Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) LinogeOW válasza Alg (#19649) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Előző meccs: értsd nap elején, azóta nyomtam jó pár meccset, de ha megtalálom a nem mentettek között, akkor feltöltöm valahova.

Cannont túlreagálni ? Levittem annyi szedőt amennyi pont körül tud fogni 1 pylont/canont/, probe kiiktatva, 1 pylon is, utána maradt 2 cannon és 1pylon. Mivel a pylon volt középen muszáj volt az egyik szélső cannont is leszedni, hogy rendesen oda tudjak férni.
Szépen összeszedtem a lingeket, 1 queent úgy h pont nem esett le az expem.
Meg ugye a Forge előnye, hogy nagyon gyorsan megvan chronoval az 1. weapon upgrade a zealotoknak -> 2 ütésből halnak a lingek.

Btw: Scrap Station volt, szerintem itt még hatásosabb lenne, ha void/phoenixet hozna a c rush után.

Amúgy pont ezaz, hogy zergnél nem működik, de pl Terrannal, ha megfogtad a bunker rusht, semmi se garantálja a győzelmedet.

(#19652) Alg válasza LinogeOW (#19651) üzenetére


Alg
veterán

Scrap-en ilyenkor csak cancel az naturalra, és exp a goldra nálam... persze akkor kellenek a speedlingek, szóval ling bane, makró hatch... ez ott jól működik mert a nat nincs útban mikor kimész a main-ről.

De ha nem tudsz az ilyenekkel mit kezdeni, akkor speedling expand, és nem idegesíted magad.

Szerk: ja hogy hatch first és nem ment a második overlord a naturalod fölé cannon-t figyelni? Öreg hiba :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19653) LinogeOW válasza Alg (#19652) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Miután készvan az exp, nem tudom visszavonni.
Mind1, protossra van egy specális BO-m/stratégiám, ami eléggé bejön, de most látom legalább, hogy a gyenge pontja ez a taktika.

[ Szerkesztve ]

(#19654) Winner_hun válasza föccer (#19650) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert eddig nem értél rá vacsorázni... az örökös kifogások:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19655) rt06 válasza föccer (#19646) üzenetére


rt06
veterán

egy storm akkor sem ol meg egy roach-ot, ha az vegig benne all
ezek alapjan legalabb ket storm kell, erintolegesen (esetleg fedessel), hogy a roach megpusztuljon fold alatt

hany ht, hany stormja kell ehhez?
azt mennyi ido/koltseg legyartani?
mekkora mikro igeny, mig te megnyomsz egy r gombot, s mindenki fold ala megy?

boonuszkerdes: miert mindig a z-k a leghangosdabbak, mikor kikapnak, s miert mindig a z-k a leghangosabbak, mikor nem (mikor 30 sec alatt huznak fel egy 200-as sereget, mig ez barki masnak a tobbszorosebe tart)?

azt kellene vegre felfogni minden one racer-nek, hogy a harom faj kurvara elter egymastol, es nem kellene addig egy arva szot sem szolni a balance-rol, mig nem jatszott az illeto mindharom fajjal annyira, hogy ha az egyseggekkel nem id, de legalabb a fajok dinamikajaval tisztaban legyen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19656) Alg válasza rt06 (#19655) üzenetére


Alg
veterán

Hány replay-t töltöttem fel mikor burrow roach-al szivattam a templarozó P-t? Patch előtt ráadásul.

Szerk: tudom hogy nem nekem szólt :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19657) rt06 válasza Alg (#19656) üzenetére


rt06
veterán

ez pont nem neked szolt, toled meglehetosen ritkan lehet ilyeneket hallani, de barmerre jarok (nem csak itt, hanem mas forumokon, stream-ek chat-jeben, vod-ok okmmentjeiben) ez a jellemzo

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19658) LinogeOW válasza rt06 (#19655) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Milyen balance téma? Milyen felháborodás ?

