Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) Lenry válasza kagyula (#9650) üzenetére


Lenry
félisten

tééényleg :D
sokat gondolkoztam rajta, de egy ilyen esetet tényleg egy suliban tudok a legkönnyebben elképzelni... meg a piros pont is árulkodó jel :P

vagy ha nem tanár, akkor rendszergazda egy suliban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9652) proof88 válasza Hequila (#9643) üzenetére


proof88
addikt

Ez inkább a kártya hűtését tervező gárdát minősíti. - ezt a részt nem értem, mi a gond? :F

(#9653) Balinov válasza proof88 (#9652) üzenetére


Balinov
félisten

valszeg a szabad(abb) legaramlast akadalyozni hivatott kis muanyag huteselemre gondolhatott

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9654) Hequila válasza Balinov (#9653) üzenetére


Hequila
őstag

.... ami meg is van olvadva....

mod:

[link]

Eredetileg valahogy így nézhetett ki.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9655) Hequila válasza Lenry (#9651) üzenetére


Hequila
őstag

A gyerekeket utálom, így marad a második... de talált. A piros pont pedig nem volt szándékos... :B

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9656) lesaux válasza Mr X (#9645) üzenetére


lesaux
veterán

aki kitalálja, hogy mi az új foglalkozásom, piros pontot kap

Mégis inkább pék. :)

Bár ha piros pontot osztasz, akkor tényleg számtechtanár, ahogy a kolléga is mondta.

Szerk.: bocs, nem frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#9657) dave93


dave93
őstag

Boltosoktól kérdezem hogy Ti is így szoktátok?
Van egy csávó aki jó áron 7-8k körül árul P4es 1,5ghzes 256ramos 20as vinyó gyári CompaQ gépeket optikai nélkül. Egy másik csávó- Pista- szépen megvette tőle. Nézegetem a hirdetéseket hát pont ugyanazzal a képpel, ugyanazzal a hirdetési szöveggel van egy olyan gép. Na mondom miez? Pista belerakott egy CD-romot, mellérakott egy 15"os LG CRT monitort és felrakta 30kra. :C :R :DDD Ennek mi értelme? Ti is csak árulni szoktatok? Bejön egy áru mondjuk 10kért felrakjátok először 50re? :D Nem hiszem... Mondjuk árulni lehet... :R

(#9658) liver válasza dave93 (#9657) üzenetére


liver
tag

Hát ezt jól megmondtad...de miért nekünk??? :W

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#9659) TheReMiXeR válasza dave93 (#9657) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

miért érdekes ez?

a vatera dettó ugyanez...

van egy 100Ft-os termék, 10 Pista felvásárolja, majd meghírdeti 200ért... és a barmok nem a 100Ft-os Gézától vették meg, hanem a 200as Pistától...

...vagy boltban 100Ft,de a barom licitál rá a vaterán 500ért... ki érti ezt?

példát is mondjak?

tessék : ezt én boltban 4600ért vettem, úgy, hogy utána se jártam...
ez nálam a boltban 960Ft, úgy, hogy már szégyellem ennyiért adni...

természetesen a használt cuccok az más tészta.. na kb. Pistád is így csinálja :-)

(#9660) dave93 válasza TheReMiXeR (#9659) üzenetére


dave93
őstag

Én értem, de 30kért egy 1,5os gép annyira képtelenség hogy nagyon... Sosem értettem miért nem akarja eladni miért csak árulni akarja...

(#9661) stol válasza dave93 (#9660) üzenetére


stol
addikt

Minden annyit ér, amennyit adnak érte!
Nézd meg a mai árakat!
Beszarsz, behugyozol :DDD

1G/400 10rongy?! :F Tegnap 6800 volt....
FOS a forint.

(#9662) Lenry válasza Hequila (#9654) üzenetére


Lenry
félisten

hűűű
rokongyereknek építettem gépet tavalyelőtt karácsonyra, abba is ilyen került...
windows asztal, idle, és 70-80 fokos volt... :Y
egy tarkónb*szást tényleg megérdemel aki kitalálta...
rászereltem egy 8centis ventit és azóta örömboldogság :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9663) net84 válasza TheReMiXeR (#9659) üzenetére


net84
őstag

Ez tetszik: :DDD

[I]

"FireWire 6-pin---------Fire-Wire 4-pin
HOSSZABBÍTÓ KÁBEL
2 m hosszú csatlakozó kábel 6 pólusú FireWire dugó és 4 pólusú FireWire dugó végekkel , standard minőségben."

[/I]

A vatera mindig is ilyen volt és ilyen lesz - egy ismerősöm azért nem kérdez már használt notebook árakkal kapcsolatban, mert tudja, hogy horribilisnek tartom az ott eladott-megvett notik árát - de jó keresetkiegészítés neki.

Read only...

