Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) Dany007 válasza stol (#10295) üzenetére


Dany007
veterán

Damnit, mint írtam nem írás közben számít. Nemérdekel az írási sebesség.
Nekem a mappa elérés számít. Az azelőtti DvD meghajtónál fél perceket kellett várni, mire betöltötte magának a mappákat. Majd ha kileptem a meghajtóból, és újra be, akkor elölről az egész. És nem a felpörgetéssel van gond.
A mostani gagyi 6000forintos LG-m megjegyzi, hogy melyik mappákban jártam. Így ha újra böngészek az adott mappákban, amiket már egyszer betöltött, akkor nincs szükség újratöltésre.
Annál a szarnál, amiről beszélek ez messze nem így volt. És miután újat vettem, ezt akartam kiküszöbölni.
Btw a lényeg nem az volt, hogy szükséges-e amit kérdeztem (végülis az volt), hanem hogy az illető nem tudta miről beszélek.
De a lényeg mégcsak azon se volt, hogy nem tudta, hanem azon, hogy ezen ő volt felháborodva.
De hagyjuk a témát, unalmas 3x leírni :) Meg csak teleoffolom...

(#10302) Dany007 válasza stol (#10297) üzenetére


Dany007
veterán

Aztafene :D Szegény gyerek... De talán ebből tanult.
Egyszer én is meghajtottam egy 1,7 cerka egyetlen lábát : D Majdnem szívrohamot kaptam... mivel nem az én gépem volt, ismerősömét szervizeltem... De persze le nem törött, így kértem egy tűt, és nagyítóval szépen visszahajlítgattam : ) Baja nem lett ;)
Szal visszatérve, tudom h sok ilyen júzer van. Nekem is van pár ilyen ismerősöm. Bár ilyen nagyképű azért nincs : ) Aki nem ért hozzá az bevallja.
Amúgy én még soha se oktattam ki senkit! Az adott DvD-t eladó 'szakember' esetében is csak néztem rá csodálkozva, már majdnem én kértem bocsánatot, amiért a tudását meghaladó dolgot kérdeztem. Aztán ennyi, elmentem.
A másik esetben, (nemtom olvastad e a linkelt storymat) már majdnem odaszóltam a faszinak, hogy ne feszegesse már azt az AGP-s VGA-t, hanem előbb kapcsolja ki azt a kis pöcköt... De teli volt a bolt, és nem akartam bunkó lenni. Így megvártam, amíg rájön magától.

(#10303) Dany007 válasza localhost (#10294) üzenetére


Dany007
veterán

Pont én mondtam azt, hogy ha olyan az adott ember, akkor tiszteletben kell tartani a tudatlanságát is. Tehát nem akarnám lekezelni.
Viszont mindenképpen valami olyan kommunikációt kell megejteni utána, hogy azért az illető egy kicsit felvilágosodjon.

"...a topicnak nem a vásárló becsmérlése, hülyéneknézése a célja, vagy a kifugurázása."

Ez tény, én sem ezt akarom. De vajon az olvasott történetek után kin fog röhögni az ember? Hát naná, hogy azon, aki azt az aktuális baromságot elkövette :) Persze becsmérlés nincs, csak meghökkenés és hasonlók.

(#10304) szumo


szumo
senior tag

Na drukkoljatok! Tegnap a hentes előtt összefutottam az idős nénivel, akinek csináltam a gépét nem is olyan rég. Mesélte, hogy járt nála az unokája, és hogy nem nagyon akar menni a gépe.
Este még találtam a "lomosban" egy 32MB-os SD memóriát, azt elviszem neki, mert holnapra adtam időpontot, hogy el tudok menni hozzá.
Tudom előre, hogy mire végzek, kisebb idegroncs leszek, és hogy a gép se fog megtáltosodni 32MB memóriától. Valamint azt is tudom, hogy nem kérhetek el annyit amennyi óradíjban kijönne............ Mondtam neki, hogy egy alapszintű gépet tegyünk össze, ami neki bőven elég lenne, és kitartana élete végéig stb.. Na mindegy nem depresszálom magam, elég lesz holnap.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10305) Zofren válasza szumo (#10304) üzenetére


Zofren
aktív tag

ezek közül csak jó az egyik :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#10306) liver válasza szumo (#10304) üzenetére


liver
tag

Szerintem van benned egy kis mazochista hajlam :DDD

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10307) szumo válasza Zofren (#10305) üzenetére


szumo
senior tag

Jesssz!
Kaptam egy mailt, hogy nem kell mennem a gépet megnézni. Az gáz ha már az ember egy ilyennek is tud örülni?

