Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36101) Out válasza MasterMark (#36100) üzenetére


Out
addikt

Rendszergazdai parancssorból indítottam a steam -tcp paranccsal vagy másképpen kellene?

Egyébként valahol jó is az, hogy nem megy, mert legalább nem veszi el az időmet a munkától. Facebook-om már 1 éve nincs :D

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#36102) MasterMark válasza Out (#36101) üzenetére


MasterMark
titán

Jobb gomb a parancsikonon, és oda kell, de gondolom ez ugyanaz.

Switch Tax

(#36103) azbest válasza Out (#36097) üzenetére


azbest
félisten

szerezni kell gyóntató széket, jöhetnek gyónni a userek, te pedig kiszabhatod, hogy hány miatyánkkal próbálkozzon rendezni a problémáját :DDD

(#36104) ux1 válasza wolfman (#36095) üzenetére


ux1
addikt

És (#36091) Out

Nálunk mindig is NTG volt. Most cserélték a Cisco-kat Juniperre. Na azzal már volt gond, de ott is a configgal csaptak el vmit (2 VLAN-t állítottak be 3 helyett :) ). Akkor beszéltem velük, és ők mondták hogy nem állítanak be szűrést a routerekben. Hozzáférésed a routerhez valóban nem lesz, mert úgy se tudnád összehozni a béreltvonali paramétereket, és a központi felügyeletet. Gmail, freemail megy. :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#36105) Out válasza ux1 (#36104) üzenetére


Out
addikt

Weboldalakkal nincs gond itt sem, azt mondtam is. Viszont Steam, Torrent, Teamviewer, ilyeneket el kell felejteni, mert nem működnek nálunk.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#36106) Pötyi válasza ux1 (#36104) üzenetére


Pötyi
őstag

VLAN a VLAN-ban. Dupla vélan. Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de az én infóim szerint a külső, a Juniper csak arra köll, hogy a hálózatot szolgáltató cég, az ELMŰ monitorozhassa a hálózati forgalmat. Ha nincs feldugva a Juniper, akkor is átmegy az adat két végpont közt.

QNX is cool!

(#36107) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Ez a mostani telefon kicsit erős volt.
- Helló. Egy éve ismerkedem az Önök megoldásával, és szeretném használni. Mit is csinálnak pontosan és mit kell szerezzek hozzá?
Még mindig fáj... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36108) azbest válasza SityiSXT (#36107) üzenetére


azbest
félisten

- Kitartani. Tanulni, tanulni és tanulni ;]

Múltkor egyik itteni topicban futottam bele olyanba, hogy valaki hónapok óta próbál programozáshoz használni egy eszközt, de semmire sem ment vele. Az olvasás és tanulás javaslatom nem elég segítő véleménye szerint :DDD Szóval belinkeltem neki a hivatalos leírást, amit ő nem olvasott gondolom. A példájában pedig rámutattam arra, hogy a két 5-5 soros működő vs nem működö kódban nem is ugyanazt kapcsolgatja. Azóta nem jelentkezett, na majd pár hónap múlva ;]

(#36109) SityiSXT válasza azbest (#36108) üzenetére


SityiSXT
őstag

Slusszpoén: a rendszerünk szerint 3 éve regisztrált nálunk...

(#36110) macilaci78 válasza SityiSXT (#36109) üzenetére


macilaci78
nagyúr

beregisztrált nagy lendülettel, majd 2 évre rá elkezdett ismerkedni a rendszerrel. Lassan járj, tovább érsz. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#36111) wolfman


wolfman
veterán

Dolgozz inkább keveset, akkor nem ér baleset! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36112) LamerGyuri válasza wolfman (#36111) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Elég furcsán hangzik ez a te szádból. :P :DDD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#36113) wolfman válasza LamerGyuri (#36112) üzenetére


wolfman
veterán

Engem nem baleset szokott érni, hanem, - már annyira nem is - meglepetés. De már az sem egy ideje.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36114) Out válasza wolfman (#36113) üzenetére


Out
addikt

Mint amikor fingani akarsz, de összeszarod magad?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#36115) wolfman válasza Out (#36114) üzenetére


wolfman
veterán

Nem. Amikor kimész sz@rni és a folyamat megkezdése után veszed észre hogy nincs papír vagy a középvizes "merülős" csészében nem ágyaztál meg a cuccnak hogy ne csapjon vissza, majd használat közben ér meglepetés.
Vagy mikor beigérik a kényelmes felszerelt Fergusson angol WC-t, majd pottyantóst találsz a helyszínen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36116) Out válasza wolfman (#36115) üzenetére


Out
addikt

Baszki, a munkahelyen középvizes WC van és mindig visszacsap. Hogy kell megágyazni, hogy ne csapjon vissza? :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#36117) shteer válasza Out (#36116) üzenetére


shteer
titán

Telebszod papírral

..szerintem jónak tűnik

(#36118) customer114 válasza shteer (#36117) üzenetére


customer114
senior tag

:K World 2nd problem

(#36119) oriic válasza shteer (#36117) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ne túl sokat, mert eldugulhat. :D Tapasztalat.

