Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36351) MR_Joe válasza philoxenia (#36350) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Mi van a PÚ között?

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#36352) Melack válasza MR_Joe (#36351) üzenetére


Melack
veterán

Ha szerencséd van, csak szaga van, ha nincs, nyeles ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#36353) RohamDroid válasza Melack (#36352) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

:C atyaeg.....

Üdv.: Csaba

(#36354) GoZoL


GoZoL
senior tag

Ügyfél vett tőlem egy patent kis Lenovo használt gépet aminek nincs problémája, teszteltem és működött is, még használatban volt pár hete, mielőtt elvitte volna. Pár hét múlva hív, hogy magától leáll a gép alvó módba akár használat közben, akár ha otthagyják a gépet. XP van rá telepítve szóval nem az automatikus sleep mód kapcsol be. Átnéztem távolról nem láttam semmit rajta, áttúrtam a logokat de ott sem láttam semmit csak azt mikor leáll és elindul a pc. Pár nap múlva megint hív, hogy csak nem jó, mondtam neki hozza el átnézem. A gép 2 napja megy, aida rendszerstabilitás is futott rajta fél napot, nálam nem produkálja a hibát. Teljesen tanácstalan vagyok mi lehet a gond. Utolsó lehetőségként a konnektort mondtam nézzék meg hátha ott valami nem kerek és ezért szórakozik a gép, de akkor meg nem sleepbe menne a pc hanem csak simán újraindulna. Állítólag még sípoló hang is jön a gépből.

(#36355) TaaT: Az már kandúr! :D

[ Szerkesztve ]

(#36355) TaaT


TaaT
veterán

Porcica :)

Give them hell Ukraine!

(#36356) qqcqqc válasza TaaT (#36355) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az ilyet már elkéri a nejem tölteléknek, ha párnát var. :)

[ Szerkesztve ]

(#36357) Mr X válasza GoZoL (#36354) üzenetére


Mr X
veterán

Nem lehet, hogy valami olyanra rakják, ami eltömi a szellőzést és túlmelegedés miatt áll le?

(#36358) Pttypang válasza qqcqqc (#36356) üzenetére


Pttypang
veterán

Varr*

Nekem legutobb az ágy alól mászott(?) elő egy 20 centis porcica, csak néztem, mikor hazaértem ,hogy na ez honnan került a szoba közepére, de a társait levadásztam az ágy alatt, nehogy magányosak legyenek nélküle. :DDD

Nem tudom, valamiert olyan nevetsegesen poros a szobam, pedig panel, nem is foldszint, harmadik emelet, de letorolgetek mindent es par ora mulva mar latszik, hogy poros megint..
Pedig szelloztetek rendesen.

Everybody lies.

(#36359) oriic válasza Pttypang (#36358) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"pedig panel"

Ezért olyan poros. Tapasztalat sajnos, évekig laktam panel 5. emeletén, bármit csináltunk rengeteg por volt. Most társasház 1. emeletén vagyok, tizedannyi sincs.

Live-Die-Respawn

(#36360) ViZion válasza Pttypang (#36358) üzenetére


ViZion
félisten

Dettó nálunk is ez volt, albérlet 3. emelet és 2. emelet is laktunk. Még autók is alig voltak, egyik oldalon park, házak, sétálóutca, másik oldalt a parkoló, ahol csak a lakók álltak meg, gyorsan sem lehetett menni, por sehol nem keveredett fel. Most a nem túl forgalmas főúttól 60 m-re lakunk, új nyílászárók, semmi levegő nem mozdul és mégis minden poros... Beszéltem ismerős menyecskével, aki takarít sok helyen, és bizony az új házakban is ez van. Tervezem egy porszűrős levegőbefújós okosságot beépíteni, de hát az píííz. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36361) Pttypang válasza ViZion (#36360) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem tudom, mitől lehet, de mindig megkapom, mikor valaki meglatogat, hogy milyen poros minden, en meg csak szettarom a kezem, hogy reggel takaritottam at mindent es eddig tartott, koszi :DDD

Everybody lies.

