Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37651) Doki16 válasza BigBlackDog (#37649) üzenetére


Doki16
addikt

De egy picit remeg amikor beindul, viszont a dízel után nekem ez nem feltűnő :)

A ki-benyomott kuplungot meg kipróbálom majd :) Most jutott egyébként eszembe, hogy 08.17-én lesz még csak 3 éves tehát garis a kocsi :)

(#37650) blakey: Nagyon szépen köszönöm :R Honnan töltöd le egyébként ami most a legújabb. Inkább a kipróbáltba bíznék nem amit csak úgy találtam a neten :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37652) blakey válasza Doki16 (#37651) üzenetére


blakey
titán

1 éve töltőttem le valahonnan az index fórumáról, újat még nem töltőttem le ami elvileg 1860.1 néven fog szerepelni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37653) dnelb válasza Doki16 (#37651) üzenetére


dnelb
veterán

gari nem csak akkor van ha végig márkaszervizbe volt szerelve?

(#37654) Doki16 válasza dnelb (#37653) üzenetére


Doki16
addikt

De gondolom csak akkor van, viszont ez végig markaszervizben volt :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37655) r.levente75


r.levente75
addikt

Hát ma megfizettem a tanulópénzt! :W

H. Éva nevű felhasználó a facebookon közzétett egy eladó swift gyári rádiót. Elmondása szerint hibátlan karcmentes és működőképes a termék.
Megvettem tőle postával együtt 13550.-ért. Szakszervízben be akartam szereltetni és se kép se hang. Nem működik, mellesleg esztétikailag is bőven kifogásolható.

Nyitott szemmel és füllel kell járnunk mindenütt. :W

(#37656) Doki16


Doki16
addikt

Sikerült tegnap lefrissítenem a rendszert a kocsiban. Nagyon jól működik az Android Auto. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire egyszerű és gyors lesz a maps meg a waze használata rajta. De a legjobb, hogy a kormányon lévő hangutasítás gombbal csak egyszerűen bemondom a címet és már navigál is :)

Ma viszem eredetvizsgára a kocsit ide Dunaújvárosba. A Telefonban gratulált nekem a kisasszony, hogy én leszek az első aki náluk Vitarát visz használtan vizsgára :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37657) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

S-Cross ajtó beázás .... fasza
[link]

(#37658) Doki16


Doki16
addikt

Azt olvastam, hogy a Vitarákban GL+ felszereltségtől kezdve van visszagurulás gátló. Igaz ez és ha igen, hol találom meg? Az enyém GLX szinten van. Vagy ez csak automata váltós kocsiknál van?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37659) blakey válasza Doki16 (#37658) üzenetére


blakey
titán

Azt olvastam, hogy a Vitarákban GL+ felszereltségtől kezdve van visszagurulás gátló.
Van és akkor működik ha pl. egy lejtőn megállsz a lámpánál majd ha a gázra lépsz és finoman elengeded a kuplungot akkor lehet érezni, hogy nem engedi hátra/előre gurulni az autót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37660) Tamoo válasza Doki16 (#37658) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Arra nincs "kapcsoló", automatikusan lép működésbe. Vagyis pl. amikor lejtőn elinduláskor lenyomod a kuplungot és kiengeded a féket pár másodpercig megfogja az autót.
De amikor mondjuk rámállnak két centire, vakon nem bízom meg benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37661) Doki16


Doki16
addikt

Értem, köszi srácok a gyors választ :R Na ezt majd kipróbálom, mert ez a funkció hiányzott nagyon nekem a DSG váltó meg az auto hold után. Amikor hoztam haza akkor a régi iskolát követtem kézifékkel és nem is így fel se tűnt, hogy ő automatán megtartaná.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37662) Szevam válasza Tamoo (#37657) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez most elég sok embernek megkeserítheti a mindennapjait. :((( Visszahívás ideje alatt (mert szerintem ezt vissza kéne hívni :)) ) vajon tudnak elegendő kölcsön autót biztosítani (mert gondolom sokan használják nap mint nap az autót) ?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#37663) blakey válasza Tamoo (#37657) üzenetére


blakey
titán

Az ablaknál folyik be és mindegyik S-Crosst érinti?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37664) Tamoo válasza blakey (#37663) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Esélyes, hogy itt folyik be. Vitarán nincs ez a kis ablak. Hátsó ajtókra meg nem panaszkodott senki.
Változó, hogy kinél mekkora a rés, illetve hogy odabent átjut-e a víz a párazáró fólián. Szvsz többé-kevésbé mindenkit érinthet, csak van aki észrevette és van aki nem.

