Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Tegnap fedeztem fel magamnak a micro tournament custom game-et, nagyon ajánlom mindenkinek aki mikrózást akar gyakorolni. 16 játékos, egyenes kieséses rendszer, sok izgalom :) Itt egy videó amiben nagyjából látszik miről van szó, ha van kedvetek este játszani szóljatok.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#20052) hajsza válasza kovsol (#20047) üzenetére


hajsza
aktív tag

Az is remek játék, 6-8 hónapon át sok kellemes órát szerzett nekem. Én épp arról váltottam SC2-re. Van egy csomó lapom benne, common-ból rengeteg felesleges is, szívesen odaadom mondjuk 1 hétre azokat, amikre szükséged van és szeretnéd kipróbálni, mielőtt az AH-n megvennéd.

(#20053) kovsol válasza hajsza (#20052) üzenetére


kovsol
titán

köszönöm az ajánlatot, de a topicban már rengeteg ember adott lapot, common, uncommon, rare lapokat is, meg vettem 1500pontot és azon upgradeltem a paklimat stonskin vonalon mozgok, iszonyat jó fej emberek vannak amúgy ott a BF topicban, kaptam ajándékba pl 2db shaman, 3db coldsnap lapot, meg ehhez hasonló azért nem common árú lapokat csak úgy ajándékba, meg kaptam kölcsönbe tegnap pl promo grinder lapot !
Lost Souls paklit szeretnék majd még egyszer összehozni, az is tetszik.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20054) föccer válasza sith7 (#20050) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyakorlatilag a megjelenéskor megvettem. Azóta többé-kevésbe szem előtt tartom az acsik megszerzését. Rengeteget játszottam a.i. ellen. ~1000 cooperative játék, és vagy ~800 custom game. + Erre jön a kapmány, amit kb 4x toltam végig. Az exporation acsikat nem volt túl sok idő kipörgetni. A ladderen nem sokat játszok. 250 team win-em van meg Zerggel. Gyakorlatilag semmi egyéb. Szóval elég sokat tolom. Nagy átlagban este 8-9 környékén ülök le, és éjfélik, 1-ig tolom :)

Szóval sokat :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20055) sith7 válasza föccer (#20054) üzenetére


sith7
nagyúr

Még végigolvasni is sok :C

(#20056) Ghoosty válasza _OldBoy_ (#20051) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ezt ismerem. Egy ideig featured volt és akkor sokat játszottam, csak néhány összetétel kicsit előnytelen volt az egyik fél számára. Pl 1 db reaper csomó ling ellen. Mikor kikerült featured státuszból, akkor valahogy nem jelentkeztek elegen és nem indult el aztán meg is feledkeztem róla.

Gondolom még a mostani verzió is olyan, hogy több körös és x pontot kell szerezni, hogy győzz.

(#20057) föccer


föccer
nagyúr

Mókás az a FFA. TTP ellen mentem Az új LT-n játszottunk A P-t viszonylag hamar kicsinálták, Engemet is be akartak támadni, csak már lent volt egy clawer, meg 2 queen. Terjesztem a creepet, kirakom az expet, lerakok még néhány clawert a bejárathoz. Az közelebbi terran marin, thor, banshee-re ment elsőnek betámadtam egy kis ling, banneling, muta sereggel, de sajna elcsesztem a mikrót, és maradt neki 1 thor, meg 2 bansee. Közben kiszedtem hátul a követ, és kiraktam a 2. expet is. A másik Terran bepróbálkozott némi marin helion-nal. Mondom no para, szépen felmentem kimaxolt ultrákra. Bankoltam egy kis pénzt, és lehoztam belőlük vagy 10-et :) A maradék mineralból hoztam vagy 20 linget, osztán leradítoztam a közlebb lévő terrant. Szegényke amikor meglátta a 10 ultrát, már nyomta is a surrendet :) Kiraktam az éppen legyőzött T naturáljára a következő expemet. Közben megnéztem, hogy hogy áll az utcsó ellenfél. Pár linget beküldtem a goldra, scoutolni. Kissebb meglepetésemre ott figyelt a védtelen, orbital centeres exp :) Fincsi. Ultrákat átvezényeltem 30-40 ling társaságában. Az expet kiszedtem, de félúton befutott, vagy 15 BC :) Frankó, a pénzem kezdett éppen kifogyni, így ne tudtam elég corruptort lehozni. Ráadásul csak +1 attack fejleszéts volt nekik. Gondoltam, hogy ha vár a támadással pár percet, akkor lesz elég időm lehozni vagy 25-30 corruptort, és akkor nyerlem, lévén az ellennek semmi bevétele nem volt. Sajnos nem volt ennyire hülye az ellen. Megindult, és ledarált :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20058) iSonic