Csak megosztottam egy meccset, hogy ki lehessen beszélni, lehessen ötleteket írni, stb.
Ez a fórum lényege. Szót nem sírtam. :))

(#19659) föccer válasza rt06 (#19655) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi van cyla, kiszart a müzlidbe? Nem írtam le a teljes meccset. értelem szerűen a Z sem ült a seggén, és várta, hogy lehozza a P a 6-7 templart. Mint írtam a Z erős supply előnyben volt a P ellen, és ennek ellenére a P egy jó mikróval simán rommá verte a Z seregét. A magam gold ligájáva akár a Z is lehetne imbalanced, akkor sem lennék előrébb :N

üdv, föccer

mod: LinogeOW : nekem címezte, nem neked.

cyla: Gyere b-netre főzőcskézni :))

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19660) Alg válasza LinogeOW (#19658) üzenetére


Alg
veterán

Ötlet: ha FE nyomsz a második overlordot küldd mindig a naturalodra :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19661) LinogeOW válasza Alg (#19660) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Oda küldöm :DD
Nem az volt a baj, hogy nem szúrtam ki, mert meg is fogtam, a lényeg hogy túl gyorsan jött az a 4gate.

(#19662) h.adam.92


h.adam.92
őstag

na végre vége, azthittem, hogy soha nem unják már meg... :)

szerk.: jaj atya ég ez az intro így 400-adjára már kicsit agysorvasztó... :))

[ Szerkesztve ]

(#19663) rt06 válasza föccer (#19659) üzenetére


rt06
veterán

"Mi van cyla, kiszart a müzlidbe?"

valami csotany* szarhatott bele
amugy mag szimplan csak unom mar, hogy folyamatosan megy a siras, es legtobbszor sajnos valoban a zerg-ek reszerol

*: lakotarsam, mikor meglatta a jatekot, mikozben Z v akarmit jatszottam, annyit reagalt, hogy "hu mennyi csotany"

p.s.: megyek
probaltam a maradek starjeweled-es acsit megcsinalni, de a normal gepet sem birom elverni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19664) Alg


Alg
veterán

Lassan oda jutunk, hogy roach-ot szinte csak ZvZ-ben, hydrát meg sosem látunk...

ZvT: ling baneling, és infestor vagy muta

ZvP: egyre gyakoribb itt is a ling baneling, corruptor, BL

Kíváncsi vagyok melyik P kezdi el alkalmazni először a blink split-et a banelingek ellen...

Hydra csak speciális esetekben kerül játékba (blink rush, drop, sürgős AA)

Nem tetszik amerre a Z metagame halad...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19665) _OldBoy_ válasza LinogeOW (#19648) üzenetére


_OldBoy_
tag

LinogeOW, olvasd el Spanishiwa buildeket amit lefordítottam, a lair tech után szénnél lehet harassolni vele P-t is T-t is, hatalmas nagy királyság.

Eddig teljes sikerrel próbáltam 1v1-ben P, T, Z ellen is. ZvZ-ben a gyors fullra tuningolt Ultra+Roach+Infestor sereg röhögve megeszi a standard Roach+Hydra+Infestort.

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#19666) Alg válasza _OldBoy_ (#19665) üzenetére


Alg
veterán

Z ellen nem biztos hogy szerencsés... legalábbis nem minden térképen

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19667) LinogeOW válasza _OldBoy_ (#19665) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

Semmi bajom a ZvP vel, úgyhogy nem kell új build, egyedül ez a cannon rushos dolog lehet veszélyes egyelőre. Egyébként olvastam még TLen és láttam is egy ilyen meccset Catz és Spanishiwa között /zvz/, de nem annyira jött be a taktika.

