennyi, halleluja, örülés van, mert mi vagyunk a legolcsóbbak, meg hogy mi milyen rendesek vagyunk, mert ebben az árban, ugye helybe kivisszük...háááát persze, mondom, jó vevő, hozza a másikat, ha ilyen rendes leszek.Okosan gondolunk a jövőnkre, ugye. Vevő el...eltelik 4 hónap...vevő visszajön (bojler nélkül, morcosan). Azt mondta a szerelő, hogy az ő lakótelepi lakásukba ezt a bojlert nem lehet felrakni. Mondom az lehet, megnézhetném a terrajzokat?...igen, (nala volt), megnéztük, valóban nem lehetett. Mondom neki a felállást:miszerint igen, tavaly szeptember 1-től változtak a gmbsz szabályok, és a szabályok értelmében az önök lakásában valóban nem lehet felhelyezni ezt a készüléket. Vázszerkezet függőleges irányban kihúz, fej hátraszegez, (naugyemgmondtambazmeghogyigazamvan arc elővesz), levegő felszív, és darálja is. Hogy akkor azonnal pattanjunk teherautóba, hozzuk vissza, fizessük ki, kártalanítsuk, és adjunk neki ezen az áron olyat, amit fel lehet rakni. Mondom neki (magamban:idefigyeljbazdmeg), sajna, ez nem fog menni, mert az a készülék, ami az önök lakásába a rendszabályok szerint felhelyezhető, az 140k. Meg ugye, önök augusztusba vitték el, amit akkor oda fel lehetett volna rakni, ugyhogy aviszontlátásra, további haveniceday. Erre ő: egy szuszra elmondta az összes olyan szervet, amihez el lehet menni egy nap alatt egy tank benzinnel, és fel lehet minket jelenteni. Enyhén vigyorogtam, és széttártam a karom.....sajna hiba volt..mert ezt halgassátok meg, minket marasztaltak el. Bementem a hivatalba, és a végén már olyan szinten orditottam azzal is, aki csak a kávét hozta be, hogy az sem érdekelt, hogy ha örökre bezárják a boltot, mert annyira kurvára úgy éreztem, hogy ez azért már sok. De nem. Annyit sikerült elérnem, hogy ÉN könyörögtem azért, hogy csak azt kelljen bevállalnunk, hogy eladjuk az ő bojlerét, és visszaadjuk a gempát...Mivel tájékoztatnunk kellett volna nem csak a jelenlegi rendszabályokról, hanem a következőkről!! Ügyvéd ismerősöm mondta, kár lenne pereskedni, szélmalom harc lenne...ok, beletörődtem, de azért nem tudok már vigyorogni erre a vevőre, aki természetesen ugyanúgy bejár baszogatni, de nem vásárolni, mint azelőtt. Azt tudtuk elérni, hogy a számlánk aljára azt is odairjuk, hogy a vevő a számla átvételekor aláírásával elismeri, hogy az eladó a vevőt a hatályos jogszabályokról tályékoztatta, és a vevő ezt aláírásával elismeri..így levédjük magunkat a közeljövőben...ennyi...eszemfaszommegáll..:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.