Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37051) Pttypang válasza #33253120 (#37050) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem hasznalok prediktivet.

Everybody lies.

(#37052) pycur


pycur
tag

Nekem épp ezért kellett billes telefon, én nem akarom a képernyőt fúrni, hogy eltalálgassam a betűket és a nagyothallásait minden 3. betű után javítgathassam:

Samsung Galaxy S Relay 4 G.

És ennek legalább telefon érzete van, jó vaskos :D És rátromfoltam egy 4200mah akksival is, így pontosan akkora, mint a kedvenc játékos telefonom, a Nokia N-gage QD-m. :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#37053) MasterMark válasza pycur (#37052) üzenetére


MasterMark
titán

Jaj ez szörnyen néz ki. :D

Switch Tax

(#37054) -=RelakS=- válasza pycur (#37052) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

okostelefonhoz tok, kicsúsztatható billentyűzettel és akkupakkal.

Infinite money?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#37055) Pötyi


Pötyi
őstag

Most jövök a vezérigazgatótól, néma volt mindkét asztali telefonja, de érdekes módon, amikor a cickárnője hívta, akkor kicsörgött. Előjött az a kábé száz éves poén, hogy keresztbe tette le a két készülék kézibeszélőit. Először azt hittem, hogy szándékosan csinálta és engem tesztel, hogy észreveszem-e, mi a hiba. Kitisztáztam a spirálkábeleket, akkora bumszli csomó volt rajtuk, mint egy viperafészek. Lebasztam, hogy ez már egy nappal azután elcsépelt poén volt, hogy 1876-ban Alexander Graham Bell feltalálta a telefont, de esküdözött égre-földre, hogy véletlen volt, nem vette észre.

QNX is cool!

(#37056) customer114 válasza Pötyi (#37055) üzenetére


customer114
senior tag

... ráadásul az egyik piros a másik fehér színű volt? :DDD

(#37057) scarabaeus válasza Pötyi (#37055) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Most jövök a vezérigazgatótól (...) Lebasztam, hogy ez már"

:C Emmándöfi! :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37058) pycur válasza -=RelakS=- (#37054) üzenetére


pycur
tag

Beépített bill és 6000 ftos akksi ebayről.
A tokja meg egy csúsztatós mert így másba nem fér. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#37059) ViZion válasza Pötyi (#37055) üzenetére


ViZion
félisten

hehehhhe... nálunk is tötént a héten durvaság. Kolléga engedélyt kért, h este a barátnőjének megmutathassa az üzemet. OK, gyertek be. Erre a kolléga mon'ta a csajnak, h mekkora idegesség lenne, ha meztelen jönne. :D A csaj meg jött: fehérnemű + ballonkabát, mint vmi Kovi filmben. Sajna úgy alakult, h nekem el kellett haza menni, így mivel nem maradt akit cukkolhatnának, a csaj fel is öltözött. Kicsi probléma, h a kamerák előtt az irodában, nem a folyosón... Mivel még nem rúgtak ki senkit, gondolom nem látta a tulaj a felvételt. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37060) Pötyi válasza scarabaeus (#37057) üzenetére


Pötyi
őstag

Nálunk családias a hangulat.

:DDD

QNX is cool!

(#37061) Pttypang válasza Pötyi (#37060) üzenetére


Pttypang
veterán

Szoval azert utana ő is lebaszott neked egy tockost? Mondjuk egy asztallábbal? ;]

Everybody lies.

(#37062) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Most kaptam barátomtól (viberen) :

"
Az egyetemi tanarneni most kert irasvetitot.
Mondtam hogy sajna nincs.
De kiderult hogy a projektorra gondolt.
O a fo biztonsagi fonok...
"

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#37063) Balinov válasza Pttypang (#37049) üzenetére


Balinov
félisten

Helyszini tudositonk posztjat olvashattak az orosz Leningradskaya bazisrol az Anktartiszrol:) (kesztyuuu!!4!!) :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37064) Pttypang válasza Balinov (#37063) üzenetére


Pttypang
veterán

Persze, ennyi eso utan kozelitunk.

Everybody lies.

(#37065) Pötyi válasza Pttypang (#37064) üzenetére


Pötyi
őstag

Ilyen kesztyűvel polírozod a bohócot?

:DDD

QNX is cool!

(#37066) Melack válasza Pötyi (#37065) üzenetére


Melack
veterán

Géles recés :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37067) Pttypang válasza Pötyi (#37065) üzenetére


Pttypang
veterán

Persze, kiulok az esore, aztan had szoljon, meg a bicikli is oda van tamasztva, hogy ne legyen annyira feltuno :D

Everybody lies.