(#19668) _OldBoy_ válasza Alg (#19666) üzenetére


_OldBoy_
tag

Játszottam ma is 3 meccset dia terran és zergek ellen ezzel a builddel. Igaz mindhármat buktam de szerintem ez a rossz mikróm és nem a build hibája. Terran bunker rusholta a fast expem, amit esélyem lett volna megfogni ha ügyesebb vagyok meg ha nem dronokat hozok a rush alatt hanem lingeket, az első zerg speedling bling rusholt amit megint a kontroll hiány miatt szívtam be de így is viszonylag erősen mentem mid-game-be, a második z passzív volt és fast expelt, aztán mutázott amit védtem transfusionölt queenekkel, majd ultrára mentem közben szétbombáztam a dronjait, de későn mentem harmadikra és későn is pusholtam így ki bírt pumpálni egy rakás ultrát, az infestorokat pedig bebuktam innentől a muta + ultra kombóval megnyerte. Mindhárom meccsben az látszott, hogy ha meglesz az earlly game gyakorlat és csiszolom a late game makrót akkor jól lehet majd vele haladni.

[ Szerkesztve ]

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#19669) föccer


föccer
nagyúr

Cyla:

Este következő kör? Most, hogy rájöttünk a szakácsosdi nuke-os trükjére, meg kellene csinálni azt az öcsit is :K :B

Az ékszereshez meg találtam frankó cuccot, amivel tapasztalatom szerint majdnem meg lehet duplázni a hatékonyságot. 1v1-ben már majdnem sikerült megverni vele a medium a.i.-t Látok benne fantáziát, csak még be kell gyakorolni a használatát :D Részleteket majd TS-en... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19670) iSonic


iSonic
addikt

Stream Online

(#19671) Winner_hun válasza iSonic (#19670) üzenetére


Winner_hun
félisten

Invalid embed code... ez a helyes: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19672) kovsol válasza Winner_hun (#19671) üzenetére


kovsol
titán

nekem megy amit linkelt rendesen

May the Force be with you!

(#19673) sith7 válasza iSonic (#19670) üzenetére


sith7
nagyúr

fél szemem rajtad van ... :))

(#19674) föccer válasza iSonic (#19670) üzenetére


föccer
nagyúr

Látom szereted a hydra droppot :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19675) rt06 válasza föccer (#19674) üzenetére


rt06
veterán

elinditom a stream-et, kep meg nincs, de mar hallom, hogy "de mi a joistent tudok csinalni infestor ellen?"

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19676) h.adam.92 válasza rt06 (#19675) üzenetére


h.adam.92
őstag

na remélem nem maradtam le, csatlakozom a nézők sorába... :DDD

(#19677) rt06


rt06
veterán

akit erdekel, ma kaptam egy elbaszott penyonner rush-t (amennyire emlekszem, ez volt az elso ilyen)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19678) h.adam.92 válasza rt06 (#19677) üzenetére


h.adam.92
őstag

mit takar pontosan ez a penyonner rush? :B

(#19679) rt06 válasza h.adam.92 (#19678) üzenetére


rt06
veterán

a lenyege, hogy egybol a jatek elejen megindulsz a parasztokkal tamadni, es megprobalsz jobban mikrozni, mint a masik fel
sc2-ben Pennoyer altal valt hirhedtte (bronz liga, 3000+ 1v1 gyozelem, kb 50%-os gyozelmi arany), innen a nev (sc:bw-ben is hasznalatos volt, foleg kis palyan 2v2-ben)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19680) h.adam.92 válasza rt06 (#19679) üzenetére


h.adam.92
őstag

ennyi játék és még mindig bronz liga? :Y az szép...

asszem megnézem ezt a repet.(persze csak a ragetv után :P )

[ Szerkesztve ]

(#19681) föccer válasza h.adam.92 (#19678) üzenetére


föccer
nagyúr

mod: cyla, már írta a helyes megfejtést.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19682) h.adam.92 válasza rt06 (#19677) üzenetére


h.adam.92
őstag

ezt érdemes volt megnéznem tényleg... :DDD
nem jött be neki az orosz roulette... :D

(#19683) kovsol válasza h.adam.92 (#19682) üzenetére


kovsol
titán

én is megnéztem :B azt hittem legalább jó helyre megy be és kíváncsi lettem volna a harcra, de akció mentes győzelem volt :))

May the Force be with you!

