Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) diegho válasza tlac (#10200) üzenetére


diegho
nagyúr

gimp-et hogy a fenébe tudom automatizálni? ugyanis van 16000 diafilmünk amiket scannelés után meg kéne vágni, feljavítani olyan állapotba, hogy a finereader szépen felismerje a szöveget, majd ezt weben olvashatóvá és kereshetővé tenni. Ugyanezt fogjuk csinálni párhuzamosan a könyvtár könyveivel is.

(#10202) tlac válasza diegho (#10201) üzenetére


tlac
nagyúr

gimp-et meg a ps-ot is csak nagyon felületesen ismerem, de gimp-ben lehet scirpt-eket írni, használni, stb, google

(#10203) diegho válasza tlac (#10202) üzenetére


diegho
nagyúr

átnézem rögtön, photoshop-ban minden olyan egyszerűen van megoldva, hogy 100 oldalra mondjuk egy 1940-es könyv scannelt képeiből fehér, kontrasztos, olvasható képeket csinálok kb 3 perc alatt (ha nincsenek elvétve nagyobb hibák a lapokon) viszont gimp-ben nincs alapból lehetőség felvenni a műveleteket amit az összes megnyitott képre alkalmazni szeretnék, de majd utánanézek a scripteknek.

(#10204) diegho válasza diegho (#10203) üzenetére


diegho
nagyúr

na meg is van az automatizálás gimp alatt, bár jóval lassabb, mint photoshopban, de majd még finomítok a dolgon, lehet nem fog kelleni a CS4 így.

(#10205) Jester01 válasza diegho (#10203) üzenetére


Jester01
veterán

vagy imagemagick

Jester

(#10206) KilgoreTrout válasza diegho (#10204) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Esetleg megnézhetnéd a Corel Paint Shop Pro-t, abban is van ilyen automatizálás felvétel és jóval olcsóbb, mint a ps.

(#10207) diegho válasza KilgoreTrout (#10206) üzenetére


diegho
nagyúr

jó hogy mondod, köszi. :R

imagemagick-ot is meglesem, az meg ingyenes

[ Szerkesztve ]

(#10208) diegho


diegho
nagyúr

Paint shop pro lesz a nyerő 35k, holnap adom is le a rendelést a főnöknek. Köszi mindenkinek a segítséget.

(#10209) diegho válasza diegho (#10208) üzenetére


diegho
nagyúr

ja hogy iponban 18k :Y veszek egyet itthonra is :C

(#10210) santaclaus


santaclaus
csendes tag

Tegnapi volt bent "kedvenc" ügyfelem egy kicsit zakkant úriember.
Pendrive-ról kellett CD-re áttenni cuccokat Neki.
- Akkor tegye be ezeket a dokumentumokat egy iskolába!
- ???
- Hát egy iskolába!!!
- ???
- Vagy könyvtárba? Mindegy maga úgyis tudja!!!

LOL :)

[ Szerkesztve ]

(#10211) misirulez válasza santaclaus (#10210) üzenetére


misirulez
senior tag

Jó, hogy nem a szertárba. :))

(#10212) Barney™ válasza santaclaus (#10210) üzenetére


Barney™
aktív tag

Lol :))

(#10213) localhost válasza misirulez (#10211) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ááááh! Lomtárba! :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10214) localhost


localhost
Közösségépítő

Ne kérdezzem mégegyszer! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10215) degh válasza localhost (#10214) üzenetére


degh
tag

Kíváncsi leszek mi lesz ebből, bár lehet, hogy végleg megadja magát a PENTIUM 4

[ Szerkesztve ]

8

(#10216) liver


liver
tag

De be szívattak a CHS-nél :(((
Volt egy ügyfelem aki kimondottan 13" Dell notit akart,de kimondottan egyedi "összeállításban".Csütörtökön felhívtam a Dell termékmenedzsert és azt mondta,hogy semmi akadálya,állítsak össze egy konfigot és megrendelik kb 2-3 hét.
Az ügyfél nem volt egyszerű,de minden kívánságát sikerült teljesíteni és rá is bólintott a dologra.
Tegnap meg akartam rendelni a notit és a termékmenedzser ma közli,hogy már nem lehet,mert kifutott a model :W
Ügyféllel közlöm ő persze elküld a picsába(jogosan) és közli,hogy többet nem vásárol nálam semmit.
Jó vevő volt...évente kb 1millát hagyott nálam ha nem többet...
Nem elég,hogy kevesebb a vevő most még a nagykerek is szopatnak.......Grrrrrr

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10217) localhost válasza degh (#10215) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Láttam már pár ilyent: viharos érkezés, csendes elkullogó távozás :)

"Robin, a bátor elszaladt
Bátran elfutott, el ő
A vész láttán ahogy tudott
Farkát behúzva elfutott
Ment messzire s ina szakadt
Midőn nyúlként bátran szaladt
Előre csak lassan jutott
Mert közben többször elcsúszott
Bátrak bátra hős Sir Robin

[...]