(#37068) Melack válasza Pttypang (#37067) üzenetére


Melack
veterán

Az a nyeregcső hú de szekszi..... ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37069) Pttypang válasza Melack (#37068) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, gyorszaras, hogy ha ugyerzem, akkor kivehessem a nyeregcsovet es a vazat megszexualhassam, haver ert hozza, o mondta, hogy ezert van gyorszaras bilincs rajta :]

Everybody lies.

(#37070) axioma válasza pycur (#37052) üzenetére


axioma
veterán

Argh, a 4G miatt azt hittem valami nekem valo mobilt talaltal, de - el is tekintve attol, h Samu - sajna 4" 800x480 nekem keves, mile2 volt majdnem ott... Priv felaron jo lenne de nem esik sajna.

[ Szerkesztve ]

(#37071) pycur válasza axioma (#37070) üzenetére


pycur
tag

Nekem megfelel tökéletesen, telefonálni lehet rajta, a kihúzható billel így teljesen látom a képet, nem képernyő-billt kell fúrni hogy betűket írogassak. A felbontása ideális, ennél több maximálisan fölösleges, így is olyan kicsik a pixelek, hogy nem látok egy darabot sem rajta. :)
Gépezni laptop, vagy munkálkodni netbook, filmezni meg 100 centis tv. :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#37072) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kinzo kérdés, ne kérdezzétek miért itt kérdezem meg valamiért úgy gondolom lesz rá ötlet:

távirányítóba belefolyt elemet ti mivel takarítanátok ki? alkohol? vagy valami más?

gondolom erősen gumikesztyű-pozitív gyakorlat, mert maris, ugye?

bocsmá' ha nagyon off

[ Szerkesztve ]

(#37073) SP4C3 válasza DeFranco (#37072) üzenetére


SP4C3
veterán

Ja, alkoholos törlôkendô. Ha nem marad sokáig a kezeden, akkor nem lesz gond.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37074) shteer válasza DeFranco (#37072) üzenetére


shteer
titán

szétszed, bő vízzel kimos (esetleg enyhe lúggal), jól kiszárít és utána valami vízkiszorító spray-vel kezel de csak vékonyan, összerak

kitörlés nem elég hatékony, ottmarad a sav

..szerintem jónak tűnik

(#37075) DeFranco válasza shteer (#37074) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, persze, szétszedem (ha tudom, nem tudom mennyire van összegyógyítva patentokkal, vonalas telefon volt már amit inkább hagytam), csak inkább a tisztítószer volt érdekes. meg azok a részek amik nem moshatók vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#37076) shteer válasza DeFranco (#37075) üzenetére


shteer
titán

Egy távirányítónak minden része mosható.

..szerintem jónak tűnik

(#37077) cbmfan válasza DeFranco (#37072) üzenetére


cbmfan
senior tag

ecet kis mosogatószerrel. nyom nélkül eltünteti műanyagról és rozsdát is leszedi érintkezőről.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#37078) DeFranco válasza shteer (#37076) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az alaplap (nyák) is? nem fog korrodálni egy idő után? billentyűk hátáról nem kopik le a vezető réteg?

@cmbfan: köszi :R milyen arányban?

[ Szerkesztve ]

(#37079) shteer válasza DeFranco (#37078) üzenetére


shteer
titán

a víz nem viszi le. a sav viszont lemarja a korrózióvédelmet, ezért kell a vízkiszorító kezelés utána - a nyákra meg az elemcsatlakozókra

..szerintem jónak tűnik

(#37080) DeFranco válasza shteer (#37079) üzenetére


DeFranco
nagyúr

wd40? direkbe a nyákra meg az elemérintkezőre? hogyan tudom ezt vékonyan végigvinni? letörlöm?

[ Szerkesztve ]

(#37081) Pttypang válasza DeFranco (#37080) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem viszed ra direktben, hanem rafujsz egy zsepire es megtorlod vele.

Everybody lies.