(#19684) Alg


Alg
veterán

Nah... lenyomtam a placementet, diamondba rakott, de valami iszonyat bénán játszottam...

Egy meccs volt ami jól sikerült (úgy-ahogy) ZvP Metalon, cross position. Ő 4gate, én pool hatch, késleltetett ling speed, és 4-5 spine. Visszavonult, expelt. Innentől folyamatosan cseszegettem ninja banelingekkel, próbáltam lekötni, közben expelni és techelni BL felé. A 2. expjét először sikerül leszedni lingekkel, közben a felszabadult helyre tltam a corruptor brood lord mixet, és mikor újra felhúzta rámentem baneling - BL - corruptor sereggel. Ekkor kb. 200 vs 140 supply volt, és 70 vs 40 munkás 4 vs 2 bázison.

Valahogy így képzelem a ZvP-t, bár még van mit csiszolni a dolgon.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19685) h.adam.92 válasza kovsol (#19683) üzenetére


h.adam.92
őstag

most nemtudom, hogy rászánjam-e magamat, hogy zsinórban végignézzem a 7db GSL döntő meccseket... :DDD

sajna TvT, ami nem igazán a szívem csücske, sztem ez a legunalmasabb MU... :U
általában csak a tankviking vs tankviking...

[ Szerkesztve ]

(#19686) kovsol válasza h.adam.92 (#19685) üzenetére


kovsol
titán

GSL mérkőzéseken nagyon gyakori a bio harc, szóval szerintem neki állhatsz :K

May the Force be with you!

(#19687) h.adam.92 válasza kovsol (#19686) üzenetére


h.adam.92
őstag

úgysincs más dolgom..., már csak a pattogatottkukoricát és a kólát kell bekészíteni... :DDD

(#19688) sith7 válasza Alg (#19684) üzenetére


sith7
nagyúr

lenyomtam a placementet, diamondba rakott,

Az szép :K

(#19689) föccer


föccer
nagyúr

Hehe, volt egy durva epic fail részemről. P ellen even mach-ben a sakuras platun. lingekkel a scout mutatja, hogy 2 gázzal van megáldva, robót nem láttam, korai exp nem volt. Lehoztam az első néhány mutát, amikor meglátom a cloacholt unitot bent a main-en. Paff, mondom hogy nem esett le korábban a dt :( Beírom chat-be, hogy dt, és kiléptem. Utánna írta a srác, hogy csak pislogott, hogy miért léptem ki, amikor beküldött egy ops-ot deríteni :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19690) sith7 válasza föccer (#19689) üzenetére


sith7
nagyúr

upsz ... :B

(#19691) JSaN válasza föccer (#19689) üzenetére


JSaN
addikt

Lol

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#19692) LinogeOW válasza föccer (#19689) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

uhh. T_T

(#19693) rt06 válasza föccer (#19689) üzenetére


rt06
veterán

most mar ertem, winner miert tolta az observer rush-t
lehet o is hasonloban remenykedett

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19694) _OldBoy_


_OldBoy_
tag

Megy a TSL Ro16 - http://www.teamliquid.net/video/streams/TeamLiquidTV

---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

(#19695) h.adam.92 válasza _OldBoy_ (#19694) üzenetére


h.adam.92
őstag

"gg 4gt push is besty" by whitera :))

szegényt MC keményen megverte...

(#19696) hajsza


hajsza
aktív tag

Catz csatornája, épp énekel meccs közben. Azt hiszem jobban teszi ha marad SC2-nél és nem próbál áttérni a táncdalénekes szakmába. :D

[ Szerkesztve ]

(#19697) Alg


Alg
veterán

Pfff... 6 barakk 3 starport, csak marine és cloak banshee...