Nyúlként futott a hegyen is túl
A porba hasalt és talpat is nyalt
Hány embert megfúrt, hány seggbe bebújt
Leszúrta ő(t) ki éppen arra járt. "

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10218) blackvinyl


blackvinyl
tag

Új cégregisztráció, vevő kérdése:
-A nagyker árak a honlapon miért nettó összegben szerepelnek?
:DDD

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#10219) liver válasza localhost (#10217) üzenetére


liver
tag

Sir Robin

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10220) Hequila válasza localhost (#10214) üzenetére


Hequila
őstag

Az említett topicból származik:
Honnnan tudjam, milyen alkatrészek vannak a gépen belül??? Nem vagyok én villanyszerelő!
Hát akár aláírásnak is jó lenne.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#10221) shteer válasza degh (#10215) üzenetére


shteer
titán

lett belőle 1 nap ban :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#10222) bullseye válasza shteer (#10221) üzenetére


bullseye
addikt

a legszörnyűbb, hogy az ember szinte biztos, hogy csak tréfás ifjú, de egy kicsi esély azért van rá, hogy igaz a dolog, mert vagyunk már ilyen szinten...

mindkét esetben érdemes lenne az IP címét visszanyomozni, és kicsit elbeszélgetni vele a kulturált fórumos (netán emberi) magatartásról.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10223) localhost válasza shteer (#10221) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Meg olyanféle takarítás, ahol az én hozzászólásaim egy kivételével ki lettek takarítva, de az ő mocskolódása, miszerint Te azért vagy... az megmaradt. :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10224) szumo


szumo
senior tag

Folytatódott az idős hölgy és a P3 500MHz es cerka története.
Adott napon Délelőtt hívtak, hogy valami lehet a géppel, mert nem csatlakozik a netre. Kimegyek gyorsan megoldom a problémát, és gondoltam, hogy ha már ígértem, akkor elsétálok az idős hölgyig, mert nem lakik messze, hogy mi a baj a géppel (megint). Kis cetlivel áll mellettem, hogy mi a baj. Háromból kettőt azonnal megoldok, mert csak magyarul kellett volna tudni olvasni, jön a harmadik. Megnézem, megállapítom, hogy kevés a memória a gépben, és lassú a processzor, hogy menjen a böngészés rendesen, mert ő valami akvarell oldalon akart fényképeket nézegetni. A 10GB os vinyó szinte minden létező üres helyéből memóriát csináltam, de akkor meg már a proci nem bírta. Megbeszéltük, hogy sajnos a gép az már nem a mai alkalmazások futtatására készült, és ha lenne benne egy kis memória, akkor talán, de csak talán működne még egy darabig. Elbúcsúztunk, mentem a dolgomra.
Másnap (HÉTVÉGE) csörög hajnali 10 körül a kaputelefonom. Ki kóvájgok a házmester szól bele, hogy sírva hívta fel az idős hölgy (a barátnője), hogy én nem hiszek neki, meg azt mondtam, hogy nem ülhetek nála minden nap meg, hogy nem megy semmi a gépén. Kipattant a szemem, a pumpa éhgyomorra a csillagos égig szökött, de nyugodtan, válaszoltam, hogy mennem kell úgy is valamerre, lefele menet beszélünk.
Összekészültem, és lent várt a házmester. Elmondta, élőben is, hogy nem jó a gép, és használhatatlan. Neki is elmeséltem, hogy egy ilyen idős gép, már nem egy sportautó, megértettem vele és elmeséltem, hogy mindent megtettem amit egy öreg géppel lehetséges.
Még hozzátettem, hogy nekem az nem jó üzlet, ha valami nem működik rendesen.
Az volt a furi, hogy azt hittem, ugyanezt sikerült elmagyaráznom a hölgynek hát ezek szerint nem.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10225) Jorus válasza nyunyu (#10193) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na, végre, nyunyu-s sztorik! :) (Szeretem olvasni őket ugyanis, például azt az epizódot, amikor a tejesládába épített szervert kellett pöckölni, és a szakácsok jöttek a késsel.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10226) bullseye válasza szumo (#10224) üzenetére