(#37662) Szevam: Kölcsön autót .... :D Tudod mikor... Jó ha egyáltalán elismerik a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#37665) Tom1939 válasza blakey (#37663) üzenetére


Tom1939
őstag

Az első ajtóknál a nagy ablak és a kicsi elválasztásánál (jobban nem tudom leírni) alul a gumi nem igazán hézagmentes. Nálam sem. A facebookos csoporton szerintem 5+ fő érintett legalább a beázásban. Az enyémen nem láttam beázást még, az utastérbe biztosan nem jött be. Majd ma még megmozgatom az ajtót és hallgatózok hogy az ajtóban lötyög-e víz... Mert Zuglóban azért volt egy két nagy zuhi mostanában.

De ha 10%-ot érint az is gáz. Én a tafákkal beszéltem mert jövő héten megyek éves szervízre. Ők azt mondták hogy előfordul de messze nem általános. Így egyen javítás sincsen rá.

Szerk: Tamoo: Igen erre részre gondoltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#37666) blakey


blakey
titán

Ez szomorú ha nem lesz visszahívás. Persze garanciában javítják, de ez így egy picit fura.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37667) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Ha már beázás. Nálam az a szitu, hogy amikor esik vagy csak lemosom a kocsit majd rá pár órára lehúzom az ablakot majd vissza teljesen vizes lesz az ablak :F
Ezres átvizsgálásnál azt mondták ez teljesen normális viszont egyik korábbi autómnál sem tapasztaltam ilyet.

Szerintem ez is ez miatt lehet?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#37668) Tamoo válasza IreN!CuS (#37667) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szintén S-Cross? Nekem is ugyanez a tünet, konkrét folyás még nem tűnt fel, de már nagyon fogom figyelni. Szerintem ilyenkor vizes belül....
Azt hiszem írta valaki, hogy két nap állás után húzta el a kárpitnál és akkor folyt ki.

[ Szerkesztve ]

(#37669) IreN!CuS válasza Tamoo (#37668) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Igen, S-Cross itt is. "Sok" autó volt már nálam de ilyet egyiknél sem tapasztaltam, hogy 8-10 óra garázsban állás után vizes lesz az ablak miután visszahúzom.... :U

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#37670) BigBlackDog válasza Tamoo (#37657) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megjött a frissítés a Suzuki Gusztávtól;

"Az ilyen típusú beázás amit a mellékelt videón láttam, nem jellemző a gépjárművekre. Az elmúlt években egyszer egy hasonló eset történt, de ügyfelünk elismerte, hogy kicserélte az ajtóban a hangszórót. Megbontás után kiderült rosszul tette vissza a vízelvezető szigetelést, ezért történt a beázás. Tömeges jelenségről tehát nincsen szó.

Remélem válaszunkkal segítettünk."

[ Szerkesztve ]

(#37671) Tamoo válasza BigBlackDog (#37670) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én abszolút nem lettem meggyőzve. :(
Biztos voltam benne, hogy letudják ennyivel.

[ Szerkesztve ]

(#37672) BigBlackDog válasza Tamoo (#37671) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Engem sem nyugtatott meg, nálunk is van otthon a családban egy S-Cross (igaz 2018-as, FL-es). De hazaértem, meglesem a jelölt részét, hogy hogyan néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#37673) Napfénysüti válasza Tamoo (#37671) üzenetére

Az utóbbi időben a Suzuki nem nagyon ismer el ilyen hibákat.

Més que un club!

(#37674) Tamoo válasza BigBlackDog (#37672) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Locsolj oda pár liter vizet, aztán megnézheted lötykölődik-e az ajtóban.

(#37673) Napfénysüti: Modellpaletta "csúcsa". :( Szégyen. Valószínűleg csak elég embernek kellene levideózni + jelezni. Ha elég nagy port kavar a dolog, kénytelenek lennének elismerni.

[ Szerkesztve ]

(#37675) Szevam válasza Tamoo (#37674) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Túl szép volt (ár-érték arány), hogy igaz legyen... :( Majd az új ráncfelvarrás...az mindent megold :D

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#37676) BigBlackDog válasza Szevam (#37675) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk a valós helyzetet nem ismerem, de ha valamikor rosszul van visszatéve egy vízelvezető szigetelés, akkor azért nem meglepő a jelenség az adott példánynál. És a hangszórócsere szerintem nem egyedi jelenség azért az S-Crossnál.