Live-Die-Respawn

(#36120) Pttypang válasza customer114 (#36118) üzenetére


Pttypang
veterán

First world problems (amire gondoltal?)

Everybody lies.

(#36121) customer114 válasza Pttypang (#36120) üzenetére


customer114
senior tag

Én a 2nd-re gondoltam. :) :U

1. helyen a falra akasztott papír van, aminek nem mindegy, hogy fal fele vagy a helyiség fele van a széle. Illetve a lehajtott ülőke jelensége. :D

(#36122) Pötyi válasza customer114 (#36121) üzenetére


Pötyi
őstag

Állítólag a wikipédián hosszabb a cikk a kifelé, vagy befelé legördülő vécépapírról, mint az első iraki háborúról szóló bejegyzés.

QNX is cool!

(#36123) wolfman válasza Out (#36116) üzenetére


wolfman
veterán

Kérlek szépen raksz a vízre két három levélből álló réteget és az majd szépen körül öleli a cuccot. A következő adag érkezésekor már lesz annyira telítve a víz, hogy nem fog csapni (jobb esetben).

(#36121) customer114: Na ez az a téma, amiről faterom órákat képes vitatkozni bárkivel. Volt egy konkrét alkalom, mikor kolbász készítés közben végig ez volt a téma, hogy a WC papírnak márpedig kifelé kell gördüljön. Volt egy ember aki a befelére szavazott a többiek meg nem értették miért fontos ez. :D Én konkrétan a kifelére szavazok, mert logikusabb.

Korábban azon vitáztunk a párommal, hogy a nők hogyan tudják elkapni a fertőzéseket nyilvános vécékben, mikor a feltételezhetően szennyezett ülőkéhez nem ér hozzá semmiféle nyílásuk, de még csak a pár centis környéke sem. Ott inkább a WC papír lesz a ludas, nem?

Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor a budi szóba kerül.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36124) Pttypang válasza wolfman (#36123) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a fal fele lefele tekeredo tunik logikusnak, igy a logo papir a fal menten van, ha van.

Everybody lies.

(#36125) customer114 válasza Pttypang (#36124) üzenetére


customer114
senior tag

(#36126) DeFranco válasza Pttypang (#36124) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a kérdés eldöntése attól függ, van-e gyereked/macskád.

(#36127) azbest válasza Pttypang (#36124) üzenetére


azbest
félisten

Az impozáns munkahelyemen dupla gurigás, a falra merőleges elrendezésű adagolóval szerelt mellékhelyiség van. :P

(#36128) wolfman válasza azbest (#36127) üzenetére


wolfman
veterán

Azokba meg a góliát méretű hengeres papír megy bele, aminek a minősége annyira gané, hogy kézzel effektívebb lenne a dolog.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36129) Out válasza wolfman (#36128) üzenetére


Out
addikt

Nagy szakértője vagy a témának, a rutin és az évek, ugye? :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#36130) wolfman válasza Out (#36129) üzenetére


wolfman
veterán

Egészen kiskorom óta űzöm a sz@rás témát! :D

Sok minden luxusról le tudok mondani, de a minőségi WC papír ne legyen már extra. Soha nem értettem, hogy hol éri meg egyes helyeken krepto (1 vékony rétegű budipapír) wc papírt venni, mikor az bár olcsóbb, de 4x annyi tekerés kell belőle, mint egy 3 rétegű puhából???

Na de ne vegyem a hátamra a témát. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36131) azbest válasza wolfman (#36128) üzenetére


azbest
félisten

Volt, amikor spórolás céljából nem a gyártó saját márkáját használták benne. Na az tényleg nagyon ótvar volt. A gyári cucc az nem egy zewa, de a célnak legalább megfele.
Ugyanitt a papír kéztörlőket spórolásból megszűntették. Helyette ócska kézszárítót tettek fel, amelyik hangját az egész épületben hallani. Nem viccelek, fáj a hangja, amikor mellette állok.
Az egyik már szó szerint leolvadt a falról. A csere készülék fedi el az olvadt műanyagot a csempén.