Mekkorák azok az sd memóriamodulok?
S mennyire sok van belőlük.
Vagy 10 éve nem láttam ennyit egy kupacban.
S még én vagyok mazochista :D

Mindenki kezdje el a gépét vizesruhával borogatni, hátha lesz utána jó sok meló :DD

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10308) Dany007 válasza szumo (#10307) üzenetére


Dany007
veterán

Heh, akkor megnyugodhatsz :)

A #10304-ről nekem az jut eszembe, amikor egy fiatal lányhoz mentünk szervizelni. Mert hogy én is csináltam ilyet egy rövid ideig :D
Szal probléma az volt, hogy nem volt net. Hoppá de mért. Első dolgunk ugye a kábel és a modem ellenőrzése. Modem rendben volt, legalábbis annak tűnt, a kábel is helyén volt a gépben, viszont a hálókártya már nem :DD
Az lifegett ide-oda a pci slotban.
Szétkaptuk a gépet, ha már szétszedtük, akkor meg is tisztítottuk. Ezer éves gép volt. Le volt törve(?) a bővítőkártyák csavarját tartó kis fém lapka. Ezért a hálókártya csak be volt tolva a slotba és kész. Nem lehetett odacsavarozni.
Ettől függetlenül még simán megállt benne a kártya, ha nincs basztatva, huzigálva az UTP, akkor semmi gond. Persze a júzer esküdözött, hogy ő aztán nem nyúlt hozzá. Okés semmi gond.
Mondtuk neki, hogy ennyi a probléma, vagy vesz egy használható házat (mert azért mi se fogunk odahegeszteni egy foglalat félét), vagy nem basztatja a kábelt és gépet.
Ez rendben is volt.
Viszont azután még 2x kb 1-1 hét elteltével kihívott minket, hogy nem megy a net. És mind a 2, összesen már 3 alkalommal a PCI-os kártya volt kilazulva a helyéről!
Nem akartam elhinni. Ennyire nehéz volt megérteni, hogy ne basztassa a kábelt? Meg egyáltalán minek kell neki ahhoz nyúlni? De hogy őőő nem...
Pedig aztán nekem is volt pár ilyen gépem, ahol a kártyát nem tudtam rendesen lefogatni, de nem jött az ki magától! Persze ha az ember hátulról betolja az utp, akkor ki lehet lökni a kártyát, de neki erre nem volt szüksége.
Szal inkább fizette 3x az óradíjat+kiszállási díjat, mint hogy megértette volna mi is a szitu.
Pedig a csaj, egy fiatal egyetemista volt!

(#10309) liver válasza Dany007 (#10308) üzenetére


liver
tag

"Pedig a csaj, egy fiatal egyetemista volt!"

Na ez volt a baj,nem a pci-os kártya :DDD

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10310) eziskamu válasza liver (#10309) üzenetére


eziskamu
addikt

Bölcsész? Az a durva, hogy az általam ismert fizika/matematika oktatók többet foglalkoztak a bölcsészettel, mint a bölcsészek a természettudományokkal és matematikával.

(#10311) Dany007 válasza liver (#10309) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy nem egy 65 éves nagymama, aki az RJ-45-tel próbál telefonálgatni... : )

(#10312) eziskamu válasza Dany007 (#10311) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet azzal is ;] Mivel annó a szünetmentesemnek csak rj45-ös védett csatlakozói voltak, ezért szereztem 2 db rj45-rj11 végű kábelt és meg volt oldva az adsl védelem. Ha jól tudom 100mbit és az alatt 1 párt fel lehetett használni telefonhoz is. A lényeg, volt vonal.

(#10313) localhost válasza Dany007 (#10308) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És biztos, hogy kiszállási díjért sem megyek ki ilyenkor sokadszorra!

Autószervíz sem megy ki a baleseteshez kétnaponta, mert belehajtott az előtte haladóba, ha bebizonyosodott, hogy a FÉK a rossz, akkor a FÉK-et kell megjavítani, nem a FÉKHIBA miatt összetört autót.

Hasonlat/sántít/értelmezd!

"Ettől függetlenül még simán megállt benne a kártya, ha nincs basztatva, huzigálva az UTP, akkor semmi gond. " Erre mondják mifelénk, hogy "Fusek és Gány Kft". Tudom ilyenkor megoldás még a gyufaszállal és radírgumidarabbal kitámasztani és/vagy celluxxal odaragasztani.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10314) Dany007 válasza localhost (#10313) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe : ) Hát kifizette az óradíjat, vagy is megérte.

Nem, az egyáltalán nem gány. A régi gépemben szintén így volt 'megoldva' a VGA. Soha semmi gond nem volt vele. Nem csúszott ki. Persze szerelésnél én magam fogtam a VGA-t amíg visszacsatoltam a kábelt. :)

"ilyenkor megoldás még a gyufaszállal és radírgumidarabbal kitámasztani és/vagy celluxxal odaragasztani."