bullseye
addikt

látod.. kezdődik...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10228) localhost válasza moha bácsi (#10227) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én egyszer küldtem már valakit ODA, gonosznak minősítettem magamat is, meg AMAZOK is engem :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10229) localhost


localhost
Közösségépítő

"Olyan webkamerát keresek, aminek saját memóriája van és rögzíteni is tud úgy kábé 12-15 órát magába. De távolról is bármikor rá tudjak nézni mit lát és esetleg a memóriájából is vissza tudjam nézni, mikor, mi történt. Ne kelljen gépre kötni, csak úgy magában. Én egy Genius webkamerát néztem ki, de abban van belső memória? Jah! És mozgásérzékelője is legyen!!! És ha mozgást érzékel, akkor riasszon valahogy, mondjuk e-mailben a telefonomra!

És ne kerüljön többe, mint 3-5 ezer Ft "

Sajnos nem tudtam adni neki :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10230) Vangelis válasza localhost (#10229) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szívtelen :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10231) biker válasza localhost (#10229) üzenetére


biker
nagyúr

és akkor mit árultok, ha még ilyet sem? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10232) localhost válasza biker (#10231) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Például a keresett specifikációnak megfelelő terméket (illetve rendszert) is, de nem annyiért :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10233) szumo válasza localhost (#10232) üzenetére


szumo
senior tag

Én pár éve mikor kábeltv-ztem, meg a hozzátartozó netet csináltam, és riasztót szereltem, csináltunk ilyet, ezt úgy hívták, hogy komplett riasztó rendszer kamerás távfelügyelettel.
Szerintem a faszi pár nullát lefelejtett, mert egy ilyen kb és most a hasamra ütök vagy 150e+beszerelés és akkor alá áraztam a dolgokat keményen. Jaj egy szerver is kell az adattárolásra. Na nem is számolgatok tovább..........

Nagy az isten állatkertje, csak alacsony a kerítés.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10234) biker válasza szumo (#10233) üzenetére


biker
nagyúr

az igazság a kettő közt van, mert vesz egy usb-s routert hdd-vel, torrent klienssel, meg egy webkamerát, és már mehet is távfelügyelet egy ingyentárhelyre, vagy vesz egy wlan kamerát.
mindkettő megáll olyan 70k körül.

persze egyikben sincs belső ram, de a 300-asban sincs, mivel mindenki tudja, hogy a kamerát rongálják meg először, így fölösleges :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10235) net84


net84
őstag

Szerintetek ma szerda délután 6 óra van?
Megbeszéltem az egyik véglénnyel, hogy szerda délután 6-kor egyeztessünk és beszéljük meg, hogy mit akar velem csináltatni. Természetesen nem hívott, gondoltam berágott, mert neki "sürgős" lett volna (igaz 2 hete teljesen mást kért, most meg röviden és tömören rendezzek neki mindent vissza az eredeti szerkezetre a honlapján :W , meg jó volna fényképezni nála az udvaron és az épületben). Erre az elöbb megpróbált felhívni. Hülye vagyok én, hogy szombaton ebéd után fogok neki bármit is csinálni? Azt utálom, ha megbeszélünk valamit és a másik fél baxik szólni, hogy mégsem jó az időpont...de egy másik napon, teljesen más időpontban hirtelen jelentkezik, hogy bocsi nem volt akkor jó, de most jó! Ezek után örüljön, ha nem küldöm el a sunyiba...

Read only...

(#10236) biker válasza net84 (#10235) üzenetére


biker
nagyúr

biztos régi órája van, ami csak ennyit ír ki: Sz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10237) misirulez válasza localhost (#10229) üzenetére


misirulez
senior tag

Valami ilyesmire gondolhatott, persze z önmagában még nem elég, de ASUS-nak asszem van már hasonló 14-15.-ért, megnemmondommelyik.

Üdv.:
Misi

(#10238) Zofren


Zofren
aktív tag

Nyitás óta 45 perc alatt jött ez a pár mondat:

- 8 gigás pendrivera hány film fér rá?

-milyen csatlakozása van az egérnek? ps2 vagy usb? - kérdem én
- vezeték nélküli.
többet nem kérdeztem.