(#37082) localhost válasza DeFranco (#37080) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Letörlöd
<Del>

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#37083) pikszel válasza DeFranco (#37075) üzenetére


pikszel
őstag

Esetleg a sarkokhoz, szögletekhez bevethetsz egy kimustrált fogkefét.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#37084) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kösz mindenkinek, megoldottam ezt a rendkívül bonyolult feladatot :R

(#37085) axioma válasza pycur (#37071) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, off.
Persze, hasznalatfuggo, az en celomra nem eleg. Korabban en is a fizikailag kis meretet preferaltam allandoan magamnal hordas - ovtok - miatt (most is sony-tol a compact sorozatbol nyuvok egyet), de ha megjon a pebblem akkor telo lehet nagyobb, taskapozitiv de tobbretuen hasznalhato. Es en sok emailt kezelnek benne, de utalom a tapibillt. Netbook erre jo persze, de azt nem napi szinten hordom magammal, meg netet kell csiholni neki kulon, es hely ahova lerakom gepeles idejere - buszmegallo es hasonlok eselytelen. Ezert kene bill-es telo.
Priv kene kijojjon olcsobb kiadasban, meg lehetoleg nem csak nem "edge" hanem nem is amoled kijelzovel... 3G ram es tarsai nem hatnak meg, de az android+bill [es arcedula...] igen. Sot, BB-t is vettem volna, a vegen mar csuszka nelkuli qwerty-t is, ha nem a negyzetes kijelzot biggyesztettek volna fole... es nem lett volna par alkalmazas ami kell nekem, de gyenge vagy hasznalhatatlan volt a BB-s android futtatoval (pl. waze). Na jo, igy jar akinek nem jo a face-viber-stb. irany...
Amcsi mobilokat neztem (csereknel), sot volt is Moto Droid2 Global valtozatom, ott me'g valamennyire van qwerty. Kulon bill eseten megint az van, hogy 2 kez kell a bill-t fogni es utni, de ki fogja akkor a telot mint kijelzot? Bill-es tokot kb. iphone-hoz csinalnak, vagy mar ahhoz se.
Torpe kisebbseg vagyok igenyeim alapjan, el kell ismernem. Ezert csaptam volna le, 4G alapjan azt hittem valami frissebb cucc, maibb igenyekre meretezve. Szerencsedre nem olyan:)

(#37086) pycur válasza axioma (#37085) üzenetére


pycur
tag

Köszi szépen ezt a részletes igényleírást! :)
Én szerényebb dolgokkal is beérem, és nem nyomkodok telót utazás közben.

Hogy on is legyen mai eset:
User hív(nő) hogy nem tudja kikapcsolni a laptopját, segítsek már neki. Mondom a megoldást, 4 mpig nyomni a bekapcsoló gombot és ki fog kapcsolni. Á ez neki nem megy ő nem ért hozzá. Nem tudtam meggyőzni az ellenkezőjéről 15 mp alatt. Jó fél óra múlva tudok arra menni.
10 perc múlva ismét hívott, hogy megpróbálták amit mondtam, és tényleg sikerült.

Üüügyes! :D

Fél off:
Másik egy technikaibb kérdés lenne, van e javaslatotok arra, hogy a gépben a hdd művelet nagyon lassú?
A Win7 installer 2 órán át pakolt benne, mire a végére ért.
Huzamosabb használat után is nagyon lassú, visual c redist 2008 install 10 percet vett igénybe.
De ram hibát nem okoz.
Sentinel szerint a hdd 100%-os, nincs hiba. Nem hittem neki, regenerátorral átnézettem az első 20 gigát, hibátlan, a win ott ül és működik, de lassan, szal ez tényleg jó.
Crystal hdd mark szerint 86 mb/s tud olvasni folyamatosan, 68 mb tud írni folyamatosan. Ami kb elegendő.
Gépen belül 14 gigát áttenni a c-ről a d-re 20 percig tartott.
A jelenséget egy toshiba sattelite c670d-11p produkálja 4 gb ddr3 rammal és egy amd e-450 apu 1,6 ghz, 2 magos cpuval, és 320 gb toshiba hdd.
Olyan mint ha a winyót PIO módban kezelné, mert amint lemez művelet van a cpu használat eléri a kb 100%-ot. De ezt win7-ben hogyan tudom javítani? Már ha ez a baja.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#37087) HoaryFox válasza pycur (#37086) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hát azzal a """processzorral""" ne is csodálkozz. Nekem a kistestvére volt (C-50), az se volt egy rakéta.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#37088) brd válasza pycur (#37086) üzenetére


brd
nagyúr

Már ha ez a baja.