A topcik lehetne lassan "sz@runk a világra, de elfogyott a papír" című :DDD

(#36132) TaaT


TaaT
veterán

wow micsoda téma, számtech boltosok memoárjai, azaz amikor ülünk a vonaton, ülünk a vonaton és kész. :DDD

Ezt azért itt hagynám. [link]

Give them hell Ukraine!

(#36133) wolfman válasza TaaT (#36132) üzenetére


wolfman
veterán

Többen mondták már, hogy a velem való kommunikáció során fél órán belül könnyen el lehet jutni a szar-hoz. :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36134) Syl válasza TaaT (#36132) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a tegnapi "Vicces képek" poszt nagyon aktuális: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36135) Alg válasza azbest (#36131) üzenetére


Alg
veterán

Csak nem Bég utca? :U

Szerk: jah látom Szeged akkor nem :)
Előző munkahelyemen volt betűre ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36136) Mercutio_ válasza wolfman (#36130) üzenetére


Mercutio_
félisten

A minőségit nagyobb eséllyel egyben ellopnák, az tehát még nagyobb bukó, mint a 2-3 mennyiség letekerés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36137) Alg válasza Mercutio_ (#36136) üzenetére


Alg
veterán

Hallottam olyat hogy valaki szappantartóból nyomkodta ki fél literes kólásüvegbe az anyagot :DDD Lehet csak urban legend, de én simán el tudom képzelni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36138) MR_Joe válasza Alg (#36137) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Nem legenda. Rendszeres... meg a piszoárba rágódobálás, azután (közben?) a piszoár oldalának és környékének televizelése is... lehet fel kéne a kollegák figyelmét hívni, hogy nem a két piszoár közé kell beállni, mert azok nem kapaszkodók, hanem abba kell elvégezni a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#36139) bobsys válasza MR_Joe (#36138) üzenetére


bobsys
addikt

[link] Egy legy matrica ragasztasa a piszoarba jelentosen csokkenti a takaritasi koltsegeket

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36140) pycur


pycur
tag

El ne sz@rjátok ezt a jó topicot! :D

Jóképességű C user panaszkodik, hogy nem jól csinálom meg a gépét, mert amikor frissen van téve, akkor jó gyors meg minden, de 2-3 hét múlva már lassú szar és nem érti. Bizton állítja hogy a nod miatt ilyen a gép. Hiába mutatom neki, hogy a meglévő 2 gb ramból 2886 mb van használatban, és ez adja a hiba okát, kevés a memó... És a nod eltávolítása nem fogja ezt a problémát megoldani. De ő nem vesz bele, inkább sír, és most vírusirtó nélkül nyomul. Vagy feltesz egy 2016-os avastot amitől még lassabb lesz mint valaha. :D Az ultimáté win verziókról szerencsére sikerült már leszoktatni őket, de 1-2 még mindig állítja hogy a kedvenc játéka csak ultimate windózon indul el, de a nevét nem tudja(nem akarja) elmondani. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#36141) Ringman


Ringman
nagyúr

a wcpapír elhelyezési nem lehet vita tárgya, a szabadalom alapján így kell és kész :)

képlink

cikk

szerk: off

[ Szerkesztve ]

(#36142) TaaT válasza pycur (#36140) üzenetére


TaaT
veterán

Reméljük bekap valami ransomware-t. ;]

Give them hell Ukraine!

(#36143) dobragab válasza Pttypang (#36124) üzenetére


dobragab
addikt

Beszállok, eddig read-onlyban voltam, de ezt nem bírom ki.

Nálunk néhány hete beszereztek egy ~60 centi magas, saját lábon álló WC-papír tartót. Két függőleges rúd felül körívben ér össze, azalatt 10 centivel egy U alakú marhaság, aminek az egyik szára a két függőleges tengely közé, tengelyként van rögzítve, a másik felére kell ráhúzni a gurigát. A tengely viszonylag jól szorul, tehát képes megtartani a teljes gurigát, így alapállapotban az U alakú cucc vízszintes síkban van.

A képhez hozzá tartozik, hogy olyan közel van a vécé a falhoz, hogy ez a gyönyörűség csak hátra, a tartály és az ülőke vonalába fér oda. Okos női családtag (aki beszerezte) nem gondolt arra, hogy a férfiak állva vizelnek.