Na ez az ami gány! :P

(#10315) localhost válasza Dany007 (#10314) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Nem, az egyáltalán nem gány." - De! :))
"Ehhe : ) Hát kifizette az óradíjat, vagy is megérte." - és a szakmai becsület ??? :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10316) bambano válasza eziskamu (#10312) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az nagyon okos gondolat, mert az adsl a 4-5 érpáron megy, az ethernet meg az 1-2,3-6-on. Jó eséllyel semmit nem védett rajta.

Bocs az offért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10317) eziskamu válasza bambano (#10316) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem haragszom, Most már Belkin van, rendes rj11-es csatikkal, és szétszedve a régi cuccot tényleg kispórolták a védelmet azon a szakaszon, de furcsamód átengedte azokat az érpárokat, nem pedig meg volt szakítva

[ Szerkesztve ]

(#10318) nyunyu válasza bambano (#10316) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahhoz kepest, a szunetmentesem manualja kiter arra, hogy etherneten kivul jo telefonvonal villamvedelmere is, ergo be van kotve az RJ45 4-5 laba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10319) nyunyu válasza Dany007 (#10308) üzenetére


nyunyu
félisten

Pedig a csaj, egy fiatal egyetemista volt!

Legalabb termeszetben fizetett?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10320) eziskamu válasza nyunyu (#10318) üzenetére


eziskamu
addikt

Biztos gyártmányfüggő, az enyém manuáljában, amit leszedtem a netről (mert használtan szereztem az szünetmentest) csak annyi volt, hogy rj45. Márha az a 10 oldal manualnak nevezhető, Patriot márkájú .

[ Szerkesztve ]

(#10321) eziskamu


eziskamu
addikt

Na jobban megnézve mégis csak védte a telefont de csak azt, ezért volt kapcsolat, igazi ethernet kapcsolattal meg sose néztem :)

[ Szerkesztve ]

(#10322) KPistike válasza eziskamu (#10320) üzenetére


KPistike
aktív tag

"Patriot márkájú"

Ilyen jellemzővel bíró termékkel pár éve (2, vagy 3) nekem is akadt dolgom.
Főnököm bevállalta egyik ügyfél notiját, mely a hangzatos Patriot 2000 feliratot viselte (nagyjából ez volt minden adat, mi fel volt tüntetve rajta). Egy ideje lerakta Kollega asztalára, hogy nézze meg, s persze, rögvest adott Neki nem kevés, fontosabb melót. Egy nap gondoltam, segítek Kollegán, megnézem, mi baja a notinak. Első bekapcsoláskor semmi gondja nem akadt, órákig működött, zene, video, töredezettség megszüntetése normál tempóban, gond nélkül ment.
Megkérdem Kollegát, mi volt a hibajelentés, válasz: "nem lehet bekapcsolni".
Magillaként vertem a mellkasom, hogy kézrátétellel megoldva :DD
Persze, blamáltam magam, hisz a következő reboot esetén már produkált elég sok hibát, mint egy állatorvosi ló :B
Hazai képviselet megszüntette a jelenlétét esetem előtt 2 évvel, és az MCH rohamos amortizáldása volt a jelenségek oka.
Persze, mai napig nem tudom, első alkalommal mitől ment órákon át hibamentesen :B

K. P.

(#10323) Barney™ válasza vwpolopg (#10289) üzenetére


Barney™
aktív tag

Ez ütött nálam, az elmúlt öt percet, fulldoklásos röhögéssel töltöttem a padlón :DDD

(#10324) eziskamu válasza KPistike (#10322) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez egy másik Patriot lehet, mert ezt a Powerware vette meg és saját néven tovább is forgalmazta azt a tipust, amilyen szünetmentesem volt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#10325) Dany007 válasza localhost (#10315) üzenetére


Dany007
veterán

A szakmai becsület ott volt, amikor elsőre elmondtuk neki a lehetőségeket. Vegyen új házat.
Már 5k-ért lehet kapni elfogadható házat táp nélkül. Avagy ha annyira nem akar rá költeni, akkor ne nyúljon a kábelhez. Ne cipelje ide-oda a gépet stb... Nem fog kicsúszni.
Egyiket se fogadta meg. Inkább kihívott minket még kétszer...
Sajnos a butaság pénzbe kerül... :)

[ Szerkesztve ]

(#10326) misirulez válasza Dany007 (#10325) üzenetére


misirulez
senior tag

Valóban egyszerűbb lett volna, odagányolnod, mint hogy simán otthagysz egy "félig" befejezett munkát.
Kis kreativitás, és máris oda tudod rögzíteni...