- erre a laptopra kellene windows 98-at laptopot telepíteni.- felmutat egy msi laptopot, ami 1 éves és nem egy alapszéria.

mi jön még ma? :F

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#10239) RasHaN


RasHaN
aktív tag

a kis gyűjteményemben találtam, gondoltam megosztom az illetékesekkel
kép

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#10240) adik válasza Zofren (#10238) üzenetére


adik
őstag

Az semmi, amikor nekem elkezdi ecsetelni a user, hogy a 16 gigás pendrive neki kicsi, mert kevés Excell doksi fér rá. Baxi. 16 gigányi xls??

Kettő, csipkebokor vessző!

(#10241) Kicsirics77 válasza adik (#10240) üzenetére


Kicsirics77
veterán

1 betű=1mega
1000 betű=1000mega
így gyorsan megtelik :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#10242) Badman 4ever válasza Kicsirics77 (#10241) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Azok akkor már nem is betűk, hanem iniciálék, kis képecskék...úgy tényleg lehet 1MB egy betű... :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10243) biker válasza Badman 4ever (#10242) üzenetére


biker
nagyúr

álláskeresőtől kapott önéletrajz, 1 oldal A4, 9,2MB :D, doc
de jött már 17MB-os PPT is CV-ként, 4 oldal volt :D

egyiket se vettük fel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10244) shteer válasza Zofren (#10238) üzenetére


shteer
titán

többet nem kérdeztem.

inkább olvastál a gondolataiban? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#10245) Zofren válasza shteer (#10244) üzenetére


Zofren
aktív tag

annyit mondtam utána, lehetséges, hogy újra kell telepíteni.

mai nap:
"virusos a gépem. se az avg8, se a panda2007, se nod32 nem tudta leszedni."
megnéztem. nem tudom, hogy hozta össze, de ezek fel vannak telepítve egymás mellé. ja és lassú a gép is.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#10246) bullseye válasza Zofren (#10245) üzenetére


bullseye
addikt

remélem felraktál mellé egy Kasperskyt meg egy Nortont...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10247) santaclaus


santaclaus
csendes tag

Sziasztok,

Ma bejött egy hölgy, hogy vásárolt nálunk egy HP tonert,de nem jó a gépébe és hogy cseréljük ki.
Adja a tonert: C7115X (kibontotta)
Adja a számlát: rajta: Q2612A dátum 2008. 06.11
(Ezt az egy tonert vették tőlünk az elmúlt 3 évben)

És erősködik hogy itt adtunk Neki rosszat. Kb 10 percig háborgott kiabált hogy milyen szemetek vagyunk, mert mi adtunk rosszat anno...
Majd morogva elviharzott...

Szerintetek adnom kellet volna egy cserét???

(#10248) liver válasza santaclaus (#10247) üzenetére


liver
tag

Nem!
Ha még a vásárlás után 1 nappal jött volna még akkor se,mert ha rosszat kapott akkor miért bontotta ki.
Én se viszem vissza a közértbe a kibontott tejet,hogy 3%-os zsírtartalmút akartam venni,de ez 1,5%-os......
Ilyen "vevők" sajnos mindig is lesznek,de szerencsére kevés van belőlük.
A többsége normális :))

Amúgy meg ha jól tudom a 7115X egy 20ezer forintos toner a 2612A meg kb 15-16 ezer forint.Örüljön,hogy drágább tonert kapott a 2612A áráért.Már ha tényleg nálatok kapta :DDD

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10249) eziskamu


eziskamu
addikt

Üdv egy kis off:
Nincs köztetek olyan debreceni szaki aki tart olyan billentyűzetmetricát, hogy:
- magyar
- nem átlátszó, hanem fekete alapú
- a másodlagos karakterek is rajta vannak
Pesten van ilyen igaz, hogy foszforeszkáló változatban, de az nem is lenne baj. Inkább az, hogy mire ide érne a cucc, addigra 3,5-4k lenne, és 2,7-ért vettem azt a vez nélküli bill-t, amihez lenne (van rajta ilyen joypad szerű valami, ami az egérfunkciókat lát el, azért vettem ilyet)
Valaki ajánlott egy boltot Debrecenben, de ott semmi ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#10250) stol


stol
addikt

Eset: Rendszerpart 80GB, free 150Mb, indexelés és tömörítés on :DDD
Hiba: Lassú a gép...
DÖGÖLJÖN MEG AZ ILYEN HÜLYE JÚZER!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.