iSonic
addikt

Stream Online

(#20059) JSaN válasza iSonic (#20058) üzenetére


JSaN
addikt

megyek nezni :)

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#20060) h.adam.92 válasza JSaN (#20059) üzenetére


h.adam.92
őstag

ez a nypeti is legalább akkora rage-er mint sky :DDD

(#20061) JSaN válasza h.adam.92 (#20060) üzenetére


JSaN
addikt

az :DDD

szerk.:

ja es most csak minimap stream van :DD

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#20062) hajsza


hajsza
aktív tag

Psy legújabb videója a Spanishiwa-féle build-et mutatja be. Nagyon jó kis meccs, a protoss rendesen megdolgoztatja a zerget az elején.

Szerk.: Spanishiwa nevének helyesbítése

[ Szerkesztve ]

(#20063) h.adam.92 válasza hajsza (#20062) üzenetére


h.adam.92
őstag

fu ez jól néz ki

(#20064) föccer


föccer
nagyúr

Acsivadászatra 1 fő társat keresek...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20065) hajsza


hajsza
aktív tag

Husky sem akart kimaradni a Spanishiwa mániából. Ez is látványos meccs, bár itt a terrannak kevesebb esélye volt, mint a másik meccsen a protoss-nak. Talán a meccs közepén fordíthatott volna, ha sikerül elkapnia a bázisán felbukkanó Nydus worm-okat.

[ Szerkesztve ]

(#20066) föccer


föccer
nagyúr

P játékosokat kérdezek, hogy az 1 base mass blink stalker-hez milyen BO-t kell használni, illetve mennyi gate-et bír el egy bázis?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20067) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Alyarkhonnal toltunk custom 2v2-t ZZvPP felállásban, mindketten fast expeltünk, míg a protossok egy bázisról toltak egy közös pusht. Elfelejtettem ling speedet hozni, így sokat nem értek a lassú lingjeim mikor segíteni próbáltam Aly-n, akit teljesen bevertek, viszont addigra meglett a techem, a két protoss csapat együtt jött hozzám GW armyval, lefungaloztam és lebombáztam őket, közben befutkostam lingekkel szedőkre vadászni, végül ultrákat hoztam akiket a nagy csatában queenekkel transfusion-öltem, a végén szerintem nem hitték el hogy elveszítették a meccset :)

Replay

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#20068) sith7 válasza _OldBoy_ (#20067) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezek a protoss - ok már csak ilyenek :DDD

(#20069) oxox válasza hajsza (#20018) üzenetére


oxox
addikt

megneztem a cincogot, es igen van mindket oldalon gomb rajta. En ezidaig a bal oldalit hasznaltam a huvelykujammal, a jobb oldali is elerheto (nem mondom, hogy nagy konforterzetet ad, de elerem....mondjuk eleg kis kezem van, ha valakinek nagyobb, annak mar lehet kenyelmetlenul visszabb van)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#20070) oxox válasza JSaN (#20049) üzenetére


oxox
addikt

nem akarlak elkeseriteni, de ugy tudom, hogy 4fo lesz a maximalis csapatletszam...varom en is :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#20071) sith7


sith7
nagyúr

Most volt időm megnézni ezeket a meccseket, hát ez a WhiteRa nem semmi ... :N [link]

mod.: set 2 - es meccsre gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#20072) rt06 válasza sith7 (#20071) üzenetére


rt06
veterán

akkor nezd meg melle ezt a set-et is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20073) sith7 válasza rt06 (#20072) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, amint lesz időm, megnézem :R