(#36362) azbest válasza ViZion (#36360) üzenetére


azbest
félisten

Azt ugye tudjátok, hogy a lakásban lévő por nagy része az elhalt hámsejtekből lesz?
De persze a szőnyeg, a kintről behordott kosz is sokat hozzátehet.
Nálam pedig még a társasház szellőztető rendszere is fokozza. A fürdőben és wc-ben, ahonnan közvetlenül nyílik szellőzés rá, ott rendszeresen felgyűlik ilyen összesodrott apró porcica. Valószínűleg fenn van egy elszívő ventilátor és arról hullik vissza és teríti be lassan a helyiségeket.
Ellenben a kitakarított és becsukott szobában, ahová csak ritkán megyek be, gyakorlatilag nem lett port egész télen.

[ Szerkesztve ]

(#36363) ollie válasza azbest (#36362) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt ugye tudjátok, hogy a lakásban lévő por nagy része az elhalt hámsejtekből lesz?

Igen, és a porallergiás gyakorlatilag nem a porra, hanem a port (vagyis hámsejteket) evő atkákra, pontosabban az atkák ürülékére allergiás.

***

(#36364) cbmfan válasza Pttypang (#36361) üzenetére


cbmfan
senior tag

Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor takarítunk

:DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#36365) Mercutio_ válasza cbmfan (#36364) üzenetére


Mercutio_
félisten

WCCleaner :D

A panel azért porosabb, mert a beton falak miatt szárazabb a levegő.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36366) Melack válasza Mercutio_ (#36365) üzenetére


Melack
veterán

Óbazdme* ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#36367) RohamDroid válasza Pttypang (#36358) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Kertes ház naponta porszívózás xbox one meg a gép úgy néz ki délutánra mintha évek óta nem takarítottunk volna.. Az udvaron rengeteg fa, bokor kis forgalom az utcában mégis porolódik minden mintha ez lenne a fő feladata.. UTÁLOM!! :O

Üdv.: Csaba

(#36368) GoZoL válasza Mr X (#36357) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nyitott asztalra van téve. Érdekesség már a Lenovo gép előtt vitt egy Dell gépet és azzal hozta vissza, hogy leáll magától. Nem néztem meg egyből adtam a Lenovot. Most elővettem a Dell gépet azt is nyúzom és nincs leállás. Én csak valami villamossági probléma tudok gondolni, rossz elosztó, esetleg ingadozó feszültség.

(#36369) #33253120 válasza GoZoL (#36368) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ugye nem az a fajta ember aki annyira vigyáz a cuccaira, hogy a gyári töltők el vannak csomagolva, és valami 4 notival ezelőtt beszerzett univerzális kínai dzsunka töltőről megy a gép. Ennek haladó változata, ahol "annyira a bútor mögött van a töltő, hogy én be nem mászok érte"

(#36370) GoZoL válasza #33253120 (#36369) üzenetére


GoZoL
senior tag

:DDD Nem!
Asztali pc-ről van szó, nem notiról, ezt elfelejtettem írni! :)

(#36371) TaaT


TaaT
veterán

Gyá ez még jó lett volna, kár volt szétszedni. :Y

Give them hell Ukraine!

(#36372) TESCO-Zsömle válasza GoZoL (#36370) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az nem lehetőség, hogy nem alvó állapotba megy a gép, hanem leáll, csak a tulaj ezt nem tudja megkülönböztetni? Ha alvó állapotból is a bekapcsolóval ébreszti fel, akkor max az indulási időben láthat különbséget.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36373) Pttypang válasza TESCO-Zsömle (#36372) üzenetére


Pttypang
veterán

Vagy siman letiltja az alvo allapotot.

Everybody lies.

