Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3766) Dzoli válasza Shadows (#3765) üzenetére


Dzoli
tag

Nekem sulinetes sztorim volt anno.
Megvették a gépet, monitoringon beregisztrálom, számlát megírom, matrica felragaszt.
Boldogan távoznak :) , majd másnap jönnek, hogy neki csak minimálbére van /ami nem adózik, így adókedvezmény sem jár vissza :F /, és hogy ezt én nem modtam el neki. :Y
Mondom a törvény szövege adot, meg megy már 1-2 éve, azért ennyi fogalma azt hittem van a dologról. Vagy felhívhatta volna az APEH-et, hogy ugyan mondják már el neki hogy is jár a sulinet adókedvezmény. Mondja: Írjak neki másik számlát másik névre, mert egy másik illető vissza tudja igényelni a 60000 Ft-ot. Mondom az nem olyan egyszerű, mint képzeli. Na erre jött a felháborodás, hogy így meg úgy beperel, mert így elesik az adókedvezménytől, meg elmegy a fogyvédhez, hogy félre tájékoztattam, stb. Ha szépen megkér, még meg is csinálom neki, de ilyen hangnemre mindig megmakacsolom magam ;] . Távoztak, majd pár óra múlva egy kedves női hang a helyi békéltető testülettől fölhív. Ő is elmondta az illetőnek, hogy semmi jogalapja nincs a reklamációjának, és hogy nem az én dolgom őt tájékoztatni az adótörvényekről, és ugyan honnan tudhattam volna, hogy csak minimálbért kap. :P Megegyeztünk, hogy üzletpolitikai megfontolásból hajlandó vagyok másik számlát csinálni nekik, de nem azért mert igazuk van, és ezt legyen szíves a tudtukra adni. Visszajöttek, halgattak, mint a sül hal. Megírtam a másik számlát, új regisztráció, régi visszavonása, új matrica, halom papírmunka. A végén még egy ''köszönöm'' sem hagyta el a szájukat, csak sértődötten kihúztak az üzletből. Az ilyen mindig kiábrándít, és gondolkodóba ejt, hogy valóban kifizetődő-e egy-egy ilyen jócselekedet. :W /Persze az ismeretségi körében utólag már rendesen elferdítve meséli el a sztorit :( /

Ennél csak az volt jobb, mikor rákövetkező évben jöttek, hogy módosítsuk már a tavalyi sulinet számlát, mert a papa túl sokat keresett /4 M fölött/, és így már nem járt a kedvezmény. Húúú de sajnállak, de ezt már sajnos nem tudom megtenni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.