Nem ez, akkor nem lenne 3-4MB/s-nél több az átvitel. Inkább azt kellene megnézni a perfmon /res és ott Disk/Lemez fülön, hogy mi eszi a lemezt. Egyébként az a ~11MB/s nem olyan rossz érték egy Windowst futtató laptop HDD-től, 1.6GHz-es CPU-val nyaggatva.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37089) Mercutio_ válasza pycur (#37086) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg a víruskereső fogja meg, mert ilyenkor minden másolt file-t átnéz hiába hdd-k belüli áthelyezés történik?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37090) pycur


pycur
tag

Víruskergető nélkül ilyen lassú.
Maga a win install 2 órán át ment, penről bootolva. Pedig a legtöbb gépen 15-20 perc alatt végigmegy. Ezért nem értem, hogy miért lassú már ez a folyamat is. HDD vezérlő chipre gyanakodok, de nem ismerek módszert amivel le tudnám tesztelni. A toshiba oldalán sincs külön chipset driver. A gépbe volt egy AMD mappa, abban valami nem csak vga driver, annyit tudtam feltenni.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#37091) ViZion válasza pycur (#37090) üzenetére


ViZion
félisten

Nem chip, AHCI driver gond lehet szerintem. Ha IDE módba rakod akkor is ilyen? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37092) wolfman válasza pycur (#37090) üzenetére


wolfman
veterán

másik vinyót bele, ha azzal is lassú, akkor valami vezérlő lesz a ludas. Hard reset neki.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#37093) pycur


pycur
tag

Köszi a tippeket, délután leszek újra otthon, akkor kipróbálom az ide módot, azt néztem, hogy ahcin van, ami elvileg a gyorsabb. Másik winyóm nincs amivel tesztelni tudnám.
Mentettem külső rackben egy ghostot, szóval lefuttatom az installt újra, és ha 15p alatt nem jut el a feléig se akkor visszaghostolom külsőben...és így marad.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#37094) MasterMark


MasterMark
titán

Bocs hogy titeket zaklatlak megint, de ti sokmindent láttatok már.
Gyorsan növő gyenge szektorok hardveres hibára utalnak igaz? HDSentinel ön-teszt nem megy végig "olvasó egység hibája" miatt. G-sense error rate 3341, Load/Unload cycle 30k.
Azzal kaptam hogy nem indul a win, másik gépben chkdsk-eltem, de elszáll az is unspecified error-al, viszont most már legalább bebootol. WinRE-ből is próbálgattam chkdsk-elni de mindig elszállt, bár előtte rakosgatja át a bad cluster-eket.
HDtune-al is végigment a teszt, pár pirosat dobott.

A kérdés az, hogy ez most hardveres hiba, vagy csak a fájlrendszer esett szét? :R

Switch Tax

(#37095) qqcqqc válasza pycur (#37093) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálad valami nagy kaki lehet a hdd-vel, vagy a csatlakozásával. Nálam egy e-350-es lap volt a régebbi multimédiás homeserver alapja és laptop hdd-re is 20 perc körül felkúszott a windows.

(#37096) HoaryFox válasza MasterMark (#37094) üzenetére


HoaryFox
őstag

Íves javítást neki :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#37097) föccer válasza MasterMark (#37094) üzenetére


föccer
nagyúr

chkdsk több kárt is okozhat, mint hasznot. Az esetek kicsi százalékában segít, ellemben ha nem segít, akkor menthetettlenné teszi a meghajtót. Egyébként meg kuka, ilyen állapotban lévő meghajtóra adatot nem bízunk. Ha fontos adatok vannak rajta, akkor nem nyüstetni, hanem beadni adatmentősre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37098) MasterMark válasza föccer (#37097) üzenetére


MasterMark
titán

Ismerem a chkdsk-et, előtte lementettem ami kell. :R

Amit furcsállok, hogy nem jelöli hibás szektornak ezért nem is helyezi át a tartalékterűletre. De valami akkor sem oké, ha le se fut az önteszt, és a chkdsk is beletörik.

Switch Tax

(#37099) wolfman válasza MasterMark (#37094) üzenetére


wolfman
veterán

Gyenge vagy hibás szektor? Ha gyenge, akkor lehet SATA csati hiba vagy SATA kábel hiba is. Cserélj másik csatira másik kábellel. Csak mert haveri berkekben volt már erre példa, közben a HDD meg 100/100-as volt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#37100) pycur válasza qqcqqc (#37095) üzenetére


pycur
tag

Így van, ezért nagy kérdőjel a jelenség nálam.
USB rackben, másik gépben a hdd hiba nélküli teljesítményt hoz. Jó gyors, ahogy kell, 20p volt a ghost.(18 gb adat).
IDE módra állítva a laptop nem olyan nagyon lassú mint előtte, de a ghostra azt írta, hogy 52 percre lesz szüksége, ami nem bíztató...320 mb/perc sebességet írt. Az kb 5 mb/s.
Ja a ghostot úgy indítom, hogy windows install bootol, shift+F10 és a paranccsorba regedit, onnan a fájl importálás ablakban az exe-t jobbklikkel adminnal indítom.
Így marad. Bekapcsol, betölt, nem vírusos, működik.

Köszi mindenkinek! :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.