Szóval amikor dolgom végeztével a papír után nyúlok, le kell hajolnom hátra, az ülőke magasságába, vigyázva a megtörlendő célpontra. Fél kézzel (mert ugye bal oldalt, hátul van) le kell tépnem a papírt, ami nyilván a perforációnál a legerősebb. Ha türelmetlen vagyok, mert pl. kevéssé élvezem a testtartást, az U alakú csoda meglazul, a tengely elforog, a guriga lejjebb esik, hajolhatok 15 centivel lejjebb, lehetőleg lecsöppenés-mentesen. És ha hátrafelé tekeredik a papír, még 15 centivel lejjebb.

Hiába magyarázom el ezt a közelemben élő nőknek, elő szokott fordulni, hogy random időközönként a guriga "megfordul", csak mert neki úgy tűnik logikusnak. Sebaj, mondom, akkor logikusan takarítsd is össze, amit összehugyoztam, miközben erőlködtem vécépapírért.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#36144) unclefucka válasza dobragab (#36143) üzenetére


unclefucka
senior tag

:U Ülve pisilés megoldaná a problémádat !? :U

Jó, persze-persze, tudom:
"Ülve hugyozol? Buzi-e vagy!" :DDD

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#36145) wolfman válasza pycur (#36140) üzenetére


wolfman
veterán

Mondom, az avast bármelyik verziója bátran ajánlható kicsit régebbi gépekre is fájlrendszervédelem nélkül. Isten ereje sem elég neki, de nélküle bőven használható.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36146) atok666 válasza pycur (#36140) üzenetére


atok666
őstag

Memoriara sajnalja a penzt, de a Win Ultimatet kifizeti? :o

Atok

(#36147) oriic válasza atok666 (#36146) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Kifizeti" --- :DDD

Live-Die-Respawn

(#36148) ViZion válasza wolfman (#36145) üzenetére


ViZion
félisten

Avastot nem kell ajánlani, ahol az van, ott tele van szutyokkal, valahogy az unwanted progikat nem fogja meg, tele van a böngésző minden szarral, 3 gép, hétfőn majd pucolgatom...
Avirával ez nincs, legalábbis most ez a tapasztalat. Nyilván ingyeneseknél fog változni ez folyamatosan.

WC-kalandhoz van egy friss élményem... holtelben voltunk kollégával, szobámban fürdő, WC, ez a mélyöblítős. Nem para, frankón megvolt minden, közben persze mailokat olvastam a hotel wifin, meg küldözgettem. A "síma" budihoz szokva gondoltam lehúzom, nehogy kikeltsem... :D hát a németek nem viccelnek... vacsoránál mon'tam is a kollégának, h ez bidé is, csak kicsit hideg a víz ;] hazafelé meg becsekkoltunk, mennénk a kapuhoz, van 20 perc. elmegyek pipilni, kézipoggyászra figyel, majd ő megy... idő meg telik. Visszajön bő 10 perc múlva: ha ezt nem dobom ki, akkor nem szálltunk volna fel :W :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36149) DeFranco válasza ViZion (#36148) üzenetére


DeFranco
nagyúr

haldokló nyugat kapitalista ópiuma ország, valamelyik nyugat európai meleg égövi, mindegy melyik, puccos hotel, tényleg nagyon rendben van, nem csak patyomkin. wc kefe? az nincs...

vagy 5 percig gondolkodtam, hogy ezt hogy oldom meg, mert én elhiszem, hogy olyan kedvesvendég vagyok, hogy erre se legyen gondom, meg fancyéknál zsenánt a kefélés, de mégsem hagynám ott a missnek ami a reggelimből megmaradt... szerencsére mellette volt a zuhanyzó, így annak a vízsugarával megoldottam, de pilláztam kicsit, hogy ezt így hogy.

kérdeztem utazótársamat, hogy nála is hiányzott-e a kefe, közölte, hogy érdekes nem is vette észre. hm... ;]

[ Szerkesztve ]

(#36150) wolfman


wolfman
veterán

Érdekesség, de amikor bátyámmal dolgoztunk kint Bolrágornál, ott azt tapasztaltuk, hogy a budi egyben van a zuhanyzóval, de úgy, hogy majdnem alatta. Ezek ott kint cuccolás közben zuhanyoznak vagy épp fordítva. Meg voltunk rökönyödve, de aztán végül is nem tartottuk hülye ötletnek, de otthon azért persze sose építenénk ezt így ki.

Ja ezt úgy érik el hogy az egész fürdőszoba egy nagy zuhanyzó, magas küszöbbel, így nem megy ki az ajtó alatt a víz.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.