(#20074) rt06 válasza sith7 (#20073) üzenetére


rt06
veterán

ami kimondottan ajanlott, az az elso jatek
legalabb olyan szep, mint az altalad linkelt gsl jatek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20075) föccer


föccer
nagyúr

Blue flame helion; thor kombó ellen mi a recept? 8-10 percben járunk. Mass helion push-t fogtam a speedlingekkel/clawerekkel, de akkor még nem volt nekik a termit. Ezután sikeresen leraktam a muták helyett még egy poolt. Kb itt buktam a meccset. Ha nem szívom meg azt a +2 percet, akkor magice box-al levertem volna a thorokat, és onnantól kezdve nyertem... :(

Lehet átteszem a T2 épületek építését a "v"-ről valami távolabbi gombra. Már nem az első eset, hogy poolt rakok a spire helyett :( És a nagy játékban van amikor észre sem veszem. Így buktam egy olyan meccset, amit simán nyerni kellett volna :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20076) sith7 válasza rt06 (#20074) üzenetére


sith7
nagyúr

rendben , köszi még egyszer is :R

(#20077) Alg válasza föccer (#20075) üzenetére


Alg
veterán

Roach

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20078) föccer válasza rt06 (#20072) üzenetére


föccer
nagyúr

Az első 2 meccset néztem meg. Ezek nagyon fincsi volt :) Most megyek palacsintát sütni, de ha elkészültem vele, akkor nézem a többit is. :K

Alg: ok, legközelebb megpróbálkozom. A meccs sajnos ott ment el, hogy vs helyett bs-t nyomtam, amikor le akartam rakni a spire-t. A T 1 bázisról tolta a gáz heavy cuccokat, nekem meg sokkal erősebb ecom volt. No nem baj, legközelebb jobban figyelek :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20079) JSaN válasza oxox (#20070) üzenetére


JSaN
addikt

Hat az eleg szomoru. :(((

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#20080) JSaN válasza oxox (#20070) üzenetére


JSaN
addikt

Hat az eleg szomoru. :(((

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#20081) föccer


föccer
nagyúr

Fincsi ez a 4 gate :) 6:52-kor 8 zealot, 2 stalker, 1 sentry. Mindezt úgy, hogy neki 18 harvestere van, nekek 20... Az expem miatt volt egy picit nagyobb az ásvány bevételem, viszont erősen dronoztam. Volt kb. 14 speedlingem lingem. Így tudtam lépét tartnani a P-vel makróban, viszont seregépítés az még erősen az ablakban :) Perig valahol azt olvastam, hogy 4 gate ellen fast exp, hogy legyen elég látvája a Z-nek. Lárvám volt, 2 clawerem is volt. Esélyem az nem volt :)

Hol a hiba?

[link]

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20082) föccer


föccer
nagyúr

Masszívan haladok az ezüst liga felé :) Nem akar valaki egy pár 2v2?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20083) Alg válasza föccer (#20081) üzenetére


Alg
veterán

Hiba: nem scoutoltál, nem tudtad hogy 4gate jön. Pedig olyan szépen odatette a gatewayeket a bejárathoz, ha egy linggel felnézel meglátod őket. + még egy ling a xelnagához is kell minimum.

Nagyon korai volt a lair, semmi értelme ilyen hamar kihozni, úgysem használod semmire. Inkább vedd le a drone-okat a gázról 100 után, vagy csinálj banelinget, vagy upgrade-elj.

Ha véletlenül 10 drone-al kezdesz nem kell cancelt nyomni rá, annál a 10 overlord is jobb.