(#9664) net84


net84
őstag

új szokás: nem fizetnek egyes cégek ki számlákat, mert az anyagbeszerző nem tudja értelmezni, hogy mi van a számlán... :W természetesen szólni nem tudnak, csak ha kapnak egy felszólítást, akkor gyorsan előjön a probléma: a szerver az mi? az oké, hogy a win 2003 szerver egy kicsit kacifántosan van a rendszerbe (SW MS Windows 2003 server + 5CAL), de akkor kérdezze a rendszergizdát... ÁÁÁ

Read only...

(#9665) 1010 válasza net84 (#9663) üzenetére


1010
őstag

ábel 6 pólusú FireWire dugó és 4 pólusú

kivancsi vagyok mi lehet az a 4 ill 6 pólus :))

(#9666) TheReMiXeR válasza 1010 (#9665) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

nemá

(#9667) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Ma egy hajszálon múlott, hogy nem nevettem el magam egy szt. boltban.
Bementem megkérdezni, hogy kaphatok-e ott SD-RAM-ot, de még volt előttem egy enyhén kissebbségi megjelenésű figura, aki elősször megkérdezte, hogy " Lehet-e pendriveról telepíteni a haverjának a 3-as gépére?", mikor ezt kivesézték, akkor még megkérdezte, hogy a 17800 Ft-os használt LCD monitor árából mennyit engednek neki, elvégre mindíg ide jár vásárolni. Ő 15000-ért szerette volna elvinni, na -gondoltam- ez biztos a piac lessz, én meg eltévesztettem az ajtót. Biztos nem tudta, hogy miért mosolygok annyira. :)

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#9668) Dzoli


Dzoli
tag

-Jó napot! Egy technikai jellegű kérdésem lenne.
-Tessék.
-A 2 magos processzoromban az egyik mag 15 fokkal magasabb hőmérsékleten működik mint a másik, az Everest szerint.
- :W

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#9669) eziskamu válasza Dzoli (#9668) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem a kérdező a hülye, hanem az EVEREST :) .És ez miben bántotta a kedves vevőt?

(#9670) Dzoli válasza eziskamu (#9669) üzenetére


Dzoli
tag

Nem bántotta, csak nem értette. Viszont feltétel nélkül hisz mindenféle programoknak.
Hiszen hogyan is lehetne 1 tokozáson belül mm-es távolságokra egymástól 15 fok eltérés, azonos hűtés mellett?

A másik kedvencem a tintaszint figyelés a töltött patronoknál.
-De a gép azt írja még mindig üres.
-Azért, hogy vegyél újat ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#9671) Vangelis válasza Dzoli (#9670) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Még jó hogy nem 4 magvas procija vagyon neki.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#9672) 1010 válasza Dzoli (#9670) üzenetére


1010
őstag

kepzeld ha tenylegesen 2procis gepe lenne,power mac g5
meg a mentoket is kihivja,
15fok jaaaaaaj :DDD

(#9673) stol válasza Vangelis (#9671) üzenetére


stol
addikt

Az a vicc, hogy 4 magvas CPU-nál, pláne Intel esetén, ahol is nem nativ 4magvas a CPU, hanem 2db 2magvas kóró van egy nyákra heftölve, ott lehet termikus eltérés, mivel ott csupán egy vékonyka alulemez biztosítja a termikus együtt futást.
Tehát, 4 magvas kórónál műszakilag lehetséges. :D

(#9674) csigi válasza Dzoli (#9670) üzenetére


csigi
addikt

Nemrég volt egy E8400 procim, magok közt 10 fok eltéréssel. Nem volt gond, talán a tuningnak a rosszabbik mag vetett véget, de ez sem biztos.
Egy nap lecseréltem egy másik pontosan ugyanolyan E8400-re, csak itt a PH!-n vettem használtan, tuningos darabot. Ennél most csak 0-1-2 fok a difi. És nem installáltam hozzá semmit újra. Minden progi változatlan.
A régit két hűtővel és hatszor feltéve, pasztázva is próbálgattam, hátha én rontottam el valamit. De nem, az újban elsőre közelebbi értékeket kaptam.
Úgy gondolom, a korábbi darabban az egyik mag hőtermelése és\vagy hőátadása rosszabbra sikerült.

nofene

(#9675) liver válasza csigi (#9674) üzenetére


liver
tag

Imádom a szoftveres méréseket...a userek készpénznek veszik :W
A kedvencem amikor jön egy user és közli,hogy gyenge tápot raktam a gépébe(350W chieftec),mert egy honlap kiszámolta neki,hogy 550W-ot fogyszta gépe....
"Rádugtam" a fogyasztásmérőt,ami a hálózatból felvett teljesítményt méri és terhelés közben fogyasztott 145W-ot!
A user közölte,hogy elromlott a műszerem....no commet
Konfig:
AM2 4400+,GF 9500GT,1 vinyó, plusz az apróság....
Nem álltam le vele vitatkozni...eladtam neki egy 550W-os noname tápot....egészségére