(#36374) -=RelakS=- válasza TaaT (#36371) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy egy egyszerű szúnyogháló a ventik előtt mennyi port megfog a gépemben :D

Mondjuk most már minden nyíláson van. Nem szeretem a vinyó alján himbálózó póktetemet :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36375) qqcqqc válasza -=RelakS=- (#36374) üzenetére


qqcqqc
őstag

Éhen halt? :)

(#36376) -=RelakS=- válasza qqcqqc (#36375) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, frankó meleg van ott, meg minden, csak azzal nem számolt a kis genya, hogy a légynek esze ágában nincs oda bemenni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36377) macilaci78 válasza -=RelakS=- (#36376) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, hogy vedleni ment be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#36378) RohamDroid válasza TaaT (#36371) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Atyaisten..... en kaptam egy gepet ami elkepesztoen poros volt.. tele volt mindenfele doglott bogarral stb.. ujrapasztaztam az egesz gepet mindent amit lehet.. kapott egy uj windowst es en voltam a rohadek mert lassabb a gep allitolag... a negy perces boot ido a takaritas utan fel percre csokkent de en voltam a szemet es ezt hallgatnom is kell mert orokgarancias ismeros szamitogepe volt... ja es a legjobb az volt hogy allitolag nem olvas cd-t a gep es igy kerdezte meg: Cd olvasova micsinatta???!! marhajo nem olvas semmit kossz szepen!! erre megkerdeztem hogy mikor rakott bele utoljara cdt.. a 15 eves sony sima cdromba es kozolte hogy kb 8 eve...... :DD :O addig mondta a magaet inkabb adtam neki egy uj cd olvasot es kideult hogy a lemez volt szar.. a cd olvasot azert megtartotta :)) ha a javitasert egy egy tabla csokit sem kaptam..

Üdv.: Csaba

(#36379) Speed® válasza RohamDroid (#36378) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Keríts egy CD-RWt és ha legközelebb beszól, verd a fején CD-ROMmá.

(#36380) TaaT válasza RohamDroid (#36378) üzenetére


TaaT
veterán

Ennyi inzultus után én még lehet egy rokont is elzavartam volna a picsába :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#36381) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sajnos :P már nem vagyunk jóban... ugyanis járt nálam az xboxa is ami mint kiderült hackelt volt, a pasztázás után rám kente hogy nem látja a hdd-t a gépe.. Kiderült később, hogy tört a gép felment xbox live-ozni egy tört játékkal és lebanolták ezért nem látja a merevlemezt azt akkor egy kicsit elküldtem az anyukájába így már nem beszélünk :DDD

Speed(R): :DD
TaaT : valami hasonló volt a megoldás :D

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#36382) pycur


pycur
tag

Az ilyen embereket el kell hajtani, hogy a javítás után több héttel "lassabb mint volt" akkor bocsi, én nem értek jobban hozzá, keress mást.
Érdekes, de pár hónappal később mégis újra megtalál hogy meg kéne nézni a gépét....
A legutóbbi telefonos esetem:
Ismerős hív: nem működik az üzenetküldése a facebookon, vagyis nem jön elő a kis ablak ha írni akar a kedvenc ismerősének. Kérdezem tőle mit látsz? Semmit... Jó válasz :D Szóval azt látta, hogy a túloldal fejlécképe, és nem érti miért. Hova írsz neki? A képre... Szóval elkezdett privát üzenetezni valaki üzenőfalán és egyikőjük se vette észre. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#36383) kmisi99 válasza RohamDroid (#36381) üzenetére


kmisi99
addikt

Én az összes ilyen ismerősnek reflexből a nem értek hozzá, már nem foglalkozom vele dolgot hozom fel. Úgy is tudom, hogy ő nem akarna fizetni, én hozzá nem nyúlok a szarjához ingyen. Nem is keres semmi ingyen élő azóta.