Meg nekem gyanús hogy korán kezdtél el lingeket gyártani, az elején elég 4 vagy 6 db scoutolni, és ráér 5:30 körül elezdeni sereget építeni - persze csak ha kell (scout!)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20084) _OldBoy_ válasza föccer (#20081) üzenetére


_OldBoy_
tag

Szerintem,
- mikor megvolt az exped 4 set linget hoztál és 2 crawlert, az összesen 6 drone. 1 crawler és 1 set ling elég. A crawler ha kijönne zealottal bohóckodni
- a 2 ling közül az egyikkel a bázisa elé állsz a másikkal shift-attack-move-al körbeklikkeled a környéket minimapon keresve az eldugott drone-t vagy pylon-t.
- 5:00 után kicsivel beáldozol egy ovit, ha látod a 4gw-t akkor leraksz plusz 3-4 crawlert és csak sereget gyártasz, dronokat egyáltalán nem
- a gázról nem vetted le a dronokat a speed után
- mivel először az economy kárára költöttél védelemre utána folyamatosan mineral hiányod volt (early game-ben 4 drone előnye volt a protossnak sokáig 18vs14 ami nagyon sokat jelent)
- ST-n érdemes felrakni egy crawlert high groundra
Ezzel együtt 4GW-zni még a hülye is tud, levédeni viszont nemcsak neked vagy nekem nehéz de még a pro-k is szívnak vele. Ezért nagy elégtétel nekem a PvP, ott megbűnhődnek a protoss-ok :D

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#20085) hajsza válasza rt06 (#20072) üzenetére


hajsza
aktív tag

Hoppá, Apollo és DeMuslim a két kommentátor. Ha jól emlékszem, akkor ők régebben a CnC vonalat képviselték. Úgy rémlik, hogy Apollonak még az EA-nál állása is volt, community manager vagy mi a csoda. Nem tudtam, hogy besoroltak ők is a Starcraft mögé.

(#20086) föccer válasza Alg (#20083) üzenetére


föccer
nagyúr

Alg, Oldboy: köszi. A scout ugyan elmaradt, de P ellen alapból 4 gate-re számítok. Az nmost is meg volt. Csak még nem használták ellen ilyen jól, így eddig nem okozott ennyire látványos vereséget :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20087) sith7 válasza _OldBoy_ (#20084) üzenetére


sith7
nagyúr

4GW-zni még a hülye is tud

Nem mindegyik :N

(#20088) Alg


Alg
veterán

Nah hála Istennek visszadobott platinába, azóta csak nyerek :D

Más: TSL

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20089) _OldBoy_ válasza Alg (#20088) üzenetére


_OldBoy_
tag

Fájdalmas volt nézni ahogy Sen nekiküldi a blingeket a felsiegelt tankoknak.

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#20090) rt06


rt06
veterán

aszondja day[9]: no amount of micro can defeat 50000 zerglings

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20091) föccer


föccer
nagyúr

Boxer most nagyon formában van :K

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20092) rt06 válasza föccer (#20091) üzenetére


rt06
veterán

mind a ketten nagyon szepen jatszanak, elvezet nezni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20093) JSaN


JSaN
addikt

Hol mit neztek? linket pls.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#20094) föccer válasza JSaN (#20093) üzenetére


föccer
nagyúr

#20088

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20095) h.adam.92


h.adam.92
őstag

ez a boxer gyorsabban hozza az utánpótlást mint egy Zerg... :Y

vagyis most már nem :)) , de metalopolison csak kamilláztam...

[ Szerkesztve ]

(#20096) rt06 válasza h.adam.92 (#20095) üzenetére


rt06
veterán

nem ma kezdte

amugy ez az utolso annyira nem is volt durva, amilyen sebesseggel metalopolis-on gyartott, az volt felelmetes
Sen elsopri a sereget baneling-ekkel es mutakkal, erre mar jon a palya kozepen a kovetkezo, ugyanakkora csapat

en remelem azert, hogy Boxer jut tovabb, jo lenne latni kovetkezo alkalommal egy Boxer vs Morrow meccset is

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20097) Alg válasza h.adam.92 (#20095) üzenetére


Alg
veterán

Jah nem egyszerű a zergnek tartani a lépést ezzel a stílussal... főleg hogy a banelingeket ugye 2 lépcsőben kell gyártani

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20098) Alg


Alg
veterán

200 vs 140... gg

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20099) JSaN


JSaN
addikt

kosz foccer, nem vettem eszre.

Am brutalis volt szamomra, durvan nyomja boxer.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#20100) Gergello


Gergello
addikt

Utoljára a bétával játszottam, de ez a meccs még nekem kívülállónak is izgalmas volt. :C

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.