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#9676) MR_Joe válasza liver (#9675) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Sügér :D

Hasonló sügérrel volt dolgom most... csóka új videokarit vett (9600GT), beszerelték a gépbe, majd egyszercsak konstatálták, hogy egyik másik progi alatt fagy a gép, valamint fura módon eltűnt a hálókártya a vistából. Beletettek egy nagyobb tápot, mert biztos az a baja (420W-ról 450w-ra módosították) és láss csodát...nem történt semmi :D

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#9677) csigi válasza liver (#9675) üzenetére


csigi
addikt

Tiszta sor, hogy a méréssel, vagy azok kalibrálásával lehetnek gondok. Ámde számokat nem írtam, csak összehasonlításokat ugyanazon körülmények között. Én személy szerint 10 fokos eltérést is tapasztaltam ugyanazon proci két magja közt. Ez volt.

A netes fogyasztás számolgatós példa egy másik történet...
Az egésznek pont ott az értelme, hogy noname tápból valóban kell is az 500+ Watt, hátha kipréseli magából a felét. Rendesből meg bőven elég a 350 is.

nofene

(#9678) Lenry válasza csigi (#9677) üzenetére


Lenry
félisten

na de ezt magyarázd meg az egységsugarú vásárlónak aki 1000x jobban bízik egy akármilyen weboldalban, meg a szomszéd hülyegyerekben, mint abban, akinek ez a munkája...

kíváncsi vagyok az ilyenre, hogy az orvosnál is vitatkozik-e, hogy "na de a másik gyógyszer jobb, meg nem lehetne-e olcsóbban?.... biztos a doktorúrnak rossz a műszere"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9679) Csakénvagyok válasza csigi (#9677) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Tudományos magyarázat a hőmérsékletmérésre

(#9680) csigi válasza Lenry (#9678) üzenetére


csigi
addikt

No igen. Mivel magam nem vagyok eladó, nem tudok ehhez hozzászólni. Illetve mondhatnám, ez már a szakmátok "szépsége". ;]

nofene

(#9681) kariad válasza #27070592 (#9633) üzenetére


kariad
senior tag

Ez nagyon jó!! :C

(#9682) nyunyu


nyunyu
félisten

Exmelohelyem egyik "kedves" ugyfele (akiket 1 honapon at mindennap telepitettunk, irtam parszor roluk) hajnali 1-kor kuldott SMS-t, hogy fonokomek mar 1 honapja igertek valami sotetito foliat az erintokepernyore, jo lenne ha MA 3-6 kozott felapplikalnank.

Konkretan az a bajuk, hogy tul nagy a 250 nits-es fenyereju TFT, nem illik az etterem esti hangulatvilagitasahoz. :W
Gyarto meg lesporolta rola a kezeloszerveket, nem lehet fenyerot allitani rajta.

Ahhoz kepest, hogy 3 napja hajtottam el pont ennek a telefonnak a tulajat, hogy mar nem ott dolgozom, ne ezt a szamot hivja, hanem a tobbit, nem is rossz...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9683) MR_Joe válasza nyunyu (#9682) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Örülhettél neki...

Egyik okos vevőm újratelepítette a winfost, egy szakértő szomszéddal. Kicsit később hívott, hogy a szakértő szomszéddal megállapították, hogy rossz a videokártya, cseréljem ki. Kiderült, hogy rossz kodeket rakott fel a "szaki" és lilás színben pompázak a divx filmek... persze ezt elmagyarázni...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#9684) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Legújabb okos kérés : internetkábelt kérek... :F

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#9685) Zofren


Zofren
aktív tag

"Windowst kellene újraindítani."
Kiejtése eléggé egyéni volt. Persze hogy telepíteni kellene.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#9686) ML320 válasza MR_Joe (#9684) üzenetére


ML320
aktív tag

És ha ketten jönnek be?
Első:
-Netkábelt kénék.
A másik megszólal:
-Lan kábel!
És ha hülye kedvem van válaszolok:
-Sajnos csak patch kábelt tudok adni...