(#36384) Solad válasza kmisi99 (#36383) üzenetére


Solad
őstag

Egy havernak csinalom ingyen a gepet rendszeresen. De tole evi husz liter palinkat siman elhordok szoval megfizet :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#36385) Pttypang válasza RohamDroid (#36378) üzenetére


Pttypang
veterán

Btw olyan, hogy "örökgarancia" nincs :N

(#36383) kmisi99
Az a nyugalom, amit azutan tapasztaltam, miutan elkuldtem a halalba az üsszes potyázót, megfizethetetlen.
Azóta csak neha ismerosok felhivnak, ha valamihez support kell, de azok 10 perc guglizassal lerendezheto dolgok, telefonon keresztul meg is oldhato :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#36386) Speed® válasza Pttypang (#36385) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hogyne lenne. Élettartam garancia..míg élsz, te vagy a felelős mindenért :)

(#36387) pycur válasza Speed® (#36386) üzenetére


pycur
tag

pontosan... van pár aki így gondolja :)
Mint a memóriákra, amíg működik van rá garancia :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#36388) ViZion válasza pycur (#36387) üzenetére


ViZion
félisten

"amíg működik van rá garancia"
Ezt bámire vállalom, éves 5000 Ft/cucc áron! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36389) Pttypang válasza Speed® (#36386) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezt szoktak rogziteni, hogy az elettartam garancia konkretan mit is takar, mennyi ido egy adott termek elettartama szerintuk, nem? :DDD

Everybody lies.

(#36390) kmisi99 válasza Pttypang (#36389) üzenetére


kmisi99
addikt

Igazából trükkös. Az élettartam garancia az igazából azt jelentené, hogy a termék gyártási "élettartama". Szóval x év után elfogyik a csere termék onnantól a gyártó se tud szülni újat.

(#36391) Pttypang válasza kmisi99 (#36390) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, de erre van szabalyozas, hogy mennyi ideig kotelezo a potalkatreszeket tarolnia, biztosítania tudtommal.

Everybody lies.

(#36392) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nekem volt Geil DDR1-es ramom 12 év garival.
Kíváncsi vagyok, hogy hogy cserélték volna a gari végén....

(#36393) Pttypang válasza qqcqqc (#36392) üzenetére


Pttypang
veterán

Az árát beszámítva csereterméket kínáltak volna fel?
Ahogy a lumiaknal is a 920-akat szervizben 930-ra csereltek, mert nem tudtak javitani. Habar ott nem volt ilyen hosszu a periodus.

Everybody lies.

(#36394) Gyuri27 válasza qqcqqc (#36392) üzenetére


Gyuri27
félisten

Le is volt írva minden ilyen ramnál. Amíg gyártják. Utána kaptál volna azt ami van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36395) macilaci78 válasza Gyuri27 (#36394) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na ez az! Megmurdel a DDR1 ramod és kapsz helyette DDR3-at 12 év után...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#36396) Gyuri27 válasza macilaci78 (#36395) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért az nem várható el, hogy ddr1 ramot kapj mikor lassan kifut a ddr4 is.
Amúgy meg rosszul akkor se jársz ha ddr3-t kapsz szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36397) LógaGéza válasza qqcqqc (#36392) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont van egy hasonló párom, csak narancssárga bordákkal, arra is élettartam gari van. Olyan márciusban megtaláltam, mondom bedobom egy régi gépbe, megnézzük mit bír. Hát sajnos fel se bootolt vele a gép, másik párral meg igen.
Na akkor gyorsan megkerestem a supportjukat, kiteszteljük az élettartamgarit legalább, nyitottam 2 RMA caset (ez volt április elején), és azóta is Pending Approval mind a kettő... Nem kapkodják el...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36398) qqcqqc válasza LógaGéza (#36397) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hajrá. Kíváncsi vagyok a végkifejletre. Én eladtam, amikor platformot váltottam, egybe vitték egy 2800+ bartonnal és egy asus deluxe lappal. A srác, aki megvette jót röhögött a garancia levelén, mert hónapban volt megadva az idő tartam. :DD

(#36399) ollie válasza LógaGéza (#36397) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az élettartam gari tudtommal azt jelenti, hogy addig él rá, amíg az adott terméket gyártják. Persze szerencsés esetben még van nekik raktáron.

***

(#36400) macilaci78 válasza Gyuri27 (#36396) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attól függ, akarod-e még használni a DDR1 rendszert.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.