(#37677) Tamoo : Ok, nem szóltam. :R Sajnos nem ismerem a belső felépítését annyira az ajtónak, így írhatok hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

(#37677) Tamoo válasza BigBlackDog (#37676) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ekkora mennyiségű víz nem juthat be az ajtóba normális esetben. Vízelvezető meg nincs, csak egy párazáró fólia aminek nem az lenne a feladata, hogy felfogjon egy kanna vizet. :( Aki lebitulapozza annak alapból jobban van szigetelve, viszont sajnos a víz attól még bejut az ajtóba és áztatja itt-ott, csak a kárpitig nem jut el. Vagy áll benne valahol vagy kifolyik az arra kitalált lyukon.
Nem az a gond, hogy némi víz bejut, mert hermetikusan nyilván nem tudják lezárni (pár "csepp" beleférne), a baj az, hogy rengeted víz bejut.

[ Szerkesztve ]

(#37678) tboldi


tboldi
nagyúr

Asszem még marad a Jazz... :DDD

(#37679) dnelb válasza Tamoo (#37677) üzenetére


dnelb
veterán

és gondolod ez 2013 óta most bukik ki először? ne röhögtesd mar ki magad. faszi elbaszta, ennyi történt. szerintem még szigetelést is csinált(ki tudja milyen kokany módon, lehet vissza se rakta a fóliát) mert hallatszik mikor nyitja az ajtót.
ha annyira parázol vedd le a kárpitot, 2p az egész, aztán látod mizu

[ Szerkesztve ]

(#37680) Tamoo válasza dnelb (#37679) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Baromi jó, hogy te jobban tudod. Egyébként nem egyedi esetről van szó. Hétvégén leveszem (persze nem a te kedvedért), de 99%-ig biztos vagyok benne, hogy nekem is ázik.

Egyébként látsz a kettő közt különbséget? :U

[ Szerkesztve ]

(#37681) dnelb válasza Tamoo (#37680) üzenetére


dnelb
veterán

továbbra is azt tudom mondani, ha ez tényleg valós tervezési hiba az nem öt év után jön ki.. felesleges kamu rémhir keltes. valamennyi víz biztos bejut, de ezért vannak az ajtó alján azok az apro lyukak. csak itt a kárpit alól jön a víz, nincs az az isten hogy ez ÖT évig senkinek nem tűnik fel

[ Szerkesztve ]

(#37682) Tamoo válasza dnelb (#37681) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kárpit levételt sokan nem vállalják be, de aki levette eddig senki nem mondta, hogy nagy esők vagy mosás után száraz volt az ajtó az új tulajok közül. Látványos kifolyás annál van akinél van ragasztási hiba a párazárón (többeknek folyt pár deci). Eddig 10-15 ember legalább írt, hogy többé kevésbé baj van vele, ebben voltak olyanok akiknek fel sem tűnt, csak a felhördülés kapcsán nézték meg. A napokban szerintem még többen fognak jelentkezni amint megnézték. Lehet a facelift előtti igényesebben volt szigetelve, fene tudja.

Én örülnék a legjobban ha csak vaklárma lenne, mert rohadtul se kedvem se időm szervizbe hurcolni. Nem azért vettem új autót.
Gondolom ha leveszem a kárpitot rám is rám fogják, hogy azért ázik...

[ Szerkesztve ]

(#37683) dnelb válasza Tamoo (#37682) üzenetére


dnelb
veterán

Én öntenék vizet konkrétan csak abba a kis lyukba, ha nem folyik ki alul mind akkor tényleg gáz van.

(#37684) Tamoo válasza dnelb (#37683) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az a terv. Bár a hangszóró igaz, hogy szemétre való, de nem szívesen áztatom szét célzottan. Alapból nincs fölötte semmi, hogy "védje".

[ Szerkesztve ]

(#37685) dnelb válasza Tamoo (#37684) üzenetére


dnelb
veterán

Nagyobb esős napom bőven kap ennyit.. Mosáskor is stb. Nem ezzel fogod megolni :D

(#37686) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Leellenőriztem. Nálunk így néz ki;

Érdekességképpen megnéztem egy másik autónál is (Volvóka volt kéznél), de itt teljesen máshogy oldották meg.

Kérdés; mennyire izguljunk, vagy a képek alapján normálisnak tűnik a dolog? Azért a hátsó ajtókon lévő rés kicsit nagynak tűnik számomra.

[ Szerkesztve ]

(#37687) domojko válasza BigBlackDog (#37649) üzenetére


domojko
senior tag

Ha ezek a tünetek megvannak akkor mi a hiba forrása?