(#10327) Barney™ válasza misirulez (#10326) üzenetére


Barney™
aktív tag

egy kábelkötegelő és kész is :)

(#10328) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Bevallom nektek, hogy én nem vagyok számtech boltos, de rendszeresen olvasom az írásotokat és jókat mosolygok rajtuk és egyben sokat is tanulok.
Csak így tovább! :R

(#10329) Dany007 válasza misirulez (#10326) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja, csak az a gond, hogy max valami nagyon gány munkával lehetett volna megoldani. Másrészt az az erő, ami ahhoz kell, hogy azt a kártyát onnan kimozdítsa, vagyis utp ki-be dugása... az llehet, hogy amúgy is kimozdította volna. Max csavarozni lehetne, de nem volt neki ugye hely...
Szal hidd el, az új olcsó, de használható ház lett volna a megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#10330) Badman 4ever válasza Dany007 (#10329) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szigetelőszalaggal oldaottam meg egy itthoni ilyen jellegű gondot és nagyon bevállt, azóta meg se nyekken a kártya még ráncigálásra se.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10331) eziskamu


eziskamu
addikt

Ha meg az sem, akkor jöhet a 2 komponensű epokit ;]

[ Szerkesztve ]

(#10332) localhost


localhost
Közösségépítő

Nem borultam ki, csak néztem, mit kerestek: Internethez való képernyőt. - lehet, hogy még nagyon hétfő reggel van ? :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10333) szumo válasza localhost (#10332) üzenetére


szumo
senior tag

Esik az eső!
Az agyára ment a pára :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10334) eziskamu válasza localhost (#10332) üzenetére


eziskamu
addikt

Mi a megfejtés? Érintőképernyő? Esetleg egy tábla PC szerűség?

(#10335) localhost válasza eziskamu (#10334) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jah, hogy ez nem egyértelmű??? Simán csak monitort szeretett volna venni, arra volt kíváncsi, mennyiből lehet ezt megoldani.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10336) eziskamu válasza localhost (#10335) üzenetére


eziskamu
addikt

Azt hittem már, hogy megtetszet neki egy fali netes terminál :)

(#10337) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tugya vmi hogy mi lett a senerit-val?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10338) vwpolopg válasza neduddki (#10337) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ne haragudj, de ezt nem ertem.... a Google sem volt a segitsegemre a senerittel kapcsolatban... Es nem serteskent, de inkabb ne forumozz reszegen:) ( tenyleg nem bunkosagbol vagy ilyesmi, csak kicsit furcsa lett a mondanivalod:) )

(#10339) eziskamu válasza neduddki (#10337) üzenetére


eziskamu
addikt

1. kisértlet a megfejtésre
VELE?
:F :)

PS. ja nem tudom mi lett vele :)

[ Szerkesztve ]

(#10340) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Kollegak Ti mi a francnak jartok a szamtek boltozok totikba ha meg ez sem vilagos???? de ha aszondsom hogy antec meg fglacialtech akkor mar sotetedik?
amugy guggol: bof

udv

neduddki

mod: Pötyi: koszonm hogy visszjadtad a hitem aszkmanyban:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10341) Pötyi


Pötyi
őstag

Vagy lehet, hogy erre gondolt: [link] ?

Elkéstem vele... :D

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#10342) proof88 válasza vwpolopg (#10338) üzenetére


proof88
addikt

ő így szokott írkálni ide, már megszoktuk, egyébként nagyon vicces, mindig mosolygok rajta, de érthető, amit mond... legalábbis én mindig értem :D

(#10343) Dany007 válasza proof88 (#10342) üzenetére


Dany007
veterán

Hát bocs de én most otthonhagytam a Nedudkki szótáramat... :)
Az előző totál érthetetlen volt.
Lehet javasolni kéne a Hg-knek, hogy a következő frissítésbe építsenek be egy Nedudki fordítót. Hasznos órákat takarítanánk meg vele.

[ Szerkesztve ]

(#10344) proof88 válasza Dany007 (#10343) üzenetére


proof88
addikt

én értettem és a senerit-et tökéletesen leírta, sem volt nehéz :)

(#10345) Dany007 válasza proof88 (#10344) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja, én az utána lévő hsz-re gondoltam : )

(#10346) proof88 válasza Dany007 (#10345) üzenetére


proof88
addikt

jah értem, mindegy vicces :D

(#10347) neduddki válasza Dany007 (#10343) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat kerlek valoban igazad van kell nemi nemi szellemikepesseg azerelmezesekhez:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10348) Ice!? válasza Dany007 (#10343) üzenetére


Ice!?
őstag

Szerintem nem azért ír így, mert viccesnek találja.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10349) LÁZ válasza Ice!? (#10348) üzenetére


LÁZ
addikt

Vagy mert az öreg Rejtő 'bá a mentora :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#10350) Badman 4ever válasza Dany007 (#10345) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy PH! nagyúrnak ennyit el lehet nézni. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.