Imádom a ledöbbent arcokat. :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#9687) ML320


ML320
aktív tag

Telefon - asszony barátosnéja. Menjek már át megnézni pár dolgot, mert a router nem működik. Remek... Átmegyek.
A router az ADSL modem, de lényegtelen...
Gép: ükapám hagyatéka :O
P166, 16MB, 2GB HDD. W98 :O
Mondom, hogy ezt a netre hanyagolni kéne. De azért próbáljuk meg - jött a kérlelés.
Szuper. ADSL-hez hogy rakjak fel klienst, ha cd éppen csak olvas. Ja, és nincs a dobozban CD. Bazz... Noti elő, azon a kapcsolat beüzemel, progit leszed. Remek!
őőőőőőő.... Hogy rakjam át a cuccot a notiról a w98 gedvára?!?!?
Haza egy üres CD-ért. Mert a nálam lévő CD-RW-t nem olvasta a szutyok.
CD kiír, progi felrak.
Kapcsolat kialakít.
Nevet beír... Mondom beír! Ja, néhány gomb nem működik a billentyűzeten. í y q 0 1 r t v p o vessző pont.... Tehát még a pont sem...
Bazz... Wordpad. Súgó. Kijelöl. Másol. Beilleszt. És mint a zsarolóleveken szépen egyesével összevadásztam a logint és a jelszót....
Átadtam.
Internetezz... ;]
Ha gépet cserélnétek, csak akkor hívj. :DDD

Ember tervez, Isten perverz...

(#9688) proof88 válasza ML320 (#9687) üzenetére


proof88
addikt

De legközelebb ellenszolgáltatásért. ;]

(#9689) liver válasza ML320 (#9687) üzenetére


liver
tag

Hát ezt még pénzért se vállaltam volna be, nem hogy ingyé :DDD

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#9690) nyunyu válasza ML320 (#9687) üzenetére


nyunyu
félisten

Kellekek/kisegito lehetosegek/kepernyo billzet?

Neha hasznos tud lenni, pl. billzet nelkuli erintokepernyos terminalnal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9691) TheReMiXeR válasza nyunyu (#9690) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

jaaa, főleg a P166-os érintős képpel kombinálva :C

(#9692) nyunyu válasza TheReMiXeR (#9691) üzenetére


nyunyu
félisten

Hasznaltam mar erintokepernyos Epia5000-en...
Annak a procija alulrol karcolja a 300-as celeront.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9693) 1010 válasza MR_Joe (#9684) üzenetére


1010
őstag

es oda b*l neki egy ilyet[link]

tessek mifelenk ezen jon az internet :DDD ;]

(#9694) TheVeryGuest válasza ML320 (#9687) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Remélem egy Lynx-et raktál föl, hogy a gépnek megfelelő színvonalon tudjanak böngészni. :D

[ Szerkesztve ]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#9695) degh


degh
tag

"eltűnt az alaplapom, és így nem is tudok letölteni hozzá semmit, hol tudom megnézni milyen, mit kell hozzá letölteni amúgy? mennyibe kerül most egy új?"

8

(#9696) eziskamu válasza TheVeryGuest (#9694) üzenetére


eziskamu
addikt

Miért nem jó egy régi netscape ? :)

[ Szerkesztve ]

(#9697) as_Rock válasza Lenry (#9678) üzenetére


as_Rock
őstag

Én úgy szoktam magyarázni, hogy:
- Az 1.6-os opelnél jobb és gyorsabb egy 1.6-os BMW ugye?
- Öhö!
- Na, ugyanez a helyzet az olcsó és a márkás tápok esetén is :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#9698) nyunyu


nyunyu
félisten

Szeretjuk a Microsoftot.

Mar egy oraja szerencsetlenkedek egy windowsos terminallal, mert nem akar ra felmenni az XP SP3 frissites, WindowsUpdate allandoan sikertelen frissitest ir.

Nagy nehezen leszedtem a 330MBs standalone SP3 telepitot a Microsoft weblapjarol, inditom el, kiirja, hogy nem tetszik neki a KB925877 RDP 6.0 MUI pack.
Jol van, legalabb most mar tudom, miert nem telepult eddig automatikusan.

Uninstall megvan, SP3 telepito indit, erre kozli, hogy o az XP Professional SP3 telepitoje, nem mukodik Windows Embedded for Point of Sale-en. (=speci XP Embedded...), ahhoz masik telepito tartozik. (Az "csak" 180MB)

Anyad. :W

Csak hogy egyszeru legyen az elet, igy hivjak a 2 telepitot:
WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe
WindowsXP-KB958255-ENU.exe

Logikus, ugye?
(Felso az angol XP-e, also a WEPOS-e)

Na, lassan telepul a megfelelo exe.
Persze legelso ablakban kozli, hogy o a "Windows XP Service Pack 3" :U

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9699) nyunyu válasza nyunyu (#9692) üzenetére


nyunyu
félisten

Hasznaltam mar erintokepernyos Epia5000-en...
Annak a procija alulrol karcolja a 300-as celeront.

Most orrom elott levo Eden 1Ghz sem sokkal gyorsabb, sot 1m-rol hallani, ahogy az SP3 telepito kaparja a benne levo WD laptopvinyot :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9700) adik


adik
őstag

notebook
- ... és a számlát bontva kérném: gép + tartozékok
- ?
- x notebook, másik számla: töltő, akku, kábelek. (táska, egér nem tartozék)

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.