(#37688) BigBlackDog válasza domojko (#37687) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem vagyok pék autószerelő, de mintha kinyomócsapágyat szoktak volna emlegetni, ha hang beli különbség észlelhető a kuplung pedál benyomott, illetve felengedett állapota között. De akár kuplunggal is lehet probléma szerintem. Mindenesetre elvinném szerelőhöz, hogy nézzen rá.

[ Szerkesztve ]

(#37689) tboldi válasza domojko (#37687) üzenetére


tboldi
nagyúr

A csúsztatáskori remegés kopott kuplungra és/vagy lendkerékre utal, bár ha csak egy kicsit remeg, nem kell azonnal a szerelőhöz futni, még nem feltétlenül csereérett.
A kinyomott-felengedett pedál közti hangkülönbség meg attól függ. Ha nem nyomod a kuplungpedált és kerepelő/surrogó hangot hallasz, és ha benyomod a pedált, megszűnik, akkor az a váltó nyelestengelycsapágya. Ha pont fordítva, tehát benyomott pedállal hallod és felengedve nem, akkor a kuplung kinyomócsapágya a problémás.

[ Szerkesztve ]

(#37690) Doki16 válasza BigBlackDog (#37688) üzenetére


Doki16
addikt

Elvittem Suzuki márkaszervizbe eredetvizsgára és akkor rákérdeztem egy szerelőre, hogy legyen szíves megnézni. Nagyon rendes volt és kipróbálta meg beülhettem egy új vitarába összehasonlítani. Az új egyértelműen sokkal könnyebben járt, nagy volt a különbség. De a szerelő azt is mondta, hogy semmi baját nem érezte az enyémnek.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37691) Dvix


Dvix
senior tag

Nagyon szeretem az autómat Suzuki ignis 1.3 vvt benzin! Éljen soká, imádom! :R
Szerintetek viszont mi áll legközelebb hozzá mint autó, formában, terepképességekben, kis méretben és ilyen jó funkcióban amit ez az autó tud?
Én a Fiat Panda 4x4 és 4x4 Cross-on kívül nem tudok semmi mást. Szerintetek? :U

(#37692) tboldi válasza Dvix (#37691) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem a Subaru Justy G3X áll hozzá a legeslegközelebb. :))

(#37693) Dvix válasza tboldi (#37692) üzenetére


Dvix
senior tag

OMG! :)) Úgy értettem más márkában/típusban és újabb konstrukciós autóban! :U

[ Szerkesztve ]

(#37694) tboldi válasza Dvix (#37693) üzenetére


tboldi
nagyúr

Új Ignis AllGrip, VW Polo Cross, Hyundai i20 Active - ezek jutottak eszembe.

(#37695) Dvix válasza tboldi (#37694) üzenetére


Dvix
senior tag

Igen ilyesmikre gondoltam mart nekem nem jutott több az eszembe az Új ignisen kívül! :K Hyundai i20 Active?! hmmmm :U mindjárt utána is nézek! Azért kitekintek a "jövőbe". :P

[ Szerkesztve ]

(#37696) Kakaduku válasza BigBlackDog (#37686) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Én még nem néztem meg, de azt már észrevettem, hogy kocsi mosás után nem csak az ajtón lévő lyukakon, hanem a kárpit alól is szokott valamennyi víz kifolyni, de nem annyi, mint a képen látható. Ebből arra következtetek, hogy bejut a víz a kárpit mögé, de nem vészes, mégis idegesítő és aggodalomra adhat okot.

(#37697) Tamoo válasza Kakaduku (#37696) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A kábeleken is végigcsorog, a hangszóró is kap. Raktak fel róla képet, hogy vizes volt. Kinek hiányzik egy jó kis zárlat.

[ Szerkesztve ]

(#37698) pjen válasza Kakaduku (#37696) üzenetére


pjen
félisten

Ahova befolyik a víz,ott rohadni fog. :((

[ Szerkesztve ]

(#37699) gcsikos válasza pjen (#37698) üzenetére


gcsikos
tag

Üdv.
Ajtókon elég sok hely van ahova befolyhat a víz, és garantáltan ki is kell folynia. Ahol bármilyen vezetékek, csatlakozások érintettek ebben a "folyamatban", az hiba.

(#37700) pjen válasza gcsikos (#37699) üzenetére


pjen
félisten

Ha befolyik a víz az a hiba,hogy zárlat lesz az a következmény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.