Barakkokon semmi addon, no stim, no shield, no upgrade... ügyes T ;] (baneling om-nom-nom)

Szerk: ja és no turret... 4 SCV-t hagytam neki a végére.

Egyébként észrevettétek, hogy fejlődött az income tab is, most már szépen lehet látni hogy pörög lefelé a szedő-szám harassnál, nem kell rá pár mp-et várni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19698) föccer


föccer
nagyúr

Hol a hiba?

P bezárkózik, én expelek, techelek. Igaz nem szaturálom elég gyorsan az expeket, de így is eco leadben vagyok. Harassolni nem sikerül, fejlesztés mind a hét oldalról hasonlóan alacsony. P részről dethball, én éppen bloodlordra akartam felmenni mass banneling helyett, mert sok-sok FF + coló párosítás nem igazán szerencsés a banánok ellen. Szóval megindul a dethball, én supply előnyben, viszont érték hátrányban. Kifókuszálom a colókat, viszont ezen kívül kb semmi egyébre nem jutok :(

Ötletek, hogy mit csesztem el?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19699) LinogeOW válasza föccer (#19698) üzenetére


LinogeOW
aktív tag

-Overlordot hozd 9nél, jobban megéri gazdaságilag.
-Túlságosan felgyülemlett a gáz az elején.
-Lingekkel elég ha a rámpát scoutolod, onnan látod mennyi unitja van és kb be tudod mérni, hogy expelni fog vagy pusholni. /ha több a zealot és a sentry akkor valószínűleg expelni akar/ Szóval, ha láttál már több sentryt, akkor felesleges megpróbálni betörni banelingekkel.
-A lingscouthoz mérten kell felmakrózzad magad, az expedet pedig kicsit hamarabb is ledobhattad volna, xelnagát/xelnagákat elfoglalni és 1-2 linget az ellenfél közelében tartani, hogy lásd mikor mozdul ki, vagy be tudj rohanni felmérni mekkora a serege.
-9. percben nagyjából le kell raknod a 2. expedet.
-Fejlesztésekre,lárvákra jobban figyelni.

Én a hasonló Protoss BO-kat, mostanában baneling/ling/infestor/Ultrával fogom.

Ez kb kint van 14. percre, 2 ultrával [tökéletesen tapossa a FFeket :P ], 1-1 es fejlesztésekkel, 3-4 infestorral és kazal ling/banelingel. Egyedül a HT lehet veszélyes rá, de azt szinte soha se látni ZvPben. Kis micro és timing begyakorlás kell csak hozzá.

(#19700) föccer válasza LinogeOW (#19699) üzenetére


föccer
nagyúr

Ok, köszi. Az infesztorokhoz még nem érzem magam elég jónak. :( Egy mondhatni pörgősebb pörgősebb meccsen ~80 körülire megy fel az apm-em, ami ippeg elég a mikrózásra, meg a lárvátzás egy részére. Sokszor van, hogy a creepet alig terjesztem. Az upgradek vagy eszembe jut, vagy nem...

Egyébként most már hivatalosan is noob vagyok. Egy platina 76 P arc megmondta. :)

Ezen feluzdulva gyorsan megcsináltam megint a statisztikámat. Sajnos a tegnap éjszaka nagyon magam alatt voltam. Tudtam, hogy nem szabad játszanom, de mégis leültem. Ez meg is látszódik :)

meccsek száma/nyert/vesztett/arány

Össz: 50/26/24/52%
D: 1/0/1/0%
P: 28/11/17/39%
G: 20/14/6/70%
S: 1/1/0/100%
B: 0/0/0/-

Érdekes még, hogy milyen eloszlásban kapom az ellenfeleket:

D: 2%; P: 56%; G: 46%; S: 2%; B: 0%. Gyakorlatilag a gold eleje, platina közepe even mach, platina eleje slightly favored. Csak sajnos tegnap nagyon sokat buktam platina ellen, és lehúzta az egyébként sem túl jó átlagomat. No , lehet tolok még egyet, oszán alvás :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.